Užitočné tipy

Magické cvičenia a praktické tipy, ktoré vám pomôžu znížiť teľa

Pin
Send
Share
Send
Send


Štíhla postava je objektom snov väčšiny dievčat. Pre niektorých príroda dávala ideálne rozmery a pre iných - pre ich dosiahnutie je potrebný pracovný pot. Jedným z najbežnejších problémov sú teľatá na nohách. Je možné ich znížiť a ako to urobiť - otázku, na ktorú mnohí chcú dostať odpoveď.

Prečo kaviár rastie silno?

Lýtkové svaly pomáhajú človeku pohybovať sa. Chôdza, beh a skákanie sú hlavnými činnosťami, na ktorých sa zúčastňujú.

Veľkosť sa môže nadmerne zväčšiť z týchto dôvodov:

 • Nadváhou. Ak sa dievča obáva o plnosť, časť nadbytočného tuku sa môže nachádzať v oblasti lýtka. Tuk na končatinách sa však ukladá ako posledný. Ak je nízka nadváha, potom je dôvod pravdepodobne iný.
 • Pretrénovania. Môže sa to prejaviť u dievčat zapojených do športu, kde je dôležitá sila a objem lýtkových svalov. Cyklistika, kulturistika a jazda na koni - pre tých, ktorí sa zaoberajú týmito druhmi záťaže, bude veľkosť teľaťa veľmi pôsobivá.
 • Opuchy. Pomerne častý dôvod na zvýšenie objemu lýtka. Často sa vyskytuje počas tehotenstva, nadmerného príjmu soli, srdcových chorôb a obehového systému.
 • Genetics. Najzákladnejší dôvod. Ak je jeden z rodičovského kaviáru silný a vyčerpaný, potom má dieťa šancu zdediť tú istú črtu obrázku.

Predispozícia aj nadváha si vyžadujú osobitný prístup na zníženie objemu lýtka u dievčat. Na vyriešenie tohto problému existujú špeciálne techniky, ktoré pomôžu usporiadať nohy.

Metódy na zníženie čerpania teliat

Ak je dievča zapojené do športu, kde je potrebné veľa teľacej sily, potom tieto svaly postupne získajú pôsobivý objem. Ak problém veľkých teliat obťažuje človeka viac ako športové úspechy, potom prvým odporúčaním je zastaviť tento typ tréningu.

V tomto prípade samotné vajcia časom klesajú. Tento výsledok však nebude vždy stačiť. V takom prípade bude fyzická aktivita opäť zachránená. Len tentoraz sa bude metodika vzdelávacieho procesu líšiť.

Tu sú jeho hlavné vlastnosti:

 1. Práca s ľahkými váhami, Neexistujú žiadne prístupy k záznamu maximálnej hmotnosti. Bremeno by malo byť také, aby osoba s ním mohla vykonať najmenej 20 opakovaní. Spočiatku môžete pracovať s hmotnosťou vlastného tela bez ďalšieho váženia.
 2. Veľké množstvo opakovaní. Neexistuje presné množstvo. Je potrebné načítať sval, až kým nepocítite silný pocit pálenia. Tento efekt sa zvyčajne dosiahne opakovaním 25–40.
 3. Zabránenie výbušnému zaťaženiu. Zníženie objemu lýtkových svalov by malo byť zaťažením nízkej intenzity, ale malo by byť predĺžené. Hlavnou úlohou je unaviť sval ľahkou, ale monotónnou a dlhou prácou.

Pri sledovaní športovcov si môžete všimnúť zaujímavý fakt. Veľké množstvo svalov sú tie, ktorých úlohou je rýchlo urobiť rekordnú prácu. Príkladom sú sprintery. Sú veľké a silné.

Druhým príkladom sú bežci maratónu. Sú tenké a štíhle. Ich úlohou je produkovať prácu s nízkou intenzitou, ale nepretržitú prácu. Ak chcete znížiť objem čerpaných teliat, musíte ich urobiť odolnými „maratónskymi bežcami“.

Zoštíhľujúce teľatá s nadváhou

Ako znížiť teľatá na nohách - pre dievčatá je tento problém nesmierne dôležitý. Ak je ich nadmerný objem spôsobený nadváhou, potom sa tento problém vyrieši stratou hmotnosti. Nie je možné lokálne zbaviť teľacieho tuku. Musí schudnúť úplne.

