Užitočné tipy

Prípravky na osobnú hygienu pre ženy

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho dievčat mylne verí, že obyčajný sprchový gél alebo detské mydlo je vhodné na intímnu hygienu. Gynekológovia varujú, že takáto nepozornosť na najcitlivejších miestach sa môže zmeniť na problémy s mikroflórou - jednoducho drozd. Faktom je, že v tejto časti nášho tela je obzvlášť dôležité udržiavať rovnováhu kyselina-báza. Ak používate bežné mydlo, táto rovnováha má tendenciu byť zásaditejšia (zatiaľ čo prostredie v tejto zóne by malo byť kyslé) ​​a krehká mikroflóra sa vystaví baktériám.

Finančné prostriedky pre intímnu zónu navyše neobsahujú mydlo. Majú pH 4 až 5, čo zodpovedá prirodzenému pH ženy. Na porovnanie: pH detského mydla môže dosiahnuť 7 a obvyklé - až 9. Inými slovami, riziko, že sa nenaruší rovnováha baktérií na tých najjemnejších miestach, je veľmi vysoké, ak nepoužívate špeciálnu kozmetiku.

Nakoniec neaplikujete krém na ruky na tvár a neumývate si vlasy sprchovacím gélom? Intímne miesta si nezaslúžia menej pozornosti ako pokožka tváre alebo vlasy.

Nivea Intimate Natural Intimate Gel

Život v sieťach: bezpečnostné pravidlá pre sociálne siete

Jemný čistiaci gél Nivea poteší nielen prijateľnú cenu, ale aj svojim zložením, v ktorom nenájdete zásadité mydlo a farbivá. Je pravda, že parfum má stále vôňu, ale je sotva viditeľný a jemný - gél má dezodorizačný účinok, ale nemal by spôsobovať alergie (len v prípade, že pred použitím vykonajte alergotest). Produkt obsahuje harmančekový extrakt a kyselinu mliečnu, ktoré pomáhajú neutralizovať zápal a upokojujú pokožku.

Cena: 190 rub.

Intímny hygienický gél Lactacyd Femina

Tento nástroj nenájdete v bežnom obchode - gél Lactacyd sa predáva iba v lekárni. Vo svojom zložení má gél kyselinu mliečnu a mliečne sérum (laktoserum) na udržanie normálnej mikroflóry. Náradie sa spotrebuje veľmi hospodárne - na jednu aplikáciu stačí niekoľko kvapiek. Okrem toho sa nám páčila textúra gélu - hodvábna a jemná.

Cena: 210 rub.

Intímny hygienický gél Sesderma

Tento produkt obsahuje extrakt lopúcha, ktorý upokojuje pokožku panthenol a dokonca aj kyselinu hyalurónovú! Najcitlivejšie miesta si napriek tomu vyžadujú osobitnú starostlivosť a pozornosť, aby koža zostala elastická čo najdlhšie. Okrem toho gél zmierňuje menšie zápalové procesy na sliznici, čím sa výrazne znižuje riziko drozdu.

Cena: 2400 rub.

Bezstarostný citlivý intímny gél

Jednou z najlepších možností dennej intímnej starostlivosti je to, že gél je lacný, ekonomický a čo je najdôležitejšie, vhodný pre veľmi citlivú pokožku. Gél je šľahaný do ľahkej peny, má jemnú arómu a dezodorizačný účinok. Je pravda, že na obale chýba dávkovač - v tomto zmysle je výrobok horší ako jeho konkurenti.

Cena: 170 rub.

Ženský gél SebaMed

Ďalšou lekárňou na našom zozname je SebaMed gél s nízkym pH 3,8. Výrobcovia tvrdia, že gél na intímnu hygienu je vhodný špeciálne pre mladé dievčatá, ktoré majú vo väčšine z nich mierne kyslú rovnováhu - to je dôvod, prečo je úroveň pH mierne podhodnotená. Tento gél má vôňu, ale tiež ľahkú a sotva vnímateľnú. A ako súčasť prírodných zložiek - panthenol, výťažok z panenských orechov a betaín, ktoré zmierňujú zápal a obnovujú mikroflóru citlivej zóny.

