Užitočné tipy

Ako previesť galón na litre

Pin
Send
Share
Send
Send


'),> //-->
Objem je kvantitatívna charakteristika priestoru, ktorý zaujíma telo, štruktúra alebo látka.

1 galón = 4,5461 litrov

Túto jednoduchú matematickú operáciu môžete rýchlo vykonať pomocou nášho online programu. Za týmto účelom zadajte počiatočnú hodnotu do príslušného poľa a kliknite na tlačidlo.

Pre zložité výpočty prevodu viacerých jednotiek merania na požadovanú (napríklad pre matematickú, fyzikálnu alebo odhadovanú analýzu skupiny pozícií) môžete použiť univerzálne prevodníky jednotiek.


Táto stránka obsahuje najjednoduchšiu online konverziu litrov na galóny. Pomocou tejto kalkulačky môžete prenášať galóny na litre a naopak jedným kliknutím.

Historické pozadie

Spočiatku vznikol galón pri určovaní objemu osem libier pšenice. Neskôr sa objavili ďalšie odrody objemových jednotiek, napríklad pinta. V roku 1707 začala Amerika používať britský galón vína, ktorý sa rovná 231 kubických palcov. Bola uznaná ako hlavná na meranie kvapalných látok., Čoskoro vznikol britský suchý galón a americká tekutá pinta. Stala sa jednotkou na meranie sypkých látok a nazýva sa americká suchá pinta.

Reformu a zjednotenie schválil britský parlament asi pred dvoma storočiami, konkrétne v roku 1824. V dôsledku toho boli všetky druhy nahradené jednou jednotkou: cisárskym galónom. Desať libier destilovanej vodys teplotou 62 stupňov Fahrenheita - to je jeho skutočná hodnota. To predstavuje 277,42 metrov kubických. palcov.

Čo je galón?

Toto je jednotka objemu kvapaliny alebo sypkých a tekutých telies., Pôsobí predovšetkým v USA a Veľkej Británii.

 • Americká tekutá gal sa rovná 3 785 litrom,
 • Anglická suchá gal - 4.5461 l,
 • cisársky gal - 4,546099 l,
 • dôkaz galón sa považuje za mieru obsahu alkoholu. V Spojených štátoch je to 1,89 litra, zatiaľ čo vo Veľkej Británii je rovnaká jednotka 2 594 litrov.

V krajinách s anglickým systémom opatrení vzaté tekuté a voľne ložené výrobky na meranie tejto jednotky.

Aké ďalšie jednotky objemu existujú?

V Rusku je obvyklé odmerať tekutiny v litroch. Objem rovný jednému kubickému decimetru je liter. Ak vezmete liter vody a vážite, táto tekutina bude mať hmotnosť asi tisíc gramov alebo jeden kilogram.

Pinta je hodnota odvodená od galónu, je to chobotnica z galónu.

42 litrov amerického galónu tvorí 159 litrov. V súvislosti s niektorými daňovými nuansami vznikla ďalšia odroda, ktorá sa nazýva sud na pivo. Občania USA sú oboznámení so štandardným sudom na pivo s veľkosťou rovnajúcou sa 31 galónom. Ak sa zmení na litre, bude to 117,3 litra.

 • objemová jednotka pre Argentínu, ktorá sa rovná 3 785 litrom, sa nazýva fraco,
 • Vo Venezuele, Hondurase, Kolumbii, Peru a ďalších krajinách Latinskej Ameriky sa objem meria v fľašiach. Okrem toho sa ich hodnota od seba mierne líši.

Záver naznačuje: galónov, litrov a pinty sa líšia, tento rozdiel je geograficky závislý. To znamená, že v rôznych častiach sveta existuje miera tekutín. Imperiálny merací systém predpokladá, že jeden galón je 4,55 litra. Americký systém mier naznačuje, že jednotka s rovnakým názvom je 3,79 litra. K dispozícii je tiež štvrtina, ktorá sa rovná štvrtine galónu, ktorá podľa amerického systému pojme 1,1 litra pre cisársky systém, rovnaká hodnota bude 1,14 litra.

Body sa tiež líšia, Cisárske pivo v preklade do našich litrov bude mať objem rovný 568,2 mililitrom, americký pinta - 473,2 mililitrov.

V parfumoch sa používajú štandardné objemy skúmaviek, merajú sa v uncoch. Štandardná skúmavka s tekutým krémom má obvykle kapacitu 8 uncí, čo v metrickom systéme bude 235 mililitrov.

