Užitočné tipy

Technológia inštalácie vnútorných krídlových dverí

Pin
Send
Share
Send
Send


V zárubni sú namontované vopred zavesené dvere od výrobcu. Predradené dvere sa kupujú s pántami pripevnenými k dverám a rámu, na rozdiel od tradičných dverí, ktoré prichádzajú bez rámu a pántov. Inštalácia vopred zavesených dverí sa ľahšie inštaluje ako pri tradičných dverách, pretože dvere dorazia na vaše miesto už integrované do rámu dverí, čo vylučuje potrebu presných meraní, aby sa zabránilo roztrhnutiu medzi dverami a rámom. Podľa týchto pokynov nainštalujte predradené dvere.

Inštalácia vnútorných dverí

Začali sme pripevňovaním pántov na krabicu a na plátno každej dvere. Závesy boli inštalované do drážok vyrobených pomocou frézy vo forme slučiek. Fréza zanecháva okraje drážky zaoblené, takže pomocou sekáčov vyberáte správne uhly potrebné pre pánty. Blok dverí je biely, takže orezané časti nie sú z miestnosti viditeľné, preto sú pokryté rovnakým náterom, aký bol blok natretý v dielni.

Ak chcete do slučiek a plátna nainštalovať slučky, fréza vyberie drážky podľa tvaru slučiek.
Fréza spôsobuje, že okraje drážky sú zaoblené a pretože slučky majú pravouhlé uhly, drážka pozdĺž okrajov je dodatočne upravená dlátom

Po vysušení boli farby fixované slučky (dve na jednom plátne). Každá bola pripevnená ôsmimi skrutkami: štyri na plátno a štyri na krabicu. Otvory pre upevňovacie prvky boli vopred vyvŕtané vŕtačkou s použitím vŕtačky s menším priemerom ako samorezné skrutky, aby sa vylúčili drevné štiepky, keď sú zaskrutkované. Drážka pre uzamykací mechanizmus bola vykonaná nasledovne: Najskôr sa pomocou vrtáka s perím vyvŕtalo niekoľko otvorov do hĺbky hradu, potom, aby sa zabránilo odštiepeniu, okraje drážky boli sekáče a potom sa na frézke dostal konečný tvar.

Pred upevnením závesov dverí boli na plachtu vyvŕtané otvory, aby sa predišlo prípadným štiepkam dreva pri krútení skrutiek
Na vytvorenie drážky pre zámok sa najskôr vyvŕtala séria otvorov. Potom ho dláto a fréza nakoniec vytvorili
Blokovací mechanizmus bol nainštalovaný v pripravenej drážke, otočením pera v potrebnom smere, záleží na smere otvárania dverí
Rukoväť a západka boli inštalované do otvorov vyvŕtaných na plátne. Rukoväť je pripevnená tak, aby bola prísne vodorovná

Ďalej vyvŕtajte otvory pre rukoväť a západky. Rukoväť bola pripevnená k plátnu tromi samoreznými skrutkami tak, že jeho chrbát bol rovnobežný s horizontom alebo mierne zdvihnutý v uhle nad ním, ale v žiadnom prípade nie je znížený - bude to vyzerať škaredo.

Potom začali zostavovať krabicu a prispôsobovať ju rozmerom otvoru. Detaily skrinky boli navzájom spojené samoreznými skrutkami, zatiaľ čo horizontálny prvok spočíva na zvislých skrutkách, ktoré sú v nich zapustené. Stojany sa mierne skrátili, aby sa zabezpečil požadovaný priestor medzi krídlom dverí a podlahou - 10 mm.

Pri montáži škatúľ boli najprv postavené do vodorovnej polohy a upevnené drevenými klátikmi v otvore svojich rohov (vodorovný prvok), potom boli stojany tiež odkryté a upevnené. Vyrovnanie škatule sa uskutočnilo v dôsledku posunutia spodných častí vertikálnych podpier v smere plátna alebo otvoru. Súčasne dosiahli narthex (prispôsobenie plátna ku škatuľke) s minimálnymi medzerami okolo obvodu dverí.

Pozdĺžne a priečne prvky skrinky boli upevnené samoreznými skrutkami, po ktorých bola celá konštrukcia vložená do otvoru.
Nastavenie úrovne skrinky a plachty je jedným z najdôležitejších krokov pri inštalácii dverí. Krabica bola zarovnaná a posúvala svoje spodné časti
Pri zarovnávaní dvojkrídlových dverí bol jeden krídel exponovaný voči druhému a dosiahol tak predsieň bez deformácie
Krabica bola upevnená v otvore pomocou samorezných skrutiek a potom bola napenená montážnou penou, ktorá bola nanesená tak, že čiastočne vyšla von z krabice.

