Užitočné tipy

Vytvorte prezentáciu v programe PowerPoint

Pin
Send
Share
Send
Send


Prezentácia je skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby bola vaša správa zrozumiteľnejšia a zaujímavejšia pre verejnosť. Prezentácie sa teraz vytvárajú hlavne v programe PowerPoint, ktorý je súčasťou kancelárskeho balíka spoločnosti Microsoft. V tomto článku si môžete prečítať malý podrobný návod na vytváranie prezentácií v programe Microsoft PowerPoint. Tento článok bude relevantný pre programy PowerPoint 2007, 2010, 2013 a 2016.

Krok 1. Spustite program PowerPoint.

Ak chcete začať vytvárať prezentáciu, stačí spustiť program PowerPoint. To je možné vykonať pomocou skratky na pracovnej ploche.

Ak na pracovnej ploche nie je odkaz na program PowerPoint, môžete tento program spustiť pomocou vyhľadávania v ponuke „Štart“. Ak to chcete urobiť, otvorte ponuku Štart a do vyhľadávania zadajte „PowerPoint“.

Krok číslo 2. Vyberte vzhľad budúcej prezentácie.

Po spustení programu PowerPoint môžete okamžite začať vytvárať prezentáciu. Najlepšie je začať s návrhom, prejdite na kartu Dizajn. Na tejto karte uvidíte veľký zoznam hotových prezentačných návrhov. Vyberte jednu z dostupných možností.

Napravo od zoznamu hotových návrhov sú tlačidlá „Farby“, „Písma“, „Efekty“ a „Štýly pozadia“. Pomocou týchto tlačidiel môžete vybraný dizajn prispôsobiť vašim požiadavkám. Môžete zmeniť farbu a písmo textu, farbu pozadia prezentácie a pridať ďalšie efekty.

Ak nemáte pripravené návrhy, môžete na internete vyhľadať ďalšie šablóny prezentácie programu PowerPoint.

Krok číslo 3. Vytváranie snímok.

Po výbere dizajnu môžete začať vytvárať snímky pre budúcu prezentáciu. To sa vykonáva pomocou tlačidla „Vytvoriť snímku“, ktoré sa nachádza na karte „Domovská stránka“. Kliknutím na šípku nadol pod tlačidlom Vytvoriť snímku sa otvorí ponuka s dostupnými snímkami.

V otvorenej ponuke uvidíte niekoľko typov snímok. Sú to „Titulná snímka, snímka„ Názov a objekt “, snímka„ Názov sekcie “, snímka„ Dva objekty “atď. Vyberte typ snímky, ktorý vám vyhovuje, a kliknite na ňu pomocou myši. Napríklad vytvoríme snímku „Názov a objekt“. Výsledkom bude nová snímka s nadpisom v hornej časti snímky a prázdnym poľom v spodnej časti.

Krok č. 4. Vyplnenie vytvorených snímok.

Po vytvorení snímky ju môžete vyplniť informáciami. Najskôr môžete zmeniť názov snímky, dvakrát kliknite na nápis „Názov snímky“ a zadajte ďalší text.

Po zadaní názvu môžete vyplniť prázdne pole pod nadpisom. Ak by sa pod nadpisom mal nachádzať text, kliknite na prázdne pole a zadajte požadovaný text.

Ak by sa v záhlaví nachádzali nejaké ďalšie informácie, napríklad video alebo obrázok, musíte použiť tlačidlá v strede tohto poľa. K dispozícii je šesť tlačidiel na vkladanie tabuliek, grafov, kresieb SmartArt, fotografií, obrázkov PowerPoint a videí.

Pri vytváraní prezentácií v programe PowerPoint sa často vkladajú fotografie, preto zvážte túto možnosť. Ak chcete vložiť fotografiu zo súboru, musíte kliknúť na tlačidlo s obrázkom fotografie. Potom sa zobrazí okno na výber fotografie. Vyberte požadovanú fotografiu a kliknite na tlačidlo „Vložiť“.

Potom sa pod záhlavím snímky zobrazí fotografia podľa vášho výberu.

Takto ste vytvorili prezentáciu programu PowerPoint z jedného snímky. Ak chcete pridať ďalšiu snímku, prejdite späť na kartu „Domovská stránka“, znova kliknite na tlačidlo „Vytvoriť snímku“ a do snímky pridajte ďalšiu snímku. Potom môžete vyplniť ďalšiu snímku. Tento postup opakujte, kým nebude prezentácia pripravená.

