Užitočné tipy

Vývoj plodu: Etapy tehotenstva

Pin
Send
Share
Send
Send


Vo vyspelých krajinách existuje veľa príležitostí dozvedieť sa o štádiách tehotenstva, napríklad pri príprave na narodenie budúcich rodičov. Kvalita informácií je veľmi odlišná, ale našťastie dnes majú rodičia dobrú príležitosť vyhodnotiť kvalitu informácií získaných prostredníctvom tlačených, vizuálnych a elektronických médií. Pochopenie štádií vývoja plodu, ako aj zmien v tele matky, dáva rodičom príležitosť vyhodnotiť zdravie matky aj dieťaťa počas tehotenstva. Po pochopení štádií tehotenstva môžete urobiť všetko, čo je v tvojich silách, aby ste chránili zdravie matky a dieťaťa.

Koncept a implantácia

Asi dva týždne potom, čo žena strávila obdobie, ovuluje a jej vaječníky uvoľňujú jedno zrelé vajíčko. Vajce je možné oplodniť do 12 až 24 hodín po jeho uvoľnení, keď sa pohybuje pozdĺž vajcovodov smerom k maternici.

Ak sa vajíčko stretne so spermatickou bunkou, ktorá sa rozpadne do vajíčkovodov, zlúči sa do jednej bunky, čo je proces známy ako oplodnenie alebo početí.

Počas oplodnenia už bolo pohlavie plodu stanovené v závislosti od toho, či vajíčko dostáva spermie z chromozómu X alebo Y. Ak vajíčko dostane chromozóm X, dieťa bude dievča, chromozóm Y znamená, že dieťa bude chlapec.

Podľa kliniky Cleveland potrebuje oplodnené vajíčko (alebo embryo) asi tri až štyri dni, aby sa dostali na výstelku maternice, kde sa pripája alebo je implantovaná na stenu maternice. Po implantácii embryí začnú bunky rásť. Nakoniec sa stáva plodom a placentou, čo je tkanivo. Toto tkanivo môže počas tehotenstva prenášať kyslík, živiny a hormóny z materskej krvi do vyvíjajúceho sa plodu.

Ak došlo k oplodneniu, ako to zistiť?

Do 1 týždňa sa dieťa zavedie do epiteliálneho tkaniva maternice. Začína sa rozvíjať choriónový gonadotropín.

Je to jednoznačné znamenie vopred tehotenstvo. Existujú dva spôsoby, ako to zistiť:

 • Vykonajte klinický krvný test na hCG.
 • Urobte si tehotenský test pomocou ranného moču, v ktorom je najvyššia koncentrácia hCG po počatí.

Potom môžete počúvať a zmeniť v tele, vnútorné pocity. S rozvinutou citlivosťou je ľahké pochopiť, aké signály telo vysiela, ak sa v ňom narodí nový život.

Čo sa stane po 1 týždni tehotenstva?

Po počatí oplodnené vajíčko prechádza vajcovodmi do maternice, ktorá ich pripravuje. Tehotenstvo v prvom týždni je podmienené obdobie, počas ktorého telo ženy prechádza dôležité zmeny, príprava na vývoj plodu.

Vajce je vo fáze drvenia, zatiaľ čo sa pohybuje cez vajcovody, postupne sa zväčšuje. Pomôžte im pri pohybe špeciálna redukcia cilia a steny vajcovodov.

Nekvasené vajcia odumierajú po 12 až 24 hodinách sa do neho implantuje oplodnené vajíčko, keď vstúpi do maternice. V tele začínajú zmeny, obnovuje sa hormonálne pozadie.

Stav maternice

Zmeny v skorom tehotenstve väčšinou začínajú v maternici. V počiatočnom štádiu vzniku života sa začínajú štrukturálne zmeny v ženskom lone. Vyskytujú sa chemické procesy, ktoré ovplyvňujú celé telo nastávajúcej matky.

Maternica má nasledujúce vlastnosti:

 • Takmer nemení svoje umiestnenie.
 • Zmäkčuje a krk je hustejší.
 • V oblasti krčka maternice sa vytvára sliznica, ktorá zabraňuje prenikaniu patogénov do pohlavných orgánov. Preto sa plod, ktorý je v maternici, chráni pred infekciou.

Môže sa vyskytnúť mierne kreslenie bolesti brucha v dôsledku uvoľnenia väziva panvy. Takže ženské telo je pripravené na nadchádzajúce narodenie.

mliekareň žľazy budúcich matiek sa stanú citlivými, zvyšuje sa elasticita prsníkov.

