Užitočné tipy

Ako naučiť dieťa spať v postieľke v akomkoľvek veku bez sĺz?

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď dieťa dosiahne jeden rok, môžete mať okamžite dve naliehavé otázky: je čas ho odstaviť z hrude a ako naučiť dieťa spať v posteli.

Ak som už napísal niekoľko článkov o exkomunikácii, nájdete ich hľadaním, ale dnes vám poviem o samostatnej posteli.

Oddeľte spánok od narodenia

Na jednej strane nie je nič zložité. Stačí dať dieťa spať v postieľke. A zakaždým, keď som sa k nemu v noci dostal.

Ak je mama pripravená vstávať mnohokrát v noci a to nemá vplyv na jej pohodu, pravdepodobne s tým nie je nič zlé. Musíme si však uvedomiť, že veľká väčšina detí sa zobúdza veľmi často.

Ste pripravení na takýto výkon? Osobne nie. S mojou najstaršou dcérou som sa celé dva mesiace bála spolu spať a vstávať 10 až 20-krát za noc. A na jednom mieste sa rozhodla, že mám dosť. Začal som dávať dieťa vedľa mňa a dával prsia pre každú vŕzganie. Vtedy som začal dosť spať.

Dobré video, ktoré môže pomôcť naučiť dieťa spať, ak má menej ako jeden rok:

Ako naučiť vaše dieťa spať oddelene od narodenia?

 • Od samého začiatku dajte dieťa do samostatnej postieľky. Ak sa zobudíte v procese radenia - skúste znova a znova, kým nedosiahnete úspech,
 • s každým plačom dieťaťa v noci - vstaň, vezmi ho do náručia, upokojí ho a vloží späť do postieľky.

Nebudem hovoriť o týchto metódach, keď deti nechajú plakať, zvyknuté spať bez prebudenia. Takéto metódy sú pre mňa neprijateľné.

Spoločný spánok do 1 - 2 rokov

Mnoho matiek uprednostňuje umiestňovanie detí vedľa nich do veku 1-2 rokov. Vďaka tomu nemusia neustále vyskočiť v prvom roku života, keď je spánok detí tak prerušovaný.

O rok alebo dva je pre dieťa stále ťažké niečo vysvetliť. Schéma výučby dieťaťa na lôžku je preto mimoriadne jednoduchá:

 • naučte sa zaspať v postieľke. Najprv sedíme vedľa neho, mŕtvica, čítame knihy, spievame piesne. Potom postupne znižujeme svoje konanie.
 • keď sa dieťa v noci zobudí - znovu ho položíme do postieľky. Hladenie, upokojenie alebo nejako iné.

Ak dieťa rýchlo spí, môžete ho spať tam, kde je zvyknutý, a potom ho ľahnúť do postele. Niektoré deti sa však môžu báť, keď sa prebudia na inom mieste.

Ďalšia skúsenosť mladej matky:

Preto, ak dieťa zaspí iba vedľa vás, najjednoduchší spôsob, ako ho presunúť do postele, je ísť s ním prvýkrát do postele, ľahnúť si blízko, kým dieťa zaspí. Keď sa dieťa v noci zobudí - znova k nemu príde. A po chvíli sa postupne naučia zaspávať samy.

Niektoré matky v tomto veku sa nesnažia zabezpečiť, aby dieťa spalo v postieľke celú noc až do rána. A nechali k nim dieťa ráno, spolu spať.

Spoločný spánok až 3-5 rokov

Podľa môjho názoru je to najlepšia možnosť. A najjednoduchšie. Dieťa je už veľké. Je pripravený spať samostatne. Všetko mu môže byť vysvetlené. Môže vás zaujímať. A zvyknúť si na postieľku je veľmi často veľmi ľahké.

