Užitočné tipy

Technika pletenia háčkovania: majstrovská trieda pre začiatočníkov s fotografickými a video materiálmi

Pin
Send
Share
Send
Send


Nooking je jednou z najzaujímavejších pletacích techník. Používa pletenie a háčkovanie. Táto vlastnosť definuje názov vyšívanie - údenie (z anglického „háčika“ („háčik“) a „pletenie“ (pletenina)). V práci sa okrem toho využíva tuniská technológia. V tomto článku sa podrobne pozrieme na to, ako sa pletenie vykonáva pomocou pletacej techniky.

rysy

Nástroj na takéto vyšívanie vyzerá ako dlhý háčik s okom na konci. Oko prechádza pomocnou niťou alebo rybárskym vlascom, ktoré sa po dokončení každého radu odstránia a prenesú do nasledujúceho radu. V skutočnosti sa pomocná niť používa ako druhá ihla a prvá je háčik.

Po vytvorení vlákna pridajte. nití do oka háčika zbierame obvyklú priadzu pracujúcu s VP. Otočte prácu a pokračujte v tuniskej technológii. Pletená textília sa prenesie na pridanie. vlákno. Po dokončení riadku toto vlákno vytiahneme.

Podrobná master trieda

Pred začatím práce vysúvame pomocný závit cez oko háčika. Jeho dĺžka by mala byť dvojnásobkom šírky pletenej časti.

Zhromažďujeme reťaz pracovného vlákna VP. Z každého očka pletíme 1 očko.

Natiahneme háčik a pridáme. prevlečte všetky slučky.

** Odvrátili sme prvú slučku. odstránime číslo. Zároveň dbáme na to, aby bol pracovný niť umiestnený pred plátnom.

Preneste pracovnú niť na plátno, * zadajte cr. pred pracovnou niťou v nasledujúcej slučke a vytiahnite slučku *. Od * do * opakujeme ďalej.

Pre uľahčenie práce je lepšie pri vstupe do nástroja zdvihnúť slučku zhora, potom ju pretiahnuť cez slučku, zdvihnúť pracovnú niť zhora a pretiahnuť ju späť cez slučku. Na konci radu vytiahnite pracovný závit z predchádzajúceho str. a pretiahnite ju do novej rieky. Pracovné nasadenie.

Koniec pridania. vytiahnite niť z tvárí. p. a potiahnite háčik a ext. vlákno cez slučku. Opakujte od **.

Po zvládnutí základnej techniky môžete začať pliesť zaujímavé vzory. Ponúkame schémy niektorých z nich.

Nukingová technika: video master class

Ak chcete pracovať, musíte sa pripraviť:

 • priadza pozostávajúca z 55% vlny, 45% bavlny, 50 g na 130 m - 250, 300 g,
 • pletací háčik pre pletaciu techniku ​​č. 3,
 • pomocný závit. Jeho dĺžka by mala byť dvojnásobkom šírky pleteniny.

 • osôb. povrch: držíme sa v pamäti. niť do oka háčika, pletené retiazku z VP.

 • 1p.: Extrémne zviera. primárne r. tvorí prvý reťazec prvého p. Z každého nasledujúceho VP sme pletili 1 reťaz. Natiahneme nástroj a pridáme. niť cez všetky p., nechať koniec nite v pet. Rozširujeme prácu
 • 2p .: Odstráňte prvé zviera. riadok (bude to prvá slučka druhého p.), umiestnime pracovnú niť pred plátno. Z nasledujúceho domáceho maznáčika. pletený 1 steh. Zároveň predstavíme nástroj pri práci zľava doprava a potiahneme domáceho maznáčika. zároveň vyzdvihneme otroka. Závit na vrchu.

Tip pre začiatočníkov

Je lepšie uchopiť slučku zhora, keď prechádzate nástrojom cez PTL, vyzdvihneme otroka. Navlečte ho na vrch a pretiahnite ho späť cez PTL.

Na konci rieky. vytiahnite otroka. Vlákno z predchádzajúceho r. a pretiahnite ju do novej rieky. Otočte úplet

 • 3 s .: Odstráňte prvý PTL, pracovný závit je umiestnený za plachtou. Od nasledujúceho Ptl sme pletli 1 Ptl, neustále zavádzajúci nástroj na tváre. strana pletenia sprava doľava a ťahanie PTL. Na konci rieky. ťahať aux. vlákno z predchádzajúceho r. a natiahnite ju na novú rieku.