Je dôležité obmedziť denný príjem kalórií.

Koľko kalórií je na spotrebu, je individuálna otázka, ale existujú približné hodnoty:

Požadovaná váhaOdporúčané denné kalórie
50 kg1500 kcal
55 kg1650 kcal
60 kg1800 kcal
65 kg1950 kcal
70 kg2100 kcal

Musíte zvoliť hodnotu na základe najbližšej požadovanej hmotnosti. Ak chce dievča s hmotnosťou 75 kg schudnúť do 60 kg, je potrebné postupne znižovať kalórie. Najskôr až do 2100 kcal za deň, po dosiahnutí úrovne 70 kg - až do 1950 kcal za deň atď.

Ak chcete schudnúť, stačí sledovať množstvo spotrebovaných kalórií. Aby však bolo telo štíhle a elastické, je potrebné sledovať kvalitu konzumovanej potravy. Jedzte menej rýchleho občerstvenia a viac zelenej zeleniny. Neprepite sa v noci a neznižujte spotrebu sladkostí.

Aby sa nohy nielen znížili, ale aby sa stali štíhlymi a zvodnými, stojí za to pridať cvičenia na ich tréning.

Protahovacie cvičenia na zníženie teliat

Natiahnutie teliat po tréningu pomáha telu rýchlo sa zbaviť kyseliny mliečnej v tejto svalovej skupine a tiež zabraňuje kŕče a kŕče.

Užitočné techniky naťahovania, ktoré vám umožnia efektívne regenerovať a redukovať lýtkové svaly:

 1. Usadiť sa na podlahe alebo na akomkoľvek tvrdom povrchu. Zložte si nohy pred seba. Kolená sú rovné a nie sú ohnuté. Pomaly nakláňajte telo na kolená a rukou sa snažte dostať ku členkom. Zmerajte po dobu 10 sekúnd. Vykonajte najmenej 10 krát.
 2. Postavte sa s hrudníkom o stenu o krok ďalej. S akoukoľvek nohou urobte krok vpred a položte lakte na stenu. Nechajte druhú nohu rovno. Jemne sklopte pätu zadnej nohy a držte ju v tejto polohe 3 - 5 sekúnd. Opakujte 12-krát.
 3. Nachádza sa 50–70 cm od vertikálnej plochy. Ohnite sa a položte naň rukami. Nohy sú dokonale narovnané. Podpätky obidvoch nôh sa pomaly pritlačia k podlahe a zafixujú sa 2-3 sekundy. Opakujte najmenej 20-krát.

Sklon k dolnej časti nohy napína nohy a opasok, posilňuje telo a zvyšuje tón týchto svalových skupín.

Ako správne nakloniť dolnú časť nohy:

 1. Postavte sa, roztiahnite nohy o 70 - 100 cm a jemne ich nakloňte, snažte sa ich dosiahnuť rukami k povrchu. V krajnom bode zostaňte 1-2 sekundy. Opakujte 10 krát.
 2. V rovnakej polohe sa pokúste postupne oprieť o každú z nôh. Na pravú nohu musíte natiahnuť ľavú ruku a naopak. Opakujte lekciu na 5 str.
 3. Keď sa zvyšuje flexibilita, opakujte komplex s užším nastavením nôh. Ak sa ruky dotýkajú podlahy, keď sú nohy široké 30 - 50 cm, výsledok je veľmi dobrý. Skvelý výsledok je dosiahnuť dlaňami na podlahu a udržiavať nohy pri sebe

Noha na nohy

Komplex je podobný predchádzajúcemu, ale vykonáva sa pri sedení.

 1. Posaďte sa na podlahu a roztiahnite nohy čo najpriamejšie.
 2. Dajte ruky za chrbát a ohnite ich dopredu. V póze je potrebné fixovať 10 - 20 sekúnd a pripraviť telo na ďalšie zaťaženie.
 3. Natiahnite ruky na boky ktorejkoľvek z nôh a pomocou kefy sa snažíte dosiahnuť veľké prsty. Hlava v tejto chvíli pozerá dolu a snaží sa dotknúť kolena. Fixujte v spodnom bode po dobu 1-3 sekúnd. Jemne narovnať.
 4. Opakujte striedavo pre každú z nôh. Vykonajte 10 opakovaní striedavo sa meniace nohy. Cvičenie sa musí vykonávať hladko a bez trhania.

