Užitočné tipy

Šafránové mlieko

Pin
Send
Share
Send
Send


Horúce šafranové mlieko

doba varenia - 15 minút
zložitosť varenia je dosť jednoduchá
dostupnosť produktu - verejne prístupné
kalórie - nie vysoké
náklady na jednu porciu sú nízke


1 liter mlieka
10 žíl šafranu (pozorne si prečítajte poznámku)
nejaký orech (alebo orechy?)
V skutočnosti je lepšie používať pistácie. V extrémnych prípadoch kešu. Ale pre našu chudobu a nedostatok vzdelania budú pražené arašidy tiež celkom dobré. Všimli ste si, že mám rád pražené arašidy? A čo. Kilogram stojí iba malý dolár. Jedzte - nechcem.

Nalejte mlieko do panvice, zapálte oheň a nechajte variť. V tomto okamihu rozdrvte šafran v trecej miske. Tu mlieko vrie a pridá k tomu nasekaný šafran, premieša sa, vypne sa plyn a panvica sa prikryje vekom. Teraz mletím orechov mlynček na kávu (samozrejme elektrický). Teraz, v pripravených strieborných pohárov (v tomto bode každý robí, čo chce. Pre niekoho, šálky, pre niekoho nerozbitného pohára, pre niekoho pohára pokrytého zlatom vykladaným Faberge) nalejeme horúce mlieko so šafranom a posypeme nasekanými orechmi ,

Rovnako ako dve haliere. Hlavná vec je veľmi užitočná. Šafránové mlieko ľahko strávia aj tí, ktorí mlieko zle trávia. Hovorí sa, že mlieko rodí a rozvíja jemný mozog a podporuje omladenie. Tajomstvo mlieka je vypiť ho horúcim rôznymi koreninami. Korenie ho robí ešte zdravším a chutnejším.

Ak niekto nemal po ruke šafran (dobre, nevieme, o aký druh zeleniny ide), môže sa nahradiť kurkumou (0,5 čajovej lyžičky na pohár), ak sa nenájde, budete musieť použiť obyčajný med. Ale potom on, t.j. Do teplého mlieka by sa mal pridať med.

Krok za krokom recept

Nalejte mlieko, kondenzované mlieko do panvice, pridajte šafran a kardamómové struky, trochu zohrejte a neustále miešajte.

Priveďte do varu. Odstrániť z tepla a trvať na tom, 5 minút.

Nalejte mlieko do 2 tepelne odolných pohárov, posypte trochu šafranu a ihneď podávajte.

Ryža so šafranom a syrom: Kesar Panir Pulao - indický recept na vegetariánske varenie s fotografiou

  1. Najskôr opláchnite ryžu a nechajte ju trochu vyschnúť na rovnej miske. V tomto okamihu môžete variť šafranové mlieko a syrové gule.
  2. Šafránové žily sa smažia na suchej panvici na miernom ohni 20 - 30 sekúnd, kým sa neobjaví aróma. Ochladzujú sa dosť rýchlo. Potom ich môžete rozdrviť jednoducho trením prstami.

Mlieko sa musí zohriať trochu, asi na 40 stupňov, to znamená trochu teplejšie ako telesná teplota. Pridajte k tomu nasekaný šafran, potom sa mlieko stane nasýtenou žltou farbou. Tam posielame trstinový cukor a umyté hrozienka a dočasne ho necháme na pokoji.

* Poznámka. Ak ste použili mletú kurkumu a kardamóm, pridajte ich do teplého mlieka spolu s cukrom a hrozienkami.

  1. Valíme gule rovnakej veľkosti z mäkkého tvarohu.

Olej pripravujeme na vyprážanie. Za týmto účelom nalejte rastlinný olej do riadu (vysoká nádoba alebo panva) a zohrejte ho na vysokú teplotu.

V predhriatom oleji si môžete najskôr vyprážať kešu do hneda. Potom pošlite guľôčky syra. Vyprážajte až do zlatohneda, ako na fotografii nižšie. Potom gule vložte do šafranového mlieka na impregnáciu.

  1. Začneme variť ryžu. Na ďalšiu panvicu roztavte maslo (polovica uvedeného objemu) pri miernom zahriatí. Posilnite oheň a dajte ryžu. Miešajte neustále 2 minúty. Potom jemne nalejte pitnú vodu, pridajte soľ podľa chuti na vrchol, privarte k varu. Potom nastavte minimálne množstvo tepla, prikryte ho a varte 10 minút.

Po uplynutí stanoveného času vyberieme guľôčky šafranového mlieka a nalejeme mlieko s hrozienkami a korením na ryžu. Ryžu pomaly premiešajte, aby sa zrná nerozdrvili.

* Poznámka. Aby ste nestrácali čas, môžete uvariť guľôčky s ryžou a syrom smažiť súčasne, ale musíte to urobiť veľmi opatrne, aby sa do vriaceho rastlinného oleja nedostala ani jedna kvapka vody, pretože sa rozhorí v horiacich sprejoch vo všetkých smeroch.

  1. Ryžu prikryte vekom a varte do mäkka (5-7 minút). Potom odstráňte veko a odparte vlhkosť po dobu 2-3 minút.

Keď je to hotové, pridajte plátky zvyšného masla, kešu kešu a ryžu premiešajte. Pri servírovaní jedlo dopĺňame syrovými guličkami.

Ryža so šafranom a syrom je sladká, veľmi voňavá a hodí sa na raňajky alebo na obed. Kesar Panir Pulao je veľmi uspokojivé jedlo, ktoré dá telu veľa výživných látok a podporu energie po celý deň.

Prihláste sa na odber nášho informačného bulletinu a sledujte nové články:


Páči sa vám článok? Chcete pomôcť rozvíjať náš projekt?
Priatelia, rozhodli sme sa odstrániť všetku reklamu z našich stránok, aby bolo čítanie článkov pre vás čo najpohodlnejšie a najpohodlnejšie. Ak máte záujem pomôcť nášmu projektu, môžete prispieť pomocou formulára nižšie. Môžete zadať ľubovoľnú sumu. Všetky peniaze z darov sa použijú na vývoj stránky, na písanie nových a zaujímavých článkov pre vás.
Vopred ďakujem za vašu podporu!

Pin
Send
Share
Send
Send