Ďalej zopakujte 2. a 3. s.

Hustota: 20 ptl na 27,5 p. rovná 10 cm x 10 cm.

Začneme reťazou 85, 97 VP. Berieme do úvahy, že posledný Ptl počiatočnej rieky. a ptl na nástroji tvoria prvý ptl nasledujúceho p.

Vystupujeme na 84, 96 pet. tvárové hl Aby sa zúžil v páse, zmenšujeme z dvoch strán v každej 16. str. od počiatočnej rieky. štyrikrát 1 s.

Na zníženie počtu osôb. riadkov (toto je 3. riadok vzoru) rozširujeme pracovné vlákno o 2. a 3. a predposlednú a 3. z konca slučky. spolu v pároch. Zostáva tu 76, 88 zvierat.

30 cm od počiatočnej rieky. pridať na oboch stranách 1 domáce zviera. a potom v každých 12. str. trikrát pre 1 domáceho maznáčika. podľa vzoru. Za týmto, po prvom a pred extrémnym maznáčikom. pletené z priečneho vlákna predchádzajúceho p. jedno skrížené zviera. Máme celkom 84, 96 ptl.

Po 51, 49 cm od začiatku riadku sa zatvárajú medzery na oboch stranách 3 domáceho maznáčika. a preskočiť každé 2. r. dvakrát za 2 s., raz za 1 s. a potom za každé 4 s. trikrát na 1 p. Stále máme 62, 74 p.

Vo výške 63 cm od začiatku rieky. Vynechávame centrálne 22 ptl pre dizajn krku a každú časť pletíme zvlášť.

Pre hladký rozjazd pozdĺž vnútornej čiary preskočíme v každej druhej rieke. 1krát za 4 s., 1krát za 3 s., 1krát za 2 s., 3krát za 1 s. Na zvyšných 8, 14 s. Plecia pletíme presne do výšky 68 cm. Dokončujeme prácu.

Pletíme ako chrbát, ale s nižšou rolkou. Pre neho vo výške 44 cm od začiatku rieky. preskočte strednú 12 s. V každej časti pozdĺž vnútornej línie robíme redukcie. Vykonávame poklesy v každej 2. p. 1 čas 3 s., 1 čas 2 s., 3 krát 1 s., V každej 4. rieke. 9 krát 1 str.

Okraj produktu pripevníme do kruhu 1 p. Krok RLS a raky (RLS pletíme zľava doprava).

Rozmery: 30 cm x 240 cm.

Aby sme mohli pracovať, potrebujeme:

 • priadza, pozostávajúca zo 63% polyakrylu, 27% vlny, 10% polyamidu, 50 g na 90 m, farba prierezu - 250 g,
 • hák na klepanie č. 6.

 • pletenie vreckoviek niť (jej dĺžka by mala byť asi 70 cm) do oka háčika. Z pracovnej priadze vyrábame reťazec vzduchu. n.

 • 1 str. (l / p): extrémny ptl začiatku r. tvorí prvý ptl prvého p. Z každého ďalšieho vzduchu. p. plette jednu slučku, zavádzajte nástroj do slučky od seba a ťahajte niťou. Náradie a pomocné prostriedky pretiahnite niť cez slučky a časť vlákna ponechajte v PTL. Obraciame sa na prácu
 • 2 str. (l / p): odstránime prvú sériu riadkov (máme prvý ptl z druhého s.). Pracovná niť by mala byť za plachtou. Z nasledujúceho domáceho maznáčika. my pletené jeden Ptl podľa pokynov pre prvé r. a dokončiť str. Náradie a príslušenstvo. pretiahnite niť cez slučky. Ďalej zopakujte 2. s.

Hustota: 10 s. Až 20 s. rovná 10 cm x 10 cm.

Zhromažďujeme 30 zvierat. a pliesť šál s kooking vzorom.

V dĺžke 240 cm od začiatku rieky. zavrieť všetky str.

Rozmery: 35 cm x 40 cm x 35 cm.

Aby sme mohli pracovať, potrebujeme:

 • priadza, 100% bavlna, 50 g na 100 m, ružová - 600 g,
 • rovnaká priadza, zelené, citrónové a mrkvové kvety - každá po 500 g,
 • hák na klepanie č. 6,
 • polovýrobok z penovej gumy 35 cm x 40 cm x 35 cm.

