Užitočné tipy

Druhy valčekov na cesto podľa materiálov, tvaru a funkčnosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Valivý kolík nie je len dôležitým zariadením na pečenie, ale aj ozdobným prvkom kuchyne. Spomedzi širokej škály typov tohto nástroja je ťažké vybrať ten správny produkt, pretože každý má svoje výhody. Naše hodnotenie je navrhnuté tak, aby pomohlo určiť výber a zvoliť najlepší valivý kolík pre test.

Ako zvoliť valček na cesto

Jedným z najdôležitejších parametrov pri výbere nástroja je materiál výroby:

 1. drevený Valčeky sa trochu pripájajú k cesta, ale sú považované za trvanlivé a cenovo dostupné.
 2. mramor výrobky sú príliš ťažké. Vyzerajú však štýlovo. V priebehu času môže taká vec prasknúť.
 3. Valček z nehrdzavejúcej ocele Vyzerá reprezentatívne a dobre drží chlad. Dá sa ľahko prať. Stojí za zváženie závažnosti položky a vysokých nákladov.
 4. Valčeky z plastu alebo silikónu sa ľahko čistia. Cesto sa na nich nelepí, preto je vhodné s nimi pracovať.
 5. Sklenené náradie vyžaduje určitú zručnosť. Takýto valivý čap vyzerá solídne. Je pravda, že budete musieť produkt neustále chrániť pred možnými čipmi.
 6. Ďalším dôležitým kritériom je Dĺžka. Jeho štandardný ukazovateľ je 50 cm. Niektoré drevené a kovové výrobky majú dĺžku 30 cm. Príliš dlhý valček nebude fungovať pre bežné cesto.

Pred rozhodnutím o výbere musíte venovať pozornosť ďalším parametrom:

 1. jednoduchosť použitia,
 2. správne rozloženie rovnováhy
 3. možnosť rotácie
 4. prítomnosť ozdobnej potlače (na sušienky, cestoviny, perníkové sušienky),
 5. povrchová úprava rukoväte
 6. šetrnosť k životnému prostrediu materiálu
 7. prítomnosť stojana v súprave,
 8. možnosť prania v umývačke riadu,
 9. kombinácia hodnoty a kvality.

Pri zostavovaní ratingu naši odborníci vzali do úvahy recenzie zákazníkov a vyššie uvedené kritériá.

Hodnotenie najlepších valivých kolíkov

nominant miesto názov produktu cena
Hodnotenie najlepších valivých kolíkov1Valček so silikónovým poťahom Stahlberg 550 ₽
2Nerezová oceľ Multi House 370 ₽
3Valivý kolík "Tupperware", s tryskovými krúžkami 1 620 ₽
4Mramorový mramor Premier Housewares 2 990 ₽

Valček so silikónovým poťahom Stahlberg

Na vrchole rebríčka je valivý kolík so silikónovým povlakom od Stahlbergu. Nemecký model si vyslúžil obrovské ocenenie. Vzhľad je to kovová tyč s bubnom potiahnutým silikónovým puzdrom. Valec sa točí dokonale, takže na valcovanie je potrebné pevne uchopiť rukoväte a jemne zatlačiť na cesto. Aj veľmi hustá vrstva sa hodí k tomuto valivému kolíku. Cesto sa nelepí na povrch. Ukázalo sa, že je tenký a hladký.

Umývanie valčeka nie je ťažké. Kov v priebehu času nehrdzavie. Hmotnosť produktu je celkom prijateľná. Nástroj je dodávaný v niekoľkých žiarivých farbách. Stojí 550 rubľov. To je najlepšia hodnota pre vysokú nemeckú kvalitu a štýlový dizajn.

Nerezová oceľ Multi House

Ďalším účastníkom v hodnotení je vynikajúci pomocník pri pečení lístkového, čerstvého a krehkého pečiva. Valček od značky Multidom je vyrobený v Číne. Je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a má jasné ergonomické rukoväte z polypropylénu, čo vám umožní vykonávať prácu ešte rýchlejšie. Produkt je možné prať v umývačke riadu. Má optimálnu dĺžku 42 cm a váži iba 200 g.

