Užitočné tipy

Tip 1: Ako páskové topánky

Pin
Send
Share
Send
Send


S nástupom zlého, daždivého počasia každý začína premýšľať o probléme čistej topánky. Aj keď existuje veľa možností, ako chrániť svoje topánky pred nečistotami a vodou (napríklad nosiť galoše alebo len gumové čižmy a prehodiť topánky v kancelárii), niekedy sme príliš leniví na to, aby sme prišli s niečím, alebo si myslíme, že to nie je tak mokré na mokré topánky. Musím vás však rozrušiť. Kvalitné kožené topánky, ak sa o ne nebudete starať, sa zhoršia po prvej „mokrej“ sezóne a budete musieť zahodiť svoju obľúbenú obuv. Z tohto dôvodu vám v tomto článku povieme, ako si vyčistiť topánky, aby žiarili, a aby ste ich chránili pred znečistením a vodou.

obsah:

Leštidlá na topánky

Na výber sú dva typy lakov na obuv: krém a vosk. To, čo si vyberiete, leštiaci krém alebo len vosk, závisí od toho, koľko leštenej obuvi potrebujete. Krém na topánky dodáva stredne lesk, ale dobre hydratuje pokožku a obnovuje farbu topánky. Majte na pamäti, že ak si vyberiete zafarbený odtieň krému pre svoje farebné kožené topánky, môžete zmeniť farbu topánok, takže pri výbere krému buďte opatrní.

Vosk na topánky zase utrie menšie poškodenie pokožky, oderu a po leštení obuvi poskytne silný lesk. Neupravuje však farbu topánky, pretože vosk sa predáva v prírodnej farbe - béžová.

Pre pravidelnú starostlivosť stále odporúčam používať na topánky kožené topánky so zodpovedajúcimi farbami. Sú s ním menšie problémy a lepšie sa vyrovnajú s ochranou proti vlhkosti.

Leštiaca utierka

Na leštenie topánok je potrebná utierka na leštenie obuvi. Špeciálnu handru na leštenie si môžete kúpiť v obchode s obuvou a súčasne bude fungovať aj obyčajné bavlnené tričko. Všetko, čo musíte urobiť, je zabaliť nejakú látku okolo prstov a vyleštiť si topánky.

Štetec na topánky

Kefa na topánky je hlavným nástrojom, od ktorého nemožno upustiť. Vrelo odporúčam kúpiť kefu s prírodným vlásie. Prečo s vlásie? Faktom je, že takéto vlasy sú dostatočne tuhé, aby kefa normálne čistila topánky a dostatočne mäkká, aby nepoškodila pokožku na topánkach. Dobrý štetec je lacný a trvá mnoho rokov. Nepoužívajte šetriť.

Krok 2. Čistenie od prachu a nečistôt

Pripravte handru a utrite celý povrch kufra od nečistôt a prachu. Ak je príliš veľa nečistôt alebo ak sa zasekne na ťažko prístupných miestach, použite malú kefu s rukoväťou alebo starú zubnú kefku. Ak je povrch topánky veľmi znečistený, navlhčite kúsok látky a prejdite cez neho, aby ste určite odstránili všetky nečistoty. Predtým, ako budete pokračovať v ďalšom kroku, nechajte topánku zaschnúť asi 10 minút a nakoniec skontrolujte dvojicu, ak sa všetky nečistoty odstránili.

Krok 3. Naneste leštidlo na topánky

Na topánku naneste leštidlo v množstve dostatočnom na ošetrenie celého povrchu. Krém votrite krúživým pohybom, vďaka čomu sa krém lepšie vstrebe do povrchu pokožky a rovnomerne rozloží krém na topánku. Ak je to potrebné, naneste ďalší lak na topánky, kým nedokončíte ošetrenie celého povrchu a nezmizne. Nezabudnite na malú kefu a použite ju na šírenie krému na ťažko prístupných miestach. Nechajte krém namočiť a zaschnúť asi 10 minút.

Krok 4. Leštenie topánok

Vezmite pripravenú kefu na vlásie a vyleštite topánky pohybom kefy zo strany na stranu ostrými pohybmi. Topánky začnú trochu svietiť.

Vezmite leštiacu handričku a kvapnite trochu vody na topánky (stačí ju namočiť do vody). V kruhovom pohybe vyleštite svoje topánky, aby žiarili, a ak je to potrebné, tlmte handru. Pamätajte na to, že príliš veľa vody nie je potrebné, stačí iba vlhká handrička, aby z nej nekvapkala voda.

Krok 3. Záverečné vyleštenie obuvi

Navlhčite handru vodou, omotajte ju okolo dvoch prstov (prostredníka a ukazováka) a krúživým pohybom nechajte topánky žiariť.

Čas, ktorý strávite na takomto topánku na topánky, bude približne 3 - 4 minúty, aj keď takáto výslovná možnosť chráni vašu obuv pred nepriaznivým počasím a spôsobí, že budete vyzerať dobre.

Tipy na starostlivosť o topánky

  • Ak ste topánky zničili soľou, ktorá sa v zime posypala ulicami, zoberte pohár teplej vody a pridajte lyžičku stolového octu (koncentrát, neriedený 6%). Pred čistením topánok navlhčite bavlnenú handru octom a naneste na soľné škvrny.
  • Používajte drevené vzpery topánok, ktoré počas skladovania v lete nedovoľujú pokrčeniu topánok a umožňujú, aby topánky „dýchali“.
  • Vždy noste obuv so lyžičkou (topánka). Šetríte pätu svojej obuvi a neporušujete jej integritu.
  • Ak sú vaše topánky suché a ošúchané, kúpte si pre svoje topánky dobrý kondicionér a vráťte ich do normálneho vzhľadu.

To je asi všetko. Som si istý, že teraz by nemali existovať ťažkosti pre mužov, a budú vedieť, ako čistiť svoje topánky a najmä svoje topánky. Želám všetkým, aby si mnoho rokov uchovávali svoju obľúbenú obuv a vyzerali dobre v očiach ľudí okolo vás. Veľa šťastia

Pin
Send
Share
Send
Send