Užitočné tipy

Tip 1: Ako zmierniť stres pri práci

Pin
Send
Share
Send
Send


Moderný rytmus života spôsobuje, že človek je v stave stresu. Môže spôsobiť problémy pri práci, rodinné problémy, nedostatok riadnej dovolenky, ako aj drobnosti pre domácnosť. V takýchto situáciách je dôležité zostať v pokoji a chrániť svoje zdravie, ale nie vždy to bude ľahké. Ako upokojiť nervy a zmierniť stres, aby sa zabránilo poruche nervového systému?

Čo je stres? Znaky stresu

Stres je stav napätia, ktorý spôsobuje dráždivé faktory (konflikt, nepríjemný rozhovor, hlad, bolesť).

Stav stresu môžete zistiť pomocou nasledujúcich príznakov:

Zmena tlaku, nadmerné potenie, zimnica, horúčka, bolesti hlavy, nedostatok chuti do jedla, poruchy spánku, prírastok na váhe.

Vyhýbanie sa zodpovednosti, deštruktívne správanie, zanedbávanie, konflikty.

Nedostatok koncentrácie, prevádzkové chyby, problémy s pamäťou.

Podráždenosť, večná nespokojnosť, úzkosť, neopodstatnený hnev alebo agresia, úzkosť, apatia, pocit únavy, vyčerpanie.

Stres je normálna reakcia tela na dráždivé faktory. Nebezpečnou situáciou je neustály pocit stresu, ktorého príznaky sa často pripisujú banálnej únave. Preťaženie môže viesť k zdravotným problémom. Preto sa musí stav stresu odstrániť, aby sa telo mohlo uvoľniť a odpočinúť si.

Poďme na to, ako rýchlo zbaviť stresu, aby ste sa necítili neustále?

1. Naučte sa opustiť situáciu

Niečo zlyhá? Nadýchnite sa, vydýchnite, usmejte sa. Ak sa prípad môže odložiť na neskôr, vráťte sa k nemu o niečo neskôr s obnovenou energiou.

Bude užitočné položiť si otázku: „Čo je najhoršie, čo sa môže v súčasnej situácii stať?“ Zamyslite sa nad svojimi činmi v prípade najnegatívnejšieho scenára. Napríklad nemáte čas doručiť projekt včas. Zákazník bude nešťastný. Možno, že bude požadovať vrátenie peňazí, zanechá negatívnu kontrolu. Čo sa od tohto zmení vo vašom živote? Možno, že na nejakú dobu bude pre vás ťažké prijať novú objednávku. Ak chcete komunikovať so zákazníkom, musíte zanechať komentár k negatívnej recenzii. Ale to sú všetky riešiteľné problémy, ktoré globálne nezmenia váš život.

Ako vidíte, stresová situácia sa nezdá byť tak stresujúca, ak sa na ňu pozriete. Pomocou technológie sa naučíte pustiť sa zo situácie a konať pokojne aj v núdzových situáciách.

Krátke cvičenie

Šport pomáha zvyšovať hladinu serotonínu v krvi, takže neprekvapuje, že táto položka je na prvom mieste v zozname. Krátke a intenzívne cvičenie vás môže skutočne rozveseliť, preto nájdite odľahlé miesto a skokom alebo drepte rýchlym tempom asi 20 - 30 krát. Pomôže to.

V stresovej situácii samozrejme nie ste zábavní. Akonáhle však táto príležitosť svitne, skúste nájsť dôvod úprimného smiechu. Môžete sledovať video na YouTube alebo si len spomenúť na veľmi zábavný incident z vášho života.

2. Vyhľadajte nové príležitosti, nezamerajte sa na problém

Namiesto sebapoznávania sa zamerajte na to, aké príležitosti vám ponúka stresujúca situácia. Hádali ste sa s priateľom? Toto je, samozrejme, nepríjemné, ale máte dobrú príležitosť zavolať inému priateľovi a ísť spolu na film, na výstavu, na šport. Stratili ste kľúčového zákazníka? Zamerajte sa na hľadanie nových zákazníkov, ktorí by pre vás mohli byť výhodnejšie. Vyhýbajte sa stresu hľadaním nových príležitostí.

