Užitočné tipy

Ako nájsť priateľku? Štyri overené metódy vyhľadávania!

Pin
Send
Share
Send
Send


S dôverou vyhlasujem, že priateľstvo žien existuje, ale zásadne sa líši od mužov. Vzťah medzi dievčatami je ako nestabilný kardiogram. Niet divu, že nás chlapci veľmi ťažko pochopia. Existujú situácie, keď chcete uškrtiť svojho najlepšieho priateľa, po ktorom nebudeme celé dni hovoriť. Po určitom čase sa všetko upraví a hádka sa vymaže z pamäte neviditeľnou gumou.

Spisovatelia nemohli ignorovať tak zaujímavú tému. Svet videl nádherné diela o ťažkom vzťahu medzi spravodlivejším pohlavím. Ponúkam vám najcennejšie ukážky priateľstva žien v celej svojej kráse.

1. Všetko najlepšie, Ron Jaffe

Vlákno sprisahania pevne spojilo tri dievčatá, ktoré sa venovali budovaniu kariéry a snívaniu jednoduchého osobného šťastia. Caroline, apríl a Gregg sa dostanú do vydavateľstva, kde spadajú do zorného poľa šéfredaktorky Amandy Farrow. Život šéfa dámy a jej oddelení sa dá ťažko nazvať cukrom a nie zaťažujúcim. Román obsahuje zakázané vzťahy s ženatými mužmi, neplánované tehotenstvo a horké sklamania.

Rona Jaffe je ikonická americká spisovateľka, z ktorej pera prišlo dostatočné množstvo dobrých diel s horiacou slzou. „Všetko najlepšie“ je autorský literárny debut, ktorý dokazuje existenciu ženského priateľstva. Aj keď väčšina rozprávania sa týka sexu, nemožno ho považovať za primitívnu fígliu. Dievčatá sa môžu spoľahnúť iba na seba, podpora tovaru pomáha prekonávať ťažkosti a pokračuje v dosahovaní ich cieľov.

2. Údolie bábok, Jacqueline Susan

Autor, rovnako ako nikto iný, chápe temnú stránku šoubiznisu. Jacqueline Susan, bývalá herečka, dokázala preniesť krutú pravdu o cene šialenej slávy na stránky románu. Je to zložitý príbeh o ženách, ktorým sa podarilo vyšplhať sa na vrchol hviezdy Olympus. Sex, drogy, alkohol - tri piliere, na ktorých je založený vynikajúci svet celebrít.

V prvých kapitolách sa pred čitateľmi objavia naivné dospievajúce snívanie o sladkých vavrínoch. Keď sa blížia k roztrhnutiu príbehu, mladé dievčatá sa menia na bezdušné bábiky. Hrdinky musia klamať napoly, obchodovať so svojimi vlastnými telami a zbavovať sa, ako zbytočných odpadkov, univerzálnych princípov.

3. Klub žien Astronaut, Lily Koppel

60. roky minulého storočia si budú ďalšie generácie pamätať ako prvé a určite najväčšie kroky na trnitej ceste prieskumu vesmíru. V tých dňoch snívali snívali o tom, že sa stanú astronautmi, a každý občan USA sa cítil euforicky z krátkych správ od NASA. Nikto sa však nepýtal, aké sú manželky hrdinov. Na ich vzhľad neboli kladené menšie nároky ako na dokonalý obraz priekopníkov vesmíru.

Lily Koppel živo ilustrovala život amerických žien, ktoré čakajú so zatajeným dychom na správy o svojich milovaných mužoch. Za dokonalým obalom časopisu, starostlivo retušovaným oficiálnou cenzúrou, sú obyčajní ľudia s typickými problémami, smútkami a radosťou. Bezpochyby vytrvalosť a statočnosť hlavných postáv si určite zaslúžia obrovský rešpekt.

4. Jazdenie, Anthon Disclofani

Ďalšia moderná adaptácia Lolity Vladimíra Nabokova. Menšia krása sa hlboko ponorí do duše zrelého muža. Dostal som sa však pred seba a všetko vám povedal v poriadku. Rodičia posielajú pätnásťročného Thea do súkromnej internátnej školy pre dievčatá. Ako zvyčajne, v ženskom tíme vládne atmosféra prudkého súperenia. Žiaci medzi sebou súťažia o krásu a finančnú pohodu. Postupne sa stáva vedúcou, má priateľov a stáva sa jedným z najlepších žiakov školy. Režisér Holmes upozorňuje dievča, zakázané ovocie sa nalieva sladkou šťavou hriechu.

