Užitočné tipy

Stretnutie hostí na svadbe

Pin
Send
Share
Send
Send


Svadobný deň novomanželov sa považuje za najvýznamnejšiu a nezabudnuteľnú udalosť. Nevesta a ženích pozývajú na oslavu svojich príbuzných, blízkych priateľov, spolupracovníkov a susedov. Títo ľudia nie sú vždy oboznámení.

Aby pozvali hostí svadobnej oslavy, aby boli zábavní a zaujímaví, pozývajú špecialistu, ktorý je schopný pomocou zábavných súťaží zjednotiť všetkých hostí svadby a vytvoriť dobrú náladu pre všetkých účastníkov svadby.

Scenár pre hriankovača v bodoch

Novomanželia spolu s organizátorom vopred pripravia originálny a zaujímavý svadobný scenár pre hriankovača.

Veselá a hlučná svadobná oslava s vtipnými vtipmi, zaujímavé súťaže dodajú úžasnú náladu a zanechajú najlepšie a najpozitívnejšie spomienky pre účastníkov svadby.

V súlade so všeobecne prijatými normami pre svadobné udalosti hostiteľ vypracuje podrobný plán svadobnej udalosti.

Hlavné komponenty svadobného scenára sa skladajú z niekoľkých častí:

 1. Slávnostné stretnutie svadobného sprievodu nevesty a ženícha.
 2. Zoznámenie s pozvanými hosťami.
 3. Prezentácia svadobných darov novomanželov.
 4. Blahoželáme novomanželom za oslavu hostí.
 5. Pozvanie hostí na svadobný stôl.
 6. Úvodné poznámky hostiteľa a naplnenie pohárov.
 7. Prvé toasty a začiatok slávnostnej hostiny.
 8. Gratulujeme rodičom, blízkym príbuzným, priateľom.
 9. Prvý valčík novomanželov.
 10. Zábavné herné súťaže, tanečné a spevácke súťaže.
 11. Rituál so svadobnou kyticou nevesty.
 12. Rezanie sladkého dezertu - svadobného tortu.
 13. Záverečná časť: osvetlenie rodinného krbu, spustenie čínskych lucerien svadobnou sviečkou.

Zahrnutie niekoľkých malých divadelných humorných scén do svadobného scenára, v ktorom sa zúčastnia hostia svadobnej akcie, bude zvláštnym vrcholom sviatku, výrazne ozdobí svadbu a urobí ju skutočne nezabudnuteľnou.

V arzenáli prednášajúceho by sa malo počas prestávok súťažného programu uvádzať veľké množstvo vtipných básní a skvelých humorných textov.

Profesionálny hostiteľ musí mať dobré organizačné schopnosti a bude schopný viesť svadbu podľa vopred stanoveného scenára.

Slová vodcu na svadbe

Svadobné móda určuje svoje vlastné pravidlá pre svadobné udalosti. Objavilo sa veľa tematických, farebných svadobných udalostí, ale klasická svadba stále zostáva v trende.

Podľa zavedenej tradície klasických svadieb po slávnostnej svadbe sa novomanželia chystajú na prechádzku na fotografovanie. Po dokončení svadobný sprievod prichádza na miesto svadobnej hostiny. Od tejto chvíle preberá ďalšie usporiadanie svadobnej hostiny profesionálny hostiteľ - hostiteľ.

Podľa tradície hostiteľ pred začatím svadobnej hostiny hovorí: „Drahá nevesta a ženích! Vítame vás a blahoželáme vám k uzavretiu zákonného manželstva. Zhromaždilo sa veľa hostí, aby sa podelili o vašu dovolenku a zablahoželali. Medzi nimi sú vaši rodičia, ktorí sú právom považovaní za najbližších a drahých. ““ Po týchto slovách novomanželia idú k svojim rodičom pozdĺž zvláštnej obývacej chodby, kde sú posypaní farebnými voňavými okvetnými lístkami ruží.

