Užitočné tipy

Pohľadnica na papier a lepenku pre deti

Pin
Send
Share
Send
Send


Larisa Savchuk
Pohľadnica „Deň matiek!“ Urob to sám. Master class

Master class je určený pre predškolské deti, študentov základných škôl, učiteľov a rodičov.

účel: ako darček, dekorácie interiéru

cieľ: aby si urobili DIY kartu ako darček pre mamu

ciele: rozvíjať záujem o umeleckú tvorbu,

- naučte sa, ako vytvoriť pohľadnicu vlastnými rukami:

- rozvíjať estetický vkus, kompozičné schopnosti,

- zlepšiť aplikačné zručnosti,

- rozvíjať túžbu robiť dobro svojim blízkym,

- kultivovať nezávislosť, presnosť práce, lásku k milovaným

Požadovaný materiál:

- kancelársky papier biely, žltý, zelený,

- papierové čipky,

- tvarovaný dierovací „kvet“,

- nožnice jednoduché a s čepeľami „cikcak“, „vlna“,

- lepiaca tyčinka, PVA lepidlo,

- žltá kvaš.

Proces výroby pohľadníc:

Zo zelenej knihy rezané stonky kvetov

Nájdite na internete vhodné štítky, blahoželania a vytlačte ich

Rozdeľte farebnú lepenku na dve časti a na každej 1/2 časti (základňa karty) okolo rohov. Vytvárajte kvety pomocou dierovača, brúsených básní a nápisov.

Na zadnú stranu pohľadnice umiestnite pozdravné básne

Do spodného rohu spodnej časti základne prilepte čipkovú obrúsku. Zložte obrúsky do stredu vo forme vrecka

V strede každej kvetiny nakreslite žlté jadro s vatou.

Z úzkeho pruhu farebného papiera urobte luk a nalepte ho na kyticu. V dolnom rohu pohľadnice umiestnite nápis „Deň matiek!“

DIY kvety (majsterská trieda) Takže opäť prišla dlho očakávaná jar. Príroda sa prebúdza as ňou kvitnú kvety: sasanka, matka - nevlastná matka, príjemná pre oči.

Master class “DIY balalaika” Master class: Aby som vytvoril takú balalajku, vzal som: preglejku, kvaš, kefy a číry lak. A samozrejme, dobrá nálada.

Master class “Urob si sám” Master class je určený pre deti prípravnej skupiny materských škôl, učiteľov, učiteľov a rodičov. Vymenovanie majstrovskej triedy.

Master class „Prívesok svojimi vlastnými rukami ako darček matke na Deň matiek s deťmi v základnej a strednej škole“ V novembri sa oslavuje taký nádherný sviatok, ako je Deň matiek. Tento sviatok je jedným z hlavných detských sviatkov.

Majsterská trieda „Do-it-yourself masér“ 1. Upozorňujem na vás masér vyrobený z nádob z prekvapenia Kinderových. Na výrobu takéhoto masážneho prístroja nie je potrebné veľa.

Master class „Postcard“ Happy Cosmonautics Day! ”Chcem sa s vami podeliť o myšlienku navrhnutia karty pre Cosmonautics Day. Moje predškolské deti a ja sme už urobili pohľadnice a 12. apríla zablahoželali.

Majstrovská trieda „Suvenír vlastnými rukami“ Pri každej príležitosti je príjemné, ak dostanete darček, ktorý ste sami vytvorili - môže to byť suvenír. Suveníry sú rôzne, veľké, malé,.

Majstrovská trieda „Divadlo vlastnými rukami“ Divadelná činnosť zohráva dôležitú úlohu pri výchove a vzdelávaní detí nielen v predškolskom veku, ale aj v školskom veku. V sprievode.

DIY k narodeninám pomocou scrapbooking techniky. Master class Today Chcem sa podeliť o pohľadnicu, ktorú som predniesol a predložil žiakovi k jej narodeninám 18. augusta. V súčasnosti už nikto nie je.

Pohľadnica "Veľkonočná jar" z papiera urob si sám. Master class s fotografiami krok za krokom Autor: Chelyadina Svetlana Vladimirovna. Opis: Táto majstrovská trieda je určená deťom od 7 rokov a tvorivým ľuďom, ktorí milujú.

Pohľadnica na Deň matiek, do-samoobsluhy, papier a lepenka do školy - majstrovské triedy

Svetlý, efektívny a veľmi krásny preukaz pre Deň matiek môže byť vyrobený z farebného papiera a lepenky, jasne podľa pokynov majstrovskej triedy uvedených nižšie. Hotová práca sa ukáže ako chytľavá, príťažlivá a určite poteší hrdinu tejto príležitosti. Vytvorenie takej originálnej a štýlovej veci si bude samozrejme vyžadovať určité úsilie, ale radostné emócie a úsmev milovaného človeka sa oplatia vynaložiť všetku prácu a čas.

Pohľadnica so vzorom a nášivka pre mamu

Upozorňujeme na veľmi dojímavú pohľadnicu na Deň matiek, ktorá bola vytvorená technikou kreslenia a aplikácie. Vyrábame základ - skladáme dvakrát hrubý list papiera. Vyrežte dieru v tvare srdca na prednej strane karty. Ozdobte ho zelenou knihou okolo okraja. Z viacfarebného papiera sme vyrezali štyri srdcia.

