Užitočné tipy

Skvelá hudba (TV)

Pin
Send
Share
Send
Send


Úlohu hrá Zac Efron. V ruskej verzii Trója, ktorú vyslovil Sergej Lazarev.

Troy je hlavným protagonistom trilógie a je najlepším hráčom a kapitánom školského basketbalového tímu Wild Cats, hrá na čísle 14 a syn trénera na čiastočný úväzok. V škole je veľmi populárny. Stal sa kapitánom, a to náhodou a nie na otcovom sponzorstve. Bol zvolený za svoj tím, pretože si to skutočne zaslúžil. Troy má talent inšpirovať a inšpirovať všetkých svojich priateľov, nielen tím. Hrá dobre a takmer vždy sa dostane do kruhu, spravidla, keď sa mu tu a tam stáva, že je to určite znamenie, že s ním niečo nie je v poriadku. Spieva, tancuje a vystupuje veľmi dobre, ale spároval len s Gabrielou Montesovou, jeho priateľkou a zdrojom inšpirácie. Tieto činnosti sa mu páčia, nie menej ako basketbal, ale je pripravený to priznať iba Gabrielle, pričom si nie je istý, či mu niekto iný, napríklad jeho otec alebo najlepší priateľ Čad, porozumie. V priebehu filmov sa Troy často stretával so situáciami, keď sa vyžadovala značná odvaha, aby sa urobilo správne rozhodnutie, a vždy túto odvahu vždy našiel. V prvom filme sa Troy, ktorý odpočíva počas novoročných sviatkov v lyžiarskom stredisku, stretne s Gabrielou a objaví svoju vášeň pre spev. Po návrate do školy skúsi s ňou muzikál. To podkopáva zavedený školský poriadok a nepísané zákony a priatelia a nepriatelia robia všetko, aby zabránili Troyovi a Gabriellovej, ale pevne idú k zamýšľanému cieľu a nakoniec uspejú, keď dostanú hlavné úlohy v muzikáli. Druhý film hovorí o tom, ako Troy získa prácu v módnom golfovom klube Lava Springs, najprv ako čašník. Od Sharpei Evansovej, ktorá sa ho snaží dostať na svoju šou, dostáva rôzne výhody, napríklad kariérny postup a stretnutia s rôznymi vplyvnými ľuďmi, ktorí mu môžu uľahčiť chodiť na vysokú školu. Troy sa začína sťahovať od svojich priateľov a dokonca sa rozpadne s Gabriellou, ale nakoniec pochopí, čo je pre neho najdôležitejšie a všetko napraví. V treťom filme Troy opäť stojí pred výberom: ísť na univerzitu v Albuquerque v basketbalovom tíme, ako chcel jeho celý kruh, alebo do umeleckej akadémie Dzhulliard, kde môže získať štipendium, hoci do tejto školy ani nenapísal. Navyše, aby sa nezvolil, bude sa musieť rozlúčiť s Gabrielou, ktorá ide do Stanfordu. Nakoniec však vstupuje na University of California v Berkeley, kde môže súčasne trénovať basketbal a divadlo a byť blízko svojej priateľky.

Gabriella Montes Edit

Troyova priateľka, Golden Mind, je pre East High nová, ale jej neobvyklý talent pre matematiku a vedu z nej robí skutočnú hviezdu. Problém spočíva v tom, že s Troyom vykonala iba jednu pieseň v duete a je pripravená vzdať sa novému koníčku. Na novej škole sa zoznámi s účastníkmi vedeckej skupiny a zúčastní sa na nich olympiády v chémii. Ale aj ona a Troy sa rozhodli vyskúšať rolu v muzikáli. Gabriella je hlavným súperom Sharpei. Vo filme Gabrielu hrá Vanessa Ann Hudgens. V ruskom dabingu ju vyslovuje nováčik, absolventka Star Factory, Ksenia Larina.

