Užitočné tipy

Tip 1: Ako uľahčiť tok PMS?

Pin
Send
Share
Send
Send


Predmenštruačný syndróm (PMS) sa nazýva celý komplex symptómov, ktoré sa vyskytujú u žien vo fertilnom veku 2-10 dní pred menštruáciou. Lekári spočítali asi 200 príznakov PMS. Rôzni predstavitelia spravodlivého pohlavia sa môžu príznaky výrazne líšiť. Vždy vždy jeden: zdravie a nálada sa zhoršujú. Počas týchto období majú ženy často čas beznádejne pokaziť vzťahy s blízkymi, kolegami a nadriadenými. Dozvieme sa, ako sa vysporiadať s PMS, aby nedošlo k otrave života nás a ostatných.

Prečo sa PMS objavuje a čo je plné

Existuje veľa príčin PMS a sú spojené s hormonálnymi psychologickými faktormi. Väčšina lekárov verí, že hormóny hrajú rozhodujúcu úlohu, pretože u žien sa počas PMS vyvinie zvýšené množstvo testosterónu a adrenalínu, čo môže vyvolať útoky na nemotivovanú agresiu. Preto je s PMS spojené množstvo prípadov násilia, krádeží, dopravných nehôd a rozvodov žien. Niekedy sa do krvného obehu dostane veľa estrogénu a potom sa objaví pocit únavy.

Zaujímavá skutočnosť. V niektorých krajinách sa ICP považuje za poľahčujúcu okolnosť pre ženy, ktoré sa dopustili obzvlášť závažných trestných činov. Napríklad 29-ročný Sandy Craddock, ktorý zabil pracovného kolegu, práve z tohto dôvodu dochádzal k trestu. Vo väzení sa Sandy začala správať agresívne každých 29 dní. Buď zaútočila na iných väzňov alebo sa pokúsila spáchať samovraždu.

Podľa štatistík sa príznaky PMS objavujú u 85% žien. Celkovo sa u žien počas života vyskytne v priemere 450 - 480 PMS a príznaky sa môžu zakaždým zmeniť. Ohrozené sú ženy kaukazskej rasy, ktoré sa venujú intelektuálnej práci a žijú vo veľkých mestách. Závažné príznaky PMS sa môžu vyskytnúť u žien, ktoré zažívajú silný stres, prežili potraty a potraty.

9 hlavných príznakov premenštruačného syndrómu

Aj keď je ich veľa a sú rôzne, vyskytujú sa najčastejšie. Medzi príznaky PMS patria najmä:

Kreslenie bolesti v podbrušku. Môže byť sprevádzaná plynatosťou, nevoľnosťou.

Zmeny nálady. Ženy počas PMS sú slzné, podráždené, pochmúrne, ľahko upadnú do hnevu.

Zväčšenie pŕs. Hrudník niekedy bolí veľa.

Únava, letargia. Pamätajú sa problémy s koncentráciou.

Opuchy. Často sa nalievajú nohy. Ak existujú kŕčové žily alebo chronické hemoroidy, choroba sa zhoršuje.

Porucha mazových žliaz kože. Môže sa objaviť akné. Pokožka sa stáva mastnejšou.

Bolesť hlavy, závraty. Mnoho žien trpí migrénami, ktoré sa ťažko zvládajú aj so silnými liekmi proti bolesti.

Zmeny v chuti k jedlu. Neochvejný hlad trápi, chcem potraviny, ktoré nie sú súčasťou obvyklej stravy.

Bolesť kĺbov. Bolesť kĺbov, bolesť kostí.

Každý rok sa manifestujú PMS. Obzvlášť závažné príznaky sa pozorujú u žien vo veku 30 - 35 rokov.

