Užitočné tipy

Ako písať správy: 4 jednoduché kroky

Pin
Send
Share
Send
Send


Písanie správnych správ je umenie. Ukážeme vám, aké zaujímavé je písať o udalosti, aby upútali pozornosť čitateľov. Príklady úspešných a nie príliš aktuálnych titulkov, prehľadov, zázemia vám pomôžu lepšie porozumieť materiálu a uplatniť vedomosti v praxi.

Ak chcete napísať zaujímavé správy pre lokalitu alebo offline publikáciu, musíte splniť niekoľko požiadaviek na štruktúru, štýl a vytvorenie atraktívneho nadpisu.

Štruktúra správ

 1. hlavička, To by malo priťahovať pozornosť a vzbudiť záujem o správy, povzbudiť čitateľa, aby si pozrel celý text.
 2. olovo - prvý odsek správ. Musí odpovedať na otázky: kto, čo, kde, kedy a ako. Pokúste sa skrátiť vedenie.
 3. Obsah správ podrobnejšie odhaľuje obsah olova. Môže obsahovať 2-3 odseky textu, menej často viac.
 4. zázemím, Toto sú ďalšie (často referenčné) informácie, ktoré autor správ považoval za potrebné pridať. Napríklad na pozadí môžete pridať pozadie udalostí, certifikát účastníkov udalosti.

Ako napísať nadpis správy?

Existuje niekoľko možností, ako vytvoriť nadpis pre správy:

3Názov otázky, Funguje veľmi dobre, aby upútal pozornosť. Nezabúdajte však, že ak všetky správy na vašom webe obsahujú nadpis, bude to vyzerať čudne a účinnosť týchto okruhov sa zníži.
 • Akciový trh sa zrútil. Čo hovoria odborníci?
 • Aké možnosti získa nové BMW?
4Názov komentára, Ako nadpis uvádzame citáciu osoby, ktorá je hrdinom správ. Podobné titulky nájdete na športových stránkach. Takéto okruhy fungujú dobre na klubových stránkach, ktoré spájajú fanúšikov skupiny, športovca alebo slávnej osoby.
 • Slávny krasokorčuliar: "Vrátim sa na ľad!"

Hlavné správy

Olovo je prvý odsek. Dá sa písať telegraficky. Uveďte podstatu správ (kto, čo, kde) a najdôležitejšie fakty týkajúce sa správ. Venujte pozornosť príkladu nižšie - správy poskytujú zdroj informácií (firemný blog), podstatu udalosti (prechod na platené účty), najdôležitejšou informáciou sú náklady na účet (1 000 rubľov).

Príklad vedenia:

10. marca 2012 vedenie servera Exchange X na svojom blogu oznámilo, že prechádza na platené účty pre všetkých používateľov. Minimálna cena účtu je 1 000 rubľov mesačne. Ak nezávislý pracovník nekúpi účet, jeho profil je zablokovaný.

Obsah správ

Dva až tri odseky podrobne opisujúce udalosť. V obsahu môžu byť aj komentáre účastníkov podujatia vo forme priamej alebo nepriamej reči.

Napríklad:

Na voľnej nohe majú dva týždne na rozhodnutie, či prejsť na platený účet alebo opustiť burzu. Podľa predstaviteľov služby ponechá platený účet na burze iba skúsených nezávislých pracovníkov, aby sa zvýšila kvalita služieb pre zákazníkov.

Pri platbe na účet niekoľko mesiacov vopred dostáva nezávislý pracovník zľavy. Napríklad zaplatenie účtu za 1 rok stojí 10 000 rubľov namiesto štandardnej sumy 12 000 rubľov.

Dodatočné, často základné informácie o účastníkoch udalosti. Napríklad, ak sa vaše správy týkajú internetovej služby, na pozadí môžete označiť, kedy je web založený, jeho veľkosť publika, príjmy, zisk a zdôrazniť rozsah projektu.

Ďalšie materiály na túto tému

Ako napísať zaujímavý článok?
Master class pre začínajúcich copywriterov o tom, ako písať články rýchlo a ľahko.

