Užitočné tipy

Konvertovať Excel do formátu PDF

Pin
Send
Share
Send
Send


PDF je jedným z najpopulárnejších formátov dokumentov na čítanie a tlač. Môže byť tiež použitý ako zdroj informácií bez možnosti úprav. Preto je naliehavou otázkou prevod súborov iných formátov do formátu PDF. Pozrime sa, ako previesť slávny tabuľkový formát Excel do formátu PDF.

Konverzia Excelu

Ak ste predtým, aby ste previedli program Excel do formátu PDF, museli ste na to hrať s programami tretích strán, službami a doplnkami, ale od roku 2010 sa proces prevodu môže vykonávať priamo v programe Microsoft Excel.

Najprv vyberte oblasť buniek na hárku, ktorú chceme previesť. Potom prejdite na kartu „Súbor“.

Kliknite na položku „Uložiť ako“.

Otvorí sa okno pre uloženie súboru. Mal by označovať priečinok na pevnom disku alebo vymeniteľnom médiu, kam bude súbor uložený. Ak chcete, môžete súbor premenovať. Potom otvorte parameter „File Type“ a vyberte PDF z veľkého zoznamu formátov.

Potom sa otvoria ďalšie možnosti optimalizácie. Nastavením prepínača do požadovanej polohy si môžete vybrať jednu z dvoch možností: „Štandardná veľkosť“ alebo „Minimum“. Okrem toho začiarknutím políčka vedľa položky „Otvoriť súbor po zverejnení“ nastavíte, že súbor sa automaticky spustí hneď po procese prevodu.

Ak chcete nastaviť niektoré ďalšie nastavenia, musíte kliknúť na tlačidlo „Možnosti“.

Potom sa otvorí okno možností. V nej môžete konkrétne nastaviť, ktorú časť súboru budete prevádzať, prepojiť vlastnosti dokumentu a značky. Vo väčšine prípadov však tieto nastavenia nemusíte meniť.

Po dokončení všetkých nastavení uloženia kliknite na tlačidlo „Uložiť“.

Súbor sa skonvertuje do formátu PDF. V profesionálnom jazyku sa proces konverzie do tohto formátu nazýva publikovanie.

Po dokončení prevodu môžete urobiť to isté s hotovým súborom ako s ktorýmkoľvek iným dokumentom PDF. Ak ste v nastaveniach uloženia určili potrebu otvoriť súbor po zverejnení, spustí sa automaticky v programe na prezeranie súborov PDF, ktorý je predvolene nainštalovaný.

Prečo potrebujem súbor PDF?

V porovnaní s tabuľkami Excelu majú súbory PDF niekoľko výhod: ide o konštantné formátovanie a možnosť otvárania v počítači, ktorý nemá Excel. Okrem toho sú súbory PDF vhodnejšie na tlač a ľahšie sa zdieľajú na internete.

Využite tieto a ďalšie výhody: skonvertujte tabuľku programu Excel do formátu PDF.

Používanie doplnkov

Bohužiaľ, vo verziách programu Microsoft Excel do roku 2010 neexistuje žiadny vstavaný nástroj na konverziu programu Excel do formátu PDF. Čo robiť s používateľmi, ktorí majú staré verzie programu?

V Exceli si tak môžete nainštalovať špeciálny doplnok na konverziu, ktorý funguje ako doplnok v prehľadávačoch. Mnoho programov PDF ponúka inštaláciu vlastných doplnkov v aplikáciách balíka Microsoft Office. Jedným takým programom je Foxit PDF.

Po inštalácii tohto programu sa v ponuke programu Microsoft Excel zobrazí karta nazvaná „Foxit PDF“. Ak chcete previesť súbor, musíte otvoriť dokument a prejsť na túto kartu.

Ďalej kliknite na tlačidlo „Vytvoriť PDF“, ktoré je umiestnené na páse.

Otvorí sa okno, v ktorom musíte pomocou prepínača vybrať jeden z troch režimov prevodu:

 1. Celý zošit (úplné prevedenie celej knihy),
 2. Výber (konverzia vybraného rozsahu buniek),
 3. Listy (konverzie vybraných listov).

Po výbere režimu prevodu kliknite na tlačidlo „Konvertovať do PDF“ („Konvertovať do PDF“).

