Užitočné tipy

Nainštalujte Ubuntu blízko Windows

Pin
Send
Share
Send
Send


Existuje pomerne málo článkov o tom, ako nainštalovať Ubuntu, ale všetky sú neúplné, pretože čistý Ubuntu je nepoužiteľný a je potrebné ho doplniť programami a nakonfigurovať. Dlho som chcel napísať článok o tom, ako nainštalovať ubuntu a potom ho nakonfigurovať, ale nemal čas. A tu včera sa mi nejako podarilo zabiť Ubuntu 14.04 a, ako sa hovorí, sám Boh nariadil, aby sa táto medzera vyplnila vynikajúcim článkom. Čítame a opakujeme po mne.

Chcem hneď povedať, že urobím všetko podľa svojich potrieb, ale hlavné body budú užitočné pre všetkých, najmä pre začiatočníkov. Už som napísal dlhý článok o tom, ako nainštalovať Linux, ale tento článok je už trochu zastaralý a tiež nie je úplný. Kde začať?

A musíte začať tým, že navštívite webovú stránku Ubuntu a stiahnete si najnovšiu verziu tejto úžasnej distribúcie. Ktorú verziu Ubuntu si vybrať: x32 alebo x64?

Tu je všetko jednoduché: ak máte v počítači 2 GB RAM alebo menej a vy ho nebudete zvyšovať, môžete si stiahnuť a nainštalovať 32-bitovú verziu. Na starom zariadení bude lietať rýchlejšie, pretože 32-bitové pakety konzumujú menej pamäte.

Ak máte výkonný počítač, je lepšie uviesť 64-bitovú verziu. Ide o to, že dnes sa vydáva veľa programov iba pre túto konfiguráciu, napríklad prehliadač Yandex a Viber pre Linux.

Po stiahnutí Ubuntu ho musíte zapísať na disk, ale je lepšie ho nainštalovať na USB flash disk. Ako na to som napísal TENTO ČLÁNOK.

Po inštalácii Ubuntu na USB flash disk je potrebné z neho zaviesť systém. Ako na to, je v článku popísané, ako nainštalovať Linux z jednotky Flash.

A teraz ste úspešne zaviedli z USB flash disku a videli ste svoj budúci OS - UBUNTU!

Ako nainštalovať ubuntu z flash disku?

Inštalácia ubuntu z jednotky Flash je jednoduchá. Na pracovnej ploche alebo v spúšťači je ikona inštalácie, kliknite na ikonu a spustite ju.

Po spustení uvidíte také okno na výber jazyka - vyberiem RUSKÉ. (Ďalej je možné kliknúť na všetky obrázky)

Ďalej sa zobrazí okno PRÍPRAVA NA INŠTALÁCIU. Tu môžeme zaškrtnúť políčko STIAHNUŤ AKTUALIZÁCIU INŠTALÁCIE a INŠTALOVAŤ SOFTVÉR TRETÍCH STRÁN.

Druhé začiarknutie je možné nastaviť tak, aby sa nainštalovali hlavné kodeky, prvý sa môže vynechať a aktualizovať neskôr. Faktom je, že sťahovanie aktualizácií môže veľmi spomaliť inštaláciu. Ale ak nie ste v zhone, môžete dať kliešť.

Najdôležitejším a najťažším krokom pre začiatočníkov je rozloženie disku.

Ponúkame vám niekoľko možností, ak máte čistý počítač, môžete si vybrať prvú alebo druhú položku. Ale VEĽMI odporúčam, aby ste si vybrali druhú a urobili všetko ručne. Nie je to také ťažké, ale získate neoceniteľné skúsenosti a užitočné znalosti.

Na inštaláciu systému Linux zvyčajne potrebujete tri oddiely:

1. Koreňová časť, na ktorej je systém umiestnený. (Jednotka typu C v systéme Windows.)

2. Zameniť oddiel alebo SWAP. (Je to aj v systéme Windows, ale je to aj v samotnom systéme.)

3. Domovský adresár. Toto je časť, v ktorej budú uložené vaše nastavenia súborov a programov v skrytých adresároch. (Jednotka typu D v systéme Windows)

Ak okamžite ukážete obrázok, budete mať niečo také:

Keď už máte všeobecný nápad, začnime tieto sekcie vytvárať. Ak už máte nejaké oddiely a nepotrebujete ich, jednoducho ich vymažte (napríklad oddiely so systémom Windows, z ktorých sa chcete zbaviť).

