Užitočné tipy

Ako spať pred 9 ráno a zarobiť milióny: príbehy úspešného dormouse

Pin
Send
Share
Send
Send


Predpokladá sa, že hodina spánku pred polnocou je dve hodiny potom. Tak prečo by ste radšej chodili spať skôr ako do 12 ráno?

Spánok pozostáva z rôznych striedajúcich sa fáz spánku: pomalý a rýchly, Počas REM sa spracúvajú spomienky na spánok a myšlienky aktuálneho dňa, zároveň človek vidí živé sny.

Počas pomalého spánku sa mozog obnovuje a vytvárajú sa hormóny, ktoré pomáhajú korigovať rôzne poruchy a zranenia v tele.

Po zaspaní sa začne pomalý spánkový cyklus, ktorý trvá asi 90 minút, po ktorom nasleduje REM spánková fáza.

Pomer pomalého a rýchleho spánku sa v noci mení v závislosti od toho, kedy idete spať. Na začiatku noci, medzi 11:00 a 3:00, sa väčšina cyklov skladá z hlbokého, pomalého spánku. Zároveň sa v druhej polovici noci (medzi 3:00 a 7:00) tento pomer mení a zvyšuje sa podiel REM spánku.

teda u človeka, ktorý spal od 21:00 do 5:00 ráno, sa štruktúra spánku bude líšiť od štruktúry spánku osoby, ktorá spala od 3:00 do 11:00aj keď obaja spali 8 hodín.

Čím neskôr ideme spať, tým viac strácame regeneračné funkcie spánku.

Aké budú následky neskorého spánku?

Kedy idem spať

Zvyk ísť do postele neskoro vedie k ďalším librám. Štúdie ukázali, že každú stratu spánku každú hodinu zvyšuje index telesnej hmotnosti.

Zároveň vám ďalšia hodina ráno nepomôže napraviť situáciu. Naopak, neskoré spanie a neskoré prebudenie neumožňujú telu normálne sa zotaviť.

2. Časté nočné mory

Ak máte často nočné mory, je to tak, že idete spať neskoro. Ide o to, že čím dlhšie zostaneme v noci, tým vyššia je hladina kortizolu stresového hormónu. Preto zaspanie neskôr výrazne ovplyvní, či budete mať zlé sny.

3. Podráždenosť a zlá nálada

Ako viete, nedostatok spánku ovplyvňuje našu psychiku a naše správanie. Čím skôr ideme spať, tým menej budeme podráždení, zraniteľnejší a agresívnejší. Predčasné zaspanie nám pomôže vyhnúť sa negatívnym myšlienkam, ktoré narúšajú našu vnútornú rovnováhu.

Čím neskôr idete spať, tým viac sa budete báť. A to všetko preto, že existujú zmeny vo funkciách spánku, ktoré sú zodpovedné za pozornosť a rozhodovanie.

5. Slabá koncentrácia

Nedávne štúdie zistili vzťah medzi spánkom a koncentráciou. Keď idete spať po 23:30, má to vplyv na koncentráciu pozornosti na nasledujúci deň, aj keď ste spali odporúčaných 8 hodín spánku. Choďte spať skôr, aby ste boli produktívnejší.

6. Časté choroby

Čím viac je naše telo unavené, tým viac je citlivé na účinky rôznych mikroorganizmov. Predčasné spanie vám poskytne dobré zdravie a ľahšie odoláte škodlivým vírusom a baktériám.

Spánok obnovuje poškodenie, ku ktorému dochádza v kožných bunkách, ale nie spánok. Aj keď dlhodobo spíte, ale zostanete hore neskoro, funkcia obnovenia nebude fungovať úplne. Venujte pozornosť skutočnosti, že u ľudí, ktorí zostanú hore neskoro, sa pokožka stane matnejšou a získa žltý odtieň.

8. Riziko vzniku cukrovky 2. typu

Ignorovanie prirodzených cyklov vášho spánku narúša normálne fungovanie vášho tela. U ľudí, ktorí sú zvyknutí spať neskoro, je väčšia pravdepodobnosť, že trpia cukrovkou, než tí, ktorí sú zvyknutí chodiť skoro spať.

9. Problémy s počatím

Neskorý spánok narušuje vaječníky u žien, čím sa znižuje pravdepodobnosť otehotnenia. U mužov, aj keď riziko nie je také vysoké, v niektorých prípadoch to vedie k zníženiu počtu spermií.