Ak chcete oceniť román Antona Disclofaniho, mali by ste ignorovať nesmrteľné dielo ruskej klasiky. Príjemný a dynamický pozemok v okolí súkromnej vzdelávacej inštitúcie vám pomôže prejsť večer. Popis pôžitkov z jazdy je nadšený.

5. Sučky veľkého mesta, Candace Bushnell

Okolnosti vyžadujú, aby boli úspešné ženy kruté. Nestačí konať na slnku, stále sa musí konať. Hlavnými postavami románu, Candace Bushnell, nie sú v žiadnom prípade naivní blázni, ale skutočné obchodné žraloky. Módna návrhárka Victoria, redaktorka Nico a producentka Wendy sa rozhodne riadia hlavami súťaže a neopovrhujú zakázanými trikmi.

Takáto stratégia bohužiaľ nefunguje v osobnom živote. Sučka veľkého mesta je opustená ako obyčajné ženy a ešte častejšie. Pre mužov je ťažké zodpovedať vysokému sociálnemu stavu druhej polovice, nemôžu vydržať stály tlak a rýchlo sa rozpadnúť. Štýl písania je neuveriteľne ľahký, knihu som prehltol za pár hodín.

6. Von, Natsuo Kirino

Milovníci žánru „psychologický thriller“ sú oddaní. Štyri ženy pracujú v továrni na rýchle občerstvenie. Raz v noci dôjde k zločinu vášne, ktorý sa stal východiskovým bodom mnohých fascinujúcich a krutých udalostí. Jedna z hlavných postáv zabíja svojho manžela a žiada svojich priateľov, aby pomohli zbaviť sa tela. Medzitým jej tovar prežije svoje vlastné drámy a pomocou tragédie vyrieši problémy, ktoré sa zrútili.

Postavy sú navrhnuté s precíznosťou, charakteristickou pre japonskú mentalitu. Román sa nezvládol bez orientálneho exotizmu a filozofických úvah. Zločin je metaforicky vysvetlený nezmyselnosťou a beznádejou nešťastného rodinného života. Zásah mafie dodáva ohňu palivo, vďaka čomu je práca zábavnejšia.

7. Niť tkaná z tmy, Sarah Waters

Autor románu bol inšpirovaný prácou na akademickom článku o šialenstve za spiritualizmus vo viktoriánskej dobe. Sarah Watersová mierne posunula časový rámec smerom k modernite, ale nenájdeme chybu s historickými nezrovnalosťami. Margaret stratila otca, s ktorým bola veľmi blízko, a zároveň čelila zrade svojho milenca (presne v tomto románe sú opísané lesbické vzťahy). Problémy prinútili hlavnú postavu k nedobrovoľným konaniam. Rozhodla sa vziať si vlastný život. Pokus o samovraždu bol neúspešný. Ako rehabilitácia začína Margaret navštevovať kolóniu žien v väznici, kde sa zoznámila s duchom Seliny, odsúdeným po neúspešnom „kontakte s iným svetom“.

Gotická história je plná temného kúzla a realizmu, a to aj napriek mystickým tónom. Hrdinka sa snaží zmierniť trápenie duší tým, že pomáha utrpeniu. Jej impulzy sú ďaleko od anjelského súcitu, sledujú väzňov, uisťuje sa, že nie všetko je v živote také zlé. Medzi Selinou a Margaretou je tma tkaná. Konfliktné pocity postáv dodávajú románu ostrosť, čo núti pozemok vyvážiť sa na pokraji.

8. Zimný dom, Judith Lennox

Práca Judith Lennoxovej skúma dynamiku vzťahov za štvrťstoročie. V strede príbehu sú tri dievčatá, krása Maya, ktorá sa chce úspešne oženiť, skromná Helena a aktivista milujúci slobodu Robin. Za 25 rokov sa objaví mnoho významných udalostí, ktoré ovplyvnili osud priateľov.

