Užitočné tipy

10 aplikácií, ktoré musíte okamžite nainštalovať do svojho smartfónu s Androidom

Pin
Send
Share
Send
Send


Chcete vyvíjať aplikácie pre Android? Výborne. Ale kde začať? Aký jazyk sa naučiť? Aké zdroje? A kde uplatniť získané základné zručnosti? Náš článok vám pomôže získať odpovede na tieto otázky.

Každý jazyk a rámec má svoje vlastné ťažkosti a nuansy, výhody a nevýhody. Zvážte hlavné jazyky písania.

Oficiálny programovací jazyk podporovaný vývojovým prostredím Android Studio. Podľa ročného prieskumu zdroja Stackoverflow bola v roku 2018 Java medzi piatimi najobľúbenejšími programovacími jazykmi.

Prvým krokom k štúdiu jazyka Java je inštalácia aplikácie Android Studio. Toto je typ softvéru s názvom IDE - Integrated Development Environment alebo Embedded Development Environment. Súčasťou Android Studio je Android SDK - sada vývojových nástrojov pre Android a všetko, čo potrebujete pre spoľahlivý štart.

Väčšina oficiálnej dokumentácie spoločnosti Google sa týka jazyka Java a nájdenie platených a bezplatných knižníc a príručiek je jednoduché - je ich toľko.

Väčšina aplikácií pre Android vytvorených programom Live Typing je napísaná v jazyku Java. To nám umožnilo zrealizovať celý rad projektov s plným využitím možností systému Android. Znalosť jazyka Java umožňuje vývojárom spoločnosti nielen vytvárať nové aplikácie, ale aj podporovať existujúce aplikácie prostredníctvom práce s existujúcim zdrojovým kódom.

Bohužiaľ, zložitosť Java sťažuje každému jeho programovanie. Rovnako ako programovací jazyk, má mnoho funkcií vo forme triednych konštruktorov, výnimky, ktoré vedú k zlyhaniu aplikácií počas práce, a ďalšie veci, ktoré sa musia pri vývoji vždy vziať do úvahy. Kód Java je však ľahko čitateľný a štruktúrovaný, najmä ak pri jeho návrhu dodržujete akceptované normy.

Pri vývoji v jazyku Java pre Android sa používa nielen kód, ale aj súbory manifestov XML, ktoré poskytujú systému základné informácie o programe, a automatické montážne systémy Gradle, Maven alebo Ant, ktoré píšu príkazy v programoch Groovy, POM a XML, v danom poradí. , Gradle sa štandardne používa v projektoch a v počiatočných fázach výučby, ktorá sa má vyvinúť v jazyku Java, úpravy súborov napísaných v aplikácii Groovy nie sú takmer nevyhnutné. Na rozloženie sa bežne používa aj XML.

Android Studio, ktoré spoločnosť Google v decembri 2014 uznala za oficiálne vývojové prostredie pre OS Android, sa z roka na rok zlepšuje, čo uľahčuje život. Jeho vlastnosti, ako je vizuálne a dokončovanie kódu, uľahčujú vývojový proces.

Pre tých, ktorí sú pripravení ponoriť sa do Java, sa odporúča Java. Ak však pociťujete komplexnosť špecifík jazyka, začnite jednoduchšie a vráťte sa, keď budete mať istotu.

Jazyk bol oficiálne zavedený v máji 2017 na Google I / O a spoločnosť Google ho umiestňuje ako druhý oficiálny programovací jazyk pre Android po Jave, ktorý je zrozumiteľnejší len trochu. Znalosť Java je tu potrebná, aby sme pochopili princípy Kotlin, všeobecnú štruktúru jazyka a jeho vlastnosti. Mnoho vývojárov považuje Kotlin za obal Java a odporúčame ho naučiť až potom, ako budete mať dôveru vo svoje znalosti Java.

Kotlin je kompatibilný s Java a nespôsobuje zníženie výkonu ani zväčšenie veľkosti súboru. Rozdiel od Java spočíva v tom, že vyžaduje menej nástrojov, tzv., Teda efektívnejšie a ľahšie čitateľné. Jeho tvorcom sa podarilo vyhnúť nullpointexcepciám a kompilácia už nie je prerušená maličkosťami ako zabudnuté znamienko „,“.