Horolezecké prsty

Fitness tréneri vedia, ako znížiť teľatá na nohách pre dievčatá. Odporúčajú, aby boli do systému odbornej prípravy zahrnuté aj povinné výťahy na nohách. Pri dodržaní správnej techniky sa cvičenie považuje za najlepšiu techniku ​​na zníženie objemu lýtka.

Správna technika tried:

 1. Aby ste sa postavili na malú vyvýšeninu, doslova 10-15 cm. Krok môžete použiť alebo dať niekoľko pevných kníh.
 2. Je potrebné postaviť sa na prsty na nohách, aby ste držali ruku za stenou alebo akýmkoľvek stacionárnym predmetom. Päty by mali vyčnievať nad úroveň nadmorskej výšky a byť vo vzduchu.
 3. Päty je potrebné pomaly spúšťať a ostro vracať do pôvodnej polohy. V ideálnom prípade choďte dolu do 3 sekúnd, vráťte sa do 1 sekundy.
 4. Opakujte najmenej 20-krát, najlepšie 30-50-krát. Po cvičení by svaly mali horieť.

Keď sa cvičenie stane jednoduchým, musíte začať robiť to pre nohy postupne.

Pľúce sú vynikajúcim cvičením na komplexné posilnenie svalov nôh. Je užitočný nielen pre teľatá, ale aj pre boky a zadok.

 1. Postavte sa vo zvislej polohe, nohy vo vzdialenosti 20 - 30 cm, ruky sú spustené nadol rovnobežne s telom.
 2. Urobte priemerný krok vpred. Ruky na vyváženie je možné vytiahnuť dopredu. Predná noha sa ohýba v uhle 90 °. Stehno by malo byť pri tréningu rovnobežné s povrchom. Zadná noha sa ohýba v pravom uhle, koleno sa takmer dotýka zeme.
 3. Pridržte 1 sekundu. Dostaňte sa do východiskovej polohy a opierajte sa o zadnú nohu.
 4. Opakujte pre druhú časť. Celkový počet opakovaní je 10 s. pre každú nohu.

Zdvíhanie kolien k hrudnej kosti

Komplex prispieva k rozvoju svalov bokov a dolných končatín.

Vykonajte to nasledovne:

 1. Ľahnite si na podlahu. Nohy ležia pri sebe, predĺžené ponožky.
 2. Ohnite nohu za koleno, pritiahnite ju k hrudnej kosti a pokúste sa koleno položiť čo najviac na žalúdok. Ponožky sú stále tesné. Opravte 1-2 sekundy.
 3. Bez zdvíhania kolena sa pokúste narovnať nohu. Teraz musíte ponožky ťahať opačným smerom. Zamknite ho na 1 sekundu.

Únos nôh

Lekcia je zameraná na zdvihnutie zadku, naťahovanie chrbta stehna a dolnej časti nohy.

Aby sa teliatka na nohách znížila pomocou cvičenia „únos nôh“ pre dievčatá, odporúča sa pripevniť expandér

 1. Postavte sa vo zvislej polohe. Môžete udržať niečo pre udržateľnosť.
 2. Jemne bez ohýbania striedavo nohy zoberte späť. Telo sa v tomto čase nakloní dopredu.
 3. Nožku pripevnite v najvyššom bode po dobu 1-3 sekúnd. Pomaly ju spustite do pôvodnej polohy.
 4. Vykonajte minimálne 10 opakovaní na každej strane.

Komplex doma

Ako znížiť teľatá na nohách - pre dievčatá doma nie je táto otázka ľahká. Úloha je však uskutočniteľná. Súbor opatrení bude pozostávať z rozťahovania a cvičení, ktoré nevyžadujú športové vybavenie.

S úsekom je všetko jasné - o tom, čo a ako sa má ťahať, sa diskutovalo vyššie. Zostáva vymenovať cvičenia, ktoré môžete robiť doma.

