Užitočné tipy

Vlk v Minecraft PE - ako sa krotiť?

Pin
Send
Share
Send
Send


Vlci sú dosť zriedkaví. Ale ak sa ich pokúsite skrotiť, vlci nezmiznú. Ako skrotiť vlka v Minecrafte? Aby ste to dosiahli, musíte mu nakŕmiť kosti. Počet kostí potrebných na krotenie vlka je náhodný.

Keď hráč krotí vlka, stane sa priateľským a sleduje ho. Na krku bude červený golier. Obojok je indikátorom toho, že váš vlk je skrotený. Vlk chráni hráča pred nepriateľskými útokmi a tiež útočí na iné davy, ktoré hráč na blízko poškodil. Vlci nenapádajú tie davy, v ktorých hráč vystrelil luk a popínavé rastliny. Vlci nenapádajú ostatných, ak sedia. V polohe na sedenie útočia iba na davy, ktoré vám ublížili, ak k tomu došlo pred 16 blokmi od nich. Úroveň zdravia vlka je viditeľná z chvosta: čím vyššia je, tým zdravšia je. Na zlepšenie zdravia vlka je potrebné kŕmiť surové alebo vyprážané bravčové mäso (môže sa používať aj ako návnada) a zhnité mäso (verzia Beta 1.8).

Vďaka našim podrobným pokynom teraz viete, ako krotiť vlka v Minecrafte. Je to veľmi ľahké a rýchle.

Aké sú vlky v Minecraft PE?

Samy zaútočia na králiky, kostry a ovce. Zároveň vždy utečú z vlkov a nebudú sa brániť. Pozrime sa bližšie na všetky typy.

Má zlý vzhľad, bielo-šedú kožušinu a znížený chvost. Vždy idú v skupinách po 3-5, v ktorých môže byť mláďa vlka. Spočiatku sú pre hráča neutrálne a zaútočia na neho iba vtedy, ak zaútočí ako prvý. Nie sú však nebojácni, vždy ich zaútočí lama a budú nútení utiecť pred ňou.

Skrotenie vlka Edit

Žijú v lesoch. To znamená, že by ste mali hľadať vlkov, kde je veľa stromov. Prvým znakom toho, že v okolí je vlk, je vlna. Ak je ovčia vlna rozptýlená okolo, znamená to, že tu niekto zjedol ovce. Okrem toho sa oplatí počúvať zvuky. Keď k nemu priblížiš, často počuje štekanie alebo zvuky vlka, ktorý triasol vodou. Vlci sú stádové zvieratá, a preto sa v hre len zriedka vidia jednotlivo. Zvyčajne, ak existuje, existuje niekde inde! A pravdepodobne niekoľko.

Ako skrotiť vlka?

Kosti sú potrebné na skrotenie vlka. Kosti sú známe tým, že vypadávajú z kostry. Odporúčam, aby ste so sebou nosili vždy niekoľko tuctov kostí, aby ste vždy mohli krotiť veľké kŕdle. Vlci sa krotia náhodne, keď na ne kliknete pravým tlačidlom myši a ich kosť je v rukách, minú sa na výučbu vlka. Niekedy sa na jedného vlka vynakladá viac ako tucet kostí a niekedy môže trvať iba jednu kosť a vlk je už zakrytý srdiečkami. Srdce, ktoré sa objavia nad vlkom, naznačujú, že vlk je skrotený. Potom, čo môžete rozlíšiť skroteného vlka od divočkého, môžete použiť červený golier. Skotený vlk sa nedrží kostí.

Vlci v Minecraft sú skôr atribútom štýlu hry ako užitočné zviera. Veľmi dobre zapadajú do sveta Minecraftu a pre mnohých spočiatku vyvolávajú búrku pozitívnych emócií. Po niekoľkých hodinách sa však nudia. Ak je vlk divoký, môže byť zasiahnutý a potom zaútočí na vás. Ak zasiahnete vlka iného hráča, zaútočí aj na páchateľa. Krotený vlk má dva režimy. Pravým tlačidlom myši na vlku prepínajte medzi režimami. Prvým režimom je pokojné sedenie. V tomto režime nebude vlk nič robiť, len točiť na jednom mieste a otočiť hlavu. Zatiaľ čo vlk sedí, je vhodné dokončiť ho na miesto, ktoré potrebujete. Niekedy je to užitočné, pretože samotní vlci často padajú do celej medzery, ktorá je okolo, a padnú alebo padnú na vlastnú pascu. Druhým režimom je nasledovať majiteľa. Vlci pobehujú okolo vás a útočia na každého, kto zaútočí. Ale! Vlci neútočia na popínavé rastliny, ani na niekoho, koho vystrelíte z luku. Ak nechcete vyliezť na strmé útesy alebo vyliezť do jaskyne až k láve, môžu sa vlci ukázať ako dobrí pomocníci v bitkách. Ak existujú skaly, potom padnú sami alebo vás tlačia. Tiež s lávou. Dokonca aj vlci veľmi zasahujú, ak vyrúbate stromy alebo niečo staviate, preto je lepšie to robiť bez vlkov.

