Užitočné tipy

Synchronizácia kalendára s iCloud

Pin
Send
Share
Send
Send


Pri veľkom počte udalostí, ktoré je potrebné sledovať, je veľmi ľahké niečo stratiť zo zreteľa. Pridanie udalostí do aplikácie Kalendár na iPade je jednoduchý postup, ktorý vám pomôže zostať v organizácii. Vďaka veľkému počtu možností, ktoré sú k dispozícii na inštaláciu do vašej udalosti, môžete rýchlo uložiť dôležité dátumy a dokonca nastaviť iPad tak, aby vám pripomínal začiatok udalosti.

Začíname

 • Uistite sa, že váš iPhone, iPad a iPod touch majú na vašom počítači Mac najnovšiu verziu systému iOS a najnovšiu verziu systému MacOS.
 • Skontrolujte, či sú všetky zariadenia iCloud prihlásené pomocou rovnakého Apple ID.

Nastaviť predvolený kalendár

Pri vytváraní novej udalosti ju iCloud pridá do predvoleného kalendára. Ak chcete schôdzky zjednodušiť, ako predvolený kalendár nastavte kalendár, ktorý používate najčastejšie - v práci alebo doma. Predvolený kalendár môžete zmeniť na svojom zariadení alebo na iCloud.com.

Na zariadeniach iPhone, iPad alebo iPod touch:

 1. Vyberte položku Predvoľby> Kalendár.
 2. Kliknite na položku Predvolený kalendár.
 3. Vyberte kalendár, ktorý chcete predvolene používať.

Na počítačoch Mac:

 1. Otvorte program Kalendár (alebo iCal).
 2. Na paneli s ponukami kliknite na položku Kalendár a vyberte položku Nastavenia.
 3. Na karte Všeobecné vyberte požadovaný kalendár z ponuky Predvolený kalendár.

Na iCloud.com:

 1. Vyberte Kalendár >> Predvoľby.
 2. Vyberte požadovaný kalendár z predvolenej ponuky.
 3. Kliknite na tlačidlo „Uložiť“.

Výber najlepších aplikácií kalendára pre Android a IOS

Moderné smartphony majú svoje vlastné vstavané kalendárne aplikácie, ale niekedy tieto aplikácie jednoducho nie sú príliš pohodlné. Existuje niekoľko vynikajúcich aplikácií tretích strán, ktoré vylepšia základné možnosti vstavanej aplikácie kalendára, takže môžete robiť oveľa viac, ako sa pôvodne predpokladalo.

Zostavili sme zoznam desiatich najvýznamnejších kalendárových aplikácií, ktoré je možné nainštalovať do systémov iOS a Android. Dúfame, že jeden z nich je pre vás ideálny a uľahčí pohodlné riadenie vášho života.

Fantastický 2 - kalendár a pripomienky

Pre iOS môže byť najlepšou kalendárovou aplikáciou iba Fantastická 2. Funguje s iPhone, iPad a Apple Watch a využíva niektoré z najnovších hardvérových funkcií, ako sú 3D Touch a Force Touch. To, čo ho stavia nad ostatné aplikácie dostupné pre iOS, je to, že podporuje viac jazykov, umožňuje ľuďom používať reč na vytváranie pripomienok a podporuje jednoduché textové frázy na vytváranie pripomienok alebo upozornení.

Fantastická 2 je intuitívna, rýchla, pohodlná a multifunkčná aplikácia, ktorá obsahuje všetko, čo chcete a čo dúfate, aby uľahčilo plánovanie vášho života.

Aplikácia Fantastical 2 iPad má svoj vlastný jedinečný informačný panel, ktorý poskytuje rýchly a ľahký prístup ku všetkým udalostiam a pripomienkam. Ak máte Apple Watch, existuje špeciálna aplikácia, ktorá vám pošle pripomienky a umožní vám hovoriť priamo do hodiniek a pridávať nové udalosti vďaka schopnostiam Force Touch. Bohužiaľ sú podporované iba angličtinu, francúzštinu, nemčinu, taliančinu, španielčinu a japončinu.