Podľa zvyku musia rodičia pri dverách svadobnej haly stretnúť novomanželov s chlebom a soľou na vyšívanom uteráku.

Mamičky a oteckovia sú prví, ktorí zablahoželali svojim už dospelým deťom, mladým manželom k uzavretiu manželstva a ponúkli, že si z každej strany zahryznú svadobnú tortu.

Je tu populárne znamenie: jeden z mladých dostane väčší kus, bude hlavou manželského zväzku, Hostiteľ pokračuje: „Uctievajte svojich rodičov pri nohách po všetky tie roky, že vás obklopili svojou rodičovskou láskou, zahrievajú vás srdcom svojho srdca, starajú sa o vás a chránia vás pred každodennými nešťastiami.

Teraz vám žehnajú a prajeme vám šťastný a šťastný spoločný život! “ Po týchto slovách nevesta a ženích prichádzajú k rodičom a dostávajú požehnanie. V ortodoxných rodinách počas tohto starodávneho rituálu matky novomanželiek držia v rukách cirkevné ikony svätých a krstia svojich mladých manželov.

Na konci tohto obradu novomanželia prechádzajú do priestorov banketovej haly.

Podľa zavedenej tradície sú pozvaní hostia počas priechodu posypaní pšeničnými zrnami, sladkosťami a maličkosťami peňazí. Príbuzní a hostia, sledujúci mladých, chodia do priestorov svadobnej hostiny a posadia sa pri svadobných stoloch.

Toastmaster prednesie úvodný prejav:

Ako sa zúčastniť hier a súťaží

Hriankovač pokračuje v svadbe s krásnym prianím pre mladých:

Po týchto slovách sa nevesta a ženích pobozká. Svadobná hostina začína.

Hostiteľ po chvíli ponúka rodičom nevesty a ženícha prípitok: „V taký úžasný deň slávnostnej udalosti v živote našich drahých novomanželov zdvihnite okuliare na počesť novomanželských rodičov a poďakujte im za výchovu takých úžasných detí, ktoré vytvorili krásnu rodinu. pár “a dáva slovo rodičom nevesty a ženícha.

Po prvom sviatku je na rade zábavný a herný program.

 • Prvá súťaž „Happy Myšlienky“ sa začína slovami hostiteľa: „Vážení hostia! Všetkým novomanželom prajeme veľa šťastia. Čo to však znamená pre nevestu a ženícha - teraz to zistíme. “ Na hlavu ženícha je položená originálna chladná čelenka a po tejto akcii svadobný organizátor hovorí: „Teraz má mladý muž na hlave telepatický prístroj, pomocou ktorého si môžete prečítať tie najtajnejšie myšlienky“. A obrátiac sa na ženícha sa pýta: „Čo pre teba znamená slovo šťastie?“ V reakcii na to znie hudobná skladba „Oženim sa, aké otázky môžu existovať“. Podľa ženícha sa navrhuje vyskúšať klobúk pre ostatných svadobných hostí. Existuje veľa možností pre humorné hudobné odpovede.
 • Súťaž „Určenie pohlavia prvého dieťaťa mladej rodiny“. Vedúci odovzdá polovicu kapusty hlavu nevesty a ženícha. Vo vnútri kapusty sú poznámky „Chlapec“ a „Dievča“. Toastmaster navrhuje nájsť poznámku a ten, kto ju najprv nájde a nahlas prečíta, bude taký rod s prvorodenými. Kým novomanželia nadšene prechádzajú kapustou, hostiteľ hovorí: „Takí dospelí, ale hľadajú kapustu v kapustách!“ Nie sú tam žiadne deti! “ Potom sa nevesty a ženích ponúkne niekoľko uzavretých škatúľ s ružovými a modrými figurínami.

Po prvých súťažiach vás manažér svadobnej hostiny pozýva naplniť svoje poháre a nadišiel čas pre tanečný program.

Toastmaster oznamuje prvý tanec. Podľa zavedenej tradície tancujú ako nevesta a ženích. Môže to byť klasický valčík alebo obyčajný pomalý tanec, v ktorom nevesta a ženích pomaly tancujú v tanci na krásnu hudobnú skladbu.