Cena: 350 rub.

Gél pre ženskú hygienu "Epigen Intimacy"

Rovnako ako väčšina gélov na intímnu hygienu obsahuje Epigen vo svojom zložení kyselinu mliečnu - už ste uhádli, že to pomáha udržiavať správnu rovnováhu. Na rozdiel od podobných činidiel však tento gél obsahuje aj kyselinu glycyrhizovú, ktorá bojuje s baktériami lepšie ako iné. Z tohto dôvodu sa neodporúča používať každý deň, je vhodnejší pre niektoré problematické problémy - napríklad po pohlavnom styku, počas menštruácie alebo ak súčasne liečite drozd. V tomto zmysle bude gél najlepším pomocníkom!

Cena: 510 rub.

Aké výrobky sú výrobkami osobnej starostlivosti?

Trhový segment výrobkov osobnej starostlivosti patrí medzi TOP 10 rýchlo rastúcich pozícií na trhu. Položky individuálnej starostlivosti sú medzi kupujúcimi, najmä ženami, veľmi populárne. Moderný trh ponúka klasifikáciu, podľa ktorej kategória „výrobky osobnej hygieny“ zahŕňa:

 • telová kozmetika
 • súvisiace doplnky a výrobky,
 • prostriedky na intímnu starostlivosť,
 • osobné hygienické potreby pre ženy,
 • prostriedky na odstraňovanie chĺpkov a depiláciu,
 • kozmetika do kúpeľa a sprchy,
 • príslušenstvo na pedikúru a manikúru,
 • výrobky dennej starostlivosti,
 • vlasová kozmetika
 • prostriedky na starostlivosť o ústnu dutinu atď.

Pri výbere výrobkov osobnej starostlivosti je dôležité vziať do úvahy vlastnosti vášho tela. Napríklad pri výbere kozmetiky pre tvár a telo by ste mali najskôr určiť typ pleti a potom vybrať zoznam potrebných prostriedkov. V arzenáli každej ženy by mali byť prostriedky na tónovanie, čistenie a výživu pokožky, ktoré predstavujú krémy, gély alebo peny, balzam atď. Prostriedky starostlivosti o ústnu dutinu môžu predchádzať infekciám, zubnému kazu, chorobám zubov a ďasien. Pomôžu zachovať čerstvosť a čistotu ústnej dutiny.
Samostatnú kategóriu nášho sortimentu tvoria dámske výrobky osobnej starostlivosti. Tieto výrobky sú vysokej kvality, potvrdené mnohými certifikátmi. Položky osobnej hygieny sú spoľahlivé, hypoalergénne, bezpečné, poskytujú denné pohodlie a pocit čistoty.

Prečo je výhodné nakupovať výrobky osobnej starostlivosti „online“?

Väčšina žien tradične chodí do železiarní alebo do lekární na výrobky osobnej starostlivosti. Výrobky osobnej hygieny sú v maloobchode vo farmácii veľmi žiadané. Je to kvôli zvýšenej dôvere zákazníkov vo farmaceutické výrobky. V poslednej dobe sa však na internete predávajú výrobky osobnej hygieny. Náš obchod ponúka najširšiu škálu vysoko kvalitných výrobkov za prijateľné ceny.

Buďte vždy zdraví! Zdieľať s priateľmi:

Prečo je lepšie používať nie bežné mydlo alebo sprchový gél, ale špeciálny nástroj pre intímnu oblasť?

Mydlo a bežné sprchové gély majú zásadité hodnoty pH, ktoré negatívne ovplyvňujú mikroflóru vagíny. V dôsledku narušenia kyslosti pohlavných orgánov sa podmienene patogénne mikroorganizmy začnú aktívne množiť, zvyšuje sa riziko vzniku vaginálnej infekcie. Výsledkom je:

 • Objem vypúšťania sa zvyšuje.
 • Je tu nepríjemný zápach.
 • V genitáliách sa často vyskytuje svrbenie a pálenie.
 • Možno pocit bolesti.