Mnohé z funkcií aplikácie sú štandardné, tie, ktoré očakávate od aplikácie kalendára, ale cieľom Fantastical 2 je zefektívniť každý proces, aby sa ušetril čas. Napríklad môžete spustiť vetu „pripomenutie“ alebo „úloha“ a vytvoriť pripomenutie pomocou fráz ako „pripomenúť zajtra o 15:00“ alebo „budík 3:00“ na nastavenie nových upozornení. K výstrahe môžete pridať aj funkciu geofence, aby zmizla pri odchode alebo príchode na konkrétne miesto. Napríklad, ak pôjdete do obchodu s potravinami, aplikácia vám pripomenie, že potrebujete mlieko a chlieb.

Stiahnuť teraz:

CloudCal - kalendár, klzák, organizátor

Pre používateľov systému Android odporúčame CloudCal. CloudCal má jedinečný spôsob, ako zobraziť pracovný rozvrh, aký ste v daný deň zaneprázdnení. Táto aplikácia pre Android používa systém s názvom Magic Circles, ktorý premieňa dni v mesiaci na vytočené čísla a zobrazuje rôzne farebné kruhy alebo segmenty kružníc. Každá z nich zodpovedá úlohám, ktoré ste naplánovali na tento deň. Ak má niekto narodeniny, v ten deň sa zobrazí celý kúzelný kruh. Ak sa v ten istý deň stretnete v práci, bude mimo predtým uvedeného kruhu viditeľný ďalší farebný segment s nápisom „Stretnutie“. Cieľom systému magických kruhov je dať ľuďom hrubú predstavu o tom, aký bude deň. Ako a koľko voľného času budú mať medzi všetkými stretnutiami, udalosťami.

Okrem magických kruhov podporuje CloudCal gestá, prispôsobiteľné zobrazenia, import kalendára a môže pracovať s inými aplikáciami, ako sú Uber, Mapy a Waze. Potom je však potrebné tieto aplikácie nainštalovať a budete si musieť kúpiť verziu Pro za 2,50 $ (150 s.).

Po inštalácii aplikácie môžete zavolať spoločnosti Uber zo služby CloudCal alebo pomocou aplikácie Mapy a Waze previazať miesto s naplánovanými udalosťami alebo úlohami. Najväčším faktorom, na ktorom sa zakladá naše odporúčanie, je jedinečný systém Magic Circles, ktorý štýlovo a rýchlo prijíma informácie. Na doplnenie funkcií CloudCal môžete použiť aj ďalšie aplikácie, ako sú Uber, Mapy a Waze. Tiež sa nám tu páči, že k udalostiam môžete pripojiť fotografie, zvukové súbory a súbory Dropbox.

Stiahnuť teraz:

Kalendáre 5 - Inteligentný kalendár a správca úloh

Kalendáre 5 sú pomenované, pretože ide o piatu verziu aplikácie Readdle's Calendars, to znamená, že jej vývojár mal dosť času investovať do tejto konkrétnej aplikácie a do jej funkcií. Aktuálna inkarnácia aplikácie funguje s iPhone aj iPad, čo vám umožní sledovať vaše udalosti na zariadeniach iOS. Jedná sa o jednoduchú funkciu, ale neoceniteľnú pre tých hlboko v ekosystéme Apple, ktoré predvolená aplikácia pre iPhone už používa.

Aplikácia kalendára samozrejme nie je nič iné ako intuitívne spôsoby vytvárania nových udalostí, plánov a upozornení.

Kalendáre 5 to všetko neuveriteľne dobre. Zadajte napríklad „Zoznámte sa s Johnom v nedeľu“ a aplikácia automaticky vytvorí udalosť v nedeľu. Potrebujete podrobnejší obraz toho, čo ste plánovali na budúci týždeň alebo mesiac? Aplikácia má niekoľko režimov prezerania, aby sa váš plán naplno zobrazil na obrazovke iPhone. Ak sa vyššie uvedené stretnutie neuskutočnilo, pretiahnite udalosť z jedného dňa na druhý a zmeny sa prejavia na všetkých zariadeniach. Úpravy je možné vykonať aj v režime offline, ktoré sa pri nasledujúcom pripojení k sieti Wi-Fi zosynchronizujú.

