Užitočné tipy

Oleg Dimitrov

Pin
Send
Share
Send
Send


S otvorením mojej školy terapeutickej hypnózy a hypnoterapie sa v Rusku začalo objavovať ešte viac hypnoterapeutov a hypnológov. Po otvorení kurzov hypnoterapeuta, v ktorých poskytujem viac znalostí za 3 hodiny, ako niekedy niekto v šesťdňovom kurze, čoskoro bude v celom Rusku najmenej 1 milión ľudí, ktorí budú hypnoterapeuti. Každý nie je len psychológ, dokonca aj dojička bude mať nielen hypnózu, ale aj hypnoterapiu. V Ruskej federácii je každé dva týždne zaručené, že bude stále ťažšie nájsť profesionálneho hypnoterapeuta: počet kurzov je obrovský. Po ukončení školy často otvorili tú istú a pokúsili sa ju kopírovať. Vyučuje sa často bez výrazných pracovných skúseností. Každý môže byť nazývaný hypnoterapeutom, ale ani zďaleka jedným. Ako si vybrať hypnoterapeuta v takýchto podmienkach?

Hypnóza je synonymom pre somnambulizmus. Toto je stav otvorenej psychiky, keď jedno neúmyselne hovorené slovo môže ovplyvniť nepredvídateľným spôsobom a vy môžete byť infikovaní súčasným stavom hypnoterapeuta. Preto by výber osoby, ktorá sa bude zaoberať vašou psychikou, mala byť vyvážená.

Ak ste už prvému prichádzajúcemu dôverovali a nepodarilo sa vám to, nie je prekvapujúce, podľa mňa ste predtým neboli dosť vážni o svojich problémoch. Aj keď sa veľmi často obracajú na mňa, strávili s majstrami Reiki, liečiteľmi, psychikami atď. takmer všetky peniaze, stovky tisíc rubľov. Vážnym klientom, ktorý má vysokú šancu na úspech, je niekto, kto túto záležitosť študuje čo najpodrobnejšie. Skutočnosť, že budete stále napravení, ak sa skôr alebo neskôr ocitnete v rukách skutočného profesionála, je polo-mýtus, pretože začínajúci hypnoterapeuti môžu robiť toľko vecí, že odborník jednoducho nemusí mať dosť peňazí, aby to vykopal. Lámanie - nie budova.

Samozrejme sa vám zobrazia rôzne osvedčenia a ďalšie doklady. Mnoho z nich si zaslúži tvrdé, niektoré - len fentiflyushkiny listy. Vychádza to z vlastných vydaných listov a titulov (všetky druhy asociácií a iných) a končí sa, ako sa zdá, členstvom v OPPL (Professional Psychotherapeutic League) - tento dokument však môže získať takmer každý a samotné členstvo vám neposkytuje žiadne záruky ako klient. : Ja osobne som sa pokúsil naraz pritiahnuť organizáciu k otázke členstva kvôli nemorálnemu správaniu jedného z členov, ale členské poplatky prevážili a túto záležitosť som nezvážil. Preto žiadne kusy papiera neposkytujú záruky morálnej čistoty terapeuta a žiadna organizácia, ktorá vydáva doklady, vám nič nezaručuje.

Predstavia sa diplomy. Venujte pozornosť, je to moskovská alebo regionálna univerzita? Podľa mojich skúseností som nepočula nič dobré o regionálnych. Nemôžu existovať zdroje NOVÉHO vedomia: iba kópie. Bohužiaľ, to je realita.

Zistite, ktorý absolvent školy je hypnológ? Nemôžem ti povedať ani varovať ako psychiatra. Tréneri v hypnotických školách nie sú vždy lekármi, čo znamená, že sa neobmedzujú iba na prísahy lekára. Čo podľa môjho názoru nie je zanedbávané, rozdávanie pod zámienkou nových - starých informácií a pod zámienkou technológií na zlepšenie života - iba maskovacie technológie a namiesto kvalitného liečenia - blaho, ktoré sa vníma ako uzdravenie. Aj keď sa zdá, že sú pokročilé, školy môžu rozdávať špeciálne nesprávne vedomosti, aby si pri odchode nevytvárali konkurentov pre seba.

Nakoniec to všetko trpí sám klient. Preto zodpovednosť za liečenie leží na vás. Akýkoľvek pokus prevziať túto zodpovednosť za terapeuta (tj poskytnúť vám záruky uzdravenia) - dáva hypnoterapeutovi banálne šarlatanie. Ak potrebujete záruky, na vás čakajú psychici, potom na mňa už čakám. Osobne nemôžem poskytnúť viac ako 50% záruku - pretože vykonávam svoju 50% prácu 100%, a myslím si, že už som na to zhromaždil dostatok dôkazov.

