Užitočné tipy

10 fantastických vecí, ktoré skutočne existujú na Doctor Who

Pin
Send
Share
Send
Send


Aj tie detaily obrázka postavy, ktoré boli vyrobené na objednávku, sa s najväčšou pravdepodobnosťou zverejnia samostatne v rôznych vydaniach, v závislosti od popularity postavy alebo relácie. Je však často ťažké kúpiť také neštandardné modely - v Rusku sa takmer nikdy nepredávajú a nie každý zahraničný internetový obchod je pripravený odoslať tovar do krajín SNŠ.

To by samozrejme nemalo byť prekážkou, aby ste mohli „byť v móde“ a obliecť sa, ako sa vám páči. Doručovacia služba „Kanobu“ a „Banderolka“ sa ponúkajú tak, aby sa nestali rukojemníkmi situácie - tovar môžete kúpiť v obchodoch bez dodania tovaru, ak využívate služby sprostredkovateľa, ktorý poskytuje osobné skladovacie bunky v USA a Európe, ako aj služby pre usporiadanie niekoľkých balíkov do jednej a ich odoslanie do vašej banky. adresa.

Napríklad sme urobili výber obrazov niekoľkých hrdinov hier a televíznych relácií a namalovali sme, kde a ako kúpiť rovnaké oblečenie (alebo veľmi podobné), ktoré majú na sebe. Toto nie je spoločná hra, ale skôr klonovanie štýlov. Naším cieľom bolo vybrať si oblečenie, ktoré bude rozpoznateľné pre ľudí s podobnými záujmami a zároveň nevyzerá vzdorne v každodennom živote - na ulici, na univerzite, v práci.

Zvukový skrutkovač

Ako si spomíname, Doktorovým nevyhnutným nástrojom bol určitý zvukový skrutkovač, pomocou ktorého mohol pohybovať predmetmi a otváral všetky zámky.
Dôvodom univerzálnej zbrane boli zvukové vlny emitované pri použití skrutkovača.

Človeku sa ešte nepodarilo vyrobiť také zariadenie na pohyb, ale vedci sa snažia čo najviac a už sa môžu pochváliť. Experimenty sa uskutočnili minulý rok vo Švajčiarsku a teraz skupina výskumníkov dokázala letieť do vzduchu niekoľko predmetov. Podarilo sa im prostredníctvom akustickej levitácie, inými slovami, riadeným pôsobením zvukových vĺn.

Zvukový skrutkovač je možné použiť aj na lekárske účely. Zdravé lieky dnes nie sú novinkou. Ultrazvuk má mnoho využití v diagnostike a liečbe. Navyše sa pomocou tejto metódy dokonca vyvinie liečenie rakoviny.

Robotský pes

V ďalšej epizóde svojej obľúbenej série, konkrétne „Prázdne dieťa“, dorazí deviaty doktor do Londýna, keď je druhá svetová vojna v plnom prúde. Ako vždy, hlavná postava sa zhmotnila dosť nečakane, takže tentoraz išlo o núdzové pristátie vojenskej mimozemskej lode, ktorá následne spustila veľa malých robotov. Boli naprogramované na úplne pokojné účely - na liečenie všetkých zranení, zranení ...

Dnes sa nazývajú lekárske mini-drony. Vývoj už prebieha, aby sa vytvorili nanoroboty, ktoré budú vykonávať operácie na tele bez použitia invazívnych metód. Toto by veľmi uľahčilo lekárovi výkon a zdravie pacienta. Napríklad také zázračné dieťa by mohlo preniknúť priamo do tepny a odstrániť krvnú zrazeninu a tiež liečiť rakovinový nádor priamym podaním protilátky. Vo všeobecnosti ide o veľmi nádejnú firmu, ktorá vždy povedie k pokroku v medicíne.

„EXTERMINÁT!“ Je výkrik kovového hlasu vzdialených - zlých mimozemšťanov z planéty Scaro, ktorých cieľom je zničenie ich hlavného protivníka, doktora Whoa. Vzhľad vyzerá ako chobotnica v robotickej schránke, ktorá vám umožňuje držať mäkké telo, pohybovať sa a hovoriť nechutne kovovým hlasom, napríklad Darth Vader.