Krok číslo 5. Prezentácia ukážky.

Ak chcete vyhodnotiť vytvorenú prezentáciu, prejdite na kartu „Prezentácia“ a kliknite na tlačidlo „Od začiatku“. Potom sa prezentácia otvorí na celej obrazovke a môžete vidieť, ako bude vyzerať v jej hotovej podobe.

Môžete tiež kliknúť na tlačidlo „Z aktuálneho snímky“. V takom prípade sa prezentácia nezačne prehrávať od začiatku, ale od snímky, ktorú ste zastavili pri práci s prezentáciou.

Krok číslo 6. Uloženie prezentácie.

Po vytvorení prezentácie je potrebné ju uložiť. Ak to chcete urobiť, otvorte ponuku „Súbor“ a vyberte možnosť „Uložiť ako“.

V dôsledku toho sa otvorí okno na uloženie súboru. V tomto okne musíte vybrať priečinok a kliknite na tlačidlo „Uložiť“. Takto získate prezentačný súbor programu PowerPoint vo formáte PPTX, ktorý potom môžete otvoriť a pokračovať vo vytváraní prezentácie.

Ak je vaša prezentácia už pripravená na zobrazenie, musí sa navyše uložiť v inom formáte. Stačí na to použiť ponuku „Súbor - Uložiť ako“, ale pred uložením zmeňte formát na „PowerPoint Demo“.

Po takomto uložení dostanete súbor vo formáte PPSX. Výhodou tohto formátu je, že sa prezentácia začne prehrávať ihneď po jej otvorení, zatiaľ čo rozhranie programu PowerPoint sa neobjaví. Súbory vo formáte PPSX však nie je možné upravovať, takže prezentácia sa musí ukladať vo formáte PPTX aj PPSX.

Začíname

Najprv musíte vytvoriť prezentačný súbor. Existujú dve možnosti.

  Prvým je kliknutie pravým tlačidlom myši na akékoľvek vhodné miesto (na pracovnej ploche, v priečinku) a výberom položky v rozbaľovacej ponuke. "Vytvoriť", Tu zostáva kliknúť na možnosť Prezentácia programu Microsoft PowerPoint.

Teraz, keď PowerPoint funguje, musíte vytvoriť snímky - snímky našej prezentácie. Použite tlačidlo Vytvoriť snímku na karte "Home"alebo kombináciu klávesových skratiek «Ctrl» + «M».

Najprv sa vytvorí titulná snímka, na ktorej bude zobrazený názov témy prezentácie.

Všetky ďalšie snímky budú predvolene nastavené a budú mať dve oblasti - pre názov a obsah.

Začal sa. Teraz stačí len vyplniť prezentáciu údajmi, zmeniť vzhľad atď. Poradie vykonávania nie je zvlášť dôležité, takže ďalšie kroky sa nemusia vykonávať postupne.

Prispôsobte vzhľad

Dizajn je spravidla nakonfigurovaný ešte pred naplnením údajov. Z veľkej časti to robia preto, že po úprave vzhľadu nemusia existujúce prvky webovej stránky vyzerať veľmi dobre a hotový dokument musíte vážne spracovať. Preto to najčastejšie robia okamžite. Na to použite záložku s rovnakým názvom v hlavičke programu, je to štvrtá zľava.

Ak chcete konfigurovať, prejdite na kartu "Design".

Sú tu tri hlavné oblasti.

  Prvý z nich je "Témy", Ponúka niekoľko vstavaných možností dizajnu, ktoré zahŕňajú širokú škálu nastavení - farbu a písmo textu, umiestnenie oblastí na snímke, pozadie a ďalšie ozdobné prvky. Prezentácia zásadne nemení, ale stále sa navzájom líšia. Mali by ste si preštudovať všetky dostupné témy, je pravdepodobné, že niektoré sú ideálne pre budúce predstavenia.


Kliknutím na príslušné tlačidlo môžete rozšíriť zoznam dostupných šablón dizajnu.

Ďalším v programe PowerPoint 2016 je oblasť "Možnosti", Tu je rôznorodosť tém trochu rozšírená a ponúka niekoľko farebných schém pre vybraný štýl. Líšia sa navzájom iba farbami, usporiadanie prvkov sa nemení.