Prvým krokom je vytvorenie rozruchu okolo postieľky. Po nejakú dobu venujte pozornosť dieťaťu, pretože veľké deti spia vo svojich posteliach, dávajú príklady priateľov, postavy z rozprávok. Spoločne si vyberte novú detskú postieľku. Ale sľubujte, že si kúpite iba v prípade, že je veľmi veľký (po nasledujúcich narodeninách alebo po špeciálnom dni, potom, čo urobí niečo mimoriadne, naučí sa počítať do 20 atď.). To znamená, že spať vo vlastnej posteli je špeciálna česť, najvyššia odmena. Je to prestížne, chladné, atraktívne.

Deti vo veku 3 až 5 rokov spravidla chcú byť veľké. A také nápady sú vnímané ranou. Hlavná vec nie je ponáhľať veci.

Potom si slávnostne kúpite postieľku. Ak dieťa bez teba nikdy nespí, pomôž mu tam zaspať. V noci si môžete spomenúť, že je teraz veľký a môže spať v posteli. A tak ďalej. Práca je hotová.

Ak už posteľ stojí, postupne povieme, ako všetky veľké deti spia v detských postieľkach. Pochybujeme, že naše dieťa už bolo také veľké. Ale v určitom okamihu tam máme dovolené spať.

Niektoré deti môžu jednoducho sľúbiť niečo dobré, ak preukážu svoju zrelosť spaním v posteli 10 dní v rade. Ľahko to fungovalo pre nás.

Naučil som svoju dcéru spať v jej postieľke vo veku 4 rokov. Posteľ bola dostatočne dlhá a malá. Niekedy tam dala svoju dcéru spať pod zámienkou „No tak, budeš ležať v postieľke a ja ti prečítam knihu / masáž.“ Keďže som sa však nespôsobil veľmi kompetentne, postoj k posteli bol negatívny. V noci sa k nám dcéra vždy vracala.

Keď mala moja dcéra 4 roky, uvedomila som si, že je pripravená spať samostatne. A keďže sme si stále potrebovali kúpiť novú posteľ, rozhodol som sa ísť ďalej.

Čas od času som upozornil svoju dcéru, že jej starší priatelia spia v posteli. Na párty videla ich postele. A chcel som to isté.

Žiadny problém! Sľúbil som jej, že kúpime krásnu detskú postieľku, keď sa moja dcéra učí spať sama. V opačnom prípade - prečo nakupovať? Kúpajú postele iba pre tých, ktorí sami spia!

Okrem toho som učil svoju dcéru, aby beze mňa zaspala. Opäť sa prvýkrát pozrel na internet obrázky betlehemov. Vybrali sme ten pravý, obdivovaný. A povedal som, že na to musí Lisa zaspať.

To je všetko. Od tej doby Lisa spí sama. Nikdy k nám neprišiel v noci. Už 4 mesiace.

Pred pár rokmi som sa bál, že sa budem musieť naučiť spať oddelene cez slzy, s veľkými ťažkosťami. Bola som pripravená absolvovať akúkoľvek prácu, pre mňa je lepšie pokojne spať po dobu 4 rokov a iba jeden mesiac trpím relokáciou. Od narodenia až po skok a jazdu v noci.

Aby som sa vyhol zdieľaniu spánku, nemusel som vynaložiť žiadne úsilie. Len ukázať priateľom dcéry na posteli niekoľkokrát a sľúbiť novú posteľ. Čo som už chcel kúpiť.

Najmladší syn s nami spí už od narodenia. A tiež plánujem nechať spoločný sen na 3-4 roky. A potom bude ľahké ho prilákať myšlienkou, že bude spať sám, ako jeho staršia sestra. A teraz chce naozaj spať na mieste svojej sestry. Ale ja sám nie som pripravený na taký zvrat udalostí, pretože dojčenie ešte nebolo dokončené. A vstaň v noci. Nemám takú túžbu.

