Užitočné tipy

Aký je rozdiel medzi cestovným konzultantom a obchodným manažérom

Pin
Send
Share
Send
Send


Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do cieľa? Potrebujem vízum? Ak áno, ako to dosiahnuť? Kde sa ubytovať? Ako sa dostať z letiska na ubytovanie? Koľko peňazí si môžete vziať so sebou? Čo potrebujete navštíviť / vidieť / vyskúšať?

A najdôležitejšia otázka: ako sa na tejto ceste zlomiť?

So súčasným množstvom informácií môžete zblázniť plánovanie svojej vlastnej cesty.

A koľko času trávia hľadaním odpovedí na všetky tieto otázky!

Aký je rozdiel medzi cestovným konzultantom a obchodným manažérom

Poďme teda zistiť, čo robí cestovný konzultant, kde má príležitosť nájsť si prácu. Minimum, ktoré musí turista cestovať, potrebuje transfer, miesto na pobyt, stravu, vízum na medzinárodné cestovné poistenie a zdravotné poistenie. Z toho vyplýva, že konzultant cestovného ruchu by mal preštudovať priania klienta a zvoliť pre neho najvhodnejšiu možnosť.

Vyzeralo by to jednoducho, ale nebolo tam. V poslednej dobe sa často objavujú správy o médiách, že zakúpené letenky boli neplatné, let bol zrušený, dopravné nehody s turistami, vstupenky zakúpené turistami sa nedali otočiť, nevymieňať. Miesta s recenziami turistov sa podobajú „nárečnej stene“: nevyčistia miestnosti, zlé jedlo, boorish prístup, ľahostajnosť. Sú časté prípady, keď sa v najnepriaznivejšom okamihu ukáže, že potrebné služby neboli zahrnuté v cene zájazdu.

Nie je smutné priznať si to, ale všetky tieto problémy začínajú hľadaním vhodného zájazdu, ktorý sa zaoberá cestovným a turistickým poradcom. Cestovné agentúry bohužiaľ pri hľadaní príjmu nevenujú dostatočnú pozornosť vzdelávaniu a motivácii zamestnancov. Rozpätie spojené s nákladmi na cestovný balíček je rozdelené na obsah agentúry, manažmentu, daní pre právnické osoby alebo jednotlivých podnikateľov. Výsledkom je, že konzultant v oblasti cestovného ruchu dostáva malý plat - približne 1% z ceny povolenia. V dôsledku osobného nezáujmu je nízka miera zodpovednosti.

Aký je rozdiel medzi cestovnou kanceláriou a cestovnou agentúrou?

Cestovná kancelária vytvára, balí turistický produkt vrátane všetkého potrebného na cestovanie, ubytovanie a voľný čas. Klientmi cestovných kancelárií sú cestovné kancelárie a jednotliví agenti, ktorí predávajú dovolenkové balíčky samotným dovolenkárom.

Ďalším obchodným konzultantom je Workle. Priamo si vyhradzuje zájazd s touroperátorom, nesie osobnú zodpovednosť voči klientovi a má samozrejme najvyšší možný príjem z každého predaja - až do 11% z platenej objednávky.

Aký je rozdiel medzi konzultantom cestovného ruchu v Workle a cestovnou kanceláriou?

Cestovná kancelária je spoločnosť, v ktorej pracuje niekoľko ľudí. Cestovná kancelária sa nachádza vo vlastných alebo prenajatých priestoroch. Príjmy z cestovných kancelárií sa týkajú údržby tohto priestoru, reklama, manažéri a zvyšok sú rozdelení medzi manažérov predaja, ktorí konkrétne pracujú s klientmi. Na rozdiel od manažérov predaja cestovných kancelárií nepotrebuje konzultant cestovného ruchu Workle kanceláriu, pracuje iba sám.

Tu sa dozviete ďalšie výhody práce so spoločnosťou Workle alebo si prečítajte nasledujúci príspevok 26. októbra. Zodpovednosti: Poradca v oblasti cestovného ruchu v oblasti voľných pracovných miest (pozri spodnú časť stránky Súvisiace príspevky).

