Užitočné tipy

Moti - nezvyčajné koláče z japonskej kuchyne

Pin
Send
Share
Send
Send


Moti je druh japonského ryžového koláča. Je to viskózne a sladké, varenie si vyžaduje určité úsilie, ale oplatí sa to. V skutočnosti je varenie mochi tak istou formou umenia, ako aj tradície. Často sa označuje ako „o-mochi“, čo ukazuje úctu, aby sa preukázalo, že mochi sa považuje za posvätné jedlo. Moti je neoddeliteľnou súčasťou japonskej novoročnej oslavy.

Tradične sa Moti varí v pare lepkavej ryže a potom sa melie vo veľmi veľkej malte. Pretože je to prakticky nemožné, ak doma nemáte vhodné vybavenie, tu opísaný recept poskytuje jednoduchšiu metódu pomocou rúry.

Ako si vyrobiť tortu Wagashi (Mochi) doma

Prísady do cesta:

 • Ryžová múka - 150 g.
 • Práškový cukor - 50 g.
 • Voda - 300 ml.
 • Škrob na kropenie (najlepšie zo všetkých kukurice) - 50 gr.
 • Farbenie potravín, ak chcete, aby sa koláče zafarbili.

Na plnenie si môžete vziať čokoládu, arašidovú alebo sezamovú pastu, džem (nezamieňajte sa s džemom, džem si lepšie drží svoj tvar a koláč nebude „tečie“) alebo varené kondenzované mlieko. Hlavnou vecou, ​​ktorú si treba zapamätať, je, že náplň by nemala byť tekutá, ale zároveň by mala byť dostatočne mäkká, aby sa zmiešala s jemným ryžovým cestom.

 1. Najskôr zmiešajte ryžovú múku a práškový cukor v malej panvici, železnej miske alebo dvojitom kotli.
 2. Potom do zmesi opatrne pridajte vodu a premiešajte.
 3. Potom sme dali do vodného kúpeľa, občas sme premiešali alebo zapli dvojitý kotol. Čas prípravy nášho testu bude asi 20 minút. Hotová hmota by mala byť elastická a trochu „gumená“.
 4. Keď hmota „dosiahne“, opatrne ju vytiahnite na stolovú dosku posypanú škrobom. Hmota by mala byť dostatočne silná, aby z nej mohla vzniknúť guľa.
 5. Pomocou rúk vytvoríme klobásu s priemerom asi 5 až 6 cm.
 6. "Klobásu" nakrájajte analogicky s knedľami na kruhy. Každým kruhom sploštite rukami a okamžite dajte do stredu asi lyžičku náplne, potom naplňte náplň cestom tak, aby sme nakoniec dostali loptu.
 7. Každá guľa sa ľahko navinie do škrobu a rozprestrie sa na miske.

Koláče sú pripravené! Takýto dezert sa však musí konzumovať do niekoľkých hodín po varení, inak vyschne, praskne a stratí jedinečnú chuť.

Klasické mochi bez náplne sa vyrábajú takmer rovnako.

Classic Mochi

 1. Hmota sa musí o niečo dlhšie držať vo vodnom kúpeli.
 2. Po položení na povrch nevytvára guľu, ale obdĺžnik.
 3. Potom obdĺžnik jednoducho nakrájame na malé štvorčeky, nakrájame ho na škrob (pre sladkosť môžete do škrobu pridať trochu práškového cukru) a položte ho na misku.

Musia sa tiež jesť čo najrýchlejšie. Ak vám napriek tomu zostane trochu mochi, môžu byť zmrazené, ale musíte ich rozmraziť vo vrecku alebo pod filmom, aby pri rozmrazovaní koláče nevysychali a nezvlhli. Ako vidíte, proces výroby týchto koláčov bude trvať iba pol hodiny, ale výsledný dezert vás prekvapí svojou nezvyčajnou chuťou!

Pin
Send
Share
Send
Send