Ako liečiť vlka? Ak váš vlk kňučí, zostáva mu len veľmi málo životov a treba sa s ním liečiť. Životná úroveň vlka môže byť tiež určená chvostom. Zdravý vlk zdvíha chvost hore, zatiaľ čo zranený udržuje chvost nižšie. Vlci v Minecrafte jedia iba mäso. Rovnako dobre jedia surové aj vyprážané mäso. na kŕmenie vlka stačí vziať do ruky mäso a na vlka stlačiť pravé tlačidlo myši. Ak vynecháte vlka, potom jesť mäso sami. Takže buďte si istí! Vlci sami sa ešte nenaučili jesť mäso. Takže ak ste zabili ošípané a dúfate, že zranený vlk beží a zje mäso, ktoré zostalo z ošípaných, mýlite sa. Vlk žerie iba rukami.

útočný

Po útoku hráča sa stante agresívnym. Ich vlasy sú viac sivé, sú viditeľné tmavé škvrny, chvost rovný. Hlavným rozdielom sú však zlé červené oči. Takí vlci zabijú hráča, kým nezomrie. Iba v tomto prípade sa vrátia do svojho predchádzajúceho stavu. Zaútočia na hráča ako na celú skupinu, aj keď spôsobil škodu iba jednému členovi balenia.

skrotiť

Väčšinou sa nazývajú psy, líšia sa od divých s láskavejšími očami, ako aj s červeným golierom, ktorého farbu je možné zmeniť, ak na vlka dáte farbivo. V takom prípade sa zobrazí tlačidlo „Repaint“.

Aké je použitie skroteného vlka?

Je užitočné zaoberať sa možnosťami skroteného vzhľadu: bude vás môcť kedykoľvek chrániť, bez ohľadu na to, či je v sediacej alebo stojacej polohe. Rozdiel je v tom, že sedavý človek nikdy nezmizne, na rozdiel od chôdze, ktorý môže niekedy zmiznúť, ak sa od neho vzdialite.

U skrotených zvierat je chvost vždy nasmerovaný smerom nahor, nenapádajú králikov, ktorých skrotil ich majiteľ, a neútočí ich Lamas, čo vám umožňuje držať tieto skrotené zvieratá v blízkosti, bez strachu zo života jedného z nich.

Chvost skroteného vlka zmení svoje umiestnenie v závislosti od množstva HP, môžete z neho HP obnoviť, ak ho kŕmite surovým mäsom alebo rybami.

chov

Môžete rozmnožiť, na to stačí nakŕmiť dvoma úplne zdravými vlkmi mäsom, po ktorých sa objaví tretí malý vrch. Jeho rast môžete urýchliť tým, že mu nakŕmite mäso. Každé kŕmenie zníži 10% času rastu.

Takto môžete ľahko vytvoriť vlčiu farmu a získať výtlačok na chov piatich alebo viacerých zvierat. Chov veľkého počtu druhov vás ochráni pred neočakávaným útokom zlých davov, pretože uhryznutie piatimi vlkmi jednoducho zabije každého zombie alebo kostru. Ale oni naozaj neradi útočia na popínavé rastliny, tak sa pokúste zabiť popínavé rastliny, predtým ako vybuchne vedľa vášho vlka, ak ich určite nechcete stratiť.

Za zmienku stojí, že v minecraft je obrovské množstvo koží spojených s vlkmi. Nejedná sa nevyhnutne o kožu z minecraft, môžu to byť kože z iných vesmírov. Spravidla sú takéto kože ťahané chlpatými fanúšikmi. Sú celkom krásne a sú k dispozícii v rôznych variantoch: v slúchadlách, okuliaroch a podobne.

, Existujú tiež kože v oblekoch, ale plnohodnotní vlci vyzerajú oveľa krajšie.

Pin
Send
Share
Send
Send