 • "Vlastné" vyzve používateľa, aby zmenil veľkosť snímok a manuálne upravil pozadie a vzhľad.
 • O poslednej možnosti stojí za to povedať niečo viac.

  gombík „Formát pozadia“ otvorí ďalšiu bočnú ponuku vpravo. Ak tu nainštalujete akýkoľvek dizajn, existujú tri karty.

   "Plnenie" ponúka prispôsobenie obrázka na pozadí. Môžete vyplniť jednu farbu alebo vzor, ​​alebo môžete vložiť obrázok s jeho následnou dodatočnou úpravou.

  "Efekty" umožňuje použiť ďalšie umelecké techniky na zlepšenie vizuálneho štýlu. Môžete napríklad pridať efekt tieňa, zastaralej fotografie, zväčšovača atď. Po výbere efektu ho môžete tiež upraviť - napríklad zmeniť intenzitu.

 • Posledný bod je "Obrázok" - pracuje s obrázkom nainštalovaným na pozadí, čo vám umožňuje zmeniť jeho jas, ostrosť atď.
 • Tieto nástroje stačia na to, aby dizajn prezentácie bol nielen farebný, ale aj úplne jedinečný. Ak daný štandardný štýl nie je v prezentácii vybraný do tohto okamihu, potom v ponuke „Formát pozadia“ iba "Plnenie".

  Prispôsobte rozloženie snímky

  Formát sa spravidla konfiguruje aj pred vyplnením prezentácie informáciami. K dispozícii je široká škála šablón. Najčastejšie nie sú potrebné žiadne ďalšie nastavenia rozloženia, pretože vývojári majú dobrý a funkčný sortiment.

   Ak chcete vybrať prázdny obrázok, kliknite naň pravým tlačidlom myši v zozname ľavých bočných rámov. V rozbaľovacej ponuke musíte poukázať na možnosť "Layout".

  Na strane rozbaľovacej ponuky sa zobrazí zoznam dostupných šablón. Tu si môžete vybrať ten, ktorý je najvhodnejší pre podstatu konkrétneho listu. Napríklad, ak plánujete demonštrovať porovnanie dvoch vecí na obrázkoch, potom je táto možnosť vhodná "Porovnanie".

 • Po výbere sa použije toto prázdne miesto a výplň sa dá vyplniť.
 • Ak je napriek tomu potrebné vytvoriť snímku v rozložení, ktoré nie je zabezpečené štandardnými šablónami, môžete si vytvoriť vlastné prázdne miesto.

   Ak to chcete urobiť, prejdite na kartu "View".

  Tu nás zaujíma tlačidlo „Slide Sample“.

  Program vstúpi do režimu šablón. Hlavička a funkcie sa úplne zmenia. Vľavo už nebudú k dispozícii žiadne snímky, ale zoznam šablón. Tu si môžete vybrať, ktoré sú k dispozícii na úpravy a vytvoriť si vlastné.

  Pre poslednú možnosť použite tlačidlo „Vložiť rozloženie“, Do systému sa pridá úplne prázdny list, užívateľ bude musieť pridať všetky polia pre údaje sám.

  Použite tlačidlo „Vložte zástupný symbol“, Ponúka široký výber oblastí - napríklad názov, text, mediálne súbory atď. Po výbere budete musieť nakresliť okno na rám, v ktorom bude vybraný obsah umiestnený. Môžete vytvoriť ľubovoľný počet oblastí.

  Po dokončení vytvorenia jedinečnej snímky nebude zbytočné dať jej vlastné meno. Použite tlačidlo "Premenovať".

 • Ostatné funkcie tu slúžia na prispôsobenie vzhľadu šablón a úpravu veľkosti snímky.
 • Na konci všetkých prác stlačte tlačidlo Zatvorte režim ukážky, Potom sa systém vráti do práce s prezentáciou a šablónu možno na snímku aplikovať vyššie opísaným spôsobom.

  1. Najprv obsah

  Prvou vecou, ​​ktorú musíte urobiť na vytvorenie úspešnej prezentácie v programe PowerPoint, je nerobiť v programe PowerPoint nič a myslieť na jeho obsah.

  Bolo by veľkou chybou začať diskusiou o dizajne a animácii snímok pripravovanej prezentácie. Primárnou úlohou, ktorú je potrebné vyriešiť, je zloženie obsah, Pred otvorením programu PowerPoint napíšte rozhovor.