Porušenie mikroflóry má vážnejšie následky, medzi ktoré najhoršie patrí neplodnosť a nepriaznivý výsledok tehotenstva. Preto by žena nemala zanedbávať hygienu genitálií a mala by byť veľmi opatrná pri výbere prostriedkov, ktorými sa bude starať o vagínu.

Klasifikácia: typy a ich vlastnosti

Dôležité! Pred zakúpením produktu na intímnu hygienu je vhodné poradiť sa s lekárom a mali by ste venovať pozornosť jeho zloženiu. Ideálne, ak je na etikete označenie, že výrobok obsahuje kyselinu mliečnu, ktorej hlavným účelom je udržiavať normálnu mikroflóru vagíny, a antiseptikum, ktoré má baktericídny účinok.

Intímne mydlo

Intímne mydlo sa vo svojom zložení veľmi líši od bežných: jednou z jeho zložiek je kyselina mliečna, jej rastlinné zložky majú často tiež protizápalové a zvlhčujúce účinky. Produkt vysokej kvality nebude obsahovať farbivá, alkálie, parfumy, konzervačné látky, ktoré spôsobujú podráždenie a nepriaznivo ovplyvňujú vaginálnu mikroflóru.

Varovanie! Intímne mydlo možno odporučiť ženám, ktoré nemajú problémy so suchou pokožkou penisu.

Ideálne pre ženy s citlivou a suchou pokožkou. Je to jemná emulzia bez mydla, ale so zahrnutím kyseliny mliečnej ako látky, ktorá podporuje prirodzenú rovnováhu kyslosti vagíny (pH nie viac ako 5). Mnohí výrobcovia tiež zahrnujú do gélu a bylinných zložiek, ktoré pomáhajú chrániť pred rôznymi infekciami, poskytujú liečivé vlastnosti produktu a príjemnú arómu.

Forma na uvoľňovanie gélu: najčastejšie sa jedná o fľaše s rozprašovačom, čo výrazne uľahčuje jeho použitie. Potrebná časť hygienického produktu v dôsledku stlačenia dávkovača rukou spadne do dlane, nariedená malým množstvom vody, nanesená na sliznicu a potom dôkladne opláchnutá teplou vodou.

Vysoko kvalitný gél neobsahuje umelé vône, konzervačné látky a farbivá, dokonale zvlhčuje sliznicu a je účinnou prevenciou zdravotných problémov žien.

Pena a pena

Tieto výrobky sú ideálne pre ženy s veľmi jemnou pokožkou: vzdušná konzistencia pien a pien dáva pocit ľahkosti a pohodlia. Prostriedok jemne čistí pokožku bez toho, aby spôsoboval jej tesnosť a suchosť.

V kompozícii musí byť prítomná kyselina mliečna. Je lepšie, ak je výrobok balený vo fľaši s rozprašovačom: to značne uľahčí jeho použitie. Len nezabudnite fľašu pred použitím pretrepať, aby ste vytvorili hustú penu.

Tento výrobok je určený na zvlhčenie pokožky pred a po kúpeli, aby sa zabránilo podráždeniu po kontakte s vodou. Napríklad sa môže aplikovať pred plávaním v bazéne alebo po osprchovaní.

Ďalšou výhodou tohto typu fondov: vďaka dobrým hydratačným vlastnostiam môžu byť krémy použité ako mazivo počas intímnych vzťahov. Okrem toho má správne vybraný krém antiseptické vlastnosti a normálne udržuje acidobázickú rovnováhu genitálií.

Vlhčené obrúsky

Intímne vlhké obrúsky sú nevyhnutnou vecou v prípadoch, keď umývacia schopnosť úplne chýba (dlhá cesta, počas menštruácie v práci). Za žiadnych okolností by ste nemali nahrádzať plnohodnotné sprchovanie pomocou utierok na intímne miesta, aj keď pravidelne.

