Užitočné tipy

Ako napísať nadpis: 10 receptov na vytvorenie titulkov pre vrahov

Pin
Send
Share
Send
Send


Nadpis je základným prvkom reklamy..

V tlačených médiách, ako sú noviny a časopisy, ľudia čítajú titulky, alebo v najlepšom prípade „pohľadom“ článkya reklamy sú často úplne vynechané. Po rozpoznaní reklamy v texte oči okamžite posunú svoju pozornosť na iné miesto na stránke novín, bez toho, aby dali reklame šancu. Ak reklamu jednoducho predstavíte vo forme redakčného obsahu (s nadpisom a textom), šanca na upútanie pozornosti a prečítanie nadpisu sa zvýši takmer o 50%.

1. Sľubuje váš titulok vášmu publiku výhody?

Vyberte meno, ktoré čitateľom jasne oznamuje výhody a výhody, ktoré získajú prostredníctvom vášho produktu alebo služby. Najlepšie titulok rieši problémy alebo pomáha publiku dosiahnuť požadovaný cieľ.

Porovnajte nasledujúce názvy:

 • Nástroje a techniky pre grafický dizajn.
 • Vylepšite svoj dizajn: sprievodca používaním základných nástrojov a techník.

Prvý nadpis hovorí čitateľovi o obsahu článku. Druhý nadpis popisuje výhody, ktoré získa čitateľ po prečítaní článku.

2. Obsahuje váš názov konkrétne podrobnosti, ktoré zdôrazňujú jeho relevantnosť a hodnotu?

Konkrétne podrobnosti v názve, napríklad presné čísla, upozorňujú na váš obsah osobitne. Čísla štruktúrujú informácie, ako je možné vidieť v knihe „7 zručností vysoko efektívnych ľudí“ od Stephena Coveyho. Predstavte si názov tejto knihy bez čísel, „Zručnosti vysoko efektívnych ľudí“. To neznie príliš presvedčivo, však?

Čísla v nadpise tiež pomáhajú „jesť kus slona v sede“. Je to postupné dosiahnutie ľubovoľného komplexného cieľa. Napríklad, venujte pozornosť názvu knihy Terryho Orbacha „6 krokov k dokonalému manželstvu“. Ďalším príkladom je článok Damira Khalilova „100 hlavných zručností špecialistu na SMM“ (hoci, podľa nášho názoru znie okrúhla postava trochu napäto, ako keby autor upravil výsledky na „okrúhlu“), bolo by oveľa lepšie nadpis článku „97 alebo 102 zručnosti ...“ ").

Čísla môžu navyše zvýšiť relevantnosť vášho obsahu tým, že čitateľovi ponúknu konkrétny termín alebo časový harmonogram na dosiahnutie cieľa. Čo si myslíte o názve Partizánskeho marketingu za 30 dní, ktorý používali autori Jay Conrad Levinson a Al Lautenslager? Titulok „Kvapkajte 21 libier za 21 dní: detoxikačná diéta Martha Vainardovej“ znie ešte lepšie. Názov tejto knihy presne ukazuje čitateľovi, koľko kilogramov nadváhy stratí a na aké obdobie. Kupujúci kníh o diéte a iných metódach úpravy hmotnosti pravdepodobne chcú vedieť presné výsledky uplatňovania opísaných metód.

Ďalším príkladom na tému čísel je denník dizajnérky Jana Frankovej, „365 dní veľmi kreatívnej osoby“. Ale ako ste už pochopili, existuje veľa príkladov úspešných čísel, ktoré používajú čísla. Hlavná vec je schopnosť poraziť tieto čísla.

3. Zohľadňuje váš titul cieľové publikum, pre ktoré je obsah určený?

Ak je to možné, identifikujte cieľového spotrebiteľa vášho obsahu nadpisom. Vďaka tomu sú vaše materiály prispôsobené. Môžete identifikovať cieľových čitateľov priamym pomenovaním alebo uvedením ich kľúčových charakteristík. Čím je to zrejmé, tým lepšie.

„Attract Clients: 28-dňový marketingový kurz pre profesionálov, školiteľov a konzultantov“ od CJ Haydena definuje publikum podľa povolania. Heidi Muroff a Sharon Maisel používajú nadpis „Čo očakávať, keď očakávate“, aby označili cieľových kupujúcich kníh a opísali okolnosti, za ktorých sa ocitnú. Podobný trik používa Patrice Karst, autor knihy Survival Guide for Single Moms.

Jay Conrad Levinson zostáva uznávaným majstrom v zameraní na konkrétne segmenty trhu. Bol to on, kto vydal knihu „Partizánsky marketing za 30 dní“. Potom Levinson prispôsobil svoje nápady spotrebiteľom pracujúcim v rôznych oblastiach. Existovali teda publikácie „Partizánsky marketing pre spisovateľov“, “. pre finančných poradcov atď. Okrem toho Levinson napísal samostatnú knihu popisujúcu použitie jeho prístupu v online oblasti - „Partizánsky internetový marketing“.

Niektorí autori dokážu identifikovať cieľové publikum tým, že povedia, kto nie je čitateľom. Napríklad Robin Williams vytvoril príručku „Dizajn pre non-dizajnérov“ (Eng. Kniha dizajnu, ktorá nie je dizajnérom, doslovne „Kniha o dizajne pre non-dizajnérov“).