Kupujúci poznamenávajú, že valček sa ľahko ošetruje, je úplne hygienický a ľahko sa čistí pomocou tekutého mydla alebo špeciálneho umývacieho prostriedku na umývanie riadu. V prípade potreby môže byť produkt zavesený za otvory na držadlách. Posúvaním je proces varenia jednoduchý a pohodlný. Tento nástroj je k dispozícii v niekoľkých verziách. V katalógu sú ružové, oranžové, zelené a modré farby. Cena je asi 300 rubľov.

nedostatky

Nerezová oceľ Multi House

Ďalším účastníkom v hodnotení je vynikajúci pomocník pri pečení lístkového, čerstvého a krehkého pečiva. Valček od značky Multidom je vyrobený v Číne. Je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a má jasné ergonomické rukoväte z polypropylénu, čo vám umožní vykonávať prácu ešte rýchlejšie. Produkt je možné prať v umývačke riadu. Má optimálnu dĺžku 42 cm a váži iba 200 g.

Kupujúci poznamenávajú, že valček sa ľahko ošetruje, je úplne hygienický a ľahko sa čistí pomocou tekutého mydla alebo špeciálneho umývacieho prostriedku na umývanie riadu. V prípade potreby môže byť produkt zavesený za otvory na držadlách. Posúvaním je proces varenia jednoduchý a pohodlný. Tento nástroj je k dispozícii v niekoľkých verziách. V katalógu sú ružové, oranžové, zelené a modré farby. Cena je asi 300 rubľov.

dôstojnosť

 • trvanlivosť,
 • silné spracovanie,
 • niekoľko farieb v rade,
 • primeraná cena
 • posúvač
 • hygiena,
 • ľahká starostlivosť.

nedostatky

 • Neexistujú žiadne vážne mínusy.

Valivý kolík "Tupperware", s tryskovými krúžkami

Dĺžka valčekového kolíka „Taperver“ a veľký priemer vám umožňujú variť na akejkoľvek ploche. Pohodlné rukoväte s dĺžkou 6 cm sú vhodné pri uchopení dlaňami. Počas otáčania základne zostávajú nehybné. Do valčeka môžete naliať vodu. Vyrobené z plastu.

V súprave sú prstencové dýzy, ktoré zohrávajú úlohu foriem na rezanie. Spočiatku sa zdá, že produkt je trochu objemný, ale po 1-2 použitiach si naň ruky zvyknú. Tento valček ľahko valí mäkké cesto. Podľa recenzií sú formy pevne pripevnené a nie celkom ľahko odstrániteľné. Spotrebitelia tvrdia, že valček je veľmi ľahký a odolný. Len rozumie a rýchlo sa umyje. Cesto sa nelepí na svoj povrch. Boky umiestnené po stranách vhodne nastavujú pevnú hrúbku cesta - od 3 do 6 mm. Cena je 1600 rubľov.

Mramorový mramor Premier Housewares

Na poslednom mieste v rebríčku je veľkolepý model od Premier Housewares. Spolu s ňou je v súprave k dispozícii drevený stojan. Valček je vhodný na prípravu koláčov z lístkového cesta, sušienok. Na to, aby sa formácia zvrátila, nevyžaduje veľa úsilia. Na mäkkú skúšku to nie je príliš vhodné. 26 cm dlhá základňa je vyrobená z bieleho mramoru, rukoväte sú vyrobené z dreva.

Kupujúci upozorňujú, že produkt sa bude musieť skladovať veľmi starostlivo. Po prvé, dieťa ho môže spadnúť a odraziť nohy. Po druhé, perá sa môžu odlomiť na valivom čape, môžu prasknúť. Majitelia sú nadšení originalitou veci. Sú presvedčení, že taký valček bude vynikajúcou ozdobou každej kuchyne a odporúča vám, aby ste si pred nákupom starostlivo skontrolovali, či neobsahuje trhliny alebo škrabance. Cena tohto nástroja nie je dostupná pre každého. Musí sa zaplatiť asi 3 000 rubľov.

Výber kuchynského valčeka podľa materiálu

V obchodoch sú kuchynské valčeky na valcovanie cesta z dreva, nehrdzavejúcej ocele, silikónu, plastu a keramiky. Každý materiál má svoje klady a zápory, ale ak si vyberiete správny nástroj, berúc do úvahy typ cesta a vlastnosti pripraveného jedla, nevzniknú žiadne problémy.