Jazyky nižšej úrovne, ktoré podporuje aj Android Studio pomocou Java NDK. To vám umožní písať natívne aplikácie, ktoré môžu byť užitočné pri vytváraní hier alebo iných programov náročných na zdroje. Android Studio ponúka podporu C / A prostredníctvom Android NDK (Native Development Kit). To znamená, že kód nebude spustený prostredníctvom Java Virtual Machine, ale priamo prostredníctvom zariadenia, ktoré vám poskytne väčšiu kontrolu nad takými systémovými prvkami, ako sú pamäť, senzory, gestá, ako aj schopnosť vytlačiť maximálne zdroje. Znamená to tiež, že musíte používať knižnice napísané v jazyku C alebo.

Nakoniec je ťažké ho nakonfigurovať a nie príliš pohodlne, preto sa odporúča používať ho na písanie iba tých programových modulov, v ktorých potrebujete rýchlo vykonávať zložité operácie: spracovanie a vykresľovanie grafiky, videa a zložitých.

Skutočnosť, že Android nepodporuje používanie Pythonu na vytváranie natívnych aplikácií, neznamená, že to nie je možné. Fanúšikovia tohto jazyka vyvinuli mnoho nástrojov, ktoré vám umožňujú kompilovať kód Python do požadovaného stavu, a prítomnosť rôznych knižníc vám umožní vytvárať dokonca natívne rozhrania v súlade s pokynmi pre dizajn materiálov. Najobľúbenejší rámec je Kivy, ktorý vám umožňuje vytvoriť aplikáciu pre trh Play v čistom jazyku Python.

Vďaka svojej jednoduchosti a ústretovosti je BASIC optimálnym vstupným bodom pre začínajúcich programátorov.

Zlá správa: nie je podporovaná aplikáciou Android Studio a nie je vhodná pre prostredia Unity a Xamarin. Dobrá správa: existuje špeciálne vývojové prostredie B4A pre BASIC, v ktorom môžete vytvoriť. B4A stelesňuje koncepciu vizuálneho prototypovania RAD, čo znamená rýchlosť a pohodlie programovania. Existuje mnoho vhodných malých riešení pre dizajn a responzívna komunita vám pomôže s akýmkoľvek problémom.

Mínus je, že na platforme BASIC nie je možné vytvárať hry náročné na zdroje a vy by ste sa nemali spoliehať na podporu od spoločnosti Google z dôvodu neoficiálneho stavu softvéru. To znamená, že aplikácie nebudú v súlade s materiálovým dizajnom a vy so znalosťami samotného BASICu nemožno považovať za profesionálneho vývojára. A z celého zoznamu jazykov a prostredí v tomto článku je tento jediný platený.

Lua (pomocou Corona SDK)

Rovnováha medzi ľahkosťou učenia a zmyslom pre kontrolu zo strany vývojára. Platformový grafický stroj Corona je založený na jazyku Lua. LUA je omnoho jednoduchšia ako Java a vďaka Corona SDK bude práca s týmto jazykom ľahšia a príjemnejšia. Podporuje všetky natívne knižnice, a umožňuje tak písať na viac platforiem.

Na napísanie kódu potrebujete Notepad ++ a na jeho spustenie bez predbežnej kompilácie potrebujete emulátor. Ak je zostavený súbor APK a program je pripravený na nasadenie, môžete spustiť aplikáciu. So základnými programovacími schopnosťami môžete ovládať Corona bez väčších problémov.

Nebolo to bez obmedzení a také obmedzenia, ktoré znemožňujú rozvíjať vážne veci a etablovať sa v postavení profesionála. Ak v aplikácii potrebujete funkcie, ako sú interné nákupy, budete musieť zaplatiť za možnosť ich rozvoja, ako aj za používanie natívneho rozhrania Android API.

Ak už viete konkrétne o všeobecných HTML a CSS a JavaScripte, tieto vedomosti sa hodia na vytváranie elementárnych multiplatformových aplikácií pomocou rámca PhoneGap. Toto je posledný v našom zozname, ale zďaleka posledný dôležitý spôsob, ako dobyť.