  Keď začnete písať text, nezabudnite na dve jednoduché veci:

  1. zle - Začnete vytvárať prezentáciu programu PowerPoint výberom krásnej témy a obľúbených farieb.
  2. dobre - vložte sa do publika a rozhodnite sa, čo sa na konci prezentácie naučili a cítili.

  Na organizovanie svojich myšlienok používam jednoduché aplikácie, ako napríklad Poznámky pre Mac alebo Evernote. Niekedy nakreslím nápady na šupke notebooku alebo dokonca na obrúsku. Na cvičenie si môžete vziať list papiera a vyplniť všetky body v pláne svojej kompozície.

  Nezabudnite: pred začatím konverzácie v programe PowerPoint musíme poznať účel našej prezentácie.

  Pozrime sa na moje kroky pri písaní prezentácií pomocou programu Microsoft PowerPoint:

  Krok 1. Opíšte účel prejavu

  Priznávam, hodil som svoje údaje a nápady do programu PowerPoint, aby som zistil, ako bude nakoniec vyzerať všetko.

  Toto bezcieľne putovanie je určite receptom na inšpirovanie nudy a straty pozornosti publika počas predstavenia. Preto také dôležité okamžite určí účel prezentácie.

  Tu je niekoľko príkladov stanovenia cieľov:

  • Trénovať publikum najnovšieho vývoja programovacieho jazyka Swift.
  • aktualizovať znalosť môjho tímu o vývoji veľkého projektu v spoločnosti.
  • Presvedčiť publikum na použitie vášho produktu na rozvoj ich nezávislého podnikania.
  • prezentácia

   Hlavné typy prezentácií možno rozdeliť na menšie úlohy, a to bude jednoduchý a spoľahlivý spôsob stanovenia cieľa.

   Pred otvorením programu PowerPoint napíšte (alebo označte) úlohu svojej prezentácie.

   Skôr ako začnete písať text alebo kompilovať údaje s ilustráciami.

   Urobte nasledovné: uveďte účel prezentácie na kus papiera alebo v aplikácii, na výber. Pri zostavovaní obsahu ho majte pri svojich obsahoch, aby ste sa vyhýbali konečnému cieľu.

   Krok 2. Definujte zloženie študentov

   Kto vás bude počúvať a čo vie o navrhovanej téme?

   Zdá sa, že je to zrejmé, ale veľa rečníkov každého publika prichádza s rovnakým štandardom. Zatiaľ čo všetky informácie by sa mali prispôsobiť úrovni poslucháčov a ich znalostiam o predmete.

   Ak hovorím na stretnutí lekárov ekonómie, prezentácia blockchainu bude iná ako pred skupinou študentov stredných škôl. Prispôsobenie obsahu publiku jej pomôže čo najlepšie využiť prezentáciu.

   Urobte nasledujúce kroky: opíšte svoje publikum v rámci cieľa stanoveného v prvom kroku. Napíš úroveň svojej známosti s témou a to, čo ich môže zaujímať.

   Po priradení cieľa pridajte publikum do plánu.

   Ak chcete určiť svoje publikum, zvážte nasledujúce:

   • Ako sú oboznámení s témou pred oznámením prezentácie?
   • Čo vedia pred prezentáciou vy? Ak sú to kolegovia, jedna vec. Iné, ak ide o spoločnosť cudzincov.
   • Aké sú ich očakávania od prezentácie: nájdite riešenie problému, získajte znalosti alebo sa zabavte?

   Pri písaní textu by ste mali vziať do úvahy všetko. Prístup k známym poslucháčom by mal byť iný ako k neznámemu publiku.

   Je lepšie mať niekoľko možností pre hovorenie na rôzne publikum. Každé publikum má svoju vlastnú prezentáciu.

   Zvážte potreby publika a ako vytvoriť vynikajúcu prezentáciu programu PowerPoint, ktorá vás presvedčí a zapamätá:

   Krok 3. Identifikujte kľúčové body prezentácie

   Stanovili sme si cieľ predstavenia a uznali našich poslucháčov. Teraz musíte písať prezentácie na základe týchto úvodných poznámok.

   Predtým som svoje nahrávky nezaznamenal. Myslel som si, že by bolo postačujúce mať v hlave hlavné body. Bohužiaľ, toto je nesprávny nápad, rozumieme si oveľa lepšie ako cudzinci.