Udržuje vás v napätí

PMS bola prvýkrát identifikovaná ako choroba v roku 1948. Podľa štatistík 80% žien mesačne pociťuje všetky „kúzla“ premenštruačného syndrómu. Nie všetci však vedia a chápu, že s PMS sa dá bojovať. To pomôže žene cítiť sa pohodlne a nervózne jej príbuzní a príbuzní. Presne tak, pretože premenštruačný syndróm je dokonca aj vo forenznej vede poľahčujúcou okolnosťou, hormonálne pozadie ženy sa tak veľmi mení.

V tých dňoch, keď sa predmenštruačné napätie rýchlo zvyšuje, sa odporúča užívať komplex vitamín-minerál. Venujte osobitnú pozornosť vitamínu B - toto je prvá asistentka v tomto období. Vitamíny skupiny B môžu nielen rozveseliť, ale aj normalizovať spánok, urobiť ženu pokojnejšou a vyrovnanejšou.

V druhej fáze menštruačného cyklu, ktorý predstavuje PMS, ženskému telu chýba životne dôležitý vitamín - vápnik a horčík. Upozorňujeme, že vami vybraný vitamínový komplex obsahuje tieto stopové prvky. Vápnik napokon pomôže znížiť stratu krvi počas menštruácie a horčík odvádza úzkosť a podráždenie.

Počas PMS niektoré ženy trpia opuchom. A nie je to náhoda. Kvapalina je zadržaná, zle vylučovaná z tela. Môžete počuť, ako ženy dávajú takému stavu definíciu „akoby som bola plná“. Je to naozaj tak. Diuretické čaje pomôžu, len ich nezneužívajte. Pri odstraňovaní prebytočnej tekutiny sa draslík stáva silným nástrojom. Sú bohaté na čokoládu a kakao. Nečudo, že počas PMS chcete jesť niečo čokolády.

Ako sa vysporiadať s PMS - 5 užitočných tipov

Závažným premenštruačným syndrómom je často dedičný problém. Prvým a hlavným poradcom pre zlepšenie pohody je preto vaša matka. Zistite, aké príznaky zažila a ako sa vysporiadať.

Väčšina žien pomáha univerzálnym spôsobom:

Otázky pre gynekológa. Určite pravidelne absolvujete vyšetrenia. Počas nasledujúcej návštevy u lekára sa ho opýtajte, ako sa má vysporiadať s PMS. Gynekológ môže radiť hormonálnym liekom a iným spôsobom, ako sa zbaviť nepríjemných príznakov.

Zmeny v strave. Vylepšite ponuku. Asi 7-10 dní pred menštruáciou znížte množstvo cukru a múky. Vypite viac vody, jedzte potraviny bohaté na vitamíny B, E, A. Budete mať úžitok z orechov, vajec, kuracieho mäsa, strukovín, bylín, zeleniny a ovocia. Ale spracované jedlo s konzervačnými látkami je lepšie jesť vôbec.

Fyzická aktivita. Šport prospieva iba vám. Endorfíny produkované telom počas cvičenia pomôžu predchádzať výkyvom nálady a záchvatom hnevu. Ak sa cítite unavení, urobte jogu.

Spánok. Ak ste prekonaní ospalosťou, prestaňte sa nadávať kvôli zlým výsledkom v práci. Namiesto toho stačí mať dostatok spánku. Na úplné uzdravenie potrebujete teraz 8 až 9 hodín spánku.

Bylinné čaje, Infúzie Melissa a mäty piecť upokojujú dobre, pomáhajú vyrovnať sa s podráždenosťou. Skvelá voľba je vývar z mladej mladiny. Ak je opuch trápený, môžete uvariť presličku.

Nesúďte sami, ak sa pokazíte raz mesačne, hádate sa s blízkymi alebo nevykonáte svoju prácu. Nemáte žiadnu moc nad hormonálnym systémom. Ale je to vo vašej moci na zlepšenie situácie: milujte sa a nechajte sa rozmaznávať, najmä pred obdobím. Ak jete správne, sledujte svoje zdravie a dostatok spánku, PMS prechádza s minimálnou stratou.