Podmienky a odškodnenie

 • pracovať bez investícií na diaľku cez web workle.ru na základe občianskoprávnej zmluvy,
 • príspevky do dôchodkového fondu,
 • Pomoc 2-PIT na požiadanie,
 • možnosť kombinovania so štúdiom alebo inou prácou,
 • spolupráca priamo s poprednými cestovnými kanceláriami: Biblio Globus, Pegas Touristik, Inna Tour, Tez Tour, Brisco atď.,
 • modul pre vyhľadávanie, porovnávanie a automatickú rezerváciu zájazdov,
 • garancia odmeny za každú uzatvorenú transakciu,
 • bezpečný systém prevodu prostriedkov na bankový účet,
 • kariérny rast, ktorý vám umožní zvýšiť príjem.
Začnite

Požiadavky na prácu:

Žiadateľ - budúci manažér cestovného ruchu by mal mať:

 • počítačová gramotnosť:
 • Internetové zručnosti
 • e-mailom
 • znalosť MS Word, Excel,
 • družnosť,
 • schopnosť viesť telefonické rozhovory v oblasti cestovného ruchu,
 • zdvorilosť
 • takt a dobrá vôľa,
 • zamerať sa na výsledky,
 • iniciatíva,
 • schopnosť samostatne organizovať pracovný rozvrh.

paul: na tom nezáleží.

vek: od 18 rokov (vrátane pracovných ponúk pre študentov, dôchodcov, ženy na rodičovskej dovolenke).

vzdelanie: na tom nezáleží.

Požiadavky na kvalifikáciu: kandidáti so skúsenosťami aj bez skúseností sa považujú za neobsadené miesto manažéra cestovného ruchu.

Zamestnávatelia v oblasti cestovného ruchu:

 • Voľné pracovné miesta v cestovnej kancelárii Biblio Globus
 • Pracovné miesta v spoločnosti Pegas Touristik Travel Company
 • Pracovné miesta v cestovnej kancelárii Inna Tour
 • Pracovné miesta na Tez Tour,

a ďalšie spoločnosti v odvetví cestovného ruchu

Začiatočníkom bude ponúknuté bezplatné interaktívne online školenie, na konci ktorého dostanú elektronický certifikát.

Stále máte otázky? Naše fórum, chat a podpora služby pracujú pre vás. Vitajte v tíme Workle!

Kto je cestovná kancelária a koľko zarobí

Cestovná kancelária je vlastne manažér predaja zájazdov. Tieto programy sú hotový cestovný program zostavený operátorom. Prehliadka zahŕňa rezerváciu hotela, výletné programy a dopravné služby (lietadlá, autobusy, výletné lode). Rozdiel medzi nezávislou cestovnou kanceláriou a cestovnou agentúrou spočíva v tom, že nepotrebuje kanceláriu a veľký počet zamestnancov. Môže robiť všetku prácu online.

Sprostredkovateľská odmena pozostáva z provízie z predaja, ktorú platí prevádzkovateľ za každého priťahovaného kupujúceho. Môže to byť od 5% do 10% nákladov na povolenie. Váš budúci príjem teda určuje počet uskutočnených predajov. Cestovná kancelária pre začiatočníkov by sa nemala spoliehať na rýchle a vysoké zisky. Stabilný príjem si bude vyžadovať pravidelnú zákaznícku základňu, ktorej vytvorenie môže trvať niekoľko mesiacov. Priemerný príjem agenta doma je od 500 do 1 000 dolárov mesačne.

Ako sa stať cestovnou kanceláriou od nuly doma

Môžete pracovať ako cestovná kancelária bez špecializovaného diplomu, to však neznamená, že nepotrebujete vedomosti. Najprv by ste sa mali oboznámiť s právnymi predpismi týkajúcimi sa tohto druhu činnosti a turistických (zahraničných) ciest všeobecne. Mali by ste si tiež preštudovať terminológiu, klasifikáciu povolení, vlastnosti výberu cestovnej kancelárie, spôsoby komunikácie s klientom a nevyhnutne geografiu.

Legalizácia cestovného agenta

Bez oficiálnej registrácie nebudú cestovné kancelárie ani klienti pracovať s agentom cestovného ruchu. Môžete sa zaregistrovať ako IP (FOP) alebo LLC. V prvom prípade je dokumentácia a registrácia aktivít omnoho jednoduchšia, v druhom prípade bude vaša spoločnosť väčšia dôvera.

Pri registrácii je veľmi dôležité zvoliť správne kódy aktivity. a pre Rusko (OKVED-2) a pre Ukrajinu (KVED 2017) to bude:

 • 11 Činnosti cestovných kancelárií,
 • 90 Rezervačné služby a súvisiace činnosti.

Pri registrácii je lepšie zvoliť zjednodušený systém zdaňovania.

