Užitočné tipy

Ako povoliť activex vo Windows 10

Pin
Send
Share
Send
Send


Majetok X je platforma, ktorá pomáha identifikovať prvky obslužných programov, ktoré možno použiť. Zvyčajne sú tieto komponenty napísané v rôznych programovacích jazykoch. Bol vytvorený špeciálne pre distribúciu softvéru v globálnej sieti.

Táto platforma bola predstavená v roku 1996 spoločnosťou Microsoft. Je stále široko používaný v systéme Windows, aj keď s ním nie je spojený.

Pomocou tejto platformy vytvárajú sa aplikáciektoré môžu pracovať prostredníctvom prehliadača prostredníctvom aplikácie klient-server. Túto platformu najčastejšie používajú útočníci, ktorí nútia, pomocou ovládacích prvkov, neskúseného používateľa, stiahnuť do svojho počítača aplikáciu, ktorá sa neodporúča alebo nie je infikovaná vírusmi.

Aktíva X sa skladá z mnohých komponentov - tlačidiel, okien, zoznamov atď., Ako aj používa také jazykyako Delphi, C ++, .NetFramework a ďalšie, ktoré majú podporu pre model Component Object.

Výhody a nevýhody

Hlavné nedostatok technológia znamená to, že ju vlastní iba prehliadačcestovateľ, A tiež nie je možné implementovať túto technológiu vo verejných sieťach World Wide Web.

však existujú výhody, ActiveX sa čoraz viac vyvíja na intranete. V aktívach X existuje veľa kontrolných nástrojov na riešenie mnohých problémov, vytváranie plnohodnotných diagramov, tabuliek údajov.

Aký je rozdiel medzi Java a Active X

V zásade sme vyššie skúmali hlavné rozdiely medzi apletmi platformy a java. Faktom je, že riešenie mnohých problémov s prostriedkami jazyka Java by si vyžadovalo obrovské úsilie od vývojárov aplikácií, pričom pri používaní technológie Active X je všetko vyriešené oveľa rýchlejšie.

Ďalším rozdielom tejto technológie je to, že úlohu ActiveX na virtuálnom stroji Java bude vykonávať akýkoľvek obslužný program Java. Bude sa súčasne otvárať nezávisle a súčasne bude slúžiť ako jeden z komponentov platformy.

Nebezpečenstvá pri používaní

Táto platforma sa nezavádza žiadne limity o činnosti kontrolných prvkov. Namiesto toho by mal každý prvok stáť Podpis vývojára, ktorá súhlasí s tým, že do distribuovaného nástroja nezačlení vírusy a podobné súbory. Preto ak používateľ stiahol komponent do svojho počítača bez podpisu, ktorý zničil jeho systém, všetka vina spočíva výlučne na jeho pleciach.

Ako nainštalovať ActiveX (pre Internet Explorer)

Musíte otvoriť program Internet Explorer a prejsť na ľubovoľný web, ktorý používa túto technológiu. Používateľ sa potom opýta, či je potrebné nainštalovať prvky platformy. Ak kliknete na nápis v hornej časti stránky, v kontextovej ponuke sa objaví požiadavka - Install ActiveX Control. Stlačením tlačidla sa komponent nainštaluje.

ActiveX nie je možné stiahnuť pre Windows 7, 8, 10 oficiálne, pretože sú zabudované do programu Internet Explorer.

Ovládacie prvky ActiveX v programe Internet Explorer

Ovládacie prvky ActiveX sú niektoré malé aplikácie, pomocou ktorých môžu webové stránky zobrazovať videoobsah aj hry. Na jednej strane pomáhajú používateľovi interagovať s takýmto obsahom na webových stránkach a na druhej strane môžu byť ovládacie prvky ActiveX škodlivé, pretože niekedy nemusia správne fungovať a ostatní používatelia ich môžu používať na zhromažďovanie informácií o vašom počítači, na poškodenie Vaše údaje a ďalšie škodlivé činnosti. Preto by použitie ActiveX malo byť opodstatnené v akomkoľvek prehliadači vrátane Internet Explorera.