4. Pomáha váš titul umiestniť váš obsah?

Séria kníh. ““ for dummies “je jedným z úspešných príkladov umiestnenia obsahu pomocou záhlavia. Napríklad kniha „Červené víno pre figuríny“ pravdepodobne nebude zaujímať odborníkov a znalcov tohto nápoja. Ak však chcete získať základné vedomosti o červenom víne, názov vás rýchlo zaujme.

Názov môže umiestniť váš obsah a priamo označovať metódu použitú na vyriešenie problému. Príkladom tohto prístupu je prírodná prevencia rakoviny.

5. Snažíte sa vzbudiť zvedavosťou potenciálnych čitateľov svojím nadpisom?

Ako nám hovoria všetky druhy kníh o literárnej analýze a povahe literárnej tvorby, záujem o text (je zrejmé, že slovo „záujem“ je veľmi svojvoľné, tu je komplex pocitov, ktoré vyvoláva čitateľ s textom), keď text prekročí naše vnútorné očakávania. A to sa deje vďaka určitým technikám, ktoré „prelomia“ všeobecnú paradigmu textu, známy obraz sveta.

Existujú tri takéto metódy:

 • Metafory. Vďaka nim sú názvy zrozumiteľnejšie a nezabudnuteľnejšie. Vytvárajú obrázky, ktoré zostávajú v pamäti čítačky. Metafora je prevod významu, použitie slova v obrazovom význame. Príklady metaforických titulkov: „Ako som jedol psa“ od Evgeny Grishkovets (nejedol!), „Horel som Paríž“ od Bruna Jasenského (nespálil!), Atď. Príďte s metaforickým názvom je veľmi jednoduché. Je však dôležité nielen to vymyslieť, ale oveľa dôležitejšie je to poraziť v texte. Titulok je návnada, háčik. Ak oklamáte očakávania čitateľa tým, že „neprehráte“ nadpis v texte, stratíte dôveru vo svoje ďalšie nadpisy.
 • aliterácia je ďalší spôsob, ako si zapamätať meno. Zahŕňa opakovanie homogénnych alebo identických spoluhlásk v nadpise slov. Aliterácia je technika charakteristickejšia pre poetickú reč. Ale kompilácia položiek, verte mi, je bližšie k verzifikácii, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Príklady kníh zahŕňajú „Master a MArgarite "Bulgakova"Hoch nježko »Fitzgerald atď.
 • Protirečenie alebo neočakávané výrazy čitatelia sú tiež zvedaví. Stále víťazia na pozadí banálnych titulkov. Venujte pozornosť názvu rozprávky „Ako diabolský blázon prekonal diabla“. Objavujúci sa rozpor medzi „hlupákmi“ a „prekabátenými“ vyvoláva záujem čitateľa o to, ako nakoniec Ivan prekročil charakter. Názov knihy Tima Ferrisa, The Four-Hour Workweek, je príkladom neočakávanej frázy. Mnoho kupujúcich neverí, že môžete pracovať iba štyri hodiny týždenne, takže sa zaujímajú o knihu. Ďalší príklad: „Cieľ: Proces neustáleho zlepšovania“ (cieľom nie je cieľový bod, ale proces, ktorý sa predlžuje v priebehu času) Elia Goldratt a Jeff Cox. Najvýraznejším príkladom rozporu je „Muž, ktorý bol štvrtok“ od Gilberta Chestertona.

6. Zaujíma vás váš nadpis s publikom?

Zbalte sľub vyrobený jednoduchými a zrozumiteľnými slovami v názve vašej knihy alebo článku. Najlepšie titulky si zachovávajú takmer naivné dôkazy charakteristické pre každodenné rozhovory bežných ľudí. Venujte pozornosť nasledujúcim príkladom:

 • „Ako dokončiť veci, ktoré ste začali“ od Davida Allena.
 • Jednoduchý spôsob, ako prestať fajčiť, Allen Carr.
 • „Neviem, ako schudnúť“ od Pierra Ducaneho (dialóg pokračuje ľahko: „A viete ako?“ „Nie, bohužiaľ neviem ako ...).
 • „Kým ťa nezačne trápiť tínedžer,“ Nigel Latt atď.

Vyberte správne slovesá vytvorením nadpisov. Používajte tiež slovné mená. Vytvárajú potrebný prístup k produktu zo strany čitateľa.

 • Motívne slovesá sú jednou z najúspešnejších foriem nadpisu. Orientujú čitateľov na konkrétnu akciu. Jedným z príkladov použitia motívových slovies v názve je Think and Grow Rich by Napoleon Hill.
 • Slovné mená použité v názve opisujú prebiehajúce činnosti. Kniha "Prechádzanie agónou" A.N. Tolstoy demonštruje možnosť použitia slovných podstatných mien v názve.

7. Aký krátky je váš nadpis?

Vyslovte zjavnú pravdu: krátke titulky upútajú pozornosť publika. Pamätajte, že čím menej slov v názve použijete, tým silnejšie si každé z nich zapamätá potenciálny čitateľ.

Spisovateľ Malcolm Gladwell je považovaný za uznávaného majstra krátkych titulkov. Venujte pozornosť napríklad názvu jeho knihy „Géniovia a cudzinci“ (English The Outliers) - stručne a stručne.

8. Používate titulky?

Podnadpis je zosilnením nadpisu. Kombinujte krátke hlavičky s dlhšími titulkami, ktoré odhaľujú niektoré detaily. Tu je príklad bestsellerov, ktorých meno sa skladá z dvoch slov a podtitulu 14: „Skinny suka: Efektívny sprievodca pre inteligentné dievčatá, ktoré chcú prestať jesť najrôznejšie odpadky a vyzerať atraktívne.“ Anglická verzia podnázvu pozostáva zo 17 slov a obsahuje vulgárne výrazy.