Výmeny pre textárov
Populárne služby, kde môžete predávať články pre webové stránky.

Časté chyby pri písaní správ

Skôr ako začneme, pozrime sa na niekoľko ďalších bežných chýb. Napríklad správy bez spravodajskej príležitosti, ktoré sa uverejňujú jednoducho za účelom uverejnenia správ. Stručne povedané, voda, voda ... Samozrejme, v súvislosti s plnením obsahu webom pri propagácii vyhľadávania, to hrá úlohu, ale pre návštevníkov internetových zdrojov sú takéto správy o niečo menej užitočné ako akékoľvek iné. O niečo nižšie však zvážime, ako napísať efektívne správy aj bez spravodajských udalostí.

Ďalšou veľmi častou chybou je óda vašich blízkych. Spoločnosti v správach spravidla kladú veľký dôraz na seba a veria, že je to logické, pretože toto je správa spoločnosti. Redaktori, ktorí uverejňujú túto správu, však zabudli, že tento materiál číta ich klient alebo potenciálny klient, ktorého vektor hodnôt je nasmerovaný mierne iným smerom.

Akékoľvek správy, ak sú napísané správne, však môžu byť pre spotrebiteľa užitočné a môžu sa z nich stať pomocné nástroje predaja. Postupujte podľa 4 jednoduchých krokov. Tu sú:

Olovo (prvý odsek)

Ak sa zaoberáme novinkami, hlavná vec sa do niektorých udalostí investuje čo najstručnejšie. Potom budú k dispozícii podrobnosti a do konca textu už bola hlavná vec zvážená. Olovo - úvod, pomáha prilákať, upútať pozornosť. Čím silnejšie je spojenie so slovami v úvode, tým väčšia je pravdepodobnosť, že materiál bude prečítaný až do konca, alebo aspoň z polovice.

Čitateľ sa s pomocou olova rozhodne, či strávi čas na stránke alebo sa posunie ďalej. Ako písať? Môžete použiť metódu provokácie, môžete okamžite dať „šťavu“ a potom povedať, ako sa ukázalo (tj proces).
Do vedenia neinvestujú viac ako 45 slov a používajú metódy šokujúcich nadpisov. Olovo - hlavný „tučný“ háčik, ak sa na ňom ryby ulovili, nestratia sa, opatrne sa naviják dotiahne.

Príklad. Názov: V Saratove boli zadržaní traja podozriví z útoku na záchrannú službu. Všetko je jasné okamžite. olovo: MOSKVA, 12. februára - Správy RIA. V Saratove boli podľa internetovej stránky vyšetrovacieho výboru zadržaní traja muži, ktorí boli podozriví z napadnutia záchranného záchranára.

Upozorňujeme, že mesto je napísané najskôr, potom dátum a oficiálny názov média.

Krátkosť je sestrou talentu

Kedysi som počul toto príslovie, teraz je to takmer vždy moje motto. Krátko píšeme novinový článok. Pre hlavné vety sa nevyžaduje viac ako 1 000 znakov.

Rýchlosť písania článku tu hrá väčšiu úlohu, t. čím rýchlejšie informácie vyjdú, tým lepšie pre médiá a tento zdroj zhromaždí viac ľudí.

Hlavná vec je stručnosť a rýchlosť, niekedy zohráva kľúčovú úlohu rýchlosť a mnohými spôsobmi rozhoduje o tom, aký zisk prinesie obsah.

Použite bohatú slovnú zásobu na maximalizáciu sprístupnenia údajov, podrobnosti ponechajte na podrobnostiach.

Hlavná vec je tu tlačová správa a potom sa môže opakovať znova, ale s ďalšími údajmi a všetkými podrobnosťami. Takže väčšina oficiálnych médií áno.

Štruktúra spravodajských článkov

Prečo správy? Pretože novinári pokrývajú najmä udalosti vo svete politiky, verejného života, správy z iných krajín, a to všetko nie je informatívne, ale správy.