Od 1 týždňa prsník rastie, zväčšuje sa.

Nie všetky nastávajúce matky ho však majú hustejšie hneď po počatí.

Zhutnenie a rastúce prsia nastávajúcej matky si vyžadujú starostlivý prístup. Musíte si vybrať správne spodné prádlo, tak, aby neobmedzoval dýchanie, bol pohodlný a vyrobený z prírodných materiálov.

V počiatočnom štádiu žalúdok ženy nerastie, Sotva viditeľné zaokrúhlenie sa objaví iba u matiek so skúsenosťami, a nie okamžite. V čase implantácie vajíčka alebo pri kontrakcii vajcovodov s pohybom embrya do maternice môže narušiť svetlo pôsobiace bolesti v bruchu.

Ak bolí prejsť rýchlo a nespôsobiť viditeľné nepohodlie - Neboj sa. Podobným javom je norma v prvom týždni tehotenstva. Keď sa ťažná bolesť zintenzívni a začne sa krvavý výtok, je to už príležitosť konzultovať s lekárom.

Čo sa stane s plodom?

Zatiaľ neexistuje niečo ako plod. Budúce bábätko je iba oplodnené vajíčko, ktoré cestuje cez vajcovody do maternice, aby sa implantovalo do jeho stien.

Ale už je nesie polovicu genetického materiálu matky a pol otca. Do konca týždňa sa embryo implantuje do epiteliálneho tkaniva maternice.

Vajce je rozdelené a stáva sa čoraz viac. Začína sa tvorba placenty, pupočnej šnúry. V tejto chvíli je embryo stále malé, rovnomerné nemôže byť videný na ultrazvukuale je úzko spojený s mamou.

Žena môže kontaktovať dieťa, hovoriť s ním. Taký úzky kontakt pozitívny efekt o jeho ďalšom vývoji.

Zmeny v matke

Prvé zmeny uveďte skutočnosť tehotenstva. Niektoré z nich sú viditeľné iba pri gynekologickom vyšetrení, ale väčšinu zmien si môže všimnúť sama žena.

Patria sem:

 • Maternica mierne rastie, jej povrch zjemňuje.
 • Vaginálna sliznica sa zmení na modrú.
 • Neexistuje žiadna menštruácia a súvisiace procesy.

 • Rekonštruuje hormonálne pozadie.
 • Časté močenie, zápcha.

Zmeny sú spôsobené prípravou tela na ložisko a úspešným narodením dieťaťa. Všetky systémy a orgány sú prispôsobené procesu vývoja plodu.

Hlavné znaky počatia

V prvom týždni po počatí môže mať žena stav podobný obdobiu menštruácie.

Žena v tomto okamihu pozorovala:

 • Oneskorená menštruácia - s pravidelným cyklom.
 • Bolesťové pocity neznámeho pôvodu.
 • Ťažkosť v maternici.
 • Nadúvanie, akoby prasklo. Oblečenie vyzerá pevne, hoci bruško stále nerastie.
 • Brnenie v hrudi, jeho opuch.
 • Pokles krvného tlaku.
 • Emocionálna nestabilita.
 • Tmavnutie bradaviek.
 • Rušené plynatosťou.
 • Zmena charakteru vaginálneho výtoku.

tak ženské telo trúbiť o tehotenstve.

Do tejto doby by malo byť oplodnené vajíčko implantované do maternice. Toto je nebezpečné obdobie. - Existuje vysoká pravdepodobnosť potratu.

Aby sa telo budúcej matky nezbavilo z vajíčka pripojeného k maternici je imunita mierne oslabená. V tejto súvislosti sa žena cíti mierne nevoľne, letargia. Telesná teplota môže stúpať, často má tendenciu spať.

Nauzea ráno, zvyšuje sa citlivosť na pachy a jedlo. Vznikajú bizarné a nové chuťové závislosti. Niektoré ženy chcú žuť kriedou, ak je v tele nedostatok vápnika. Chuť do jedla zmizne alebo rastie.

Medzi hlavné príznaky tehotenstva patria: implantácia krvácanie, Vyskytuje sa po zavedení vajíčka do dutiny maternice.

Po úspešnom pripojení plodu k maternici vyzerajú sotva viditeľné ružovkastý alebo hnedý výboj. Sú rozmazané v prírode. Niekedy sa výtok nemusí jednoducho zaznamenať.