Obrúsky sú nasýtené špeciálnou látkou, ktorá obsahuje kyselinu mliečnu, zvlhčovacie oleje a dezinfekčné bylinky. Preto produkt dokonale čistí jemnú pokožku bez narušenia rovnováhy pH, zvlhčuje ju a dezinfikuje. Tkanina, z ktorej sú vyrobené, je obvykle mäkká a príjemná na dotyk. Balenie je kompaktné a ľahko sa vojde do kabelky.

Dôležité! Intímne obrúsky by nemali obsahovať alkohol!

dezodorant

Hlavným účelom dezodorantu je odstránenie nepríjemného zápachu z vagíny, napríklad pri dysbióze. Môže sa aplikovať priamo na pokožku (iba po umytí) alebo na bielizeň (iba čerstvé).

Je potrebné poznamenať, že okolo tohto konkrétneho prostriedku intímnej hygieny vzniká najväčší spor. Mnoho lekárov má sklon k myšlienke, že dezodoranty sú škodlivé pre zdravie žien. Poškodzujú najmä dievčatá, ktoré ešte nemajú úplne rozvinuté intímne hygienické schopnosti. Faktom je, že použitie dezodorantu nenahrádza jednoduché umývanie: produkt môže tlmiť nepríjemný zápach, ale ho ničiť. Kvalitný dezodorant sa spravidla ľahko vyrovná s cieľom bez toho, aby mal vlastnú výraznú arómu. Ak má výrobok vlastnú arómu, znamená to, že obsahuje veľké množstvo umelých vôní, ktoré môžu spôsobiť vážne podráždenie alebo alergickú reakciu, čo samozrejme najlepšie neovplyvňuje zdravie žien.

Pomoc! Kritériá výberu konkrétneho produktu závisia od stavu ženského pohlavného orgánu: počas menštruácie alebo ovulácie je pre ženy lepšie zvoliť si produkty, ktoré podporujú kyslé prostredie. Ženy počas menopauzy alebo menštruačných nepravidelností - neutrálne znamená, že s vaginálnou dysbiózou budú mať dobrý účinok lieky s antiseptickými zložkami.

Vlastnosti prostriedkov na intímnu hygienu

Intímna kozmetika by mala obsahovať také množstvo pH, ktoré sa nelíši od úrovne vaginálnej kyslosti (priemerná hodnota pH je 5,0 .. 7,0). Tento pomer pomáha udržiavať normálnu vaginálnu mikroflóru a zabraňuje výskytu dysbiózy.

Použitie konvenčných prostriedkov na starostlivosť o intímnu oblasť nie je schopné poskytnúť takúto ochranu genitáliam. Látky, ktoré tvoria jednoduchú kozmetiku, naopak narušujú acidobázickú rovnováhu vagíny. Hlavnou požiadavkou na všetky výrobky na intímnu hygienu je obsah fyziologickej kyseliny (výhodne kyseliny mliečnej) v zmesi. Okrem toho by biologicky aktívne látky, ktoré majú profylaktický a antimikrobiálny účinok, mali byť v kozmetike tohto typu.

Typy produktov intímnej hygieny

Prostriedky na starostlivosť o intímnu oblasť sú dostupné v rôznych formách, ktoré sa pri použití ľahko kombinujú:

 • Gél. Zloženie emulzie obsahuje kyselinu mliečnu a užitočné látky, ktoré môžu udržiavať zdravie intímnej zóny.
 • Mydlo. Produkt by mal obsahovať kyslé a prírodné rastlinné zložky, ktoré majú protizápalový účinok.
 • Pena alebo pena. Výrobky na intímnu hygienu sú určené na starostlivosť o veľmi citlivú pokožku. Ich použitie prispieva k šetrnému čisteniu, udržiavaniu normálnej vaginálnej mikroflóry a uvoľneniu sucha.
 • Vlhčené obrúsky. Pomáhajú čistiť intímnu oblasť v tých chvíľach, keď nie je možné osprchovať sa. Obrúsky sú impregnované tekutinou, ktorá obsahuje komponenty, ktoré nespôsobujú podráždenie.
 • Intímny krém. Zabraňuje podráždeniu a upokojuje pokožku. Najčastejšie sa používa ako ochrana pri plávaní na otvorenej vode alebo v bazénoch.
 • Dezodorant. Parfum pomáha zbaviť sa nepríjemného zápachu z pošvy, ktorý vznikol v dôsledku prítomnosti chorôb v oblasti genitálií.