Copywriteri môžu vykonávať rovnakú funkciu ako novinári, len nepotrebujú správy zo scény (napríklad, správy sú napísané na oficiálnom blogu spoločnosti, ktorá dodáva nábytok).
Štruktúra vyzerá takto:

 1. Veľký kus je najdôležitejšia vec.
 2. Menší je už sčítanie.
 3. Zvyšok informácií obsahuje niekoľko návrhov.

Ak si vizualizujete štruktúru, bude to trojuholník nasmerovaný špičkou nadol. (obrátená pyramída). Prečo? Je to z dôvodu vedenia, odnímajú sa všetky hlavné veci a niektoré podrobnosti sa už podpisujú. Ľudia nečítajú všetko. Chcú rýchlo pochopiť, čo sa tu píše, pretože začiatok „bez vody“ je ideálny na zvýšenie faktorov správania.

Ak pridáte hlavnú vec na koniec textu, správy stratia svoj význam a dôležité informácie si možno nevšimnú.

Textová analýza a myslenie

Ak nie je jasné, ako písať správy pre web, vytvorenie zdravého článku bude trvať niekoľko dní. Hlavná vec je začať, návrh pomôže vytvoriť kostru (kostru článku), potom zvýšime podrobnosti, ak je to ťažké, potom je lepšie rozmiestniť textový plán okamžite vo vašej hlave.

S novinkami je to jednoduchšie, zoberieme udalosť a ako loptička vytiahneme vlákno a rozmotáme ho. Na konci nám už nič nezostáva.

Dokážete si predstaviť, že musíte rýchlo povedať svojej priateľke alebo kamarátovi niečo veľmi dôležité a najdôležitejšie, bez toho, aby ste sa pripravovali s dlhými úvodmi. Takže „správa na čele“ - funguje dobre, ale ďalšie informácie by sa mali zverejňovať podľa plánu. Keď sú uvedené odpovede: Čo? Kedy? Kde? Komu? Prečo? Za čo? Táto práca bude úspešná.

Výber zdrojov (zdroj)

Pri výbere zdrojov je potrebné skontrolovať dátumy a mená, čo je dôležité, pretože správy by sa nemali zmeniť na „žlté vydanie“. Nemôžete niečo napísať a potom to vyvrátiť. To bude znamenať stratu čitateľstva. Informácie sa musia skontrolovať vo viacerých zdrojoch, kde je možné meniť alebo špecifikovať názvy, udalosti sú pokryté podrobnosťami, preto je potrebné zdroje skontrolovať a upraviť.

Falošné a provokatívne údaje možno písať podľa plánu, ale potom by všetky informácie mali priniesť výsledok, napríklad veľa pripomienok s rozhorčením a vyvrátením.

To je všetko, pozrite si ďalšie informácie o Redachim, pýtajte sa, diskutujme o tom, ako písať správy pre web.

Podrobný dizajn obrátenej pyramídy

Každá udalosť obsahuje veľa detailov a faktov. Nie všetky sú, samozrejme, rovnocenné. Jedna časť je vždy rozhodujúca pre pochopenie obrazu, druhá časť je menej dôležitá.

Úlohou autora je rozdeliť ich v zostupnom poradí podľa dôležitosti. Po zoradení údajov v poradí dá ľahko najvýznamnejšie údaje, najskôr uvedie najdôležitejšie. A potom, ak chce, všetci ostatní, dopĺňajú prvý.

Táto sekvencia uľahčuje vnímanie. Táto udalosť, rozdelená na fragmenty, je pre autora ľahšie štruktúrovateľná a zreteľne opísateľná v texte.

Teraz musíte zoskupiť aspekty podľa dôležitosti. V texte budú rozdelené do podpoložiek.

 1. 1 stupeň dôležitosti.
 2. 2 stupne a, 2 stupne b, 2 stupne c ...
 3. 3 stupne a, 3 stupne b, 3 stupne c, 3 stupne d ...

Ako vidíte, budujeme neprirodzenú lineárnu postupnosť rozprávania.