Vytvorte základňu a vystrihnite z papiera štyri srdcia

Lepte srdcia na kartu. Vystrihli sme slovo „matka“ z papiera. Každý list nalepte do sŕdc. Prilepte struny k srdcom tak, aby sa stali balónikmi. Zdobíme remeslo papierovými motýlikmi.

Lepiace listy, motúziky a motýle

Na vnútornej strane pohľadnice, oproti otvoru, nakreslíme srdcom obrázok mamy a dieťaťa.

Mama a dieťa so srdcom

Obraz mamy a dieťaťa zdobíme kvetmi a motýlikmi. Na spodku pohľadnice píšeme blahoželanie matke.

Píšeme blahoželanie matke

Naša pohľadnica je pripravená! Z vonkajšej strany sa ukázalo, že je veľmi jasný a sviatočný a dotýka sa ho. Skvelý darček pre vašu milovanú mamu!

Darčeková karta pre milovanú matku

Podrobné pokyny na výrobu kariet pre domácich majstrov na kartóne a papieri

 1. Vezmite biely list papiera A4 a vystrihnite plátky harmančeka a veľký okrúhly kus uprostred.
 2. Okraje okvetných lístkov zľahka „stočte“ ceruzkou alebo perom a potom ich prilepte pozdĺž obrysu stredu. Podobným spôsobom urobte presne ten istý druhý kvet.
 3. Oba kvety prilepte k sebe a prilepte kruh vyrezaný z farebného žltého papiera na vonkajšiu stranu stredu.
 4. Jemne ohnite hárok lepenky vo formáte A5 na polovicu. Na prednú stranu prvej strany nakreslite veľkou sedmokráskou jednoduchou ceruzkou a odrežte ju pozdĺž obrysu nožnicami.
 5. Rozbalte blank a prilepte hárok dizajného papiera na pravú vnútornú stranu (môžete nahradiť obvyklú farbu).
 6. Pre lienku z červeného papiera nakrájajte ovál a ozdobte malými čiernymi kruhmi. Potom na ňu prilepte hlavu a nohy. Na prvej strane „zasadíme“ harmanček a lienku na lepidlo. Na prázdnu obyčajnú stránku napíšte krásnu, láskavú a dojímavú gratuláciu.

Blahoželanie k Dňu matiek s palmami a kvetmi.

Ďalšia krásna karta na Deň matiek je vo forme otvorených detských rúk. Otočíme dlaň a podľa šablóny ju orežeme na záhyb bieleho papiera. Rozbaliť. Mali by sme si dať dve ruky zložené dokopy. Lepiť ruky na fialovom pozadí. Odrežte dlaň z fialového papiera a o krok späť centimeter od okraja bieleho papiera.

Vystrihnite a prilepte ruky

Vystrihnite dvojité srdce z červeného papiera a zložte ho pomocou harmoniky. Prilepte ju na záhyb dlaní.

Vystrihnite a prilepte srdce

Kartu zdobíme papierovými kvetmi.

Zostáva nalepiť papierové blahoželanie na dne. Dostaneme najobľúbenejšiu a naj dojemnejšiu pohľadnicu pre milovanú mamu. Malé ruky zahrejú srdce vašej matky aj v tých najnepriaznivejších dňoch.

Blahoželanie k Dňu matiek s dlaňami a srdcom.

Pohľadnica na Deň matiek, urob si sám v materskej škole v etapách - majstrovská hodina

Fázová majstrovská trieda naučí deti v materských školách robiť jednoduchými, ale veľmi krásnymi a dojímavými pohľadnicami na Deň matiek vlastnými rukami. Proces vytvárania pracovných miest nie je náročný a chlapci z prípravných a vyšších skupín sa s úlohou ľahko zvládnu sami, ale chlapci a dievčatá vo veku 2 až 4 roky budú určite potrebovať pomoc učiteľa. Hotový produkt sa ukáže byť jasný a nezvyčajný a všetkým prinesie veľa potešenia.

Blahoželanie z papiera "Šaty pre mamu"

Napríklad môžete vyrobiť zaujímavé remeslo, ktoré zdôrazňuje ženskosť a jemnú chuť mamy - na ozdobenie pohľadnice používame siluetu módneho oblečenia alebo iného oblečenia. Aby bol tento dizajnový prvok originálnejší, robíme ho v štýle scrapbookingu z novinových stránok.

Čo je teda potrebné? Stránka z novín (kniha, časopis), písaná na obidvoch stranách. Môžete použiť noty. Kartónová silueta šablóna blúzka, sukne a ďalšie dámske oblečenie. Ak vyrábame šaty alebo sukne, kreslíme ich záhybmi, čo potom pomôže zväčšiť objem modelu. Je lepšie kresliť šaty zvlášť - hornú časť a sukňu. Mašle, korálky, kamienky a ostatné drobné ozdobné prvky. List hrubého bieleho alebo mliečneho žltého papiera, ceruzka, pravítko, lepidlo a nožnice.

Vytlačíme a vystrihneme šablóny šiat.

Najprv zakrúžkujeme vzor oblečenia na stránke, ktorú sme napísali. Sledujte sukňu, označte bodmi, kam by mali smerovať línie záhybov, a potom ich spojte pozdĺž pravítka.

My sme rezali náš produkt.

Robíme záhyby pozdĺž línií.

Dávame objem sukne: pomocou pravítka vytvárame záhyby tak, že časť z nich prechádza dovnútra - napríklad na skladanú tkaninu.