Hostiteľ hovorí: „Pozrite sa na našu krásnu mladú manželku!“ Nádhernú snehovobiele šaty, symbol čistoty a nežnosti, zdobia našu krásnu nevestu. Pozrite sa, ako šťastná a žiarivá sa pozerá na svojho milovaného, ​​na svojho vyvoleného.

Keby existovala možnosť nahliadnuť do jej srdca, ktoré preteká láskou, bolo by to možné presvedčiť: v ňom sa usadilo nesmierne šťastie. Prajeme vám, mladé, nekonečné šťastie a nekonečnú lásku! “

V súčasnosti je zvyčajný svadobný pomalý tanec nahradený striedaním rýchlych, rytmických a pomalých, plynulých hudobných skladieb, ktoré sprevádzajú novomanželia.

Nevesta a ženích pripravia tanečné číslo vopred, nacvičujú sa tak, aby sa na svadobný tanec mladých ľudí zmenil na skutočné veľkolepé predstavenie.

Po tanci mladých hostiteľov pozýva hostiteľ všetkých svadobných hostí na tanečný parket. Počas tanečnej prestávky hostiteľ pozýva všetkých hostí, aby sa zúčastnili na ďalšom zábavnom súťažnom programe.

 1. Konkurencia pre budúcich otcov „No, zmeň ma, oci, plienky.“ K súťaži sú pozvaní ženích a niekoľko ďalších účastníkov pozvaných mužských hostí. Vyzývame ich, aby rýchlo a efektívne vymenili plienky za bábiky pre bábätká. Navrhuje sa vyhodnotiť výsledok obväzových plienok pre už držanú mladú matku spomedzi pozvaných hostí. Bábika pre bábiku je na verejnosti vystavená pre všetkých hostí svadby na improvizovanom „trávniku pred budúcim domom“.
 2. Súťaž o budúcu mamu „Zviaž ma, mami, krásny luk.“ Súťažiaci vrátane nevesty sú vyzvaní, aby priviazali krásny luk vyrobený zo svetlých hodvábnych stužiek k bábikám s dlhými vlasmi. Ktorého luku bude najroztomilejší, je vyhlásený za víťaza súťaže. Bábika nevesty sa pýši miestom na „prednom trávniku“ vedľa detskej bábiky ženícha. Je to dobrý nápad dať si bábiku do rúk ako brat a sestra.
 3. Motocyklová súťaž „Zostavte si svoje vysnívané auto“. Z rôznych častí automobilového konštruktora typu Lego sa ženích, tchán, tchán pripravujú na zostavenie vlastného exkluzívneho modelu superšportu. Zostavený stroj musí byť pomenovaný a verejnosti predložený na vyhodnotenie výsledku montáže. Výherca je vybraný s hlasným potleskom. Zostavené modely automobilov sú inštalované v provizórnej flotile „na prednom trávniku“.

Dokončuje sériu svadobných súťaží fotografiami mladých manželov na pozadí „trávnika“ ich budúceho domova. “

Po prvej časti herných mobilných súťaží hostiteľ pozýva novomanželov, aby sa vrátili na svadobný stôl a naplnili okuliare na počesť mladých.

Potom - pokračovanie súťaží za účasti všetkých hostí svadby.