Autor Larry Fine tiež úspešne použil nadpis a titulky. Jeho práca sa volá Kniha klavíra: Nákup a používanie nástroja.

Garr Reynolds používa niekoľko slov, aby upozornil na svoju knihu. A podnadpis poskytuje čitateľom ďalšie informácie. Dielo Reynoldsa sa nazýva „Prezentácia v štýle Zen: dizajn, vývoj, správanie a príklady“.

Ďalší príklad, ktorý sme nemohli ignorovať. Kniha Michaela Stelznera, ktorá je preložená do ruštiny ako „Content Marketing: Nové metódy prilákania klientov v internetovom veku“, a pôvodný názov je ešte kratší a podtitul je ešte dlhší: Spustenie: Ako rýchlo rozšíriť svoje podnikanie nad konkurenciu.

9. SEO: Obsahuje vaše meno populárne vyhľadávania?

Tento problém sme, samozrejme, nemohli ignorovať. Webový obsah by mal premýšľať o zvyšovaní návštevnosti. Najzákladnejšie generátory dopravy sú vyhľadávacie nástroje. Ale tu musíte nájsť strednú cestu a nie ísť na tému „holého SEO“. Hlavná vec je relevantnosť k obsahu a potom „vhodné“ pre vyhľadávacie nástroje. Ilustrujeme príkladom tohto článku. Napísali sme článok sám, hlava už mala nadpis - jednoduchý a priestranný. Jediné, čo sme urobili, bolo skontrolovať, ktorá požiadavka bola častejšia - „Ako napísať nadpis“ alebo „Ako vytvoriť nadpis“. Aj keď sa mi osobne páči sloveso „vytvárať“ viac v tomto kontexte (je to bližšie k povahe akcie ako vymýšľať nadpisy ako sloveso „písať“), konečná verzia nadpisu bola napriek tomu koordinovaná.

Vo všeobecnosti by sme mali všetci, ktorí pracujeme s obsahom a ruka v ruke s odborníkmi na optimalizáciu a propagáciu stránok na internete, pamätať na frekvenciu a konkurencieschopnosť tých žiadostí, ktoré sa nejakým spôsobom zhodujú s našimi titulkami. Je zrejmé, že nie každá požiadavka môže byť „pritiahnutá“ na začiatok zoznamu iba vďaka obsahu. Ak však stránka nemá pre navrhovaný dopyt relevantnosť z hľadiska textu, dotaz nikdy nezadá najvyšší dopyt.

Autori tlačených kníh si však musia pamätať aj na spoločnosti Yandex a Google. Vaše diela nájdete rýchlejšie na „regáloch“ online obchodov Ozon.ru, Books.ru, Amazon.com, ak ich nadpisy a podnadpisy obsahujú populárne otázky.

10. Kombinovaný prístup: používate na vytvorenie hlavičiek viac ako jednu z vyššie uvedených metód?

Autori používajú dve alebo viac vyššie opísaných techník, aby prišli s jasnými a populárnymi titulkami. Napríklad aliteráciu a metafory je možné úspešne kombinovať s podnadpismi, ktoré obsahujú podrobné informácie.

Ďakujem za prečítanie až do tohto bodu. Chcem vám to poďakovať. V skutočnosti je povaha dobrého textu - a nadpis ako jeho súčasť - veľmi protirečivý. Môžete si vytvoriť skvelý nadpis, ktorý úplne odmietne všetky naše odporúčania uvedené vyššie. Géniové pera to dokážu. A dokonca aj talentovaní copywriteri „plnou“ rukou. Hovoríme však o mechanike tvorby textov, a nie o povahe talentu. Kvalitné copywriting je súhrn technológií, ktoré autor používa, poučenie sa z vlastných a iných chýb. A v tomto článku sme hovorili o technológiách, pokúšajúcich sa analyzovať úspešné, podľa nášho názoru, názvy a zovšeobecnenie ich vlastností, čo viedlo tieto zovšeobecnenia k niektorým záverom.

Keď už hovoríme o funkčnosti vytvorenia nadpisov, môžeme tiež odporučiť použitie nasledujúcej techniky.

Použite klasifikačnú tabuľku na určenie kvality nadpisov pre články, knihy, blogové príspevky, sociálne siete a ďalšie produkty marketingu obsahu. Zvážte najvyššiu možnú kvalitu a získajte čo najviac bodov.

Tabuľka skóre záhlavia

kritériumotázkoukomentárbody
sľubSľubuje váš titulok vášmu publiku výhody?
špecifickosťObsahuje názov vášho obsahu konkrétne podrobnosti, ktoré zdôrazňujú jeho relevantnosť a hodnotu?
zacieleniaZdôrazňuje nadpis nadpis cieľového publika, pre ktorého je obsah určený?
polohovaciePomáha titul zvýrazniť váš obsah?
interakcieSnažíte sa vzbudiť zvedavosť potenciálnych čitateľov, aby bol nadpis nezabudnuteľný?
dialógKomunikuje váš nadpis s publikom?
krátkySnažíte sa udržať krátke tituly vášho obsahu?
posilneniePoužívate titulky na zdôraznenie názvu obsahu?
SEOZahŕňa vaše meno populárne vyhľadávania?
Kombinovaný prístupPoužívate na vytvorenie hlavičiek viac ako jedno z vyššie uvedených položiek?