Neboj sa! Ďaleko neexistuje! Avšak myšlienka s tuningovým oblekom prenasledovala vedcov, preto už existuje takáto zbroj pre ľudí so zdravotným postihnutím. Sú to všetky druhy bionických protéz končatín, syntetické syntetizátory reči. Najslávnejším používateľom je Stephen Hawking! Nedávno aktualizoval svoj syntetizátor reči, ktorý môže modulovať intonáciu.

Ľudské roboty. Nová rasa vesmírnych kyborgov. Strašidelné tvory bez emócií a pocitov. Ľudia spojili svoje telá s počítačmi, ktoré ich pripravovali o empatiu. Výsledkom bola taká rasa bezcitných kyborgov, nebezpečných organických tvorov so sklonom dobývať svety, ničiť „disent“ svojimi úmyslami.

Problém vytvárania počítačov alebo skôr ich premena na ne je problémom mnohých filmov, literatúry atď. Našťastie sme stále homo sapiens, ale kybernetická budúcnosť nie je ďaleko. Vedci z University of North Carolina už preukázali elektronické rozhranie, ktoré premení hmyz na diaľkovo riadeného robota. Toto zviera je šváb, ale môže len ťažko ohroziť ľudstvo.

„Zdroj“ je zariadenie na terraformovanie, to znamená na transformáciu atmosféry planéty a vytváranie optimálnych podmienok pre ľudský život. Doktor, ktorý mal to šťastie, že našiel toto zariadenie na planéte Messalin.

Pravdepodobne vás bude zaujímať, že sny o živote na Marse sa narodili v roku 1961, keď Karl Sagan publikoval svoju prácu, v ktorej stanovil plány na terraformovanie Venuše. Vedci z NASA tento nápad rozšírili, takže na toto podnikanie šetria veľa peňazí.

Christopher Mackay je presvedčený, že vedci môžu uvoľňovať chlórfluórované uhľovodíky do marťanského vzduchu, čo povedie k tvorbe skleníkových plynov, a teda k zadržiavaniu slnečného tepla na planéte. V dôsledku toho sa zvýši teplota, ktorá uvoľní oxid uhličitý odparením ľadových čiapok. Stručne povedané, toto všetko by malo položiť základy pre vytváranie priaznivých podmienok pre ľudský život.

Psycho papier

Psychopapier je taký psychologický podvod, ilúzia pre myseľ. Dá sa to porovnať s bielym listom, s čistým kúskom papiera, ktorý umožňuje „používateľovi“ vidieť, čo chce. V praxi sa to vysvetľuje skutočnosťou, že človek, ktorý dostal takúto konvolúciu, vidí v ňom to, čo očakáva. Lekár, ktorý ho často používal na falošné preukazy totožnosti, povolenie na vstup, pozvanie na udalosť, vstupenku atď.

V našom svete by sa to považovalo za podvod, takže iba kúzelníci demonštrujú takéto triky. Britský iluzionista Derren Brown raz preukázal svoje schopnosti: nákupy platil v obchode jednoduchým bielym papierom. Samozrejme, všetko to bolo pre show, ale nebudeme skrývať skutočnosť, že vlastníctvo takéhoto triku môže viesť človeka k zlým úspechom.

Neustály a nenahraditeľný spoločník Doctor Who, TARDIS, je vesmírnou loďou aj strojom času, je to tiež útulná osobná miestnosť, ktorá sa niekedy rozširuje na veľkosť bazéna.

Ako ste si možno mysleli, prirodzene nikto zatiaľ neuskutočnil žiadne pohyby vo vesmíre, aspoň nebol zaregistrovaný jediný prípad ... Do tohto zoznamu zaradíme TARDIS, aby som tak povedal, vopred. Vedci na tejto otázke pracujú už celé storočia. A najzaujímavejšie je, že štúdie prichádzajú k myšlienke nemožnosti časových pohybov, pretože je to kvôli jej linearite v globálnom zmysle. Je to však otázka pre fyzikov. V každom prípade, ak sa cestovanie časom stane bežnou záležitosťou, potom sa autor vráti do minulosti a prepíše tento článok.

Pin
Send
Share
Send
Send