Otvorí sa okno, v ktorom musíte vybrať adresár pevného disku alebo vymeniteľného média, na ktorom bude umiestnený hotový súbor PDF. Potom kliknite na tlačidlo „Uložiť“.

Skonvertuje dokument programu Excel do formátu PDF.

Programy tretích strán

Teraz zistime, či existuje spôsob, ako previesť súbor Excel do formátu PDF, ak nie je nainštalovaný balík Microsoft Office? V takom prípade sa môžu aplikácie zachrániť od tretích strán. Väčšina z nich pracuje na princípe virtuálnej tlačiarne, to znamená, že odošlú súbor Excel na tlač nie na fyzickú tlačiareň, ale do dokumentu PDF.

Jedným z najpohodlnejších a najjednoduchších programov na proces prevodu súborov týmto smerom je aplikácia FoxPDF Excel to PDF Converter. Napriek tomu, že rozhranie tohto programu je v angličtine, všetky jeho akcie sú veľmi jednoduché a intuitívne. Pokyny uvedené nižšie vám uľahčia aplikáciu.

Po nainštalovaní aplikácie FoxPDF Excel to PDF Converter spustite tento program. Kliknite na tlačidlo úplne vľavo na paneli nástrojov „Pridať súbory programu Excel“ („Pridať súbory programu Excel“).

Potom sa otvorí okno, kde musíte nájsť na pevnom disku alebo vymeniteľnom médiu súbory programu Excel, ktoré chcete previesť. Na rozdiel od predchádzajúcich metód prevodu je táto možnosť dobrá v tom, že umožňuje pridávať viac súborov súčasne, a teda vykonávať dávkovú konverziu. Vyberte súbory a kliknite na tlačidlo „Otvoriť“.

Ako vidíte, potom sa názov týchto súborov zobrazí v hlavnom okne aplikácie FoxPDF Excel to PDF Converter. Upozorňujeme, že vedľa názvov súborov pripravených na konverziu sú začiarknutia. Ak nie je zaškrtnutá voľba, potom sa po začatí postupu prevodu súbor s nezaškrtnutým začiarknutím neprevedie.

V predvolenom nastavení sú konvertované súbory uložené v špeciálnom priečinku. Ak ich chcete uložiť na iné miesto, kliknite na tlačidlo napravo od poľa s adresou na uloženie a vyberte požadovaný adresár.

Po dokončení všetkých nastavení môžete spustiť proces prevodu. Kliknite na veľké tlačidlo s logom PDF v pravom dolnom rohu okna programu.

Potom sa vykoná konverzia a hotové súbory môžete použiť podľa vlastného uváženia.

Prevod pomocou služieb online

Ak súbory programu Excel príliš často nekonvertujete a ak nechcete do svojho počítača inštalovať ďalší softvér, môžete využiť služby špecializovaných online služieb. Pozrime sa, ako previesť program Excel do formátu PDF pomocou príkladu populárnej služby SmallPDF.

Po prechode na hlavnú stránku tejto stránky kliknite na položku ponuky „Excel do formátu PDF“.

Keď sa dostaneme do požadovanej časti, jednoducho pretiahneme súbor programu Excel z otvoreného okna Prieskumníka Windows do okna prehľadávača v príslušnom poli.

Môžete pridať súbor iným spôsobom. Kliknite na tlačidlo „Vybrať súbor“ v službe av okne, ktoré sa otvorí, vyberte súbor alebo skupinu súborov, ktoré chceme previesť.

Potom sa začne proces prevodu. Vo väčšine prípadov to netrvá príliš dlho.

Po dokončení konverzie stačí stiahnuť hotový súbor PDF do počítača kliknutím na tlačidlo „Stiahnuť súbor“.

Vo veľkej väčšine online služieb sa konverzia uskutočňuje pomocou rovnakého algoritmu:

 • Nahrajte súbor Excel do služby,
 • Proces prevodu
 • Stiahnite si hotový súbor PDF.

  Ako vidíte, existujú štyri možnosti na prevod súboru Excel do formátu PDF. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Napríklad pomocou špecializovaných obslužných programov môžete súbory hromadne prevádzať, ale na tento účel je potrebné nainštalovať ďalší softvér a na konverziu online určite potrebujete pripojenie k internetu. Každý užívateľ sa preto sám rozhoduje, ako ho používať, berúc do úvahy jeho schopnosti a potreby.

  Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

  Ako previesť Excel do formátu PDF

  Štruktúra tabuľky v Exceli je pomerne zložitá. Upraviteľné bunky obsahujú nielen bežné informácie, ale aj vzorce, externé odkazy a grafické prvky. Tento faktor komplikuje obeh dokumentov v programe.

  Ak chcete zvýšiť pravdepodobnosť, že iný používateľ bude môcť dokument otvoriť a prečítať, môžete ho preložiť do formátu PDF. To je tiež užitočné v prípade, keď potrebujete skryť vzorce pred inými ľuďmi, podľa ktorých boli vypočítané určité ukazovatele v bunkách knihy. Pred odoslaním súboru poštou alebo jeho zverejnením vo verejnom vlastníctve vykonajte prevod do formátu PDF jedným z nasledujúcich spôsobov:

  1. Pomocou vstavaných funkcií programu Excel
  2. Prostredníctvom oficiálneho doplnku od spoločnosti Microsoft
  3. Používanie online služieb,
  4. V stiahnutom programe.

  Dokument PDF, ktorý dostanete akýmkoľvek spôsobom, bude mať holistickú štruktúru. Môže byť otvorený na akomkoľvek zariadení, vrátane mobilného, ​​a tiež ho nemôže editovať čitateľ. Takýto súbor neobsahuje odkazy na zdroje tretích strán a vzorce výpočtu.

  Ako umiestniť celý hárok programu Excel na jednu stránku PDF

  Ak potrebujete, aby jeden list knihy Excel obsahoval jednu stránku v PDF a súčasne sa správne zobrazoval:

  1. Otvorte v aplikácii Excel rozloženie stránky, kliknite na šípku, ktorá otvára ďalšie možnosti (ikona v pravom dolnom rohu oblasti „Nastavenia stránky“),
  2. Aktivujte položku „Nie viac ako“ a zadajte počet strán rovný jednej,
  3. Kliknite na „OK“, vytlačte súbor vo formáte PDF pomocou funkcií programu Excel, doplnkového doplnku alebo Universal Document Converter.

  Prispôsobenie dokumentu do formátu hárku je veľmi jednoduché

  Ako hromadne prevádzať súbory programu Excel do formátu PDF

  Ak pravidelne vytvárate veľké množstvo dokumentov XLS, ktoré je potrebné preložiť do formátu PDF, môžete to urobiť pomocou automatickej funkcie. Urobí prácu rýchlejšie a nebudete musieť vykonávať všetky akcie ručne.

  Táto funkcia je k dispozícii v aplikácii Universal Document Converter. Ak ju chcete aktivovať, musíte vykonať tieto nastavenia:

  1. Pri ukladaní dokumentu vyberte program z tlačiarní,
  2. Kliknite na položku Zmeniť nastavenia.
  3. V parametroch konečného dokumentu uveďte formát PDF,
  4. Ak chcete spustiť dávkovú konverziu, kliknite na „Štart“,
  5. Aktuálne a nasledujúce dokumenty sa uložia v správnom tvare - to sa dá zrušiť v rovnakom nastavení.

  Môžete tiež použiť program na stiahnutie Folder Mill, ktorý je schopný pracovať s veľkým počtom súborov rôznych formátov pochádzajúcich z externých zdrojov. Bol vytvorený za účelom zjednodušenia práce zamestnancov spoločnosti, ktorí museli všetko previesť manuálne. Použiť priečinok - v nastaveniach určte, že súbory sa skonvertujú do formátu PDF, po ktorom sa začne automatická konverzia.

  Táto žiadosť je relevantná pre veľký počet konvertibilných dokumentov

  Ako chrániť výsledný súbor PDF pomocou hesla

  Je potrebná ochrana prístupu bez príslušného kódu, aby sa zabránilo tretím stranám v čítaní spisu. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je použiť aj Universal Document Converter. Na aktiváciu požadovanej ochrany:

  1. Otvorte požadovaný dokument XLS v Exceli,
  2. Kliknite na "Tlačiť", vyberte Universal Printer ako tlačiareň a zvoľte "Vlastnosti",
  3. Nastavte funkciu tak, aby bol výstupný dokument vo formáte PDF - vykonáva sa to v „formáte súboru“,
  4. V oblasti „Standart PDF“ vyberte „Ochrana heslom“ a zadajte tajný kód,
  5. Ak budete neskôr musieť do dokumentu chráneného heslom pridať stránky, nemeňte samotný tajný kód (ak súbor pôvodne nemal žiadnu ochranu, neinštalujte ho na nové stránky),
  6. Kliknite na „OK“, vytlačte dokument programu Excel ako PDF pomocou aplikácie Converter.