Ďalej budeme hovoriť o tom, ako môžete zmeniť nastavenia ActiveX pre Internet Explorer 11 a ako filtrovať ovládacie prvky v tomto prehliadači.

Ako povoliť alebo zakázať Active X v programe Internet Explorer

Teraz prejdite na kartu „Služba“ a otvorte „Možnosti internetu».

Potom prejdite na kartu „Zabezpečenie“ a kliknite na „ostatné».

V zobrazenom okne sa posúvajte, kým sa nezobrazí ponuka „prvkyaktívnyX". Potom kliknite na kruhy, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

Po týchto zmenách sa odporúča reštartujte počítač.

Filtrovanie ActiveX v programe Internet Explorer 11 (Windows 7)

Ovládacie prvky filtrovania v programe Internet Explorer 11 vám umožňujú zabrániť inštalácii podozrivých aplikácií a zabrániť webovým stránkam používať tieto programy. Ak chcete filtrovať ActiveX, musíte vykonať nasledujúce kroky.

Je potrebné poznamenať, že pri filtrovaní ActiveX sa nemusí zobraziť nejaký interaktívny obsah stránok

 • Otvorte program Internet Explorer 11 a kliknite na ikonu ozubeného kolesa v pravom hornom rohu (alebo Alt + X). Potom v otvorenej ponuke vyberte položku Zabezpečenie a kliknite na Filtrovanie ActiveX. Ak je všetko vypracované, vedľa tejto položky zoznamu sa zobrazí značka začiarknutia.

Ak teda potrebujete vypnúť filtrovanie ovládacích prvkov, bude potrebné zrušiť označenie tohto príznaku.

Filtrovanie ActiveX môžete odstrániť iba pre konkrétne weby. Ak to chcete urobiť, musíte vykonať také akcie.

 • Otvorte webovú stránku, pre ktorú chcete povoliť ActiveX
 • Na paneli s adresou kliknite na ikonu filtra
 • Potom kliknite na tlačidlo Vypnúť filtrovanie ActiveX.

Konfigurácia nastavení ActiveX v programe Internet Explorer 11

 • V programe Internet Explorer 11 kliknite na ikonu ozubeného kolesa v pravom hornom rohu (alebo Alt + X) a vyberte Možnosti siete Internet

 • V okne Vlastnosti prehľadávača prejdite na kartu Zabezpečenie a kliknite na tlačidlo Iné ...

 • V okne Možnosti vyhľadajte ovládacie prvky ActiveX a ich moduly

 • Vykonajte požadované nastavenia. Napríklad, ak chcete povoliť automatickú kontrolu ovládacích prvkov ActiveX a kliknite na tlačidlo Povoliť

Stojí za zmienku, že ak nemôžete zmeniť nastavenia ovládacích prvkov ActiveX, musíte zadať heslo správcu počítača

Z dôvodu zvýšeného zabezpečenia nie je v programe Internet Explorer 11 povolené spúšťať ovládacie prvky ActiveX, ale ak ste na webe istí, môžete tieto nastavenia kedykoľvek zmeniť.

Sme radi, že sme vám mohli pomôcť pri riešení problému.

Nastavenia zabezpečenia

Okrem filtra môžete upraviť nastavenia zabezpečenia a určiť, ktorý program bude počítač sťahovať a ktorý zakázať. Ak to chcete urobiť, prejdite na vlastnosti prehľadávača a karta zabezpečenia.

Použitie posúvača v ponuke “Úroveň bezpečnosti pre túto zónu»Môžete nastaviť príslušnú úroveň.

Technológia v iných prehľadávačoch

opera Táto technológia nie je podporovaná. Existuje však špeciálny doplnok OperaActiveXplugin, pomocou ktorého si môžete túto platformu nainštalovať do prehliadača Opera.

