Užitočné tipy

Ako priblížiť na Android?

Pin
Send
Share
Send
Send


Bohužiaľ, naša vízia sa v priebehu rokov nezlepší. A po neustálom vystavení počítačom, televízorom a samozrejme smartfónom je jeho zhoršenie len otázkou času. A keď príde táto doba, mnohí z nás zistia, že písmo nainštalované v telefóne nie je v predvolenom nastavení vhodné. Potom vyvstáva otázka, ako zväčšiť veľkosť písma v systéme Android, na ktorú musíme dnes zodpovedať.

Okrem toho, že zväčšenie písma robí používanie smartfónu pohodlnejším pre ľudí so zrakovým postihnutím, táto akcia pomáha udržiavať zrak aj pre tých, ktorí sú stále normálni dlhší čas. Nastavenie maximálneho písma je jedným z odporúčaní na udržanie videnia pri práci so smartfónom.

Vývojári systému Android poskytli takúto príležitosť bez inštalácie ďalších aplikácií. Ak chcete zväčšiť písmo v systéme Android, musíme urobiť nasledujúce kroky:

 1. Otvorte v telefóne nastavenie.
 2. Vyberte položku Obrazovka a jas.
 3. Nájdite sekciu nastavenia Veľkosť písma.
 4. Vyberáme jednu zo štyroch možností a potom všetko vyskúšame a vyberieme najpohodlnejšiu.

Teraz viete, ako zväčšiť veľkosť písma v systéme Android, a svoj smartphone môžete čo najviac spríjemniť pre oči.

Prihláste sa na odber nášho kanála v Yandex.Zen - nájdete tu ešte zaujímavejšie a užitočné materiály

Čo ovplyvňuje mierka?

Najdôležitejšia vec, ktorá ovplyvňuje veľký rozsah obrazovky, je množstvo informácií na jednej stránke, Čím je mierka väčšia, tým viac informácií sa zmestí na obrazovku. Tým sa ušetrí používateľ od príliš častého striedania stránok na smartfóne.

Naopak, v malom meradle výrazne znižuje schopnosť prezerať veľké množstvo informácií na obrazovke a vytvára určité nepríjemnosti pre ľudí.

Odporúčame zmenšovať počet ľudí so zrakovým postihnutím. Ak je čítanie informácií ťažké, skúste si oddýchnuť a nezaťažovať zrak. Oči človeka často vyžadujú určitý čas, aby si zvykli na nové veľkosti.

Toto ovplyvní priblíženie:

 1. Kalendár, prekladateľ a ďalšie aplikácie.
 2. Dialógové okná.
 3. Ponuka nastavení a aplikácie SMS.
 4. Play Market a ďalšie.

Zmeny to neovplyvnia:

 1. Veľkosť obrázka a videa v hre.
 2. Veľkosť klávesnice a textov všeobecne.
 3. Prehrávače videa, fotografie v galériách a ďalšie.

Prečo to zmeniť?

Tip: Ak je pre človeka ťažké dostať prsty na rôzne ikony smartfónu s priemernou mierkou obrazovky, môžete veľkosť upraviť a urobiť ju pohodlnejšou.

Často sa stáva, že používateľ nemá dosť času a potrebuje rýchlo prejsť niektoré informácie. Priblíženie mu veľmi pomáha a optimálne zrýchľuje prehliadanie.

Jednoduchý spôsob

 1. Prejdite do „nastavení“ smartfónu a vyberte ikonu „obrazovka“.
 2. Ďalej prejdite na „zväčšenie obrazovky“.
 3. Nastavte jazdec podľa svojho pohodlia.

Nevýhodou tejto metódy je, že poskytuje iba 4 veľkosti:

 • veľmi malé
 • malý
 • priemerne
 • veľmi veľké.

Je to úspešné kvôli rýchlosti obrazovky a schopnosti sledovať, ako bude obrazovka telefónu vyzerať.

Zložitejší spôsob

 1. Otvorte režim „pre vývojárov“ a prejdite na „nastavenia“.
 2. V závislosti od verzie operačného systému kliknite na ikonu „systém“ / „o telefóne“.
 3. Ak ste klikli na časť „Systém“, prejdite ďalej na časť „Informácie o telefóne“. Ďalej sa na obrazovke zobrazia podrobné informácie o smartfóne.
 4. Kliknite na ikonu „vybudovať číslo“ 5-krát, kým nedostanete správu so slovami „ste sa stali vývojárom!“
 5. Kliknite na ikonu „pre vývojárov“, ktorá sa objavila v sekcii „systém“.
 6. Otvorte „minimálnu šírku“ a zmeňte veľkosť tak, aby vám vyhovovala.