Ak je taký článok vyrobený v materskej škole, ukážeme deťom majstrovskú triedu o vytváraní záhybov - sami sa s touto úlohou nezaoberajú.

Papierová skladaná sukňa

Jemne zložte hárok bieleho papiera na polovicu. Oblečenie prilepíme na titulnú stránku budúcej pohľadnice.

Nalejte sukňu a top

Teraz začneme zdobiť naše oblečenie.

Zdobíme ho rôznymi detailami - luky, kamienky, korálky, kúsky copu.

Červená dekorácia na pohľadnice

Môžete si vytvoriť rôzne kompozície: nalepte si niekoľko vrcholov alebo si vytvorte jedno šaty - ako vám povie vaša fantázia.

Krásne vrcholy na pohľadnice

Blahoželanie s vrchom a sukňou.

Blahoželanie k Dňu matiek s modrými kamienkami

Rovnakou technológiou môžete vytvoriť pohľadnicu v inom štýle - stačí vystrihnúť odevy z vhodného papiera - napríklad svetlé farebné farby.

Blahoželanie pre matku v podobe oblečenia

Pohľadnica na Deň matiek v podobe šatstva

Existuje ďalšia verzia karty vo forme šiat pre Deň matiek. Na takúto pohľadnicu potrebujeme farebný a tenký papyrusový papier. Zložte farebný papier na polovicu a vystrihnite z neho pri záhybe šaty. Môžete prilepiť dvojdielne šaty.

Papierový papier skladajte s akordeónom a prilepte ho do stredu v oblasti sukne.

Ohýbame druhú polovicu harmoniky.

Opravíme druhú polovicu harmoniky. Mali by sme mať viacvrstvovú našuchorenú sukňu.

Vrstva plná sukne

Vrchná časť sukne je zdobená lesklým pásom papiera. Narovnávame sukňu šaty a dávame jej objem. Vo vnútri píšeme slová lásky a blahoželania k Dňu matiek.

Papierový pás

Tu je niekoľko rôznych krásnych šiat, ktoré môžete urobiť pre svoje milované matky. Pre každú mamu si môžete vybrať jej obľúbenú farbu!

Pohľadnice - šaty pre mamu

Podrobný návod, ako vyrobiť karty do materských škôl v materskej škole pre deti

 1. Z farebnej lepenky odrežte hárok s rozmermi 20 x 30 centimetrov (alebo akýkoľvek iný formát, ktorý vám vyhovuje).
 2. Na bielu hrubú plachtu nakreslite jednoduchou ceruzkou obrysy detskej dlane prstami a opatrne ju nakrájajte.
 3. Hrany prstov vytvorenej šablóny ruky by mali byť natreté hnedou farbou svetlého alebo tmavého odtieňa a ponechané tak, aby dobre zaschli.
 4. Na dlani ruky perom s plstenou špičkou nakreslite oči, nos a pery.
 5. Z nesprávnej strany je dobré namazanú papierovú ruku namazať lepidlom, pripevniť ju na stred kartónu a prikryť ju tak, aby sa dobre zachytila.
 6. Odrežte kúsok dlhý 20-25 centimetrov zo stuhy alebo prámiku, zviazajte ho do prove a držte ruky k šablóne tesne nad spodnou časťou prstenca.

Pohľadnica "Kvety" na Deň matiek urobte sami 1-3

Žiaci 1. až 3. ročníka v hodinách kreativity detí môžu svojimi krásnymi rukami vytvoriť krásny, jasný a atraktívny pohľadnicu „Kvety“ na Deň matiek. Proces tvorby práce vnesie študentov do vytrvalosti, naučí presnosť a pomôže rozvíjať jemné motorické zručnosti. Hotový produkt sa ukáže byť jasný, farebný, pozitívny a určite poteší milovaného človeka na krásnej a svetlej dovolenke.

Pokyny krok za krokom na výrobu kariet pre domácich majstrov v triede 1-3 karty „Kvety“ pre Deň matiek

 1. Vystrihnite z lepenky hárok s rozmermi 20 x 25 centimetrov a zafarbte ho jasnou farbou na jednej strane (na začiatku môžete zobrať farebnú lepenku a tento krok preskočiť).
 2. Vystrihnite z bieleho papiera hárok s rozmermi 15 x 20 centimetrov, väčšinu z toho vyfarbte žltou farbou a pravý dolný roh svetlomodrej Uistite sa, že prechod medzi odtieňmi nebol jasný, ale rozmazaný. Po obvode listu pod pravítkom nakreslite tenký modrý rámik. Hárok prilepte na lepenkovú podložku a stlačte.
 3. Po zaschnutí obrobku vytvorte jednoduchú skicu ceruzky s vetvou lila a potom ju nakreslite farbami. Pre vetvičku používajte tmavohnedý odtieň, pre listy - zelené a pre kvety - svetlo fialovú.
 4. Z farebného zeleného papiera narezané dva listy, podobného tvaru ako listy fialovej. Každý z nich jemne preložte na polovicu a rukou stlačte ruky. Z nesprávnej strany po celej dĺžke očistite záhyb lepidlom a jemne prilepte na pozadie. Keď sa lepidlo lepí, mierne nadvihnite okraje listov nad základňou.
 5. Pre kvety nakrájajte fialový papier na malé štvorčeky. Položte každý štvorec na dlaň a zatlačte na ňu ostrou hranou kefy tak, aby rohy mierne stúpali. Z nesprávnej strany uprostred štvorcov kvapnite lepidlo a náhodne sa držte tam, kde sú vyobrazené základy kvetín. Keď lepidlo dobre zaschne, rohy mierne „načechrejte“ pre väčšiu prirodzenosť.