Teraz kliknite na PLUS a vytvorte koreňový oddiel:

Pridelil som 20 gigabajtov, to je dosť pre moje oči. Vyberieme súborový systém Ext4 a MANDATORY napíšeme bod pripojenia / a klikneme na OK.

Ďalej vytvorte odkladací oddiel. Ak máte veľmi veľa pamäte RAM, potom ju nemôžete vytvoriť vôbec, ale urobte si pár slov - so súčasným množstvom programov je stále nedostatok!

SWAP zvyčajne vyťažia dvakrát toľko pamäte RAM, ale spravil som oveľa viac, nestarajte sa o mňa. Aj keď nemôžete pokaziť kašu maslom :)

Ďalej urobíme domácu sekciu, ktorej dáme všetok zvyšok priestoru.

To je o tom, nie komplikované, však? Teraz prejdite na ďalšiu položku - vytvorenie účtu.

Tu chcem iba venovať pozornosť položke ENCRYPT MY HOME FOLDER. Ak si ceníte svoje údaje, nezabudnite začiarknuť políčko tu. V tomto prípade bude váš domovský adresár bezpečne šifrovaný a nikto nebude môcť vidieť vaše údaje.

Po tom všetkom budú body na výber rozloženia a časového pásma, ale nebudem o tom hovoriť, všetko je tam už veľmi jasné. Po všetkých týchto manipuláciách sa inštalácia začne.

To je všetko, inštalácia sa čoskoro skončí a musíte reštartovať počítač. Príbeh však nekončí, pretože teraz budeme musieť systém nakonfigurovať.

Ak máte Windows a chcete nainštalovať Linux s druhým systémom, prečítajte si článok o tom, ako nainštalovať Windows a Linux na jednom počítači.

A pre tých, ktorí nevedia čítať, som nakrútil krátke video ukazujúce všetky vyššie uvedené kroky. Dávajte pozor na výber veľkosti disku, vyberte si miesto na disku podľa vášho želania. Tiež som nevložil vtáka do sekcie STIAHNUŤ AKTUALIZÁCIE NA STIAHNUTIE, aby som nezdržal proces.

Ako aktualizovať Ubuntu?

Ak ste pri inštalácii Ubuntu nezačiarkli možnosť „stiahnuť najnovšie aktualizácie“, môžete to urobiť teraz:

Tento príkaz aktualizuje zdroje balíčkov a nasledujúci príkaz aktualizuje všetky balíčky v Ubuntu.

Je však potrebné si uvedomiť, že ak neskôr pridáte archívy tretích strán, niektoré balíčky bude potrebné znova aktualizovať, pretože takéto archívy tretích strán často obsahujú novšie verzie programov. Ak máte problémy s internetovou rýchlosťou alebo obmedzenou prevádzkou, môžete Ubuntu aktualizovať po všetkých ďalších krokoch.

Ako nainštalovať gnome2 na ubuntu?

Nepáči sa mi rodné prostredie Unity, ale dávam prednosť starému dobrému škriatkovi 2. Osobne je pre mňa oveľa pohodlnejšie pracovať v ňom a od začiatku som s ním oboznámil viac.

Pridanie Gnome2 do ubuntu je veľmi ľahké, stačí vykonať príkaz v termináli:

V novších verziách Ubuntu je to možné príkazom:

Potom sa musíme pri zadávaní hesla odhlásiť a vybrať inú plochu:

Teraz nemáme jednotu v tvare netvora, ale dobrého starého trpaslíka. Problém je však, že tlačidlá na oknách sú ĽAVÉ! Osobne to pre mňa vôbec nie je vhodné, som pravák, nie ľavák. Problém sa dá ľahko vyriešiť, stačí zadať tento príkaz:

Teraz tlačidlá podľa potreby:

Ako nakonfigurovať Compiz?

Osobne som bol zvyknutý na kompizovanie a jeho užitočné účinky. Preto určite nainštalujem všetky svoje balíčky.

Ďalej prejdite do ponuky - Systémové nástroje - Možnosti - Compizconfig-Settings-Manager a nakonfigurujte všetko podľa potreby.

Aké programy nainštalovať v Ubuntu?