Je to oveľa komplikovanejšie, ale táto metóda umožňuje používateľovi zmeniť mierku na absolútne akúkoľvek veľkosť, neexistujú žiadne obmedzenia.

Tip: nemeňte veľkosť obrazovky príliš často, môže to spôsobiť problémy so zrakom. Vyberte si pohodlnú a pohodlnú hodnotu.

5. ... pretiahnutím posúvača doľava a zmenšením textu ...

Pokyny na priblíženie a oddialenie v populárnych prehliadačoch a textových editoroch.

Stránky prehliadača sa v predvolenom nastavení automaticky prispôsobujú rozlíšeniu obrazovky v zariadení používateľa. Na prenosných počítačoch aj na smartfónoch s tabletmi v prehľadávačoch je však možné priblížiť jednu samostatnú stránku alebo všetko bez výnimky. Táto funkcia je mimoriadne užitočná pre ľudí s problémami so zrakom, ale bežne ju používajú aj bežní používatelia a weboví dizajnéri.

V tomto článku sa zameriame na niekoľko základných spôsobov priblíženia prehliadačov, ako sú napríklad Google Chrome , operný , Mozilla Firefox a Yandex Browser na stolných počítačoch, prenosných počítačoch, smartfónoch a tabletoch a dotknite sa aj témy priblíženia v textových editoroch, ako sú Microsoft Word a Exel .

Ako zvýšiť alebo znížiť rozsah stránky v prehľadávačoch Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox a Yandex.Browser, ale na stolných počítačoch a prenosných počítačoch?

Možnosť priblíženia vo všetkých prehľadávačoch je aktivovaná približne rovnako, takže vám ukážeme, ako zmeniť mierku, pomocou príkladu Prehliadač Yandex :

 • Krok 1 , V pravom hornom rohu je ikona na vyvolanie nastavení aplikácie. Ak naň kliknete, zobrazí sa kontextová ponuka, kde v poli „mierka »Budete musieť kliknúť na plus alebo bez , v závislosti od toho, či chcete stránku priblížiť alebo oddialiť. Týmto spôsobom môžete priblížiť aktuálnu stránku.

 • Krok 2 , Ak chcete, aby sa všetky stránky prehľadávača v budúcnosti otvárali v nastavenom rozsahu, a to aj po reštartovaní aplikácie, musíte zavolať kontextovú ponuku a vybrať možnosť „nastavenie ».

 • Krok 3 , Ďalej v samom dolnom rohu okna kliknite na „Zobraziť rozšírené nastavenia ". Na novej karte sa otvoria ďalšie nastavenia prehliadača, kde v poli „Webový obsah »Môžete nastaviť požadovanú mierku zobrazenia pre všetky stránky prehliadača, ako aj nastaviť veľkosť písma a jeho zobrazenie (štýl). Mierka stránky sa zobrazuje v percentách a predvolene je 100% , Skúste zmeniť hodnotu na 200% a okamžite uvidíte výsledok.

 • Krok 4 , Pre pohodlnejšie priblíženie môžete použiť špeciálne kombinácie klávesov. Na klávesnici podržte stlačené tlačidlo „ctrl „A klikni“+ "Alebo" »Priblíženie alebo oddialenie aktuálnej stránky. Okrem toho môžete použiť plus a mínus koliesko myši , S tlačidlom "ctrl »Roztočte koleso nadol odstrániť obsah stránky, alebo hore za jeho prístup.

Ako zvýšiť alebo znížiť mierku stránky v prehliadačoch Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox a Yandex.Browser na smartfónoch a tabletoch?

 • Nedávno bolo prehliadanie webových stránok prostredníctvom smartfónov a tabletov nepohodlné v tom, že keď boli otvorené, na obrazovke telefónu sa zobrazila iba ich centrálna časť a bočné strany boli tmavé. Stalo sa tiež, že na obrazovke sa stránka zobrazila úplne, ale vyžaduje zväčšenie rozsahu, pretože text na ňom nebolo možné prečítať. Bolo obzvlášť nevhodné používať také populárne sociálne siete ako VKontakte a spolužiaci .
 • Dnes je väčšina webových stránok optimalizovaná pre mobilné prehliadače alebo má vlastné mobilné aplikácie. V niektorých prípadoch je však stále potrebné priblížiť smartfóny alebo tablety. Napríklad s cieľom vidieť kvalitný obraz v jednej z vyššie uvedených sociálnych sietí.