Ak chcete pracovať ako agent pri predaji zájazdov, nemusíte získať licenciu, a preto môžete začať pracovať ihneď po registrácii. Tu by sa však mala vziať do úvahy ešte jedna vec. Podľa právnych predpisov Ruskej federácie nie sú cestovné kancelárie na rozdiel od prevádzkovateľov zapísané do jediného registra a nemusí mať finančné zabezpečenie (záruky). Ak uvažujete o možnostiach, ako sa stať cestovnou kanceláriou od nuly na Ukrajine, potrebujete kolaterál vo výške najmenej 2 000 EUR. Zároveň, ak táto suma nestačí na pokrytie strát spojených s neposkytnutím platených služieb z dôvodu zavinenia agenta, ktorý je fondom súkromného kapitálu, riskujete nielen záručné fondy, ale aj osobný majetok.

Ručiteľom sú spravidla bankové organizácie. Poskytujú bezpečnosť až 5 rokov. V niektorých prípadoch môžete obchod uzavrieť až na 2 roky. Záruka sa vyjadruje otvorením vkladového účtu (garančný vklad) a pravidelných poistných príspevkov do banky, ktoré sa v prípade ich vzniku použijú na vyplatenie náhrady. Samotný vklad nebude vybraný a na konci zmluvy s bankou bude vrátený agentovi. K zabaveniu zálohy môže dôjsť, iba ak cestovná kancelária nedodržala pravidelný splátkový kalendár.

Vo väčšine prípadov nikto nekontroluje dostupnosť zabezpečenia pre cestovnú kanceláriu a vy môžete začať činnosť bez nej. Na druhej strane vás veľké a renomované cestovné kancelárie môžu odmietnuť, ak sa záruka nepotvrdí.

Cestovná kancelária doma sa vo väčšine prípadov nezaoberá cestovnými dokladmi (zahraničné pasy, víza, plnomocenstvo). Aby ste však svojim klientom poradili, musíte poznať zoznam potrebných dokladov na prekročenie hraníc, zoznam položiek a liekov povolených na prepravu, ako aj pravidlá pobytu na území krajiny, do ktorej je váš klient poslaný.

Výber smeru a cieľového publika

Predtým, ako sa stanete cestovnou kanceláriou, musíte sa rozhodnúť pre kategóriu produktov cestovného ruchu (zájazdy), ktorú budete predávať. Toto určí vaše budúce cieľové publikum.

Moderný cestovný ruch ponúka širokú škálu zájazdov. Sú rozdelené do troch veľkých skupín:

 1. interný - cestujte po svojej krajine. Táto aktivita je vhodná pre začiatočníkov. Nevyžaduje sa znalosť cudzích jazykov. Nevýhodou tohto smeru je pomerne nízka úroveň príjmu a relatívne nízky dopyt. Hlavnými kupujúcimi sú starší ľudia a rodiny so strednými príjmami.
 2. vychádzka - cestovanie na dovolenku do iných krajín. Tradičný typ zájazdu, o ktorý je veľký záujem u širokej škály spotrebiteľov.
 3. vstup - Cestujte pre zahraničných turistov do svojej krajiny. Vyžaduje dobrú znalosť cudzích jazykov (angličtina).

Väčšina operátorov pracuje vo všetkých oblastiach, a preto môžete kedykoľvek rozšíriť rozsah svojho podnikania.

Okrem toho sa zájazdy líšia podľa typu organizácie:

 • stacionárne - klasické zájazdy do jednej krajiny (mesta) s trvalým pobytom v konkrétnom hoteli. Môže to byť plážová dovolenka na mori, lyžiarske strediská, odpočinok v lesných strediskách, detské rekreačné tábory. Hlavnými nákupcami takýchto zájazdov sú rodiny s deťmi, novomanželia a starší ľudia.
 • mobilné - zájazdy, počas ktorých je navštívených niekoľko krajín a regiónov (miest). Patria medzi ne námorné plavby, autobusové zájazdy, turistické chodníky a kempingy. Tento druh zájazdov je žiadaný medzi mladými ľuďmi (študentmi).

Ako nájsť cestovnú kanceláriu pre spoluprácu

Ak chcete začať, musíte uzavrieť formálnu dohodu s touroperátorom, inak nedostanete províziu, aj keď ju predáte. V tomto prípade si môžete zvoliť ako partnera jedného alebo viacerých operátorov, čo vám umožní poskytnúť zákazníkom širší výber vstupeniek.

Podobne, vzhľadom na to, ako sa stať cestovnou kanceláriou doma, musíte zvoliť smer turistických výletov. Je veľmi ťažké urobiť všetko hneď, najmä začínajúci agent, a preto je pre vás lepšie vybrať si niektoré z najzaujímavejších krajín osobne.