PhoneGap vám v skutočnosti umožňuje vyvíjať sa násilím. Vaša aplikácia sa zobrazí prostredníctvom WebView, ale akoby v obale mobilnej aplikácie. Pre vývojárov je PhoneGap ako most pre prístup k natívnym prvkom smartfónu alebo tabletu, ako je akcelerometer alebo fotoaparát. Aby ste to lepšie pochopili, prečítajte si náš nedávny článok o rozdieloch medzi vývojom naprieč platformami od natívnych, PhoneGap a ďalších nástrojov a platforiem.

Hlavné dôvody použitia PhoneGap na vývoj aplikácií pri Live Typing boli:

  • zníženie času a nákladov na vývoj aplikácie pre niekoľko platforiem súčasne (žiadosť o získanie predplatného na športové zariadenia v meste Classboom),
  • schopnosť využívať existujúce stránky klienta a jeho fragmenty (žiadosť o platbu za služby a AllPayments).

záver

Vo všeobecnosti môžu byť aplikácie pre Android vytvorené takmer v ľubovoľnom populárnom jazyku - existujú rámce a nástroje pre všetko. Ak sa však chcete stať profesionálom, používať všetky funkcie operačného systému a mať prístup k najnovším funkciám systému Android, potom sa Java alebo Kotlin stanú vašimi vernými spoločníkmi. Aj keď tieto jazyky nie sú pre vás známe a zdá sa, že sú komplikované, mali by ste sa ich naučiť písať rôzne, krásne a funkčné aplikácie pre operačný systém Android.

Musíte sa začať oboznámiť s teoretickou stránkou nášho článku, v ktorom sme zhromaždili všetky minimálne vedomosti a zdroje informácií pre začínajúcich vývojárov.

MX Player Pro - smartphone ako všemocný „vidak“

Jedným z dôvodov, prečo smartfóny získavajú obrovské širokouhlé obrazovky, je pozeranie videa. Spracovatelia dnes môžu sotva spotrebovávať energiu, keď je smartphone v režime prehrávača videa, a pokiaľ ide o počet formátov, ktoré typický smartphone so systémom Android ťahá, je dokonca chladnejší ako počítače. Teoreticky sa bude vysporiadať so starými videami zo začiatku 90. rokov as novým videom 4K.

Teoreticky, pretože štandardné videoprehrávače v smartfónoch sa vyrábajú na princípe, že „ak sa niečo nejakým spôsobom reprodukuje“. Ak sa rozhodnete nahrať veľa filmov z počítača do smartfónu a pozerať sa na cestách, existuje riziko, že polovica videí sa bez obrázka a / alebo zvuku neotvorí ani neprehrá.

MX Player je vynikajúci všemocný prehrávač videa pre Android

Toto všetko je možné vyriešiť inštaláciou skutočne všemocného hráča. Je ich veľa, ale MX je jedným z najuznávanejších a najvyspelejších svojho druhu. Prehráva akékoľvek video a hudbu vo veľmi hospodárnom režime dokonca aj na starých smartfónoch, môže zvýšiť hlasitosť videa dvakrát vyššie ako v prípade štandardného prehrávača (vo filmoch s tichým zvukovým doprovodom je to veľmi užitočné), prepínať medzi niekoľkými typmi hlasového pôsobenia, upravovať veľkosť obrázka „štipkou“ “, Rovnako ako na fotografiách, a otvárajte videá z webových stránok vo vhodnom prehrávači Android.

Samotný prehrávač MX Player je zadarmo, ale je plný reklám. Verzia bez reklám už stojí za peniaze. Je to trochu nepríjemné len kvôli chamtivosti majiteľov patentov, podporu formátu AC3 (viackanálový zvuk v moderných filmoch) je potrebné stiahnuť a „zaskrutkovať“ osobitne. Ale vziať moje slovo za to - hráč je veľmi dobrý a zaslúži si taký problém.