Podľa trvania implantácia krvácanie nemôže trvať dlhšie ako dva dni. Ak je to dlhšie, je to už odchýlka od normy a príležitosť vyhľadať radu odborníka.

Ak sa žena prepustí z krviprelievania a ich objem sa zvyšujea pozdĺž cesty je akútna bolesť v dolnej časti brucha, naliehavo treba navštíviť lekára, Akékoľvek zvýšené krvácanie počas tohto obdobia predstavuje riziko potratu.

Čo ukáže ultrazvuk?

V prvom týždni po počatí nie je potrebné robiť ultrazvuk, ak sa žena cíti skvele. Môže to poškodiť dieťa, preto sa odporúča vykonať ultrazvukové vyšetrenie najskôr tri mesiace alebo vo výnimočných prípadoch predpísané lekárom.

Ultrazvukové vyšetrenie môže vykazovať abnormality. Tieto zahŕňajú:

 • Mimomaternicové tehotenstvo.
 • Cysta alebo opuch.
 • Zápalový proces.

V normálnom tehotenstve výskum môže preukázať neprítomnosť dominantného folikulu, pretože sa už nepočíta s ovuláciou a počatie už existuje.

Ale je to nemožno ich vnímať ako jasné znamenie tehotenstvo pre tých, ktorí sa naň tešia, pretože ženy majú menštruačné cykly bez ovulácie - 1 alebo 2-krát ročne, čo sa považuje za normu.

Fyzická aktivita

Cvičenie je pre budúcu matku skvelým spôsobom pripraviť sa na tehotenstvo a mať dieťa, Zvlášť stojí za to venovať si čas svojmu telu.

Ráno alebo večer pomaly beží vytrvalosť vlakov, zlepšuje dýchací systém. Po pravidelnom joggingu u žien sa chrbát a nohy posilňujú.

Ak už došlo k počatiu, beh je kontraindikovaný, Potom nastávajúca matka môže plávať v bazéne, robiť jogu pre tehotné ženy, chodiť pri športe.

Cvičenie s Kegelom

Použitie špecifického komplexu ženy vyvíjajú vaginálne svaly. Pri zvládnutí cvičení je ľahšie prenášať pôrod. Nastávajúca matka znižuje riziko zranení a prasknutí zvýšením pružnosti svalov vagíny.

cvičenie možno vykonať samostatne a doma alebo kontaktujte špecialistu prihlásením sa na individuálne alebo skupinové školenie.

Pozitívny prístup

žena je vhodné sa pripraviť na to najlepšiepozitívne myslieť. Príjemné emócie majú priaznivý vplyv na vývoj dieťaťa. Nastávajúca matka môže počúvať krásnu hudbu - klasické diela, zvuky prírody. Táto žena upokojuje, ticho.

Dobrá nálada pre budúcu matku prispieva plný spánok trvajúci 8-10 hodín, pravidelné prechádzky po ulici. V tomto prípade si žena musí zvoliť pohodlné oblečenie a obuv, aby nepoškodila seba ani dieťa.

Lekárske tipy a tipy na životný štýl

Ak chcete porodiť zdravé dieťa, musíte viesť zdravý životný štýl. Je vhodné začať najmenej šesť mesiacov pred domnelým počatím.

Počas tejto doby musíte identifikovať možné skryté patológie, prekonať zlé návyky.

Ak už došlo k otehotneniuPotom nemôžete experimentovať so svojím telom. Žiadne drastické zmeny v zdraví neprídu.

Po prvé, žena je žiaduca poraďte sa s gynekológom, podrobte sa lekárskej prehliadke, aby ste sa uistili, že reprodukčný a tráviaci systém správne funguje.

Nastávajúca matka musíte venovať pozornosť hormonálnemu pozadiu, Je dobré, až do momentu počatia nastávajúca matka obnoví poriadok svojimi zubami.

Žena by mala absolvovať nasledujúce testy:

 • Krv na cukor.
 • Test na toxoplazmózu, ak v byte sú domáce zvieratá.
 • Krvný Rh faktor.

Aby sa dieťa mohlo pohodlne vyvíjať v lone matky, musí sa žena riadiť odporúčaniami lekárov:

 • Jedzte malé jedlo, ale často. Nemôžete hladovať sami alebo sa prejedať.
 • Dostatok spánku. Zdravý spánok je dobrý pre mamu aj dieťa.
 • Vezmite vitamíny.
 • Vydajte sa na čerstvý vzduch.
 • Vykonajte dychové cvičenia na celkovú relaxáciu tela.
 • Vyvarujte sa stresu.
 • Nekontaktujte ľudí infikovaných vírusovými infekciami.
 • Čas na odpočinok.
 • Dodržiavajte diétu.