Mnoho ľudí uspelo po viacerých zlyhaniach. Zapamätaj si to. „Netrpel som porážkami. Práve som našiel 10 000 spôsobov, ktoré nefungujú. “- citát od Thomasa Edisona.

Ako rýchlo zbaviť stresu. 8 tipov

Únava, nervové napätie, zodpovedné vzťahy, vzťahy s ľuďmi, zhon mesta, rodinné hádky - to všetko sú stresové faktory. Dôsledky dopadu, ktoré sa cítia počas dňa a na konci dňa, nás ovplyvňujú únavou, nervovým vyčerpaním, zlou náladou a nervozitou. Ale s tým všetkým sa môžete vyrovnať, stačí vedieť, ako vás ubezpečujem, bez sedatívnych liekov a alkoholu.

Tie poskytujú iba krátkodobú úľavu a oslabujú schopnosť vášho tela vyrovnať sa so samotným stresom. Čo sa týka tejto nuansy, podrobnejšie som sa zastavil v článku Mýtus 2 - Alkohol a pilulky pomáhajú vyrovnať sa so stresom. V tejto fáze je dôležité pochopiť, že dôrazne odporúčam, aby ste nezmiernili stres všetkými druhmi drog a tento článok nebude hovoriť o všetkých druhoch liekov, naučíme sa zmierňovať stres prírodnými relaxačnými metódami. Začnime teda.

Tip 1 - Vyčistite hlavu od nepríjemných myšlienok

Aj keď to znie banálne, nie každému sa to vždy podarí zapamätať si a my začneme žuť v mozgu nepríjemnú ďasienku myšlienok na nepríjemné udalosti dňa a nemôžeme sa vôbec zastaviť. Je to veľmi vyčerpávajúce a vrhá sa do beznádeje av žiadnom prípade neprispieva k odstráneniu stresu. V takýchto chvíľach sa jednoducho obávame niečoho alebo sa snažíme nájsť pre seba nejaké riešenie súčasnej situácie.

Kľúčom je zamyslieť sa zajtra a teraz obrátiť pozornosť na niečo iné. Už dlho som si všimol, ako odlišné vnímanie životných problémov závisí od nášho fyzického a psychického stavu. V dopoludňajších hodinách sa všetko zdá byť na našom ramene ráno, všetko sa môžeme vysporiadať, ale večer, keď sme unavení a stresovaní, začínajú problémy nadobúdať strašidelné proporcie, akoby ste sa na ne pozerali cez zväčšovacie sklo.

Vyzerá to, že ste iná osoba. Ale je to len únava a vyčerpanie, ktoré skresľuje pohľad na veľa vecí, mali by ste si toho byť vedomí a posúdiť svoj súčasný stav: „Teraz som vyčerpaný a unavený psychicky aj fyzicky, takže veľa vecí dosť primerane nevnímam, preto nebudem premýšľajte o nich. ““ Dá sa ľahko povedať, ale niekedy je ťažké dať si taký triezvy účet, pretože sa zdá, že negatívne myšlienky sa dostanú do našich hláv a nechcú ich opustiť.

Existuje však malá výčitka, ako oklamať dôvod, ktorý chce okamžite začať premýšľať o probléme, ktorý sa mu teraz javí ako mimoriadne dôležitý. Sľubujte si, že si to zajtra zajtra myslíte, hneď ako sa zobudíte a otvoríte oči a pred umývaním si sadnite a intenzívne premyslite. Zbavujete sa tak ostražitosti mysle, ktorá „súhlasí“ s ústupkom a odloží riešenie tejto situácie na neskôr. Urobil som to mnohokrát a bol som prekvapený, keď som zistil, že ráno so „veľkým problémom“, ku ktorému došlo včera, došlo k úžasnej metamorfóze - stratilo to svoj význam, prestal som o tom prestať uvažovať, z novej perspektívy sa mi to zdalo také zanedbateľné.