Kde je lepšie kúpiť, aby sa zabránilo falšovaniu?

Výrobky na intímnu hygienu sa najlepšie nakupujú v lekárňach, supermarketoch a špecializovaných predajniach. Nákup v takejto inštitúcii významne znižuje riziko získania nekvalitného tovaru alebo falšovania. Okrem toho spravidla podmienky skladovania výrobkov zodpovedajú norme, ktorú nemožno povedať o pouličných stánkoch alebo stánkoch na trhu. Rozdiel v teplotách, vystavenie priamemu slnečnému žiareniu bude mať negatívny vplyv na kvalitu výrobkov.

PH úroveň: čo by to malo byť? Je rozdiel vo výkonnosti žien a mužov?

Pomoc! Hodnota pH je stupnica obsahujúca od 0 do 14 jednotiek. Kolísanie úrovne pH spôsobuje, že médium je buď kyslé (pH nižšie ako 7) alebo zásadité (pH vyššie ako 7). Hodnota pH 7 znamená, že médium je neutrálne.

Vaginálne pH by sa malo v ideálnom prípade pohybovať od 3,8 do 4,5 jednotiek. Tieto ukazovatele sú určené prítomnosťou kyseliny mliečnej vo vagíne, ktorá sa vytvára v dôsledku laktobacilov a ktorá znemožňuje reprodukciu patogénnych mikroorganizmov.

Optimálna hodnota pH pre produkty intímnej starostlivosti je neutrálna. Nástroj by nemal ovplyvňovať hladinu pH vagíny, aby nedošlo k narušeniu kyslosti tohto orgánu, čo spôsobuje veľa zdravotných problémov.

Varovanie! Pre dievčatá do 12 rokov a ženy počas menopauzy môžete odporučiť výrobky, ktorých pH sa pohybuje v rozmedzí 6,5 - 7, tehotné ženy sú vhodné pre ženy, ktorých pH je 3,5 - 4,5 jednotiek, optimálna hladina pH gélov a pien pre intímna hygiena určená pre ženy a dievčatá od 13 do 45 rokov je 4,5 - 5 jednotiek.

Pretože oblasť mužských pohlavných orgánov je zásaditejšia ako žena, pH v prostriedkoch na mužskú intímnu hygienu sa bude líšiť - 7,5 - 8.

Niektorí výrobcovia vyrábajú výrobky, ktorých pH je veľmi nízke (približne 3,3). Ak nie je k dispozícii žiadny iný liek, môžete použiť „kyslý“, ale nie dlhšie ako dva týždne.

Skladovateľnosť: koľko kvalitného produktu sa uchováva

Kvalitný výrobok musí nevyhnutne obsahovať prírodné prísady, ktoré sa nedajú dlho skladovať. Čas použiteľnosti dobrého produktu na intímnu starostlivosť je spravidla nie viac ako niekoľko mesiacov. Ak je však na obale uvedené, že produkt možno skladovať otvorený dlhšie ako jeden rok, mali by ste ho odmietnuť kúpiť: v jeho zložení je príliš veľa konzervačných látok.