   Po identifikácii publika napíšte hlavné myšlienky prezentácie. Štyri až päť kľúčových bodov, ktoré budú základnými kameňmi témy prezentácie.

   Vložte zvýrazňovacie značky - do aplikácie na zaznamenávanie poznámok.

   Aby bol prejav presvedčivý, musí každé vyhlásenie zdôrazniť hlavnú myšlienku. Ešte raz všetko napísané by malo súvisieť s uvedeným účelom.

   Pretože pre nahrávky neexistuje jedno pravidlo, neobťažujte sa s tým. Je potrebné usporiadať obsah a určiť presný smer myšlienok so zastávkami v kľúčových bodoch.

   Krok 4. Vytvorte si kotevné body

   Poďme pracovať s nahrávkami. Keď sme špecifikovali hlavnú vec, je čas sa hlbšie pozrieť.

   každý hlavné napíšeme myšlienku podrobnejšie. Budú to referenčné body hlavných bodov alebo druhá úroveň záznamov.

   Postavíme pyramídu obsahu zloženia. Jeho dizajn dodá prezentácii integritu. Toto bude obrys s kotviacimi bodmi vedúcimi k cieľu.

   Viac o procese písania prezentácie si môžete prečítať v užitočných lekciách:

   Môžete povedať, že tvrdá práca je pozadu. Teraz máme všetky komponenty vynikajúcej prezentácie v PowerPointe - zostane len zostaviť.

   2. Doplňte svoj obsah

   Mali by ste mať štyri zaznamenané tézy reči, budeme ich brať ako základ. Máte:

   • Účel prezentácie - hnaciu silu a dôvod, pre ktorý zbierate poslucháčov.
   • Konkrétne publikum - kto bude? Čo vedia o predstavení?
   • zhrnutie - Trasa vašej prezentácie, ktorou sa budete riadiť počas vašej reči.
   • podpora - individuálne fakty, myšlienky a údaje, čo zdieľate so svojím publikom.

   S touto batožinou môžete prejsť do aplikácie PowerPoint a vytvoriť prezentáciu. Otvorte aplikáciu a začnite.

   Krok 1. Práca v programe PowerPoint s abstraktom

   Keďže máte abstrakt napísaný na papieri alebo v aplikácii, poslúži na vytvorenie prezentácie v programe PowerPoint. Môžete ho bezpečne odovzdať do programu PowerPoint.

   Ak chcete získať prístup, vyhľadajte tablet vyhliadka v páse PowerPoint a kliknite na Obrysový pohľad, V ľavej časti okna kliknite na jedno z bielych štvorcov.

   Ak chcete pridať novú sekciu, kliknite na ikonu vstúpiť, Po pridaní titulkov abstraktu PowerPoint aktualizuje snímku.

   lis Control + enter pridať druhú úroveň abstraktov. Zadajte body a PowerPoint vyplní snímky vašimi údajmi.

   Snímky programu PowerPoint vytvoríte pomocou tradičného rozloženia prezentácie na bočnom paneli.

   Pomocou diagramu z prvej časti hodiny vytvorte obsah snímky aplikácie PowerPoint. Niektoré úvodné poznámky sa, samozrejme, budú musieť prepísať, skrátiť, aby sa zamerali na publikum.

   Krok 2. Vytvorte rady pre každú snímku

   Videli sme dosť prezentácií, kde rečník prečítal jeho reč doslovne.

   Это самый быстрый способ утратить внимание слушателей. Если я могу прочитать подписи к слайдам, я так и сделаю, пропустив комментарии мимо ушей.

   Узловые точки это не предложения целиком из конспекта. Они выражение сути идей, которые вы продвигаете во время выступления.

   Чтобы удержать внимание публики, делайте шрифт побольше, а предложения покороче. Сжато излагая узловые моменты, вы сделаете незабываемую презентацию PowerPoint.

   Step 3. Pohodlné rozloženie PowerPoint rozložení

   rozvrhnutie slúžia ako umiestnenia pre položky obsahu, obrázky a sprievod médií. Ak sú usporiadané v správnom poradí, dobrá prezentácia programu PowerPoint sa zmení na vynikajúcu.

   Vyberte ich a nájdite tlačidlo dispozície v tabuľke domov Stuhy PowerPoint. Prejdite zoznam možností a umiestnite požadované rozloženie na vhodné miesto pre jeho obsah.

