Užitočné tipy

Stalking (stíhanie)

Pin
Send
Share
Send
Send


Budeme analyzovať situáciu, keď je dievča prenasledované bývalým priateľom. Vyjadrujeme to jasnejšie: prenasledovanie sa neobmedzuje iba na správy po telefóne a na trhané stretnutia pri vchode. Ide o neprimerané správanie mladého muža. Ste šikanovaní, vydieraní a urážaní. Vyskytuje sa tvrdý morálny tlak. Ste slovne rozmazaný na stene pomocou svojej zraniteľnej povahy. Takže sa môžete dostať na okraj sami, čo nemôžete dovoliť.

„Keď zabijú, zavolaj.“

Neočakávajte, že sa polícia bude aktívne podieľať na bolestivom rozlúčení sa s mladým mužom. Úlohou policajných dôstojníkov chytiť zločincov. Žiaľ, zatiaľ sme sa nenaučili, ako predvídať zločiny, ako vo filme Správa o menšinách. Preto je nepravdepodobné, že jeho sľuby „zabiť“ aj ďalšie mladistvé výpovede budú pokračovať vo forme trestného konania.

Ak vás obťažuje bývalý priateľ, je pravdepodobné, že táto osoba je duševne chorá. To však neznamená, že pri prvom telefonáte bude „poslaný do psychiatrickej liečebne“. V nemocniciach je málo lôžok, najmä psychiatrických. Choroba dvadsiateho prvého storočia pohlcuje ľudské mysle. Toto je vedecky dokázaná skutočnosť. Šancu na obliečenie do kazajky je možné len pre obzvlášť nebezpečných a vážne chorých ľudí, ktorí zničili ľudský život.

Upírsky rozhovor

Nebojí sa smrti. Toto je ten istý typ chlapcov, ktorí sú pripravení skočiť dole, aby dokázali svoju lásku. Vyjadrujú tak pocity, absolútne nechápu, čo dievča chce vidieť vedľa nej, nie je „Spider-Man“, ale iba spoľahlivý, pokojný a milujúci chlap. Jednou z foriem vydierania lásky je práve to, že mladý muž hrozí, že si spôsobí smrteľné ublíženie, ak sa k nemu milovaný nevráti.

Predstavte si túto scénu: odmietnutý milovník hrdinov vedie živý rozhovor s dvojicou silných obrancov svojej bývalej priateľky. Povedzme, že sú to strážcovia, ktorých najímajú rodičia. Ten chlap je požiadaný, aby „odišiel dobre“, ale odpovedá, že „cvičíš korisť“, a ja hovoria, že som pripravený zomrieť v mene lásky. Takže sme sa rozprávali. A čo s tým chceš Romeo robiť? Sám v tenkej bunde, ako škvrna hojdajúca sa vo vetre, som nedávno dokončil školu.

Tu je upír. Živí sa tvojou energiou. Môžeme sa obísť bez mystiky. V prípade núdze uschovajte osiku. Tu bude útok vyzerať ako hrdinské utrpenie a boj ako ďalší čin na láske. Akýkoľvek pokus o zastrašovanie inšpiruje tohto rytiera smutného obrazu iba k novým „zneužitiam“ v mene veľkého cieľa. V dôsledku toho trpíte. Musíte odísť zo sociálnych sietí, rozhliadnuť sa po ulici, nie zdvihnúť telefón.

Beží, až bude neskoro

Je nepravdepodobné, že si môžete vytvoriť nový vzťah, ak vás sleduje bývalý priateľ. S takým "príves" nie je ďaleko. Preto musíme minulosť opustiť v minulosti. Ak je situácia mimo kontroly, je najlepšie zmiznúť z pohľadu vášho bývalého „maniaka“. Zmeňte svoje telefónne číslo, odstráňte svoj účet a žite na inom mieste. Musia sa dostať z pohodlia. Lepšie ako ísť do nemocnice alebo na podlahu pre kamennú dosku k predkom.

Nejde o hanebný únik, ale o spasenie emocionálneho stavu človeka neustálym prenasledovaním. Porozprávajte sa so svojimi rodičmi, priateľmi. Milovajúci ľudia vás určite pochopia a podporia. Veľmi dobrou náhodou môže byť váš presun do iného mesta na prijatie na štúdium alebo do zamestnania. Čím ďalej ste od maniak, tým ťažšie bude pre vás prenasledovanie. Maniak je človek, nie nejaký démon. Potrebuje prístrešie, jedlo, spánok a živobytie. Dajte svojho maniaka do biotopu, kde sa jeho život stane neznesiteľným.