Na internete existuje veľa zdrojov, ktoré vám umožňujú nájsť správneho cestovného operátora. Niektoré z nich ponúkajú priamu spoluprácu. Napríklad, ak hľadáte rýchly spôsob ako sa stať cestovnou kanceláriou od nuly v Rusku, môžete sa zaregistrovať v systéme cestovných kancelárií Workle.ru a hneď začať zarábať peniaze. Ak chcete pracovať v tomto systéme, nemusíte sa registrovať v dani, pretože spoločnosť za vás odvádza všetky príspevky do dôchodkového fondu a federálnej daňovej služby.

Okrem toho nájdete partnerov v zjednotenom federálnom registri cestovných kancelárií na oficiálnej webovej stránke Rostourism (russiatourism.ru).

Ak ste registrovaným podnikateľom, môžete využiť služby online aj na výber a rezerváciu zájazdov (za poplatok). Zástupcovia Ruskej federácie môžu využívať tieto zdroje:

 • Rezervačné centrum (ecenter.travel) - poskytuje príležitosť študovať a vyberať zájazdy po celom svete.
 • Sletat.ru (sletat.ru) - ponúka okrem výberu zájazdov aj pomoc a vytvorenie bezplatnej webovej stránky na automatický predaj cestovných produktov (zájazdy).
 • 1001TUR (1001tur.ru) - výber zájazdov od najväčších operátorov so zvýšenou províziou a bonusovými poplatkami.

Nezávislí cestovné kancelárie z Ukrajiny operátorov a zájazdy je možné vyhľadávať na IT-Tour (ittour.com.ua). Táto služba vám umožňuje vybrať a porovnať náklady na zájazdy od rôznych operátorov. Je možné predať odmietnuté poukazy a pomôcť pri vytváraní vašich vlastných webových stránok. Takéto zdroje vám spravidla umožňujú uzatvárať dohody o spolupráci s operátorom online.

Ako skontrolovať spoľahlivosť operátora

Vo väčšine prípadov sú cestovné kancelárie náchylné k turistom, ale ak dôjde k vyššej moci, aj agent, ktorý uskutočnil predaj, prestane byť zvýhodnený. To znamená, že vaša reputácia u klientov priamo súvisí s svedomitosťou vybraných partnerov, a preto, vzhľadom na to, ako sa stať cestovnou kanceláriou od nuly, je dôležité naučiť sa rozpoznávať svedomitých partnerov.

Cestovnú kanceláriu môžete nájsť podľa svojich pracovných podmienok a vyhodnotiť jej spoľahlivosť v špeciálnych online katalógoch (turbiz.turistua.com, tursvodka.ru), ktoré poskytujú možnosť prezerania hodnotení. Je tiež potrebné monitorovať recenzie používateľov a agentov na špecializovaných stránkach (otzyv.ru, turpravda.ua, obnovlenie.ru).

Svoje vlastné závery môžete vyvodiť z analýzy operátora podľa nasledujúcich kritérií:

 • Dostupnosť partnerskej hostiteľskej spoločnosti v krajine zájazdu, Ak má prevádzkovateľ svojich vlastných zástupcov v meste alebo krajine, kam cestujú vaši zákazníci, zvyšuje sa tým spoľahlivosť služby. Tieto informácie nájdete na oficiálnych webových stránkach prevádzkovateľa.
 • Dojednanie s leteckými spoločnosťami a dopravcami, Čím viac spoločností je partnerom operátora, tým väčšia je príležitosť na výmenu služby v prípade núdze.
 • Úroveň partnerskej poisťovacej spoločnosti, Ak IC s vysokou úrovňou dôvery a percentuálnym podielom platieb na poistných zmluvách spolupracuje s operátorom, tým vyššia je spoľahlivosť operátora.
 • Počet smerov, Ak cestovná kancelária pracuje v úzkom segmente destinácií, nebude schopný rýchlo zabezpečiť náhradné turné v prípade nepredvídaných situácií (prírodné katastrofy, vojenské a politické konflikty).

Ako prilákať zákazníkov, aby si kúpili zájazdy

Väčšina domácich cestovných kancelárií začína predávať tým, že ponúka služby priateľom. Ak sú títo spokojní, určite si znova kúpia zájazdy a odporučia vás svojim priateľom. Ale pre plný zisk nebude taký predaj stačiť. Svoje služby môžete propagovať nasledujúcimi spôsobmi:

 • Vlastná webová stránka a kontextová reklama, Vytvorenie webovej stránky cestovnej kancelárie vyžaduje hotovostnú investíciu približne 500 dolárov. Bez tohto nástroja je dosť ťažké pracovať ako cestovná kancelária doma. Stránka musí nevyhnutne obsahovať užitočné informácie (právne predpisy, opis atrakcií, tipy na prípravu na turistické výlety), opis balíka služieb (typy destinácií a typy povolení, s ktorými pracujete), ako aj možnosť online konzultácií v režime chatu alebo webového hovoru.
 • Inzercia periodík, Môžete si objednať špeciálne články v populárnych blogoch alebo na spravodajských portáloch o svojej spoločnosti, pravidelne umiestňovať reklamy v časopisoch a novinách s kontaktnými údajmi.
 • Cestovanie Blog Video, Efektívnym reklamným nástrojom sú videá o turistických cestách, ktoré ste usporiadali. Ak je to ťažké, môžete použiť videá, ktoré vytvoril váš cestovný kancelár.
 • Propagácia služieb na sociálnych sieťach, Predaj zájazdov prostredníctvom sociálnych sietí samozrejme nemôžete, ale je možné, aby ste na svoje stránky robili reklamy a presmerovali zákazníkov.
 • Turistické pristátie (vstupné stránky), Predávajte určité typy zájazdov pomocou jednostránkových webov. V takom prípade nevyberiete prehliadku pre konkrétneho klienta, ale hľadáte klienta pre vybratú trasu.

Ako sa stať dobrým cestovným agentom

Aby klient súhlasil s rezerváciou zájazdu, musíte ho presvedčiť, že je to správne rozhodnutie. Môže to urobiť iba sebavedomá a pripravená cestovná kancelária. Na to potrebujete:

 • Predstavte klientovi rozsiahlu prezentáciu programu a porozprávajte sa o krajine alebo regióne, do ktorého smeruje, Это значит, что перед началом работы следует обновить свои знания географии и внимательно изучить особенности представляемого региона, его достопримечательности, а также выполнить мониторинг политических и экономических новостей. При этом очень важно проверять всю найденную информацию на достоверность, чтобы по возвращению домой, клиент не разочаровался в вашем профессионализме.
 • Помнить, что вы продаете не просто поездку, а образ жизни, Dobrý agent musí byť jemným psychológom, aby pochopil, aký druh odpočinku potrebuje jeho klient.
 • Zohľadnite všetky nuansy, Pri komunikácii so zákazníkmi si robte poznámky, aby ste nezabudli na dôležité podrobnosti neskôr.
 • Použite rôzne techniky predaja (AIDA, SPIN, päť krokov), Vytvárajte skripty (skripty) dialógu s kupujúcim zájazdu za účelom telefonovania, osobnej komunikácie a korešpondencie. Analyzujte a upravte svoje vzorce predaja s prihliadnutím na chyby.
 • Po predaji zostaňte v kontakte so zákazníkom, Ak chcete, aby bol klient trvalý, priateľský, zaujímal sa o výsledky cesty, nezabudnite na mená a osobné informácie o kupujúcich zájazdov. Vytvorí sa tým obraz známeho a dôveryhodného agenta, ktorého nechcete zmeniť na iného.
 • Postupujte podľa nových pokynov a rozvíjajte sa profesionálne, Je lepšie minúť prvý zisk na školenia (školenia, semináre), ktoré vám umožnia rýchlo dosiahnuť vysokú úroveň profesionality.

Aby ste sa vyhli nárokom proti vám, ako aj neplánovaným finančným výdavkom, musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • Presný čas odletu lietadla alebo odchodu autobusu nemôžete pomenovať, Vždy existuje možnosť omeškania, a preto sa z vás môže stať pohľadávka osobne.
 • Nesľubujte bezplatné služby, ak si nie ste istí ich poskytovaním., Ak klient dostane bezplatné služby, ktoré podľa vás neboli súčasťou balíka, bude to vaša výhoda, a preto je v sporných situáciách o takejto príležitosti lepšie mlčať.
 • Uzatvorte zmluvu kompetentne s uvedením úplného opisu produktu cestovného ruchu, podmienok jeho vykonávania, pravidiel platby, cestovnej kancelárie a nákladov na povolenie (v ľubovoľných jednotkách, ako aj v národnej mene).
 • Nezarezervujte si prehliadku bez platby vopred klientom, Ak zaregistrujete svoju rezerváciu a klient odmietne, operátorovi zaplatíte pokutu.

Ak viete, ako sa stať cestovnou kanceláriou od nuly a pomocou týchto zručností v praxi, môžete si vybudovať plnohodnotnú kariéru a získať stabilný príjem. Tento druh činnosti môže byť zaujímavý aj ako dodatočný zárobok pre študentov a zamestnanie žien na materskej dovolenke.

Pin
Send
Share
Send
Send