A samozrejme musíte nainštalovať svoje obľúbené programy. Píšem tiež pre seba, aby sa pri najbližšej preinštalovaní všetko rýchlo obnovilo.

Nainštalujte program Synaptic, tohto jednoduchého a efektívneho správcu programov, na ktorý som si už dlho zvykol:

Nainštalujeme docky panel, ktorý je podľa môjho názoru najlepší panel svojho druhu - ľahký, krásny a nie buggy.

Nainštalujte terminál tilda, ktorý sa objaví po stlačení tlačidla F1:

Nainštalujte prehliadač Chromium, pretože Firefox mi vždy nemôže poskytnúť všetko, čo potrebujem.

Je tiež veľmi užitočné nainštalovať odľahčený dispečer parcellite do schránky - bez tohto programu nemôžem vôbec pracovať!

Nainštalujeme najužitočnejšie grafické editory, používam iba tieto, všetko ostatné, ktoré zvyčajne vymažem ako zbytočné:

Nainštalujem tiež dva vynikajúce textové editory, pretože Gedit, aj keď to nie je zlé, je hrozná brzda:

Webmaster sa tiež nemôže obísť bez Filezilla:

A toto je iba nádherný notebook typu cherrytree, ktorý používam stále:

Tiež bude užitočné nainštalovať písma spoločnosti Microsoft:

Nahradím tiež štandardné prepínanie klientov torrentom záplavou, pretože sa mi páči oveľa viac:

Možno máte vlastnú sadu programov, bolo by zaujímavé o tom vedieť, ak chcete, potom napíšte do komentárov.

Ako nainštalovať programy tretích strán?

Ale nie všetko, čo potrebujem, je v úložiskách Ubuntu, takže je čas prepojiť úložiská tretích strán. Na mojej stránke mám celú sekciu úložískktoré neustále rozširujem.

Ale všetko, čo je uvedené, nie je pre mňa potrebné, ale potrebujem toto:

Toto je úložisko vína, vrstva na inštaláciu programov Windows v systéme Linux.

Ďalej vždy pridávam úložisko Linux Mint, v ktorom stále existuje veľa potrebných programov. Ako sa pripojiť k tomuto úložisku, ktoré som napísal TENTO ČLÁNOK.

Tiež vždy inštalujem Adobe Air, ako je opísané v tento článok.

Môžete si tiež nainštalovať TOTO BALENIE, ktoré pridá archívy z ualinux.com.

Ako nainštalovať program z Ubuntu z balíka?

Existujú tiež užitočné programy, ktoré je možné stiahnuť iba ako .deb balík. Ak chcete tieto balíčky rýchlo a ľahko nainštalovať, môžete nainštalovať GDEBI:

Teraz dám zdroje, kde si môžete stiahnuť užitočné programy:

5. TeamViewer

Toto je taký obrovský článok, ale podľa môjho názoru je úplný. Ak máte pripomienky a dodatky, môžete ich nechať v KOMENTÁRE. Tu tiež napíšte svoje otázky - odpoviem všetkým.


Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Použite vyhľadávanie.

Stiahnite si obrázok Ubuntu z oficiálnych stránok

Najprv musíme stiahnuť obraz samotného nainštalovaného distribučného balíka. Za týmto účelom prejdeme na oficiálnu stránku sťahovania Ubuntu, kde vyberieme Ubuntu Desktop (verzia pre domáce počítače).

Teraz prejdeme na stránku na stiahnutie najnovšej verzie (v čase písania - Ubuntu 18.04 LTS) a kliknite na zelené tlačidlo „Stiahnuť“.

Tu budeme presmerovaní na stránku s darmi. Otočte koliesko dole a pozrite sa na tlačidlo Teraz nie, prejdite na stiahnutie. Kliknite naň.

Potom budeme presmerovaní na stránku sťahovania, kde bude tiež automatické presmerovanie na samotný súbor. Po niekoľkých sekundách sa začne sťahovanie obrázka.

Napaľovanie obrázka na jednotku USB

Ihneď po načítaní budeme musieť vypáliť obraz Ubuntu 18.04 na voľný disk USB. Buďte opatrní: nahrávanie obrázkov automaticky vymaže všetky dostupné informácie na vašom disku Flash. Nezabudnite preto vedome uložiť všetky súbory na iné médium (najlepšie zo všetkých na inom počítači).