10. Veľká citlivosť na bolesť

Hranica bolesti u človeka sa znižuje, keď je unavený, duševne vyčerpaný, prepracovaný alebo keď chodil neskoro spať. Čím nižšia je prahová hodnota bolesti, tým horšia osoba toleruje bolesť, ostro reaguje na injekcie, rany a zranenia.

Z týchto dôvodov, ak nemáte dostatok spánku, sa ráno cítite unavení, napriek tomu, že ste spali 8 hodín, možno budete musieť ísť spať skôr.

Počúvajte seba

Dostatok spánku je dôležitejší ako vstávanie v konkrétnom čase. Ak vrchol vašej produktivity klesne vo večerných hodinách, naplánujte si všetky najdôležitejšie veci na večer a urobte ich s plným nasadením.

Keď som si vytvoril spoločnosť, bolestivo som sa prinútil vstávať o piatej a niekedy o štvrtej ráno. Po pol roku života v tomto režime som si uvedomil, že také skoré vzostupy ma len poškodia. Keď sa mi podarí spať 8 až 9 hodín, pracujem dvakrát tak produktívne.

Bryan Clayton, generálny riaditeľ spoločnosti GreenPal, milionár, spí do 9:00.

Hneď ako sa zobudíte, začnite pracovať

Craig Wolfe, multimilionár a prezident spoločností CelebriDucks a Cocoa Canard, zdieľa svoje tajomstvá efektívnej práce: „Zvyčajne sa prebudím medzi 8:15 a 9:00, ale keďže moja produkcia je v iných časových pásmach, musím pracovať až neskoro. Ak chcete byť v čase, musíte jasne definovať čas, keď máte 100% zaručenú kontaktnosť a dostupnosť, a tiež dať každému typu činnosti osobitne vyhradený čas. Napríklad môžem zaspať, ale od 9:00 môžete mi zavolať, napriek tomu odpoviem. Cez deň mám špeciálne hodiny, keď prijímam hovory, pracujem s ponukami alebo robím reklamu. Je veľmi dôležité plánovať čas a neodchyľovať sa od tohto plánu. “

Správne rozdeľte pracovný čas

Nezáleží na tom, kedy vstávate. Je dôležité, aby ste mali správny rozvrh.

Každý z mojich pracovných dní som uzavrel plánovaním nasledujúceho. Preto ráno nemôžem strácať čas zbieraním svojich myšlienok a zostavovaním zoznamov úloh.

Natasha Nelson, majiteľka majetkovej a hračkárskej spoločnosti Kauzbots v hodnote niekoľkých miliónov dolárov, spí do 8 - 9:00.

Správne plánovanie pracovnej doby znamená aj stanovenie priorít. Zostavte si svoj rozvrh tak, aby jeho hlavná úloha bola priradená k tým záležitostiam, ktoré spoločnosti prinášajú najväčší úžitok.

Zostavte odolné systémy

Úspech podniku v mnohých ohľadoch závisí od nepretržitej a bezchybne upravenej práce rôznych systémov. Čím lepšie sa s tým vysporiadate, tým vyšší je návratnosť, tým menej bude všetko závisieť od vašej osobnej účasti.

Dobre fungujúce systémy a silný tím vám umožňujú pokojne spať. Aj keď zaspíte, práca bude pokračovať ako obvykle.

Michele Scism, milionárska obchodná konzultantka spoločnosti Decisive Minds, sa prebudí o 8-9 hod.

Urobte si čas pre seba

Pri presídlenom čase je dosť ťažké nájsť rovnováhu medzi pracovnými a osobnými záležitosťami. Úspech však nie je len práca. Napríklad športovanie nie je dôležité iba pre zdravie. Pomáhajú tiež usporiadať myšlienky a zvyšovať produktivitu.

Neskoré výstupy neznamenajú, že si nemôžete dovoliť prestávku na obed, prestávku na kávu, spoločenské udalosti alebo stýkať sa so svojimi blízkymi. Úspech nie je možný bez harmonickej kombinácie všetkých dôležitých oblastí života.

Ak chcete byť úspešní, nemusíte vstávať v tme. Je omnoho dôležitejšie získať čo najviac z bdelosti bez ohľadu na to, aké hodiny to môžu byť.

Pin
Send
Share
Send
Send