Pri inštalácii dvojkrídlových dverí bol proces zarovnania ťažší, pretože človek musel nastaviť jedno plátno relatívne k druhému. Krabica bola pevne upevnená v otvore pomocou samorezných skrutiek a montážnej peny. Pre spoľahlivé upevnenie škatule je potrebné, aby vzdialenosť medzi ňou a otvorom bola od 1 do 2 cm, ak je medzera väčšia, penová vrstva bude hrubšia, a preto bude dlhšie suchá.

Pretože steny miestnosti už boli pokryté tapetou, prúžky maskovacej pásky boli prilepené k stene pozdĺž obvodu krabice, čím sa zabránilo prilepeniu peny k tapete. Poznámka: použitie priehľadnej (alebo bielej) lepiacej pásky pre kancelárske potreby je neprijateľné z dôvodu značnej priľnavosti k podkladu a pri jej odstraňovaní môžete čiastočne odtrhnúť povrch stien (tapety, farby atď.). Okrem toho musí byť lepiaca páska odstránená po maximálnej hodine, keď je pena mierne vytvrdená, aby neprilne pevne k povrchu.

Na urýchlenie inštalácie sa použila rýchloschnúca polyuretánová pena, ktorá úplne stvrdne za 12 hodín (pre obyčajnú penu je táto doba asi jeden deň). Pena musí počas aplikácie nevyhnutne ísť mierne mimo krabicu, vďaka čomu je lepená po celej ploche. Po úplnom vysušení peny sa jej prebytok odrezal nožom.

Aby sa čerstvá pena nelepila na novú tapetu, sú zlepené maskovacou páskou, ktorá sa po vytvrdení a rezaní peny odstráni.
Dverové lišty dverí boli upevnené klincami, ktorých čiapky boli dodatočne prehĺbené a na ne bola nanesená vrstva tesniacej hmoty, a potom sa natierali farbou bloku dverí.

Drevené bloky, ktoré pripevňujú krabicu k otvoru počas zarovnávania, spravidla po vytvrdení peny čiastočne demontujú (tie, ktoré sú na vrchu horizontálneho prvku) a čiastočne opúšťajú (sú nainštalované na stranách zvislých stĺpikov), pričom ich vyčnievajúce časti odrezávajú pomocou okružnej pílky. V tomto prípade tak urobili.

Doštičky z masívneho dubu, maľované vo farbe dverí, boli k stene pripevnené bezfarebným silikónovým tmelom a na krabicu boli pozinkované klince (najmenej 3 ks. Pre pozdĺžne časti a 2 ks.). Tesniace materiály tiež premeškali spoje pásov. Nechty boli prehĺbené tak, že ich klobúky boli vo vnútri klypátu vo vzdialenosti 0,5 mm od povrchu. Potom boli otvory vyplnené tmelom a natreté farbou dverí.

Pri dvojkrídlových dverách - sklenené panely, ktoré boli inštalované na objekte. Každý panel bol vložený medzi dva drevené rámy. Prvý z nich je pripevnený na plátne v dielni. Na tento rám bol nanesený bezfarebný silikónový tmel po celej ploche (po obvode a pri nitkových krížoch) a sklo bolo pevne pritlačené k nemu. Potom zašpinili nitkový kríž druhého rámu pomocou tmelu a tiež s ním pritlačili pohár. Potom bol po obvode upevnený tenkými klincami, zapustil klobúky, zahĺbil ich vybraním tmelom a maľoval.

Pracovné fázy

Predovšetkým urobte zostavu zárubne. Vystrihnite bočné stĺpiky a horný priečnik podľa veľkosti čepele. Ak ponecháte medzeru 5 mm, môžete vylúčiť trenie dverí na škatuľke a jej zaseknutie. Konštrukčné diely pripevnite pomocou skrutiek k sebe.

Teraz môžete začať inštalovať slučky. Najskôr ich nakrájajte na krídlo dverí vo vzdialenosti 20 cm od horného a dolného okraja. Ak majú dvere, ktoré ste si kúpili, veľkú váhu, odrežte tretí pánt. Mal by byť pripevnený 20 cm pod hornou slučkou.