Zloženie: čo by malo obsahovať vysoko kvalitné výrobky a aké prísady by sa mali obávať

Pri nákupe prostriedkov na starostlivosť o intímne oblasti je vhodné zvoliť tie výrobky, ktoré obsahujú veľa prírodných alebo užitočných zložiek:

 • Обязательная составляющая средств для женской интимной гигиены – молочная кислота, которая поддерживает баланс микрофлоры влагалища в норме.
 • Триклозан обладает антибактериальным или противогрибковым действием. Хотя в последнее время все чаще можно слышать мнение ученых о вредоносном действии этого синтетического соединения на человеческий организм (вплоть до провоцирования бесплодия, снижения иммунитета, формирования устойчивости к действию антибиотиков).
 • Экстракт календулы, обладая противовоспалительным эффектом, способен устранить покраснение кожи.
 • Экстракт ромашки аптечной всегда считался отличным противовоспалительным и ранозаживляющим веществом. Harmanček ako súčasť intímneho lieku rýchlo uzdraví mikrotraumy a škrabance na pokožke a slizniciach, odstráni svrbenie a pálenie.
 • Extrakt zo šalvie je dobrý antiseptikum: nedá patogénu schopnosť aktívnej reprodukcie.
 • Extrakt z dubovej kôry má regeneračné a protizápalové vlastnosti, zvyšuje odolnosť proti rôznym infekciám.
 • Aloe vera má hydratačný účinok, zabraňuje suchu a podráždeniu pokožky.
 • Eukalyptový olej môže mať protiplesňové účinky.
 • Panthenol zvlhčuje pokožku.
 • Allantoín rýchlo a účinne eliminuje podráždenie a pocit pálenia, urýchľuje obnovu buniek.
 • Vitamín D tiež hydratuje pokožku, zjemňuje a upokojuje jej podráždenie.

Nekupujte tie fľaše, na štítkoch ktorých je uvedené, že obsahujú:

 • Príchute.
 • Farbivá.
 • Konzervačné látky.
 • Alkalické zlúčeniny.
 • Alkohol.

záver

Postačí produkty na intímnu hygienu. Mnoho žien, najmä mužov, sa však nesnaží kúpiť takýto produkt, pretože to nie je potrebné. Ale márne ... Vzhľadom na ich vlastné charakteristiky a potreby nie je výber správneho produktu zložitý. Správna voľba môže zase priaznivo ovplyvniť stav pohlavných orgánov a prispieť k ich normálnemu fungovaniu.

Udržujte odkaz na článok, aby ste nestratili!

Pravidlá pre výber fondov pre intímnu zónu

Všetky prostriedky starostlivosti o intímnu oblasť musia byť predovšetkým prírodné a kvalitné. Nákup výrobkov je potrebný iba v lekárňach alebo špecializovaných kozmetických obchodoch. Pri výbere položiek, ktoré sa majú starať o osobitnú oblasť, postupujte podľa týchto pravidiel:

 • Zloženie kozmetiky by malo obsahovať látky, ktoré podporujú optimálne kyslé prostredie vagíny (kyselina mliečna).
 • Ak je vagína suchá, výber starostlivosti by sa mal zastaviť na neutrálnych látkach (ich pH by malo byť 5,5).
 • Ženy s dysbakteriózou by si mali kúpiť výrobky, ktoré obsahujú látky, ktoré majú antiseptické účinky (napríklad extrakt zo šalvie, olej z čajovníka, bisabol - látka extrahovaná z extraktu z harmančeka). Ich použitie tiež pomôže obmedziť rast patogénnej mikroflóry.

V kvalitnom intímnom výrobku obsahuje minimálne množstvo konzervačných látok a aróm. Na spôsobe výroby by sa malo jasne uviesť:

 • zloženie zložiek
 • dátum vydania
 • dátum vypršania platnosti
 • krajina pôvodu
 • emitujúca spoločnosť
 • kód produktu.

Poškodenie intímnych hygienických výrobkov

Napriek tomu, že používanie produktov intímnej hygieny na starostlivosť o osobitnú oblasť sa považuje za vysoko kvalitné a bezpečné, ich príliš časté používanie môže viesť k:

 • Intenzívne čistenie intímnej zóny môže narušiť rovnováhu v mikroflóre pošvy, čo vedie k dysbióze, zmene kyslosti a množeniu škodlivých mikroorganizmov.
 • Príliš časté umývanie intímnej oblasti môže spôsobiť nepríjemný zápach. Vyskytuje sa v dôsledku výskytu dysbiózy.