Lano triedy

Najlacnejší druh cvičenia. Izoluje kaviár pri práci a efektívne ich nakladá.

Aby ste skočili, musíte postupovať podľa techniky cvičenia:

 • Skok by mal byť nízky. Doslova 2-3 cm na preskočenie lana.
 • Lano otáčajte rukami. Predlaktia a plecia sú z tohto procesu úplne vylúčené.
 • Chrbát by mal byť rovný a nohy mierne ohnuté.
 • Skoky sa vykonávajú výlučne na prstoch, aby sa zvýraznilo zaťaženie teliat a aby sa vylúčil účinok na chrbticu.

Alternatívne špičky

Šírku šírky ramien roztiahnite, ponožky otočte smerom von a mierne sa krčte. Póza je podobná tej, ktorú okupovali zápasníci sumo pred bojom. Držte chrbát rovno.

Bez zmeny postoja musíte striedavo stúpať na ponožky, najprv jednou nohou a potom druhou. Toto cvičenie staticky zaťažuje boky a trénuje lýtkové svaly.

Drepy „pištoľ“ - výkonný nástroj na komplexný tréning nôh.

Technika vykonávania:

 1. Vstaňte rovno, nohy spolu. Držte sa akéhokoľvek dôrazu.
 2. Squat na jednej nohe, natiahnutie druhej nohy vpred. Voľná ​​noha sa nedotýka zeme.
 3. V dolnom bode by sa mala udržiavať päta opornej nohy na zemi.

Cvičenie sa opakuje 3-5 krát so striedaním nôh. Postupne musíte počet opakovaní zvýšiť na 10.

Leg press

Cvičenie v špeciálnom simulátore.

Na rozdiel od zvyčajnej techniky lisovania na tomto projektile musíte na zníženie lýtkových svalov použiť nasledujúcu techniku:

 • Postavte nohy pod plošinu. Podpätky by mali byť vo vzduchu.
 • Nohy sú mierne ohnuté a nemenia svoju polohu. Celú prácu vykonávajú výlučne ponožky.
 • Na plošinu nie je nainštalovaná ďalšia váha. Vytlačí sa iba prstami na nohách. Rýchlosť vykonávania je vysoká, amplitúda je malá. Počet opakovaní - až do silného páliaceho pocitu. Aspoň 20-30.

Cvičenie na chudnutie čerpaných lýtkových nôh

Okrem uvážených metód bude efektívne pridať kardio záťaž. Pomôže to komplexne ovplyvniť svaly nohy a systematicky znížiť ich objem.

Kardio vysokej intenzite je potrebné sa vyhnúť - neskakovať na zdvíhaní alebo zvyšovaní hmotnosti. Je tiež potrebné kontrolovať stravu, aby nadbytočné kalórie neprechádzali do zbytočného stavebného materiálu.

Jeden z najlepších spôsobov, ako znížiť teľatá. Najrýchlejší beh na dlhé vzdialenosti je najúčinnejší. Najlepšie je bežať na čerstvom vzduchu - saturácia krvi kyslíkom prispieva k lepším výsledkom.

Aby sa zmenšila veľkosť teliat, nemali by sa šprinty prevádzkovať - ​​pri takom zaťažení môžu rásť iba.

Eliptický trenažér

Niekedy nie je fyzická schopnosť bežať. Pri plochých nohách je beh kontraindikovaný a často jednoducho neexistuje vhodná krajina. V tomto prípade pomôže eliptický tréner.

Princíp práce s ním je rovnaký ako pri behu - minimálna intenzita a maximálna dĺžka.

Plávanie sa nezameriava výlučne na teľatá. Jeho výhodou je kombinované posilňovanie svalov tela a zlepšený prietok krvi. Vďaka tomu sa metabolizmus zlepšuje a spaľovanie tukov je stimulované.

Samotné kúpanie nepomôže znížiť veľkosť tela. Môže to však zvýšiť účinok iných cvičení.

Cvičte na bicykli

Efektívne náradie iba pri práci s nízkou intenzitou. Žiadne intervalové programy, iba monotónne šlapanie s nízkou úrovňou zložitosti. Na dosiahnutie tohto efektu je potrebné urobiť najmenej 40 - 60 minút za sebou.