Tradičné drevo a jeho slabiny

Prvé valcové zariadenia boli vyrobené z kameňa, hliny a dreva - v závislosti od dostupných materiálov a možnosti ich spracovania. Drevené valčeky na cesto sú dnes najobľúbenejšie. Priťahujú prijateľnú cenu, trvanlivosť a hmotnosť. Nie ťažký, ale nie veľmi ľahký (od 0,5 do 1 kg), znížte napätie počas valcovania.

Ale drevo je veľmi náladový materiál:

 • Bojí sa vlhkosti, čo sťažuje umývanie a dezinfekciu. Je dôležité sušiť.
 • Cesto sa drží na dobre leštenom povrchu, hlavne mäkké. Musíte neustále pridávať múku alebo do nej vložiť film.
 • V priebehu času drevo vytvára škrabance, otrepy a triesky. Baktérie a plesne sa začínajú množiť v prasklinách. A tenké kúsky môžu ublížiť vašim rukám alebo sa dostať do cesta.

Pri výbere dreveného valčeka uprednostňujte výrobky masívne drevo: lipa, dub, buk. V nízkonákladovom segmente je bambus lídrom s prirodzenými fungicídnymi a antimikrobiálnymi vlastnosťami.

Praktický a všestranný silikón

Náročné drevo bolo nahradené silikónovými valcovacími kolíkmi - hladké, praktické, ľahko udržiavateľné. Dokonca ani mäkké cesto sa nelepí na silikón, takže potreba pridania múky, ktorá ovplyvňuje konzistenciu, je výrazne znížená. A ak sa navinie na silikónovú podložku, obe strany zostanú čisté.

Majte však na pamäti, že kolíky do kuchyne sú vyrobené zo silikónu pľúcapreto nie sú pre niektoré diela príliš vhodné. Bude sa musieť viac snažiť. Silikónové valce sú vhodné pre malé objemy, mäkké cesto, listy s malým priemerom. Vo vnútri sa nachádzajú vážené kombinované modely, v ktorých je kovový valec.

Znalecký posudok

Natalia Mozhaeva, šéfkuchár v kaviarni Marseille

Ak chcete rozmaznávať svoje domáce koláče, mali by ste mať na farme dva valivé kolíky. Hrubý a ťažký pomocník sa hodí na valcovanie tenkej veľkej vrstvy cesta (na štrúdľa alebo knedle). Menšie zariadenie je užitočné na vytváranie súborov cookie, koláčov. Valivé kolíky majú v priemere dĺžku 25-30 cm a priemer 5-6 cm.Veľké vzorky sú 40-50 cm a priemer 7-9 cm.

Účel kovových modelov

V domácich kuchýň sa zriedka vyskytuje kovový valček z nehrdzavejúcej ocele, ale často ho používajú profesionálni kuchári. Nehrdzavejúca oceľ - odolný inertný materiál, ktorý dokáže doslova zvinúť všetko: mastný, horúci, kyslý, lepkavý. Žiadne riziko čipov a otrepov.

Hliník je z hľadiska univerzálnosti a praktickosti o niečo horší, ale tiež s dobrým povrchom vyhladí hladké a tenké vrstvy. Vhodný aj na mletie orechov, korenín a semien valcovaním.

Ak je to potrebné, kovové príslušenstvo môže teplo alebo chlad v mrazničke, ak to vyžaduje receptúra. Po práci je možné kovový spotrebič ľahko umývať horúcou vodou a saponátmi ručne alebo v umývačke riadu.

Ale budete si musieť zvyknúť na kuchynské kovové rolovacie kolíky. Majú ťažšiu váhu, takže sa musíte naučiť, ako rozdeľovať silu, aby ste neurobili chybu s hrúbkou. Ak máte nepríjemnú prácu s kovom, pozrite sa na kombinované modely s oceľovou pracovnou časťou a drevenými alebo silikónovými držadlami.

Na porazenie mäsa jednoducho nepoužívajte kovový valček. Nie je to určené. Prečítajte si naše ďalšie pokyny a vyberte kuchynské kladivo.

Keramika a sklo - na špeciálne príležitosti

Sklenené valcovacie kolíky sú hladké, vhodné nielen na cesto, ale aj na iné úlohy. Je pre nich výhodné rozvinúť cukrový tmel na koláč, sladkú hmotu na čokoládové párky, mleté ​​mäso, ryby alebo pečeň a ďalšie výrobky. S potrebným úsilím je ľahké stenčiť sa ako hrubšia vrstva.