Spoločný spánok je pre mňa príležitosť spať v noci, takmer nikdy vstať. Niekto sa sťažuje, že spánok je tak preplnený. Z tohto dôvodu vám môžem len odporučiť, aby ste si kúpili širokú pohovku. Namiesto utrácania peňazí za detské postieľky je lepšie kúpiť si lacnú širokú pohovku! Lacný - aby plakal zakaždým, keď ho dieťa popíše (deň alebo noc). Alebo - ťahajte guličkovým perom.

Spoločným spánkom sa vaše dieťa cíti bezpečne. A mama pomáha cítiť dieťa. Je to len pár rokov života. Čo môže byť maximálne naplnené teplom a blízkosťou k dieťaťu. Keď je dieťa pripravené, ľahko začne spať osobitne. A je dokonca škoda, že deti vyrastajú tak rýchlo.

Dobré videá o zvukovom spánku detí od špecialistov - pozrite sa sem.

Zdieľajte tento článok na sociálnych sieťach a prihláste sa na odber aktualizácií blogov. Prajem vám veľa šťastia!

Prečo je lepšie spať dieťa zvlášť

Psychológovia tvrdia, že dieťa je psychicky oddelené od svojej matky až vo veku 7 rokov. Dieťa stále veľmi zle vníma svet mimo svojej matky. Je dôležité, aby počul svoj vlastný hlas, pocítil dotyk, pocítil známy rytmus srdca svojej matky. To všetko mu pomáha vyrovnať sa s úzkosťou v novom neznámom svete.

Matka však nie je fyzicky ani psychicky schopná byť s dieťaťom 24 hodín denne. Áno, a dieťa je škodlivé. Musí sa naučiť byť sám. Je to nevyhnutné pre rozvoj jeho mentálnych a fyzických funkcií.

Poznámka:Ak je dieťa veľmi znepokojené neprítomnosťou jeho matky v noci a nechce spať v postieľke, budete musieť ísť za ním. Potom je potrebné postupne učiť nezávislý odpočinok bez násilia rodičov. V opačnom prípade bude príliš veľa zaplatených za samostatný sen: nervový systém dieťaťa.

Nebezpečenstvo spoločného spánku:

 • Poranenie dieťaťa.
 • Mamino morálne a fyzické prepracovanie.
 • Oneskorený rozvoj mentálnych funkcií. Ja je nevyhnutnou podmienkou pre úplný duševný vývoj dieťaťa.
 • Chladenie zmyslov medzi mamou a otcom. Nie každý otec nás môže vydržať, a to spolu so všeobecnou stresovou situáciou v dome môže viesť k nárastu konfliktov v páre.

Pamätajte, že je dôležité naučiť dieťa spať oddelene od svojich rodičov, ale musí sa to urobiť správne a včas. Jednoročné dieťa dojčené až 1 rok bez zvyku figuríny počas očkovania, rezania zubov a telesných ochorení je lepšie spať tam, kde sa mu páči. Vo všetkých ostatných prípadoch pomaly prejdite na samostatný spánok.

Pravidlá a metódy výučby samostatného spánku

Existuje veľa trikov a tajomstiev, ako prejsť touto fázou bez sĺz a hnevu.

 1. Je ľahké naučiť dieťa spať oddelene od rodičov, ak ste to dokázali urobiť v nemocnici. Spí dieťa v nemocnici pokojne? Takže ho nemusíte ťahať do spoločnej postele - bez neho sa cíti dobre.
 2. Pokojné tehotenstvo je dôležitou podmienkou nervového zdravia dieťaťa. Spite správne množstvo času, nepreťažujte sa, vyhnite sa nervovému preťaženiu a novorodenec sa bude pokojne cítiť v samostatnej posteli.
 3. Správny režim dňa. Aktívne hry ráno, pokojne - popoludní. Povinný denný spánok. Potom sa dieťa večer večer unaví, ale nebude prepracované a bude môcť pokojne spať.
 4. Správne rituály pred spaním. Toto je obzvlášť dôležité pre niektoré staršie deti. Kúpanie, príbeh pred spaním, spánok.
 5. Zvyknite si postupne:
  • chvíľu ležať vedľa teba, kým nezaspíš
  • poďme len ruku
  • urobiť niečo v blízkosti dieťaťa
  • nechajte dvere do miestnosti otvorené, aby vedel, že ste niekde v okolí.
 6. Stáva sa, že novorodenec kategoricky odmieta nezávislý spánok, keď je rodina nepokojná. Všeobecná nervová situácia vyčerpáva dokonca aj dieťa. Bude potrebovať ďalšie uistenie, čo je spoločný spánok.
 7. Stiahnite si z internetu zvuk srdca dospelého a zapnite ho, zatiaľ čo zaspávate. Pediatri a psychológovia tvrdia, že tlkot srdca upokojuje a posypáva horšie ako uspávanka.