Zbavte sa negatívnych myšlienok. Vyčistite si hlavu. To sa nemusí zdať tak jednoduché, ale počas meditácie sa objaví schopnosť ovládať vašu myseľ.

Tip 2 - precvičte relaxačné techniky, meditujte

O tom sa toho veľa povedalo v rámci môjho blogu, nebudem to opakovať. Ak chcete okamžite zmierniť stres, je to vynikajúca príležitosť vyskúšať meditáciu alebo začať praktizovať rôzne relaxačné techniky a zistiť, ako dobre vás zbavuje stresu. Ale je tu druhá dobrá vlastnosť, čím viac meditujete, tým lepšie začnete s odstraňovaním problémov a očistíte svoju myšlienku a tým menej stresu získate každý deň kvôli tomu, že sa vaša myseľ stáva pokojnejšou.

Je pre vás ľahšie znášať vplyv stresových faktorov a tie veci, ktoré vás kedysi privedú k veľkému vzrušeniu a napätiu, sa pre vás stanú skutočnými nezmyslami: náhle dopravné zápchy, mestský hluk, hádky v práci prestanú byť problémami a vykreslia sa negatívny dopad na vás. Začnete sa čudovať, ako okolní ľudia berú tieto maličkosti vážne a dramaticky a obávajú sa o nich, akoby sa pred ich očami zrútil celý svet! Aj keď oni sami boli pred časom naštvaní maličkosťami ...

Ale jedna samostatná meditačná relácia je tiež prospešná - cítite sa veľmi uvoľnene a zabudnete na problémy, hlavnou vecou je sústrediť sa a nenechať sa v hlave premýšľať o tom, čo sa vám dnes stalo. Je veľmi ťažké urobiť: myšlienky stále prídu, ale pokúste sa o ničom premýšľať aspoň na nejaký čas a obráťte svoju pozornosť na mantru alebo obraz.

Tip 3 - Cvičenie

Pred časom som si nedokázal predstaviť, ako môžete zmierniť stres bez alkoholu: pár fliaš piva bolo v službe, aby ste sa cítili dobre a uvoľnene. Ale potom, keď som sa vzal na seba a odmietol takéto prostriedky, uvedomil som si, že 20-minútový beh miernym tempom alebo ísť do telocvične môže priniesť omnoho hmatateľnejší výsledok! (Prečítajte si článok, ako prinútiť športovať)

Počas cvičenia sa uvoľňujú endorfíny - hormóny šťastia. Ak sa chystáte na šport, získate prudkú náladu a posilníte telo. Je to oveľa účinnejší prostriedok ako pitie piva, pretože to len oslabuje vašu schopnosť vyrovnať sa so stresom, o ktorom som už hovoril a budem hovoriť v ďalšom článku. A šport vás morálne posilňuje: v zdravom tele - zdravej mysli. To znamená, že hraním športu a meditáciou vo vás dlhodobo dokážete odolávať stresu počas celého dňa.

Tip 4 - Doprajte si kontrastnú sprchu. Úprava vody

O technológii sa dočítate niekde v sieti, ale vo všeobecnosti sa jej budem venovať v budúcnosti, pretože si to zaslúži.

Nemysleli ste si, že to priťahuje niektorých ľudí temperovaním studenou vodou? Čo ich núti v silných mrazoch robiť také zdanlivo výsmechy, ako plávanie v ľadových dierach? A čo sa tiahne spokojným úsmevom do červenej fyziognomie cestujúceho? Odpoveďou sú endorfíny, známe „hormóny šťastia“ (jedná sa o novinársky termín, v skutočnosti nejde o hormóny, ale o neurotransmitery), ktoré sa uvoľňujú pri prudkom ochladení tela. Zdalo by sa, že tu vyniknú?