ES Explorer - čistenie smartfónu od zvyškov a prenos súborov cez Wi-Fi

Kedysi, keď bol Android „polotovar“, neboli v ňom žiadni rozumní správcovia súborov. Aby som mohol majiteľov telefónov iPhone vychvaľovať faktom „pozrite, mám všetko v mojich oteckoch, napríklad v počítači!“, Bolo potrebné stiahnuť samostatnú aplikáciu na správu súborov.

Tieto dni sú už dávno preč a teraz sú banálne programy na premenovanie, presúvanie alebo kopírovanie súborov v každom smartfóne. Medzi nimi však nie sú žiadne kvalitné.

ES Explorer pomôže preniesť súbory cez Wi-Fi a vyčistiť systém zvyškov

ES Explorer bol jedným z prvých pozoruhodných správcov súborov v systéme Android, dnes sa rozrástol a dokáže oveľa viac, ako obyčajní používatelia potrebujú. Ale aktívny užívateľ androidofónu bude určite potrebovať tieto „dobroty“:

  • Schopnosť otvárať súbory z lokálnej siete, Napríklad zo zdieľaného priečinka v počítači / prenosnom počítači alebo z pevného disku / jednotky Flash, ktorý ste zasekli v smerovači.
  • Práca s archívmi, Jedného dňa vám bude zaslaný balík fotografií, dokument pre Word / Excel vo formáte .zip, .rar alebo niečo ešte horšie. ES Explorer môže takéto archívy otvoriť bez problémov.
  • Analýza pohonov, Ak je smartfón plný súborov do očí, nie je celkom jasné, prečo sa miesto náhle skončilo tak rýchlo, jednoducho stlačte kláves „analýza“ v ES a potom ukáže, koľko pamäte / obrázkov / aplikácií a hier / dokumentov zaberá v pamäti, usporiada ich od veľkých po malé a umožní vám odstrániť „smeti“ priamo v rovnakom menu. Funkcia takmer nesporná z hľadiska pohodlia.
  • Prenos súborov medzi smartfónmi rýchlosťou Wi-Fi, Je nepravdepodobné, že často posielate fotografie, hudbu a videá do blízkych mobilných telefónov, napríklad v ére polyfónnych zvonení, ale Bluetooth zostal od tej doby nudný a pomalý spôsob komunikácie a bežný univerzálny spôsob prenosu súborov cez Wi-Fi nie je prísť s. Presnejšie povedané, prišli, ale iba medzi rovnakými aplikáciami. Ak máte vy a váš priateľ program ES Explorer, môžete odosielať veľké súbory najvyššou možnou rýchlosťou medzi mobilnými telefónmi dvoma kliknutiami - v tomto prípade je v správcovi súborov uložená funkcia „odosielateľ“.

Kancelária WPS - Word, Excel a All-All-All

Počas existencie smartfónov boli súbory štandardov Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint atď.) Spočiatku „neznesiteľné“ exotické, potom odhalenie, pomocou ktorého sa každý snažil upravovať texty na malých obrazovkách. V súčasnosti nie sú v dokumentoch a prezentáciách žiadne zázraky pri prehliadaní a dolaďovaní textu. Ďalšia vec je, že takéto súbory (+ dokumenty vo formáte Adobe PDF) vám budú letecky doručené e-mailom zo všetkých strán a na vašom smartfóne nebude nič otvorené. Samozrejme si môžete nechať intríg, až kým sa nedostanete k počítaču, ale je múdrejší minúť niekoľko desiatok megabajtov pamäte na hotovú súpravu na otváranie a úpravy celej „kancelárskej“.

WPS Office - Word, Excel a PowerPoint vo vrecku

WPS Office (bývalý Kingsoft Office, ak máte záujem) nie je najlepšou kancelárskou sadou svojho druhu, ale je zadarmo, buggy, rýchly a bez funkcií, dokonca aj v porovnaní s drahými alternatívami. Odporúčané.

Widgety Počasie / správy - nezapínajte televízor

Rovnako ako v prípade správcov súborov, smartfóny nie sú zbavené informátorov o teplote mimo okna a najnovších správ, ale kvalita štandardných miniaplikácií takmer vždy zostáva čo najviac požadovaná. Preto vám odporúčame vyzdobiť pracovnú plochu informačnými údajmi iných vývojárov.

