Užitočné tipy

Ako znížiť modriny

Pin
Send
Share
Send
Send


Pokožka na tvári je tenšia, takže akékoľvek trauma môže viesť k modrinám. Existuje niekoľko spôsobov, ako doma rýchlo odstrániť modriny z tváre. Farmaceutické lieky a tradičná medicína pomôžu čo najskôr zbaviť sa modrín.

Navigácia na stránke:

Čo je modrina (hematóm) a z čoho sa môže objaviť

Príčinou modrín na tvári môže byť obvyklá najmenšia rana a jej vzhľad môže zničiť vykonané plány. Ak nadácia nedokáže úplne zamaskovať modriny, na záchranu príde niekoľko účinných tipov na riešenie problému, ktoré sú podrobne opísané v našom článku.

Pod kožou na tvári je veľké množstvo malých krvných ciev. V prípade nárazu alebo iného mechanického zranenia lode praskli, čo má za následok mierne modriny, bežne nazývané modriny. Spravidla po menších zraneniach priemer výsledku modrina nepresahuje 4 - 5 cm.

Farba modrín priamo závisí od povahy poškodenia a sily nárazu. Čím silnejší je úder, tým intenzívnejšie sú modriny. Prvý deň po zranení modrina môže byť čierna, čučoriedková fialová a tmavomodrá, Hneď ako nastane rozklad hemoglobínu v krvi, stopy starých modrín sa stávajú ľahšími.

Najlepšie spôsoby, ako rýchlo odstrániť modriny z tváre doma

Na odstránenie čerstvých modrín za niekoľko hodín alebo cez noc môžete použiť prostriedky, ktoré máte k dispozícii. Podľa recenzií je vedúcou pozíciou v zozname metód na liečbu modrín liečba ošetrenej kože studená a teplá, Tu sa môžete naučiť, ako po boji odstrániť modriny z tváre.

Fáza 1: Úprava modriny za studena

Táto metóda sa používa, ak je modrina čerstvá.

Ak sa v dieťati vytvorila modrina, odborníci odporúčajú okamžite na miesto modriny aplikovať handričku navlhčenú v studenej vode. Neodporúča sa používať radikálne metódy, napr detská pokožka je omnoho jemnejšia a tenšiaako pokožka dospelého.

Nedávno vytvorené modriny na tvári dospelého môžu byť odstránené ľadom. Po rozpadnutí niekoľkých kociek musí byť hmota zabalená do vrstvy gázy alebo obväzu a nanesená na modrinu. Zmrzlina neodporúča sa držať dlhšie ako 15 minútinak môžete získať omrzliny na tkanivách. Tento postup opakujte každú hodinu.

Krok 2: Tepelné spracovanie

Tento postup sa musí vykonať druhý deň po zranení.

Druhým krokom pri liečbe modrín je tepelné ošetrenie. Teplo pomáha urýchľovať rozklad hemoglobínu v koži.

Na miesto poranenia sa odporúča použiť mäkkú handričku navlhčenú teplou vodou. Kvapalina by nikdy nemala byť horúca.

Aj teplo prispieva k rozširovaniu krvných ciev, zlepšiť krvný obeh a rýchlejšiu elimináciu krvi z modrín.

Ľudové lieky

Tradičná medicína ponúka niekoľko produktov, ktoré môžu účinne a rýchlo odstrániť čerstvé modriny na tvári. Na základe dostupných prostriedkov si môžete pripraviť krémy proti modrinám:

ZložkyRecept na varenieprihláška
Zemiaky, medOšúpeme 1 zemiaky a nastrúhame sa. K výslednej suspenzii pridajte štvrtinu čajovej lyžičky teplého medu. Dobre premiešajte.Zmes zemiakov a medu je nevyhnutná rovnomerne rozložené po celom povrchu modriny, Zopakujte postup 3-4 krát denne.
Jablčný ocot, jód, soľNalejte 2 čajové lyžičky soli do 0,5 l octu jablčného muštu. Nádoba so zmesou zahriať v parnom kúpeli.V roztoku navlhčite gázu zloženú vo viacerých vrstvách. Aplikujte na miesto úrazu najmenej 2-krát denne.
Repa, zlatoNastrúhajte čerstvé repy na jemnom strúhadle alebo prejdite mlynčekom na mäso. Rozdrvte kaše, pridajte trochu medu a premiešajte.Zabalte zmes čistou handričkou a naneste na modrinu. Tento postup opakujte každých 5-6 hodín.
Cesnak, ocotPreveďte 3 strúčiky cesnaku mlynčekom na mäso alebo mletím v mixéri. Pridajte trochu cesnaku. Trvajte na náprave 24 hodín, Na liečebné účely sa používa šťava.Malé množstvo šťavy votrite do postihnutej pokožky krúživými pohybmi. Nepoužívajte viac ako dvakrát denne.
Cibuľa, soľOlúpeme cibuľu a nasekáme. Nalejte štipku soli do cibuľovej kaše. Mierne vytlačte zmes.Zabalte zmes do gázy alebo obväzu. Naneste na modrinu trikrát denne

Lekárske masti na hematóm tváre

Názov liečivaštruktúraIndikácie pre použitiekontraindikácie
indovazinAko aktívna zložka v géli sú indometacín a troxerutín.Odporúča sa na použitie s modrinami a opuchmi okolo očí a tváre.Neodporúča sa používať gél pre tehotné a dojčiace ženy, deti do 14 rokov a ľudí so zlou zrážanlivosťou krvi.
Expresné modrinyAktívna zložkabadyaga (Extrakt z huby Spongillalacustrisfragils).Používa sa na hematómy, športové zranenia a modriny.Kontraindikované u detí mladších ako 14 rokov, tehotných a dojčiacich žien.
Bruise vypnutáV zložení liečiva je prítomný extrakt z pijavice, pentoxifylín, karbomér, TEA, BOA, etoxydiglykol.Tento nástroj sa používa na odstránenie modrín po injekcii, chirurgický zákrok.Neodporúča sa aplikovať liečivo na otvorené rany a odreniny. Používajte opatrne u tehotných žien.

