Užitočné tipy

Ako sa stať balerína?

Pin
Send
Share
Send
Send


Baletný tanec by sa mal začať už v ranom detstve, pretože v tomto veku je telo dieťaťa veľmi plastové. Budúce tanečnice by mali byť malé a ľahké, pružné, s úzkymi členkami. Komisia, ktorá vedie deti do profesionálnych baletných škôl, často upozorňuje na postavu rodičov dieťaťa, pretože ak sú otec a matka veľké, môžu sa zmeniť aj parametre postavy tanečníka v dospievaní.

Chlapci, ktorí úspešne prešli súťažou, sa začínajú aktívne trénovať, ale viac ako 50% budúcich balerínov sa vyradí. Môžu byť vylúčení z tímu kvôli tomu, že balerína rastie príliš rýchlo, priberá na váhe, nemá potrebnú flexibilitu alebo ľahkosť, je lenivá a chýba jej výcvik.

Funkcie povolania

Je užitočné pochopiť, že balet je náročná a vyčerpávajúca práca. Ľahké a krehké tanečnice sú donútené doslova poprieť všetko. Dievčatá sú neustále v prísnom stravovaní, pretože hmotnosť dospelej baleríny, ktorej výška je 163 cm, by nemala prekročiť 44 kg. Ak váha presiahne, potom dievča nesmie mať dovolené hovoriť alebo byť vylúčené z choreografickej školy.

Kurzy pre deti, ktoré práve začínajú baletnú cestu, sa začínajú pozemnou gymnastikou, ktorá pomáha rozvíjať flexibilitu a pripravuje telo na zložitejšie cvičenia, ktoré zlepšujú koordináciu. Úspech baleríny závisí od choreografa, ktorý s ňou pracuje. Mnoho choreografov sníva o výchove slávnej prima baleríny, takže sa snaží preniesť všetky svoje znalosti sľubným študentom.

Neodporúča sa zvoliť tento smer pre ľudí trpiacich nasledujúcimi chorobami:

  • vysoký krvný tlak
  • artróza a artritída,
  • ploché nohy
  • choroby gastrointestinálneho traktu
  • detské zranenia (zlomeniny, prasknutie väzov a iné, ktoré môžu ovplyvniť plasticitu a pohyblivosť kĺbov),
  • obezita.

Baletky, ktoré ukončili štúdium na špecializovaných baletných školách, začínajú okamžite účinkovať, pôsobia ako baletné zbory alebo sólisti. Baletné koncerty cestujú po svojej domovskej krajine a často cestujú do zahraničia. V tíme vládne prísna hierarchia. Tanečníci neustále trénujú, pracujú s choreografkou, študujú pre ňu produkčný scenár a hudbu, aby pochopili charakter ich charakteru. Každý člen súboru prijíma baletnú párty, ktorej zložitosť a dôležitosť závisí od profesionality baletného tanečníka, prírodných údajov a umenia.

Kde študovať pre balerínu

Deti navštevujú prípravné triedy od 4 rokov, vo veku 9 - 11 rokov môžu ísť na profesionálnu baletnú školu, v ktorej je potrebné študovať 8 rokov. Počas tréningu čelia budúci tanečníci vážnemu fyzickému námahe, pretože ich hodiny môžu trvať od 3 do 9 hodín, čo závisí od veku tanečníkov a úrovne ich prípravy.

Ak dieťa mladšie ako 10 - 12 rokov nezačne cvičiť balet, potom jeho cesta spočíva v ľudovom alebo pop tanci. Je potrebné poznamenať, že baleríny musia mať vynikajúcu postavu a vynikajúcu techniku, ale učitelia nemajú prakticky žiadne požiadavky na znalosti školských osnov.

Talentované baleríny trénované na choreografických školách so špecializáciou na umenie baletu alebo choreografického umenia sa často po záverečných skúškach môžu zúčastniť slávnych akadémií a baletných škôl. Zástupcovia takýchto škôl navštevujú predstavenia a skúšobné koncerty, vyberajú nádejných tanečníkov. Pozvaní absolventi slávnych baletných škôl pôsobia v slávnych divadlách (Mariinsky, Bolshoi, Mikhailovsky a i.).

Baletné školy

Škola baletu "Kasok", Petrohrad

Škola má profesionálnych učiteľov a hercov baletu, ktorí učia deti umeniu klasického tanca. Škola má program pre deti, dospievajúcich a profesionálnych tanečníkov, ktorí chcú vylepšiť techniku, naučiť sa predchádzať úrazom.

Pracovisko

Kariéra baletných tanečníkov je krátka, takže až do veku 35 - 40 rokov aktívne cestujú a vystupujú na najlepších baletných scénach na svete. Môžu pracovať v známych baletných spoločnostiach alebo malých skupinách, ale tu to všetko závisí od talentu.

Po odchode do dôchodku baleríny pracujú ako choreografi a poskytujú súkromné ​​hodiny. Slávne prima baleríny môžu byť rekvalifikované ako divadelné alebo filmové herečky, pôsobiť v reklamách alebo otvoriť svoje vlastné školy.

odškodnenie

Plat baleríny závisí od úrovne jej výcviku, miesta, ktoré zaujíma v skupine a úrovne kvalifikácie. Súťaž o miesto v kinách slávneho hlavného mesta je veľmi veľká, pretože 100 - 150 balerín sa môže uchádzať o jedno voľné miesto.

Prima balerína môže dostávať mzdy, ktorých výška je 100 - 150 tisíc rubľov. Baletní umelci zboru dostávajú až 50 tisíc rubľov, ale výška platu závisí od divadla, v ktorom skupina pracuje.

Pin
Send
Share
Send
Send