Tiež v obchode Google špeciálne pre prehliadač Googlechróm Existuje aplikácia IETab, ktorú musíte stiahnuť a spustiť. Potom bude v tomto prehliadači pracovať technológia ActiveX.

Ak chcete nainštalovať platformu do prehliadača Mozilla Firefox, odporúča sa tiež stiahnuť si aplikáciu IETab. Pretože Active X nemá vstavané platformy, všetky tieto prehliadače okrem IE.

Na špeciálnej stránke môžete skontrolovať, či podpora skutočne fungovala - či sa zobrazuje kalendár, potom všetko funguje.

Prečo tieto položky fungujú iba s programom Internet Explorer?

Internet Explorer Internet Explorer je štandardný prehliadač na surfovanie po internete, ktorý je dodávaný „zabalený“ s operačným systémom Windows. Zvláštnosťou jeho práce je to, že používa rovnaké súbory ako samotný OS, čo znamená, že IE a Windows OS spolu úzko súvisia. To všetko vám umožňuje zrýchliť nástroj na surfovanie a vytvoriť minimálne zaťaženie systému.

ActiveX vyžaduje rovnaké súbory, ktoré IE používa, aby správne fungovali, aby kódy komponentov boli spracovávané priamo systémom. Áno, je ťažké si to predstaviť, najmä pre začínajúcich používateľov, ale takto funguje tento systém.

Ako opraviť chyby ActiveX

Ak stránka neustále uvádza chybu, že načítanie komponentu Active X nebolo dokončené, musíte sa ho najprv pokúsiť reštartovať pomocou tlačidlactrl+F5, Ak to nefunguje, pridajte ho do trezoru. Ako sa to robí, bolo uvedené vyššie. Alebo prejdite na službu - vlastnosti prehliadača - kliknite na tlačidlo „iné“ a nájdite „prvky Active X“, potom ich posúvajte a označte ich, ktoré sú uvedené na obrázku nižšie:

Ak sa objaví chyba „Internet Explorer blokoval pokus o inštaláciu ActiveX“, skúste nižšia bezpečnosť alebo vykonajte nasledujúce kroky, ktoré sú zobrazené na obrázku nižšie.

Otvorte vlastnosti prehliadača IE, choďte do zabezpečenia a kliknite na „Iné“, vyhľadajte položku „Aktívne prvky X“ a začiarknite políčko „ЗOvládacie prvky ActiveX a doplnky».

Podrobné pokyny na inštaláciu

Ak chcete nainštalovať ovládacie prvky ActiveX, musíte v prehliadači Internet Explorer vykonať niekoľko operácií:

 1. Otvorte program IE, v rozbaľovacej ponuke vyhľadajte rozbaľovací zoznam „Služba“ a potom položku „Možnosti siete Internet“:
 2. Ďalej sa zobrazí okno s vlastnosťami, v ktorom musíme prejsť na kartu Zabezpečenie, v dolnej časti nájsť tlačidlo „Iné“ a kliknúť naň. Po vykonaní týchto krokov sa pred vami zobrazí okno bezpečnostných nastavení.
 3. Teraz musíte posúvať tento zoznam, až kým sa nezobrazí ponuka „Prvky ActiveX a moduly pripojenia“, po ktorej musíte položky nastaviť podľa obrázka:
 4. Po všetkých týchto akciách kliknite na „OK“ vo všetkých oknách a reštartujte IE. Odporúča sa úplne reštartovať počítač. Týmto sa dokončí inštalácia prvkov.

Program Internet Explorer je napriek všetkým negatívnym ohlasom veľmi dobrý nástroj na surfovanie po internete. Nezabudnite však, že to vyžaduje konfiguráciu a inštaláciu ďalších komponentov vrátane ActiveX.