Profesionálne tipy

Pre dievčatá, ktoré sa chcú naučiť, ako znížiť teľatá na nohách, vám pomôžu nasledujúce profesionálne tipy: dodržiavajte diétu, napínajte svaly po každom tréningu, pravidelne cvičte a nevynechajte cvičenia. Za týchto podmienok je možné dosiahnuť akýkoľvek výsledok. Hlavná vec je disciplína a vytrvalosť.

Uverejnil používateľ jc21

Dizajn výrobku: Mila Friedan

Príčiny úplných teliat a vlastnosti pri práci s nimi

Ak chcete znížiť objem lýtka, musíte zistiť príčiny tohto problému. Môže to byť dedičná predispozícia a postava, v ktorej bude celá postava hustá a podsaditá. V takom prípade to bude trvať dlho, ale stále môžete získať výsledok.

Príliš plné teľatá môžu byť výsledkom nadváhy, ako aj nerovnomerného chudnutia. Po prvé, objemy pochádzajú z rúk, hrudníka a brucha, ale problémové oblasti v dolnej časti tela môžu zostať zaoblené, napriek neustálemu úsiliu.

Po určení, s čím je spojená teľa teliat, sa musíte vysporiadať s príčinou. Najčastejšie musíte prehodnotiť svoju stravu a životný štýl, viac sa pohybovať, piť dostatok čistej vody.

Okrem toho, ak chcete znížiť dolnú časť nohy, nemôžete sa obísť bez cvičení zameraných konkrétne na túto oblasť. Existujú špeciálne komplexy, ktoré sa odporúčajú doplniť napínacím cvičením, vďaka ktorému sa svaly stanú pružnými a tónovanými. Samotný kaviár - svaly sú silné a vytrvalé, vďaka nim sa môžeme pohybovať po celý deň. Z tohto dôvodu je ťažké ich napraviť. Na dosiahnutie výsledku musíte sa pravidelne zapájať - najmenej 2-3 krát týždenne, Je tiež dôležité zvoliť správny súbor cvičení.

Trochu o správnej korekcii lýtka

Aby ste dosiahli požadovaný tvar teliat, musíte pochopiť, že ich tréning môže byť odlišný. Existujú cvičenia na čerpanie lýtkových svalov, cvičenia na chudnutie a cvičenia na udržanie svalového tonusu. Existujú tiež cvičenia pre slabé svaly, zamerané hlavne na strečing. To, čo musíte zvoliť, je určené iba požadovaným výsledkom.

Vybraný súbor cvikov by mal brať do úvahy aj štrukturálne vlastnosti dolnej časti nohy. Ak chcete vytvoriť krásnu úľavu od svalov, nemusíte sa vyčerpávať s obrovským množstvom cvičenia. Cvičenia zamerané na chudnutie teliat by mali byť ľahké, aeróbne. V tomto prípade nie je možné zapojiť sa do zaťaženia energiou - môže to mať opačný účinok. Musíte pracovať bez váh, ale zvýšiť počet opakovaní a prístupov.

Bude veľmi statické zaťaženie je efektívneako napr jóga a pilates, Súčasne napínajú svaly a napínajú ich. Ak do tréningu zahrnete iba silové cvičenia, môžete vytvoriť nepravidelný lýtkový tvar pripomínajúci obrátenú fľašu. Okrem toho sú možné aj záchvaty. Preto by školenie malo pozostávať z ich cvičení zameraných na spaľovanie tukov a cvičenie svalov, lýtok a soley. Správne vyvinuté svaly soleus zdvihnú teľa, takže noha získa krásny tvar.

Ako znížiť teľatá: efektívne cvičenia

Existuje veľké množstvo cvičení, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s tým, ako znížiť teliatka na nohách. Ponúkame zváženie najobľúbenejších.

Plie drepy sú skvelé cvičenia na zníženie lýtkových končatín. Ak chcete presne znížiť objem, a nie budovať svalovú hmotu, nepoužívajte ďalšie závažia. Toto cvičenie je populárne medzi profesionálnymi balerínmi, ktorých štíhle nohy sú najlepším dôkazom jeho účinnosti.