 • V každom mobilnom prehliadači je priblíženie alebo oddialenie úplne rovnaké. pre zvýšiť musíte položiť dva prsty na obrazovku a bez toho, aby ste ich pustili, ich roztiahnite. pre zmenšujúca budete musieť urobiť rovnakú akciu v opačnom poradí. Položte dva prsty na obrazovku zariadenia a spojte ich. Ak chcete rýchlo zväčšiť obsah stránky, prstom dvakrát rýchlo ťuknite na displej.

Ako zvýšiť alebo znížiť mierku stránky v textových editoroch Microsoft Word a Exel?

Pri práci s populárnymi textovými editormi môže byť potrebné zväčšenie. Microsoft Word táto voľba sa môže hodiť na vyhodnotenie návrhu textu a Exel zobraziť celú tabuľku. Bez ohľadu na to, ktorá verzia Microsoft Office Používate (Microsoft Office 2003, 2007 alebo 2010), ich mierka je rovnaká:

 • Krok 1 , Otvorte potrebný textový editor av hornom menu prejdite na „vyhliadka ". V zobrazenej ponuke vyberte možnosť „mierka ».

 • Krok 2 , V okne, ktoré sa otvorí, vyberte jednu z navrhovaných hodnôt zväčšenia alebo zadajte svoje vlastné percento. Môžete si teda zvoliť režim zobrazenia celej stránky, podľa šírky alebo šírky textu.

VIDEO: Ako priblížiť populárne prehliadače?

Takže my, ľudia, sme usporiadaní tak, že chceme urobiť všetko pre seba, aby sa líšili od ostatných a aby sa odlišovali od všeobecnej „šedej“ omše. Smartphony nie sú výnimkou. Okrem vonkajších zmien a ozdôb môžete zmeniť aj vnútorné rozhranie zariadenia. V tomto príspevku vám poviem, ako môžete zmeniť písmo v systéme Android - jeden z najpopulárnejších operačných systémov pre tablety a telefóny.
Písmo je dnes možné zmeniť dvoma spôsobmi:
1. Ako bežný užívateľ
2. Pomocou privilégií superužívateľa root.

Najviac ľahký spôsob - prvý. V systéme Android môžete ľahko zmeniť písmo (vrátane 5.0 a 5.1) a nebudete mať veľa problémov. Ale iba s touto možnosťou závisí veľa od vášho zariadenia. Po prvé, niektoré verzie systému Android majú vstavaný nástroj na zmenu písiem. Ak ju chcete použiť, prejdite na nastavenia svojho smartfónu a otvorte sekciu „Obrazovka“ alebo „Displej“ a v nej položku „Písmo“ alebo „Štýl písma“:

Klikneme na toto tlačidlo a dostaneme okno s výberom dostupných fontov, ktoré vám umožňujú používať vstavané možnosti alebo sťahovať nové z Google Play.

Táto funkcia však opäť nie je k dispozícii vo všetkých modeloch telefónov.
V tomto prípade môžete použiť tzv. Launcher (launcher) - to je špeciálny shell pre Android, ktorý mení vzhľad normálneho systémového rozhrania na iný, zaujímavejší a krajší. Napríklad GoLauncher. Takéto programy majú spravidla veľa tém, ktoré vám umožňujú prispôsobiť vzhľad podľa vášho želania.

Stačí ho nainštalovať prostredníctvom služby Playmarket a nakonfigurovať ho podľa svojich predstáv.
Niektorí výrobcovia mobilných telefónov už pôvodne uviedli svoj spúšťač - napríklad Asus, Samsung, LG, Lenovo alebo Huawei. Potom je to ešte jednoduchšie: nemusíte nič inštalovať - ​​stačí prejsť na nastavenia nainštalovaného spúšťača a podľa potreby ho zmeniť!
Ďalšou možnosťou je inštalácia programov, ktoré vám umožňujú meniť písma v systéme Android.

Druhý spôsob Funguje to až po získaní superužívateľských práv - root v systéme. Bez nich sa nedá nič urobiť. Potom budete musieť nainštalovať špeciálny program, ktorý dokáže meniť písma. Napríklad HiFont - Vynikajúci bezplatný program, ktorý podporuje veľké množstvo zariadení vrátane Samsung Galaxy.