Zaujímavé sú priehľadné modely pripomínajúce fľašu. Vnútri môžete naliať vodu alebo naliať obilie. Ak nie je potrebné upravovať hmotnosť, môžete dokonca vo vnútri uložiť niektoré cereálie alebo korenie.

Slabá strana skla je krehkosťPreto je nebezpečné odporúčať túto možnosť každý deň. Ak často pečiete a máte radi rozmanitosť, môžete ju získať ako ďalší nástroj.

Keramické a porcelánové valcovacie špendlíky na rolovanie cesta sa dajú ťažko priradiť predmetom na každodenné použitie, pretože si tiež vyžadujú opatrnú manipuláciu. Je dôležité monitorovať integritu glazúry, nemôže sa poškriabať a vystaviť prudkým extrémnym teplotám.

Vlastnosti valčekov z kameňa

Kamenné príslušenstvo najskôr opustilo kuchyňu a teraz sa vrátilo do novej role. Najdrahšie valčeky na cesto sú vyrobené z prírodného kameňa, sú ťažké (1,8 - 2 kg) a nie sú vhodné na všetky úlohy.

Ak je cesto jemné a mäkké, bude ťažké pracovať s ťažkým kameňom bez určitých zručností. Ale mramorový valček sa s tým rýchlo vyrovná pevne tesné cesto, Mramor môže byť podľa potreby ohrievaný a chladený a podľa receptu. Nemožno však dovoliť prudké zmeny teploty - existuje tu riziko prasklín a prasklín.

Z dôvodu závažnosti kameňov by sa zariadenia mali starostlivo skladovať. Existuje nielen nebezpečenstvo, že sa produkt na jeseň sám rozdelí, je tu tiež veľké riziko poškodenia stola, podlahy, riadu. Vyberte si modely so stojanmi v cene. Táto súprava sa stane dekoráciou kuchyne.

Oplatí sa kúpiť plastový valček

Moderné typy plastov sú pevné a odolné, nebojí sa vysokých teplôt a čistiacich prostriedkov. Cesto sa nelepí na hladký povrch a ľahko sa od neho vzdiali, ak je potrebné presunúť valcovaný výrobok na plech na pečenie. Nástroj sa nebojí oleja, vody, kyslých náplní do koláčov, mletého mäsa.

To všetko je však relevantné, ak je plastový valček vyrábaný výrobcom v dobrej viere, ktorý používa vysokokvalitný potravinársky plast odolný voči teplu. Ak ide o pochybný výrobok, o ktorom nie je ani uvedený výrobca a nie sú k dispozícii informácie o zložení surovín, prejdite okolo.

Je dôležité si uvedomiť, že plastové spotrebiče Nenechávajte v blízkosti zdrojov tepla.napríklad v blízkosti sporáka alebo rúry. Väčšina umelohmotného príslušenstva sa nedá umývať v umývačkách riadu.

Mimochodom, akrylové valčeky sa používajú nielen pri varení, ale aj pri vyšívaní. Na modelovanie valia polymérnu hlinu, slané cesto a ďalšie hmoty. Pokúste sa však získať samostatné nástroje na tvorivé a kuchynské úlohy.

Výhody a nevýhody, ktoré majú perá

Perá toľko neuľahčujú cestovanie, pretože ho robia pohodlnejším. Ak formujete valcovanie a neustále sa dotýkate pracovnej plochy, musíte mať vždy ruky čisté a suché. Človek sa musí dotknúť puzdra iba tučnými dlaňami, pretože všetky nepotrebné budú na skúške. Dlane, mimochodom, zostanú tiež čisté, pretože neprichádzajú do styku s múkou.

Rukoväte tiež chránia pracovnú časť pred nadmerným teplom z rúk. Obzvlášť dôležité pre chladené valce. Rukoväte sú pevné s telom a sú pripevnené. Vyzeralo nie tak dávno skladacie, Často sú vyrobené z iných materiálov, aby sa pohodlnejšie a ľahšie umývali.

Existujú však milenky, ktoré pohodlnejšie pracujú s jednoduchými valčekmi bez držadiel. V niektorých ohľadoch majú pravdu. Modely v tvare rovnomerného valca je možné rozvinúť takmer kdekoľvek, a to aj na panvici so stranami, kde nemôžete klesať pomocou rukovätí. Môže byť použitý ako posúvač.