Čad Danforth Edit

Troyov najlepší priateľ a jeden z kapitánov divokých mačiek. V prvej časti filmu nesúhlasí so vzťahom medzi Troyom a Gabriellou a myslí na basketbalový tím. Čad je typický hráč a všetky jeho myšlienky sa točia iba v športe. Pokúsil sa oddeliť Troy a Gabriellu a priblížil sa Taylorovi McCassiemu. Na konci prvej časti sa s ňou začína stretávať.

Taylor McCassie Edit

Najlepší priateľ Gabriely. Arogantný a temperamentný, veľmi inteligentný v chémii, ktorý ju približuje k Gabriellovej. Na začiatku trilógie nenávidí športovcov a pri premýšľaní o nadchádzajúcich olympijských hrách v chémii sa snaží oddeliť Troy od Gabriellu a priťahuje sa k Čadu. V treťom filme vstúpila na univerzitu Yale. Úlohu hrá Monica Coleman.

Sharpay Evans Edit

Vo filme zohráva úlohu Sharpei Ashley Tisdale. Pri ruskom dabingu hrdinka spieva hlasom Evgenia Otradnaya.

Shar Pei je výstredné módne dievča, ktoré urobí všetko pre dosiahnutie svojho cieľa. V čase filmu tento cieľ nie je nič iné ako Troy Bolton - hviezda basketbalového tímu Wild Cats. Napriek tomu, že Sharpei a jej brat už niekoľko rokov hrajú hlavnú úlohu vo všetkých školských predstaveniach, Troy a Gabriella zanedbávajú svoj hviezdny status.

Sharpei je rozmarná - netoleruje útlak a vedie skutočnú vojnu na pódiu divadla, nezabúda na to, aby pre Troya zostavila milostivé plány.

Po akciách opísaných v tretej časti série vstupuje Shar Pei na univerzitu v Albuquerque (mesto, v ktorom sa konajú hudobné udalosti) na Divadelnú fakultu. Tiež láskavo súhlasila s vedením divadelnej skupiny pani Darbusovej.

Na konci každého filmu sa stáva pozitívnou postavou, hoci na začiatku každého filmu je hlavnou protivládnou postavou.

Ryan Evans Edit

Ryan Evans je dvojča Sharpey Evansovej. Rovnako ako jeho sestra, aj Ryan sa veľmi zapája do hudby a divadla. Jeho záujmy sa však neobmedzujú len na to, rád hrá baseball (vyhral svetovú sériu Junior League). Charakteristickou črtou Ryanovho oblečenia sú klobúky rôznych štýlov. V treťom filme súťaží o jedno štipendium so Sharpeim, Troyom a plachým skladateľom Kelseym Nielsenom. Zástupcovia Julliardu navštevujú maturitu na vysokej škole, aby určili držiteľa štipendia. Ryan je show choreograf, zatiaľ čo Kelsey je skladateľom. Aby získala pieseň, ktorú Kelsey píše pre Troy a Gabriellu, Sharpei ho žiada, aby súdil Kelsey, aby im ju dala. V procese spolupráce medzi Ryanom a Kelseym sa začína rozvíjať romantický vzťah, spolu idú na ples. Na konci filmu dostanú Ryan aj Kelsey štipendiá Giuliard School.

Úlohu hrá Lucas Greibil. Vyslovuje ho bývalý „výrobca“ a sólista filmu „Nové drahokamy“ Michail Veselov.

