Užitočné tipy

6 hodných darčekov pre domácich majstrov na Deň matiek

Pin
Send
Share
Send
Send


Každá krajina oslavuje Deň matiek s veľkou radosťou, naša nie je výnimkou. Oslavuje sa každoročne poslednú jesennú nedeľu. Spomedzi veľkého počtu sviatkov je tento výnimočný. V tento deň sa pozornosť venuje ženám, ktoré nám dali život, všetkým, ktoré sú najdrahšie pre všetkých - našich matkách. Najlepšie zo všetkého je, že vaša láska a uznanie pomôžu vyjadriť slová, no dar ich dokonale doplní. Môžete to urobiť sami.

Blahoželanie s harmančekom

Budete potrebovať:

 • hárok bieleho papiera
 • farebná lepenka
 • lepidlo,
 • dekoratívny papier so vzorom alebo kúskom tapety,
 • ceruzka
 • kancelársky nôž
 • farebný papier.

Teraz musíte vykonať tieto kroky.

 1. Nakreslite šablónu okvetného lístka sedmokrásky. Potom ju preneste na papier a vystrihnite z bieleho papiera asi 32 okvetných lístkov a dvoch kruhov pre jadro.
 2. Okvetné lístky mierne zahnite do stredu a ceruzkou ich okraje vytočte smerom von. Potom nalepte polovicu z nich do kruhu na jedno jadro a druhú polovicu na druhé. Mali by ste dostať dve sedmokrásky.
 3. Lepiť dva kvety spolu, a potom v strede hore, držať kruh vystrihnuté zo žltého papiera. Ohnite list žltej lepenky na polovicu. Nakreslite kvetinu na akýkoľvek papier, ktorý pripomína harmanček.
 4. Opatrne ho orežte, aby nedošlo k poškodeniu listu. Teraz pripojte šablónu k boku kartónu, ktorý ste označili prednou časťou, a presuňte výkres do jeho stredu. Teraz opatrne rezané kvetiny.
 5. Z papiera s obrázkom alebo tapetou orežte obdĺžnik rovnakej veľkosti ako strana pohľadnice a potom ho nalepte dovnútra (ak máte farebnú tlačiareň, môžete vytlačiť šablónu vzoru nižšie).
 6. Vystrihnite niekoľko tenkých prúžkov zeleného papiera a trochu ich strihajte nožnicami. Prilepte prúžky v hornom rohu karty doprava a potom k nim pripojte sedmokrásku. Nakreslite a potom nakrájajte slunéčko sedmitečné a prilepte ich na kvetinu.

Kvetinová karta

Neuveriteľne krásne sú karty vyrobené pomocou techniky quilling. Táto technika sa zdá byť ťažká len na prvý pohľad, dokonca aj dieťa môže pomocou nej získať darček pre mamu.

Budete potrebovať:

 • obojstranný farebný papier,
 • drevený špíz alebo špáradlo,
 • nožnice,
 • lepidlo.

Pokyny na vytvorenie pohľadnice sú uvedené nižšie.

 1. Rezané pozdĺžne na pásy zeleného papiera so šírkou 5 mm. Jeden z prúžkov naviňte na tyč, vyberte ju a nechajte papier mierne rozvinúť. Potom prilepte koniec prúžku k základni.
 2. Ak držíte kruh na jednej strane a stlačte ho na druhej strane, v dôsledku toho by ste mali dostať postavu pripomínajúcu list. Vytvorte päť z týchto letákov.
 3. Teraz začnime robiť veľké kvety. Vystrihnite niekoľko prúžkov farebného papiera, šírky 35 mm (narežte list papiera pozdĺžne). Zložte pás 4-krát a na jednej strane ho nakrájajte na tenké pruhy, ktoré nedosahujú hranu asi 5 mm.
 4. Z oranžového alebo žltého papiera narezané pásy so šírkou 5 mm. Jedno z nich pevne otočte a jeho koniec pripevnite lepidlom - toto bude jadrom kvetu. Teraz prilepte spodný koniec okrajovej pásky k jadru a otočte ho.
 5. Koniec okrajovej pásky prilepte lepidlom a špendlíky roztiahnite špáradlom. Vytvorte požadovaný počet kvetov. Malé kvety sa vyrábajú rovnakým spôsobom ako veľké. Jediná vec je, že prúžky pre ne by mali mať menšiu šírku asi 25 mm.
 6. Stred môže byť vyrobený dvojfarebne, použite tenké pruhy rôznych farieb, napríklad červenú a oranžovú.
 7. Zaskrutkujte malý segment oranžového prúžku, potom naň nalepte červený prúžok, urobte požadovaný počet zákrut, potom oranžový prúžok znova nalepte, naviňte a opravte.
 8. Ak chcete vytvoriť dvojfarebný kvet, najskôr vytvorte základ pre malú kvetinu. Bez ohnutia jeho plátky prilepte okrajový pás inej farby a väčšej veľkosti okolo dna obrobku.
 9. Teraz je potrebné urobiť niekoľko kučer, na to zložte zelený pruh na polovicu. Zo zahnutého konca ho otočte na tyč a potom ju narovnajte.
 10. Fóliu prilepte s nápisom k spodnej časti karty (podľa toho, ako je na ňu vhodná lepenka), potom zložte kompozíciu a pripevnite lepidlom.