Komarovský upozorňuje rodičov na skutočnosť, že pri výchove detí sú dôležité pravidlá a všeobecný prístup rodiny k dieťaťu. Dieťa je členom rodinného systému, ale nie hlavným. Nie je potrebné prestavať celý svoj život na malý. Musíme ho integrovať do rodiny. Dieťa preto musí jasne pochopiť, že v dome je pre neho osobne životný priestor (posteľ) a iné (posteľ rodičov).

Celé mesiace si zvykneme na samostatný sen

Ako naučiť novonarodené, mesačné, trojmesačné dieťa spať v postieľke samostatne? Niektoré matky zdieľajú skúsenosti s plynulým tréningom podľa nasledujúceho algoritmu:

 • dieťa mladšie ako 4 mesiace zaspáva na hrudi svojej matky a je premiestnené do postieľky,
 • o 5-6 mesiacov mamička kolísky drží v náručí so uspávaním,
 • 11 mesiacov - 1 rok, iba pieseň.

Po 7, 8, 9 a 10 mesiacoch to všetko závisí od procesu ozubenia. Dieťa môže nepokojne spať kvôli tomu, že ho trápia bolesti ďasien. V takýchto prípadoch použite špeciálnu tekutinu na zmiernenie bolesti. Zmierni bolesť a maličký pokojnejšie zaspí.

Je dôležité to vedieť!Postieľka funguje ako miesto, kde okamžite zaspí, iba ak sa používa iba na spánok. Dieťa sa zobudilo a zobralo ho odtiaľ. Nechajte ho hrať a jesť na iných miestach. Vložte detskú postieľku iba vtedy, keď je dieťa pripravené na lôžko.

Vo veku 1,5 roka môžete a mali by ste diverzifikovať rituály zaspávania. Pridajte k nim vypchatú hračku, obliekajte pyžamá, čítajte knihu. O 2-3 roky je potrebné urobiť ďalší krok - samostatné lôžko. Ak sa dieťa bojí, najskôr položte posteľ vedľa seba. Založte si svoj presun do vlastnej izby ako sviatok.

Spoločný spánok a vek dieťaťa

Prvé tri mesiace po narodení je veľmi užitočné, aby dieťa spalo vedľa svojej matky. Dieťa zaspáva vedľa nej, cíti jej teplo a matka je tak pohodlná na kŕmenie dieťaťa.

Postupne sa dieťa dostáva do popôrodného stresu a už máte zrelé laktáciu, mlieko prichádza rovnako, ako dieťa potrebuje.

Spoločný sen pre dojčiacu matku je ako kúzelná prútik. Nemôžete vyskočiť 10-krát za noc, ale o jednu sekundu dajte dieťaťu hruď a pokračujte v spánku.

Čas na presťahovanie dieťaťa do postele bude rôzny pre rôzne rodiny.

 • V mojej praxi sa vyskytli prípady, keď už vo veku 4 mesiacov môj otec nariadil previesť dieťa do detskej postieľky dobrovoľným gestom, pretože nemohol sa uvoľniť a spať
 • Boli tam rodiny, kde dieťa spalo spolu s rodičmi až 3-4 roky. Okrem toho dieťa vyrastalo veľmi inteligentne, netrpelo nočnými morami a bolo veľmi psychicky stabilné.