Kelsey Nielsen Edit

Úlohu hrá Olesya Rulin. Talentovaný klavirista. Píše úžasné piesne. Sharpei sa jej nepáčia. Shy girl. Vždy sa objaví, kde Sharpei stavia svoje plány. Kelsey vidí prípad Sharpei, ale v podstate nemôže nič urobiť. Aj keď sa úprimne veľmi obávam Troy a Gabriely. V druhej časti som sa stretol s Jasonom. V tretej časti, v dôsledku spolupráce s Ryanom Evansom, začínajú romantický vzťah. Na ples idú spolu. Potom, čo vstúpila s ním do školy Dzhuliardsky.

ukázať všetky »

 • High School Musical-1 vstúpila do Guinessovej knihy rekordov ako prvý televízny film, z toho deväť piesní sa súčasne objavilo na zozname 100 najpopulárnejších piesní na webovej stránke Billboard Hot 100.
 • Televízny soundtrack získal cenu Billboard Music Award za najlepší soundtrack roku 2006, stal sa štvornásobným platinom v Írsku, dvakrát platinovým v Španielsku a Veľkej Británii, platinovým v Taliansku a zlatom vo Francúzsku, Nemecku a Portugalsku. Od svojho vydania 10. januára 2006 sa šesť samostatných piesní z High School Musical-1 stalo Golden Singles. V Spojených štátoch sa hudobný film z televízneho filmu stal nielen albumom N1 2006, ale aj soundtrackom N1 a detským albumom roku N1.
 • Hlavnými postavami filmu v Rusku boli spevák Sergej Lazarev (Zac Efron) a účastníci televíznej show Star Factory Ksenia Larina (Vanessa Ann Hudgens) a Michail Veselov (Lucas Grebil), ako aj Evgenia Otradnaya (Ashley Tisdale), ktorá sa zúčastnila ruskej kvalifikácie do súťaže. Eurovízia 2008.
 • Ďalšie preklady filmu sú „School Musical“, „Higher Musical School“ a „Musical in High School“.
 • Film bol natočený za 24 dní.
 • Na začiatku sa Ashley Tisdale zúčastnila konkurzu na úlohu Gabrrielly Montezovej.
 • V prvej časti sa Zac Efron nespieva.
 • Corbin Bleu sa zúčastnil konkurzu na úlohu Rain.
 • Premiérové ​​premietanie obrazu na americkom káblovom kanáli Disney Channel prilákalo publikum 7,7 milióna ľudí, ktoré sa pre neho stalo najväčším v roku 2006.
 • Názov "Cool Musical" bol vynájdený ako funkčný, aby sa nezastrelil bez mena. Ale bez ohľadu na to, do akej miery tvorcovia zmätení, sa nič nestaralo. Museli to zdráhavo schváliť ako konečné.
 • 7 ďalších faktov
Ak sa vám táto páčila, nenechajte si ju ujsť. rozbaliť ↓ Ak sa vám tento páčil, nenechajte si ujsť. Poznáte podobné filmy? Odporúčajte ich. všetky odporúčania filmov pre (20) skryté filmy (5)
Odporúčať filmy podobné „“
podľa žánru, zápletky, tvorcov atď.
*Pozor! systém neumožňuje odporúčať pokračovanie / predhovor filmu, neskúšajte ich hľadať
Recenzie a recenzie divákov
 • Pridať recenziu.
 • All:78
 • pozitívne:65
 • negatívny:6
 • úspešnosť:89.3%
 • neutrálne:7

Hrať rolu nie je ťažké. Zostať sám je tým, kde je umenie. (C)

Citácie uvedené vyššie patria herečke Alison Reid, ktorá plnila úlohu Darbusu, a je prevzatá z tretej časti tohto stvorenia. Prečo to všetko robím a že v našom prípade je všetko presne opačné. Ale o tom viac neskôr.

Film je sladký, nie vtipný, priemerný a úplne neoriginálny. Aj keď by sa zdalo, že originalita pochádza, pretože táto práca je filmom produkovaným Disneym. Dej je rovnako jednoduchý ako stolica. Je tu dievčenský zbor a pekný chlapec, pýcha školy, športovec a len dobrý chlap, po ktorom nasledujú davy dievčat. Existujú tak antagonisti hlavných postáv, ktorí pre nich stavajú najrôznejšie intriky a snažia sa všetkými prostriedkami zabrániť nášmu milému páru, ktorý nakoniec prirodzene zlyháva. V skutočnosti nemusíte od Disneyho očakávať nič iné, pretože cieľovým publikom tohto niečoho sú dievčatá dospievania, ktoré sa o zápletku absolútne zaujímajú, hlavná vec je, že sa tam strieľa Zac Efron!