Je to tak pomôže ženskému telu vyrovnať sa s bremenom, ktoré na neho počas tehotenstva stojí.

Potravinová dávka

V skorých štádiách tehotenstva by v produktoch, ktoré tvoria menu nastávajúcej matky, malo byť dostatok živín.

V prvom týždni funkčného obdobia by ženy mali byť v potrave:

 • Odrody s nízkym obsahom tuku vo varenej alebo dusenej forme.
 • Mastné ryby nasýtené omega kyselinami.

 • Čerstvé ovocie, ovocie, zelenina, zelenina.
 • Mliečne výrobky. Odporúča sa piť plnotučné mlieko denne alebo konzumovať jogurt.

Cukor pre budúcu matku je možný, ale nie viac ako 50 g za deň. Namiesto cukru môžete med. Živočíšne tuky sa najlepšie nahrádzajú rastlinný olej. Dôležitá je aj metóda varenia. Je mimoriadne nežiaduce zapojiť sa do vyprážaných, korenených a údených jedál. Je lepšie nahradiť ich duseným jedlom, duseným alebo vareným jedlom.

Čo je zakázané?

Tehotenstvo nie je choroba, ale iba osobitný stav tela. Žena je v dobrom zdravotnom stave, takže si môže robiť zvyčajné podnikanie. ale znížiť fyzickú aktivitu nastávajúca matka musí.

Od prvého týždňa tehotenstva je žena zakázaná:

 • Pracujte viac ako 6 hodín a bez prestávky.
 • Sedieť pri počítači na dlhú dobu.
 • Práca na nočné smeny, ísť na služobné cesty.
 • Zdvíhacie závažia - predmety nad 3 kg.
 • Sedieť alebo stáť na dlhú dobu.
 • Presúvajte nábytok a akékoľvek veľké predmety alebo ich zdvíhajte.
 • Pri čistení používajte agresívne čistiace prostriedky s chlórovanými, výraznými aromatickými prísadami.
 • Pite silný čaj, kávu.
 • Pite alkohol, dym.
 • Navštívte solárium, kúpeľ.
 • Vezmite si horúcu kúpeľ.
 • Ak chcete urobiť röntgen.
 • Počúvajte hlasnú hudbu a nachádza sa blízko zvukových zosilňovačov.

ak Vypočujte si tieto odporúčanianič nepoškodí vývoj plodu.

Príjem vitamínu

vitamíny musí byť v ponuke budúcej matky. Počas tehotenstva sa potreba vápnika, jódu a ďalších stopových prvkov zdvojnásobuje.

Ak žena nemá vitamíny, rastúci plod začne brať potrebné látky zo svojho tela. Postihnú sa kosti, zuby a tehotné vlasy.

lekár môže predpísať kyselinu listovú znížiť dedičné problémy, zlepšiť stav embrya a znížiť negatívny vplyv vonkajšieho prostredia. Tiež tehotná je užitočný vitamín E, ktorý sa podieľa na tvorbe placenty a zabraňuje hrozbe potratu. Na normálny metabolizmus potrebuje nastávajúca matka jód. Obzvlášť to potrebuje telo na začiatku tehotenstva.

Žena môže užívať vitamíny predpísané lekárom alebo nájsť alternatívu - jesť potraviny obsahujúce potrebné účinné látky. 40 jahôd denne obsahujú dennú normu kyseliny listovej, Jód sa nachádza v morských riasach, morských plodoch a figách. Vitamín C je možné získať z čerstvých pomarančov.

Ale vo všetkom oplatí sa dodržať toto opatrenie, Ak má žena túžbu opierať sa o zeleninu a ovocie namiesto hotových vitamínov, tento problém sa prediskutuje s lekárom. Škodlivý je aj nadbytok účinných látok.

Užitočné tipy

Aby sa dieťa mohlo bezpečne rozvíjať, musí viesť zdravý životný štýl, správne jesť a pripraviť sa na pozitivitu.

Pre harmonický vývoj plodu 1 týždeň po počatí sa odporúča nastávajúca matka:

 • Prestaňte fajčiť, vrátane pasívneho fajčenia - pokúste sa nevdychovať tabakový dym.
 • Prestaňte užívať lieky predpísané pred tehotenstvom. To platí najmä pre antibiotiká.
 • Vyvarujte sa stresu a nervového napätia.
 • Ak je v dome mačka, vyčistite toaletu iba rukavicami a potom si dôkladne umyte ruky.
 • Menej pravdepodobné, že sa objaví na verejnosti počas prechladnutia.
 • Vyhnite sa davom a davom vo verejnej doprave.