Túto tabuľku môžete napríklad vytlačiť a distribuovať ju zamestnancom, ktorí vytvárajú obsah pre váš projekt. Pomocou tohto nástroja ich môžete vyzvať, aby vyhodnotili každú pracovnú verziu názvu článku. Tým sa zníži vplyv subjektívnych faktorov na vaše titulky.

Vezmite tabuľku so sebou do svojho obľúbeného kníhkupectva alebo si „obíďte“ svoje obľúbené blogy. Precvičte si hodnotenie titulov kníh a článkov, ktoré vás upútajú.

Boli by sme vďační, keby ste v komentároch zdieľali svoje možnosti týkajúce sa názvov článkov alebo názvov kníh, o ktorých si myslíte, že sú úspešné. Poďme diskutovať o týchto možnostiach.

Účel názvu a jeho hlavné ciele

V prípade copywritingu, marketingu obsahu a zarábania peňazí na článkoch sa ten správny nadpis môže nazývať otázkou života a smrti. Jeho hlavným účelom je priťahovať pozornosť človeka, „nitovať“ ho. Ciele záhlavia určujú, čo robí so čitateľmi:

 1. Pomáha pochopiť, či potrebuje článok, či sú informácie v texte relevantné.
 2. Ukazuje potrebu prečítať si text alebo jeho možný nákup.
 3. Určuje prínos po preskúmaní obsahu - či bude užitočný.

Sivý a nepredvídateľný názov urobí váš článok neviditeľným pre väčšinu používateľov, ktorí potrebujú materiál, ktorý ste uviedli. Táto malá časť článku má obrovský vplyv na všetko, čo je v ňom napísané. Preto nezabudnite na to, ako správne napísať nadpis článku, a venujte náležitú pozornosť tejto otázke, aby ste si vytvorili schopnosť rýchlo písať jasné a chytľavé tituly pre váš budúci obsah.

Metóda 1: Sľubujte čitateľovi výhody

Meno by malo vyriešiť problém osoby ešte pred prečítaním hlavnej časti materiálu. Toto celé umenie má pomôcť čitateľovi prekonať niektoré ťažkosti jednou vetou. Toto je nepopierateľná výhoda článku, jeho výhody. Napríklad:

 • Písanie historických článkov,
 • Historický článok: Jednoduchý sprievodca jeho písaním a 10 tajných techník.

Prvý nadpis nehovorí čitateľovi nič. Človek chápe, že článok bude písať o historických textoch, ale to, čo presne nie je jasné. Druhé meno naopak ukazuje, že čítanie bude zrozumiteľné (pretože príručka je jednoduchá) a 10 tajných spôsobov diverzifikuje svoju prácu, čo je oveľa výnosnejšie.

Metóda 2: Vyberte konkrétne podrobnosti

Môže to byť číslo. Napríklad názov knihy Stephena Coveyho „7 zručností vysoko efektívnych ľudí“ by bez čísel neznel tak dobre - „Zručnosti vysoko efektívnych ľudí“. Informácie v záhlaví s číslami sú štruktúrované. Необязательно использовать круглые показатели – 50, 100. Нечетные цифры смотрятся оригинальнее и не создают впечатление того, что автор подгоняет материал под четное количество.

Примеры удачных и неудачных заголовков:

 • Способы написания информационных статей – 13 эффективных способов для написания информационной статьи,
 • Виды статей – 5 видов статей в помощь начинающему копирайтеру,
 • Пассивный доход в копирайтинге – 11 способов того, как выйти на пассивный доход в копирайтинге.

Ak pridáte obdobie (časové obdobie), počas ktorého čitateľ vyrieši svoj problém alebo získa neoceniteľný zážitok, potom zdvihnite nadpis o úroveň vyššie. Napríklad „11 spôsobov, ako získať pasívny príjem v copywritingu za týždeň“. Alebo o 7 dní - takto sa vám viac páči. Nadpis by však nemal čitateľa zavádzať. Nech je uvedené obdobie skutočné. Ak hovoríte o siedmich dňoch, potom by čitateľ nemal tráviť viac času cvičením. V opačnom prípade bude názov vášho článku najskôr lákavý a potom rozrušený.

Metóda 3: Definujte cieľové publikum

Pre koho je váš článok určený? Kto sa bude zaujímať o informácie v ňom obsiahnuté? To všetko môže byť v názve zvýraznené, aby sa osobe okamžite ukázalo, či je jej obsah vhodný. Napríklad článok o tom, ako zviesť dievča, nebude pre staršieho človeka zaujímavý na čítanie a informácie týkajúce sa zvyšovania veku odchodu do dôchodku ešte nie sú pre mladých ľudí relevantné. Titulok, ktorý identifikuje čitateľa, prispôsobí váš článok.

A nejde iba o vek. Text môže byť zaujímavý pre začiatočníkov alebo profesionálne múmie na materskej dovolenke alebo pre obchodnú ženu, podnikateľa alebo nakladateľa. Napríklad:

 • Ako zvýšiť zárobky pre začínajúcich textárov?
 • 15 čipov, ktoré predávajú text pre profesionálov,
 • Ako prepísať text do 15 minút, ak ste webový tvorca?