Teraz však trochu doplnímem vaše prasiatko. Extrémne športy sú považované za spojené s adrenalínom. To je tak. Nie je to však adrenalín, ktorý ľudí vyvoláva závratnými skokmi a trikmi, nie je to pre neho, aby sa stalo všetko, ako mnohí mylne veria. Adrenalín - iba zrýchľuje vaše srdce, zvyšuje vašu výdrž a rýchlosť reakcie. Ale tie isté vzrušenia, „vysoké“ po seskoku padákom, dávajú endorfíny.

Nejde iba o „hormóny šťastia“, ktoré im pomáhajú anestetizovať, telo sa začína vylučovať v extrémnej situácii, ktorú vníma ako hrozbu, a aby sa čiastočne vylúčila možnosť úmrtia na bolesť v dôsledku možného zranenia, začína sa uvoľňovanie tohto hormónu, ktoré má taký príjemný vedľajší účinok.
Možno podobný mechanizmus vyvoláva ochladenie tela, pretože je to tiež stres pre telo (nezamieňať sa so stresom diskutovaným v článku).

Kontrastná sprcha je omnoho mäkšia a cenovo dostupnejšia na spevnenie tela ako zimné kúpanie, môže to urobiť každý. Tento postup nie je len schopný odbúravať stres a zlepšovať náladu, ale tiež výrazne sťažuje organizmus (vo všeobecnosti som prestal mať nachladnutie, pretože som sa dostal do sprchy s kontrastom, a môj starý otec to vzal celý život a nikdy nemal nachladnutie, napriek jeho starobe) ).

Nielen kontrastná sprcha, ale aj akékoľvek vodné procedúry môžu pomôcť zmierniť stres, napríklad horúci kúpeľ, kúpanie v rybníku, návšteva bazénu atď.

Tip 5 - Počúvajte hudbu

Čokoľvek sa vám páči. Potešenie z počúvania hudby priamo súvisí aj s chemickými procesmi v mozgu. Spúšťajú ich harmonické sledy zvukov (alebo nie celkom harmonické - záleží na vašom vkusu) a spôsobujú pocit šťastia a eufórie. Aj smutná a pochmúrna hudba vás môže rozveseliť, ak sa vám to páči, ale paradoxne to znie (aspoň pre mňa).

Ale len pre relaxáciu osobne používam plynulý monotónny a pomalý zvuk, tzv. Ambientný hudobný štýl. Pre mnohých sa takáto hudba môže zdať veľmi nudná a nudná, ale to je celé. Mnoho ďalších hudobných štýlov sa vyznačuje intenzívnym tlakom emócií v kompozíciách, rýchlym rytmom a tempom, prudkou zmenou odtieňov nálady. Aj keď to všetko vás môže pobaviť a potešiť, podľa môjho názoru nie je relaxácia vždy podporovaná tým, že takáto hudba bombarduje váš mozog množstvom not a hudobných intonácií.

Ak ste unavení a chcete si odpočinúť, je lepšie počúvať niečo kontemplatívnejšie a „obálkujúce“. Najprv sa možno táto hudba nebude páčiť, ale aspoň si odpočiniete. Môžete si vypočuť príklad skladieb z okolitého žánru vo zvukových nahrávkach mojej skupiny, ktorá je v kontakte, stačí sa k nemu pripojiť (mali by ste vidieť odkaz naň napravo od stránky) a kliknúť na hru, potom, čo ste predtým zaujali ležiacu polohu na vhodnom mieste. Zároveň sa pokúste relaxovať a „vydržať“ najmenej 20 minút, skúste zabudnúť na všetky problémy a nemysli na nič, čo sa v hudbe „rozpustí“.