Medzi ďalšie funkcie kalendára 5 patrí možnosť nastaviť opakujúce sa udalosti, vlastné upozornenia a pozvánky od ostatných na vaše udalosti alebo úlohy. A čo je dôležitejšie, všetko sa to deje v aplikácii s dizajnom, ktorý vyzerá a vyzerá ako natívna platforma iOS.

Stiahnuť teraz:

Tiny Calendar - Kalendár pre iOS a Android

Ak potrebujete jednoduchú alternatívu k predinštalovaným kalendárom v zariadeniach iPhone a Android, nezmeškajte výber Tiny Calendar.

Bezplatná verzia tejto aplikácie vám umožňuje vykonávať všetky základné akcie potrebné pre aplikáciu kalendár: práca v režime offline, úprava informácií na všetkých zariadeniach, prezeranie niekoľkých rozložení a vytváranie pripomenutí, ktoré vás upozornia buď prostredníctvom upozornení push alebo e-mailom. Pomocou GPS vášho zariadenia môžete k udalostiam pridať konkrétne miesta a nemusíte hľadať trasy. Malý kalendár môžete navyše synchronizovať s miestnymi kalendármi alebo s Kalendárom Google, čo dáva väčšiu motiváciu na jeho používanie.

Nevýhodou toho všetkého je prítomnosť reklamy, ktorú je možné eliminovať pri prechode na verziu Pro. Okrem bezplatnej aplikácie, Tiny Calendar Pro stojí od 7 dolárov (420 s.), Ponúka niekoľko ďalších funkcií, ako je schopnosť prijímať pozvánky a pozývať iných, schopnosť exportovať udalosti e-mailom a vytvárať opakujúce sa udalosti. Získate tiež prístup k ďalším modro-šedým motívom, čo je skvelé, ak chcete zmeniť farebnú schému aplikácie.

Stiahnuť teraz:

Kalendár Google - Kalendár Google

Môžete si myslieť, že Kalendár Google je najlepší pre ľudí, ktorí úzko súvisia so všetkými produktmi Google, ale nemusí to tak byť. Ak je Gmail primárnou e-mailovou službou, do kalendára Google sa automaticky pridajú určité udalosti, napríklad nadchádzajúce lety, obrnené hotely alebo vyhradené reštaurácie. Používatelia, ktorí nie sú používateľmi služby Gmail, však z aplikácie dostanú rovnaké funkcie.

V Kalendári Google nájdete obvyklé parametre, napríklad možnosť nastaviť pripomenutia pre nadchádzajúce udalosti a skontrolovať naplánované na ten istý deň. Existujú rôzne typy kalendárov, ktoré vám ukážu, čo sa deje v konkrétny deň alebo počas určitého týždňa.

Kalendár Google uľahčuje pripojenie k iným kalendárom, ktoré môžete používať, k programu S-Planner spoločnosti Samsung alebo k Apple iCloud. Jednou z najdôležitejších funkcií Kalendára Google je však možnosť nastaviť osobné ciele. Chcete hrať videohry trikrát týždenne? Aplikácia automaticky naplánuje čas na tieto veci.

Bohužiaľ, na základe spätnej väzby od používateľov sa vaša skutočná skúsenosť môže zmeniť, pokiaľ ide o to, ako funguje Kalendár Google. Niektorí uviedli, že poznámky a pripomienky prestali fungovať alebo že sa medzi zariadeniami nesynchronizovali, zatiaľ čo iní chceli ďalšie funkcie na vylepšenie aplikácie. Existujú však aj používatelia, ktorí tvrdia, že to funguje tak, ako má, a dúfajú, že ho budú aj naďalej používať. Ak ste používateľom služby Gmail, určite sa oplatí vyskúšať túto aplikáciu.