Existuje ďalšia odroda - pevný valivý čap bez držadiel so zosilneným telom. Sú vhodné pri valcovaní hrubých koláčov z guľôčok z cesta, napríklad na šišky alebo biele. Vďaka tenkej vrstve sa podobná forma, ako hovoria skúsení kuchári, nezvláda.

Otočné rukoväte

Novinkou posledných rokov je točiaci sa kolík, ktorý sa skladá z dvoch častí: tyče s držadlami a tela. V takýchto modeloch môžete aktívne držať držadlá otáča sa iba pracovná časť, Na valcovanie cesta sa vynakladá menšie úsilie, dlane sa netierajú, čo je obzvlášť dôležité pre veľké objemy.

Valčeky s otočnými držadlami sa často vyrábajú kombinované, kombinujú plast s drevom, silikón s kovom rôznymi spôsobmi. Je výhodné, keď rukoväte nekĺzajú, ale zároveň sa ľahko umyjú pred nevyhnutným znečistením.

Priemer a dĺžka v závislosti od účelu

Na oknách sú krátke a dlhé valivé kolíky rôznych hrúbok. Nevšímajte si rôznych veľkostí - niektoré zjednodušujú a zrýchľujú valcovanie veľkých vrstiev koláčov a pizze, zatiaľ čo iné umožňujú spracovávať cesto priamo na plech a znižujú námahu pri príprave polotovarov pre malé predmety.

Najviac populárna veľkosť - 25-30 cm na dĺžku a priemer 5 až 6 cm. Dlhé valčeky na valcovanie veľkých vrstiev cesta dosahujú 40 - 50 cm a priemer niektorých modelov je 9 - 10 cm.

Najmenšie valcovacie kolíky dlhé od 7 do 10 cm sú vhodné na polotovary valcovaných kusov pre koláče, knedle a knedle. Spravidla sú takéto modely spravidla bez držadiel alebo s jednou hornou časťou, napríklad valčekom. Tvar valca je vhodný na prácu v stiesnených priestoroch - na malom koberci, plechu na pečenie, doske.

Na niektorých valivých kolíkoch riadokpomáha dosiahnuť presné rozmery počas valcovania. Usporiadanie je vhodné, keď potrebujete dodržať rozmery plechu na pečenie alebo pripraviť niekoľko rovnakých vrstiev koláča.

Tenké dlhé rolovacie špendlíky (ohýbanie) sú nevyhnutné na prípravu arménskeho výplachu, pahvala, niektorých druhov pizze a koláčov s veľkým priemerom. Umožňujú vám valiť veľmi tenké cesto a vykonávať minimálne pohyby. na ukluv Je vhodné navíjať veľké kúsky cesta. V tomto riadku sú modely s dĺžkou metrov alebo viac.

Nastaviteľná hrúbka cesta

Pre začiatočníkov, pre ktorých je ťažké určiť výšku valcovaného cesta okom, prišli s valivým kolíkom s nastaviteľnou hrúbkou. V takýchto modeloch sú upravené špeciálne prstencové nohy, ktoré obmedzujú spúšťanie, len čo výška dosiahne vopred stanovenú výšku. Žiadne diery, tenké okraje, priehlbiny alebo hľuzy.

Práca s takýmto valivým čapom je veľmi jednoduchá - musíte nainštalovať svorky s prihliadnutím na požadovanú hrúbku. K dispozícii je predaj dva druhy nastaviteľné modely. V niektorých musíte ručne nasadiť obmedzujúce krúžky na konce pracovnej časti, zatiaľ čo v iných stačí urobiť správny počet otáčok.

V obidvoch prípadoch pracovná plocha jednoducho neklesne pod vopred stanovenú úroveň a vrstva sa ukáže byť rovnaká a jednotná v celej oblasti, čo je obzvlášť dôležité pre tenké cesto, pizzu, koláčiky.

Keď potrebujete povrch textúry

Tvarovaný valček na cesto so vzorom okamžite aplikuje na povrch krásny vzor alebo nápis. Но рассматривать такой вариант как основной и единственный нельзя. Сначала тесто нужно раскатать до нужной толщины и формы, сделать его гладким и ровным. И только потом пройтись по верху красивой текстурной скалкой для украшения выпечки. a iba razaby nedošlo k narušeniu vzoru.

Výber textúr je vďaka konkurencii obrovský. Môžete si kúpiť vzorovaný valček pre cookies s malou potlačou, pre perníkové sušienky s výraznými vzormi, pre koláče s originálnou ozdobou. S takým asistentom môžete jednoducho získať krásne pečivo a stráviť minimum času a úsilia.