Vzhľad a funkčnosť widgetov je vždy vkusná, ale podľa nášho názoru Yandex ponúka najmenej chytľavé a zároveň funkčné možnosti pre počasie a správy. Vedľajším účinkom je neustále „párovanie“ vyhľadávania, aplikácie Taxi a ďalších produktov spoločnosti.

Počasie a správy urobia z plochy vášho smartfónu vždy zaujímavý pohľad

Spočiatku bude pozeranie na titulky a predpoveď počasia na pracovnej ploche namiesto „tapiet“ nezvyčajné, ale povedzme si - veľmi skoro si začnete užívať skutočnosť, že budete poznať všetky hlavné udalosti na svete pred divákmi a čitateľmi správ na internete. Prehĺbenie sa v politických konfliktoch tiež nie je potrebné - milovníci automobilov alebo elektronických zariadení môžu získať iba informácie o svojich obľúbených témach.

Shazam - zistite, ktorá skladba sa prehráva

Každý deň počujete hudbu, medzi ktorými sú aj skladby, vďaka ktorým sa zdáte byť šokovaní. Pretože v rámci tejto piesne ste ako dieťa behali pod vianočným stromčekom / chodili ste na prvé rande / získali si prácu / niečo iné, z textu v cudzom jazyku stále nie je jasné, o čom hovoríme, a vy si nepamätáte, kto zvyčajne vykonáva túto pieseň a to, čo sa volá.

S novými smartfónmi to už nie je problém - svoju lopatu dostanete na Android zo širokých nohavíc, stlačte kláves. Smartphone počúva pieseň a po niekoľkých sekundách pomenuje interpreta a názov skladby. Na to je aplikácia s názvom Shazam.

Shazam: Vždy budete vedieť, akú hudbu hrá v okolí

Samozrejme, Shazam, aj keď bol jedným z prvých, nebol ani zďaleka takého druhu - Sony má podobné aplikácie a nedávno sa Google začal učiť rozpoznávať hudbu. Shazam má však najväčšiu „vedomostnú základňu“, takže stále zostáva najistejším spôsobom, ako rozpoznať hudbu pomocou smartfónu.

Teraz sa vám zdá, že takáto funkcia nebude potrebná pravidelne - keď začnete trpieť po vypočutí časti vašej obľúbenej piesne, ale neviete, kto ju spieva, budete si pamätať naše slová.

Prevodník mien - tragédia s dolárom a rubelom v hlavných rolách

Čo sa smejete? Už ste zabudli, ako si odtrhnúť vlasy z hlavy a vrhli sa do obchodov so spotrebičmi, aby ste ich dokázali kúpiť ešte pred prepísaním cenoviek?

Samozrejme, chcem veriť, že to najhoršie je za nami av nasledujúcich rokoch nezachytíme ostré výkyvy rubeľa voči americkému doláru, ale nebude zbytočné pozerať sa na to, ako sa cíti národná mena, aby sme neskôr nezistili šokujúcu pravdu z najnovších spravodajských bulletinov. Na dovolenke a na služobných cestách je užitočný nástroj na konverziu medzi menami rôznych štátov.

Ako sa tam robí náš dlho trpiaci rubeľ?

Existuje veľa aplikácií, ktoré dokážu prevádzať meny. Radíme im jednu z najzreteľnejších - Ľahký prevodník mien, Vzhľad jednoduchý, so schopnosťou vybrať si „obľúbené“ meny a graf s dynamikou kurzu. To znamená, že okrem súčasných údajov môžete vždy vidieť, ako sa rubeľ v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní, mesiacov alebo dokonca rokov odrazil / klesol voči doláru. Mimochodom, gurmáni môžu dokonca nahliadnuť do takzvaného ruského zenu - „svätej trojice“ dolára, eura a ceny za barel ropy.