Preto odporúčania, že musíte dieťa premiestniť na oddelené lôžko v konkrétnom veku, nemajú dobrý dôvod. Toto je osobný názor autora, ktorý nie je podporovaný výskumom.

Vo väčšom alebo menšom počte je väčší počet detí pripravený ísť spať osobitne vo veku 2 rokov. Toto píšem o tých prípadoch, keď počas spánku budete mať dostatok spánku a nebudete sa obťažovať večerným kŕmením dieťaťa.

Ako naučiť samostatné jednoročné dieťa spať?

Musíte sa pozerať nie na vek dieťaťa, ale na správanie dieťaťa.

Existujú náznaky, na ktoré sa môžete zamerať pri rozhodovaní o samostatnom sne:

 1. V noci ste prestali dojčiť alebo dieťa už nedojčí (čítajte ďalej: Koľko času na kŕmenie dieťaťa v noci? >>>),
 2. Dieťa má v noci dlhý spánok, keď sa zobudí 5-6 hodín,
 3. Dieťa je zdravé a neobťažuje ho,
 4. Dieťa môže byť v izbe sám,
 5. Keď sa dieťa prebudí, nezavolá vás k plaču,

Samotné dieťa nemôžete položiť, ak je dieťa choré, môžete ho dať do škôlky alebo ho odstaviť, zvyknúť si na nočníka alebo sú mu odrezané zuby, rovnako ako ak máte ďalšie dieťa.

Všetko záleží na individuálnych vlastnostiach dieťaťa.

Niektoré deti môžu zaspať samostatne už vo veku 1 roka a mnohé, dokonca ani vo veku štyroch rokov, nemôžu spať samy o sebe. A na to všetko sú dôvody.

Prečo sa dieťa bojí spať samo

Keď dieťa trochu vyrastie, snažia sa ho spať v inej posteli, kde nie je mama a otec. A väčšina detí začne konať. Hlavnými dôvodmi, prečo deti nechcú klamať samy o sebe, sú to, že dieťa:

 • nerozumiem tomu, prečo bol roztrhnutý z horúčavy svojej matky,
 • si myslí, že boli urazení a hodení na neho,
 • vidí nočné mory
 • nemôže spať sama,
 • Potrebuje prítomnosť mamičky alebo otca na dobrý nočný spánok.

Všetky tieto príčiny sa prejavujú vo forme plaču, kriku a rozmarov.

Majte na pamäti! Je iba prirodzené, že počas spoločného spánku je dieťa zvyknuté spať so svojou matkou a nechce sa s vami rozlúčiť.

Ďalším dôvodom, prečo sa deti do 4 rokov nechcú odlúčiť od svojich rodičov, je strach detí.

Vo veku dvoch rokov sa chlapci aktívne rozvíjajú predstavivosťou, počas dňa dostávajú veľa dojmov, z ktorých sa v noci zobudia a budú plakať. Keď sú deti blízko rodičov, cítia sa chránené, takže nechcú spať v inej miestnosti.

Každé dieťa prežíva obdobie obáv z detstva. Pri obavách detí potrebuje dieťa pomoc, aby si dokázalo poradiť.

Čo s tým môžeme urobiť?

 1. nenechajte dieťa pozerať strašidelné karikatúry a nepozerajte sa na správy o rôznych katastrofách, vraždách a incidentoch sami,
 2. večer hrajte s dieťaťom pokojné hry,
 3. Neobťažujte dieťa zbabelcom,
 4. snažte sa vyhnúť frázam o tme - „Je tam strašidelné!“ alebo „Nechoďte, je tma!“ stáva sa, že rodičia sami povedali frázu a vyvolali v dieťati strach,
 5. Odporúčam tiež prečítať si článok o tejto téme, ktorý je k dispozícii na stránke: Nočné obavy dieťaťa >>>.