   Toto sú rozloženia rôznych spôsobov usporiadania obsahu. Bez ohľadu na objem abstraktu budú mať zmeny vplyv iba na jeho umiestnenie a obsah sa zachová.

   Rozvrhnutie rozloženia prvkov na snímke PowerPoint.

   V súlade s témou prezentácie témy PowerPoint usporiadate prvky rozloženia v požadovanom poradí. Ak viem, že na snímke je potrebný obrázok, vyberiem rozloženie s miestom pre neho.

   Pre vynikajúcu prezentáciu v PowerPoint vyberte najlepšie rozloženie, ktoré zodpovedá obsahu snímok a celkovej prezentácii.

   4. Zviditeľnite svoju prezentáciu.

   vizualizácia (vizualizácia) najlepší spôsob, ako rozriediť monotónnosť vášho rozprávania. Dobre umiestnený diagram alebo obrázok priťahujú pozornosť publika a jasne ukazujú skutočnosť.

   Ak sa chcete dozvedieť tajomstvá techniky zobrazovania v programe PowerPoint a ako ich používať na vizuálny dopad, pozrite si nižšie uvedené návody:

   5. Pripravte sa v programe PowerPoint a ukážte

   Finále je blízko, všetka ťažká práca s písaním textu a jeho vkladaním do atraktívnej škrupiny sa vyplatí.

   Pozrime sa na prípravu prezentácie v programe PowerPoint. Pre mnohých je to najznepokojujúcejší moment - prístup k prehliadke.

   PowerPoint má niekoľko vynikajúcich funkcií, ktoré vás ochránia pred zbytočnými starosťami. Počas prípravy na ne nezabudnite.

   Krok 1. Pripravte podvádzače (poznámky pre reproduktorov)

   Keďže snímky neobsahujú celý text našej prezentácie, Poznámky pre reproduktorov.

   V dolnej časti PowerPoint kliknite na tlačidlo Poznámkyotvoriť poznámky reproduktora. Miesto na zadanie replík alebo kľúčových slov vašej reči.

   Použite cheat listy PowerPoint.

   Naučte sa, ako rýchlo pridať poznámky k reproduktorom do prezentácie v PowerPointe:

   Kde ich uvidia? Zobrazia sa v režime prezentácie (viac o tom za minútu) alebo ak vytlačíte kópiu listov. V každom prípade ich používam ako tipy a pamätám si hlavné body reči.

   Krok 2. Spustenie zobrazenia prezentácie v programe PowerPoint

   Prezentačný režim je ideálny pri pripojení zariadenia k externému displeju. To, čo vidíte na monitore, sa môže líšiť od toho, čo vaše publikum vidí na obrazovke.

   Ak chcete vstúpiť do režimu, vyberte položku Použite zobrazenie moderátora v tablete Prezentácia na páske PowerPoint. Ak vstúpite do režimu prezentácie (klávesová skratka F5), môžete zmeniť zobrazenie.

   Použite aplikáciu Presenter View v programe PowerPoint.

   V režime prezentácie budete mať svoje vlastné zobrazenie kompletné s podvádzať listy nižšie.

   Príklad podvádzacích listov na monitore reproduktora.

   Ak máte druhú obrazovku, bude to ešte pohodlnejšie. Môžete si ponechať výzvy pred vašimi očami a zahliadnuť ďalší obrázok.

   Zhrnutie a naučiť sa vytvárať výkonnú prezentáciu v PowerPointe

   Vyučujem na Envato Tuts +, pretože rád pomáham čitateľom v oblastiach, ktoré pomôžu rozšíriť ich podnikanie a kariéru. Najprv môžu byť prezentácie trochu otravné, ale v skutočnosti je to iba sada zručností, ktoré môžete zvládnuť s trochou úsilia a času.

   Materiály v tejto lekcii sú dobrým základom pre začatie prezentácie. Tieto kroky zopakujte, aby ste ich mohli použiť v dnešnej príprave prezentácie programu PowerPoint.

   Pamätajte, že vaša prezentácia v PowerPointe slúži vášmu presnému cieľu a zaujme vaše publikum. Viac informácií o tom, ako byť kreatívny vo svojej prezentácii, a inšpirovať divákov tu:

   Okrem toho vytvárame knižnicu PowerPoint a prezentačné zručnosti na Envato Tuts +. Nájdite ďalšie skvelé výukové programy programu PowerPoint pre vývoj:

   Vaša najlepšia rada o tom, ako robiť skvelé prezentácie v PowerPointe? Dajte mi vedieť v komentároch.