Autor jednoducho a jasne popisuje zložité veci. Výsledok niekedy nespĺňa očakávania alebo sa sny vôbec nenaplnia. Maya nájde bohatého a vplyvného manžela, ale za prekrásnou fasádou sa skrýva ohavná špina. Nenápadná tichá žena Helen nemôže utiecť pred útlakom svojho tyranského otca. Robinove ilúzie a ašpirácie sú rozbité na zemi skutočného sveta. Román o láske, priateľstve a jasnej nádeji, ktorú si určite užijete.

9. Nádherné telá, Laura Cunningham

Kniha úspešne kombinuje tri vzájomne sa vylučujúce vlastnosti - hlboký psychológizmus, iróniu a živosť slabiky. Šesť priateľov sa chystá na rozlúčku so slobodou, za každým z nich sú tajomstvá. Zhromaždenia v úzkej spoločnosti sa zmenili na neočakávané odhalenia a tragikomické výlevky. Čítanie vám poskytne úžasný odpočinok a na prvý pohľad vás zíde nepodstatné poznámky alebo vyhlásenia, ktoré by mohli zraniť ľudí vo vašom okolí.

Naopak, veľa dialógov nepoškodí tento román - to je vrchol práce. Kapitoly začínajú krátkou exkurziou do života hrdinky. Po dlhom rozchode na improvizovanej párty sa dievčatá umyjú kostí svojich milencov, sťažujú sa na problémy a zašepkajú o komplexoch. V každom som našiel malý kúsok a som si istý, že urobíte to isté.

10. Slaný vietor, Sarah Gio

V roku 1943 sa Kitty a Anna rozhodli vymaniť sa zo skleníkových podmienok svojho rodičovského domu a ako dobrovoľné sestry sa vydali dobyť ostrovy Francúzskej Polynézie. Vo vzťahu medzi priateľmi vedie čierna mačka. Anna nájde radosť tvárou k očarujúcemu vojakovi Westri Greenovi a ponáhľa sa priamo do bazéna pocitov. Zcela náhodou je pár svedkom chladného tajomného incidentu. O mnoho rokov neskôr Anna dostane list od cudzinca, ktorý vrhne svetlo na dokonalú vraždu.

Na plátne nádherného románu je minulosť úzko spätá s prítomnosťou. Príbeh o tom, ako nehanebná „priateľka“ môže zničiť celý váš život, vás naučí lepšie porozumieť ľuďom a rozlíšiť úprimnosť od pokryteckej masky. Na pozadí vojenskej scenérie sa odohráva drsné drama o nepokojoch ľudského osudu.

11. Stále tancujeme, Catherine Pankol

Francúzske ženy sú známe pre svoje čaro a ľahkomyseľnosť. „Stále tancujeme“ je mierne kúzelná a ľahká kniha o štyroch lojálnych priateľoch. Sú tak odlišné, ale stále držia pohromade. Od detstva sa Josephine snívala o tom, že sa stane slávnou spisovateľkou, Agnes naďalej čaká na svojho jediného ideálneho milenca. Hlavným cieľom Lucille je kariéra a Clara je typická biela vrana, trochu divná a osamelá.

Spájajú ich nielen priateľstvo, ale aj človek, ktorý nejako poškodil osud každej zo štyroch. Zriedkavé slepačie strany sa menia na psychoterapiu, pri ktorej hrdinky vylievajú dušu. Zúfalé pokusy pochopiť samy seba a dotlačiť všetky „i“ sú známe mnohým ženám, takže román sa stane pre čitateľov zrkadlovým obrazom osobných životných situácií.

12. Závideniahodný pocit Vera Stenina, Anna Matveeva

Anna Matveeva ukazuje nepríjemnú stránku priateľstva, a to pocit závisti. Umelecká kritička Vera sa nemôže uspokojiť s úspechmi svojej kamarátky. Hlavná postava sa považuje za rez nad „blízkou Juliou“ a podvedome ju obviňuje zo všetkých zlyhaní. Najprv Stenina porovná dĺžku nôh, potom prejde do profesionálnej sféry a nakoniec závidí talentovanejšiemu dieťaťu. Mučenie sa tiahne od detstva a prebieha v dospelosti a zohráva úlohu motivujúceho faktora. Viera musí byť lepšia za každú cenu, aby sa dosiahla viac.