Ak už nedojčíte, najrýchlejším spôsobom, ako naučiť svoje dieťa spať oddelene, je použiť 4-stupňovú techniku, ktorú dostanete na seminári Ako preniesť dieťa na samostatné lôžko? >>>

Okrem seminára dostanete bonusovú lekciu o zbavení dieťaťa obáv detí.

Začíname odstaviť dieťa zo zdieľania spánku

Pravdepodobne vás zaujíma, ako naučiť dieťa spať v postieľke? Ak chcete preniesť svoje dieťa na sen v samostatnej posteli, musíte byť trpezliví, vytrvalí a pozorní voči svojmu dieťaťu.

 • Ak chcete začať, vyberte jeden list postieľky a umiestnite ho blízko svojho. V tejto situácii sa zdá, že dieťa je s vami a spí v posteli,
 • Keď si dieťa zvykne na nové územie, posteľ sa dá postupne presúvať ďalej a ďalej od rodičov.

Ale ako naučiť dvojročné dieťa spať v postieľke?

Ak je dieťa staršie ako 2 roky, potom sa môžete veľmi dobre hrať na jeho želanie byť nezávislým. Použite to pri presťahovaní na inú posteľ a jednoducho ju pripravte:

 1. Nezabudnite hovoriť s dieťaťom, povedzte mu, že iba deti spia so svojimi rodičmi a že je už veľký a má svoju vlastnú posteľ, ktorá plače, ak v ňom nikto nespí,

Это небольшой прием из сказкотерапии, который вы можете применить. Более подробно о нем я рассказываю в курсе по переводу ребенка в отдельную кроватку.

 1. Чтобы кроха не боялся, включайте в комнате ночник или настольную лампу,
 2. Выработайте определенный ритуал перед сном, который будет включать в себя, например, купание, чтение сказки и сон. Spoločne s dieťaťom si položte hračky, spievajte uspávanky alebo počúvajte pokojnú melódiu. Užitočný článok na túto tému: Rituály pred spaním >>>,
 3. Premiestnite sa do svojej vlastnej postele, na akúkoľvek udalosť, napríklad na nový rok alebo narodeniny,
 4. Nezabudnite zapojiť dieťa do výberu vlastného hniezda, nechajte si v obchode vybrať posteľ pre seba,
 5. Spolu so svojím synom alebo dcérou si vyzdvihnite posteľnú bielizeň pre ich postieľky,
 6. Vedľa malej dajte svoju obľúbenú hračku a povedzte, že ju v noci ochráni,
 7. Predstavte si rozprávku, ktorú čítate v noci, ktorá prinesie magické dobré sny.

Dôležité! Ak dieťa ešte dojčí, potom ho skôr, ako ho naučíte spať v samostatnej postieľke, musíte naučiť, aby zaspal sám bez hrude.

To umožní dieťaťu spať v noci zdravšie, neprebudiť sa a môžete tiež relaxovať a nepreťahovať sa medzi svojim vlastným a detským postieľkou.

Čo by rodičia nemali robiť?

 • nechajte dieťa v tme
 • vydesiť,
 • kričať a fyzicky trestať
 • vtipálek
 • vykazujú mäkkosť a slabosť,
 • hanba pred susedmi a príbuznými,
 • rozprávať hororové príbehy na noc,
 • ak sa dieťa bojí, nechaj plakať v posteli,

Je potrebné zvyknúť dieťa spať nezávisle, pretože zmeny vo veľkom počte môžu poškodiť psychiku dieťaťa.

Počas tohto zložitého obdobia buďte opatrní a pozorní pre celú rodinu.

Lyudmila Sharova, konzultantka spánku vášho dieťaťa.

Na konzultáciu sa môžete prihlásiť prostredníctvom formulára so spätnou väzbou.