 • vreckovka viazanie: pridávame niť (jej dĺžka by mala byť približne 70 cm) do oka háčika. Z pracovnej priadze vyrábame reťazec vzduchu. n.

 • 1 str. (tváre s.): extrémne zviera. začiatok r. tvorí prvý ptl prvého p. Z každého ďalšieho vzduchu. p. plette jednu slučku, zavlečte háčik do slučky od vás späť a potiahnite niť. Hook a aux. Pretiahnite niť cez slučky a časť vlákna ponechajte v PTL. Obraciame sa na prácu
 • 2 str. (tvárová s.): odstráňte prvú sériu riadku (máme prvé domáce zviera. druhé s.). Pracovná niť by mala byť za plachtou. Z nasledujúceho Ptl sme pletli jeden Ptl podľa opisu pre prvý p. a dokončiť str. Hook a aux. pretiahnite niť cez slučky. Ďalej zopakujte 2. s.

Hustota: 10 s. Až 22 s. rovná 10 cm x 10 cm.

Horné a dolné prvky

Prijímame 36 s. So zelenou priadzou a pletenou technikou šátku používame techniku ​​klepania. Potom každých 10 cm vykonávame rôzne farby priadze, striedavo ružovú, mrkvovú, citrónovú. Pri 40 cm zatvoríme predmet.

Bočné švy. Šiť v hornom prvku. Nasaďte kryt na penový blank a spodný prvok šijeme švom matraca.

Naučte sa krok za krokom novú techniku ​​pletenia pre začiatočníkov

V procese pletenia sa bežne používajú rôzne remeselné výrobky:

 • klasické pletenie
 • háčik,
 • Tuniské umenie.

Produkt reprodukovaný pomocou pletacích ihiel s prednou a nesprávnou slučkou je celkom možné vytvoriť pomocou mimoriadneho háčika. Výrobky získané pomocou tohto výrobku sa teda dajú ľahko zamieňať s rovnakou prácou, ale s pletacími ihlami. Pretože nie predná slučka nie je nesprávna, prakticky sa nelíši od práce pletacích ihiel.

Zariadenie pre túto techniku ​​pletenia obsahuje nielen pletaciu ihlu, ale aj štandardný tuniský háčik. Jeho hlava je v porovnaní so štandardnou verziou mierne ostrejšia a užšia. Oko vyzerá ako šijacia ihla a slúži na navliekanie osnovy.
Zvládnutie tejto techniky vyžaduje určité zručnosti, znalosti a praktické znalosti troch pletacích techník. Samotný proces je dosť neobvyklý. Najprv musíte prejsť cez vlákno alebo rybársku šnúru cez oko a až potom vytočiť štandardné vzduchové slučky. Výsledné pletenie by sa malo prevrátiť a celý princíp práce by sa mal znovu zopakovať s tuniskými slučkami. Plátno, ktoré sa potom stalo, je potrebné preniesť do ďalšieho vlákna. Na konci každého radu musí byť vlákno vytiahnuté a ísť na ďalší riadok. Preto používame ďalšiu priadzu ako druhú pletaciu ihlu, zatiaľ čo háčik sa považuje za prvý.

Výrobky, ktoré boli vyrobené pomocou tejto techniky, sa skutočne líšia. Spravidla sa dobre napínajú, majú určitú ľahkosť a elasticitu.

S pomocou samostatného zariadenia môžete vytvoriť absolútne akékoľvek slučky a prísť s krásnymi vzormi. Môžete dokonca pliesť do kruhu.

Táto metóda sa často používa pri pletení šál, klobúkov a palčiakov. Ako vidíte, jedná sa hlavne o malé predmety.
Pletené výrobky a remeselníci sú schopné pomocou klepania vytvárať jedinečné, šťavnaté a nápadné veci vrátane interiérových predmetov.

Pracovný proces zvyčajne prebieha oveľa rýchlejšie v porovnaní s pletacími ihlami, ale pomalší v porovnaní s použitím háčikov.

Analyzujeme úplet Masterclass pre začiatočníkov

Táto majstrovská trieda obsahuje podrobný popis práce s technikami pletenia pre začiatočníkov až klepanie. Pred začatím práce je potrebné pretiahnuť pomocnú niť cez oko háku pre techniku ​​klepania. Niť by mala byť dvakrát väčšia ako šírka dielu.

Krok 1. Zasuňte pomocný závit do oka háčika na klepanie. Vykonávame reťazec vzduchových slučiek az každej vzduchovej slučky čerpáme 1 slučku.

