Užitočné tipy

Neotáčajte si krk a nezabíjajte kolená - ako sa pripraviť na cyklistický závod

Pin
Send
Share
Send
Send


Nemáte už dosť času, preto sa zamerajte na minimálnu vzdialenosť 40 km. "Keby ste sa predtým necvičili, ale jazdili ste len potešením, odporúčam vám, aby ste si nestanovovali športové ciele a preteky v Sorochanoch považujete za prvú skúsenosť s účasťou na skupinových pretekoch a prípravou na to, aby sme sa na ne sústredili." Najdôležitejšie je pochopiť, že jazda v skupine má určité špecifiká, neexistuje priestor pre chyby. Ak niekto naseká vodiča pred sebou, môže to spôsobiť veľké zablokovanie, takže musíte dodržiavať pravidlá bezpečnej jazdy v skupine, držať sa ďalej a samozrejme používať prilbu. Je potrebné začať s prípravou správneho nastavenia bicykla tak, aby ste sa v dlhodobom horizonte neznecitlivili, krk a chrbát, nič netierali a nezasahovali do potešenia z jazdy. “

Ak beriete prípravu vážne, môžete úspešne jazdiť svojím vlastným tempom a 60 km. „V našej cyklistickej škole I Love Cycling absolvujú študenti 12 školení mesačne. To nestačí len na získanie základných zručností pri jazde na bicykli, ale aj na naučenie, ako vyriešiť menšie problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť na diaľku. Počas tohto mesiaca sa telo začne prispôsobovať zaťaženiam, čo umožní pohodlne prejsť vzdialenosť. Časť tréningu sa koná na malom okruhu olympijskej cyklistickej dráhy v Krylatskoye. To všetko určite prinesie dôveru v preteky. ““

Vozdvizhenskoe

Strávite tri alebo štyri mesiace, aby ste venovali čas pedálovej technike a vedomejšiemu prístupu k tréningu. „Ak sa začnete pripravovať práve teraz, budete mať čas na výrazné vylepšenie tvaru, rozvinutie sily a vytrvalosť. Počas tejto doby sa telo naučí používať vnútorné zdroje energie a budete rozumieť tomu, ako musíte jesť na diaľku. Vaše podnikanie je piť načas, jesť a udržiavať tempo. “

Ak ste sa systematicky pohybovali od závodu k závodu a vážne ste sa o cyklistiku v sezóne vážne zaujímali, je načase prejsť 100 km. „Je možné nielen zúčastniť sa pretekov, ale aj stanoviť a splniť športový cieľ. Na dlhých pretekoch je obzvlášť dôležité mať možnosť distribuovať športovú výživu - gély, energetické tyčinky a elektrolyty. Ak je na trati značné stúpanie, môžete skúsiť vyšplhať sa na horu svojím vlastným tempom. Zaručujem, že sa vám bude páčiť. “

1. Registrovať. Na stránke granfondo.ru sa môžete prihlásiť na svoj obľúbený závod. Cena potešenia je 2000 rubľov.

2. Výstroj. Určite budete potrebovať cyklistickú uniformu so špeciálnymi spodnými nohavicami, ktoré majú pre pohodlie mäkkú vložku, ako aj obuv pre bicykle a prilbu. Nezabudnite na fľaše na pitie, ktoré sú namontované na ráme, a na čerpadlo. Kúpte si aj pár náhradných kamier a montážne nože. To všetko sa ľahko zmestí do špeciálnych tašiek pod sedlom.

3. Bicykel musí byť nakonfigurovaný pre jazdca a musí byť plne funkčný. Skontrolujte hlavné komponenty: riadenie, brzdové systémy, spínače rýchlosti, pedále a kolesá.

4. Jedlo. Pred pretekmi je veľmi dôležité mať dobrý odpočinok a pár hodín pred príchodom - raňajky s pomalými sacharidmi alebo akékoľvek iné jedlo, ktoré je pre vás známe. Kaša a obilniny sú vhodné, ale je lepšie sa neopierať o zeleninu, hoci každý má svoje vlastné vlastnosti.

SÚ ČO POTREBUJETE

S istotou jazdíte na bicykli a viete, ako manévrovať? Ako ste spievali Syutkin, ste „tým, čo potrebujete“. Amatéri a profesionáli vo veku 18 rokov si budú môcť zvoliť svoju vlastnú dráhu, skutočne si cenia svoje zručnosti. Príchody sú na 30, 50 a 90 km.

Najvýhodnejšie bude jazdiť na cestnom bicykli, hlavnou vecou je vybrať si veľkosť a správne nastaviť sedadlo, odborník radí. Ak nie je žiadny dvojkolesový priateľ, nezáleží na tom, bude k dispozícii požičovňa: pomôžu vám zvoliť najvhodnejšiu možnosť.

SHECK SHORE

Budú sa môcť nahlásiť, iba ak majú lekárske osvedčenie, kde lekár naznačí, že môžete cestovať v určitej vzdialenosti.

Špecialista odporúča veľa jazdiť, aby si sedadlo zvyklo na sedlo a krk - na aerodynamické uloženie, inak by bol krk znecitlivený, v rukách bude bolesť.

Jedzte BARY, šupinky

Voda a banány vám budú doručené pri príchode. Ale je lepšie vziať si ešte jednu.

Pamätajte, že ide iba o jazdu na bicykli a nepotrebujete „medailu vo svojich zuboch“.

Lekári vám pomôžu. Ale nebudete potrebovať, ak urobíte všetko, čo je napísané tu!

• Pred naštartovaním skontrolujte vozidlo na kontrolu. To je nevyhnutnosť!

• Sledujte svoj srdcový rytmus. Malo by to byť o 20 úderov menej ako vaše maximálne skóre. Zvyčajne 180 úderov za minútu.

• Bicykel musí mať na ráme klietky na fľaše - na jedlo a vodu.

1. Umyte bicykel

Nie je potrebné čakať na pochopenie štúdií anglických vedcov - jazda na čistom bicykli rýchlejšie. A vyzerá to lepšie. Deň pred závodom by ste sa mali vyzbrojiť kefami, handrami a šampónom a prejsť prevodom. A tiež umyte celé koleso. Obzvlášť pedantskí športovci odstránia reťaz a kazetu, vyleštia ich na lesk a odložia. Existujú aj ďalšie extrémy - zástancovia zásady, že „to, čo neodpadne, nie sú nečistoty“. Do ktorého tábora sa zapojte, sa rozhodnite sami. Sme pre strednú pôdu. Len ak používate tlakovú umývačku, nepreháňajte to!

2. Tlak vzduchu v pneumatikách

Toto je najobľúbenejšie. Bezdušová kamera dokáže v noci navnadiť a o niečo nižšia, kamery tiež nie sú dokonalé. Je potrebné skontrolovať tlak a prípadne prečerpanie alebo spustenie. Ak sa pred začiatkom rozhliadate nabok, potom sa do toho zapoja každý - úplne syčivé a rytmické kliknutia na pumpy. Koľko barov, psi, kilogramov nechať v pneumatikách, sa každý rozhodne sám za seba. Závisí to od trasy, vášho preferovaného štýlu jazdy a vašej vlastnej hmotnosti. K tejto téme budeme mať samostatný článok.

Pin
Send
Share
Send
Send