Poslovia - VKontakte, Odnoklassniki, WhatsApp, Viber, Skype a ďalší

Очень наивный пункт нашей подборки, но, если вы только недавно купили смартфон, знайте — «умные телефоны» отличаются от простых ориентированностью на постоянную связь не только для звонков и SMS в GSM-сетях, но и с помощью интернета. Возможность переписываться в «аське» была и в дремучие времена, но в новых смартфонах под управлением Android у вас есть возможность делиться огромными объёмами информации, видеозаписями, совершать видеозвонки за границу совершенно бесплатно!

Подведем итог

Все рассмотренные эмуляторы справляются с основной функцией – запуск утилит андроид на ПК. Касательно удобства применения и производительности можно сделать небольшие выводы. Они помогут Вам сделать выбор эмулятора для того, чтобы перенести приложения андроид на компьютер.

BlueStacks – простой эмулятор, выполняющий основную задачу, но не более того. Утилита позволяет запускать игры, но работает не всегда стабильно и производительность оставляет желать лучшего. Je distribuovaný podmienečne zadarmo, to znamená, že základná sada funkcií je zadarmo a budete musieť platiť za ďalšie funkcie. Prijateľná možnosť pre domáce použitie.

Droid4x - Tiež jednoduché a nenáročné, ale na rozdiel od predchádzajúceho kolegu v dielni je funkčnejšie a produktívnejšie. Veľkou výhodou je stabilita práce a zároveň absolútna bezplatnosť, nikdy nevyžaduje nákup ďalších funkcií a ďalších vecí. Skvelé pre domáce použitie.

Genymotion - Emulátor vyššej kategórie s mnohými ďalšími funkciami. Pred začatím testovania skutočných zariadení ich však budú zaujímať najmä vývojári o počiatočné spustenie svojich programov. Kvalita výrobkov a zameranie na profesionálne použitie viedli k vzniku mínus pre bežných používateľov - emulátor sa distribuuje za poplatok. V bezplatnej verzii nie je k dispozícii pripojenie na internet a veľa potrebných funkcií. Nie je vhodné na domáce použitie.

Aplikácia ARC Welder pre prehliadač Google Chrome

Asi najjednoduchším spôsobom, ako spustiť aplikácie Andoid v počítači so systémom Windows, je použitie aplikácie ARC Welder pre prehliadač Google Chrome. Aplikácia bola vyvinutá spoločnosťou Google a môže sa používať nielen na počítačoch so systémom Windows - táto metóda funguje aj na Chromebookoch a počítačoch Mac. Proces spustenia je prakticky nezávislý od použitej platformy. Stačí ísť do Internetového obchodu Chrome a nainštalovať aplikáciu ARC Welder z katalógu.

ARC Welder je vo verzii beta a je určený predovšetkým pre vývojárov. Proces sťahovania aplikácie je však pomerne jednoduchý. Musíte nahrať súbor APK do ARC Welder. Súbor APK je možné získať zálohovaním aplikácie na fyzickom zariadení s Androidom alebo stiahnutím z rôznych webov tretích strán na internete. Neodporúčame sťahovať platené aplikácie a hry z pochybných stránok. Existujú zdroje, ktoré archivujú bezplatné aplikácie, napríklad APK Mirror.

Keď sa požadovaný súbor APK stiahne a je pripravený na stiahnutie, môžete otvoriť ARC Welder zo zoznamu prípon v prehliadači Google Chrome a určiť tento súbor. Potom si musíte zvoliť spôsob, ako zobraziť aplikácie - režim na šírku / na výšku, smartphone / tablet a spôsob prístupu do schránky. Nie každá aplikácia pre Android sa týmto spôsobom spúšťa a niektoré aplikácie môžu čiastočne stratiť svoju funkčnosť. ARC Welder, bohužiaľ, v súčasnosti nemá zabudovanú podporu pre služby Google Play (ak nie ste vývojárom aplikácií a nemáte prístup k zdrojovému kódu), preto aplikácie Google a niektoré aplikácie tretích strán odmietnu fungovať.

Aplikácie alebo hry, ktoré bežia v ARC, fungujú spravidla stabilne. Môžete získať plnú funkčnosť od Evernote, Instagramu a dokonca od Flappy Bird. Naraz môžete mať nainštalovanú iba jednu aplikáciu v ARC Welder, aby ste mohli spustiť ďalšiu aplikáciu, musíte sa vrátiť do inštalačného dialógového okna.