Nástenné noviny

Okrem pohľadníc pre milované matky si môžete urobiť aj plagát. Nástenné noviny pre deň matiek môžu byť vyrobené pomocou úplne odlišných techník. Napríklad kresba, nášivka, koláž fotografií môžete použiť rovnaké techniky ako pri výrobe kariet.

Čokoľvek sa rozhodnete urobiť nástenné noviny, nezabudnite napísať najmilšej osobe aspoň pár milých slov a príjemných prianí.

Gratulujem matkám s dušou a láskou!

Mama je najdrahšou osobou v našom živote. Miluje nás jednoducho za to, čo sme, chudobní a bohatí, úspešní a nešťastní, chorí a zdraví. Vždy sa na to môžeme spoľahnúť vo všetkom. Mama je muž, ktorý nikdy nezradí.

Po celom svete však oslavujú Deň matiek v rôznych časoch. V našej krajine sa sviatok tých, ktorí nám dali život, oslavuje od roku 1998 poslednú novembrovú nedeľu. Tento rok pripadá na 25. novembra.

V tento deň chce moja najdrahšia osoba niečo dať, aby sa oči mojej matky rozveselili radosťou. Aby ju cítila tvoja láska a starostlivosť. Ručné dar, do ktorého sa investuje nielen práca a čas, ale predovšetkým teplo duše a rúk jej detí, sa preto pre mamu stane najlepším.

Preto sme pre vás dnes pripravili niekoľko možností pre remeslá. Medzi nimi určite nájdete zaujímavý darčekový darček pre svoju mamu.

Quillingová karta

V poslednej dobe sa táto technika stala veľmi populárnou. S jej pomocou remeselníci vytvárajú skutočné majstrovské diela. A ponúkame jednoduchú verziu karty, ktorú môžete ozdobiť a spestriť podľa svojho vkusu.

Materiál pre prácu:

 • farebný papier
 • nožnice,
 • lepidlo,
 • špáradlo alebo drevený špíz.

1. Zo zelene sfarbeného papiera urobíme prúžky 0,5 cm a potom ich navineme na špíz. Vytiahnutím z špajle ju mierne otočte. Koniec zafixujeme lepidlom. Výsledkom je stlačenie, mierne rozťahovanie a výsledok je „kvapka“. Podobne musíte vyrobiť 5 kusov takýchto „kvapôčok“.

Náš článok vám pomôže zvládnuť umenie quillingu.

2. Ďalej orežeme 2 prúžky papiera svetlej farby so šírkou 3,5 cm. Preložte a odrežte od jedného okraja (neodrezané do konca!) „Rezancami“.

3. Teraz odoberieme farebný papier oranžovej a žltej farby a odrežeme z neho prúžky 0,5 cm, jeden taký prúžok otočíme na špajdli a jeho koniec prilepíme. Vezmite blank s „rezancami“ po okrajoch a tento detail nalepte do kruhu.

Konce „rezance“ sú dobre pripevnené lepidlom. Ukázalo sa, že originálny kvet s jasným jadrom.

Takto ovládame počet kvetov, ktoré plánujete dať na pohľadnicu. Môžete vytvárať kvety rôznych veľkostí. Veľkosť prúžkov pre malé kvety je približne 2,5 cm.

4. Teraz urobte stonky a listy. Za týmto účelom odrežte prúžok zeleného papiera, preložte ho na polovicu a otočte na špajdle. Pri vyberaní zo špajle by sa mali prúžky mierne uvoľniť.

5. Predpísané slová gratulácie pre mamu prilepte na farebný kartón. Potom vytvoríme kompozíciu z vyrobených kvetov a prilepíme na lepenku.

Zloženie, veľkosť a farebná schéma, na ktorú môžete myslieť najrozmanitejšie. Pre dekoráciu si môžete vziať korálky, korálky a iskry. Hlavná vec je, že je umiernená a je v súlade s úlohou zloženia.

Môžete experimentovať s inými technikami.