Tip 6 - Kontemplatívne cvičenie pri chôdzi

Na zmiernenie stresu môžete trochu chodiť a dýchať. Je lepšie zvoliť pokojné a tiché miesto, napríklad park. Vyhnite sa humbuk a davy. Počas chôdze sa znova pokúste uvoľniť, oslobodiť sa od myšlienok, rozhliadnuť sa viac, nasmerovať svoj pohľad von, nie vnútri seba a svojich problémov. Kontemplatívne cvičenia dobre prispievajú k pokoju. Sadnite si na lavičku a pozerajte sa na strom, sledujte každú jeho zákrutu, skúste to, aby vás na určitý čas nezaujímalo nič iné. Toto je podtyp meditačnej praxe, ktorú môžete robiť kedykoľvek chcete, dokonca aj v čase obeda v práci.

Pri chôdzi je tempo pomalé, nebežajte nikam a neponáhľajte sa. Môžete kombinovať so športom, chodiť, dýchať, dosiahnuť vodorovné tyče a tyče - zavesené sprísnené a stres, ako sa to stalo!

Ak takéto prechádzky spôsobia pocit nudy, musíme sa toho zbaviť!

Tip 7 - Po práci začnite relaxovať na cestách

Viem pre seba, že aj keď sa ukázalo, že deň nie je obzvlášť ťažký z hľadiska nervového zaťaženia, potom môže cesta domov veľmi unaviť alebo pokaziť náladu. Mnohí nevedia ako zmierniť stres po práci a naďalej sa hromadia na ceste domov. Preto už na cestách začnite vypínať myšlienky práce a súčasné problémy, ignorujte, čo sa deje, nepodľahnite univerzálnemu hnevu a nervozite, ktorej atmosféra spravidla prevažuje vo verejnej doprave a na cestách. Buďte v pokoji, skúste potlačiť vo svojom vnútri tie impulzy, ktoré vedú k tomu, že sa na niekoho rozhneváte a kliatte do uší alebo dovnútra. Pretože táto negativita je schopná dotiahnuť váš večerný obraz stresu a napätia a nakoniec vás vyčerpať. Nechajte ostatných, aby sa hnevali a boli nervózni na úkor seba, ale nie vy!

Tip 8 - stresu sa dá ľahšie predchádzať, ako sa zbaviť!

Toto je zlaté pravidlo, ktoré sa musíte naučiť. Aby ste sa nemuseli zbaviť stresu najrôznejšími letálnymi prostriedkami, ako sú tablety alebo alkohol, je lepšie minimalizovať jeho prejavy po celý deň, počínajúc ráno. Ako je to možné a dá sa to urobiť vôbec? Najprv sa porozprávame o tom, čo je stres a ako sa vo vás hromadí.


5. Pomyslite na tých, ktorí sú horšie

Zdá sa vám, že celý svet je proti vám. Ale sedíte v teplom byte, pijete horúci čaj a zajtra nebudete myslieť na problém, ktorý vás dnes mučí. Pomysli na tých, ktorí sú horšie. Ľudia, ktorí nemajú doma, nemajú jedlo ani strechu nad hlavou.

Vo svete je veľa ľudí žijúcich pod hranicou chudoby bez prístupu k čistej vode atď. Už chápete, že máte šťastie a problémy sa nezdajú také vážne ako predtým.

Povaha stresu

Po prvé, stručne o tom, čo je stres. Je tu jeden zásadný bod. Je chybou vnímať stres ako jav vonkajšieho poriadku. Je nesprávne myslieť si, že to spôsobuje stresová situácia. Vzniká v nás ako reakcia na vonkajšie okolnosti, ktoré vnímame ako stresujúce. Cítite rozdiel? To znamená, že stres závisí od nás, od našej reakcie, čo vysvetľuje, prečo všetci ľudia reagujú inak na rovnaké veci: niekto z jedného nepriateľského pohľadu okoloidúceho sa môže dostať do depresie a druhý udržiava pokojný železo, keď sa všetko okolo zrúti.