Vezmite prosím na vedomie, že textúra, najmä slabo vyjadrená, nie je vhodná pre tie druhy cesta, ktoré sa zvyšujú počas kontroly a pečenia (kvasnice, oblátky, sóda). Kresba jednoducho zmizne. Tento segment je určený pre piesok a podobné druhy, ktoré si zachovávajú svoj tvar.

Špeciálne zvinovacie špendlíky sa predávajú za perníky a sušienky, ktoré nielen pridávajú textúru, ale aj označte hárok do štvorcov alebo obdĺžniky rovnakej veľkosti. Zostáva iba rozrezať rezervoár na kusové výrobky pozdĺž jasne viditeľných čiar. Najlepšie je robiť všetko priamo v pekáčke.

Pre tlačené koláče existujú sady, ktoré obsahujú formy perníkov so vzormi na spodnej a bočnej strane. Stačí vyplniť vybranie a vyvaliť sa iba na jednej strane.

Okrem pečenia môžete navíjať čokoládu, tmel, cukríky a iné formované hmoty. Ale pre lepkavé prísady je lepšie zvoliť textúru a vyrezávané valčeky z silikónu alebo plastu. Strom je vhodný iba na cesto.

Prečo naliať vodu dovnútra

Aby bolo možné ťažšiu pracovnú časť, prišli s valivým kolíkom s vodou vo vnútri. Takéto modely sú duté, ale pevne skrútené. Pridaním vody do diery je ľahké nastaviť hmotnosť nástroja.

Teplota kvapaliny sa môže líšiť. Ak cesto vyžaduje studený povrch (napríklad aby sa olej v zmesi neroztopil), musíte najskôr naliať chladená voda, V prípade receptov vyžadujúcich valcovanie za tepla by sa voda mala zohrievať.

Najlepšie valčekové kolíky s vodným chladením sú vyrobené z kovov a skla - materiály, ktoré sa dajú chladiť. Sklenené fľaše sú veľmi podobné. Podnikateľské ženy v domácnosti používajú na prepravu nápojov kolíky s nastaviteľnou hmotnosťou. Rozbitné nádoby sú vhodné na piknik, pláž, chalupu.

Prehľad funkčných kolíkov pre domácnosť

V tejto zbierke sme zhromaždili zaujímavé modely, ktoré môžu byť pre vás zjavením.

Multifunkčný kuchynský spotrebič tri v jednom obsahuje valček, paličku a nádobu na olej alebo ocot. Skutočný kuchynský transformátor, ktorý ocenia milovníci minimalizmu, ktorí netolerujú zbytočné predmety v dome.

Krásny perníkový valček s výrazným vzorom a zreteľným rozdelením cesta na pekné obdĺžniky. Druhá strana môže zostať hladká a potom obe polovice zalepiť silným džemom alebo prevareným kondenzovaným mliekom.

Pre rýchle modelovanie ravioli alebo ravioli existujú špeciálne zariadenia, ktoré fungujú na princípe manuálnej ravioli. Ale tu je všetko oveľa jednoduchšie. Je pravda, že knedle sa nezískajú okrúhle, ale štvorcové alebo obdĺžnikové.

Na presné rezanie rezancov je tiež k dispozícii zariadenie, ktoré pomáha rýchlo získať veľa rovnomerných prúžkov z valcovaného plechu cesta. Vhodný pre niektoré druhy baklavy a kefy.

Je vhodné pracovať s valčekom na valcovanie základov pizze priamo na panvici s cestami akejkoľvek hrúbky. Rotačný valec je tiež vhodný na valcovanie malých knedlí.

Plastový valček na sušienky s dýzami osloví tých, ktorí často pečú. Nekomplikované plesne pomáhajú variť kučeravé sušienky z krehkého pečiva alebo perníkovej cukrovinky na vianočný stromček.

Ešte viac noviniek a zaujímavých modelov nájdete v internetových obchodoch a na pultoch oddelení jedál. Predávajú sa jednotlivo av sadách, ktoré zahŕňajú rôzne typy.

Pri výbere najlepšieho valčeka pre seba alebo ako darček nezabudnite skontrolovať osvedčenia o zhode. Kvalita a bezpečnosť musia byť nad úrovňou krásy a funkčnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send