Túto metódu môžete poraziť tým, že vybavíte čitateľa kvalitami, ktoré mu nie sú vlastné - „Ako sa autorský spisovateľ nemôže naučiť písať články autora?“ „Ako môže copywriter zarobiť peniaze na copywritingu?“ Alebo „Ako predávať články bez toho, aby ste ich mohli napísať?“ veľmi lákavé. Ja sám by som na nich chcel nájsť odpoveď. Mám samostatný článok o cieľovom publiku.

Metóda 4: Dajte čitateľovi viac, ako žiada

Nadpis vyvolá skutočný záujem, ak osobe ponúkne viac, ako očakáva. Napríklad sa chcete naučiť, ako tlačiť veľa článkov denne, aby ste ich mohli predávať v hromadách. Zrazu však našli článok s názvom „Ako napísať 20 článkov o predaji za deň a neunaviť sa?“ Som si istý, že vás bude zaujímať. Spojenie „a“ v tomto prípade sa stane vaším asistentom. Viac príkladov nadpisov, v ktorých ponúkate viac, ako očakáva čitateľ:

 • Ako písať predajné texty a mať z toho stabilný príjem?,
 • Ako zarobiť peniaze na predmety, tráviť minimum času?
 • Ako vytvoriť web a zarobiť si na ňom peniaze?

Názvy presahujú autorove vnútorné očakávania. Jednoducho sa zaujíma o to, ako môže vytvoriť webovú stránku a či to dokáže vôbec, a navrhujete, aby ste na nej zarobili aj peniaze.

Metóda 5: Použite metaforu alebo aliteráciu

Metafora vám pomôže zvoliť názov článku, ktorý vám umožňuje používať slovo obrazne. Názov textu je nezabudnuteľný a zrozumiteľný a obrázky, ktoré vytvára, zostávajú v pamäti čitateľa po dlhú dobu. Metaforické okruhy môžu byť:

 • Ako jesť 20 objednávok denne a nie dusiť?
 • Ako napáliť chyby v článkoch bez znalosti pravidiel ruského jazyka?
 • Ako premeniť text niekoho iného na majstrovské dielo a rýchlo ho predať?

K dispozícii je 20 objednávok - vykonávať len taký počet úloh za deň a neunaviť sa. Vypáliť chyby - písať bez nich, bez zapamätania si pravidiel. Zmeňte na majstrovské dielo - použite hĺbkové prepisovanie. Je ľahké prísť, je dôležité poraziť to, čo je napísané v texte. Nadpis bude lákať a háčik, ale musíte si udržať pozornosť čitateľa a vysvetliť, čo ste umiestnili v názve.

Aliterácia je použitie rovnakých spoluhlások slovami. Sú vypočutí, a preto sa názov rýchlo zapamätá. Živé príklady: “Hoch nježko „Fitzgerald alebo“Master a MArgarite "Bulgakova." Nie je ľahké prísť s takýmito menami v copywritingu, ale pre vás sa pokúsim urobiť toto:

 • Krelining a nakopírovanie: čo je spoločné a aký je rozdiel?
 • Ppísanie a rÚpravy: Aký je význam týchto slov?
 • Hneskúsenosť a naivnost nzačínajúci autor.

Táto metóda dáva určitému názvu poéziu.

Metóda 6: Prelomte myšlienku slovom

Názov, ktorý odhaľuje iba časť príbehu, je tiež zaujímavý a neobvyklý. Vhodné pre tých z vás, ktorí neradi píšu dlhé mená a považujú za neopodstatnené mať v názve veľké množstvo písmen. Uvediem príklady a pomenujem ho tým, o čo som sa pokúsil:

 • „Kým bude vaša hlava bolesť z neustáleho prepisovania“, naučte sa písať články rýchlo a ľahko,
 • „Keď nevieš, o čom písať“, nechajte sa inšpirovať na fórach a chatoch,
 • „Ak sa výrobky nepredávajú,“ venujte pozornosť nadpisu.

Mentálne pokračovanie názvu určuje obsah budúceho článku. Pod nadpisom „Keď ma nebaví neustále prepisovať“, môžete napísať text, v ktorom uvediete, že je čas prejsť na copywriting a napísať vlastné myšlienky, čo bude ďalším krokom v autorovej práci.

Metóda 7: Motivujte čitateľa k činnosti

Nadpis môže čitateľovi povedať, aby podnikol nejaké kroky. Táto forma je veľmi obľúbená medzi začínajúcimi copywritermi a tými, ktorí predávajú svoj vlastný informačný produkt. Napríklad:

 • Začnite zarábať peniaze za články ešte dnes!
 • Napíšte prvý článok za pol hodiny!
 • Zarobte viac predajom článkov každý deň!

Vykričník na konci každej vety nie je náhodný. Povzbudzuje osobu, aby si tento článok prečítala čo najrýchlejšie a vykonala kroky navrhnuté autorom.

Metóda 8: Problém so zvukovou čítačkou

Názov článku obsahuje problém, s ktorým sa osoba stretla. Napríklad žena, ktorá sa stala matkou, nevie, aké hry má rozvíjať svoje dieťa a hľadá o tom informácie. Titul by však nemal mať formu „Vzdelávacie hry pre dieťa do 3 rokov“. Toto je klasická možnosť. Navrhujem, aby ste napísali konkrétny problém. To znamená: „Neviem, ako rozvíjať svoje dieťa.“ V našej téme môžu byť názvy článkov takéto:

 • Moje články nie sú na predaj.
 • Neviem ako písať jedinečné texty.
 • Nemôžem zarobiť peniaze na články.