Stiahnuť teraz:

Odstrániť udalosť

 1. Otvorte program Kalendár.
 2. Vyberte udalosť, ktorú chcete odstrániť.
 3. Kliknite na položku Odstrániť udalosť.

Môžete odstrániť iba udalosti, ktoré ste vytvorili. Ak je v kalendári označená udalosť, na ktorú vás pozval niekto iný, túto udalosť odstránite kliknutím na tlačidlo Odmietnuť. Ak chcete odstrániť udalosť priradenú v kalendári predplatného z kalendára iCloud, možno budete musieť prejsť na zdroj predplatného - napríklad odmietnite udalosť na Facebooku.

aCalendar - Kalendár pre Android

Aplikácia aCalendar poskytuje jednoduchý spôsob, ako sa pohybovať medzi zobrazeniami kalendára a časovými príjmami, čo vám šetrí drahocenný čas. Celá interakcia, jedná sa o dva jednoduché pohyby. Posúvaním doľava / doprava prepínate medzi denným, týždenným, mesačným alebo ročným režimom a tiež rolovaním nahor / nadol, posunom vpred alebo vzad v čase.

Ak ste v mesačnom skenovaní, kontrolujete si júlový rozvrh a posúvate prstom po obrazovke, plynulo prejdete do augusta, dvakrát prejdete prstom nadol a budete v júni. Jednoduchosť aplikácie nekončí navigáciou. Napríklad dvojité kliknutie okamžite zmení zobrazenie kalendára na denný režim, namiesto posúvania doľava / doprava rýchlo dosiahnete rovnaký výsledok. Ak chcete pridať novú udalosť, stlačením dole vyberte čas.

Pokiaľ ide o funkcie, bezplatná verzia aCalendar je schopná extrahovať narodeniny z vášho zoznamu kontaktov a automaticky ich pridávať, čo zahŕňa aj pridanie fotografií k nim.

Aplikácia obsahuje niekoľko miniaplikácií, vrátane miniaplikácií pre váš deň a miniaplikácií na celú obrazovku pre každý z zobrazení alebo kalendárnych dátumov. Okrem toho môžete spravovať svoj Kalendár Google a nastavovať opakujúce sa udalosti, ako aj zdieľať udalosti pomocou QR kódov alebo čiarových kódov NFC. Ak chcete, aby bol váš kalendár osobnejší, máte na výber 48 farieb.

Verzia kalendára 5 dolárov aalendar je dodávaná s ďalšími funkciami, ktoré niektorí ľudia považujú za užitočné. Okrem odstránenia reklám aCalendar + poskytne prístup k pokročilým nastaveniam a správe úloh, pridá do kalendára sviatky a zavedie niekoľko „obchodných funkcií“, napríklad schopnosť pozývať účastníkov, združovať kontakty a zvyšovať súkromie.

Stiahnuť teraz:

Zdieľanie kalendárov pre rodinných príslušníkov

iCloud uľahčuje sledovanie aktívneho rozvrhu každého člena skupiny pre prístup k rodine. Po nakonfigurovaní funkcia Family Access vytvorí rodinný kalendár, v ktorom si každý môže prezerať a pridávať schôdzky, ako aj dostávať oznámenia o zmenách. Keď sa členovia rodiny pripoja k skupine pre prístup k rodine, rodinný kalendár sa okamžite zobrazí na zariadeniach všetkých členov skupiny.

Ak nechcete zdieľať rodinný kalendár, môžete sa z neho odhlásiť priamo zo svojho zariadenia alebo na stránke iCloud.com a zostať členom rodiny prístupovej skupiny.

Zmena časového pásma

Prístroj automaticky aktualizuje kalendár a plánované činnosti podľa časového pásma aktuálneho umiestnenia. Napríklad pri cestovaní z Moskvy do Jekaterinburgu bude pripomenutie nastavené na 13:00 fungovať o 16:00. Ak sa nevyžaduje automatická aktualizácia časového pásma, zmeňte nastavenia kalendára na vašom zariadení.

V zariadeniach iPhone, iPad a iPod touch:

 1. Vyberte položku Predvoľby> Kalendár.
 2. Kliknite na položku Opraviť časové pásmo.
 3. Posuňte prepínač Zamknúť časové pásmo do zapnutej polohy.
 4. Kliknite na „Časové pásmo“ a vyhľadajte požadované časové pásmo.