Ako naučiť dieťa spať oddelene od mamy

Začal som hľadať informácie na túto tému, prehľadal som veľa stránok a fór. Ako som čakal, problém spoločného spánku je celkom bežný: veľa matiek kŕmi svoje bábätká na požiadanie a často ich berie do postele na nočné kŕmenie. A potom, keď si deti zvyknú spať v rodičovskej posteli, matky sa ich snažia odstaviť.

Komarovsky: Ako odstaviť zo spoločného spánku?

Aby bolo dieťa schopné rýchlo zaspať a spať, odporúča sa mnohým matkám, aby pred spaním vykonávali určité rituály. Napríklad kúpanie dieťaťa v kúpeľni, obliekanie do teplých pyžam, masáž, čítanie kníh alebo spievanie uspávanky. Táto rada je samozrejme dobrá, ale funguje iba so staršími deťmi, pretože s nimi môžete rokovať. Ale ako rokovať s desaťmesačným bootuzom, keď plače, spojí svoju matku a pokúsi sa so všetkou svojou mocou „utiecť“ z postieľky?

To je presne reakcia, ktorú som pozoroval u môjho dieťaťa každý večer, keď som sa ho snažil spať v postieľke. A cítil som ho ľúto, rozhodol som sa mu znova zraniť ani moju psychiku.

Začal som učiť svoje dieťa spať nezávisle od denného spánku. Po dopoludňajšom alebo obedovom kŕmení, keď dieťa začalo zaspať, som ho vzal do náručia a zľahka sa kymácal a potichu spieval ukolébavku. Keď dieťa zaspalo, opatrne som ho dal do postieľky. Ihneď som neodišiel a nejaký čas som sedel nablízku a nedal mi ruku od dieťaťa, takže mal pocit, že jeho matka je nablízku. A len keď som si bol istý, že moje dieťa spí poriadne, zložil som ruku a potichu opustil miestnosť. Ak sa v určitom okamihu dieťa prebudilo, potom som mu dal fľašu detského čaju alebo kompotu. Samozrejme, že nie všetko prebehlo hladko, niekedy začal konať, ale nakoniec zaspal.

Postupom času si moje dieťa zvyklo, že sa prebudí nie so mnou, ale v jeho postieľke, a to prestalo spôsobiť plač. Ak sa však počas dňa naučil spať nezávisle, potom bol večer vo večerných hodinách problematický. Bolo pre mňa ťažké položiť dieťa do náručí, tak som ho položil vedľa mňa. Len čo dieťa zaspalo, dal som ho do postieľky. Ak začal plakať, zaslal som mu to znova, čakal, až zaspí a znova ho pošle do postieľky.

O týždeň neskôr boli moje snahy nakoniec úspešné: moje dieťa sa v noci zobudilo, trochu sa zjedlo, potom sa prevrátilo na druhú stranu a zaspalo. Sám! Myslím, že si zvykol na svoju postieľku, rovnako ako predtým. Stále sa učíme zaspať nezávisle a problém bude úplne vyriešený.

Mnoho matiek sa samozrejme môže rozhodnúť, že moja metóda je príliš lojálna, takže dieťa by malo byť okamžite uložené do postele. Ale čo akonáhle sa dieťa v ňom okamžite prebudí a začne plakať? Som si istý, že každá matka by mala cítiť svoje dieťa: vedieť, kedy je lepšie dať dieťa do postieľky a kedy si ho vziať na seba, keď je dieťa pripravené spať samo a kedy ešte musí cítiť teplo mamy. Cítil som, že moje dieťa je pripravené „vystúpiť“ do svojej postieľky a celý proces prebiehal hladko, bez akýchkoľvek sĺz a starostí.

Najdôležitejšou vecou nie je ponáhľať sa, ale robiť všetko postupne. Môže to trvať dlho, než si dieťa zvykne na svoju detskú postieľku. Buďte trpezliví a výsledkom bude!

Pozrite si video: Kontrolovaný plač - ako naučiť dieťa do týždňa samé zaspávať (Október 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send