Na zaznamenanie obrázku vo Windows môžeme použiť Rufus a Etcher - stačí na uvedené účely. V tomto článku zvážime zaznamenanie obrázka na USB v každom z programov.

Napaľujte obrázok na USB pomocou aplikácie Rufus

Prejdeme na oficiálnu webovú stránku aplikácie a stiahneme si najnovšiu verziu. V čase písania tohto textu je to verzia 2.18. Teraz, keď sme predtým vyčistili našu flash jednotku nepotrebných súborov, pri vytváraní záložných kópií potrebných súborov ich vložíme do počítača a spustíme aplikáciu. O tomto okne sa s nami stretneme pri spustení:

zariadenie tu sa vyberie sám (ak je v počítači vložený iba jeden disk Flash. Ak je v počítači viac ako jeden, pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte ten, ktorý potrebujete).

Rozloženie oddielu a typ systémového rozhrania je vybratá v závislosti od typu rozdelenia pevného disku a prítomnosti / neprítomnosti načítania v UEFI.

Na určenie schémy oddielov môžeme použiť príkazový riadok v systéme Windows. Preto nazývame runtime rozhranie (Run) pomocou klávesovej skratky Win + R a potom tam vstupujeme "Diskpart" (bez úvodzoviek) a potvrďte. Otvorí sa konzola, kde už musíme zadať príkaz "listový disk", Potom na príkazovom riadku môžete sledovať informácie o pevných diskoch nainštalovaných v systéme. Vyzerá to takto:

Ak chcete zistiť schému rozdelenia disku, stačí sa pozrieť na koniec tabuľky. Stĺpec GPT nám poskytuje všetky potrebné informácie: ak existujú hviezdičky (ako na obrázku), máte schému rozdelenia GPT a musíte zmeniť príslušnú položku v aplikácii Rufus. Ak tieto hviezdy nie sú, máte MBR a musíte sa zmeniť (najčastejšie), v tomto bode nie je potrebné nič.

body veľkosť klastra a súborový systém ponechajte bezo zmeny. Nový štítok zväzku môže byť zmenený na vašu žiadosť, avšak s výberom obrázka bude pravdepodobne mať iný význam.

Teraz stačí kliknúť na ikonu disku v pravom dolnom rohu a potom v otvorenom správcovi súborov vyberte náš obrázok. Len čo to urobíte - môžete bezpečne kliknúť na tlačidlo "Štart", Nahrávanie obrázka bude rýchle.

Po dokončení procesu môžete prejsť na ďalší krok inštalácie.

Napáliť obrázok na USB pomocou Etcher

Všetko je tu omnoho jednoduchšie: ideme na oficiálnu webovú stránku aplikácie, kde si stiahneme najnovšiu verziu. Ihneď po načítaní vložte disk Flash do portu USB a otvorte program. Teraz musíme urobiť všetko, ako je uvedené v GIF nižšie. To znamená: znova vyberte obrázok v správcovi súborov a potom kliknite na tlačidlo Flash!

Nahrávanie obrázka by malo ísť dosť rýchlo.

Ktorá metóda sa vám najviac páči, je len na vás. Každá z nich prinesie výsledok.

Príprava systému Windows na inštaláciu

Ak chceme, po inštalácii Ubuntu 18.04 sa naše Windows môžu spustiť úspešne (bez sťažností a chýb), potom by sme určite mali tento krok dokončiť. Preto potrebujeme zahryznúť trochu miesta z existujúcich pevných diskov (je lepšie to urobiť vopred, pretože nástroje automatickej inštalácie pre Ubuntu v blízkosti Windows nemusia fungovať).

Musíme ísť do obslužného programu „Správa diskov“. Za týmto účelom kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu „Štart“, kde v otvorenej ponuke vyberte požadovaný nástroj:

V obslužnom programe sa zobrazí zoznam všetkých oddielov a pevných diskov, ktoré sa nachádzajú v našom počítači. Najlepšie je „uhryznúť“ miesto zo sekcie systému NON (spravidla má väčšiu veľkosť).

Pravým tlačidlom myši kliknite na požadovanú sekciu av kontextovej ponuke vyberte príkaz „Komprimovať zväzok“.

Ďalej sa otvorí sprievodca kompresiou disku, čím uvoľníme priestor pre operačný systém Linux.