Nainštalujte Activex v prehliadači Internet Explorer

ActiveX je špecializované komponenty, ktoré sú samostatnými programami a aplikáciami, ktoré zákazníkom umožňujú vytvárať weby akejkoľvek zložitosti. Prvok ActiveX.com môže byť vložený iba do jedného prehľadávača - Internet Explorer. Komponent sa konkrétne skladá z mnohých konkrétnych aplikácií, ktoré je možné spustiť iba v jednom z predtým špecifikovaných internetových prehliadačov. Napriek tomu, že väčšina moderných používateľov webu si sťažuje na pomalé načítanie a nie na najlepšiu funkčnosť prehliadača, vstavané prvky môžu poskytnúť mnoho výhod v práci, takže musíte vedieť, ako povoliť ActiveX.com.

Prvky programu je možné spustiť v samotnom internetovom prehliadači

Internet Explorer je jediný prehliadač, ktorý nevyžaduje ďalšiu inštaláciu. Softvérový produkt určený na surfovanie na internete je nainštalovaný v počítači používateľa v spojení s OS Windows. Jeho výhodou oproti iným typickým programom je použitie súborov, ktoré operačný systém „berie“ v čase operácie. Spoločná práca programov Internet Explorer a Windows eliminuje chyby, ktoré sa môžu vyskytnúť počas prevádzky iných štandardných pomocných programov. Tento vzťah v skutočnosti výrazne zrýchľuje prácu webového prehľadávača a zároveň minimalizuje zaťaženie systému.

Pred povolením vlastného komponentu by ste si mali uvedomiť, že určité súbory, ktoré sú zhodné s tými, ktoré používa program Internet Explorer 11, pomáhajú eliminovať alebo opraviť chyby v prevádzke nástroja. Dodržiavanie tejto jednoduchej podmienky spôsobuje priame spracovanie kódov vloženého komponentu operačným systémom.

Výhody a nevýhody zavedeného produktu

Ak nainštalujete ActiveX.com, používateľ softvérového produktu bude môcť:

 • vytvárať rôzne softvérové ​​aplikácie v niekoľkých jazykoch,
 • nestrácajte čas dodatočnou inštaláciou mnohých ďalších aplikácií, pretože komponenty produktu sa dajú spúšťať priamo v samotnom webovom prehliadači,
 • použitie v práci obrovské množstvo moderných komponentov, ktoré používajú tento rám.

Hlavnou nevýhodou doplnku je jeho hlavná výhoda, pretože programy používané v procese spracovania kódov čerpajú zdroje zo samotného OS. V takom prípade sa môžu vyskytnúť rôzne chyby, ktoré nie je vždy možné bezpečne opraviť.

Pred inštaláciou ActiveX.com do vášho počítača by mal spotrebiteľ vedieť, že hackeri a bezohľadní programátori túto súčasť často používajú na vytváranie vírusov so škodlivými kódmi.

Inštalácia aplikácie

Komponent môžete nainštalovať v prehliadači Internet Explorer 11 za pár minút. Najprv otvorte hlavné okno prehľadávača, v zozname kariet vyhľadajte požiadavku „Stránka“. Používatelia budú informovaní o potrebe dodatočnej inštalácie programových prvkov. Ak chcete pridať softvérový produkt, používateľovi sa zobrazí miesto, na ktoré sa má následne kliknúť. Ďalej je potrebné vykonať niekoľko jednoduchých postupov.

V otvorenom okne webového prehľadávača musíte nájsť hlavnú ponuku, v ktorej sa nachádza slovo „Služba“, kliknite na „Možnosti siete Internet“. Potom sa otvorí príslušné okno s vlastnosťami. Na karte „Zabezpečenie“ musíte stlačiť tlačidlo „Iné“, ktoré sa nachádza na samom konci zoznamu.

V okne bezpečnostných nastavení otvorenom pred používateľom sa zobrazí obrovský zoznam možností zabezpečenia s mnohými rôznymi činnosťami. V zozname musíte nájsť „prvky ActiveX“ a povoliť ich.