Obsah v týchto textoch je zvyčajne vedený od 1 osoby, písaný priateľským spôsobom, poskytujúci praktické rady a odporúčania niekomu, kto sa stretol s takýmto problémom.

Metóda 9: Zahrňte do názvu populárny vyhľadávací dopyt

Objednávky často obsahujú podmienku na vloženie kľúčových fráz, ktoré sú vyhľadávacími dotazmi. To sa deje na prilákanie prevádzky na webe. Názov tohto článku obsahuje iba hľadaný výraz „ako napísať nadpis“. Frázu „ako vytvoriť nadpis“ sa mi však páči viac. Aby sa však tento článok dostal do popredia, zahrnujeme populárnejšiu žiadosť. Táto metóda je potrebná, ak svoje stránky plníte článkami.

Metóda 10: Kombinujte viacero metód naraz

S populárnym a živým názvom môžete prísť použitím dvoch alebo troch vyššie opísaných metód. Pripojte napríklad:

 • Používanie čísel a zmienka o cieľovom publiku - „12 metód na písanie chytlavej hlavičky pre copywriter SEO“,
 • Budeme povzbudzovať čitateľa, aby konal a vyjadril svoj problém - „Nemôžete predať svoje články? Naučte sa marketing obsahu hneď teraz! “

Z príkladov je zrejmé, že do ktorejkoľvek položky je možné pridať číslicu. Ale za všetky vaše články sa oplatí prísť s digitalizovanými menami. Buďte rôznorodí.

Otázky na položenie nadpisu

Na základe uvedených metód písania názvu „nasledujú“ logické otázky, pomocou ktorých môžete vyhodnotiť správnosť názvu, ktorý ste už vymysleli. Ak máte kladnú odpoveď na aspoň jednu z otázok, názov je úspešný.

Otázky na vyhodnotenie:

 1. Sľubuje váš titulok pre čitateľa výhody?
 2. Má konkrétne podrobnosti?
 3. Je definované cieľové publikum článku?
 4. Dávate čitateľovi viac, ako sa vlastne pýta?
 5. Použili ste metaforu alebo aliteráciu?
 6. Prerušuje váš nadpis na prvý pohľad vaše myšlienky?
 7. Vyvoláva nadpis článku čitateľa, aby podnikol nejaké kroky?
 8. Máte v názve problém?
 9. Obsahuje váš názov hľadaný výraz?
 10. Názov budúceho článku kombinuje niekoľko metód na jeho súčasné písanie?

A teraz nezávisle vyhodnoťte nadpis „Je nemožné, aby copywriting bol zdrojom konštantného príjmu“ a postupne zodpovedať každú otázku. Dá sa toto meno použiť? Bude sa držať?

Hotové šablóny pre tituly s príkladmi

Zostavil som pre vás 90 pripravených šablón na zostavenie chytľavého názvu článku. Toto je základňa alebo kostra, do ktorej stačí pridať pár slov. Pomenovanie článku s takým podvádzajúcim listom nie je ťažké. Pre lepšie pochopenie toho, ako používať šablónu, uvediem príklady pre každú šablónu, ale nie o predmete copywritingu.