Aplikácia HiFont má vo svojej knižnici stovky rôznych typov písma, podporuje sťahovanie z internetu a vytvorenie vlastného štýlu. Okrem toho môžete kedykoľvek vrátiť štandardnú verziu bez akýchkoľvek problémov.
Druhým vynikajúcim, stabilným a jednoduchým programom je Inštalátor písiem , ktorý nemá menej bohatých funkcií ako HiFont. Pre prácu to tiež vyžaduje práva RTH. V práci vám umožňuje vytvoriť si záložnú kópiu štandardných písiem pre Android a vždy máte možnosť vrátiť všetko, ak je to potrebné.

Jediné negatívne, nie všetky písma ponúkané aplikáciou, podporujú azbuku.
Práca Inštalátora písiem sa dá ľahko zahanbiť - spustite program, vyberte písmo a pomocou tlačidla „Náhľad“ zobrazte výsledok. Ak sa vám páči, nainštalujte ho kliknutím na „Inštalovať“.

Priatelia, ahojte všetci. Často sa stáva, že na vašom smartfóne alebo tablete sú bežné otravné písma a vy sa nejako chcete trochu diverzifikovať a trochu zradiť kreativitu. fonty - Toto sú obálky kníh digitálneho veku. Bez ohľadu na to, aký dobrý je obsah, môže zlé písmo stačiť na trvalé stratenie používateľa. Koniec koncov, zlé písmo nevyzerá jednoducho ako nepredstaviteľné. To robí čítanie únavnú prácu pre oči. Na druhej strane dobre navrhnuté písmo môže úplne zmeniť atmosféru stránky alebo aplikácie.

Našťastie pre nás existuje veľa spôsobov. zmeniť písmo telefónu aj keď to nemôžete urobiť Nastavenia systému Android , Niektoré z týchto metód vyžadujú úplné práva na zariadenie. Ale ak si prečítate naše, nemalo by to spôsobiť problémy.

Metóda č. 1: Nastavenia systému

V základnej verzii systému Android neexistujú žiadne vstavané nástroje na zmenu systémových písiem. V závislosti od výrobcu telefónu a predvolenej verzie systému Android však tieto funkcie môžu byť dostupné. Napríklad na starších verziách rozhrania Samsung TouchWiz :

 • Prejdite do časti Nastavenia> Zariadenie> Písma> Štýl písma.

Na nových telefónoch Samsung so systémom Android verzie 4.3 alebo vyššej je možné písmo zmeniť takto:

 • Prejdite do časti Nastavenia> Moje zariadenia> Displej> Štýl písma.

Samsung má internetový obchod, kde si môžete kúpiť nové fonty. Prístup k nemu získate kliknutím na položku „Stiahnite si písma »Na obrazovke pre zmenu písma. Cena jedného písma sa môže pohybovať od 0,99 do 3,99 dolárov.

Opakujem, že na zariadeniach iných výrobcov nemusí byť takáto funkcia. Ak vaša verzia systému Android nemá vstavaný spôsob zmeny písiem, skúste použiť niektorú z nižšie uvedených aplikácií.

HiFont je bezplatná aplikácia, ktorú nájdete v obchode Google Play a moje obľúbené, pokiaľ ide o zmenu písma. Skladá sa zo stoviek písiem, ktoré nahradia štandardné písmo verzie systému Android, ktorú používate. S aplikáciou sa veľmi ľahko pracuje a inštalácia písiem je oddelená od samotného programu. Preto môžete HiFont odstrániť hneď, ako vyberiete príslušné písmo. Napriek tomu, že do HiFont je už zabudovaných veľa písiem, môžete doň nainštalovať aj ďalšie. Pravidelne tiež nezabudnuteľné vymazať vyrovnávaciu pamäť v systéme Android , O tom som písal podrobne v.

Aplikácia podporuje všetky telefóny Galaxy bez potreby ďalších práv. Na všetkých ostatných telefónoch bude program správne fungovať až po zakorenení. A ak sa náhle chcete vrátiť staré písmo, HiFont vám to umožní kliknutím na tlačidlo.