Cisárska unca je oveľa menšia ako americká unca a tvorí ju 96%. Po jednoduchých výpočtoch môžeme povedať, že cisárska unca obsahuje asi 28,4 mililitrov tekutiny a v americkej uncii o niečo viac (29,6 mililitrov). Ak to zmeráte pomocou príborov, ktoré sú nám dobre známe, potom zistíte, koľko lyžíc je v americkej uncii: bude sa rovnať šiestim čajovým lyžičkám alebo dvom lyžičkám.

Kanada, Írsko a niektoré ďalšie krajiny používajú anglickú verziu. Napríklad, Kolumbia alebo Nikaragua merajú množstvo tekutiny podľa amerického systému. Existuje mnoho ďalších variácií merania objemu. Koľko galónov drží jeden sud? Je známe, že sa rovná 37 galónom, táto hodnota sa rovná sto šesťdesiat šesť litrov.

Ako zistiť objem tela

Táto hodnota sa zistí vytesnením kvapaliny. Túto metódu vynašiel Archimedes. Jeho slávna „Eureka“ pozná každý študent. Aby sa našiel objem tela, musí sa ponoriť do kvapaliny, predtým, ako už zmeral svoj objem, potom by sa mala vypočítať nová hodnota s vedomím geometrie plavidla a jednoduchých vzorcov. Ďalej, odpočítaním dvoch množstiev (získaných a známych) je možné vypočítať požadované množstvo. Napríklad, musíte objekt sklopiť do nádoby, ktorá obsahuje jeden liter vody, zatiaľ čo hladina kvapaliny stúpne na určitú hodnotu, predpokladajte, že nový objem bude trvať dva litre, čo znamená, že tento objekt má kapacitu jedného litra.

Táto metóda je vhodná na výpočet objemu látok alebo predmetov, ktoré neabsorbujú tekutinu. V opačnom prípade je výpočet podobnou metódou dátumov skreslený a bude nepresný.

Z videa sa dozviete, koľko litrov, pintov alebo pohárov dokáže galón pojať.

Litre do tabuľky amerických galónov (tekutín)

Túto stránku vlastní a udržuje spoločnosť Wight Hat Ltd. © 2003-2018.

Všetky naše podmienky používania nájdete tu.

Napriek všetkému úsiliu o zabezpečenie presnosti metrických kalkulačiek a tabuliek na tejto stránke nemôžeme poskytnúť úplnú záruku presnosti ani nenesieme zodpovednosť za prípadné chyby. Ak zistíte chybu na webe, budeme vďační, ak nás informujete pomocou kontaktného odkazu v hornej časti stránky a pokúsime sa ho čo najskôr opraviť.

Hodnota v rôznych krajinách

Galon bol pôvodne definovaný ako objem 8 libier pšenice. Pinta je derivát galónu - jedna ôsma. Neskôr boli pre iné výrobky zavedené ďalšie galónové odrody a podľa toho sa objavili nové možnosti pre pinty. Amerika prijala Britov víno galón, definovaný v 1707 ako 231 kubických palcov, ako primárna miera objemu tekutiny. Američan kvapalina polliter. Briti boli tiež adoptovaní kukurica galón (268,8 kubických palcov) ako miera objemu sypkých látok. Odtiaľ prišiel Američan sucho polliter. V roku 1824 nahradil britský parlament všetky galónové varianty jedným cisársky galón, definovaný ako 10 libier destilovanej vody pri 62 ° F (277,42 kubických palcov). [ zdroj nešpecifikovaný 2544 dní ]

Hodnota v rôznych krajinách

Americký galón a anglický galón sa líšia:

 • Americký kvapalný galón = 3,78541 litra,
 • Anglický galón = 4,5461 litrov.

V USA je štandardný valec pre kvapalinu 42 US galónov, t.j. 1 americký valec = 42 US galónov = 159 litrov = 1/2 hogsheadu. Pri meraní objemu piva (kvôli daňovým obmedzeniam) v Spojených štátoch sa však používa tzv. Štandardný sud na pivo, ktorý sa rovná 31 galónom (117,3 litra).

Preklad do metrického systému:

 • Argentína: 3,80 l
 • United Kingdom
  • imperiálne alebo obyčajné 4 4646 l
  • proof galón, na meranie alkoholu 2 594 l
  • staré, na meranie vína a tekutín 3 78533 l
  • voľné telá 4,405 l
 • Kuba 3 785 L
 • United States
  • uvoľnené telá 4,405 L
  • obyčajné malé, na odmeranie vína a oleja 3 785411784 l
  • skúšobná galón 1,89 L

Pin
Send
Share
Send
Send