Ako nahlásiť najdôležitejšie ako prvé

Vráťme sa k šiestim hlavným problémom, ktoré už boli spomenuté. Ak chcete písať informatívne správy, mali by ste odpovedať na nasledujúce otázky:

 • Kto?
 • čo?
 • kde?
 • Kedy?
 • Prečo?
 • Ako?

Sekvencia sa môže líšiť. Okrem toho sa zoznam často doplňuje otázkami „Tak čo?“, „Komu je ziskový?“, „Odkiaľ vedie?“, „Odkiaľ informácie pochádzajú?“.

Napríklad fragment správy

Správy môžu byť krátke alebo rozšírené. Krátka poznámka obsahuje asi 1 000 znakov a odpovede na 6 základných otázok.

Rozšírené správy sú rozdelené do 3 hlavných častí:

 1. jadro - stojí na začiatku materiálu, obsahuje hlavné informácie,
 2. podrobnosti - podrobnosti o udalosti,
 3. pozadia - ďalšie informácie na hlbšie pochopenie významu, napríklad štatistika alebo zmienka o podobnej udalosti.

Môže existovať niekoľko blokov s detailami a pozadiami a môžu byť umiestnené kdekoľvek, ale nie na začiatku správy.

Ako písať správy: Krok číslo 1. štruktúra

Vytváranie akýchkoľvek správ začína správnou štruktúrou. A pre všetky novinky, bez výnimky, platí princíp obrátenej pyramídy. Existujú tri dôvody:

 1. Užívateľ dostane základné informácie, aj keď si neprečítal správy do konca.
 2. Údaj o hlavnej výhode spočíva v čítaní používateľa, čo znamená, že môžete upozorniť na niečo iné.
 3. Keď sa použije princíp obrátenej pyramídy, osoba, ktorá nikdy predtým stránku nenavštívila, ktorá prechádza vedením (o čom je to trochu nižšie), dostane maximum informácií o predchádzajúcich spravodajských udalostiach, t. Kronika správ pracuje na predaji sama osebe.

4 ďalšie programy na písanie správ, o ktorých nie každý vie

Na webovú stránku môžete písať správy nielen prostredníctvom „Invertovanej pyramídy“. Vyššie sa hovorí o dôvodoch účinnosti tohto systému. Pri pohľade z inej perspektívy sa však otvorí trochu iný obrázok.

Pretože základné informácie sú uvedené na úplnom začiatku, ďalšie čítanie stráca zmysel. Hlboké čítanie iba u tých, ktorí sú obzvlášť dôležití. To znamená, že čas, ktorý používatelia strávia na stránke, sa skráti, pozícia stránok sa zhoršuje.

Na oneskorenie používateľa v prostriedku používajú schémy, ktoré rozprávajú príbehy. Rovnaké rozprávanie. Nižšie sú popísané 4 efektívnejšie schémy, pomocou ktorých môžete písať správy pre web spoločnosti.

Ako písať správy: Krok č. 2. Prvý odsek (olovo)

Jednou z najdôležitejších častí správ je prvý odsek, ktorý sa tiež nazýva olovo (z angličtiny. Olovo). Olovo je najčastejšie kameňom úrazu pre mnohých copywriterov, pretože je buď ignorovaný alebo nie je správne zostavený.

Zásady pre písanie vrahov

 • Olovo by malo obsahovať podstatu správy v 1. - maximálne 2 vetách.
 • Olovo by malo obsahovať hlavný prínos pre spotrebiteľa (najlepšie na začiatku).
 • Olovo by nemalo mať abstraktný začiatok.
 • Elektróda by nemala obsahovať podrobnosti.
 • Olovo by malo prinútiť čitateľa poznať podrobnosti (intríg).
 • Olovo by malo byť krátke (až 3 - 4 vety), konkrétne a jednoznačné.

Najbežnejším vodcom je vzdialený začiatok v štýle „Všetci si niekedy myslíme, aké by bolo žiť na Marse ...". Vedci zistili, že čitateľ strávi najviac 5 sekúnd, aby sa zoznámil s nadpisom a vedením, a ak to pre neho nie je zaujímavé, bez ohľadu na to, ako brilantne bola správa napísaná, nikto ju nebude čítať.

