Užitočné tipy

Spôsoby, ako vylepšiť vaše video na YouTube

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie je náhoda, že odkladám príbeh o tom, ako sa videonahrávka vytvára. Chcem, aby ste sa k tejto otázke dôkladne priblížili a jasne pochopili: či by ste sa s ňou mali zaoberať, alebo je lepšie vzdať sa pochybností a vzdať sa podnikania.

Rozhodli ste sa, čo budete robiť so svojimi lekciami? Povedzme, že sú krásne, kvalitné, všetko v nich je krásne. Ak chcete začať, mali by byť testovaní na YouTube. Správcovia tejto sociálnej siete spravidla pripájajú speňaženie k dobrému kanálu. Nemusíte robiť vôbec nič. Vytvárate úžasné videá, máte pravidelných čitateľov a jedného dňa začnú z kanála stekať peniaze (bezplatný video kurz „5 tajomstiev úspešného kanála YouTube“).

Tieto videá sa môžu zobraziť aj na vašom vlastnom webe. Bez služby YouTube je pridávanie videí mimochodom o niečo ťažšie. Navyše to výrazne zvyšuje konverziu, pochádza z dvoch zdrojov naraz!

Postupom času môžete svoje hodiny štruktúrovať a zmeniť ich na solídne kurzy alebo zaznamenať niečo exkluzívne a predať ho. Stačí si uvedomiť, že musíte do tohto podniku vážne investovať: vytvorte predajnú stránku a uskutočnite reklamnú kampaň. Z tohto dôvodu budete musieť najskôr rozložiť hodiny zadarmo, aby ste pochopili, či sa ľuďom páči to, čo robíte.

Do všetkých predchádzajúcich odsekov (posadnutosť témou, základné znalosti, čas na prípravu a získanie ďalších informácií) pridávame čas na propagáciu a testovanie.

Nenechajte sa však rozčuľovať a stanovte veľmi dlhé termíny. Aj keď ste zapojení do svojho kanála, môžete robiť reklamy a videá pre ostatných! Už viete, ako to urobiť, zostáva len nájsť klienta!

Tri kroky k dokonalému videu

Teraz môžete ísť do technickej časti. Najprv musíte pochopiť základy videa. Odporúčam vám tento bezplatný kurz: https://moviesecrets.ru/basicsofvideo/, Je skvelé, ak o videu ani nepoznáte nohu.

Úprimne povedané, všeobecne milujem kurzy. Čítanie je zdĺhavé a únavné. Namiesto priemerného akčného filmu v televízii je užitočná, a preto príjemnejšia, sledovať videonahrávku, ktorá prinesie nové poznatky pre rozvoj vášho podnikania.

Len si predstavte, že ležíte na pohovke a namiesto toho, aby ste prehodili pásku Vkontakte, blížite sa k drahému snu. Nerobíte nič, ale môžete vyhlásiť so všetkou zodpovednosťou, že pracujete. Komunikujete s inteligentnými ľuďmi (aj keď je to monológ) a vyvíjate sa.

Myslím si, že je to v poriadku.

Po zvládnutí základného materiálu musíte nájsť program, ktorý vám pomôže zaznamenávať hodiny. Hneď by som vám chcel povedať, že bezplatné verzie aplikácií na nahrávanie videa z obrazovky (screencasts) automaticky pridajú svoje vlastné logo (vodoznak), ktoré sa nemôžete zbaviť. To rozptyľuje diváka. Podľa štatistík zavrie odkaz v priebehu niekoľkých sekúnd.

Toto je najmenšie zo všetkého zla vo bezplatných programoch - tam, kde je kvalita zvuku zlá, kde sa video spomaľuje a kde nie sú žiadne ďalšie funkcie. Mučený testovaním. Výsledkom je, že aj keď ušetríte na nahrávkach, budete musieť prekonať Adobe Premier, ktorý sa používa v televízii a blázni so štúdiom tejto hrôzy, aby ste mohli upravovať a natiahnuť zlú kvalitu aspoň na priemernú úroveň.

Odporúčam, aby ste si okamžite kúpili štúdio Camtasia za 300 dolárov a ušetrili tak veľa času. Môžete si ho stiahnuť tu. https://www.techsmith.com/camtasia.html, No alebo, ako alternatíva, môžete nájsť na internete starú hacknutú verziu tohto programu v ruštine, ale v poslednom čase sa stáva čoraz zložitejšou.

Camtasia je veľmi výkonná a funkčná vec, môže pracovať so škálovaním, zvukom, upravovať efekty kurzora a prechody, vytvárať tituly, prieskumy verejnej mienky, testy, ponuky.

Naučiť sa používať najchladnejšie veci, zbierať informácie z internetu kúsok po kúsku, je dosť ťažké. Niekde chytiť a rozumieť, niekde nie. Na tomto kurze som študoval: https://1popov.ru/disc91/, K dispozícii je 90 hodín, jedna stojí 16 rubľov a celkové náklady na kurz v roku 1990. Pokiaľ ide o mňa, je to oveľa lepšie, jednoduchšie a efektívnejšie ako tráviť veľa času čítaním kníh, prehľadávaním internetu a ďalšími. Osobne nemám voľné storočie na prípravu na projekt.