Umožňuje pohybovať sa

Samotné telo vie a povie vám, čo potrebuje. Musíme byť schopní vypočuť jeho žiadosti. Počas PMS konzumujte viac ovocia a štiav. Sú bohaté na esenciálne vitamíny a minerály. Vitamínové komplexy Vitrum alebo Centrum si môžete kúpiť v lekárni, ako aj domáci liek Complivit. Cvičte, pohybujte sa viac v predmenštruačnom období. Cvičenie zmierňuje nadmerný stres.

Avšak nápoje sýtené oxidom uhličitým, káva, sladkosti vo veľkom množstve, údené mäso a vyprážané jedlá sa lepšie odmietajú.

Ak je PMS veľmi znepokojujúca, musíte navštíviť lekára. Môže byť potrebná liečba drogami.

Hlavná vec, o PMS a ako sa vysporiadať s jeho príznakmi

Predčasný syndróm nie je večný. Je to len pár dní nevoľnosti. Aby neničili váš vzťah s vašou rodinou a kolegami, postupujte podľa jednoduchých pravidiel:

Neboj sa. Hormóny vás ovládajú. Ak sa cítite unavení a apatickí, nezaujímajte sa o svoje povinnosti, pokúste sa vyložiť a uvoľniť sa.

Porozprávajte sa so svojím gynekológom. Ak vás mučia bolesti brucha, migrény, opuchy počas PMS, lekár vám poskytne užitočné odporúčania na odstránenie nepríjemných príznakov.

Veďte zdravý životný štýl. Odmietnuť zlé návyky, normalizovať jedlo a ísť na šport. Spať 8-9 hodín denne. Je to lepšie ako akýkoľvek liek na pomoc s PMS.

Prečítajte si nás na telegrame

Zbavte sa príznakov PMS pre seba. Prejde to rýchlo a život sa vráti k svojmu pôvodnému smeru.

Možno vás bude zaujímať: Ako porozumieť tomu, čo sú „čipy“ vášho vzhľadu.

1. Choďte k lekárovi

Vypočujte si. Pokúste sa viesť denník 4-6 mesiacov, v ktorom jasne opíšete svoje emocionálne zážitky a fyzické pocity.
Kontaktujte svojho gynekológa. Po preskúmaní vašej „nálady“ bude lekár schopný pochopiť, či je to PMS, a pomôže pri výbere liekov, diét a povie vám, ktorý režim by sa mal dodržať v premenštruačnom období.

Okrem toho môže lekár predpísať perorálnu antikoncepciu, vitamínové prípravky a výživové doplnky.

2. Zmena výživy

Veľmi často sa môžete zbaviť PMS bez použitia liekov. Stačí sa zdržať zlých stravovacích návykov najmenej 10 - 7 dní pred začiatkom menštruácie:

  • Obmedzte príjem cukru, soli, kávy, silného čaju a neprekračujte požadované denné množstvo tekutiny - 1,5 litra za deň (je lepšie, ak ide o minerálnu vodu a nesladené šťavy)! Nadmerná tekutina v tele vedie k bolestivému opuchu hrudníka a opuchu.
  • Alkohol je tiež škodlivý. Zvyšuje hlad, bolesti hlavy, podráždenosť.
  • Zabudnite na potraviny, ktoré obsahujú umelé prísady a príchute.
  • Dajte si pozor na veľké množstvo živočíšnych tukov, pretože sú hlavným zdrojom cholesterolu, ktorého nadbytok prispieva k narušeniu krvného obehu. Misky z rýb, hydiny alebo chudého hovädzieho mäsa sa však hodia.
  • Nahraďte maslo zeleninou. Neobmedzujte sa na čerstvú zeleninu a ovocie, pretože obsahujú potrebné vitamíny, minerály, vlákninu. Mimochodom, vitamíny skupín A a D zlepšujú stav pokožky a zabraňujú vzniku akné počas PMS. A vitamín E zmierňuje bolesť v mliečnych žľazách a zmierňuje depresiu.