Hypnoterapeutom môže byť na jednej strane akákoľvek osoba. Na druhej strane chcete, aby sa niekto s dostatočnou životnou skúsenosťou, dobrým vzdelaním a ešte viac vysporiadal so svojou psychikou. Úlohou pokročilého hypnoterapeuta je vycvičiť svoje neuróny tak, aby reagovali novým spôsobom, a navrátili staré nervové spojenia k novým. Toto sa deje v procese špeciálneho školenia. Preto nielen samotný výsledok, ale aj jeho sila a efektívnosť, závisí od toho, kto je váš učiteľ, konkrétne od učiteľa a hypnoterapeuta, ako sami vidíte v praxi.

„Hypnoterapia“ sa veľmi často nazýva celý rad postupov a techník, takže použitie tohto výrazu vám nedáva žiadne záruky, že služba v krajine je rovnaká. Najčastejšie, pod zámienkou „terapeutických“ služieb, predávajú čokoľvek, len vás nenaučia reagovať novým spôsobom, hoci môžu dokonca použiť rovnaké formulácie ako ja, napríklad „nervové spojenia“, „hypnoterapia“, „inštinkty“, „vibrácie“. , „Rozhodnutia a závery“ atď.

Klienti niekedy chcú terapeuta s rozsiahlymi skúsenosťami. A je zaručené, že zlyhajú. Prehistorická technológia bola už dlho na okraji dejín, ale stará garda sa v zásade nemôže naučiť nič nové - závažnosť ich vlastnej zjavnej veľkosti to neumožňuje. Pracujete viac ako 3 roky? Už podozrivé. Nové informácie prišli do Ruska nie viac ako rok alebo dva roky. Po každom zlyhaní ma každý týždeň oslovujú rôzne celebrity so skúsenosťami.

Ak ste použili „Ericksonovu hypnózu“, ponáhľam sa, aby som vás potešil - 99% z týchto terapeutov vám nebude môcť ublížiť. Nanešťastie ich pomoc nie je vždy možná. Ale nebuďte vystrašení - neuvažujem o kontaktovaní Ericksoniánov ani kvôli pokusu o terapiu. S rovnakým úspechom by sa človek mohol obrátiť na psychiku. V čase písania týchto riadkov je zrejmé, že sa tento riadok časom vymaže.

Všimnite si, či hypnoterapeut sa snaží naznačiť najdlhší možný čas relácie. Prilákajú klientov počas trvania relácie, taký hypnoterapeut kričí do celého sveta: vôbec nemám žiadne skúsenosti, takže dúfam, že vás priťahujem tým, že to môžem urobiť s vami na dlhú dobu. A verte mi, že vykonajú veľa práce. Zbytočné. Zároveň si myslím, že čím dlhšie, tým lepšie.

Moje prvé sedenia mohli trvať 4-6 hodín. (po štúdiu v Ruskej federácii). Potom sa stali 3 hodiny. (po štúdiu v USA) Potom 2,5 hodiny. (po ďalšom školení v USA) Potom 2h. (Toto je už nárast v praxi). A teraz je moje sedenie 60-90 minút. Počas tejto doby robím toľko ako predtým za 2,5-4 hodiny.

Je dosť ťažké určiť kvalitu poskytovaných služieb za cenu. Ak však hypnoterapeut účtuje sadzbu na úrovni psychológov (v Moskve je to asi 5 000 rubľov na reláciu), nie je si istý sám sebou. Osoba, ktorá vlastní najmodernejší a najúčinnejší nástroj, nemôže brať toľko, koľko účtuje za „len rozprávanie“. Alebo psychológ používa hypnózu a hypnoterapiu bez toho, aby o tom klienti vedeli - je to ľahké, pretože nebudete vedieť, že ste v hypnóze.

Koľko by mala hypnoterapia stáť? Koľko stoja iné metódy? Aké je trvanie iných terapií? Článok „Koľko by mala hypnoterapia stáť“ odpovedá na toto všetko.