Záložka ako darček na „Deň matiek“

Rozkošný záložkový suvenír „šaty“ môže byť vyrobený z látky a plsti. Na papier nakreslíme šablónu šaty a na nej vyrezáme šaty.

Vystrihnite šaty z látky

Pohľadnica od matky matky do jej vlastných rúk - majstrovská hodina

Táto podrobná majstrovská trieda podrobne popisuje, ako urobiť matke veľmi nezvyčajné, originálne a štýlové pohľadnice. Je nepravdepodobné, že by deti v materských školách s takouto prácou zvládli, a bude to pre deti vo veku 1-3 ročníkov trochu komplikované. Starší študenti však túto úlohu zvládnu bez veľkého stresu a potešia svojich rodičov chytľavou a veľkolepou dovolenkovou položkou. Hlavným „trikom“ lekcie je to, že namiesto tradičného farebného papiera, ktorý sa zvyčajne používa na aplikácie, sa plsť používa v jasných farbách. Kvetinové puky sa odrežú a pripevnia na kartón. Vzhľadom na to, že materiál má mäkkú štruktúru a určitú jemnosť, je karta obzvlášť jemná, útulná a na dotyk veľmi príjemná.

Blahoželanie k Dňu matiek "Scrapbooking with flowers"

Úžasne krásna blahoželanie k Dňu matiek sa dá vyrobiť pomocou populárnej techniky scrapbooking. Vyrábame základ karty, skladací list lepenky skladáme na polovicu. Lepidlo na prednej strane pozadia v retro štýle s linkami a ružami. Hrany trochu zrolovať.

Pozadie v retro štýle.

Zo starých tapiet a bielej sieťoviny vyrábame tri obdĺžnikové polotovary. Okraje prírezov by mali byť nerovnomerné a „roztrhané“.

Tri obdĺžnikové polotovary

Polotovary nalepujeme na prednú stranu pohľadnice.

Na vrch nalepte okrúhlu prelamku.

Prilepte medzery a obrúsky

Lepené papierové kvety, listy, stuhy a monogramy nalepte na obrúsok. Dekoratívne prvky pre obchod s kreatívnym materiálom nájdete v špeciálnych sadách.

Lepiaci gratulačný nápis „Mama“. Kartu doplňujeme kamienkami.

Gratulačný nápis a kamienky

Tu je taká ponuka a krásna karta na Deň matiek, urobili sme to!

Blahoželanie k Dňu matiek v retro štýle.

Prianie na deň matiek "vlnité papierové kvety"

Karta na Deň matiek s objemnými kvetmi z vlnitého papiera bude veľmi účinná. Na to potrebujeme dva štvorce fialového vlnitého papiera. Zložte štvorčeky na polovicu. Mali by sme získať dva obdĺžniky skladaného papiera.

Jeden z obdĺžnikov zabalíme do skúmavky. Skúmavku zabaľte do druhého obdĺžnika. Papier fixujeme spodnou niťou. Rozviňte hornú časť papiera. Dostávame kvitnúce ružové puky.

Papierové puky

Berieme prúžok zeleného vlnitého papiera. Zabalte spodnú časť puzdra.

Role zeleného papiera

Papier sa krúti, kým sa nevytvorí dlhá stopka.

Stopka papiera

Z iného kúska zeleného papiera vystrihnite kúsok papiera. List prilepte k stonke. Papierová ruža je pripravená!

Papier vzrástol

Podľa tohto vzoru vyrábame niekoľko farieb. Dali sme ich do obrúska.

Uvedenie kvetín do servítky

Obväzový obrúsok s kvetmi so svetlým copom. Hárok skladáme z lepenky na polovicu - to je základ pohľadnice. Zvonku prilepíme kyticu. Blahoželanie k Dňu matiek - pripravené!

Blahoželanie k Dňu matiek s kvetmi z papiera

Blahoželanie k Dňu matiek s ružami

Môžete urobiť kartu pre mamičku so srdcom a ružami. Na jeho výrobu potrebujeme hustý farebný papier, lepidlo, ceruzku a nožnice.

DIY materiály

Rolujeme červený papier na kotúč. Vyrábame zárezy ceruzkou na kotúči po jednom centimetri po celej dĺžke. Нарезаем рулон по насечкам. У нас должны получиться бумажные завитки. Концы их фиксируем клеем.

Складываем вдвое зеленую бумагу — это будущая основа открытки. На нее приклеиваем розовое сердечко. Заполняем сердечко нарезанными завитками-бутонами. Из сложенной зеленой бумаги формируем зеленые листки. Открытка на День Матери с сердечком и бутонами — готова!

Blahoželanie k Dňu matiek so srdcom a púčikmi

Pohľadnica s kvetmi z vlnitého papiera na Deň matiek

V deň matiek si môžete urobiť veľmi krásnu nástennú maľbu zdobenú kvetmi z vlnitého papiera. Základom plavidla bude kruh vystrihnutý z lepenky alebo hrubého papiera. Ozdobte kruh zelenými listami.

Listy nalepte na podklad

Z žltého vlnitého papiera sme vystrihli vlnitý blank.

Žltý papier prázdny

Papier otočíme do puzdra. Upevňujeme lepidlom.