Исходя из этого напрашивается один очень важный вывод, который заключается в том, сколько мы получили стресса зависит больше от нас самих, чем от того что происходило с нами. Это принципиальное положение. Ukazuje sa, že hoci sa vonkajšie okolnosti nedajú vždy prispôsobiť podmienkam nášho pohodlia a rovnováhy (nie vždy je možné nájsť menej stresujúcu prácu alebo opustiť mesto na pokojnejšom mieste, nie je to možné pre každého), ale vždy môžete zmeniť svoje vnímanie toho, čo sa deje, aby v nás nespôsobovalo nervové napätie. A to všetko je skutočné.

6. Dostatok spánku!

Čo robia mačky po strese? Spia. Spánok skutočne pomáha obnoviť silu, podvedomie počas spánku hľadá riešenie problému, ktorý vás ráno „rozsvieti“.

Ak trpíte silným stresom, choďte spať skoro. Na počúvanie príjemnej a pokojnej hudby sa naladíte na odpočinok. Zistíte, ako stres odchádza a môžete si užiť život znova.

Ako minimalizovať denný stres

Už som čiastočne odpovedal na túto otázku v mojej rade: meditujte, môže to znížiť vašu citlivosť na vonkajšie stresové faktory na minimálnu úroveň. Tiež choďte na šport a trávte viac času vo vzduchu, čím sa posilní váš nervový systém. Ak je to lenivosť, potom začnite aspoň meditáciou, je to nevyhnutné, ak chcete byť pokojnejší a menej stresovaní! Nemali by ste zmierňovať stres alkoholom, poškodzuje to iba váš nervový systém, takže duševná únava sa bude hromadiť až neskôr!

Môžete si tiež prečítať môj článok o tom, ako prestať byť nervózny. Pretože čím ste nervóznejší, tým menej stresu sa zvyšuje. Mali by ste sa venovať lekciám uvedeným v tomto článku, najmä venovať pozornosť dychovým cvičeniam, ich použitie rovnako súvisí s odpoveďou na otázku. ako rýchlo zbaviť stresu bez toho, aby ste trávili veľa času.

9. Zavolajte blízkym a hovorte o probléme.

Podeľte sa o problém so svojím blízkym a požiadajte o pomoc pri hľadaní riešenia. Po prvé, budete hovoriť, že uvoľní napätie. Po druhé, získajte veľa užitočných rád, ktoré vám pomôžu nájsť najlepšie riešenie problému. Po tretie, získajte pohľad zboku.

Možno váš problém nie je taký akútny, ako sa zdá! Ak nemáte nikoho, s kým by ste ho mohli zdieľať, na internete existuje veľa otázok a odpovedí, kde môžete získať tipy a podporu.

Protahovacie cvičenie

Fandiť vám môže nielen intenzívny tréning, ale aj strečing. Počas protahovacích cvičení sa obnovuje náš dýchací rytmus a cítime sa pokojnejší a uvoľnenejší.

Dýchacie cvičenie zvyčajne trvá 3 až 5 minút a môžete to urobiť kdekoľvek. Posaďte sa, zavrite oči a sústreďte sa na dýchanie. Postupujte, kým nebudete môcť úplne sústrediť všetku pozornosť iba na výdych vdýchnutí a ako keby ste sa vzdali toho, čo sa deje.

Farebná terapia

V poslednej dobe sa stávajú populárnejšie omaľovánky pre dospelých. Posunutím vášho zamerania na vyfarbenie zložitých vzorcov sa môžete vyrovnať so stresom a nespavosťou. Okrem toho výberom určitých farieb pre každú z kresieb sa tiež zbavíte negatívnych emócií a budete môcť lepšie porozumieť svojmu stavu mysle.

Pomalá chôdza je tiež druh meditácie. Spravidla sa každý deň pred spaním vydajte na čerstvý vzduch, aby ste sa zbavili nespavosti.

Vezmite vankúš, pochujte si do neho tvár a zakričte celým svojím srdcom. Zachránite tak nervy ostatných a zároveň pustíte pary. Existujú situácie, keď sa bez výkriku nezaobídete, takže je lepšie vyhodiť negatívne emócie v súkromí so sebou, nie so šéfom.