3. Vedie zdravý životný štýl

Cvičenie zvyšuje vytrvalosť tela, čo je dôležité v boji proti premenštruačnému syndrómu.

Preto si dajte týždennú prestávku v nočnej práci, skúste spať najmenej 8 hodín v dobre vetranej miestnosti a predtým, ako idete spať, urobte si kontrastnú sprchu.

Čím menej cigariet fajčíte, tým ľahšie bude PMS. Vedci už dlho dokázali, že nikotín významne zhoršuje priebeh premenštruačného syndrómu.

Jóga a dychové cvičenia sú skvelé pre bolesti hlavy v PMS. Napríklad, posaďte sa v turečtine a jemne zdvihnite ruky a zhlboka sa nadýchnite. Keď máte ruky nad hlavou, podržte vzduch na niekoľko sekúnd. Potom pomaly spustite ruky a vydýchnite.

Obsah článku

Udržuje vás v napätí

PMS bola prvýkrát identifikovaná ako choroba v roku 1948. Podľa štatistík 80% žien mesačne pociťuje všetky „kúzla“ premenštruačného syndrómu. Nie všetci však vedia a chápu, že s PMS sa dá bojovať. To pomôže žene cítiť sa pohodlne a nervózne jej príbuzní a príbuzní. Presne tak, pretože premenštruačný syndróm je dokonca aj vo forenznej vede poľahčujúcou okolnosťou, hormonálne pozadie ženy sa tak veľmi mení.

V tých dňoch, keď sa predmenštruačné napätie rýchlo zvyšuje, sa odporúča užívať komplex vitamín-minerál. Venujte osobitnú pozornosť vitamínu B - toto je prvá asistentka v tomto období. Vitamíny skupiny B môžu nielen rozveseliť, ale aj normalizovať spánok, urobiť ženu pokojnejšou a vyrovnanejšou.

V druhej fáze menštruačného cyklu, ktorý predstavuje PMS, ženskému telu chýba životne dôležitý vitamín - vápnik a horčík. Upozorňujeme, že vami vybraný vitamínový komplex obsahuje tieto stopové prvky. Vápnik napokon pomôže znížiť stratu krvi počas menštruácie a horčík odvádza úzkosť a podráždenie.

Počas PMS niektoré ženy trpia opuchom. A nie je to náhoda. Kvapalina je zadržaná, zle vylučovaná z tela. Môžete počuť, ako ženy dávajú takému stavu definíciu „akoby som bola plná“. Je to naozaj tak. Diuretické čaje pomôžu, len ich nezneužívajte. Pri odstraňovaní prebytočnej tekutiny sa draslík stáva silným nástrojom. Sú bohaté na čokoládu a kakao. Nečudo, že počas PMS chcete jesť niečo čokolády.

Umožňuje pohybovať sa

Samotné telo vie a povie vám, čo potrebuje. Musíme byť schopní vypočuť jeho žiadosti. Počas PMS konzumujte viac ovocia a štiav. Sú bohaté na esenciálne vitamíny a minerály. Vitamínové komplexy Vitrum alebo Centrum si môžete kúpiť v lekárni, ako aj domáci liek Complivit. Cvičte, pohybujte sa viac v predmenštruačnom období. Cvičenie zmierňuje nadmerný stres.

Avšak nápoje sýtené oxidom uhličitým, káva, sladkosti vo veľkom množstve, údené mäso a vyprážané jedlá sa lepšie odmietajú.

Ak je PMS veľmi znepokojujúca, musíte navštíviť lekára. Môže byť potrebná liečba drogami.

Tip 3: Ako uvoľniť PMS

Predmenštruačný syndróm (PMS) je komplexná skupina príznakov, ktoré sa vyskytujú u mnohých žien pred menštruáciou. Vyznačuje sa emočnými poruchami, vegetatívno-cievnymi, metabolickými a endokrinnými poruchami.

Tip 4: Ako zmierniť premenštruačný syndróm?