Papierové puky

Zabaľte púčik pruhom zeleného vlnitého papiera. Mali by sme dostať stopku kvetov.

Vyrobíme sedem takýchto kvetov a prilepíme ich na základňu. Na zadnej strane plavidla môžete zablahoželať k Dňu matiek a dokonca aj k jej fotografii. Ukáže sa veľmi krásny a nezabudnuteľný darček.

Deň matiek

Blahoželanie k Dňu matiek s kvetmi z penového vlákna

Základom karty bude zložený z polovice listu lepenky jemne broskyňovej farby. Prednú stranu pohľadnice zdobíme modrým papierom a prámikom. Z flitre rozložíme srdce, do ktorého píšeme najkratšie slovo - „matka“.

Vyrábame prednú stranu pohľadnice

Vystrihnite plátky žltého pena (penový kaučuk) a zafarbte ich. Zaujímavé a prírodné poltóny získate u nás, ak zafarbíme okvetné lístky vtieraním drvenej pastelovej kriedy do nich.

Rub pastel kriedou

Foamiran sa začína meniť pod vplyvom tepla. Vykurujeme plátky na železo. Kým horúci okvetné lístok je skrútený a ohnutý v strede, snaží sa dať prirodzený vzhľad.

Zahrejte plátky a tvarujte ich

Vystrihnite zo zeleného kvetu peny cairx. Zahrejeme ju na žehličku a dáme jej tvar šálky.

Foamiran sperma

Zabalte drôt zelenou páskou alebo lepiacou páskou. Mali by sme dostať stopku.

Začneme tvoriť púčik okvetných lístkov, ovinúť ich okolo stonky a pripevniť ho na lepidlo.

Petal bud

Vyrobíme v kalichu dieru, vložíme do nej stopku a zafixujeme lepidlom na spodnej časti puzdra. Vyrábame tri také kvety.

Foamiran kvety

Z lístkov prilepte veľké ruže.

Veľké ruže z lístkov

Zo zeleného peniranu sme vysekali listy. Žily na nich vyrábame podľa rovnakého princípu - ohrievame ich na žehličke a nanášame na reliéfny povrch (môžete použiť skutočný povlak). Na konci robíme malé škrabance.

Listy peny

Zostavuje sa naše zloženie. Nalepte púčiky na stonku a zelené listy na kartu.

Lepiace púčiky a listy

Lepiť veľké ruže. Vnútri píšeme srdečné priania pre vašu milovanú matku. Dostali sme veľmi jemnú a krásnu kartu na Deň matiek!

Blahoželanie k Dňu matiek s kvetmi z penového vlákna

Blahoželanie s karafiátmi na Deň matiek.

Deň matiek je možné čerpať. Napríklad môžete znázorniť svetlé sviatočné karafiáty. Ak chcete začať, vytvorte náčrt ceruzkou.

Kresba ceruzkou s karafiátmi

Potom zafarbíme akvarely.

Blahoželanie s karafiátmi ako darček na Deň matiek.

Detské objemné karty na Deň matiek

Veľmi roztomilá a láskavá pohľadnica na Deň matiek je karta s obrázkom plameniakov mamičky a dieťaťa. Okrem samotnej myšlienky je táto karta veľmi zaujímavá v technike vykonávania - kombinácia výkresu s objemovou aplikáciou.

Na zloženú plachtu nakreslíme obrysy vtákov. Po zaschnutí farby nalepte pompom. Pre mamičky - väčšie pompom a pre dve batoľatá veľmi malé pompony. Zmyslom týchto kariet je sprostredkovať radosť z materstva pre všetky živé bytosti.

Blahoželanie k plameňom matiek s deťmi

Rovnakou technikou môžete vyrobiť kartu „kurča s kurčatami“,

Blahoželanie s kurčatami

alebo pohľadnica „tučniaky“. Nezabudnite urobiť pozdrav pre mamičku na karte.

Blahoželanie pre matiek „tučniakov“

Mladí talenty sa môžu pokúsiť nakresliť portrét svojej matky na pohľadnicu.

Hlavná vec je, že karta pre Deň matiek pre deti sa nestane iba remeslom, ale spôsobom vyjadrenia vašich najteplejších pocitov.

DIY na deň matiek: ľahké a rýchle

Čo by mohlo byť lepšie ako krásna ručná 3D pohľadnica? Na prvý pohľad je také majstrovské dielo ťažké vytvoriť. Ale v skutočnosti je výroba ľahká. A ak všetky podrobnosti pripravíte vopred, ich zhromaždenie bude trvať minimálny čas.

Vyrobíme kartu, ktorej základ bude vo forme srdca. A stred kvetu je maľovaný v tmavších farbách.

Vyžaduje sa:

 • obojstranný farebný papier,
 • lepenka,
 • linka,
 • nožnice,
 • lepiaca tyčinka
 • fixy.

Pracovné etapy:

1. Zo žltého papiera vystrihnite 7 štvorcov. Ich veľkosť je 9 x 9 centimetrov. Zoberieme jeden štvorec a začneme z neho robiť kvetinu. Najprv ho ohnite diagonálne. Ukázalo sa, že tu je taký trojuholník.

2. Preložte ho na polovicu a získajte menší pravouhlý trojuholník. Ohnite to znova v strede. Na väčšiu stranu stlačíme menšiu. Na ňom nakreslíme zaoblený okraj plátky.