šablónaPridanie do šablóny
Dôvody _ sú populárnepohánka strava
5 odpovedí na otázku k téme _neskoré tehotenstvo
Čo je to _?kanibalizmu a či sa teraz oplatí obávať tohto javu
Špeciálna ponuka pre _tí, ktorí chcú pracovať na diaľku
Kto povedal _?Je mravec silnejší ako slon?
8 mýtov _o živote bez žiarlivosti
15 tipov pre používateľa _správne plánovanie dňa
Ste si istí, že _?tvoj priateľ je pre teba pravdivý
11 hlavných výhod _pracovať cez internet
A ty _?premýšľať o tom, kto žije v susedných galaxiách
Ako sa mám _opravil dvojizbový byt za 50 tisíc rubľov
Našli sa tajomstvá _rýchle chudnutie
Kto chce _?zarobte peniaze predajom svojich fotografií
Zistite, ako _?Naučte sa opakovať za 10 minút
Ste pripravení na _?apokalypsa
Ako to urobiť sami?detský vianočný kostým
Ako zvýšiť _ 2 krát?jahodová plodina
Kedysi som si myslel, že _triedy v telocvični sú bezpečné
Vieš toho dosť o _?správne kŕmenie vášho domáceho maznáčika
14 hlavných nevýhod _monodiets
Dokázalo sa, že _môžete vyriešiť akýkoľvek problém do 5 minút
Ako pochopiť, žezávisí od telefónu
Ako ušetriť na _?Novoročný stôl
Ako sa líšia?sushi z roliek
Stalo sa to: _!vek odchodu do dôchodku sa vrátil na predchádzajúce parametre
Potrebujete _buď v pokoji
Šokujúci obrat _bezplatná reforma vzdelávania
Aký je úspech _?bezcenná Olga Buzová
22 tipov pre _zabezpečenie letnej chaty
Ako získať veľa šťastia od _?lotériový lístok
Žiadne riziko v (zapnuté) _Forexové obchodovanie
TOP 5 dôvodov prečo _nezosobášiť sa pred 30. rokom života
Nie je nič lepšie ako _ako tvoja budúca svokra
Robíte tieto chyby _?v komunikácii so svojím milencom
_ z ľubovoľného počítačaako hrať minecraft
Garantovaný zdroj _ďalšie zárobky v sieti
Robíš _?vzduchové kúpele pre vaše dieťa
Už nepotrebujete _!počkaj na pondelok
Raz _Prišiel som do Paríža a zostal som tam navždy
Ste pripravení na _?oslava nového roka
Čo nevieš o _?životy svojich kolegov
Prekonajte konkurenciu s _bezplatná reklama
Nerobte chybu v _pestúnske dvojčatá
Ako rozvíjať svoje _?písanie talentu
Ako si vybrať _?byt v novostavbe
Ako si užiť _?materská dovolenka
Je dôležité vedieť, kedy _žatvy
16 otázok na položenie otázky _budúca manželka
Najneobvyklejší _miesta starobylých miest
Koľkokrát _?povedzte človeku o jeho láske, aby ste ho nevystrašili
Ako ušetriť peniaze s _investície a zvýšiť ich
Čo by ste sa mali naučiť _?u starej babičky, ktorá prežila vojnu
Nie si ešte unavený?tancovať podľa melódie niekoho iného
Ako sa učiť _?plán na zajtra
Prečítajte si tým, ktorí _chce rýchlo zbohatnúť
Najjednoduchší spôsob _upokojte plačúce dieťa
17 skutočných dôvodov _nemiluj sa do mužov
Čo to vlastne znamená?slovo „gilotína“
Je nemožné uveriť, ale _ženy milujú aj rybolov
Zachytené používateľom _príbehy: skrytý význam magických príbehov
Nový pohľad na _staré oblečenie
Dnes som _lepšie ako včera: spôsoby, ako sa zlepšiť
Mystický príbeh _môj minulý život
Ako sa zbaviť _?myšlienky na smrť
Ako používať _?každý deň môjho života
Ako _ 2 krát rýchlejšie?burinu na záhrade
Ako sa vyhnúť _?zníženie príjmu
Skvelý spôsob _žiadny urážka pre nikoho iného
Čo môžeme očakávať od _?nový prezident
Fenomenálny prielom v _klonovanie ľudí
Neodpustiteľná chyba _vo vzťahu s mužom
Neuveriteľná príležitosť pre používateľa _kúpa bytu v Španielsku
Čo by si urobil?raz na púštnom ostrove úplne sám
Čo ma obťažuje?ich povolanie
Stále nemôžete _?povedz slovo „láska“
Prečo sú ľudia _?neustále ležať
Optimálne riešenie pre _malá kuchyňa
Klady a zápory _život na vidieku
Ako vyhrať _?jeho nerozhodnosť a skromnosť
Odborníci odhaľujú tajomstvo: _Každý môže vyhrať milión športových stávok
Ako manipulovať?väčšinou kolegovia
Zistite, aké ľahké _žiť a nebojte sa o nič
Čo robiť, keď _?dostanete malý plat
Celá pravda o _transvestites
Efektné riešenia pre _prestavba Chruščovho bytu
Tajomstvá zákulisia _cudzie hviezdy
Úžasný spôsob _schudnúť
Zázrak sa stal: _!Putin rezignoval
Čo je tiché _učitelia materských škôl
Kedy je vhodné _?začnite s deťmi diskutovať o deťoch

O tejto téme môžete hovoriť celé hodiny, môžete si o nich veľa prečítať, ale musíte vyskúšať a precvičiť ako moji študenti a mali by ste si pozrieť video z môjho kurzu písania:

Kde začať písať nadpis?

Bolo by správne povedať „kde začať písať článok“ a podľa toho aj nadpis. Bez vykonania týchto 3 akcií je nepravdepodobné, že napíšete dobrý článok, ktorý bude v TOP.

3 ťažké akcie:

 1. Zhromažďujte hľadané frázy, ktoré ľudia hľadajú.
 2. Definujte publikum, skúste pochopiť, kto bude mať záujem tento článok prečítať.
 3. Na základe prvých dvoch bodov vypracovať predbežný názov.

Ako zbierať kľúčové slová pre článok a názov, ktorý som napísal v tomto článku. Bez týchto vyhľadávacích fráz nebudete presne vedieť, ako ľudia vyhľadávajú a ako formujú svoje myšlienky. Ak chcete napísať článok, ktorý nájdu ľudia v Yandexe alebo Google, musíte v ňom použiť tieto vyhľadávacie dopyty.

Ak chcete napísať nadpis, vyberte hlavnú kľúčovú frázu celého budúceho článku. Ak osoba hľadala „Ako písať titulky“, potom s veľkou pravdepodobnosťou klikne na odkaz „Ako napísať titulky“. Iba ak to prirodzene ozdobíte pridaním tzv. Psycho háčikov, ktoré osobe ukážu maximálny úžitok z iných položiek.

Napríklad, napíšte nielen „Ako písať titulky“, ale „Ako napísať titulky vrahov“.

Druhá fáza po zostavení vyhľadávacích dopytov je definícia publika, Vždy musíte pochopiť svoje cieľové publikum, pre ktoré vytvárate obsah. Inak ľudia prídu a odídu, nechápu, ako inak pre nich môžete byť užitoční.

Potom píšem predbežný nadpis, ktorý pravdepodobne zostane po napísaní celého článku.

Hlavné otázky, ktoré si musíte položiť pri vytváraní nadpisu, sú:

 • Obsahuje nadpis frázu kľúčových slov, ktorá vyzerá prirodzene?
 • Poskytuje titulok podstatu obsahu?
 • Aký krátky je názov?
 • Má čitateľ úžitok z čítania?
 • Názov je jasný, jednoduchý a chytľavý?
 • Vzbudzuje zvedavosť cieľového publika?

