Užitočné tipy

Ako prepravovať oblek

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri tvorbe tohto článku dobrovoľní autori pracovali na jeho úprave a vylepšovaní.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 7. Zoznam týchto zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Prenosný je dlhý poťah so zipsom na prepravu oblečenia: saká, obleky, šaty. Zvyčajne sa zdvojnásobí alebo ztrojnásobí, pričom má tvar vrecka, takže je celkom pohodlné vziať si cestu. Do portletu môžete zabaliť niekoľko položiek šatníka, a ak ich zostavíte správne, všetko bude dobre chránené a do cieľa dorazí bez jediného záhybu.

Ako prepravovať kostýmy tak, aby sa nerozdrvili

Pri plánovaní služobnej cesty alebo konferencie v inom meste je človek konfrontovaný s potrebou zbaliť si oblek tak, aby sa nezkrčil, pretože nemusí byť čas na jeho uvedenie do správnej formy. Malé triky na prepravu pokrčených odevov, najmä jemné, ako sú pánske obleky, môžu byť neznáme aj pre tých, ktorí trávia polovicu času cestovaním. O týchto nuanciách budeme hovoriť v tomto článku.

Čo môžete urobiť bez prepravy obleku?

Na to, aby ste mohli odevy dodať na svoje miesto, budete potrebovať niekoľko doplnkov:

 • Špeciálny obal - často sa predávajú s oblekami a je možné si ich tiež kúpiť v supermarkete alebo si ho zašiť sami. Chráni látku pred nečistotami, ktoré sa na ňu môžu dostať počas cestovania.
 • Portpled je druh kufra, ktorý je určený na prepravu kostýmov. Takéto príslušenstvo je potrebné pre každého, kto často musí cestovať na obchodné rokovania.
 • Hrubý uterák s froté vlasom - v jeho neprítomnosti môže hrať úlohu obalu.
 • Záves - umožňuje zavesenie obleku v sploštenej podobe v aute alebo pri príchode do hotela.

  Oblečenie prepravujeme správne

  Ak musíte stráviť veľa času na ceste a potom takmer okamžite ísť z lode na loptu, potom je prvou prioritou získanie takého predmetu ako port. Iba tým, že vložíte svoj oblek do portletu, môžete si byť istí, že to udrží slušný vzhľad bez ohľadu na to, ako dlho bude cesta. Zároveň si môžete dať nie jeden, ale niekoľko oblekov, košieľ a všetkého potrebného príslušenstva.

  Pri výbere portletu venujte pozornosť tomu, ako bezpečne opravuje oblečenie, pretože jeho slušný vzhľad závisí od tohto parametra. Pamätajte, že takáto batožina v lietadle je súčasťou príručnej batožiny, nie je potrebné ju odovzdávať. A hlavné pravidlo, ktoré sa musí prísne dodržiavať v súvislosti s portletom: nemalo by to byť nič iné ako oblečenie. Cudzie predmety si pamätajú oblek rovnakým spôsobom, ako by sa rozpadli v bežnom kufri.

  Ak sa služobné cesty neuskutočnia tak často, potom nie je potrebné získať portfólio. Existujú aj iné spôsoby prepravy kostýmov. Môžu sa prepravovať najmä v batožine, ak viete, ako ich správne zložiť. Z nohavíc je potrebné vybrať pás a skontrolovať vrecká, aby v nich nebolo nič zbytočné. Potom sú nohavice (samozrejme predtým prané a žehlené) preložené do polovice po celej dĺžke a potom preložené do tesného zvitku. Je potrebné točiť, počnúc manžetami. Pred zložením je potrebné bundu pripevniť na všetky gombíky a skontrolovať, či vo vreckách nezostáva nič cudzie. Potom je bunda otočená hore nohami a na ramene sú na nej položené rukávy. Potom sa odoberie hrubá froté uterák a položí sa na vrch bundy. Potom je bunda zložená na polovicu, takže uterák slúži ako vonkajšia vrstva. Toto „balenie“ je umiestnené na spodnej časti kufra.

  Ako nosiť oblek v lietadle

  Ak musíte cestovať na veľké vzdialenosti lietadlom a nemáte kabelku, môžete si dať nohavice do kufra, ako je opísané vyššie, ale je lepšie si obliecť bundu. V kabíne ju môžete odstrániť a požiadať o správcovskú službu, aby ju zložila v špeciálne navrhnutej skrini. Napriek tomu, že táto služba je určená pre cestujúcich v obchodnej triede, letušky zvyčajne na požiadanie zdvorilo neodmietnu. Hlavná vec je nezabudnúť si vziať bundu skôr, ako idete von.

  Ak sa vám nedarí dohodnúť sa na skrini, zložte bundu vo zvislej polohe, vyrovnajte rukávy a opatrne ich vložte do nosiča pre batožinu. Tam nedosiahne horšie, pokiaľ na neho samozrejme nikto nevloží kabelku.