  Ako prekladať PDF do Excelu

  Opačné situácie, keď potrebujete previesť PDF do Excelu, nastanú, ak ste poslali súbor, ktorého autor nezohľadnil, že chcete vykonať úpravy. Okrem toho sú dokumenty PDF často jediným dostupným formátom pri sťahovaní rôznych tabuliek s cenami spoločností. Sú navrhnuté tak, aby zabezpečili, že súbor bude k dispozícii na akomkoľvek systéme, aj keď zariadenie nemá program Excel.

  Na rozdiel od primárnej konverzie tabuľky Excel do formátu PDF je postup obrátenia zložitejší. Môže sa však vykonať aj v editore - na to budete musieť použiť jednu z dvoch možností:

  1. Funkcia stĺpca na text v Microsoft Office Excel (vyžaduje sa aj Acrobat Reader),
  2. Online prevodník,
  3. Stiahnuteľný program na konverziu.

  Konvertujte tabuľku Excel na prenosný súbor PDF za pár sekúnd.

  Pri práci s dokumentmi programu Excel v počítači, v ktorom sú uložené, sa nemusia vyskytovať žiadne písma, softvér na prezeranie dokumentu alebo formátovanie dokumentu, čo ho robí úplne nečitateľným. Pomocou online prevodníka Excel do PDF sa môžete vyhnúť týmto ťažkostiam prevodom dokumentu XLS alebo XLSX do súboru PDF, ktorý je možné použiť na akomkoľvek zariadení.

  Ako previesť Excel do formátu PDF zadarmo

  1. Vyberte v počítači súbor XLS alebo XLSX, ktorý chcete previesť.
  2. Náš bezplatný prevodník Excel do PDF správne naformátuje tabuľku Excel do súboru PDF.
  3. Váš súbor PDF bude pripravený na stiahnutie za pár sekúnd.
  4. Po dokončení konverzie sa všetky zvyšné súbory odstránia z našich online serverov.

  Najlepšie Excel do formátu PDF Converter

  Náš bezplatný prevodník súborov Excel do PDF rýchlo prevádza všetky vaše súbory vrátane formátu XLS, XLSX alebo iného formátu súboru Excel. Je to nielen jednoduché, ale aj dokonale prevádza tabuľku Excelu so vzorcami do formátu PDF.

  K dispozícii je niekoľko online nástrojov na úpravu PDF. Ponúkame oveľa viac ako štandardný prevodník súborov Excel do PDF, pretože máme riešenie pre všetky vaše úlohy: od mazania a otáčania stránok po rozdelenie a zlúčenie súborov PDF, ako aj komprimácie iných súborov. S toľkými nástrojmi už nikdy nebudete potrebovať ďalší prevodník PDF.

  Ak používate náš online prevodník súborov Excel do PDF, nemusíte sa obávať ochrany osobných údajov. Všetky súbory na našom serveri vrátane XLS, XLSX a PDF sú bezpečne chránené pomocou 256-bitovej šifrovacej technológie SSL, čo sťažuje zachytávanie údajov. Okrem toho neprenášame ani nepredávame žiadne informácie, ktoré nám poskytli tretie strany.

  Jednoduché použitie

  V závislosti od prístupu na internet môžete použiť naše bezplatné nástroje na prevod súborov PDF a nástroje na úpravu súborov. Bez ohľadu na to, aké zariadenie používate, môžete súbory XLS a XLSX prevádzať do formátu PDF na prezeranie kedykoľvek a kdekoľvek.

  Vyskúšajte službu v práci

  Využite náš online prevodník do formátu Excel do PDF alebo sa zaregistrujte na odber plateného predplatného, ​​ktorý umožňuje používať všetky nástroje na prevod a úpravu PDF bez akýchkoľvek obmedzení. Okrem toho si môžete stiahnuť viac súborov, pretože sa odstránia obmedzenia veľkosti súborov.

  Odstrániť súbory automaticky

  Po prevode súboru Excel na dokument PDF sa všetky súbory nahrané na naše servery automaticky odstránia pre prípad, že by ste ich sami zabudli odstrániť.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send