Užitočné tipy

Pľuvanie pavúkov alebo cytód (lat

Pin
Send
Share
Send
Send


Pravé pavúky (Scytodidae) majú pleurálne žľazy, z ktorých sa vytvára lepkavá látka. Pľuli na svoju obeť týmto jedovatým pásom a balili ju zo strany na stranu, čím úplne pokrývali celé telo obete. Tieto pavúky sú jedinečné tým, že majú iba šesť očí.

 1. 1 Zistite, kto sú pavúky. Tu sú niektoré kľúčové funkcie.
  • Fyzikálne vlastnosti: Dĺžka asi 1/4 "(6 mm)
  • jedovatý: žiadny
  • Obyvateľ v: po celom svete s veľkými biotopmi v juhozápadných Spojených štátoch
  • zdroj: Tento pavúk loví a zje hmyz, muchy a mory.

Metóda 1 Stanovenie pľuvadlového pavúka

Pľuvateľná pavúka je veľmi malá, takže je dosť ťažké ju určiť voľným okom, hoci sa pohybuje veľmi pomaly. Korisťujú v noci na svoju korisť a nerobia pavučiny. Sú to pustovníci, takže ich hľadajte na tmavých miestach, kde sa nechcú obťažovať.

 1. 1 Najprv skontrolujte svoje oči. Na rozdiel od väčšiny pavúkov, ktorí majú 8 očí, pavúci pavúci majú iba 6 očí, usporiadaných do 3 skupín.
 2. 2 Venujte pozornosť farbe. Väčšina pavúkov, ktorí pľuli, sa líši farbou od bledožltej po tmavú gaštan a sú pokryté malými čiernymi bodkami alebo čiernymi škvrnami, čo vytvára pomerne farebný efekt.
 3. 3 Venujte pozornosť hlavnému mozgu (oblasti hlavy a hrudníka). Je o niečo väčšia ako dĺžka brucha a má okrúhly tvar. Pripomína hrb na chrbte.
 4. 4 Venujte pozornosť predným nohám. Sú tak dlhé, že vyzerajú nemotorne a majú na nich čierne pruhy. Pľuvajúci pavúk používa dĺžku svojich tlap na meranie vzdialenosti od obete a potom na ňu plivá jedovatú sieť.

Pin
Send
Share
Send
Send