Aby ste pochopili, ktorá masť alebo gél pomôže zbaviť sa modrín v čo najkratšom čase, pomôže vám špecialista.

Kozmetické fyto krémy na hematómy na tvári

Kozmetické fyto krémy sa môžu tiež použiť na riešenie modrín. Tieto prostriedky zahŕňajú:

Kozmetika pre starostlivosť o pleť. Môže byť použitý ako hojenie rán a anti-hematómové činidlo.

Krém obsahuje:

aloe extrakt, zázvorová ľalia, extrakt zo stromu Neem, santalové drevo, vetiverový olej

Kontraindikácia sa môže považovať za individuálnu neznášanlivosť pacienta voči jednotlivým zložkám krému

názovpopisštruktúrakontraindikácie
VitatekaKozmetický krém, ktorý rieši malé modriny a modriny.Zloženie obsahuje výťažok z horských arnov, kozmetickú vazelínu, glycerín,Kontraindikované u tehotných a dojčiacich žien, detí.
Krém s arnikou a badagiKozmetický výrobok s prírodným zložením. Používa sa na modriny a iné mechanické zranenia.Zloženie: horská arnica (extrakt), badiaga (extrakt z morskej špongie), mäkký parafín, glycerínNeaplikuje sa na poškodenú pokožku, neodporúča sa tehotným ženám a deťom (do 18 rokov).
Boro Plus

Kozmetické krémy sa môžu líšiť podľa typu pleti. Preto odborníci odporúčajú zvoliť správny krém, aby sa predišlo alergiám.

Pracovný spôsob odstránenia modrín na tvári cez noc

Aby sa čerstvá modrina rozložila cez noc, odporúča sa použiť škrobový obklad, Na prípravu budete potrebovať:

  • škrob,
  • Voda pri izbovej teplote.

Zemiakový škrob mierne vysušte trochou vody. Zmes by nemala byť hustá, mierne vodnatá. Výsledná suspenzia sa rozdelí do tenkej vrstvy cez gázu zloženú v dvoch vrstvách. Pred spaním a pripevnite ju lepiacou páskou.

100% možnosť odstránenia modrín na tvári za 1 deň

Čerstvé modriny môžu byť odstránené za jeden deň s granátovým jablkom, Účinné látky, ktoré tvoria ovocie, majú priaznivý vplyv na krvné cievy. Šťava z granátového jablka podporuje vstrebávanie modrín a zvyšuje rozklad hemoglobínu akumulovaného pod kožou. Základné zložky:

Pred varením musia byť všetky ingrediencie vopred pomleté. Semená granátového jablka a nasekané jadrá vlašských orechov zmiešajte do homogénnej konzistencie. Naneste tenkú vrstvu zmesi na modriny a nechajte masku 15 minút, Prebytok odstráňte navlhčenou tkaninou. Umyte si tvár teplou vodou.

Po injekciách mezoterapiu odstránime modrinu

Po injekciách a mezoterapii zostávajú na tvári modriny. Ihla deformuje pokožku a kapiláry, po ktorých sa tvoria malé modriny s priemerom 1 - 2 cm. Neodporúča sa odstraňovať pomocou špeciálnych mastí a gélov., Môže sa vyskytnúť alergická reakcia. Odborníci odporúčajú nanášať ľad prvý deň po injekcii. Lekáreň Badyag sa môže používať 3 dni po objavení sa prvej modriny.

Masti proti modrinám sa môžu použiť iba vtedy, keď je potrebné odstrániť stopy hematómov. Špecialisti povoľujú používanie farmaceutických liekov, napríklad, troksevazin, Účinne bojuje s modrinami Traumeel a Helaskin, Jedná sa o novú generáciu liekov, ktorých riadený účinok urýchľuje zrážanie krvi pod kožou.

Dôležité tipy

Pri vykonávaní postupov zameraných na boj proti modrinám na tvári je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá. Tu je niekoľko tipov od odborníkov:

  1. Pred aplikáciou farmaceutickej masti na modrinu je potrebné ju aplikovať bylinkový odvar komprimovať, Na tento účel sa odporúča použiť trávu podkolienky, nechtíka a harmančeka,
  2. Kategoricky čNa modrinu neaplikujte masťvedľa ktorej je otvorené obrúsenie alebo poškriabanie,
  3. modrina Neprehrievajte sa ani supercool,
  4. Nadáciu môžete používať iba 3 až 4 dni po výskyte modrín,
  5. Pri ošetrovaní modrín jódom je potrebné použiť slabý roztok, aby sa ráno na pokožke nenachádzali žiadne stopy,
  6. Niektoré potraviny môžu spôsobovať alergie. a popálenie kože. Cibuľa a cesnak obsahujú alergény a šťava z rastlín je dosť leptavá,
  7. pravidelný pitie alkoholu a nikotínu pomáha riediť krv. Úplné odmietnutie zlých návykov pomôže pri náraze znížiť výskyt modrín na tvári a posilní krvné cievy.

Pin
Send
Share
Send
Send