10. Kresliť

Aj keď neviete, ako kresliť, písať na papier, tlačiť akékoľvek vzory alebo abstrakcie. Počas kreslenia sa budete rozptyľovať od problémov. Podvedomie dostane príležitosť vypracovať riešenie, ktoré „príde na myseľ“. Je to dobrý spôsob, ako rýchlo zbaviť stresu kdekoľvek av takmer každej situácii.

Ako zmierniť stres u človeka?

Všeobecne sa uznáva, že muži sú menej emotívni, ale nie je tomu tak. Navonok pokojný človek môže zažiť silný stav stresu. Stres sa môže hromadiť a viesť k záblesku hnevu. Aby nedochádzalo k zakričaniu, rohožkám a bojom bez pravidiel, je lepšie zbaviť sa stresu vopred. Existuje niekoľko konkrétnych tipov pre mužov:

Práca je kecy

Práca je len spôsob, ako zarobiť peniaze, neberú to vážne. (To neznamená, že k nej nemusíte pristupovať zodpovedne, to znamená, že pre ňu musíte určiť miesto vo svojom živote a nedovoliť jej ísť za hranice oblasti, kde ste ju lokalizovali.) Neúspešnosť v práci sa nedá vždy vyrovnať. osobné zlyhania: medzi človekom a jeho povolaním často existuje veľká priepasť, takže ak sa s niečím v práci nedokážete vyrovnať, neznamená to, že ste bezcenné osoby (samozrejme, veľa spoločností sa snaží vytvoriť opačný názor na svojich zamestnancov: nie ste vy je vhodné, aby sa zamestnanec prestal stotožňovať so svojou prácou a pokiaľ ide o jeho nedostatky, je taký filozofický, že chce vidieť, že podnikové ciele vnímate ako osobné ciele).

Ľudské vzťahy sú nezmysly

Všetky vzťahy s cudzími ľuďmi, intríg sú tiež hlúpe veci a maličkosti, ktorým sa neoplatí venovať pozornosť. Čo si o vás myslia vaši kolegovia, vaši kolegovia sú ich vlastné podnikanie a vnímanie vás, navyše to môže byť skreslené charakteristikami osobnosti vnímaného. Menej starostí o tom, čo si o vás myslia ostatní ľudia vo vašom okolí.

Nemali by ste seba a niekoho obťažovať, aby ste niečo dokázali v zásade, pretože stále nemôžete nič dokázať, každý zostane na svojom mieste, jediná vec, ktorú dostane, je veľká časť negatívu. Nejaká zlá ekonomika! Nezúčastňujte sa hádok a predvádzania, kde každý robí len to, čo vytrháva jeho ego, jeho presvedčenia, jeho charakter. Nejde o spory, v ktorých sa rodí pravda, sú to spory kvôli samotnému argumentu!

Pokúste sa správať tak, aby vám negativita iných ľudí neprichádzala: usmievajte sa na hrubosť. Toto nie je výzva na otočenie ľavej tváre, keď ste zasiahnutí doprava. Napriek tomu je naozaj pekné umiestniť ľudí na svoje miesto v určitých situáciách a nedovoliť, aby ste sa k nim správali tak, ako sa im páči.

Táto rada sa týka skutočnosti, že sa nemusíte podieľať na nezmyselnom zneužívaní a objasňovaní vzťahov v reakcii na hrubosť v doprave, práci alebo na ulici od kolegov, vodičov, náhodných okoloidúcich atď. V týchto situáciách môžete vyjsť s úsmevom Udržiavajte dobrú náladu a neznečistite sa špinou niekoho iného a zároveň nestratte svoju pozíciu. Urobte to (vyjdite s úsmevom - víťaz!) A nestrácajte energiu tým, že by ste niekomu niečo dokázali.

Stručne povedané, ak je pre vás kolega systematický - musíte ho taktne umiestniť na svoje miesto a už ho nemusíte vyriešiť, ale neprisahajte so všetkými druhmi čistiacich prostriedkov, bezpečnostných hliadok a iných hláv bariér, ktoré vidíte prvýkrát a naposledy. Sudca podľa situácie.