Mäkké správy

Na rozdiel od tvrdých správ - „Invertovaná pyramída“ - „Soft News“ má štruktúru priamej pyramídy. V ňom je udalosť opísaná v poradí, v akom k nej došlo.

Tento prístup je vhodný, keď je dôležitejšie písať správy nie o podstate toho, čo sa stalo, ale o samotnom procese. Napríklad upozorniť na zvedavý prípad.

Ako písať správy: Krok číslo 3. hlavička

Úmyselne uvádzam nadpis po úvode, pretože ak je vzorec formulovaný správne, potom má autor správy už dve dôležité veci:

 1. Podstata správy
 2. Prínos pre spotrebiteľa (spravidla irelevantný pre čisto spravodajské zdroje)

S takýmito počiatočnými údajmi sa vytváranie nadpisu stáva ľahším rádom, ako keď nie je nič po ruke.

O tom, ako písať titulky správ, je témou samostatného článku, tu uvediem iba niekoľko možností.

Hlavný prínos

Tieto nadpisy odrážajú hodnotu správ pre spotrebiteľa. Takéto titulky sa spravidla osvedčili pri propagácii reklamy.

 • Všetkým klientom spoločnosti N - darček za 5 000 rubľov!
 • AKCIA! Každý nový účastník má zľavu 50% na prvé 3 mesiace služby!
 • Kúpte žuvačku - získajte plazmový televízor ako darček!

Je veľmi vhodné uviesť hlavný prínos, keď niet žiadnej novinky. V takom prípade môžete jednoducho vziať a opísať výhody produktu a jednoducho ho uviesť do nového svetla.

 • Prečo naši zákazníci uprednostňujú X PRO?

Špeciálne slová

Tieto slová jasne naznačujú niečo nové. Tieto zahŕňajú:

 • novinka
 • sklad
 • teraz
 • Zadarmo
 • Inovatívne atď.

 • Teraz bude školenie vďaka novému systému ART-2000 ešte efektívnejšie!
 • Nový krém Lab X vyhladzuje vrásky za 1 deň!
 • Tento inovatívny prístup zvýšil priemerný účet našich zákazníkov o 33%.

A tak ďalej. Mnohé titulky sa môžu zdať príliš honosné, príliš nové, ale prax ukazuje, že fungujú a priťahujú pozornosť.

Podstata správy

Tento prístup sa spravidla používa vtedy, keď pre spotrebiteľa neprináša výhody, ale spoločnosť chce skutočne hovoriť o udalosti, napríklad pri účasti na konferencii alebo získaní ceny. Tento prístup sa najčastejšie používa aj v žurnalistike.

 • Spoločnosť X - víťaz nominácie Spoločnosť roka 2012
 • Spoločnosť X otvorila novú kanceláriu v Petrohrade

Napriek tomu sa takmer všetky novinky môžu „obrátiť“ z pozície výhod pre spotrebiteľa. Napríklad vo vyššie uvedenom príklade môžu prvé správy začať skutočnosťou, že rokovania so spoločnosťou sa stali ešte prestížnejšími, a druhá - skutočnosťou, že služby spoločnosti sú teraz dostupné obyvateľom Petrohradu.

Čistá intrika

Najpopulárnejšie titulky pre žltú tlač. Pre firemné správy takmer nikdy použité, ale príjem je možné prijať. Toto sú hlavičky v štýle:

 • Nikto si ani nedokázal predstaviť, že by to urobil so svojou dcérou

Aj keď v skutočnosti správy hovoria, že otec kúpil dcéru Maserattiho namiesto Bentleyho a dievča malo záchvat hnevu.

Novinky o otvorení svadobnej sezóny psov.

Hoci v skutočnosti ponúkli vstup na večierok atď.