Na počítačoch Mac:

 1. Otvorte program Kalendár.
 2. Na paneli s ponukami kliknite na položku Kalendár a vyberte položku Nastavenia.
 3. Kliknite na kartu „Spresniť“.
 4. Začiarknite políčko vedľa položky „Povoliť podporu časového pásma“.

Jorte - kalendár a organizátor

Jorte sa snaží byť zložitou kalendárovou aplikáciou. Chce to byť hlavnou aplikáciou organizácie vo vašom živote a denníkom, s ktorým spájate svoje každodenné skúsenosti.

Jorte je k dispozícii pre systémy iOS aj Android a umožňuje synchronizáciu s inými kalendármi, aplikáciami na vytváranie poznámok a správcami úloh vrátane Kalendára Google, Google Task, Evernote a Microsoft Office. Aplikácia je podporovaná špeciálnou cloudovou službou, ktorá sa dá použiť na synchronizáciu údajov medzi zariadeniami, vytváranie záložných kópií a dokonca zdieľanie kalendárov s ostatnými, ak používajú Jorte.

Jorte má tiež veľa funkcií prispôsobenia. Poskytuje desiatky farieb, obrázkov na pozadí a typov písma, z ktorých si môžete vybrať, dokonca podporuje používanie vašich vlastných typov písma. Nákupy v aplikácii zahŕňajú ďalšie ikony, tapety a motívy, takže je nepravdepodobné, že bude pre vás ťažké nájsť štýl, ktorý sa vám páči.

Čo sa týka funkcií kalendára, ani tu nesklame Jorte. Existujú mesačné, týždenné a denné režimy. Môžete zmeniť počiatočný deň v týždni na nedele pre tých, ktorí majú týždeň, ale nie každého. K dispozícii je tiež funkcia odpočítavania, ktorá vám umožní zistiť, koľko dní je potrebných na určité udalosti. Aplikácia podporuje opakujúce sa udalosti a poskytuje prostriedky na nastavovanie udalostí každý týždeň, každé dva týždne, ročne alebo každý prvý deň v mesiaci.

Ak to nestačí, Jorte môže byť vedený ako denník. Fotografie a komentáre sa dajú ľahko pridať do záznamov v denníku a môžu sa zdieľať aj s ostatnými. Ak zistíte, že nemáte dostatok miesta na fotografie alebo chcete trochu viac nastavení, Jorte Premium poskytne všetko, čo potrebujete. Za 3 doláre mesačne alebo 30 dolárov ročne získate príležitosť vytvoriť celkom päť kalendárov bez reklám, bezpečné, s neobmedzeným počtom prémiových tém atď.

Stiahnuť teraz:

Firemný kalendár 2 - Firemný kalendár 2

Na rozdiel od názvu, Business Calendar 2 nie je striktne cielená aplikácia pre podnikateľov, ktorí potrebujú najmä sledovať obchodné úlohy a udalosti. Avšak nie každému sa bude páčiť jeho dizajn a estetika, pretože to vyzerá ako vážnejšia aplikácia kalendára, na rozdiel od farebnej a takmer bizarnej Jorte. Business Calendar 2 však vykonáva svoju prácu, rovnako ako všetky ostatné aplikácie kalendára.

Business Calendar 2 obsahuje všetko, čo chcete z aplikácie kalendára, vrátane kalendára udalostí, správy úloh, opakujúcich sa upomienok alebo udalostí, viacerých režimov zobrazenia a podpory pre sviatky a narodeniny. Keďže ide o aplikáciu pre Android, obsahuje niekoľko miniaplikácií, ktoré je možné umiestniť na domovskú obrazovku zariadenia. Ukážu mesačné, týždenné a denné udalosti, aktuálne a nadchádzajúce úlohy.

Jedinou jedinečnou vlastnosťou aplikácie Business Calendar 2 je tepelná mapa. Когда вы просматриваете своё расписание в режиме года, тепловая карта упрощает поиск свободных дней, которые в настоящее время не имеют планов, задач или событий.