   Vyplnenie údajov

   Čokoľvek bolo uvedené vyššie, hlavnou vecou v prezentácii je jej vyplnenie informáciami. Do show môžete vložiť všetko, čo chcete, pokiaľ sa navzájom harmonicky spájajú.

   V predvolenom nastavení má každá snímka svoj vlastný názov a na to je vyhradená samostatná oblasť. Tu by ste mali zadať názov snímky, tému, o ktorej sa hovorí v tomto prípade atď. Ak séria snímok hovorí to isté, môžete titul buď odstrániť, alebo do neho jednoducho nič nepísať - prázdna oblasť sa pri prezentácii nezobrazí. V prvom prípade musíte kliknúť na okraj rámu a kliknúť na «Del», V obidvoch prípadoch snímka nebude mať názov a systém ju označí ako "Nameless".

   Väčšina rozložení snímok používa na vstup textové a iné dátové formáty. Oblasť obsahu, Táto časť sa môže použiť na zadávanie textu, ako aj na vkladanie ďalších súborov. V zásade sa akýkoľvek obsah privedený na web automaticky pokúsi zaberať tento konkrétny slot, pričom sa jeho veľkosť prispôsobuje nezávisle.

   Ak hovoríme o texte, je pokojne naformátovaný pomocou štandardných nástrojov balíka Microsoft Office, ktoré sa nachádzajú aj v iných produktoch tohto balíka. To znamená, že užívateľ môže slobodne meniť písmo, farbu, veľkosť, špeciálne efekty a ďalšie aspekty.

   Pokiaľ ide o pridávanie súborov, zoznam je široký. Môže to byť:

   Na to všetko sa používajú rôzne metódy. Vo väčšine prípadov sa to robí cez kartu "Vložiť".

   Samotná oblasť obsahu tiež obsahuje 6 ikon na rýchle pridávanie tabuliek, grafov, objektov SmartArt, počítačových obrazov, internetových obrázkov a video súborov. Ak chcete vložiť, musíte kliknúť na príslušnú ikonu, po ktorej sa otvorí panel s nástrojmi alebo prehliadač, aby ste vybrali požadovaný objekt.

   Vložiteľné prvky sa môžu voľne posúvať okolo posúvača pomocou myši a potrebné rozloženie si vyberať ručne. Nikto tiež nezakazuje zmenu veľkosti, prioritu polohy atď.

   Nastavenie prechodu

   Táto položka sa týka polovice dizajnu a vzhľadu prezentácie. Nemá taký zásadný význam ako nastavenie vonkajšieho prostredia, takže sa nemusí robiť vôbec. Táto sada nástrojov sa nachádza na karte "Prechody".

   V oblasti „Prechod na túto snímku“ Existuje široký výber rôznych animačných kompozícií, ktoré sa použijú na prechod z jedného snímky na druhý. Môžete si vybrať prezentáciu, ktorá sa vám najviac páči, alebo prezentáciu, ktorá vyhovuje vašej nálade, ako aj použiť funkciu nastavenia. Použite tlačidlo „Parametre efektu“, má pre každú animáciu vlastný súbor nastavení.

   kraj „Čas prezentácie“ už nesúvisí s vizuálnym štýlom. Tu môžete nakonfigurovať trvanie prezerania jednej snímky za predpokladu, že sa zmenia bez príkazu autora. Ale stojí za zmienku aj tu tlačidlo dôležité pre posledný odsek Použiť na všetky umožňuje manuálne neuložiť prechodový efekt medzi snímkami na jednotlivých snímkach.

   Nastavenie animácie

   Ku každému prvku môžete pridať špeciálny efekt, či už ide o text, mediálny súbor alebo čokoľvek iné. Hovorí sa mu "Animácia", Nastavenia pre tento aspekt sú na príslušnej karte v hlavičke programu. Môžete pridať napríklad animáciu vzhľadu objektu, ako aj následné zmiznutie. Podrobné pokyny na vytváranie a konfiguráciu animácií sú uvedené v samostatnom článku.