Po odsúhlasení všetkých manipulácií vykonaných systémom potvrďte všetko tlačidlom OK a reštartujte webový prehľadávač. Oprava možnej chyby pomôže úplnému reštartu operačného systému.

záver

Inštalácia aplikácie Activex v prehliadači je pomerne jednoduchá, zvládne to dokonca aj neskúsený používateľ, ktorý práve začína chápať princíp činnosti operačného systému a vnorené komponenty. Je potrebné poznamenať, že Explorer 11 sa považuje za veľmi efektívny nástroj na surfovanie po internete. Optimalizácia a vytvorenie jeho hladkej prevádzky pomôže pri inštalácii ďalších programov a aplikácií.

Inštalácia ActiveX na Windows 7

ActiveX je v systéme Windows predvolene povolený, začínajúc „siedmimi“. Stáva sa však, že z nejakého dôvodu prestane fungovať a používatelia musia hľadať, ako nainštalovať Activex na Windows 7.

Editor politiky skupiny

Ďalším spôsobom, ako aktivovať skriptovací modul pre webové stránky, je použitie Editora skupinovej politiky.

 1. Otvorte „Štart“ a do vyhľadávacieho panela zadajte dopyt „gpedit.msc“.
 2. Spustite editor politiky a prejdite na Lokálne počítačové pravidlá → Konfigurácia počítača → Šablóny pre správu → Komponenty Windows → Inštalačná služba Active X.
 3. Vyhľadajte „Pravidlá inštalácie“ a kliknite naň pravým tlačidlom myši. Vyberte možnosť Zmeniť.
 4. Zadajte hodnotu „Povoliť“ a kliknite na „OK“.

Ak chcete určiť konkrétne webové stránky, na ktorých môžu komponenty ActiveX pracovať, kliknite pravým tlačidlom myši na „Webové stránky povolené na inštaláciu“ a vyberte „Zmeniť“.

Nastavte ju na Enable a potom kliknite na tlačidlo Show v poli URLs.

Zadajte adresy URL zdrojov a kliknutím na tlačidlo OK ich uložte.

Stiahnuť z webu

Niekedy môžete nainštalovať ovládacie prvky podľa konkrétnych stránok, ktoré navštevujete. Skontrolujte, či stránka jasne hovorí, za akým účelom musíte pridať požadované komponenty.

Ak pochybujete o slušnosti vlastníkov stránok a obávate sa, že namiesto ovládacích prvkov nainštalujete škodlivé aplikácie, je lepšie okamžite opustiť tento podnik, aby ste nemuseli vírusy z počítača odstraňovať neskôr.

Zaistite, aby vám boli komponenty Active X poskytované v mene overeného prostriedku. Jednoducho povedané, ak stránka vyžaduje inštaláciu ovládacích prvkov pre správnu činnosť, potom musí byť dodávateľom programu.

Ak ste si istí, že používate dôveryhodný portál, ktorý vám poskytuje správne fungujúci softvér, potvrďte inštaláciu kliknutím na tlačidlo „Inštalovať“.

ActiveX - čo to je? Ako nainštalovať ovládací prvok ActiveX?

Dnes, ak nie všetci, určite väčšina používateľov moderných počítačových systémov vie alebo aspoň počula o koncepte ActiveX. Čo je to a prečo sa takéto technológie používajú, pokúsime sa to zistiť. Pozrime sa na najzákladnejšie aspekty bez toho, aby sme sa zaoberali najmä technickými otázkami.

ActiveX: čo to je? Jednoduché koncepty

Ak nechcete načítať nepripraveného používateľa zbytočnými technickými pojmami, zvážte technológie ActiveX tak, aby ich všetci pochopili. V skutočnosti sú prvky ActiveX malé programy, z ktorých môže programátor alebo tvorca stránok ako bloky vytvoriť veľa zaujímavých návrhov.

