Užitočné tipy

Ako kliknúť v hokeji?

Pin
Send
Share
Send
Send


V hokeji existujú iba tri hlavné hity - hádzanie ramenom, hádzanie zápästím a kliknutie. Všetky ostatné sú variáciami existujúcich a ich prevedenie závisí od zručnosti hokejistu. Hádzanie ramenom sa vykonáva z priemernej vzdialenosti, ručný hádzanie sa vykonáva z blízkeho dosahu, kliknutie je silný úder, vykonáva sa z veľkých vzdialeností, nie je navrhnutý tak pre presnosť, ako pre pevnosť.

Ako kliknúť na puk

Pred kliknutím musíte byť dobre pripravení a zaujať správny postoj. Je potrebné otočiť sa do polovice k podložke, ktorá by mala byť mierne spredu a zboku. Nohy roztiahnite o niečo širšie ako ramená, ohnite ich na kolenách a trup nakloňte smerom k puku.

Klub by mal mať širokú priľnavosť. V tomto prípade by malo byť spodné rameno rovné a umiestnené vo vzdialenosti 20 cm bližšie k háčiku od stredu základne.

Natáčanie sa vykonáva v celom rozsahu pohybu dolného ramena, ktoré je maximálne zasunuté dozadu a nahor. V tomto prípade sú telo a boky skrútené smerom dozadu, a keď sú zasiahnuté, sú otočené smerom k cieľu, čo nakoniec dáva silu nárazu.

V momente nárazu, predtým ako sa palica dotkne puku, by mala zasiahnuť ľad. Náraz na ľade je nevyhnutnou podmienkou, pretože klub sa ohýba tak, ako bol, keď sa nabíja a keď dosiahne puk, narovná sa a pridá k nemu akceleráciu.

Klub by mal byť zbitý tak, aby puk spočíval na háčiku medzi základňou (pätou) a stredom háčika. Taký dotyk bude optimálny, nevykrúti tyčinku z rúk a neposkytuje dobrú rýchlosť letu puku.

Školenie presnosti kliknutí

Napriek tomu, že kliknutie sa neodlišuje cieleným zásahom, musíte na jeho presnosti pracovať rovnako tvrdo ako na sile. Pri zasiahnutí puku neskláňajte hlavu, pozerajte sa smerom k cieľu. Po údere, s vašou rukou dole, sprevádzajte puk smerom k cieľu, táto technika zabezpečí presnosť zásahu do cieľa.

Presnosť kliknutia priamo závisí od postoja hokejového hráča. Stojan musí byť nízky po celú dobu zdvihu, od výkyvu po sledovanie puku po jeho dokončení.

Najvhodnejším pre brankára je nízka dráha letu puku. Ak postoj hráča zostal nízky, potom bude let puku nízky.

Školenie a upevňovanie zručností

Pre úspešné kliknutie musíte pripraviť niekoľko podložiek a urobiť niekoľko úderov z jednej pozície, experimentovať so sklopením tela, nasadením nôh, hojdaním a zasiahnutím samotného puku. Je potrebné venovať osobitnú pozornosť klubu, ktorý udrie na ľad pred pukom. Tento prístup je základným prvkom úspešného kliknutia.

Stojí za to vyskúšať rôzne typy klubov, pretože ich hmotnosť, dĺžka, flexibilita a pohodlie môžu vážne zmeniť silu a presnosť vášho kliknutia.

Ako kliknúť v hokeji

  • Pri kliknutí by sa mal puk dotýkať háčika medzi jeho stredom a dnom. Zasiahnutie puku týmto miestom vám umožňuje dať maximálne zrýchlenie. Pri cvaknutí puku na háčiku nebude trvať a dotýkať sa ľadu, približovania sa klubu a zasiahnutia puku pri prenose hmotnosti trvá niekoľko okamihov.
  • Pre zvýšenie presnosti kliknutia je vhodné zostať v nízkom stojane. Cvaknutie z nízkej stoličky so slabým zameriavačom pošle puku blízko k povrchu ľadu a cvaknutie s vysokou mierkou vztiahne puku vysoko nad ľad.
  • Ak chcete dokonale vykonať kliknutie, musíte sa cítiť v klube včas a presne prenášať telesnú hmotnosť počas nárazu. To sa dá dosiahnuť iba počas tréningu, postupným zvyšovaním sily kliknutia a rýchlosti nárazu.
  • Počas kliknutia by mali byť korčule nasmerované cez náraz a potom - v smere letu puku. Keď kliknete, musíte si ponechať stojan a pozorovať let podložky. Postupom času sa vyvinie svalová pamäť, ktorá vám umožní poslať puk správnym smerom bez pozerania.

Keď ste prišli na to, ako správne kliknúť v hokeji, mali by ste upriamiť svoju pozornosť na presnosť, ktorá je kľúčom k úspechu každého hokejistu. Najlepším spôsobom, ako trénovať, sú nekonečné kliknutia na cieľovú skupinu 5 až 7 metrov od vás. Počas amatérskeho hokejového tréningu nie je potrebné ponáhľať a na každý výstrel by ste sa mali starostlivo pripraviť. Je vhodné striedať výcvik kliknutí s vývojom hádzania, pohybovými schopnosťami na ľade a inými prvkami hry. Umožní vám to naučiť sa vykonávať presné a silné kliknutia v každej situácii.

Aby ste dali silu kliknutiu, použite trup, vyskúšajte kluby rôznych dĺžok a flexibility, pracujte s vašou spodnou rukou a namierte pred zasiahnutím puku - takže budete mať každú šancu zasiahnuť súperovu bránu a vylepšiť výsledok svojho tímu.

Pin
Send
Share
Send
Send