3. Zostáva rezať kvetinu pozdĺž zamýšľanej línie a narovnať sa. Taká krása vyšla.

4. Teraz nakrájajte jeden z lístkov kvetu. Je to potrebné, aby sa ukázalo, že je objemné.

5. Zakrúžkujte okraje a kvet sa stane realistickejším. Nedotkneme sa jedného z okvetných lístkov blízko výstrihu, pretože naň nalepíme druhého.

6. Teraz vytvoríme maľované okvetné lístok na ten, ktorého sme sa nedotkli a prilepili ho.

7. Vyfarbte jadro a pokračujte vo vytváraní ďalších 6 rovnakých farieb.

8. Výsledné kvety sa ohnú na polovicu. Teraz ich musíme zbierať v krásnej kytici. Pri bočných lístkoch nalepte kvetinu na dve strany na obidve strany.

9. Lepiť ešte jeden na horný kvet, ale už na tri lístky. Na obrázku sú miesta, kde je potrebné mazať lepidlom, označené zaškrtnutím.

10. Po stranách nalepte ďalšie dve kvety.

11. A posledný kvet, ktorý sme dali.

12. Z lepenky sme vystrihli dve srdcia, veľkosťou vhodnú pre kyticu. Červená by mala byť viac biela. Založíme biele srdce na červenú a nalepíme ho.

13. Na druhú stranu prilepte biele k červenému srdcu takmer rovnakej veľkosti. A je tu ešte jedna menšia. Ohyb v strede. Výsledkom je karta štyroch sŕdc. Vo vnútri je biela a na vonkajšej strane červená.

14. Teraz prilepte kyticu pomocou horného plátku na jednu stranu srdca. Rovnakým spôsobom prilepte kyticu na druhú stranu karty.

Otvorte a získajte krásnu 3D kartu!

Rovnakým spôsobom môžete vytvárať ďalšie krásne karty, ktoré menia iba základ alebo samotnú kyticu. V tomto uskutočnení je kytica viacfarebná a k nej boli pridané plátky:

Alebo tu je majstrovská trieda v oblasti vytvárania ružových pohľadníc:

A môžete úplne zmeniť tvar kvetín a ako základ vezmete dekoratívnu lepenku:

A ako sa ukáže, že je to elegantná kytica špirálnych kvetov, takúto krásu môže predstaviť mama, babička, teta a kmotra. Milované ženy z tejto krásy budú nadšené!

Na takúto kyticu budete potrebovať:

 • Farebný papier - obojstranný v rôznych odtieňoch,
 • PVA lepidlo
 • nožnice
 • Jednoduchá ceruzka

Výroba:

1. Zo zeleného papiera odrežte stonku a listy

2. Vyberte si obľúbený odtieň farebného papiera a potom nakreslite kruh s nerovnými (zvlnenými) okrajmi,

3. V tom istom kruhu nakreslíme špirálu,

4. Vyzbrojíme sa ostrými nožnicami na kancelárske potreby a odrežeme nakreslenú špirálu pozdĺž obrysu,

5. Vezmite okraj špirály a preložte ju do kruhu, čím vytvorte ružicu. Potom kvet prilepte na zelenú stopku.

Takto si môžete pripraviť celú kyticu alebo ozdobiť kartu takýmito kvetmi. Vytvoriť také remeslo je jednoduché a jednoduché, ale vyjde to veľmi krásne!

A ako sa vám páči táto kvetina:

Som si istý, že z takejto prezentácie bude mama práve v siedmom nebi, najmä keď to pre ňu dieťa vytvorilo vlastnými rukami.

Remeslo na Deň matiek pre materské školy z obrúskov, vlnitého papiera alebo lepenky (vrátane šablón)

Deti z materských škôl môžu z obrúskov vyrobiť krásne srdce. Akákoľvek matka bude mať z takého daru radosť a on ju zase vyzdobí a bude ju potešiť každý deň. Veľkosť tohto plavidla závisí od vašich preferencií.

Vyžaduje sa:

 • červený kartón
 • lepiaca tyčinka
 • ružové a biele servítky
 • úzka saténová stuha
 • nožnice,
 • obojstranná páska
 • ceruzka
 • vzor detskej dlane,
 • žltý papier
 • Biely list A4.

Pracovné etapy:

1. Na lepenku natiahneme srdce a opatrne ho vystrihneme. Polotovar otočíme na bielu stranu, zakrúžkujeme na ňom šablónu detskej ruky. Môžete tiež krúžiť iba dlaňou dieťaťa.

2. Biele a ružové obrúsky nakrájajte na štvorce s rozmermi 3 x 3 centimetre. Každý valí do gule, nie silno tlačí na papier. V opačnom prípade budú kolesá tvrdé.

3. Obrys dlane namažte lepidlom a jemne k nemu pripevnite biele obrúsky. Takto vyplní celý priestor.

Lopty musia byť navzájom pevne položené.

4. Teraz nechajte obrobok vyschnúť. V tomto okamihu si môžete pomocou pásky vytvoriť slučkovú saténovú stuhu a prilepiť ju k hornej časti plavidla. Mimochodom, bude pôsobiť ako pozastavenie.

5. Zostáva rozložiť prázdny priestor srdca ružovými obrúskmi. Začnite od okrajov a končí uprostred. Je potrebné zabezpečiť, aby medzi papierovými guličkami neboli medzery a aby sa narušil tvar prstov.