Postavte rovno, nohy širšie ako plecia. В таком положении выполняйте приседания, стараясь при этом, чтобы напрягались конкретно мышцы бедер, а колени максимально сгибались. Выполняя первые 20 повторов, опирайтесь на всю стопу, а следующие 20 – поднимайтесь на косточках. Приседая, соблюдайте технику безопасности, чтобы устранить риски травмы.

4. Перекаты

Slipy sú zamerané na napínanie svalov nôh a tvorbu krásnych lýtkových svalov. Postavte sa na päty tridsaťkrát, aby ste jasne cítili svoje teľa. Potom sa od päty až k päte vyrobia ostré rožky. Potom znova pochodujte. Jeden prístup - jeden úplný zoznam. Odporúča sa vykonať najmenej štyri opakovania.

Pľúce sú univerzálnym cvičením na vypracovanie dolnej časti tela. Môže pomôcť budovať svalovú hmotu a schudnúť. Na zníženie členkov a teliat použite odľahčenú verziu cvičenia.

Dajte nohy do šírky ramien, prepadnite a uistite sa, že päta druhej opornej nohy nevychádza z podlahy. Po niekoľkých sekundách sa vráťte do východiskovej polohy.

6. Špičkové výťahy

Výťahy na nohách, ktoré pomáhajú zmenšovať členky v nohách, sa môžu vykonávať niekoľkými spôsobmi.

Postavte rovno, preneste telesnú hmotnosť na pravú nohu, ohnite ľavé koleno. Teraz stúpajte na prsty najmenej pätnásťkrát. To isté urobte pre druhú nohu. Môžete si zvoliť váženú verziu cvičenia, stojace nie na zemi, ale na schodoch alebo schodoch.

Ďalším cvičením je, ako znížiť lýtkové nohy. Na jeho vykonanie potrebujete stoličku (môžete použiť inú podporu). Postavte sa vedľa neho a chytte ho za chrbát. Nohy by mali byť navzájom rovnobežné. Pravú nohu vytiahnite dopredu, napnite špičku a urobte ostrý výkyv vpred. Pre každú nohu opakujte cvičenie najmenej 20-krát.

Nakloňte sa k dolnej časti nohy

Šírku ramien oddeľte od tela a postupne znižujte telo. Držte prsty dolných končatín rukami a priblížte poprsie k telu. Túto polohu nechajte niekoľko sekúnd a potom sa vráťte do východiskovej polohy.

Touto technikou môžete znížiť hornú časť nohy v dôsledku pálenia prebytočného tuku, posilniť väzivá.

8. Klasické drepy

Pravidelné drepy sú skvelým spôsobom, ako znížiť teľatá a vytvoriť krásne a štíhle nohy všeobecne.

Technika na vykonávanie drepov je nasledovná:

 • Postavte sa rovno, narovnajte ramená. Do 30-40 drepov. Cvičte pomalým tempom a na pár sekúnd zafixujte svoju drepovú polohu.
 • Ďalšia možnosť: oddeľte šírku ramien nôh tak, aby ponožky smerovali dovnútra. Do 20-30 plytké drepy.

Znížte čerpané teľatá

V prípade, že veľké teľatá sú výsledkom zdokonaleného športového výcviku, mali by sa dodržať tieto pravidlá, aby sa zmenšili:

 • Vyhnite sa vysokému podpätku topánok
 • jazdiť na bicykli
 • obmedziť príjem bielkovinových potravín,
 • robiť protahovacie cvičenia.

Toto telesné cvičenie má mnoho výhod a má priaznivý vplyv na zdravie celého organizmu. Vďaka nemu sa trénujú svaly a väzy, posilňujú sa kĺby, zlepšuje sa krvný obeh, zlepšuje sa výživa tkanív a posilňuje sa kardiovaskulárny systém. Normalizuje metabolizmus lipidov, pomáha odstraňovať toxíny a čistiť krv.

Aby cvičenie malo pozitívny výsledok a pomohlo redukovať silné teľatá, je potrebné cvičiť ho neustále.