Nápady nadpisov

Viac pracovných možností nadpisov nájdete v článkoch:

Ako písať správy. Krok číslo 4. Body správy

Text správy odhaľuje detailne náskok. Odporúčaný objem je asi 1 000 znakov (na dosiahnutie efektu SEO za predpokladu, že správy používajú kľúčové slová). V takom prípade sa pokúste naliať do tela správ „vodu“. Je lepšie pridať čitateľovi fakty, citácie, obrázky, závery a výhody.

Prečítajte si viac o tom, ako zväčšiť veľkosť textu bez zbytočnej "vody", prečítajte si tento článok.

Predajné správy

Samotná správa sa spravidla nepredáva. Практика показывает, что для того, чтобы сделать новость эффективным инструментом продаж, нужно перевести внимание читателя на продающий текст.

Другими словами, продающие новости – это первая ступень в двухфазной схеме продаж:

 1. Читатель приходит, интересуется
 2. Читатель переходит на продающий текст и покупает

Советы по публикации новостей

После пройденных четырех шагов у Вас будет готовая новость. Prepojte ho so súvisiacimi produktmi alebo službami (2-3 odkazy budú viac ako dosť). Tým sa zvýši váha odkazu a umožní sa tým, aby sa stránky produktov vo vyhľadávačoch dostali lepšie.

Pri publikovaní správ nezabudnite na metaznačky nadpis a popisako aj asi alt atribúty obrazmi. Všetky musia obsahovať kľúčové slová.

To, či sa v názve použijú kľúčové slová, závisí od situácie. Ak si chcete medzi čitateľmi udržať intriku a vzbudiť zvedavosť, bude s najväčšou pravdepodobnosťou názov bez nich. Ak využívate správy ako pomôcku pri propagácii vyhľadávacieho nástroja, nezabudnite do nadpisu zahrnúť kľúčové slová.

V zásade môžete kombinovať intríg a SEO, povedzme takto:

ako nastaviteľný kľúč Spoločnosť S zachránila život mladého dievčaťa a navždy učila šikanovanie

Príklad písania správ

Na záver sa pozrime na malý príklad toho, ako môžete písať správy o tomto článku.

Teraz môžete písať chytľavé správy pomocou týchto 4 jednoduchých krokov!

Online vydanie Shard-Copywriting.Ru vydalo článok popisujúci 4 jednoduché kroky, ktoré je možné použiť na premenu podnikových správ na efektívny predajný nástroj.

Článok trvá iba 3,5 strany tlačeného textu, prečíta sa za menej ako 4 minúty, ale zároveň dáva čitateľovi do úvahy systém na vytváranie efektívnych správ. Autor popisuje 4 jednoduché kroky, pomocou ktorých môžete vytvoriť skutočne veľkolepé správy, a to aj bez vzdelávania novinárov:

Krok číslo 1. štruktúra
Krok číslo 2. olovo
Krok číslo 3. hlavička
Krok číslo 4. Body správy

Tieto 4 kroky sú univerzálne, ale tí, ktorí ich dodržiavajú, musia upraviť vlastnosti zdroja, pre ktorý je materiál vytvorený.

Takto uverejnil jeho autor, Daniil Shardakov, komentár k uverejneniu článku:

Tento článok som vytvoril, aby som pomohol autorom, ktorí sa nedávno stretli s úlohou písať podnikové správy. Naozaj dúfam, že tento materiál bude užitočný pre začiatočníkov aj skúsených novinárov.

Vo svojom článku autor tiež zdieľa tajomstvá vytvárania predajných správ a dvojfázovej schémy organizácie predaja, čím tento článok posilňuje veľkolepým príkladom.

Pôvodný text článku si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz.

Vezmite prosím na vedomie: táto správa nič nepredáva, ale zaujme a zaujme čitateľa, čím ho priťahuje, aby klikol na odkaz.

Správy môžu byť dobrým nástrojom predaja. Ukazujú, že spoločnosť žije a vyvíja sa. Ak však nebudú pre čitateľa zaujímavé, bude to mať len malý vplyv. Ak chcete zapojiť používateľa do čítania a potom preniesť na stránku popisujúcu výhody vášho produktu alebo služby, použite princíp obrátenej pyramídy, veľkolepý názov a chytľavé vedenie.