6. Teraz urobte sedmokráska z bieleho listu. Na papier nakreslíme kvetinu a vystrihneme ju nožnicami. Uprostred prilepte žltý kruh a ceruzkou trochu otočte okvetné lístky. Lepidlo sedmokráska k remeslu. Zdobenú zadnú stranu srdca zdobíme dojímavou gratuláciou a darček pre Deň matiek je pripravený!

Vzor detskej ruky:

Rovnaké plavidlo môže byť vyrobené červenou farbou. Podľa môjho názoru to vyjde živšie a naopak:

A ak zoberiete vlnitý papier a orezávate ho určitým spôsobom, môžete získať nádherné kvety vo forme púpavy, karafiátu, pivonky alebo chryzantémy:

Objemové plavidlo na deň matiek z papiera

Deti v materskej škole môžu ľahko vyrobiť papierové remeslo „Mama - moje jasné slnko!“

Pre prácu je potrebné:

 • Obojstranný farebný papier
 • lepenka
 • lepidlo
 • štetec
 • nožnice
 • Plstené pero
 • Jednoduchá ceruzka
 • pravítko
 • palicu

1. Musíte zobrať 2 listy farebného papiera, oprieť ich 1,5 cm a harmonicky ich zložiť pozdĺž týchto línií.

2. Pod ostrým uhlom odrežte koniec obrobku

3. Každý polotovar (ventilátor) je zložený na polovicu, na okrajoch namazaný lepidlom a prilepený. Musíme ísť von 4 časti 2 ružové a 2 žlté.

4. Potom všetky časti zlepíme. Ukázalo sa, že to je fajn fanúšik.

5. Ďalej musíte prilepiť tyčinku medzi segmenty. Ukázalo sa, slnko na palicu.

6. Potom vystrihnite žltý kruh a nakreslite veselú a usmievajúcu sa tvár. Ktoré je potrebné nalepiť uprostred nášho slnka.

7. Na zadnú stranu jednoducho nalepíme žltý kruh vystrihnutý z lepenky

Tu je také nádherné remeslo, mama bude mať taký darček naozaj rád!

Takéto jasné slnko zahreje najobľúbenejšiu osobu na svete v chladnom novembrovom dni!

Objemná pohľadnica pre mamu vlastnými rukami je uvedená na videu nižšie, možnosť je tiež veľmi zaujímavá:

Vyrábame remeslá pre mamu z akéhokoľvek materiálu

Lahodný kúsok koláča plný sladkostí alebo prianí pre vašu milovanú mamu. Toto plavidlo nebude trvať dlho, ale bude vyzerať originálne.

Vyžaduje sa:

 • nožnice,
 • žltá obojstranná lepenka,
 • jednoduchá ceruzka
 • ružový obojstranný farebný papier,
 • tortu šablóny
 • linka,
 • tenká obojstranná páska
 • ozdobné prvky na dekoráciu,
 • horúce lepidlo.

Pracovné etapy:

1. Preneste tortu na svetlo žltú lepenku a vystrihnite ju pozdĺž obrysu. Robíme odsadenia pozdĺž všetkých línií tak, aby sa mohli voľne ohýbať, na to je vhodný špicatý pilník na nechty.

2. Teraz musíme krabicu prilepiť obojstrannou páskou, ako je to znázornené na obrázku, a urobiť rez na veku.

Máme tu „kúsok“:

3. Pokračujeme k výzdobe. Uprostred škatule nalepíme hnedú pásku na obojstrannú pásku. Na nej je úzka ružová stuha a kravata vo forme luku.

4. Pre kvetinu vystrihnite ružový kruh. Začneme to odrezávať špirálou od okraja do stredu. Teraz urobte okraje zvlnené a otočte špirálu do puzdra. Hrot papiera upevňujeme lepidlom.

5. Týmto spôsobom pripravíme ďalšie dve ruže a ozdobíme ich krabicovým koláčom. Pridali sme tiež kávové zrná pre krásu, ktoré boli nalepené na horúce lepidlo. A okvetné lístky okrasnej trávy.

Šablóna na papierový koláč:

Čo sa však stane, ak zmeníte iba farbu základnej a dekoratívnej zložky:

Pre lepšiu prehľadnosť navrhujem pozerať video a okamžite sa stáva ľahšou vyrobiť také chutné kúsky koláča

Ak je pre deti stále ťažké pripraviť koláč, môžete z jasných tlačidiel urobiť kvetinu:

alebo taký vtipný slon:

A bude zaujímavé pre dievčatá aj chlapcov, aby pre mamičku pripravili korálky alebo cestoviny. Iba je potrebné maľovať okamžite v rôznych farbách, počkajte, kým nezaschnú. A potom vytvoriť dekoráciu. Aj pre krásu z vlnených vlákien si môžete vytvoriť zvony a pripojiť sa k produktu.

Získa sa veľmi originálna práca!

Master class: originálny darček pre vašu milovanú matku z prírodného materiálu

Deti môžu aplikovať semená v podobe krásnej kvetiny. Implementácia je jednoduchá a vyžaduje minimálne množstvo materiálu na výrobu. Začnime.

Vyžaduje sa:

 • plastelíny,
 • farebná lepenka
 • lepidlo,
 • tekvicové a slnečnicové semená.

Pracovné etapy:

1. Oddeľte 3 rovnaké kúsky od bielej plastelíny a hodte ich do guľôčok. Zo žltej plastelíny sme vyrezali tú istú tehlu. Vyrábame z toho aj loptu. Výsledkom je, že dostaneme 3 biele gule a 1 žltú. Všetky rovnakej veľkosti.