 • Zábavná súťaž „Nájdite svoje oblečenie“. Najlepšie je pozvať mužov, aby sa zúčastnili tejto súťaže, pretože ženy môžu poškodiť vlasy, líčidlá a pri zmene oblečenia sa zdráhajú obliekať sa do oblečenia niekoho iného. Tamada ponúka účastníkom niekoľko sád dámskeho oblečenia veľkých veľkostí: sukne, šaty, blúzky, klobúky, šály, kabelky, šatky, Topánky nemusia byť ponúkané, muži v čižmách a dámske oblečenie budú vyzerať oveľa zábavnejšie. Všetky odevy sú zmiešané v jednej zásuvke a súťažiaci sú vyzvaní, aby vyzdvihli a obliekli sa do dámskeho oblečenia za pár minút. Po výmene oblečenia sa začína módna ukážka, kde oblečenými mužmi sú modely. Aby bola súťaž zábavnejšia, mužom je ponúkaný koketný fanúšik.
 • Súťaž "Manželský pár". Na účasť v súťaži pozýva hostiteľ niekoľko párov, v ktorých ponúka jeden zo zúčastnených na pásku so zaviazanými očami a ponuku uhádnuť svojho manžela za ruku alebo jeho manželku za nohu.
 • Tanečná súťaž „Najzvodnejší muž“. Takáto súťaž sa najlepšie uskutoční v druhej polovici svadby, keď sa atmosféra svadobnej oslavy už stala celkom zábavnou a uvoľnenou. Pretekári muža musia vykonať rytmický tanec pred vybranou „porotou“ žien. Aby bola súťaž zábavná a zábavná, odporúča sa zvoliť zábavný hudobný sprievod, napríklad „Tanec malých káčat“ alebo detskú pieseň „Kuracie, kuracie, moje mláďatá“.
 • Súťaž „Kúzlo mužov“. Súťaž je sprevádzaná pomaly krásnou melódiou, na ktorú sú súťažiaci pozvaní k tancu pomaly krásneho „Pánskeho šarmu tanca“ a kompetentná „porota“ mužov sa musí rozhodnúť, ktorý z tanečníkov je „Najkrajší a najatraktívnejší“.
 • Končí sa súťažný program „Fortune-telling“, ktorý organizátor ponúka hosťom, aby sa čo najviac túžili a pripravili krásne hravé alebo romantické pozitívne odpovede z krásnej skrinky.

Koniec svadby

Záverečná časť svadby obsahuje krásny svadobný obrad s názvom „Osvetlenie krbu“.

Hostiteľ pozýva matky nevesty a ženícha nasledujúcimi slovami: „Slávnostný okamih sa končí na slávnostnú svadobnú oslavu na počesť mladých manželov.

Drahé matky, aby ste splnili najzodpovednejšiu misiu, musíte svojim deťom odovzdať časť svojho domu. Keďže slnečné svetlo slúži ako zdroj života na Zemi, rodinný dom sa považuje za centrum šťastnej rodiny.

"Navrhujem, aby matky nevesty a ženícha dali svojim milovaným deťom rodinný krb a zapálili svadobnú sviečku."

Po zapálení sviečok majster obradov vyhlási:

"Pozri drahí priatelia!" Oheň svadobného krbu sa rozžiaril! Teraz bude slúžiť ako ochranný symbol mladej rodiny a pripomína, milí novomanželia, že tu sa nachádza ohnisko.

Na začiatku života, každý z vás k zajtra kráčal sám, prekonal životné ťažkosti a radoval sa z jeho víťazstiev. Teraz máte jednu životnú cestu pre dvoch, budete ňou chodiť, pomáhať si navzájom v ťažkých časoch života a radovať sa z vášho šťastia spolu.

Táto cesta bude spočiatku vyzerať ako úzka cesta, po narodení vašich detí sa táto cesta rozšíri a zjemní. A bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, cesta určite povedie k príjemnému teplu krbu. Sviečky umiestnené v blízkosti rodinného krbu sú svetlom v oknách vašich priateľov a príbuzných, ktorí s vami budú vždy zdieľať radosť a pomôžu vám vydržať útrapy života s poctou.

Všetci vaši hostia si želajú dobrú cestu k rodinnej pohode! “

Po týchto slovách zaznie pozvanie na posledný tradičný tanec nevesty a ženícha.