Otázka vyvoláva otázku: koľko miesta by sa malo prideliť potrebám Ubuntu 18.04?

Odpoveď: v zásade bude stačiť 30-35 GB pamäte, ale najlepšie je uhryznúť 50-60 GB, aby bolo možné nainštalovať rôzny softvér, a nepozorovať problémy s nedostatkom miesta.

Nainštalujte Ubuntu

Po vykonaní všetkých operácií jednoducho reštartujeme počítač a súčasne ponecháme USB kľúč v USB slote. Ak je náš systém BIOS nakonfigurovaný správne (takmer vždy), vyzve nás na stlačenie ľubovoľného klávesu na zavedenie z jednotky USB Flash. Robíme to ťuknutím na ľubovoľný náhodný kľúč. Ak všetko pôjde dobre, privíta nás uvítacie okno.

V tomto okne si môžeme zvoliť jazyk inštalátora (v zozname vľavo) a tiež rozhodnúť, ako s ním pracovať: buď choďte priamo k inštalácii operačného systému na pevný disk, alebo si najprv vyskúšajte distribúciu v živom režime - pred inštaláciou kliknite a otvorte systém , pochopiť, čo nás čaká po inštalácii. Je potrebné poznamenať, že zmeny zo živého režimu sa neuložia do už nainštalovaného systému.

Preto pristupujeme k priamej inštalácii Ubuntu 18.04 LTS na PC.

Rozloženie klávesnice

Akonáhle klikneme na „Inštalovať teraz“, okamžite nás vrhnú do okna nastavení rozloženia klávesnice. Tu si môžeme zvoliť ľubovoľné rozloženie, ktoré je pre nás vhodné, a potom ho otestovať v poli nižšie.

Rozloženie sa vyberie pomocou dvoch polí. V jednom si vyberiete niečo ako rodina av druhom máte okamžité rozloženie. Ak ste z Ruska, potom keď vyberiete jazyk na začiatku inštalácie, automaticky sa nainštaluje Rusko - ruština.

Ihneď po výbere jazyka kliknite na tlačidlo „Pokračovať“.

Aktualizácie a typ inštalácie

A tu si môžeme zvoliť, či sa majú aktualizácie inštalovať počas inštalácie (odporúčané, ak je počítač pripojený k vysokorýchlostnému internetu) a či sa má nainštalovať proprietárny softvér (odporúča sa tiež začiarknuť toto políčko, pretože veľa počítačov nebude bez neho funguje dobre s multimediálnym obsahom). Ponúkame vám výber typu inštalácie: normálne alebo minimálne.

Normálna inštalácia a obvyklý, ktorý sa nelíši od všetkých ostatných. Distribučná súprava je nainštalovaná štandardne a tento typ je v zásade vhodný pre väčšinu používateľov.

Minimálna inštalácia vo svojom balíku ponúka iba webový prehliadač a niekoľko základných utilít. Odporúča sa pre používateľov, ktorí sa zaujímajú o minimalizmus a ľahkosť distribúcie.

Po výbere typu a potrebných parametrov prejdeme do ďalšej fázy inštalácie.

Rozloženie disku

Teraz musíme vyriešiť problém s pevným diskom. Tu vám ponúkneme niekoľko možností automatického rozloženia disku:

Vymažte všetko a nainštalujte Ubuntu (veľmi ODPORÚČAME) - pri výbere tejto metódy sa naformátuje celý pevný disk (vrátane oddielov). Všetky dáta (vrátane Windows) sa stratia a po inštalácii na PC bude iba jeden Ubuntu. Pri tejto možnosti NOT To sa hodí.

Nainštalujte Ubuntu blízko Windows - samotná možnosť, o ktorej sme hovorili na začiatku tohto materiálu. V zásade ho môžete použiť, ak ste začiatočník a máte nejaké problémy s manuálnym rozložením disku. Inštalátor Ubuntu 18.04 automaticky určí optimálne nastavenia a rozloženie, po ktorom sa nainštaluje sám. Ako mnohí používatelia poznamenávajú, pri výbere tohto spôsobu inštalácie nemajú žiadne hmatateľné problémy. Všetko ide čo najčistejšie a bezbolestne.