Okrem hlavného názvu môže tento článok obsahovať mali by existovať podpoložky, Čo zvýši pozornosť čitateľa a zdôrazní časti obsahu.

Mnohí vrátane mňa čítali text „uhlopriečne“ a chytili sa a držali sa hlavných bodov. Podnadpisy vám umožňujú prečítať celú časť alebo celý článok. Pri písaní týchto titulkov je vhodné venovať im rovnakú pozornosť ako hlavnej veci.

Vo výsledku vyhľadávania určitého dotazu sa môže zobraziť presne podtitul, nie hlavný názov článku.

13 trikov na vytvorenie chytľavého titulu

Neexistuje žiadny presný vzorec na písanie božského nadpisu, všetko záleží na vašej fantázii, ale existuje niekoľko techník overených skúsenosťami a zvýšená pozornosť na nadpis.

1. Spýtajte sa alebo odpovedzte na otázku

 • Prečo byť schopný klásť otázky?
 • Ako napísať chytľavý titul
 • Prečo sa ľudia rozhodnú pracovať online?
 • V ktorých krajinách môžem žiť za cent?
 • Kde je lacný kúpiť letenky?
 • Ako sa naučiť vstávať skoro

2. Ukážte svoju osobnú skúsenosť

 • Ako som stratil 10 libier za týždeň
 • Ako som našiel svoju životnú prácu
 • Koľko som zarobil na blogu za rok
 • Ako som zmenil svoj život za jeden deň
 • Ako som bol podvádzaný v Thajsku

3. Zvýraznite publikum

 • Niekoľko tipov pre začínajúcich cestovateľov
 • Ako mladá matka držať krok so všetkým
 • 10 tipov pre vodičov pri rokovaniach s dopravnou políciou
 • Najzdravšie raňajky pre mužov

4. Použite čísla

 • 7 hlavných zvykov úspešnej osoby
 • 21 spôsobov, ako zarobiť peniaze na cestách
 • Ako skrátiť odkaz? 5 najlepších spôsobov
 • Pridružené programy na zarábanie od 20 000 rubľov mesačne
 • Ako čerpať lis za 5 minút denne

5. Využite skúsenosti a mená známych osobností, spoločností a značiek

 • 5 tipov na investície do nehnuteľností od Roberta Kiyosakiho
 • Koľko zarábajú populárni video blogeri na YouTube
 • 30 tipov na písanie nadpisov od Joe Vitale

6. Poskytnite záruku

 • Tento zvyk zmení váš život navždy!
 • Po mesiaci tréningu budete hovoriť anglicky!
 • Na 1 mesiac urobíme opravu bytu na kľúč!
 • Za týždeň získate na internete prvých 10 000 rubľov!

7. Inšpirujte strach

 • Aké je nebezpečenstvo detskej obuvi s podpätkami
 • Aké slová ničia vaše zdravie
 • Čo sa báť v zahraničí
 • Ako nestratiť peniaze platením za tovar v internetových obchodoch
 • Čo sa môže stať, ak si kúpite poistenie

8. Objavte tajomstvá a tajomstvá

 • Hlavným tajomstvom je, ako udržať krok
 • Раскрываем всю правду о заработке на блоге
 • Назван самый здоровый режим дня
 • Стало известно, почему мужчины долго не живут

9. Vyhodnoťte

 • Najrýchlejší spôsob, ako prestať fajčiť
 • Jednoduchý spôsob, ako sa naučiť plávať
 • Bezpečná metóda vytiahnutia kliešťa
 • Ako si pripraviť raňajky za 5 minút

10. Pokyny krok za krokom

 • Podrobné pokyny na registráciu spoločnosti LLC
 • Nastavenie kontextovej reklamy VKontakte. Návod na použitie
 • Návod pre domácich majstrov na výstavbu domu

11. Označte chyby

 • Hlavnou chybou každého, kto chce zmeniť život
 • Aké chyby robia začiatočníci blogov?
 • Ako neurobiť chybu pri výbere telefónu

12. Usporiadajte sprievodný hit

 • TOP 5 najviac motivujúcich filmov
 • Hodnotenie najlepších krajín sveta

13. Porovnajte, zvýraznite výhody a nevýhody

 • Ktorý prehliadač si vyberiete lepšie
 • Čo je lepšie samsung alebo jablko?
 • Výhody a nevýhody práce na diaľku

Podľa prieskumu! Názov v názve názvu, ktorý sa zobrazuje vo vyhľadávaní, ak sa začína slovnou frázou, má väčší účinok ako nadpis so slovnou frázou na konci.

Ako sa naučiť písať titulky?

Toto je hlavná otázka dnešného článku. Odpoveď je znovu praktizovať, precvičiť a precvičiť.

Na kurze copywritingu nás tréner pripravil pre každý text napíšte 40 - 50 nadpisova potom preosiať tých najúspešnejších.

Vezmite niekoľko kľúčových fráz, ktoré ste zhromaždili, aby ste mohli napísať článok a používať ich, napíšte 5 až 10 nadpisov. vybrať najpresvedčivejšie, Predtým sa môžete pustiť do hľadania a nahliadnuť do kategórií súťažiacich, ktorí sú na prvých pozíciách.

Po uverejnení článku sledujte štatistiku zobrazení a kliknutí v analytike Google alebo Yandex. Pozrite sa, na ktoré titulky vaše publikum kliká, ak je to potrebné, zmeňte ho a vylepšite výkon.

Pin
Send
Share
Send
Send