Inštalátor písma - ďalší bezplatná aplikácia , čo vám umožní vybrať si jedno z niekoľkých stoviek zabudovaných písiem. Ďalšie písma môžete nainštalovať priamo z karty SD v telefóne. Okrem toho je možné zdieľať aj písma. Inštalátor písiem je súčasťou ROM Toolbox Pro, ktorý už hovorí o jeho kvalite. Bez ohľadu na to, ktoré zariadenie používate, Inštalátor písma vyžaduje úplné práva.

Osobne sa mi páči HiFont viac, ale inštalátor písiem je skvelou alternatívou, ak z nejakého dôvodu nemôžete alebo nechcete nainštalovať HiFont.

PerAppFonts je štýlová aplikácia postavená na vrchole rámca Xposed. Vďaka PerAppFonts môžete meniť písma, ale s jedným dôležitým doplnkom: funguje pre každú aplikáciu osobitne. Vyššie uvedené programy menia systémové písmo, ktoré sa vzťahuje na všetky aplikácie v telefóne. PerAppFonts vám umožňuje priradiť každému písmu vlastné písmo.

Jedinou nevýhodou PerAppfonts je jej obmedzená množina vložených písiem. Na výber je iba 8 možností: Monospace, Serif, Sans, Roboto Condensed, Storopia, Rosemary, Roboto Slab a štandardné predvolené systémové písmo. Našťastie môžete pridať ďalšie písma tak, že si ich stiahnete na kartu SD svojho telefónu a v nastaveniach vyberiete možnosť PerAppFonts.

Rámec Xposed je sám o sebe dosť zaujímavý. Od vydania prvej verzie prešla dlhá cesta. Je to však trochu zložitejšie ako inštalácia novej aplikácie z obchodu Google Play. Túto metódu používajte, iba ak viete, čo robíte a viete o možných rizikách.

Dobré písma pre Android

Teraz, keď viete, ako zmeniť písmo, ktoré zvoliť? Moje najobľúbenejšie bezplatné písmo je Písma Google .

Ako už názov napovedá, archív Google Fonts existuje, takže vlastníci stránok môžu ľahko meniť písma na svojich zdrojoch. Používatelia si však môžu písma stiahnuť priamo, ak ich chcú použiť na iné účely, napríklad na telefóne s Androidom. Hľadáte ďalšie stránky s bezplatnými typmi písma? Odporúčam navštíviť FontSquirrel a DaFont , Tu je môj zoznam 5 najlepších písiem pre Android:

 • Alte haas grotesk
 • Anivers
 • DezenPro
 • Nobile
 • Roboto

Výber písma Je to osobné podnikanie každého, tak nájdite písmo, ktoré sa vám páči, a nainštalujte ho! Ak nájdete nejaké písmo na ktorejkoľvek stránke a chcete ho používať sami, obráťte sa na bezplatné služby ako Identifont a WhatFont aby ste zistili, čo sa volá toto písmo.

Pomohol vám náš sprievodca? Povedzte nám, ktoré písmo vo svojom zariadení používate v komentároch nižšie!

Ako vždy, trochu príjemné.

Любой браузер после установки на ПК или мобильное устройство работает с базовыми настройками, рассчитанными на среднестатистического пользователя. Не всем людям удобно работать в браузере с настройками «по умолчанию». Одной из таких настроек является увеличение или уменьшение шрифта. Tento príspevok bude diskutovať o tom, ako zväčšiť písmo v Yandex niekoľkými spôsobmi.

Keďže internet používajú rôzni ľudia, existujú medzi nimi rozdiely v dôsledku ich vekových charakteristík a existujúcich chorôb. Pre ľudí s problémami so zrakom nie je vždy vhodné používať prehliadač so štandardným nastavením. Jedinou možnosťou, ako plne využiť funkcie prehliadača a možnosti internetu, je zväčšiť písmo.

Pre používateľa je veľmi dôležitý faktor čitateľnosti webových stránok. Úloha webového programátora zahŕňa nielen vytvorenie funkčnej webovej stránky podľa požiadaviek zákazníka, ale aj prispôsobenie zdroja pre každého používateľa. Programátor berie do úvahy vlastnosti obrazovky na rôznych zariadeniach, farbu pozadia, typ písma je farba, štýl a veľkosť (veľkosť znaku určená jeho výškou).

