Užitočné tipy

Čierny VOS

Pin
Send
Share
Send
Send


* Kliknutím na tlačidlo „Odoslať“ dávam súhlas so spracovaním mojich osobných údajov v súlade s pravidlami ochrany osobných údajov.

Ak nedodržíte tieto jednoduché tipy, vaše veľkosti podania sa ľahko vymknú z rúk. Je zrejmé, že sa vyskytujú v rôznych veľkostiach v reštaurácii, ale veľa ľudí doma zabudne, že je lepšie naučiť sa monitorovať, koľko jete. Mnoho dievčat jedí počas dňa málo a potom si myslia, že majú právo na kompenzáciu nedostatku živín a jedia pred spaním. Toto je veľká chyba. Väčšina „paliva“, ktoré telo potrebuje práve popoludní, keď ste obzvlášť zaneprázdnení a aktívny. Mnohí však naďalej jedia najviac na konci dňa, keď sa telo už pripravuje na lôžko a nie je tak aktívne. To môže časom viesť k priberaniu na váhe a vôbec to nepotrebujeme, však? Riaďte sa týmito tipmi, aby ste ovládali svoje veľkosti podania a zabránili budúcemu prírastku na váhe a možnému ochoreniu!

Jeden z najlepších tipov na kontrolu porcií: začnite merať jedlo. Samozrejme, netvrdíme, že by ste to mali robiť nepretržite až do konca vašich dní - týždeň alebo dva, až kým sa nenaučíte, ako určiť správne množstvo jedla očami. V prípade výrobkov, ako je ryža, cestoviny a zrná, použite odmerky a v prípade tukov, ako je oliva alebo maslo, omáčky a krémy, odmerky. Hneď ako začnete chápať, aká by mala byť skutočná dávka a koľko kalórií je, môžete zabudnúť na hlboké taniere a misky so sklíčkom.

Ešte jeden tip: jesť pomaly. Mozgu trvá asi 20 minút, kým si uvedomíte, že ste plný, takže sa nemusíte ponáhľať - nechajte to pochopiť, že ste jedli skôr, ako bude príliš neskoro. Všetci sme sa cítili vinní a nevoľní z prejedania sa. Vezmite kúsky jedla pomaly, medzi nimi si urobte dlhšie prestávky a mozgu dajte telu príležitosť povedať, že je plné. A možno ešte skôr, ako dôjde jedlo na tanieri! Dávajte pozor na to, ako jete, alebo sa len porozprávajte s niekým iným počas jedla, aby ste si predĺžili čas.

Správny spôsob prejedania je priamo z obalu. Namiesto toho by ste mali dať jedlo z krabice, nádoby alebo vrecka na tanier alebo do misky - presne tak, ako by ste mali jesť, a zvyšok vyberte na neskôr. Často jeme len preto, že jedlo je pred našimi očami. Ak budete jesť len to, čo ste chceli a zvyšok skryte do lepších časov, zbavíte sa pokušenia jesť niečo zbytočné iba preto, že je pred vami.

Keď budete jesť, mali by sa veci a činnosti odložiť stranou. Toto sa netýka konverzácií - môžete pokojne hovoriť pri stole. Práca pri počítači, pozeranie televízie, telefonovanie, kontrola stránok na sociálnych sieťach, vedenie vozidla atď. - odvráti vás to od jedla, čo znamená, že mozog nemá čas všimnúť si, koľko ste jedli. Pri prehliadaní noviniek na Facebooku môžete jesť veľa potravín a ani si ich nevšimnete. Musíte sa tešiť z jedla, aby myseľ a telo boli úplne spracované informácie o množstve prijatého jedla.

„Elementárna, Watsonová“, je to však jeden z najťažších tipov. Pokúste sa trochu zmenšiť veľkosť porcie a podávajte si o niečo menej, ako ste včera jedli. Takže môžete začať svoju cestu a kontrolovať množstvo spotrebovaných kalórií. Potraviny, ako sú obilniny, orechy, semená, orechové cestoviny a iné tuky, môžu pridávať kalórie aj v malom množstve. Napríklad, ak si urobíte sendvič z arašidového masla a do chleba pridáte „dosť“ (podľa vášho názoru) množstvo masla, výrazne zvýšite množstvo kalórií, ktoré jete. V jednej polievkovej lyžici arašidového masla je asi 100 kalórií, takže to nie je trochu!

Skvelý spôsob, ako oklamať myseľ: bude si myslieť, že budete jesť viac len preto, že obvyklá porcia je na malom tanieri (to isté s okuliarmi). Na malej doske sa bude zdať veľká dokonca aj malá a bude v nej menej kalórií, ako sa zdá! Použite túto taktiku!

Bez ohľadu na to, čo vás naučila vaša babička, nie ste povinní jesť všetko čisté! Mnoho babičiek si rád hýčka svoje vnučky a vo všetkých ohľadoch ich povzbudzuje k tomu, že všetko jedia až po posledné drobky. Teraz však chápeme, že od detstva učí ľudí jesť VŠETKO namiesto toho, aby počúvali svoje vlastné telo. Ak máte pocit, že ste plný, môžete tanier bezpečne tlačiť bez ohľadu na to, koľko potravín na ňom zostáva. Nakoniec ju môžete vždy zjesť!

Kontrola veľkosti podania je testom, ktorým každé dievča, ktoré je odhodlané schudnúť, čelí. Odporúčame, aby ste najskôr zjedli potraviny s vysokou výživovou hodnotou a až potom hľadali nezdravé jedlo. Takže jete zdravšie a menej škodlivé. Ale nezabudnite, že zdravé jedlo nie je vždy nízkokalorické! A ako ovládate veľkosť svojich porcií?

Pin
Send
Share
Send
Send