V ohrození alebo všetkých vekových skupín

Váš osobný maniak sa môže stať prakticky každý. Nie je vôbec potrebné, aby vás prenasledoval chlapec, ktorý vám v škole pravidelne nosil kufrík. Môže to byť zrelý štyridsaťročný muž, ktorému ste sa neodplatili. Všetky vekové kategórie podliehajú láske, rovnako ako duševným poruchám. S vekom sa muži často vyvíjajú rôzne komplexy a hromadí sa psychologické traumy. Nemôžete to obviňovať, ale nemusíte sa s tým zmieriť.

Ohrozené: ľudia z kriminálneho sveta, účastníci nepriateľských akcií, ľudia jednoducho nie sú príliš silní. To vôbec neznamená, že všetci predstavujú zvýšené riziko pre ženské pohlavie. Je dôležité pochopiť, že určité životné udalosti neprestávajú bez povšimnutia pre duševné zdravie človeka. Zlomená psychika nie je úplne obnovená. Navonok môže byť človek úplne primeraný, až kým nenastane ďalší stres. A je zlé, ak tento stres spôsobuje žena.

Osobitné služby, rôzni predstavitelia bezpečnosti a jednoducho chudobní páni niekedy využívajú svoju pozíciu na milostné účely. Sledovanie, kde je žena, nie je pre nich ťažké. Ďalej - podľa osobného uváženia: vystúpiť v byte, rozplakať, zničiť váš osobný život. To všetko nectí ani dôstojníka, ani obyčajného človeka. Ale mimozemská duša je temnota. Každý má právo vyjadriť svoje pocity, hlavnou vecou nie je poškodiť pocity druhých.

obsah

Je možné prenasledovať ženy aj mužov. Podľa prieskumu však tvoria 83% stalkerov muži a ženy - asi dve tretiny obetí stalkingu. Asi 50% stalkerov sú bývalí partneri, ktorí začnú prenasledovanie po odlúčení alebo rozvode.

Podľa štúdie z roku 2010 v USA bola každá štvrtá žena a každý trinásty muž stopovaný.

Aj keď samotní stalkeri často tvrdia, že ich činy sú priťahované príťažlivosťou, láskou alebo žiarlivosťou, podľa psychológov je skutočnou motiváciou stalkerov snaha získať kontrolu nad obeťou. Správanie stalkerov má spravidla cyklický charakter a je podobné ako domáce násilie: počnúc pokusmi „dokázať svoju lásku“, zaslaním obetí listom, kvetom alebo darom, potom stalker prejde na urážky a hrozby, ktoré sa napokon dajú vykonať ,

Podľa prieskumov v dôsledku prenasledovania obete pociťujú strach a úzkosť, začínajú trpieť panikovými útokmi, nočnými morami, nespavosťou a depresiou. Obete môžu utrpieť aj ekonomické straty spojené so zníženou schopnosťou pracovať, núteným nákupom tovaru na účely vlastnej obrany, nútenou zmenou zamestnania alebo dokonca bydliskom.

V prípade prenasledovania bývalým partnerom je prenasledovanie často sprevádzané fyzickým násilím vrátane zabitia obete. Podľa prieskumu Národného násilia proti ženám z roku 1998 v Spojených štátoch boli tri štvrtiny žien, ktoré boli obeťami svojich intímnych partnerov, fyzicky zneužité aj ich partnermi. Podľa inej štúdie boli vrahovia prenasledovaní 76% žien, ktoré boli zabité partnerom alebo bývalým partnerom 12 mesiacov pred vraždou.

V mnohých krajinách je prenasledovanie zločinom. Niektoré akcie a taktiky, ktoré používajú stalkeri, však môžu byť legálne - napríklad zhromažďovanie informácií, telefonovanie, dary, posielanie listov, elektronické alebo okamžité správy. Tieto kroky sa považujú za nezákonné, ak porušujú právnu definíciu obťažovania. Napríklad podľa zákonov Veľkej Británie postačujú dva incidenty na to, aby bolo možné správanie považovať za prenasledovanie, za predpokladu, že si prenasledovateľ uvedomuje nežiaduce činy: môžu to byť dva telefonické hovory s cudzincom, dva dary, jeden prípad fyzického sledovania obete a jeden telefónny hovor atď. n.

Pin
Send
Share
Send
Send