  Keď prídete do hotela, nezabudnite si oblek ihneď vziať a zavesiť na plecia v skrini.

  Ako zabaliť oblek do kufra?

  Ako zabaliť oblek do kufra.

  Ako prepraviť oblek v kufri málokto vie. Ale márne .. Koniec koncov, nie vždy je možné použiť žehličku alebo kúpiť portlet na oblek, a je neslušné zúčastniť sa na spoločenskej udalosti alebo obchodného stretnutia v pokrčených šatách. Ak chcete vyzerať čo najlepšie v každej situácii, musíte vedieť, ako správne zbaliť oblek na cestách. V skutočnosti to tak nie je také ťažké niekoľko jednoduchých spôsobov:

  1. Nohavice jemne preložte pozdĺž šípok a položte ich na rovný povrch. Potom ich začnite zdola ľahko otáčať k spodnej spodnej časti vreciek. Zložte bundu zvisle na polovicu, spojte ramená a roztiahnite rukávy dole. Otočte bundu počnúc zhora tak, aby konce rukávov zostali vonku. Položte všetky ťažké veci na spodok kufra a oblečte si bundu s nohavicami.
  2. Vezmite bundu za golier a opatrne otočte jednu objímku dovnútra, vložte druhú objímku do tejto prevrátenej objímky (ukázalo sa, že rukávy sú k sebe pritlačené prednými stranami a bunda samotná je otočená dovnútra a je ako polovica bundy). Zároveň sa uistite, že sú všetky vrecká, goliere a ramená úhľadne zložené. Zložte si bundu na polovicu alebo si ju zvinte. Nohavice sa najľahšie prepravujú na spodku kufra. Najprv položte hornú časť nôh, zloženú na švy a spodnú časť nechajte vykukovať z kufra. Vložte ostatné veci do kufra a zakryte ich vykukujúcimi nohavicami. Táto metóda pomôže vyhnúť sa zbytočným ohybom.
  3. Plášť položte na rovný povrch lícom nadol a predtým zapnite všetky gombíky. Zabaľte jednu tretinu bundy smerom do stredu. Začína sa od bodu, kde sa rameno stretáva s krkom. Opatrne vyhladzujte všetky záhyby. Zabaľte aj druhé rameno. Nohavice umiestnite úhľadne poskladané do štvrtiny na bundu a preložte spodnú časť, zakrývajúcu nohavice. Oblek vložte do vrecka a nechajte v ňom vzduch - pomôže sa tým vyhnúť sa zbytočným ohybom.
  4. Po otočení plášťa zvnútra von ho prevráťte pozdĺž zadného švu tak, aby bola vonkajšia časť skrytá a chrbát von. Opatrne vyrovnajte záhyby. Ďalej je potrebné vložiť nohavice kolmo na bundu a zložiť ich tak, aby spodná časť nohavíc zakrývala zadnú časť bundy. Zabalte si sako okolo nohavíc a uložte oblek do tašky, pričom v ňom nechajte vzduch.

  Na šetrnú prepravu košieľ používajte najbežnejší spôsob:

  - Upevnite všetky gombíky a položte košeľu na rovnú plochu chrbtom. Zdvihnite golier tak, aby sa nezkrčil. Rukávy jemne ohnite na chrbte, vyrovnajte záhyby a košeľu sklopte tak, aby bol záhyb pod úrovňou pása - následne v nohaviciach zmiznú modriny z ohybu. Položte košele s „jackom“ - prvý s golierom hore, druhý nadol. Na prepravu tričiek môžete použiť aj tenké kartónové krabice (približne rovnaké, v ktorých sa predávajú), pomôžu udržať produkt v čerstvom stave a čo najviac ho chrániť pred vráskami.

  Keď prídete do hotela, rozbaľte kufrík a nechajte kostým visieť. Môžete ju zavesiť v kúpeľni a zapnúť teplú sprchu. Pod vplyvom pary sa všetky zbytočné záhyby vyhladia.

  Žiadna z metód samozrejme nezaručuje, že kostým si počas prepravy zachová svoj dokonalý vzhľad, ale čo najviac pomôže Vyvarujte sa veľkých modrín a ohybov. Napriek tomu je lepšie si kúpiť kvalitný portlet na prepravu obleku a nemusíte sa obávať vzhľadu produktu. Perfektný vzhľad je kľúčom k úspechu!

  Zbierka portfólia si môžete pozrieť tu.

  Ak máte otázky alebo sa chcete dozvedieť viac o portletoch, zavolajte na bezplatnú linku.

  8-800 555-3285

  Kvalifikovaní manažéri Robinson.ru vám pomôžu vybrať portlet, ktorý je pre vás ten pravý.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send