Krok 2. Potom pretiahneme háčik a pomocný závit cez slučky.

Krok 3. Produkt by sa mal otáčať a prvá slučka nesprávneho riadku musí byť odstránená. Pracovný závit je pred prácou.

Krok 4. Pracovný závit sa musí posunúť späť, * vložte hák pred pracovný závit do ďalšej slučky a vytiahnite slučku, od * pokračujte v opakovaní.
Aby ste ľahšie vstúpili do háčika, musíte zavesiť slučku zhora, potom háčik pretiahnite slučkou, potom uchopte pracovný závit zhora a vytiahnite ho späť cez slučku. Na konci radu vytiahnite pracovný závit z predchádzajúceho radu a roztiahnite ho do nového radu. Obraciame sa na prácu. Ponúkané schémy sú pomerne jednoduché a zrozumiteľné. S nimi sa dokáže vyrovnať ktorákoľvek ihlaňka.

Krok 5. Na konci pomocného závitu potiahnite z predného radu a potiahnite háčik a pomocný závit cez slučky. Zopakujte postup od kroku 3.

Po preštudovaní popisov a pri pohľade na navrhované fotografie môžeme s istotou povedať, že pletenie je technika pletenia, ktorá je pomerne jednoduchá, vrátane práce s pletacími ihlami a háčkovaním. Pri použití tejto techniky nie je potrebné pri pletení prámikov použiť ďalšie pletacie ihly. S pomocou klepanie, môžete pliesť širokú škálu vzorov a ukázať fantáziu, vytvárať zaujímavé kombinácie z nich.

Čo je to?

Nooking je pomerne mladá technika pletenia, ktorá kombinuje schopnosti pletacích ihiel a háčika. Na klepanie potrebujete špeciálny nástroj - hák, ktorý má na konci ihlové oko. obrázok

Táto technika umožňuje pliesť zadnú a prednú slučku pomocou háčika, ktorý pomáha zlepšovať hustotu produktu, ako aj pridať rozmanitosť nudných vzorov.

Výhody?

Ruské ihly objavili klepanie len nedávno. Zatiaľ čo v európskych krajinách bol tento spôsob pletenia už dlho zvládnutý. V poslednej dobe, úžasná technika získala srdce našich pletařiek, poďme na to, prečo to tak veľmi radi klepali?

Táto technika umožňuje kombinovať výhody pletenia a háčkovania

V dôsledku neobvyklého spôsobu pletenia je výrobok hustejší, a preto odolný proti opotrebeniu

Program Nooking vám umožňuje vytvárať úplne nové vzory, takže váš produkt bude určite jedinečný

Táto metóda výrazne znižuje čas pletenia.

Možno, že jedinou nevýhodou v tomto prípade bude zvýšenie spotreby priadze, ale kvalita produktu poteší ihlu viac ako raz!

Teraz sa pokúsime hovoriť viac o samotnej technike:

Na pletenie budete potrebovať: špeciálny háčik s ihlovým okom, priadzu a nylónovú osnovnú niť.

1. Najprv musíte navliecť osnovnú niť do oka, pripevniť posuvný uzol k samotnému háčiku (ako na jednoduchom háku)

2. Ďalej je potrebné vytvoriť reťazec slučiek, ktoré budú základom pre pletenie. Chceme dodať, že dĺžka takého reťazca závisí od veľkosti produktu.

3. Teraz musíte zavesiť slučku najbližšie k háčiku a priadzu pretiahnuť na druhú stranu cez ňu

4. Pokračujte týmto spôsobom v zdvíhaní nasledujúcich slučiek, až kým nie sú hotové.

5. Prevracací hák otočte druhou stranou a „preneste“ všetky slučky do nylonového závitu tak, aby sa z nich háčik uvoľnil.

6. Ak sú všetky slučky na čipke, môžete pletenie začať pomocou nesprávnych a predných slučiek.

7. Pozdĺž celej rady už nakreslených slučiek vytvorte sériu očkovacích slučiek, všetky slučky udržiavajte na háčiku. Akonáhle je zapojených niekoľko slučiek, nylonová šnúra môže byť odstránená z hlavnej rady, mala by byť v druhej rade, to znamená, že druhá rada sa následne „presunie“ do háčika

8. Proces by sa mal opakovať, až kým produkt nedosiahne požadovanú dĺžku.

Čo klope?