Chcem vás upozorniť na estetiku knihy. Autor ľahko a vkusne predkladá informácie o majstrovských dielach svetovej maľby. Fakty zhromaždené zo stránok románu významne zvýšia vašu intelektuálnu úroveň. Popisy sa robia pre dušu, pred očami sa jasne objavia plátna veľkých umelcov. Nádherná práca Matveevy sa hladko zmestí do vašej knižnice.

13. Jazyky pre mačky, M. Borger a M. E. Straub

Niekedy za cvrlikaním a bozkom na líci leží horkosť nenávisti a vzájomné nároky. Trocha tlaku tiež letí z priateľstva žien s roztomilou ružovou farbou, akoby zlacením z lacných šperkov. Potom bývalé priateľky nalejú vedrá jedu na seba a výčitky sú zaseknuté v krupobití úderov, o niečo viac a dievčatá spoja vlasy súpera. Skutočný had!

Hrdinky z románu Cat's Tongues vyrastali v provinčnom vnútrozemí. Po dozretí sa presťahovali do veľkých miest, ale nestratili kontakt. Dodo, Nora a Claire každý rok chodia na malé zájazdy do rodného Nemecka. Cestovanie je podobné chuti obľúbených pochúťok detstva - čokolády „mačacích jazykov“. Ďalší dúšok nostalgie sa zmení na drámu, keď vyjdú zlé tajomstvá.

14. Firefly Street, Hannah K.

Dve dievčatá sa náhodou ukážu ako susedia na ulici, známosť sa vyvinie na 30-ročné priateľstvo. Tully bol vychovávaný v nefunkčnej rodine, dcéra drogovo závislého dáva kariéru na prvom mieste. Kate - dúfa, že bude mať vzornú rodinu rovnako ako jej rodičia. Jedna kapitola - jedna dekáda, vyjadrená veľmi podrobne. Nové kolá priateľstva zdôrazňujú pozitívne aj negatívne charakterové vlastnosti hrdiniek.

Nakoniec dievčatá dosiahli to, čo chceli, ale ich cesta nebola bez mračna. Občas sa objavili krízy, vzájomné urážky a každodenné búrky. Priateľstvo žien odolalo búrok bez ohľadu na to. Tully a Kate šli ruka v ruke až do samého konca.

15. Spoločnosť nadšencov plávania pomenovaná po J. M. Barrym, Barbara Zitver

Nádherný príklad modernej milostnej prózy popisujúcej priateľstvo medzi predstaviteľmi rôznych generácií. American Joy patrí medzi nádherné krásy anglickej provincie. Počas rannej jazdy zachytáva hlavná postava zvláštny hluk a striekanie. Ponáhľa sa na záchranu staršej ženy, ktorá sa ocitne v studenej vode zimného rybníka. Predstavte si Joyove prekvapenie, keď zistí, že zachránená obeť sa nechystala potopiť. Dáma so svojimi rovesníkmi pláva bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Nenápadná línia lásky oslabuje uvažovanie skúsených žien. Pod vplyvom nových známych Joy úplne prehodnocuje životné hodnoty. Naučí sa užívať si malé veci a nechá lásku merať život kariéry. Vezmite prosím na vedomie, že „Spoločnosť plaveckých fanúšikov pomenovaná po J. M. Barrym“, na rozdiel od klasických ženských románov, nezanecháva zvodnú dochuť. Realizmus toho, čo sa deje, vás úprimne vcíti do postáv. Ak chcete stráviť príjemný večer pod teplou prikrývkou, potom potrebujete prácu Barbary Zitverovej.Naozaj dúfam, že výber zo sveta nápadov vám umožní vychutnať si úžasné zvraty priateľstva žien. Je pravdepodobné, že sa v hrdinských románoch spoznáte a znova sa pozriete na svoj vzťah s najlepšími priateľmi.