2. Na červený list lepenky položíme bielu hrudku a sploštíme ju na plochý koláč. To bude uprostred kvetu. Jemne k nej pripojte tekvicové semená.

3. Uprostred vytvoríme ďalší plochý koláč z bieleho taniera. Vyrovnávame ju tak, aby neexistovali medzery a spustili sme druhý rad tekvicových semien.

4. Tretiu vrstvu bielej plastelíny fixujeme. Okrem toho šírte slnečnicové semená. A zo žltej plastelínovej gule robíme jadro kvetu. Prepichneme na ňu perom.

5. Zo zelenej plastelíny stočíme 2 klobásy na stonku. Jeden z nich je rozrezaný na polovicu. Teraz ich umiestnime na aplikácie a jemne ich pritlačíme na lepenku.

6. Vyrežte kvetináč zo zelenej lepenky. Nalepte ho na vrch stonky. Valíme tenkú klobásu z červenej plastelíny a ozdobíme hornú časť hrnca v tvare vlny. Pod ňu umiestnime 3 žlté hrnčeky z plastelíny.

Staršie deti si môžu z javorových listov vytvoriť krásnu kyticu ruží.

Najprv musíte listy vyžehliť novinami (od tohto sa stanú hladšími). S takýmto plavidlom je potrebné pracovať opatrne, aby sa listy náhodne neroztrhli. A postup práce je prezentovaný na postupných fotografiách:

Púčiky sú pripevnené niťou.

A také ruže môžete vyrobiť z jesenných listov na palicu a dať do vázy, vyzerá to veľmi zaujímavo!

Veľmi pekné ruže!

Nádherný darček (remeslo) na Deň matiek z látky a plste + vzorov

Vytvorme nádhernú modrú rakvu pre mamičky šperky alebo iné drobnosti. Na prvý pohľad nebudete rozumieť, že je založený na bežnej čajovej krabičke.

Vyžaduje sa:

 • krabica čajových sáčkov,
 • plsť,
 • bavlnená tkanina
 • dokument white paper
 • rôzne ozdobné prvky
 • horúce lepidlo
 • lepiaca tyčinka.

Pracovné etapy:

1. Odrežte vnútorné časti od škatule a prilepte jej vonkajšie strany. Písmená teda nebudú žiariť tkaninou.

2. Zmerajte veľkosť škatule a vystrihnite vhodný kus látky, pričom na každú stranu pridajte 2 centimetre. Teraz krabicu obejmeme a pripevníme horúcim lepidlom, počínajúc zdola. Vpredu sme tkaninu odrezali diagonálne a ohli sa a odrezali sme prebytočné kúsky.

3. Stuhy nalepíme na obidve strany tak, aby sa box voľne uzavrel.

4. Vnútri lepíme plsťou. Najprv nakrájajte diely na veľkosť škatule a potom ich pripevnite horúcim lepidlom.

5. Ozdobte bočné strany škatule. A hore je s rôznymi dekoratívnymi kvetmi a bobuľami.

Svetlo modrý box je pripravený!

Mimochodom, môžete si vybrať dekor takého umeleckého diela, ako si prajete, napríklad taký zelený rakev je veľmi roztomilý

Môžete si napríklad vytvoriť priehradky, napríklad z tohto poľa

Veľmi pekná práca, však?

A ak máte matku, ktorú navrhujem, navrhujem pre ňu vytvoriť špeciálnu ihlu vyrobenú z plsti, ktorá jej vždy pripomenie, ako jej dieťa miluje! Podľa môjho názoru je to skvelý darček! Babička bude z takého darčeka veľmi šťastná a jej šťastie nebude mať žiadny limit.

A tu je niekoľko ďalších možností pre postele s ihlami, ktoré môžete vytvoriť, aj keď sú roztomilé a zábavné:

Školáci môžu šiť také roztomilé jahňacie mäso

Ale vzor pre také simpotyagi, len som si ho stiahol z cudzej stránky, ale myslím, že všetko je jasné bez slov ...

Teraz vystrihneme detaily a použijeme ich na vytvorenie plstených vzorov.

Teraz šiť

No, pekný!

Blahoželanie pre matku z farebného papiera a vatových vankúšikov

Deti dokážu vyrobiť veľmi krásne karty z vatových vankúšikov a farebného papiera (kartónu). S takouto prácou si poradia aj deti.

Teraz zostáva nalepiť kvetinu na farebnú lepenku a vyrobiť stonku a karta je pripravená!

A ako sa vám páči taká karta, len pohľad na boľavé oči?!

Existuje veľa možností dizajnu pohľadníc, stačí preukázať svoju fantáziu a pokúsiť sa, aby vaša práca potešila vašu milovanú matku!

Ale aj tam sú celé kytice ruží:

a dokonca aj stromy neuveriteľnej krásy:

А из палочек можно сделать такое сердечко и перевязать красной ленточкой в виде бантика, очень легко и быстро, а получается очень симпатично.

Týmto ukončím publikáciu.

Choďte k moru, myslím si, že nájdete pre seba voľbu a pomôžte deťom urobiť darček pre svoju milovanú matku vlastnými rukami!

Pozrite si video: 5 VECÍ, ktoré si môžeš vyrobiť z papierových roličiek (Júl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send