Jedná sa o pomerne mladý spôsob pletenia, ktorý kombinuje tri možnosti pre prácu:

Tuniská metóda používa predĺžený nástroj so zarážkou na konci, ako je pletacia ihla. To je nevyhnutné, aby látka nekĺzala, pretože na rozdiel od štandardného pletenia, keď je tuniský, celý produkt je na háčiku.

Namiesto troch nástrojov môžete jeden použiť, pretože sa objavilo klepanie. Technika pletenia umožňuje vykonávať rôzne vzory určené pre háčik aj pletenie.

Čo pliesť

Na prácu v technike klepania potrebujete špeciálny háčik. Nemalo by to byť príliš dlhé, ako tuniské, ale na konci musí mať široké oko, ako ihla. To je potrebné, aby sa do nej vniesol hlavný závit, na ktorom budú odstránené slučky. Ďalším rysom tohto háčika je ostrejšia a užšia hlava.

Hlavná niť by mala byť porovnávaná s farbou produktu a mala by presahovať šírku o polovicu.

Zavesí si do ucha a zacvakne sa tesne za ňu tak, aby sa zväzok nelepil a nezasekol sa vo slučkách. Táto priadza je dôležitým pletacím prvkom v pletení. Háčkovanie, ktorého technika vám umožňuje vytvárať predné a zadné slučky, môže úplne nahradiť tradičný spôsob práce s pletacími ihlami.

Technika klepania prišla z Ameriky, kde sa tento nástroj nazýva úžasnou ihlou pre svoju univerzálnosť. S touto ihlou môžete vytvoriť takmer všetky vzory a nikto nenájde rozdiel medzi prácou vykonanou klepaním alebo klasickým spôsobom.

Nooking: háčkovanie, technika „iluzórneho pletenia“

Hovorí sa tomu ilúzia, pretože keď sa pozriete na niečo takto urobené, vytvorí sa ilúzia, že je pletená. Vzhľad a textúra zodpovedajú iba takej výrobnej metóde.

Zvyčajne pletené pletené malé gizmy, ako sú šály, ponožky a palčiaky. Niektorí ihlanky však vyrábajú týmto spôsobom a pomerne veľké výrobky, napríklad svetre. Pokiaľ ide o hustotu a množstvo priadze, takýto výrobok sa nelíši od analógu vyrobeného na pletacích ihlach a jeho výroba zaberie menej času. Tradičný háčik umožňuje rýchlejšie pletenie, ale spotrebuje viac priadze a výrobok je hustejší (pokiaľ nehovoríme o prelamovaní pletením).

Pracovný proces

Kde začína klopanie? Technika pletenia:

 1. Hlavné vlákno sa vkladá do oka.
 2. Reťazec vzduchových slučiek je nakreslená tak, že zachytávajú kontrastnú niť.
 3. Výrobok sa otočí (to je jeden z rozdielov oproti tuniskému pleteniu, pri ktorom sa práca vykonáva iba na prednej strane).
 4. Slučky umiestnené na hlavnej nite sú pletené, akoby boli na pletacej ihle. Háčik s týmto spôsobom funguje ako druhá pletacia ihla.
 5. Po konci každej rady sa kontrastná niť roztiahne a presunie sa na ďalšiu.

Ako vidíte z opisu, klepanie, ktorého pletenie je pomerne jednoduché, kombinuje prvky pletenia a háčkovania. Pri tejto metóde nie je potrebné používať ďalšie pletacie ihlice pri pletení prámikov. Nooking vám umožňuje pliesť širokú škálu vzorov a vytvárať ich zaujímavé kombinácie. Ak sa pri práci použijú rôzne farby, produkt je veľmi farebný a má zaujímavú textúru.

Na pletenie pomocou techniky klepania sa odporúča zdvihnúť háčik asi o polovicu hrubší, ako sa odporúča pri tradičnom pletení. Ak vám odporúčame používať háčik č. 4 na priadzu, môžete si bezpečne vziať 2.5.

Рукодельницы даже с небольшим опытом вязания могут браться за нукинг. Техника вязания, фото которой уже появилось на просторах интернета, достаточно легка для освоения и дает большой простор для творчества. Пожалуй, единственным ее минусом можно назвать то, что в наших журналах пока не публикуют схемы для вязания именно нукингом. Можно воспользоваться схемами для спиц или создать свою.

Pin
Send
Share
Send
Send