Prvý týždeň je pre budúcu matku vzrušujúci a náročný. Žena si nie vždy uvedomuje zaujímavú situáciu, ale ak sú všetky znaky na tvári, mali by ste okamžite premýšľať o správnosti svojho životného štýlu a vypočuť si odporúčania odborníkov.

Pozrite si krátke video o prvom týždni tehotenstva.

Prvý trimester (1-12 týždňov)

Žena bude mať veľa symptómov počas prvého trimestra, keď sa prispôsobí hormonálnym zmenám v tehotenstve. V prvých týždňoch sa tehotenstvo nemusí objaviť mimo tela, ale vo vnútri sa objavuje veľa zmien.

Napríklad ľudský choriónový gonadotropín (hCG) je hormón, ktorý sa bude nachádzať v ženskej krvi od počatia. Hladiny HCG sa dajú zistiť v ženskom moči asi týždeň po vynechanom cykle. Preto bude mať žena pozitívny výsledok na domácom tehotenskom teste.

K hormonálnym príznakom môžu prispieť ďalšie hormonálne zmeny: zvýšenie hladiny estrogénu a hCG môže spôsobiť nevoľnosť a zvracanie, známe ako ranná choroba, s ktorou sa žena zvyčajne stretáva v prvých mesiacoch tehotenstva. Napriek svojmu názvu sa ranná choroba môže vyskytnúť kedykoľvek počas dňa.

Žena sa tiež bude cítiť unavenejšia ako obvykle. Je to kvôli zvýšeniu hladiny hormónu progesterónu, ktorý zvyšuje ospalosť. Možno bude tiež potrebné častejšie močiť, keď jej maternica rastie a tlačí na močový mechúr.

В начале беременности грудь женщины будет чувствовать себя более нежной и опухшей, что является еще одним побочным эффектом повышения уровня гормонов беременности. Ее ареолы, кожа вокруг каждого соска, будет затемняться и увеличиваться.

Tráviaci systém tehotnej ženy sa môže spomaliť, aby sa zvýšila absorpcia prospešných živín. Znížená mobilita zažívacieho traktu však môže spôsobiť také časté sťažnosti, ako sú pálenie záhy, zápcha, nadúvanie a plyn.

Keď do ženskej tváre cirkuluje viac krvi, dodá jej pokožke ružovejšiu farbu, ktorá sa označuje ako „žiara tehotenstva“.

Popri fyzických zmenách v ženskom tele môže v prvých mesiacoch tehotenstva a počas neho zažiť aj emočné výšky a minimá. Tieto emócie sa môžu pohybovať od tlejúceho, výkyvov nálady a zábudlivosti po strach, úzkosť a vzrušenie.

Embryo / fetálny vývoj prvého trimestra

Vyvíjajúce sa dieťa sa nazýva embryo od počatia, ktoré sa vyskytuje až do ôsmeho týždňa tehotenstva.

Podľa Americkej vysokej školy pôrodníkov a gynekológov (ACOG) sa srdce a pľúca, ruky, nohy, mozog, miecha a nervy začínajú vyvíjať počas prvého mesiaca tehotenstva.

Embryo bude mať veľkosť hrášku asi mesiac. V druhom mesiaci tehotenstva rastie embryo do veľkosti fazule. Okrem toho sa objavia členky, zápästia, prsty a očné viečka, objavujú sa kosti, objavujú sa genitálie a vnútorné ucho.

Po ôsmom týždni tehotenstva a pred narodením dieťaťa sa vyvíjajúce dieťa nazýva plod.

Do konca druhého mesiaca sa vytvorilo osem až desať hlavných orgánov plodu. V tejto fáze tehotenstva je nesmierne dôležité, aby tehotné ženy neužívali škodlivé drogy, ako napríklad nelegálne drogy. Prvý trimester je obdobím, v ktorom sa vyskytuje väčšina potratov a vrodených chýb.

Počas tretieho mesiaca tehotenstva začínajú rásť kosti a svaly, objavujú sa obličky pre budúce zuby a rastú prsty a prsty. Črevá sa začínajú tvoriť a pokožka je takmer priehľadná.

