Užitočné tipy

Zobraziť zdroj stránky Šablóna: Kontakt wikiHow

Pin
Send
Share
Send
Send


Viac ako raz bolo potrebné zabezpečiť, aby rôzne stránky zobrazovali odlišný obsah v situáciách, keď to funkcia CMS neumožňuje.

Napríklad na zobrazenie iného textu v päte počas navigácie po stránke alebo na zabránenie tomu, aby sa blok miniaplikácie v bočnom paneli zobrazil na určitej stránke, alebo aby mal jeden posúvač na jednej stránke v hlavičke šablóny a ďalší posúvač na druhej stránke. V takýchto situáciách vám môže pomôcť jednoduchý php kód. Rozhodol som sa publikovať ho ako záznam, pretože pre mňa je ľahšie vidieť túto poznámku, než si pamätať premennú zodpovednú za stránky URL.

Nasledujúci kód PHP zobrazuje príklad, ako zobraziť jeden posúvač doplnku metaslider na stránke yoursites.ru / Contacts / a na všetkých ostatných stránkach ďalší posúvač doplnku metaslider:

Ako zobraziť kód stránky?

Ak chcete zobraziť zdrojový kód webovej stránky, musíte presunúť kurzor myši do ktorejkoľvek oblasti webovej stránky (okrem obrázkov a odkazov). Potom kliknite na pravé tlačidlo myši. Otvorí sa okno s niekoľkými možnosťami (v rôznych prehľadávačoch sa môžu mierne líšiť). Napríklad v prehliadači Google Chrome sú tieto príkazy:

 • pred
 • vpred
 • reštart,
 • uložiť ako
 • tlač,
 • preložiť do ruštiny,
 • zobraziť kód stránky,
 • zobraziť kód.

Musíme kliknúť zobraziť kód stránky, a uvidíme html kód stránky webu.

Zobraziť kód stránky: čo hľadať?

HTML kód stránky je teda očíslovaný zoznam riadkov, z ktorých každý obsahuje informácie o tom, ako sa vytvára tento web. Ak sa chcete rýchlo naučiť porozumieť tomuto obrovskému počtu znakov a špeciálnych znakov, musíte rozlišovať medzi rôznymi časťami kódu.

Napríklad riadky kódu vo vnútri značky head obsahujú informácie pre vyhľadávacie nástroje a správcov webových stránok. Na webe sa nezobrazujú. Tu môžete vidieť, aké kľúčové slová táto stránka propaguje, ako sa píše názov a popis tejto stránky. Nájdete tu aj odkaz, na ktorý klikneme a dozvieme sa o rodine písiem google použitých na webe.

Ak je stránka vytvorená na CMS WordPress alebo Joomla, bude tiež viditeľná tu. Napríklad táto oblasť zobrazuje informácie o téme WordPress alebo šablóne webovej stránky Joomla. Môžete to vidieť čítaním obsahu odkazov zvýraznených modrou farbou. Jeden odkaz zobrazuje šablónu lokality.

Tento odkaz ukazuje, že web je založený na WordPress. Toto je označené písmenami wp-content a názvom témy webu. Po odkaze:

Uvidíme štýly písma CSS pre túto stránku. V takom prípade sa použije písmo. Môžete to vidieť tu - rodina fontov: „Source Sans Pro“.

Táto stránka je optimalizovaná pomocou seo-plugin Yoast SEO. Toto je vidieť z tohto komentovaného kódu:

Táto stránka je optimalizovaná pomocou doplnku Yoast SEO v3.4.2 - https://yoast.com/wordpress/plugins/seo/

Všetky informácie vo vnútri značky tela sa zobrazujú v prehliadači na obrazovke monitora. Tu vidíme html kód stránky a úplne dole je kód metriky skriptu Yandex. Je oblečená s komentovanou značkou s textom:

Aby som to zhrnul

Po vykonaní pomerne povrchnej analýzy kódu na hlavnej stránke webu môžeme dospieť k záveru, s akými nástrojmi bola táto stránka vytvorená. Videli sme to:

 • CMS WordPress,
 • Google font Source Sans Pro,
 • WordPress Theme - Sydney,
 • Vaše doplnky
 • Počítadlo metrík Yandex.

Teraz je princíp analýzy html kódu stránky stránok celkom jasný. V prehliadači nie je potrebné, aby sa skúmaná stránka otvárala. Kód stránky môžete uložiť do svojho počítača pomocou klávesových skratiek ctrl + a, ctrl + c, ctrl + v. Vložte ho do ľubovoľného textového editora (najlepšie Notepad ++) a uložte ho s príponou html. Preto ju môžete kedykoľvek študovať hlbšie a nájsť pre seba užitočnejšie informácie.

Pin
Send
Share
Send
Send