Čo je skutočná priateľka

Ako nájsť priateľku, nie je vôbec nečinná otázka. Mnoho dievčat a žien, ktoré majú priateľky alebo priateľky, povie, že nie je problém nájsť priateľku. Často sa však stáva, že ste zostali bez priateľky. Dôvody môžu byť veľmi odlišné. Presťahovali sme sa do iného mesta, ale môj priateľ zostal rovnaký. Vydali sa a vrhli sa do nového života, zabudli na svojich priateľov a stratili ich. Alebo možno nikdy nebola. Preto vyvstáva otázka - ako nájsť priateľku.

Priateľ nie je priateľ, s ktorým o tom môžete chatovať, diskutovať o najnovších módnych úškľabkoch a hovoriť o počasí a ľuďoch. Pravá priateľka je blízky a drahý človek, ktorý s vami bude zdieľať zármutok a radosť, vždy príde na pomoc, neodsúdi, nespraví, neposkytne cenné rady. Kamarát je odtok pre odhalenia, vestu, do ktorej môžete plakať, mať takú priateľku, nepotrebujete psychoanalytikov.

Ako nájsť priateľku vďaka koníčku, koníčku

Máte nejaký koníček: šitie, pletenie, varenie, kreslenie, tanec, umelecké modelovanie, čokoľvek, čo sa vám páči, ale nikde ste to vážne neurobili. Zaregistrujte sa do kruhu, sekcie, kurzov, v ktorých učia vaše koníčky.

Tam stretnete tie isté ženy, ktoré sa zaujímajú o toto povolanie, a je celkom pravdepodobné, že medzi nimi nájdete priateľku.

Spoločný koníček je dobrým základom priateľstva. Alebo začnite navštevovať fitnes, telocvičňu (ak máte chuť na šport), prihláste sa do niektorého z ženských klubov, kde nielen organizujete školenia, ale máte aj možnosť si rozprávať, na týchto miestach nájdete aj priateľku.

Tu je 7 z najpopulárnejších ženských koníčkov, medzi ktorými môžete určite nájsť osobu, ktorá vás bude zaujímať!

Ako nájsť priateľku, kam často chodíš

Aké miesta často navštevujete? Kozmetický salón, knižnica, radi chodia na rôzne výstavy a vernisáže, často relaxujú v lekárňach, oddychových domoch, sanatóriách - všetky tieto miesta dávajú prednosť narodeniu, najskôr priateľstvu medzi ženami a potom priateľstvu.

Dokonca aj také zdanlivo nevhodné miesta, na ktoré sa stretnúť, ako napríklad klinika, nemocnica, pôrodnica, môžu ženy veľmi blízko pri riešení ich bežných problémov, starostlivosti, radosti, po zotavení, diskusií o radostných problémoch po narodení dieťaťa.

A posledné odporúčanie, ako nájsť priateľku:

Nezáleží na tom, kde hľadáte priateľku, záleží aj na tom, ako sa s ňou zoznámiť a ako s ňou komunikovať.

Pri každom známom počúvaní buďte proaktívny, otvorený, priateľský, ale bez posadnutosti. Citlivosť, túžba pomôcť tiež prispieva k vzniku priateľstva.

Познакомившись с кем-то, не форсируйте события, дружба, это не любовь, она не может возникнуть с первого взгляда. Для общения сначала выбирайте пусть интересные для вас обеих, но нейтральные темы, например, можно обсудить общие занятия, последнюю моду, какие-то важные события в городе и стране, ваши достижения в том, чем вы занимаетесь.

Nenechajte sa okamžite odhaliť o svojom osobnom živote a problémoch, nepýtajte sa jej na to isté. Spočiatku to bude vyzerať nesprávne a jednoducho neslušné. Keď sa známosť priblíži a budete mať vzájomnú dôveru, budete chcieť prediskutovať tieto témy.

A napriek tomu priateľstvo nemôže byť sebecké, ak očakávate porozumenie, pomoc, radu od priateľa, potom na to všetko pripravte pre seba. A nezabudnite, že priateľstvo je koncept nepretržite. A predtým, ako budete hľadať a nájsť priateľku, premýšľajte o tom, či ste na taký vzťah pripravení, nielen aby ste dostali radosť a potešenie z komunikácie s takou milovanou osobou ako priateľka, ale aby ste jej dali rovnakú radosť.

Pin
Send
Share
Send
Send