- používanie perorálnych kontraceptív,

- Možné sú chirurgické riešenia problému.

Všetky tieto metódy na boj proti PMS predpisuje iba lekár. Ako teda môžeme znížiť premenštruačný syndróm bez pomoci odborníka?

Je dokázané, že ženy, ktoré vedú pasívny a neaktívny životný štýl, ktoré jedia podvýživu (sladkosti, mastné, slané), sa častejšie vystavujú PMS. Na základe toho by ste mali starostlivo analyzovať a prispôsobiť svoju každodennú stravu a životný štýl.

Ide o:

- Zvýšenie fyzickej aktivity na tele.

Šport je liečiteľom stresu a napätia. Fyzická aktivita sa môže prejaviť, či už pešo alebo v telocvični, plávaní, aerobiku a joge. Pozitívne to ovplyvní nielen psychoemocionálny stav, ale aj postavu. Systematické školenie v aktívnom športe neumožňuje hromadiť negatívnu energiu, v dôsledku toho môžete zabudnúť na podráždenosť a depresiu. Stačí si vybrať tri dni v týždni a dať hodiny tridsať až štyridsať minút. Nezabudnite na ranné cvičenia (desať až pätnásť minút).

- Nastavte napájací systém.

Obmedzte používanie kávy, čaju, coly. Prebytok týchto výrobkov môže zhoršiť podráždenosť, nespavosť, zvýšiť citlivosť mliečnych žliaz a narušiť žalúdok a črevá. Buďte mimoriadne opatrní pri potravinách, ktoré majú vysoký obsah soli zadržiava tekutinu v tele. V dôsledku toho je možné, že telo opuchy, migrénu a prírastok na váhe. Sladká, okrem tmavej čokolády, je lepšie ju úplne vylúčiť (zvyšuje depresiu). Nahraďte „ľahké“ uhľohydráty potravinami, ako sú obilniny, obilný chlieb, zemiaky (v malom množstve je to dokonca užitočné, pretože uvoľňuje serotonín, ktorý normalizuje emočné pozadie).

- To znamená bojovať proti stresu, ako jóga, relaxačné, dýchacie cvičenia, schopný stabilizovať hormonálne pozadie a vo všeobecnosti udržiavať pokoj a pokoj. Pokúste sa starať menej, naplňte seba a ostatných pozitívnymi emóciami.

Vo všetkých vyššie uvedených odporúčaniach je hlavná vec je to systematické, Výsledok nepríde naraz. Nalaďte sa, aby ste pracovali na sebe ako o celku. Nenechajte sa zmiasť nešťastím.

Tip 5: Ako zmierniť príznaky PMS

Predmenštruačný syndróm alebo PMS môže vážne narušiť náladu a dokonca prinútiť nemocenskú dovolenku. Predmenštruačný syndróm je problémom väčšiny žien. Ak vy a vaši blízki narušujete príznaky PMS, musíte vedieť, čo ľud a v extrémnych prípadoch lekárske metódy môžu túto chorobu prekonať.

Obsah článku

Najjednoduchším riešením riešenia nepríjemných príznakov premenštruačného syndrómu je užívať antikoncepčné tabletky, ktoré potláčajú ovuláciu zvýšením hladiny progesterónu v ženskej krvi.

Výsledkom je, že príznaky PMS vás buď úplne prestanú obťažovať alebo nie sú také hmatateľné, aby upútali pozornosť. Napriek popularite tohto spôsobu zmiernenia predmenštruačného syndrómu u lekárov nie každá žena súhlasí s užívaním hormonálnych liekov. Ak ste jedným z nich, potom sa vám môžu hodiť ľudové prostriedky na boj proti PMS.

Najprv obmedzte príjem soli, ktorá pomáha zadržiavať vodu v tele. A tiež sa vyhnite konzumácii polotovarov, ktoré obsahujú veľké množstvo soli. Začnite sledovať svoje jedlo, počas dňa si pre seba zorganizujte 4-5 jedál, ale v malých porciách. Takýto životný štýl okrem iného pozitívne ovplyvní váš tráviaci trakt a zlepší metabolizmus.