Preto sa použitie produktov na intímnu hygienu neodporúča denne. Oplatí sa uchýliť sa k nim nie viac ako 1-2 krát týždenne.

Základné pravidlá intímnej hygieny

Správna starostlivosť o intímnu oblasť:

 • umývajte intímnu oblasť iba obyčajnou vodou, ktorá neobsahuje zásadité zlúčeniny (arómy, farbivá atď.),
 • používať špeciálne mydlo pre intímne oblasti, ktoré neobsahujú dráždivé zložky pre vaginálnu mikroflóru,
 • vodné procedúry by sa mali vykonávať dvakrát denne: ráno a večer,
 • po toaletnom a sexuálnom styku očistiť vodou alebo mokrými utierkami bez arómy,
 • vymeniť hygienické vložky počas menštruácie každé 3-4 hodiny, tampóny - po 2 hodinách,
 • smer prúdenia pri umývaní vagíny by mal byť spredu dozadu, aby sa zabránilo infekciám z konečníka,
 • umývanie oblasti okolo konečníka sa vykonáva bežným toaletným mydlom, pretože intímne produkty pre túto oblasť neposkytujú potrebnú dezinfekciu.

Prehľad populárnych kozmetických výrobkov

Názov spoločnostiKrajina pôvoduFunkcie produktuPopulárne lieky
Lactacyd feminaFrancúzskoZloženie produktu obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá pomáha udržiavať kyslé prostredie vagíny. Gél neobsahuje mydlo, vďaka čomu po jeho aplikácii nedochádza prakticky k žiadnemu podráždeniuIntímny gél, pena, plienky na intímnu hygienu
Zelená lekáreňSlovinskoZloženie produktu obsahuje čajový extrakt a provitamín B5. Tieto látky majú protizápalové a baktericídne účinky.Intímne mydlo
TianDeČínaZloženie produktu zahŕňa výťažky z aloe vera, harmančeka, šalvie, meduňky, ako aj vitamíny A, D, C, E, B12. Správne použitie prostriedkov pomáha predchádzať suchej pokožke a slizniciam a odstraňuje nepríjemné pachy.Intímny gél
bezstarostnýTalianskoVýrobky neobsahujú alkohol, mydlo ani chemikálie. Obsahujú extrakt z aloe, ktorý pomáha zmäkčiť a zvlhčiť.Gél, intímne obrúsky
Intímne od NiveaNemeckoKozmetika pre intímnu zónu tejto série obsahuje kyselinu mliečnu a harmančekový extrakt, takže pravidelné používanie výrobku pomáha zvlhčovať pokožku a nemá na ňu dráždivý účinok.Gél, intímne obrúsky

Použité materiály

 1. http://odnatakaya.ru/uhod-za-telom/sredstva-dlya-intimnoy-gigienyi.html
 2. http://www.likar.info/ginekologiya/article-70430-luchshie-sredstva-dlya-intimnoj-gigieny/
 3. https://hochu.ua/cat-beauty/body/article-44298-top-5-luchshih-sredstv-dlya-intimnoy-gigienyi/
 4. http://www.likar.info/ginekologiya/article-61054-kak-vybrat-sredstva-intimnoj-gigieny/
 5. http://www.allwomens.ru/15718-sredstva-intimnoy-gigieny.html
 6. https://www.cosmo.ru/beauty/body/delikatnyy-vopros-7-luchshih-sredstv-dlya-intimnoy-gigieny/
 7. http://medplus.com.ua/kak-vybrat-sredstvo-dlya-intimnoj-gigieny/
 8. http://www.diva.by/beauty/brands/elfa/48351.html
 9. http://www.likar.info/ginekologiya/article-70430-luchshie-sredstva-dlya-intimnoj-gigieny/

Máte rovnaký problém?

Povedzte o nej anonymne! Naši lekári sa vám pokúsia pomôcť, ak v nasledujúcom poli napíšete podrobne problém.

Pin
Send
Share
Send
Send