Как и других приложений календаря, есть и Pro-версия, которая добавляет ряд дополнительных функций, делая календарь более надёжным и полезным. Эти функции включают возможность импорта / экспорта данных календаря в .ics и.ical форматах, создания повторяющихся задач и подзадач, связывания контактов с конкретными встречами. Версия Pro стоит 5 долларов США (300 р.), и имеет дополнительные виджеты, больше тем, а также расширенные параметры настройки.

Загрузить сейчас:

DigiCal — Календарь событий

DigiCal предлагает в общей сложности семь различных режимов просмотра и шесть настраиваемых виджетов. Dostanete podrobný prehľad svojho rozvrhu so schopnosťou rýchlo sa naň pozrieť. Rovnako ako mnoho iných, aj DigiCal dokáže synchronizovať s Kalendármi Google, Outlook a Exchange, ale svoj kalendár nemôžete zdieľať s ostatnými, aspoň ešte nie. Môžete si však vytvoriť svoj vlastný miestny kalendár, ktorý nevyžaduje synchronizáciu, ak chcete, aby udalosti vo vašom živote boli dôverné.

Okrem svojich vlastných plánov môžete po prihlásení k prémiovej službe pridať veľkú väčšinu prázdninových, športových alebo televíznych programov. Pomocou integrovanej globálnej predpovede počasia môžete zabrániť východu z východu, keď má pršať alebo snežiť.

Medzi ďalšie funkcie systému DigiCal patrí správa pozvánok, opätovné notifikácie, mapy a navigácia, ako aj vstavané vyhľadávanie polôh, ktoré využíva automatické dokončovanie polôh Google.

DigiCal +, platená verzia DigiCal, stojí 5 dolárov (300 s.). Rozširuje počet dostupných funkcií, vrátane dvoch nových widgetov, nastavení pre widgety kalendára a typov zobrazení, ako aj ročnej prezentácie s možnosťami tepelnej mapy. Ak farebné možnosti dostupné v bezplatnej verzii nestačia, DigiCal + ponúka sedem ďalších tém a ďalších 42 farieb.

Stiahnuť teraz:

Úžasný kalendár - osobný plánovač

Úžasný kalendár je úplne konzistentný s jeho názvom. Aplikácia je plná mnohých funkcií, ktoré ju robia nielen „úžasnou“, ale aj neoceniteľnou pre tých, ktorí sú neustále v pohybe alebo niečo plánujú.

Produkt sa inzeruje ako nástroj typu všetko v jednom a máme tendenciu súhlasiť. Začnime hlavným dôvodom, prečo niekto bude potrebovať aplikáciu Awesome Calendar: sledovanie všetkých udalostí vo vašom živote. Keď vytvoríte udalosť a priradíte ju k určitému dňu v kalendári, môžete k nej pridať poznámku a urobiť fotografiu, aby ste si túto udalosť lepšie zapamätali. Akonáhle je udalosť vytvorená, možno ju ľahko zdieľať s ostatnými z aplikácie alebo nastaviť ďalšie pripomienky pridaním užitočného zoznamu úloh.

Medzi ďalšie možnosti v tejto aplikácii kalendára patrí možnosť aplikovať paličky na udalosti kalendára, aby lepšie naznačili, čo sa deje (napríklad nálepka narodenín k narodeninám). Je možné vytvárať vlastné alarmy a zobrazovať udalosti pred 1-5 rokmi, aby sa prežili minulé skúsenosti. Môžete dokonca použiť Awesome Calendar ako osobný denník, doplnený podporou iCloud a zámkami hesiel.

Úžasný kalendár sa synchronizuje s úlohou Google a zobrazuje kalendáre z MobileMe, iCloud, Kalendár Google a Exchange. Všetky informácie môžu byť integrované do dovolenkových, športových alebo televíznych programov. Jedna vec, ktorú by mala mať každá aplikácia kalendára, sú denné príslovie, táto aplikácia má samostatný widget. Keď dostanete upozornenie, aby ste psa priviedli k veterinárnemu lekárovi, získajte vedľa neho šikovné vyhlásenie.

Stiahnuť teraz:

Ak nájdete chybu, video nefunguje, vyberte časť textu a stlačte Ctrl + Enter.

Pin
Send
Share
Send
Send