Proces zavádzania aplikácií a obmedzenie spúšťania iba jednej aplikácie súčasne vytvárajú prekážky pre každodenné používanie nástroja. Rozšírenie je napriek tomu vhodné pre potreby vývojárov a testerov alebo len na oboznámenie sa s možnosťami mobilnej platformy.

Emulátor Android

Ďalším najjednoduchším spôsobom spúšťania aplikácií pre Android na počítači je použitie emulátora pre Android vyvinutý spoločnosťou Google ako súčasť súpravy na vývoj softvéru (SDK). Emulátor je možné použiť na vytvorenie virtuálnych zariadení s ľubovoľnou verziou systému Android na palube s rôznymi rozlíšeniami obrazovky a hardvérovými konfiguráciami. Prvou nevýhodou tohto spôsobu je pomerne komplikovaný proces inštalácie a konfigurácie.

Najprv musíte stiahnuť vývojársky balík SDK z oficiálnych webových stránok Google a pomocou priloženého správcu SDK stiahnuť požadované platformy - od polovice mája 2015 je najnovšou dostupnou verziou tohto nástroja Android 5.1. AVD Manager sa používa na vytváranie a správu virtuálnych zariadení. Google už nakonfiguroval nástroj optimalizovaný pre zariadenia Nexus, ale nastavenia môžete upraviť manuálne. Po stiahnutí virtuálneho zariadenia musíte nainštalovať aplikáciu, ale emulátor je základná verzia systému Android bez nainštalovaných aplikácií Google.

Keďže emulátor pôvodne neobsahuje klienta obchodu Google Play, musíte vykonať operácie so súbormi sami. Stiahnite si súbor APK, ktorý chcete nainštalovať (môže to byť balík aplikácií Google alebo aplikácie tretích strán) a preneste ho do priečinka nástrojov v adresári SDK. Potom pomocou príkazového riadka pri spustení ADB zadajte nasledujúci výraz adb install filename.apk, Aplikácia musí byť pridaná do zoznamu aplikácií vytvoreného virtuálneho zariadenia

Pozitívnou stránkou tejto metódy je použitie nemodifikovanej verzie systému Android priamo zo zdroja. Spôsob, akým sa aplikácie zobrazujú v emulátore, bude identický so zobrazením na fyzických zariadeniach a takmer všetky aplikácie by mali byť funkčné. Tento nástroj sa môže použiť na predbežné testovanie aplikácií pred fázou priameho testovania na zariadení. Nevýhodou emulátora je jeho pomalosť, ktorá odrádza od zvyčajného spúšťania aplikácií v ňom. Spustenie ťažkých hier je vylúčené.

Portovanie systému Android do počítača

Ak sa nebojíte ďalších problémov, môžete do počítača nainštalovať upravenú verziu mobilného operačného systému. Na počítači existuje niekoľko adaptačných prostredí Android OS, ale ich podpora je obmedzená z dôvodu rozsiahlych možností hardvérovej konfigurácie počítača. Dve popredné platformy pre úplnú inštaláciu systému Android na PC sú systém Intel s procesorom Intel (pre zariadenia s UEFI) a projekt Android-x86.

Žiadny z produktov nie je dokonalý - potrebujete nástroje podporované nástrojmi, ako je napríklad Dell XPS 12 v prípade verzie pre Intel alebo Lenovo ThinkPad x61 pre Android-x86. Údaje prostredia môžete nainštalovať do systému Windows, nie je to však dobrý nápad. Najrozumnejším spôsobom je vytvoriť samostatný oddiel pevného disku a nainštalovať naň systém Android.

Ak konfigurácia vášho počítača nie je podporovaná týmito produktmi, môžete ich skúsiť nainštalovať vo virtualizačných prostrediach VirtualBox alebo VMware, ktoré sú rýchlejšie ako emulátor systému Android. Možno tieto produkty stále nie sú vhodné na testovanie hier, ale väčšina aplikácií sa nainštaluje a bude fungovať správne. Inštalácia aplikácií sa bude musieť vykonávať nezávisle, napríklad Chýba integrácia služby Google Play do týchto produktov. Ako pomôcku môžete použiť pokyny na našej webovej stránke - Inštalácia systému Android do VMware Workstation.