Neistý hypnoterapeut:

 • Sám je chorý a vyžaduje si liečbu aj výcvik.
 • Ľahko sa rozdáva rôznymi spôsobmi:
  • Vstúpi do zbytočných organizácií, ktoré vás spamujú rôznymi kúskami papiera. Potrebné sú samozrejme dokumenty, ale nie všetky dokumenty sú rovnako užitočné.
  • Ponúka dlhé stretnutia, je hrdý na svoje trvanie, snaží sa ho zväčšíť. Dúfame tiež, že hľadáte lacnejšie miesto (za hodinu). Ak hľadáte, kde je to lacnejšie - určite nájdete lacného hypnoterapeuta. Toto nie som ja.
  • Trvá to len psychológ - je to vysoko neistý hypnoterapeut alebo psychológ, ktorý diskrétne uplatňuje hypnózu. Toto je tajomstvo úspešných psychológov - hypnoterapiu používajú diskrétne a ja to učím.
  • Trvá to viac ako psychológ, ale je to plachý - sebavedomý hypnoterapeut, ale má pochybnosti, či to, čo robí, je správne. Môže predpokladať, že to trvá tak veľa a trpí to.
  • Trvá to oveľa drahšie ako psychológ - môže liečiť ostatných. Nebude to fungovať inak. Dajte mu 70 minút a všetko bude jasné, „kto je kto“. Odporúčam podstúpiť terapiu iba u bohatých hypnoterapeutov, pretože nechcete byť nakazení chudobou.
  • Poskytuje záruku.
  • Je to Ericksonov hypnológ. Ak začujete slovo „Erickson“ - spustite.

Môže existovať fotografia, ktorú máte na výber terapeuta. Aj keď v skutočnosti to tak nie je. Koniec koncov, nejde o trh, kde sú všetky vodné melóny rovnaké. Hypnoterapia nie je ten istý produkt.

Prečo návrh nefunguje

Pretože príčina problému nie je stanovená. Na vrchole starého problému visí nové presvedčenie, že teraz by vaše správanie malo byť odlišné. Celá táto schéma bude fungovať presne do okamihu, keď existuje silný strach, ktorý zablokuje návrhy.

Hypnoterapeut uvádza pacienta do hypnózy a zisťuje a opravuje problém, Hypnóza umožňuje zapamätať si zabudnuté detské zranenia. Bez hypnózy je to v niektorých prípadoch ťažké. Po zistení príčiny sa v hypnóze koriguje hlavná situácia pod vedením hypnoterapeuta. Emocionálny náboj je odstránený.

Napríklad, ak ide o strach z rozprávania na verejnosti, potom v situácii, keď dieťa v matiné prvýkrát slabo recitovalo rým, emócie zlosti a strachu sa odstránia. Situácia už dávno uplynula a keď človek tieto epizódy znova pretvorí, emócie zmiznú. Musíte tiež vyjadriť tie pocity, ktoré tu neboli vyjadrené. Napríklad dieťa v tejto situácii chcelo prejavovať agresívne kričanie a dupanie nôh. Ale on si to sám zakázal. Preto si v hypnóze treba predstaviť, že to je to, čo robí. Nepríjemný pocit tak zmizne.

Akonáhle bude nepríjemné pocity zo začiatočnej situácie, rozhodnutie predstaviť sa nepríjemným spôsobom okamžite zanikne. Pretože rozhodnutie bolo spojené s emóciami. A keď emócia odchádza, rozhodnutie sa zabudne.

Zodpovednosť hypnoterapeuta

Aby bol hypnoterapeut účinný, je potrebná spolupráca so zákazníkom. Koniec koncov, 50% úspechu spočíva na hypnoterapeutovi a 50% úspechu leží na klientovi. Úlohou hypnoterapeuta je viesť pacienta. Všimnite si nezrovnalosti a miesta, kde bude potrebné odstrániť emócie.

Úlohou klienta je plniť to, čo hovorí hypnoterapeut. Pretože to nie je hypnoterapeut, ktorý zavádza klienta do hypnózy, ale klient sa zavádza do hypnózy. Hypnoterapeut iba hovorí, čo robiť. Klient sleduje hypnoterapeuta.

Čo lieči hypnoterapeut?

Hypnoterapeut lieči choroby spôsobené duševnou podstatou.

Obavy a fóbie

 • Zoznámte sa a chatujte
 • Hovorenie na verejnosti
 • Strach z verejného odsúdenia
 • Akékoľvek iné

psychosomatika

A ďalšie choroby spôsobené psychosomatikami.

Kde je hypnoterapeut k ničomu?

 • S mozgovým ochorením: schizofrénia, manicko-depresívny syndróm
 • Narkomani (nezvratné zmeny v mozgu)
 • Alkoholici so skúsenosťami (nezvratné zmeny v mozgu)
 • Úplná desocializácia (neschopnosť nadviazať kontakt s hypnoterapeutom)
 • Ak neexistuje žiadna motivácia na zmenu
 • Je ťažké pracovať so samovraždou (nedostatok motivácie k zmene)

Ako sa lieči hypnoterapeut?