Krabička s gratuláciou

Nielen originál, ale aj užitočná vec - krabica vyrobená pomocou techniky scrapbooking. Táto technika vytvára skutočne jedinečné umelecké diela.

Ako vyrobiť škatuľku vlastnými rukami, prečítajte si viac v našom článku

Nemôžete ani vyrobiť samotnú krabicu, ale zobrať hotovú a originálne ju vyzdobiť. Doslova všetko je užitočné pre dekoráciu budúceho darčeka - krásny baliaci papier, kúsky guipúry a čipky, prámik, saténové stuhy, zastarané šperky, gombíky, korálky, korálky, atď. Okrem toho si môžete sami ozdobiť kvetmi, aby ste ozdobili rakvu.

Schéma zostavenia papierovej ruže

Zostavenie kvetiny z penového polyuretánu

Viac informácií o tom, ako vyrobiť kvety z penového vlákna v našom článku

Ručne vyrábané nápady na šperky

Späť 1 Zo 6 ďalej

Na konci práce, v krabici, ktorú ste urobili, zablahoželať. Môžete si vziať detské karty alebo len rezať prúžky farebného papiera. V každom z nich napíšte želania, básne alebo príslovia určené matke.

Bude to nezvyčajné a dojímavé. A čo je najdôležitejšie, bude sa pamätať na dlhú dobu. Karty želaní sa nakoniec uložia do archívu mojej matky.

Čo môžete písať na detské karty?

 • Dobré zdravie!
 • Optimizmus!
 • Môžu sa všetky želania splniť čoskoro!
 • Večná mládež!
 • Viac voľného času!
 • Stabilita!
 • Mier mysle!
 • Iba dobrá správa!
 • Správne darčeky a príjemné prekvapenia!
 • Nech sa na vašej ceste stretnú iba dobrí ľudia!
 • Veľa šťastia pri práci!
 • Starostlivosť a porozumenie blízkym!
 • Existuje toľko peňazí, že dosť na všetko!
 • Chatovanie so zaujímavými ľuďmi!
 • Žiarivá nálada!

Brošňa z penového polyuretánu

Originálne a veľmi krásne darčeky môžu byť vyrobené z penového vlákna. Tento materiál si vďaka svojim pozoruhodným vlastnostiam rýchlo získal lásku k ihlancom. Kvetinové výrobky z nej vyzerajú ako živé.

Exkluzívna brošňa alebo ručne vyrábaná sponka na vlasy určite prekvapí a poteší milovanú osobu.

Späť 1 Z 5 ďalej

Ako vyrobiť brošňu z penového materiálu nájdete v tejto majstrovskej triede

Aké ďalšie darčeky môže dieťa urobiť v Deň matiek? Prečítajte si článok

Kytica v kvetináčoch obrúskov

Okrem toho si z obyčajných obrúskov môžete urobiť veľmi krásnu kyticu kvetov. Táto kytica vyzerá veľmi štýlovo, napriek lacnosti použitého materiálu.

Materiály pre prácu:

 • farebné alebo biele servítky
 • PVA lepidlo
 • zošívačku,
 • nožnice,
 • prázdny kvetináč alebo prázdny hrášok, sušené, poháre atď.,
 • balón.

1. Najskôr mierne nafúknite guľu s priemerom 30 cm. Alebo veľkosť, pre ktorú chcete pripraviť kyticu.

2. Potom jemne utrite obrúsky a prilepte na nich balónik. Nedotýkajte sa hrotu gule závitom. Pretože potom bude musieť byť odstránený. Teraz čakáme, až lopta dôkladne zaschne. Medzitým vyrábame kvety.

3. Farebnú servítku zložíme na polovicu a zošívačku pripevníme v strede. Zaokrúhlite pozdĺž okraja, urobte malé rezy s „rezancami“ a na konci mierne chmýří. Tieto kvety budú potrebovať najmenej 20. Všetko záleží na veľkosti budúcej kytice.

Ak chcete kvetinu vyrobiť dvojfarebne, pripevnite obrúsky rôznych farieb.

4. Keď sme urobili kvety, začali sme ich nalepovať na loptu. Lepte pevne bez zanechania medzier.

Korálik

Strom je symbolom vesmíru, dynamiky nášho života, jeho obnovy. Strom navyše symbolizuje ženský princíp - ochrana a podpora, jedlo a prístrešie. Mnoho stromov v slovanskej kultúre je nositeľom ženskej symboliky. Preto bude vhodné predstaviť originálny stromový symbol večnej ženy ako darček na tento sviatok.

V ruskom folklóre je breza symbolom mladého dievčaťa, patrónky a liečiteľky všetkých žien

Pin
Send
Share
Send
Send