 • musíte cvičenie vykonávať plynulo: začína pomalým tempom, postupne sa zrýchľuje,
 • pri joggingu je dôležité udržiavať správnu polohu tela (telo je mierne naklonené dopredu, ruky sú ohnuté v lakťoch a pritláčané k telu),
 • nevykonávajte náhle pohyby a trhnutie,
 • pri cvičení musíte dýchať nosom,
 • pre triedy by mali zvoliť pohodlné športové oblečenie a obuv.

Tento typ tréningu sa neodporúča pre tých, ktorým bola diagnostikovaná:

 • ochorenie srdca
 • arteriálna hypertenzia
 • slabý zrak.

U ľudí s podobnými patológiami je indikovaná konzultácia s ošetrujúcim lekárom.

liposukcia

Postup je odstránenie telesného tuku vo vákuu pomocou špeciálneho odsávacieho zariadenia (alebo pomocou lasera).

 • minimálne invazívna metóda (zostávajú iba malé jazvy z miesta vpichu).

 • mierne znižuje veľkosť teliat a zároveň odstraňuje veľké množstvo tuku (nepresahuje 7%).

 • vákuum (koža je narezaná, do nej sú zasunuté rúrky spojené s odsávacím zariadením s pohybom v tvare ventilátora),
 • striekačka (tuk sa čerpá striekačkami),
 • Tumecent (predtým sa do vajíčok vstrekuje zmes liekov na zmiernenie telesného tuku),
 • ultrazvuk (pred operáciou je problémová oblasť vystavená ultrazvuku, čo prispieva k lepšej likvidácii patologického tkaniva),
 • laserom (pod vplyvom zariadenia sa tukové bunky ničia a krv sa nezávisle odstraňuje z tela).

K rehabilitácii po liposukcii dôjde do jedného mesiaca, odporúča sa použiť obklad (po dobu 2 týždňov by sa malo nosiť nepretržite, ďalších 30 dní by sa malo nosiť iba počas dňa).

Nemanipulujte s:

 • porušenia pečene a obličiek,
 • cukrovka, hypertyreóza, obezita spôsobená endokrinnou povahou,
 • choroby srdca a ciev,
 • žalúdočné vredy
 • onkológie,
 • kŕčové žily, anémia, tromboflebitída, zlá koagulácia krvi.

Pri chirurgickom hojení rán musíte prestať fajčiť a poradiť sa s lekárom o liekoch, ktoré sú prijateľné na použitie.

Masážne a telové zábaly

Masážne pohyby rúk prispievajú k prirodzenej produkcii enzýmov, vitamínov a hormónov, ktorých funkciou je normalizovať fungovanie nervových vlákien a znižovať množstvo tuku.

Procedúra pomáha posilňovať imunitný systém, zlepšuje náladu, osviežuje, pomáha telu zotaviť sa zo zranení, zlepšuje prísun krvi a výživu telesných tkanív a orgánov.

 • manuálne (vykonáva sa hladením a stlačením pohybov rúk, mačiek atď.),
 • hardvér (vykonávaný pomocou špeciálnych zariadení).

Obaly chránia bunky pred prebytočnou tekutinou, vďaka čomu dochádza k poklesu objemu. Dobre idú k alternatívnym metódam zaobchádzania s nadbytočným tukom (myostimulácia, vystavenie ultrazvukovým vlnám, telesná výchova a strava).

 • olej,
 • pomocou rias,
 • hot.

Procedúra sa môže vykonávať doma (používa sa horčica, med, morská soľ atď.).

varovanie

Na zníženie teliat končatín a zabránenie nadmernému zvýšeniu ich objemu je potrebné dodržiavať určité preventívne opatrenia:

 • neprepĺňajte holene na simulátoroch,
 • venovať väčšiu pozornosť naťahovaniu, cvičenia s lanom, steper bude mať priaznivý účinok na nohy,
 • jesť správne a vyvážene (bez toho, aby ho strhávali diéty),
 • pite čistú vodu (najmenej 2,5 až 3 litre tekutiny denne),
 • vzdať sa fajčenia a alkoholu.

Za zmienku tiež stojí lekárske vyšetrenie a konzultácia s lekárom, pretože problém s úplnými teľatami môže vyvolať stagnácia prebytočnej vody v bunkách tela a problémy s krvnými cievami. V takom prípade odborník určí správne ošetrenie a poskytne ďalšie odporúčania.

Pin
Send
Share
Send
Send