Обратите внимание, что на второй фазе цикла ваш организм должен получать дополнительную порцию витаминов группы В, для этого вы можете использовать мультивитаминные комплексы или соответствующим образом формировать свой рацион. Центровыми продуктами вашего рациона во время цикла должны стать постные молочные продукты: обезжиренный творог, молоко, твердые сорта сыров, йогурт. Okrem toho, že tieto výrobky sú vynikajúcim doplnkom výživy na chudnutie, sú najbohatším zdrojom vápnika a je známe, že tento minerál spomaľuje kontrakcie maternice.

Bylinkový čaj

Nepite nápoje s vysokým obsahom kofeínu, vo všeobecnosti, ak chcete zmierniť príznaky premenštruačného syndrómu, musíte sa na chvíľu vzdať silného čaju, kávy a alkoholických nápojov. Preferujú bylinné čaje. Počas premenštruačného syndrómu by bolo vynikajúcim riešením odvar žihľavy.

Žihľavový vývar zabraňuje hromadeniu prebytočnej vody v tele (pôsobí ako diuretikum) a tiež zlepšuje metabolizmus. Na zmiernenie príznakov PMS stačí vypiť pol pohára žihľavovej pôdy dvakrát denne. Ak je jedným z vašich príznakov premenštruačného syndrómu časté zmeny nálady a nespavosť, pomôže vám odvar z melissy.

Vypite pohár vývaru každú noc pred spaním a vaša nálada a spánok sa okamžite zlepší. Ďalším nepríjemným príznakom PMS je nadúvanie. V tomto prípade je vhodné odobrať 1 šálku feniklu po každom jedle.

Liečba drogami

Ale čo keď máte kombináciu všetkých príznakov? Pitie všetkého nie je možné. V takom prípade vám pomôže iba lekárske ošetrenie. Po prvé, poraďte sa s lekárom, nechajte ho poradiť vám, ako sa dá liečiť, ktorý uľahčí prejav premenštruačného syndrómu. Možno je príčina vášho problému hlbšia. Možno, že príznaky PMS sú ozvenou stagnujúcej choroby, ktorej liečba vás ušetrí od problému s PMS.

  • Ako zmierniť stav počas PMS: 8 užitočných rád

Účinné bylinky a kvety pre premenštruačný syndróm

Fenikel. Počas PMS môžete túto rastlinu použiť vo forme odvaru / infúzie alebo použiť špeciálnu tinktúru semien. Výsledok bude rovnako. Fenikel jemne pomáha normalizovať celkové zdravie, odstraňuje apatiu, agresivitu a podráždenosť. Taký ľudový liek na PMS umožňuje žene vrátiť sa k tónom, cítiť sa veselo a energicky.

Valerian. Možno, že kvapky alebo tablety valeriánu sú takmer v každej skrinke pre domáce lieky. Táto rastlina je určená na použitie pred menštruáciou. Vďaka svojim užitočným a liečivým vlastnostiam valerián upokojuje tráviaci trakt, môže zmierniť bolesť brucha a tiež zmierňuje kŕče maternice pred menštruáciou. Pomocou valeriánu môžete bojovať proti zlému spánku a nespavosť je častým príznakom premenštruačného syndrómu. Táto rastlina navyše stabilizuje náladu, upokojenie a pomáha normálne relaxovať.

Melissa. Melissa alebo citrónová mäta je bylina, ktorá takmer nikdy nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Preto ju môžu užívať ženy, ktorých telo je príliš citlivé na účinky iných liečivých rastlín. Melissa s PMS sa môže variť v čistej forme a pridávať do čaju. Nápoj upokojuje, uvoľňuje, zmierňuje bolesť tela a vnútorných orgánov. Citrónová mäta zároveň nespôsobuje zvýšenú ospalosť, hoci pomáha zaspať, nebude z nej žiadna pozornosť ani porucha pamäti.