Za účelom vytvorenia zárezu pod závesom ho pripevnite na koniec dverí a krúžte pozdĺž obrysu.

Teraz pracujte s sekáčom, zatiaľ čo hĺbka drážky by sa mala presne zhodovať s hrúbkou slučky.

To isté urobte s rámom dverí. Ak chcete určiť miesta zahĺbení na škatuli, musíte k nemu pripojiť plátno. Upevnite pánty pomocou skrutiek.

Venujte pozornosť! Aby ste zabránili štiepeniu čepele, predvŕtajte montážne otvory pre skrutky so samořeznými skrutkami.

Venujte pozornosť! Buďte opatrní, pretože slučky by mali byť umiestnené veľmi presne!

Po vyzdvihnutí krabice pokračujte v jej inštalácii a upevnení v otvore. Po demontáži nepoužiteľných dverí odstráňte všetky zvyšky štuku a cementu. V tejto fáze buďte veľmi opatrní, pretože životnosť nových dverí bude závisieť od spôsobu inštalácie krabice. Dokonca aj najmenší dohľad spôsobí, že sa dvere zaseknú a otria o krabicu, čo je spojené s nepríjemnými následkami.

Po vložení škatule do otvoru je potrebné ju presne vyrovnať pomocou úrovne a je dôležité to urobiť v oboch rovinách. Okrem toho sa musíte presvedčiť, či je inštalácia správna, a to zmeraním dĺžok medzi bočnými stĺpikmi v blízkosti pántov. Uvedené vzdialenosti musia presne korešpondovať. Na upevnenie konštrukcie vjdite do drážok vytvorených v rohoch do drevených klinov.

Teraz vyvŕtajte montážne otvory. Pomocou upevňovacích skrutiek zaistite škatuľu v otvore. Na maskovanie výsledných otvorov v štruktúre môžete použiť ozdobné korky. Takto si môžete udržať esteticky atraktívny vzhľad dverí. Pokiaľ je to možné, urobte otvory pre kotviace skrutky pod pántami, tam zostanú neviditeľné.

Zavesíme krídlo dverí a odrežeme západku

Ak ste krabicu správne orezali a zmontovali, orezali pánty a nainštalovali štruktúru, zavesenie plachty vám nebude trvať príliš dlho. Stačí len položiť plachtu na pánty. Teraz musíte zabezpečiť, aby otváranie a zatváranie dverí prebehlo hladko, bez vŕzgania a trenia. Okrem toho musíte zaistiť, aby sa otočné dvere neotvorili a nezavreli spontánne. Ak k tomu dôjde, znamená to, že pri inštalácii škatule ste urobili vážne chyby, ktoré musíte okamžite odstrániť. Najčastejšie je príčinou všetkých problémov nerovnomerná inštalácia skrinky.

Po správnom namontovaní dvierok zasuňte západku pomocou rukoväte. Na tento účel budete potrebovať špeciálne navrhnuté dýzy pre vŕtačku, pomocou ktorých môžete vyrezať otvor požadovaných parametrov. Po vložení zámku sa uistite, že dvere jasne vykonávajú svoje funkcie. A potom pokračujte v montáži úderovej dosky pod západku.

Vystrihnite a pripevnite doštičky

Krabica samozrejme nevstúpi do otvoru s milimetrovou presnosťou, takže výsledné štrbiny by sa mali speniť pomocou montážnej peny. Niektorí odborníci odporúčajú inštalovať papierové alebo kartónové tesnenie medzi rovinu škatule a koniec dverí. Veria, že to zabráni deformácii a stlačeniu štruktúry. Dvierka neotvárajte, kým nevytvrdne pena! A tento proces trvá asi 10 - 12 hodín. Potom odrežte vyčnievajúce zvyšky peny a odstráňte kliny, ktoré dočasne bránili škatuľke.

Nainštalujte platbands v poslednom poradí, a preto vykonajte merania opatrne! V kĺboch ​​odrežte tieto časti pod uhlom 45 °. To vám pomôže s pokosovou škrabkou alebo rohovou pílou. Mimochodom, pomocou píly môžete rezať roh rýchlejšie a presnejšie. Potom sa doštičky na nechty pomocou tzv. Dokončovacích nechtov.

Prax ukazuje, že inštalácia dverí nie je tak zložitá! Máte skúsenosti v tomto odbore? Podeľte sa o svoje zručnosti! Napíšte nám svoje pripomienky!

Toto video vám ukáže, ako nainštalovať dvere:

Pin
Send
Share
Send
Send