Prehrávač aplikácií BlueStacks

Ak hľadáte nástroj na spustenie niekoľkých aplikácií a hier pre Android naraz a ľahko sa inštaluje a konfiguruje, potom je na vás výber BlueStacks. Aplikácia BlueStacks App Player predstavuje jeden z najjednoduchších spôsobov spúšťania aplikácií. Produkt však na spustenie aplikácií používa vysoko upravenú verziu systému Android. BlueStacks obsahuje integrovaný obchod Google Play a máte prístup ku všetkým zakúpeným plateným aplikáciám. Program sa pridá do zoznamu zariadení Google Play s názvom Galaxy Note II.

Samostatné okno BlueStacks obsahuje zoznam aplikácií rozdelených do kategórií: hry, sociálne siete atď. Keď hľadáte aplikáciu alebo kliknete na ikonu konkrétnej aplikácie, stane sa nečakaná situácia - klient Google Play sa zobrazí v režime tabletu. Užívateľ môže prechádzať rozhraním ako na bežnom zariadení s Androidom, vďaka čomu nie je BlueStacks jednoduchým „prehrávačom aplikácií“. V skutočnosti môže používateľ nainštalovať spúšťače tretích strán, napríklad Nova alebo Apex, z obchodu aplikácií a vybrať ich ako predvolené spúšťače. Domovská obrazovka BlueStacks s kategóriami aplikácií je možnosťou na domácej obrazovke. Jeho nahradením sa teda budete cítiť ako majiteľ skutočného zariadenia s Androidom.

Úplný prístup do obchodu Google Play eliminuje problémy s nasadením aplikácií a BlueStacks sám pracuje stabilne a rýchlo. Môžete hrať väčšinu hier, ale pravdepodobne sa vyskytnú problémy s použitím myši. Ak má váš počítač dotykovú obrazovku, môžete použiť aplikácie, ktoré podporujú viacdotykové ovládanie. BlueStacks dokáže z tabletu so systémom Windows 8 urobiť tablet s Androidom. Technológia, ktorú používa BlueStacks, sa nazýva „LayerCake“ (trans. Puff cake), pretože aplikácie pre Android sa spúšťajú v samostatnej vrstve v hornej časti Windows.

Jedinou nevýhodou BlueStacks je použitie upraveného systému Android. Všetky zmeny vykonané vývojárom produktu na spúšťaní aplikácií pre Android na počítači môžu spôsobiť zlyhanie a zlyhanie aplikácie. Toto upravené prostredie má pre vývojárov malú hodnotu - neexistuje žiadna záruka, že sa aplikácie, ktoré sa zobrazujú správne a pracujú v BlueStacks, budú správať aj na fyzickom zariadení. Služba používa model speňažovania freemium - môžete buď zaplatiť 2 USD za predplatné, alebo nainštalovať niekoľko sponzorských aplikácií.

Ktorý spôsob je lepší?

Ak chcete aplikáciu otestovať pred jej inštaláciou na fyzické zariadenia, emulátor Android ponúka najlepší spôsob, ako predbežne otestovať aplikáciu v počítači. Produkt je pomerne pomalý, ale štandardizovaný, takže vývojár môže vidieť, ako sa bude správať na reálnom smartfóne alebo tablete. Prenosom systému Android do počítača môžete dosiahnuť slušný výkon, ale môžu sa vyskytnúť problémy a zlyhania a je potrebný kompatibilný hardvér.

Ak potrebujete na svojom počítači získať niekoľko aplikácií pre Android naraz, najlepším riešením bude BlueStacks App Player. Produkt poskytuje plný prístup k službe Google Play, je rýchly a podporuje zariadenia Windows s viacerými dotykami. Nezabudnite na ARC Welder, ako spôsob, ako spúšťať naraz jednu aplikáciu. Rozšírenie je bezplatné a ľahko sa inštaluje.

Pin
Send
Share
Send
Send