Chápem, že nemôžete veriť: čo ak bude kurz zbytočný? Môžete donekonečna pochybovať. Túžba ušetriť peniaze vás posunie ďalej od vášho drahocenného cieľa. Ak ešte nič nevieš, pochybnosti o účinnosti sú jednoducho hlúpe!

Naozaj dúfam, že tento článok bol pre vás užitočný. Ak áno, prihláste sa na odber môjho blogového spravodajcu. Naučte sa, rozvíjajte sa a dajte si šancu urobiť niečo skutočne cool! Nové znalosti vám nedovolia sedieť. V praxi budete chcieť vyskúšať všetko a nie je to ďaleko od úspechu.

Zobraziť nastavenie

Musíte otvoriť upravené video a kliknúť na tlačidlo v tvare ozubeného kolieska, ktoré sa nachádza v dolnom rohu prehrávača videa, vpravo. Otvorí sa ponuka, kde môže užívateľ vykonať niektoré nastavenia. V položke „Kvalita videa“ musíte vybrať najlepší „hd 1080“. Potom sa kvalita obrazu zlepší v priebehu niekoľkých sekúnd. Ak máte pomalé pripojenie k internetu, odporúčame zvoliť nižšiu kvalitu, pretože sa tým zabezpečí rýchle stiahnutie videa a nebude sa to spomaľovať.

Nastavenia účtu

Služba YouTube umožňuje používateľom nastaviť funkciu, vďaka ktorej sa pri každom prehratí videa automaticky maximalizuje kvalita. Stačí sa prihlásiť do svojho účtu, kliknúť na profil a v otvorenom okne ponuky kliknúť na ikonu ozubeného kolieska. Po otvorení nastavení vyberte časť „Prehrávanie“ a potom kliknite na položku „Zlepšiť kvalitu ...“. Ďalej skontrolujte úlohu „Vždy povoliť video v maximálnej kvalite“. Ak máte pomalé pripojenie k internetu, odporúčame vám vybrať druhú úlohu. Uložte zmeny a vychutnajte si vynikajúcu kvalitu.

Windows Studio

Starý názov tohto programu je Movie Maker od systému Windows XP. Tento program má teraz o niečo viac funkcií a je vhodný na amatérske spracovanie videa. Program je zabudovaný do operačného systému a tam, kde neexistuje, ho môžete ľahko stiahnuť z internetu.

Chcem povedať, že program je veľmi jasný a vhodný pre začiatočníkov, rozhranie je celkom jednoduché.

Program bohužiaľ nie je vhodný pre profesionálov, pretože jeho funkčnosť je obmedzená, video je možné uložiť iba vo formáte wmv. Formát je však možné pomocou špeciálneho softvéru previesť na akýkoľvek iný.

Na snímkach obrazovky môžete vidieť pracovný priestor programu. Vysvetliť si, že to nestojí za to, pretože všetko je úplne jasné.

Editor videa Movavi

Tento editor je už výkonnejší ako ten predchádzajúci. Jeho výhoda spočíva vo viacerých funkciách a formátoch vrátane mobilných. K dispozícii sú filtre a prechody so skvelými efektmi. Program môže tiež snímať video napríklad z obrazovky pracovnej plochy, ľubovoľného programu alebo kamery. Zvuk je možné vložiť. Existujú formáty pre YouTube.

Rozhranie programu je tiež veľmi jednoduché. Je jasné, za čo je tlačidlo zodpovedné. Softvér si môžete zistiť sami za 20 minút.

V súčasnosti má oficiálna webová stránka program verzie 15, ktorý podporuje všetky verzie operačného systému Windows, ako aj Mac OS.

Editor videa Movavi si môžete stiahnuť z oficiálnej webovej stránky. Existujú dve verzie - bezplatné a platené, v ktorých je oveľa viac funkcií. Ktoré? Prejdite na web a pozrite si porovnanie platenej a bezplatnej verzie.

Sony Vegas Pro

Toto je sila a sila. Jeden z profesionálnych editorov, ktorý dokáže veľa. Používa sa v rôznych oblastiach života, napríklad v televízii, ako aj vo filmoch a seriáloch. Ak sa pozriete na rozhranie programu, potom bude pre začiatočníka zrejmé, že sa bude ťažko pozerať, ale môžete si naň zvyknúť. Na internete, veľa videonávodov o editore videí, vám odporúčam pozerať si pár.

Čo je k dispozícii Vegas Pro? Veľa vecí. Obrovské množstvo efektov, práca so zvukom, podpora veľkého počtu video formátov. S videom môžete vykonávať mnoho rôznych manipulácií, ktoré môžete vidieť sami.

Program bohužiaľ nie je zadarmo, ale stojí 20 až 48 tisíc rubľov, ale existuje aj skúšobná verzia na 30 dní, funkčnosť v nej nie je orezaná.