   Hypertextové odkazy a kontrolný systém

   V mnohých vážnych prezentáciách sú tiež nakonfigurované riadiace systémy - ovládacie tlačidlá, posúvacie ponuky atď. Na toto všetko sa používa nastavenie hypertextového odkazu. Nie vo všetkých prípadoch by také komponenty nemali byť, ale v mnohých príkladoch zlepšuje vnímanie a dobre zorganizuje prezentáciu, prakticky ju premení na samostatnú príručku alebo program s rozhraním.

   Na základe vyššie uvedeného môžeme dospieť k nasledujúcemu najoptimálnejšiemu algoritmu tvorby prezentácie, ktorý pozostáva zo 7 krokov:

    Vytvorte požadovaný počet snímok

   Nie vždy môže používateľ vopred povedať, ako dlho bude prezentácia trvať, ale najlepšie je mať ešte nejaký nápad. V budúcnosti to pomôže harmonicky distribuovať celé množstvo informácií, konfigurovať rôzne ponuky a tak ďalej. Prispôsobte vizuálny dizajn

   Pri vytváraní prezentácie sa autori veľmi často stretávajú s tým, že už zadané údaje sa nezhodujú s ďalšími možnosťami dizajnu. Väčšina odborníkov preto odporúča vyvinúť vizuálny štýl vopred. Distribuujte možnosti rozloženia snímky

   Na tento účel sa vyberú buď existujúce šablóny alebo sa vytvoria nové a potom sa rozdelia pre každú snímku osobitne podľa účelu. V niektorých prípadoch môže tento krok dokonca predchádzať nastaveniu vizuálneho štýlu, takže autor môže upraviť návrhové parametre len pre vybrané usporiadanie prvkov. Zadajte všetky údaje

   Používateľ do prezentácie vloží všetok potrebný text, médiá alebo iné typy údajov a distribuuje ich do snímok v požadovanej logickej postupnosti. Okamžitá úprava a formátovanie všetkých informácií. Vytvárajte a prispôsobujte ďalšie položky

   V tomto okamihu autor vytvorí ovládacie tlačidlá, rôzne ponuky obsahu atď. Vo fáze práce s kompozíciou snímok sa často vytvárajú aj jednotlivé okamihy (napríklad vytváranie tlačidiel na ovládanie snímok), takže tlačidlá nemusíte zakaždým pridávať ručne. Pridajte sekundárne komponenty a efekty.

   Nastavte animácie, prechody, hudbu atď. Zvyčajne sa robí v poslednej fáze, keď je všetko pripravené. Tieto aspekty majú malý dopad na hotový dokument a vždy ich môžete odmietnuť, preto sa s nimi zaobchádza ako o posledný zo všetkých. Skontrolujte a opravte chyby

   Zostáva iba dvakrát skontrolovať všetko spustením kontroly a vykonať potrebné úpravy.

   dodatočne

   Na záver by som rád uviedol niekoľko dôležitých bodov.

   • Ako každý iný dokument, aj prezentácia má svoju vlastnú váhu. A čím je väčší, tým viac objektov je vložených dovnútra. To platí najmä pre hudobné a video súbory vo vysokej kvalite. Mali by ste sa preto ešte raz starať o pridávanie optimalizovaných mediálnych súborov, pretože multigigabajtová prezentácia nielenže spôsobuje problémy s prenosom a prenosom na iné zariadenia, ale vo všeobecnosti môže pracovať veľmi pomaly.
   • Dizajn a obsah prezentácie sú rôzne. Pred začatím práce je najlepšie zistiť predpisy vedenia, aby nedošlo k omylu a aby nedošlo k potrebe kompletného opakovania dokončenej práce.
   • Podľa štandardov profesionálnych prezentácií sa odporúča nevytvárať veľké hromady textu pre tie prípady, keď má práca sprevádzať prezentáciu. Nikto to všetko nečíta, vyhlasovateľ musí vyjadriť všetky základné informácie. Ak je prezentácia určená pre individuálne štúdium príjemcom (napríklad inštruktáž), toto pravidlo neplatí.

   Ako viete, postup na vytvorenie prezentácie obsahuje omnoho viac príležitostí a krokov, ako by sa mohlo zdať od samého začiatku. Žiadny tutoriál vás nenaučí, ako vytvárať demonštrácie lepšie ako skúsenosti. Takže musíte trénovať, vyskúšať rôzne prvky, akcie, hľadať nové riešenia.

   Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

   Pin
   Send
   Share
   Send
   Send