Ale tu môžu byť tieto dievčatá pochopené. Predpokladá sa, že Efron bude mať úžasnú hereckú kariéru, dokonca v porovnaní s DiCapriom, čo poukazuje na jeho neobmedzený potenciál. Aj keď mačka vo filme plakala za týmto potenciálom, Efron vyzerá v porovnaní s inými hercami viac-menej presvedčivo. Vyzerá obzvlášť výnosne na pozadí svojej filmovej partnerky Vanessy Ann Hudgensovej, ktorá sa počas filmu len usmiala a zakrývala gestá. Dievča sa nemôže hrať ani hýbať. A zakaždým, keď som ju videla na obrazovke, chcela som nasledovať príklad Stanislavského a zakričať „neverím!“. Neviem, koľko hercov obsadilo úlohu Gabriely, ale pochybujem, že nikto nebol lepší ako Hudgens. Tu by sa mala uviesť citácia uvedená na začiatku. Nie je ťažké hrať rolu, ale Vanessa sa vôbec nepodarilo.

Pokiaľ ide o ostatných hercov, tu sa toho veľa tiež nevidí. Na rozdiel od tých istých Hudgensov sa dokonca výrazy tváre menia, stále ich však nechcú uveriť. Tu je ešte vhodnejšie povedať „to nemôže“, pretože chlapci sú skvelí.

Ale Boh jej žehnaj, s touto hereckou hrou a dokonca s dejom, ktorého sa môžeš vzdať. Je to ďalšia škoda: táto tvorba sa hrdo nazýva „muzikál“! A v muzikáli, ako viete, piesne a tance obsadzujú obrovské miesto. Tu narazíte na taký smutný fakt, že hlas pôsobí. Naši ruskí spoluobčania vyjadrili všetko, čo je možné a všetko, čo je tiež nemožné. Nemám nič proti Lazarevovi, som si však viac než istý, že piesne museli zostať v pôvodnom hlasovom konaní, ako obvykle. Bolo by lepšie, keby to vôbec nepovedali, ale začali si titulky. Pokiaľ ide o tanec, zdá sa, že pozeráte na kruh priemerných amatérskych predstavení. A ak bežné scény vyzerajú dosť premyslene, potom tance jednotlivých hrdinov naozaj vyzerajú ako roubík. Ospravedlňujeme sa, "improvizácia"! Najmä „šťastný“ je ten istý Hudgens.

Všetky vyššie uvedené skutočnosti sú však iba komentármi nespokojného diváka, ktorý bol s sledovaním úplne nespokojný a ktorý zbytočne strácal svoj osobný čas.

Preto teraz stručne a k veci. Ako keby ste vedeli.

1. Film nie je sociálne prispôsobený. Neprenáša sociálne bremeno, nespôsobuje sociálne významné problémy, a preto je zbytočný.

2. Zápletka je jednoduchá, priama, s nárokom na komédiu žánru, ktorá však chýba.

3. Herci hrajú podpriemerné hodnoty. Časť je prehraná, časť je podčiarknutá, nie je vôbec jasné, čo v tomto filme robí.

4. Úroveň hrania úplne zodpovedá úrovni produkcie piesní a tancov. Vo väčšine prípadov to vyzerá ako úplne neprofesionálna improvizácia.

Jedným slovom, ak nie ste dospievajúce dievča, ak nechcete strácať čas, ak túžite po morálnom obohatení, určite sa vám nebude páčiť film. Vo všetkých ostatných prípadoch - pozri sa na zdravie. Aj keď osobne by som nikomu neodporúčal „Cool Musical“.

Pin
Send
Share
Send
Send