Najdôležitejšie je pochopiť, že hypnoterapeut pracuje s príčinou problému v psychosomatike a nie s následkom. Dôsledkom môže byť:

 • Dôsledok: Alkoholizmus. Dôvod: odmietnutie seba a sveta, strach. Túžba utiecť, skryť sa.
 • Dôsledok: Alergia. Dôvod: Silné nepohodlie. Potlačené emócie.
 • Dopad: koktavosť. Dôvod: Snažte sa vyhnúť kontaktu (zavrite ústa).
 • Dôsledok: Strabismus. Dôvod: Neochota vidieť škaredý a krutý svet okolo vás.
 • Dôsledok: Inkontinencia. Dôvod: túžba byť vypočutý, zmeniť miesto, postarať sa o vás.

Každý nepríjemný pocit v jeho koreňoch má pozitívny úmysel. Potrebujeme vinu, aby sme obnovili spravodlivosť vo vzťahu k niekomu. Zlosť, že si sami obnovujeme spravodlivosť. Hnev je chrániť sa. Strach - motivuje opustiť nebezpečné miesto.

Účinnosť hypnoterapie

smeršpecialistaPočet stretnutíúčinnosť
hypnoterapiehypnotherapist693%
psychoterapiapsychoterapeut2272%
psychoanalýzapsychológ60038%

* Zdroj údajov: Lekárske uznanie hypnózy a hypnoterapie, časopis o psychoterapii (zväzok 7, č. 1, Alfred A. Barrios, PHD) V roku 1955 vydala Britská lekárska asociácia správu, že hypnóza je cenným lekárskym nástrojom.

Úprava hypnoterapie

Hypnoterapeuti používajú na korekciu hypnózu + vekovú regresiu. Napriek účinnosti takejto hypnoterapie v súčasnosti používam svoju vlastnú modifikovanú techniku.
Pracujem s pocitom bezpodmienečnej lásky a videl som, aké veľkolepé zmeny prináša. Základňa sa objavuje z lásky k sebe, k vašim cieľom, k vášmu telu, za vaše chyby. Žiť svoj vlastný život je potešením, pretože ste v poriadku. A to všetko len kvôli tomu, že existuje pocit bezpodmienečnej lásky.

Preto pomocou kombinovaného prístupu - hypnoterapie na nápravu psychotraumy a rozvoj bezpodmienečnej lásky na vytvorenie základne. Ukazuje sa stabilná a šťastná osobnosť.

Aby som objasnil, aký je pocit bezpodmienečnej lásky, pozri moju prednášku:

Buďte zdraví a šťastní!
S pozdravom Oleg

Liečba hypnózy v Moskve - lekári hypnotického centra Aliancie

Hypnoterapia je ponorenie osoby do špeciálneho stavu - tranzu, ktorý riadi špecialista (hypnoterapeut alebo hypnológ, ale nie hypnotik). Keď čítame knihu bez zastavenia, pozeráme film, pohltený myšlienkami, aby sme si nevšimli nič okolo, zažívame stav podobný tranzu.

Vďaka hypnoterapii sa klient môže plne sústrediť na svoj vnútorný svet, nájsť a použiť svoje vlastné prírodné zdroje na zmenu alebo lepšiu kontrolu nad svojím životom.

Hypnotickú reláciu sa môžete zaregistrovať telefonicky v pracovnej dobe centra (od 10:00 do 21:00) alebo prostredníctvom formulára na webovej stránke. Správca vám poradí, ktorý odborník má zvoliť.

V Aliančnom centre sú nasledujúcimi hypnoterapeutmi (hypnoterapeuti) najlepší odborníci v Moskve. Choďte k odborníkom

Môžete sa prihlásiť na psychoterapeutickú a klinickú (lekársku) hypnózu. Súčasťou centra sú aj moderné diagnostické metódy (Neurotest, Neurofyziologický testovací systém) a liečba (biofeedback terapia, biofeedback).

Pre skúseného hypnoterapeuta nie je ťažké pracovať so skupinou ľudí - známymi (priateľmi, kolegami, príbuznými) alebo dokonca s neznámymi ľuďmi. Zákazníci sú ponorení do svojho vnútorného sveta, takže práca môže prebiehať súbežne. Hypnóza relácia pre manželský pár pomáha každému z manželov uvedomiť si svoje skutočné pocity, pocity a okamžite ich zdieľať s partnerom.

Na stránke „Kontakty“ nájdete podrobné pokyny, ako sa dostať do centra a ako nás nájdete. Klinika hypnózy v Moskovskej aliancii funguje sedem dní v týždni.