V službe Yandex, rovnako ako vo všetkých ostatných prehľadávačoch, existuje možnosť zmeniť nastavenie zobrazovania internetových stránok niekoľkými spôsobmi. Môžete napríklad stlačiť určitú kombináciu klávesov na klávesnici alebo pomocou myši manuálne zmeniť niektoré nastavenia prehľadávača. Stále existuje možnosť nakonfigurovať počítačový systém „pre vás“ alebo použiť systémový program „Screen Magnifier“.

skratky

Každý z nás vie, že rovnaká stránka môže vyzerať dobre na prenosnom počítači, pri jej prezeraní v telefóne však existujú určité ťažkosti. Ak na moderných mobilných zariadeniach a tabletoch môžete zväčšiť obraz obrazovky jednoduchým dotykom prsta, potom s prenosným počítačom a stacionárnym počítačom toto číslo nebude fungovať. Tu môžete pomocou klávesových skratiek pomôcť používateľovi:

 1. Ľavou rukou držte tlačidlo Ctrl na klávesnici a bez uvoľnenia stlačte pravou rukou tlačidlo so symbolom „+“ 2 - ide o kombináciu, ktorá zvyšuje písmo na obrazovke vášho počítača.
 2. Ľavou rukou držte tlačidlo Ctrl na klávesnici a bez uvoľnenia stlačte pravou rukou tlačidlo so symbolom „-“ 3 - jedná sa o kombináciu, ktorá zmenšuje písmo na obrazovke vášho počítača.

Podobného efektu je možné dosiahnuť, keď posúvate koliesko myši a zároveň držíte stlačenú klávesu Ctrl. posunutím vpred sa obrázok zväčší, posunutím vpred sa zmenší jeho veľkosť. V ponuke nastavení niektorých myší môžete nastaviť túto možnosť a určiť požadovaný „krok“ na posúvanie. Ak pracujete bez myši, musíte použiť tlačidlá klávesnice.

Nastavenia prehliadača

Ak chcete zväčšiť veľkosť obrázkových a textových znakov v službe Yandex, musíte zmeniť jej nastavenia alebo použiť tlačidlá na okamžité priblíženie na stránke.

V prvom prípade spustite prehliadač pomocou myši alebo pomocou klávesnice, potom na paneli nástrojov vyhľadajte ikonu ponuky nastavení (symbol s obrázkom troch vodorovných pruhov):

Kliknite myšou na tento symbol, v okne, ktoré sa otvorí, nás zaujíma nasledujúci zápis:

 1. Ak chcete stránku priblížiť,
 2. Ak chcete stránku oddialiť,
 3. Položka „Nastavenia“ slúži na zmenu nastavení prehľadávača.

Ak chcete okamžite priblížiť obrazovku v hornej časti ponuky, ktorá sa otvorí, niekoľkokrát kliknite na symbol „+“ (1) a zistite, aká veľká je veľkosť znakov na stránke:

Stlačením symbolu „-“ (2) sa zmenší mierka obrazu na obrazovke:

Položka ponuky „Nastavenia“ (3) otvára možnosť zmeniť nastavenia prehliadača „v predvolenom nastavení“. Na hlavnej stránke v spodnej časti okna nastavení vyhľadajte a kliknite na položku Zobraziť rozšírené nastavenia:

Kliknutím na obrázok ho zväčšíte.

V otvorenom okne Písma a kódovanie môžete tiež zmeniť predvolený typ a veľkosť písma:

Pri použití tejto metódy sa rozhodnete pre pohodlné zobrazenie obľúbených stránok. Bez ohľadu na to, aký zdroj využívate, či už chatujete s priateľmi na VK alebo hráte online hry, pozeráte video alebo pracujete s textom.

Zmena týchto nastavení je k dispozícii v ľubovoľnom prehľadávači, a to na počítači aj na tablete, prenosnom počítači, pokiaľ sa cesta k nim nebude mierne líšiť. Zmeny vo veľkosti obsahu stiahnutých stránok môžete vidieť aj na vašom e-maile, na spravodajských serveroch, filmoch a hudobných portáloch atď.

V systéme Android zvyšujeme písmo v Yandex.Browser

Na zväčšenie veľkosti písma v prehliadači z Yandex na Android potrebujete:

 1. Otvorte prehliadač a prejdite na nastavenia. ,
 2. Vyhľadajte položku „Scale and Wrap Text“. Prejdite do tejto sekcie. ,
 3. Prispôsobte písmo v prehliadači pomocou posúvača. ,

Všetko je veľmi jednoduché. Hlavná vec je nájsť tieto nastavenia.

Pin
Send
Share
Send
Send