Blackberry. Aby sa uľahčili prejavy PMS, mnohí odborníci odporúčajú, aby ženy užívali tinktúru černice. Účinné však môže byť aj odvar z listov a bobúľ. Blackberry zvyšuje energiu, zmierňuje zlú náladu, zmierňuje emocionálne pozadie, pomáha pri pocite nadmernej práce.

Malinové listy, Ak pripravujete infúziu / odvar z listov červenej maliny a užijete ju krátko pred začiatkom menštruácie, môžete minimalizovať bolesť v dolnej časti brucha a spodnej časti chrbta. Listy malín majú navyše tonizujúci účinok na ženské telo. Nápoj sa tiež nabíja s pozitívnym prístupom. Takýto ľudový liek na PMS, ak ho pijete pravidelne, postupne normalizuje cyklus, ak s ním je problém, pomáha správne fungovať maternicu a všeobecne zlepšuje reprodukčný systém ženského tela.

Ako zlepšiť svoju pohodu pomocou PMS

Predčasný syndróm môže byť veľmi ťažký, keď je žena v stave silného stresu, keď je vo vnútri nadmerné napätie. Na zlepšenie pohody môžete využiť rôzne spôsoby relaxácie, meditácie. Ak je to možné, pred začiatkom menštruácie je vhodné z vášho života vylúčiť akékoľvek stresujúce a vzrušujúce situácie, aby nedošlo k exacerbácii PMS.

Okrem relaxácie musíte normálne spať, mať dostatok spánku, nezabudnite sa úplne uvoľniť. Bude užitočné piť kúsok vitamínov a minerálov (v zložení by mal byť horčík a draslík).

Výživa hrá veľkú úlohu v tom, ako sa objavujú príznaky premenštruačného syndrómu. Aby bol zdravotný stav viac-menej normálny, stojí asi týždeň pred menštruáciou odstránenie ťažkých mastných potravín z jedálneho lístka, nezavádzanie nových jedál alebo exotických výrobkov do stravy. Je potrebné obmedziť používanie kávy a kofeínových nápojov, napríklad silného čierneho čaju. Ak ste náchylní k PMS, mali by ste byť závislí od alkoholu.

Jedným z prejavov premenštruačného syndrómu je pocit slabosti, pocit úplnej straty sily a neochoty robiť čokoľvek. Pasivita však môže zhoršiť iba stav. Preto sa musíte pokúsiť prekonať seba a pred začiatkom menštruácie sa nevzdávajte malej fyzickej námahy. Ak nie je možnosť alebo túžba ísť na fitnes alebo jogu, musíte sa trénovať na cvičenie doma, začať ráno cvičením, chodiť viac. Prechádzky na čerstvom vzduchu môžu tiež zmierniť príznaky PMS.

Je dôležité vzdať sa zlých návykov. A snažte sa neužívať silné lieky počas obdobia PMS, napríklad antibiotiká.

V niektorých prípadoch sa môžete normalizovať pohodu s PMS, môžete sa uchýliť k bylinkovým čajom. S nimi však musíte byť opatrní, pretože také nápoje ľahko spôsobujú alergie alebo môžu narušiť správne fungovanie tráviaceho systému. Ak chcete zmierniť úzkosť a úzkosť počas PMS, mali by ste piť čaj s medom, citrónom, harmančekom, mätou. Materskú mladinu napriek tomu, že účinne pôsobí pri premenštruačnom syndróme, by sa však nemal unášať zvlášť. Faktom je, že táto bylina môže vyvolať situáciu, keď menštruácia prišla skôr, a zároveň môže byť veľmi ťažké krvácanie. Mali by ste tiež opatrne piť pivonkovú tinktúru. Zahusťuje krv, hoci sa považuje za veľmi užitočnú pre nervový systém.

Pozrite si video: Why do we sleep? Russell Foster (Jún 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send