Hypnóza liečba duševných chorôb, vymenovanie terapeutickej hypnózy psychoterapeutom

Hypnoterapeutické sedenia pomáhajú vyrovnať sa s úzkosťou, fóbiami (patologické obavy), látkovou závislosťou (tabak), sexuálnou dysfunkciou, tendenciou k impulzívnym účinkom a zvykmi, ktoré narúšajú život. Hypnózna liečba neurózy sa kombinuje s psychoterapiou a korekciou liekov. Hypnoterapia zlepšuje spánok, pomáha vyrovnať sa s ťažkosťami pri učení, komunikácii a vzťahoch.

Dá sa závislosť na hazardných hrách, závislosť od počítačových / počítačových hier vyliečiť hypnózou? Hypnoterapia pomáha vyrovnať sa so závislosťou (bez ohľadu na to), ale je tu dôležitá podmienka: človek by sa mal chcieť zbaviť závislosti. Želania príbuzných alebo terapeutov nestačia - aby sa skutočne zmenili, musí klient vykonať prácu sám.

Hypnoterapia sa používa pri komplexnej liečbe bolesti, používa sa pri poruchách gastrointestinálneho traktu, kožných problémoch, poruchách sprevádzajúcich tehotenstvo, chemoterapii. Zubní lekári sa uchyľujú k pomoci hypnoterapeuta, keď sa ich klienti boja zubného vybavenia.

Všetky informácie, ktoré poskytnete hypnoterapeutovi, sú dôverné - Aliancia nezverejňuje informácie cudzincom (dokonca ani príbuzným) bez súhlasu klienta a neprenáša ich do iných organizácií (do práce, do výdajní).

Koľko stojí liečba hypnózy pre VSD? Nižšie nájdete cenu jednej hypnotickej relácie. Na liečbu vegetovaskulárnej dystónie bude potrebný liečebný cyklus. Na urýchlenie zotavenia je lepšie rozpracovať psychologické problémy pri individuálnej psychoterapii a pomocou liekov odstrániť príznaky poruchy.

S úzkosťou, pochybnosťami si človek nemusí vždy pamätať, kedy sa začal neustále báť a starať sa o nič. Hypnóza pomôže vrátiť sa k starým zážitkom (psychika ich môže vytlačiť z pamäti, skryť), rozprávať ich. Spolu s terapeutom sa klient rozhodne, aká oprávnená je táto úzkosť, ako sa s ňou vysporiadať. Hypnóza pre sebavedomie je dobrá, pretože človek nachádza v sebe sebadôveru, učí sa svojim silným stránkam a naučí sa ich používať.

Čo je to hypnóza na internete? Стоимость консультации гипнолога онлайн

Занятие с гипнологом проходит в спокойной, терапевтической обстановке — в отдельном кабинете, в который не проникает шум извне (снаружи естественно тоже не слышно, что происходит на сеансе). Pri hypnoterapii online (cez internet, cez Skype) je tiež dôležité mlčať, aby terapeut a klient neboli rozptyľovaní hlukom opráv v susedstve bytu, výkrikom detí, rozhovormi príbuzných alebo kolegov.

Kde funguje hypnoterapia online? Na Skype uskutočňujeme hypnóza, čas relácie je potrebné vopred dohodnúť s administrátorom telefonicky.

S pomocou terapeuta dosiahnete uvoľnený stav a budete sa môcť zamerať na konkrétne veci. Špecialista vás požiada, aby ste pozitívne premýšľali o svojich skúsenostiach a životných situáciách - pomôže to zmeniť spôsob myslenia alebo konania.

V nasledujúcej tabuľke je uvedená cena. Hypnotické sekcie online sa konajú počas pracovnej doby odborníkov.

Hypnóza spôsobená silnou bolesťou vám umožní zistiť, čo zosilňuje bolesť, čo bráni relaxácii. Ak príčina bolesti nie je fyzická (žiadne zranenie, poškodenie vnútorného orgánu), ale mentálna, hypnoterapia je jednou z vhodných možností liečby.

Hypnoterapeutické sedenia majú málo spoločného s farebnými popismi v knihách alebo filmoch - klient zostáva pri vedomí, nespí a spravidla nestráca kontrolu nad sebou. Budete počuť návrhy terapeuta, ale iba vy sa rozhodnete, či s nimi budete súhlasiť alebo nie. Kompetentný hypnoterapeut nelieči osobu proti svojej vôli.

Pozrite si video: Oleg Dimitrov Bulgaria (November 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send