Ďalšia možnosť - metóda s manuálnym rozložením disku, kde musíme disky rozdeliť manuálne. Odporúča sa pre skúsenejších používateľov, pretože pre začiatočníkov sa na začiatku môže zdať príliš zložitá a nezrozumiteľná.

Manuálne rozloženie disku

Тут нам нужно самостоятельно создать три раздела: загрузочный (c UEFI или без), системный и домашний. Создавать раздел подкачки больше не нужно - в Ubuntu 18.04 используется файл подкачки.

Загрузочный раздел (с UEFI):

 • Размер: 1-2ГБ
 • Тип нового раздела: Первичный
 • Местоположение нового раздела: Начало этого пространства
 • Использовать как: Файловая система FAT32
 • Точка монтирования: /boot/efi

Загрузочный раздел (без UEFI):

 • Размер: 1-2ГБ
 • Тип нового раздела: Первичный
 • Местоположение нового раздела: Начало этого пространства
 • Использовать как: Файловая система Ext2
 • Точка монтирования: /boot

 • Размер: 20-30ГБ
 • Тип нового раздела: Логический
 • Umiestnenie novej sekcie: Začiatok tohto priestoru
 • Použiť ako: Ext4 Journaled File System
 • Miesto pripojenia: /

 • Veľkosť: zvyšky
 • Typ nového oddielu: Logický
 • Umiestnenie novej sekcie: začiatok tohto priestoru
 • Použiť ako: Ext4 Journaled File System
 • Mount Point: / home

V zásade je to všetko. Toto je presne to, ako vyzerá manuálne rozdelenie disku pri inštalácii Ubuntu. Po všetkých manipuláciách prejdeme k samotnej inštalácii.

Používateľské nastavenie

Do horného poľa zadajte svoje meno alebo iné slovo. Všetky tieto položky sa skopírujú do dvoch polí nižšie (do tretej prípony sa pridajú), údaje v týchto poliach môžete podľa potreby zmeniť. Taktiež sme nastavili heslo pre prihlásenie do systému a zároveň sme si vybrali, či sa musíme prihlásiť automaticky bez toho, aby sme požiadali o heslo.

Po nastavení a vyplnení všetkých polí kliknite na „Pokračovať“. Začne sa inštalácia systému.

Inštalácia je dokončená

Ihneď po dokončení inštalácie nás systém vyzve, aby sme reštartovali systém Ubuntu 18.04. Pretože sme nainštalovali Ubuntu blízko Windows, po reštarte sa zobrazí okno Grub, ktoré bude vyzerať asi takto:

Pomocou ponuky si budeme môcť zvoliť, do ktorého operačného systému sa počítač zavedie. Tu si môžeme zvoliť ďalšie možnosti spustenia.

Vyberte Ubuntu 18.04 a počkajte na spustenie systému.

Po inštalácii nakonfigurujte Ubuntu 18.04

Po prihlásení nás takéto okno privíta. Predtým, ako začnete používať systém, môžeme sa oboznámiť s obsahom tohto malého nástroja (niečo ako prehliadka so zmenami v novej verzii Ubuntu s dlhodobou podporou). S jeho pomocou môžeme zmeniť niektoré veľmi dôležité parametre, napríklad Livepatch - aktualizácia jadra systému Linux bez reštartovania operačného systému (viac tu).

Tu sa zobrazí otázka, či chcete odoslať anonymné informácie o fungovaní systému spoločnosti Canonical (pomôže pri vylepšovaní distribučnej súpravy) a na konci budete „aktuálnymi“ poskytovaním informácií o aplikáciách predinštalovaných v systéme.

Skontrolujte dostupné aktualizácie

Aj keď sme na začiatku inštalácie už sťahovali aktualizácie (alebo ste tento bod možno preskočili), mali by sme určite skontrolovať najnovšie aktualizácie pomocou nástroja s rovnakým názvom: „Aktualizácia aplikácie“. Môžeme to urobiť aj pomocou príkazu konzoly:

Minimalizujte aplikácie ako vo Windows

.

Tento čip sa vám určite bude páčiť. Umožňuje minimalizovať všetky aplikácie na paneli úloh kliknutím na ikonu na tomto paneli. Správanie systému Windows, ale veľmi pohodlné. Ak chcete povoliť túto funkciu, otvorte terminál a do neho zadajte nasledujúce údaje:

Pin
Send
Share
Send
Send