Spočiatku sa verilo, že také prvky (nazývané aj doplnky) sa používajú výlučne na pridávanie určitých ďalších funkcií do určitých zdrojov na webe a podporuje ich iba natívny prehľadávač Windows s názvom Internet Explorer (pomocou programov v rôznych jazykoch v jednom prehľadávači bez ohľadu na vývojové prostredie).

To je čiastočne pravda. Teraz však existuje veľa ďalších ovládacích prvkov, ktoré možno pripísať aj technológiám ActiveX. Čo je to? Najjednoduchším príkladom je prírastok vo forme prehrávača Flash od spoločnosti Macromedia Corporation, ktorý stál na začiatku svojho vzniku.

Сегодня же это самый распространенный плагин Adobe ActiveX Player, точнее Adobe Flash Player, который способен интегрироваться практически во все известные сегодня браузеры. Кроме корпорации Adobe, принявшей эстафету у Macromedia, существует еще очень много разработчиков аналогичных плагинов, но их продукция, по сравнению с этим уникальным плеером, не идет ни в какое сравнение, и поэтому является просто невостребованной.

Впрочем, и программами в обычном понимании такие элементы назвать очень трудно, ведь запустить их классическим способом (двойным кликом) просто невозможно. Их встроенные коды выполняются как раз-таки в средах интернет-браузеров.

Hlavná oblasť použitia ovládacích prvkov ActiveX (Windows 7, 8 atď.)

Aby sa to objasnilo, zvážte niekoľko základných aspektov využívania takýchto technológií. Napríklad umožňujú, ako už bolo spomenuté, integrovať prehrávače zvuku alebo videa do týchto stránok. Inými slovami, môžete počúvať hudbu alebo sledovať klip priamo na webe.

Všimnite si, že spravidla sa nezobrazuje samotný program s prostredím na prostriedku. Namiesto toho sa použije zvukové presmerovanie do audio systému počítačového systému alebo sa otvorí špeciálne okno na prezeranie videa. Ukazuje sa, že samotný prvok (doplnok) funguje, akoby na pozadí, skrytý pred očami používateľa alebo návštevníka webu.

To isté platí pre online hry. Tu hrá jednu z kľúčových úloh platforma Framework (4. alebo akákoľvek iná verzia). Tu je potrebné povedať, že .NET Framework je jedinečný vývoj spoločnosti Microsoft Corporation. Technológie Adobe ActiveX však v tomto prípade tiež dopĺňajú hlavnú platformu a sú zodpovedné za otváranie alebo prehrávanie multimediálnych prvkov. Táto kombinácia umožňuje používať rôzne prvky, ktoré boli pôvodne napísané v rôznych programovacích jazykoch (C ++, Delphi, Visual Basic atď.).

Okrem toho prítomnosť toho istého prvku „Framework 4“ (alebo vyššia - 4,5) je nevyhnutným predpokladom pre prácu mnohých konštrukčných alebo kontrolných prvkov lokalít, dokonca aj v režime offline.

Rozdiel medzi apletmi Java a ovládacími prvkami ActiveX

Mnoho ľudí mylne priraďuje Java applety k ovládacím prvkom ActiveX. Áno, skutočne sú si veľmi podobné, existuje však jeden hlavný rozdiel.

Faktom je, že konštrukty vytvorené pomocou jazyka Java fungujú na akejkoľvek platforme a vo všetkých operačných systémoch, zatiaľ čo ActiveX sa úzko zameriava výlučne na softvérové ​​produkty spoločnosti Microsoft.

Pozor! Vírusy!

Bohužiaľ je v sieti toľko vírusov, ktoré sa maskujú ako prvky, ako je napríklad Adobe Flash ActiveX. V tejto súvislosti (keďže sa počas používania každý prvok sťahuje priamo do prehliadača, a teda do počítača), sa odporúča zohľadniť určité bezpečnostné opatrenia.

Faktom je, že väčšina používateľov nikdy nečíta správy o ponuke na stiahnutie a použitie tohto alebo tohto prvku a jednoducho súhlasí kliknutím na tlačidlo „OK“. To je plné dôsledkov.