Program na úpravu videa

A opäť jednoduchý program na spracovanie videa. Na amatérske strihanie je všetko, čo potrebujete. Rozhranie v ruskom jazyku a prítomnosť asistenta sú veľmi dobrým doplnkom programu, takže pre začiatočníkov je to, čo potrebujete.

Všetko, čo musíte urobiť, je pridať videoklip, orezať, opraviť, pridať efekty, zvuk a uložiť.

Program nie je zadarmo a stojí 990 rubľov, ale v porovnaní s Sony Vegas Pro to nie je ani tak. Môže byť použitá 10 dní zadarmo.

Chcem tiež poznamenať, že vo bezplatnej verzii programu sa na videu nachádza logo spoločnosti, našťastie riešením tohto problému môže byť zakúpenie licencie.

Úžasný program, ktorý bude vyhovovať ešte o niečo viac ako amatérskemu spracovaniu, sa už stal veľmi populárnym. Avidemux podporuje veľa formátov a pracuje s kodekmi, ako sú Xvid, x264 a ďalšie.

Všetky akcie v programe sa vykonávajú rýchlo a môžete tiež komunikovať s mobilnými zariadeniami. Rozhranie v ruštine.

VideoPad Video Editor

Tu je ďalší bezplatný nástroj pre video. Funkčnosť je samozrejme lepšia ako v programe Windows Movie Studio, pretože podporuje všetky druhy formátov a schopnosť snímať video zo zariadení a obrazovky monitora.

Jasný pracovný priestor, kde môžete vykonávať všetky manipulácie s videami, môžete tiež nakonfigurovať potrebné nastavenia pre mobilné zariadenia. V programe môžete dokonca pracovať so zvukom, to znamená, zmeniť ho vo všetkých smeroch a dokonca si vytvoriť vlastnú zvukovú sériu.

Hotové video je možné pomocou tohto programu nahrať priamo na YouTube.

WOMBLE MPEG VIDEO WIZARD

Program podporuje mnoho formátov vrátane AVI, MP4 a ďalších. Video je možné lepiť, transkódovať, prekrývať mnoho rôznych efektov a upravovať zvuk.

Tento obslužný program podporuje operáciu snímok po snímke, to znamená, že máte prístup ku všetkým snímkam videa, s ktorými môžete pracovať.

LightWorks

Program Lightworks je už profesionálnejší, pretože sa používa ako doplnok k profesionálnym programom v kine. O tom sa nemá čo povedať, pretože sa budem opakovať. Má všetky rovnaké účinky, nastavenia, schopnosť konvertovať do rôznych formátov. Program nie je zadarmo a skúšobná verzia je mierne znížená. V bezplatnej verzii si môžete sťahovať videá iba vo formáte MPEG-4.

Adobe Premiere Pro

Program od spoločnosti Adobe, ktorý vytvoril také skvelé produkty ako Photoshop a After Effects. Používa sa pri tvorbe filmov, seriálov, komiksov. V Hollywoode to tiež používajú.

Rozhranie je trochu podobné rozhraniu After Effects, ale ak nie ste oboznámení s jedným alebo druhým, bude pre vás ťažké navigovať, pretože existuje veľa funkcií. Podporuje takmer všetky formáty videa. Môžete si stiahnuť video, v najhoršej kvalite, a 4K video. Podporuje formáty XDCAM EX a RED.

Všetko, čo sa dá povedať o programe - je takmer dokonalé. S videom môžete robiť, čo sa vám páči. S týmto vám pomôžu stovky efektov a nastavení. Okrem toho existuje služba s názvom Creative Cloud, z ktorej si môžete stiahnuť nové funkcie programu.

Podobne ako všetky produkty spoločnosti Adobe platí mesačné alebo ročné predplatné, podrobnosti nájdete na oficiálnej webovej stránke.

Štúdio Pinnacle

Tento program má veľké množstvo efektov, z ktorých je viac ako 1 500 kusov. Môžete pracovať s niekoľkými videami, kombinovať ich, orezať a oveľa viac. Na prácu s týmto programom nesmie byť počítač slabý.

Som pripravená ponúknuť verziu článku z webovej stránky pc-helpp, kde sú recenzované najlepšie video editory pre počítač. Nájdete tu popisy ďalších editorov: http://pc-helpp.com/201-luchshie-videoredaktory-dlya-kompyutera.html.

V tejto súvislosti si myslím, že stojí za to dokončiť tento článok a ukázalo sa, že už je dosť veľký. Video editory opísané v tomto článku sú len malou časťou toho, čo existuje. Každý program má svoje výhody a nevýhody, vyberte si podľa svojho vkusu, ako aj finančné príležitosti.

Ak chcete, aby som napísal podrobnú recenziu do editora videa, môžete o tom písať v komentároch alebo poštou.

Sme v sociálnych sieťach:

Nezabudnite sa prihlásiť na odber informačného kanála RSS a tiež sa pripojte k našej skupine VKontakte. Môžete sledovať našu stránku Twitter a Google+.
A tiež máme stránku na Facebooku, ktorú si môžete tiež predplatiť.

Pin
Send
Share
Send
Send