Druhý trimester (13. - 27. týždeň)

V druhom trimestri sa niektoré nepríjemné účinky skorého tehotenstva môžu znížiť alebo vymiznúť, pretože sa ženské telo prispôsobuje meniacim sa hladinám hormónov. Spánok môže byť ľahší a úroveň energie sa môže zvýšiť.

Nevoľnosť a zvracanie sa zvyčajne zlepšujú a odchádzajú. Avšak s pokračujúcim rastom a vývojom plodu sa môžu vyskytnúť ďalšie príznaky.

Výraznejšie dieťa sa objaví, keď maternica rastie za panvou ženy a pokožka na jej roztiahnutom bruchu môže vyzerať ako stretch mark.

Ako plod rastie a žena pribúda na váhe, môže sa u neho vyskytnúť aj bolesť dolnej časti chrbta.

Medzi 16. a 18. týždňom tehotenstva môže matka pociťovať prvé trasúce sa pohyby plodu. Ak žena predtým mala dieťa, pravdepodobne bude mať pocit, že plod kope, krúti sa alebo sa otáča ešte skôr, pretože vie, čo môže očakávať.

20. týždeň zvyčajne znamená polovicu tehotenstva ženy.

Embryo / fetálny vývoj v druhom trimestri

V druhom trimestri rastie plod rýchlejšie a bude mať dĺžku 3 až 5 palcov. Medzi 18 a 22 týždňami môže ultrazvukové vyšetrenie zistiť pohlavie dieťaťa, ak rodičia chcú vedieť tieto informácie vopred.

Do štvrtého mesiaca tehotenstva sa tvoria obočie, mihalnice, nechty a krk a pokožka má vráskavý vzhľad. Počas štvrtého mesiaca sa môžu ruky a nohy ohýbať. Obličky začínajú pracovať a môžu produkovať moč a plod môže počuť.

V piatom mesiaci tehotenstva je plod aktívnejší a žena môže cítiť jej pohyby. Plod tiež spí a prebúdza sa v pravidelných cykloch. Jemné vlasy (nazývané lanugo) a voskovitý povlak (nazývaný vernix) pokrývajú a chránia tenkú pokožku plodu.

Do šiesteho mesiaca tehotenstva začnú vlasy rásť, oči sa začnú otvárať a mozog sa rýchlo rozvíja. Aj keď sú pľúca úplne formované, ešte stále nefungujú.

Etapy tehotenstva po dobu deviatich mesiacov.

Tretí trimester (28. - 40. týždeň)

V treťom trimestri, keď zväčšená maternica ženy tlačí na jej bránicu. Primárny sval zapojený do dýchania môže mať nedostatok dychu, pretože pľúca majú menší priestor na expanziu. Jej členky, ruky, nohy a tvár sa môžu zväčšiť, pretože si zachováva viac tekutín a jej krvný obeh sa spomaľuje.

Matka bude potrebovať častejšie močiť, pretože na močový mechúr bude väčší tlak. Môže mať aj viac bolesti chrbta a bolesti v bokoch a panve, pretože tieto kĺby sa pri príprave na pôrod uvoľnia.

Na jej tvári sa môžu objaviť tmavé škvrny a na bruchu, bokoch, hrudi a chrbte sa môžu objaviť strie. Môže si tiež všimnúť kŕčové žily na nohách.

V treťom trimestri môžu mať ženské prsia pri príprave na dojčenie určitý únik mledziva, žltej tekutiny. Dieťa sa ponorí nižšie do žalúdka.

V posledných týždňoch tehotenstva je ťažšie nájsť si pohodlnú polohu na spanie, takže ženy môžu byť veľmi unavené.

Keď sa blížia k narodeniu, niektoré ženy majú radi skúsenosti so tehotnou ženou, zatiaľ čo iné môžu mať pocit, že nemôžu čakať na jej ukončenie.

Embryo / fetálny vývoj v treťom trimestri

Do siedmeho mesiaca tehotenstva plod zasiahne a roztiahne sa a môže dokonca reagovať na svetlo, zvuk a hudbu. Oči sa môžu otvárať a zatvárať.

Počas ôsmeho mesiaca tehotenstva plod rýchlo rastie. Kosti stvrdnú, ale lebka zostáva mäkká a pružná, aby uľahčila pôrod. Podľa ACOG sa tvoria rôzne oblasti mozgu a plod je schopný čkanie.

Pľúca sú teraz úplne zrelé, aby sa pripravili na fungovanie samy. Plod rýchlo priberá na váhe.

Nová definícia predĺženého tehotenstva je, keď sa dieťa narodí po 39-40 týždňoch.

Pin
Send
Share
Send
Send