Mali by sme tiež povedať, že vo väčšine prípadov ani antivírusy na plný úväzok, ani obrancovia internetu nedokážu takéto hrozby vždy rozpoznať. Inštalácia rovnakých doplnkov vo formáte Flash ActiveX by sa preto mala vykonať z oficiálnych zdrojov, zhruba z webu vývojára, čo zaručuje úplnú bezpečnosť pri používaní tohto doplnku alebo doplnku.

Povolenie a zakázanie ActiveX v programe Internet Explorer

Teraz pár slov o tom, ako správne nakonfigurovať použitie týchto doplnkov v programe Internet Explorer.

Najprv musíte zavolať do ponuky vlastností prehľadávača z ovládacieho panela alebo zo servisnej časti v samotnom prehliadači a potom prejsť na nastavenia zabezpečenia. V spodnej časti je tlačidlo pre úroveň zabezpečenia „Iné“. Kliknutím naň sa dostaneme do ponuky nastavení ActiveX.

Takže Boh zakážte, aby nezachytával žiadnu infekciu z internetu, musíte zakázať sťahovanie nepodpísaných osôb a používanie prvkov označených ako nebezpečné. V ideálnom prípade by ste mali používať režim načítania prvkov na úrovni „Navrhnúť“.

Všeobecné bezpečnostné nastavenia

Nezabudnite na iný liek. Toto je firewall, nazývaný tiež firewall. Ako sa očakávalo, má tiež svoje predvolené bezpečnostné nastavenia, ale predpokladajme, že milovníci online hier môžu pridať niektoré spustiteľné doplnky do tzv. Zoznamu vylúčení. Opäť iba pod podmienkou úplnej a absolútnej dôvery v ich bezpečnosť, ako aj za absencie vírusov na stránkach, z ktorých sa sťahujú.

A vypnutie brány firewall, ako niektorí vývojári odporúčajú urobiť pre správne fungovanie online aplikácie alebo hry, sa vôbec neodporúča. A koniec koncov, mnohí sa sťažujú, hovoria, že medzi aplikáciou a bránou firewall existuje konflikt. Ale odpojte sa a následkom sa nedá vyhnúť. V tomto prípade nepomôže žiadna proaktívna ochrana pred antivírusom.

Používanie technológií ActiveX v iných prehľadávačoch

Čas, keď boli tieto doplnky navrhnuté iba pre program Internet Explorer, je neodvolateľne preč. Posúďte sami, pretože dnes sa technológia Adobe ActiveX vo forme prehrávača Flash používa takmer vo všetkých prehľadávačoch a dokonca je ich integrálnou súčasťou.

Bez tohto nie je možné predstaviť si plné využitie možností akéhokoľvek internetového zdroja, či už ide o hudbu, video, trojrozmernú grafiku, hry, online programy atď.

Ak sa však pozriete na všetky bežne známe prvky ActiveX a doplnky, ktoré je možné stiahnuť, je najvhodnejšie použiť iba prehrávač Flash, pretože takmer všetky ostatné doplnky a prvky, mierne povedané, sú buď zbytočné, alebo spôsobujú dosť veľké pochybnosti o nich. bezpečnosť. Nakoniec, ak povolíte inštaláciu pochybného prvku v prehliadači, môžete dosiahnuť iba to, že okamžite dôjde k medzere v bezpečnostnom systéme a že ho budú používať vírusy, trójske kone, červy, škodlivé kódy alebo spyware.

Najsmutnejšie je, že vo väčšine prehliadačov neexistujú ani nastavenia na správu ovládacích prvkov ActiveX a nastavenia systému Windows používané prehliadačmi tretích strán nemajú vôbec čo robiť. Inými slovami, nevzťahujú sa na prehliadače.

Pozrite si video: How To Fix ActiveX Installer In Windows 10 (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send