Úsmev viac!

A všeobecne sa usmievajte častejšie! , Úsmev je kúzelná vec! Je schopná niekoho odzbrojiť a odradiť ho od poslania vlny negativity vo vašom smere. Verte mi, že ak od niekoho potrebujete niečo dosiahnuť, s výnimkou niektorých osobitných prípadov, „zasiahnutie“ človeka nebude mať taký účinok ako symbol dobrej vôle - úsmev. V reakcii na „zabehnutie“ človek začne defenzívnu reakciu a začne vám odpovedať rovnako, aj keď vie, že máte pravdu, jednoducho nemôže urobiť inak, pretože je urazený a nútený sa brániť. Negativita spôsobuje iba negativitu!

Ale zároveň musíte byť sami zhovievaví voči ľuďom, ktorí sú ohromení napätím a negativitou, ktorí nevedia, ako
obmedzte svoje emócie a udržujte situáciu pod kontrolou: nemusíte okamžite reagovať, aby ste zabránili ich zneužívaniu a útokom. Už som o tom hovoril, ak sa dá situácia vyriešiť bez hádok, potom sa k tomu pokúsim prispieť. Úsmev pri nadávaní a podľa možnosti ho ignorujte. Nechajte svoje myšlienky nezaujímané malými zúčtovaniami.

To je asi všetko. V nasledujúcom článku píšem o tom, prečo by ste nemali piť alkohol alebo sedatívne tablety, aby ste zmiernili stres a napätie.

Športujte

Cvičenie dokonale zmierňuje stres u mužov. Môžete ísť jogging, jazda na bicykli, jogging. Tieto možnosti voľného času nevyžadujú vážne finančné investície, zatiaľ čo dokonale upokojia nervy a zmiernia stres.

Po pracovnom dni choďte do bazéna. Plávanie dokonale zmierňuje stres a umožňuje vám udržať sa v dobrej kondícii bez vysokých finančných nákladov. Dokonca aj v malom meste sú kúpaliská, kde sa môžete prihlásiť.

Majte romantický večer pre svoju milovanú

V zmätku každodenného pracovného života muži často nemajú čas venovať dostatok času blízkym a milovaným. Pozastavte, vypnite telefón, varte alebo nakupujte hotové jedlá, postavte stôl, zapaľujte sviečky. Usporiadajte druhú polovicu pre príjemné prekvapenie.

Pomôže vám to uniknúť z problémov a prepnúť sa. Získajte more príjemných emócií, podpory a pozornosti od druhej polovice. Nabite pozitívnou energiou. Uvoľnite stres po práci.

Ako by muži nemali zmierniť stres?

Stresové situácie môžu ľudí vyprovokovať k nebezpečnému správaniu. Preto môžu byť muži zdôraznení, že môžu spáchať vyrážky. Nesmiete sa snažiť zmierniť stres s alkoholom, agresívne šoférovanie, zapojenie sa do konfliktov, fyzické preťaženie, najmä ak máte zdravotné problémy, prejedanie sa, sledovanie televízie celú noc. Tým sa nevyriešia vaše problémy a iba sa zvýši stres.

Naučte sa meditovať

Meditácia je dobrý spôsob, ako upokojiť nervy a zmierniť stres. Je k dispozícii každému. Môžete meditovať doma aj v práci. Meditácia vám umožní rýchlo zmierniť stres a znovu získať pokoj a sebavedomie.

Stres je normálna reakcia. Je dôležité nezvyšovať stres. Tipy z článku pomôžu rýchlo a ľahko zmierniť stres, naučia sa prekonať emocionálny stres.

Ako sa vysporiadať so stresom a získať späť svoju silu? Podeľte sa o svoje metódy a tipy v komentároch o tom, ako zmierniť stres po práci!

Pin
Send
Share
Send
Send