Som si istý, že čitateľ neodtrhne vaše správy!

PS: Čo si myslíte, môže malá domino kosť vysoká niečo viac ako 5 mm zraziť veľkú domino kosť vysokú 1 m? Ukazuje sa, možno, a takto ...

Video obsahuje 13 prvkov. Ak by ich bolo 29, potom by mohol byť taký vysoký ako mrakodrap, ako Empire State Building. Čo nie je dôvod na novinky? ,)

"Presýpacích"

Pozrite sa na diagram:

Ak chcete správne písať správy pre lokalitu podľa schémy presýpacích hodín, musíte skombinovať už známu obrátenú pyramídu a mäkké správy.

Pri vytváraní textu sú dôležité informácie najskôr od primárnych po sekundárne. Ďalej, cez hladký most („Ale bolo to tak ...“) sa uskutoční prechod k príbehu o udalostiach v chronologickom poradí.

Schéma presýpacích hodín umožňuje čitateľovi nielen zistiť, čo sa stalo, ale tiež postupne sledovať, ako sa vyvíjalo a ako to skončilo.

Živé správy

Ak chcete správne písať živé zaujímavé správy, musíte ich ilustrovať príkladmi. Čitateľ by mal nielen vnímať autorove abstraktné príbehy, ale tiež sa ponoriť do príbehu a sledovať jeho vývoj.

Hlavné pravidlo písania živých správ: nech je časť textu obsadená históriou, vždy je sekundárna. Na prvom mieste sú informácie o správach a história ich iba ilustruje príkladmi typických prípadov.

Ak z dôvodu prehľadnosti nie je možné nájsť vhodný príbeh, autor má právo ho vymyslieť. V tomto nie je nič trestuhodné, pretože účelom tejto správy je sprostredkovať informácie, a nie rozprávať o osude hrdinu.

Aby čitateľ chcel čítať správy až do konca, je lepšie rozdeliť príbeh na dve časti. Prvý diel je daný ako prvý. Druhý je v poslednom odseku. Okrem toho je ľahšie sledovať tento príbeh.

Slovo Feature sa prekladá ako „Feature“ alebo „Feature“. Ak chcete písať správy pre lokalitu podľa tejto schémy, musíte dochutiť Soft News umeleckými technikami.

Áno, takéto texty sa dnes nedodržiavajú. Vo webovom priestore sa oceňuje štruktúrovanosť, prehľadnosť prezentácie, minimum vody, zdôvodnenie atď. To však neznamená, že schéma Feature nemá právo na existenciu a nikde sa neuplatňuje.

Text neprináša fakty, ale scény, akcie, dialógy. Úlohou takýchto správ nie je ukázať podstatu udalosti, ale sprostredkovať pocity jej účastníkov. Nakoniec sa však čitateľ dozvie o udalosti, upozorňuje spoločnosť. To znamená, že sa začal proces nepriameho predaja.

Vo všeobecnosti je text veľmi podobný umeleckému dielu s jedinou výnimkou, že opisuje skutočné udalosti, nie fiktívne. Podľa štatistík ľudia čítajú funkciu s oveľa väčším záujmom ako o správy v akomkoľvek inom žánri. Toto je najťažšia verzia rozprávania správ, ale nie vždy relevantná. Ťažko si vieme predstaviť podobný príbeh venovaný výrobnému procesu novej šarže profesionálneho listu. Aj keď ...

Naučili ste sa 5 spôsobov, ktoré ukazujú, ako písať správy pre webové stránky spoločnosti. Sú to schémy, ktoré pomáhajú nasmerovať myšlienky a energiu správnym smerom. Neužívajte ich ako prísne pokyny. Všade môžete pre danú situáciu niečo zmeniť, doplniť, skombinovať alebo znížiť.

Úlohou autora nie je slepo dodržiavať pravidlá, ale flexibilitu myslenia. Tento copywriter je dobrý, kto si bude môcť vybrať najvhodnejšiu verziu spravodajskej schémy pre konkrétny prípad.

Pin
Send
Share
Send
Send