Toto video obsahuje niekoľko zábavných súťaží o váš scenár:

Pri organizovaní svadobnej hostiny musí mať profesionálny hostiteľ skvelý zmysel pre humor a takt, aby bola svadba zábavná a dôstojná bez akýchkoľvek nepríjemných okamihov. Hostia rôzneho veku sa stretávajú na svadbe, a preto záleží na hostiteľovi a jeho organizačných schopnostiach, aby svadobné oslavy nepresiahli hranice slušnosti a hostia si ich pamätajú ako najzaujímavejšie. A čo si myslíte: je možné usporiadať svadbu podľa vopred stanoveného scenára alebo nie?

Ako reprezentovať hostí na svadbe?

Spravidla je to zverené vodcovi. Aby si nezamieňal mená a mohol stručne charakterizovať každého z účastníkov oslavy, musíte mu vopred dať zoznam pozvaných s uvedením, kto sú novomanželia, as ďalšími informáciami, napríklad o ich povolaní, osobných vlastnostiach, preferenciách a záľubách.

Zastúpenie prítomných na svadbe na začiatku oslavy zvyčajne začína nevesta a ženích, potom zastupujú ich rodičov a ďalších blízkych príbuzných. Potom príde na rad svedok a svedok, a potom všetci pozvaní: družičky a priatelia ženícha, ich kolegov, spolužiakov atď.

Blízki príbuzní novomanželov (rodičia, starí rodičia, krstní rodičia) a iní čestní hostia, napríklad vyšší úradníci alebo vedúci podniku, v ktorom pracuje nevesta a ženích, sú najlepšie zastúpení podľa etikety, tj s uvedením ich mien a patronymie, povolania atď. n.

Ak niekto prišiel s manželom / manželkou, malo by sa jeho meno uviesť ihneď po uvedení osoby na trh.

Je lepšie predstaviť mladších príbuzných (bratov, sestry, deti), svedkov, blízkych priateľov neformálne s podielom humoru, pretože svadba nie je výrobným stretnutím, ale veselým sviatkom.

Pokúste sa vytvoriť zoznam pre hostiteľa tak, aby celý svadobný rituál predstavenia hostí trval viac ako 15 minút. Ak je veľa hostí, bude vhodné ich zastupovať v skupinách, napríklad „priatelia ženícha“, „príbuzní nevesty“ atď.

Malo by sa tiež pamätať na to, že aj keď sa uskutočnilo oboznámenie hostí, keby bolo na svadbu pozvaných 50 - 60 osôb alebo viac, bolo by pre nich ťažké pamätať si mená všetkých zhromaždených. Preto sa oplatí ich navzájom predstaviť aj na začiatku sviatku, ale už v ľubovoľnom poradí.

Aký iný by mohol byť scenár stretnutia hostí na svadbe?

Aby na svadbe predstavenie hostí nevyzeralo príliš formálne, môžete ho poraziť ako súťaž alebo hru. Napríklad požiadajte všetkých hostí s menom s písmenom „A“, aby sa postavili a pomenovali ich mená. Ďalej môžete požiadať všetky panny, aby sa postavili podľa horoskopu, potom - „majitelia zelených očí“ atď.

Ďalšia možnosť: hostia sa stanú v kruhu a tancujú na hudbu. Keď melódia utichne, všetci sa zoznámia s tým, kto je proti.

Môžete tiež usporiadať aukciu na zoznamovanie, keď hostia dostanú lístky na lotérie, karty alebo perníkové srdcia s poznámkami, ktoré sú súčasťou básne. Každý bude musieť nájsť spriazneného duše, teda hosťa, na ktorého pohľadnici je napísaná druhá časť textu, a spoznať ho.

Je možné zoznámiť príbuzných a priateľov novomanželov na svadbe originálnym spôsobom tým, že každému hosťovi poskytne komiksový popis? Это можно сделать в стихах или прозе.

Родителей молодоженов можно представить так:

Мама невесты:
Идеальная мама, мудрая, красивая, приветливая, добрая, ласковая, жизнерадостная, трудолюбивая. Настоящая берегиня семейного очага.

Мать жениха:
Мама, хозяйка, жена, каких мало.
Она улыбнется – и солнышко встало.
В глазах ее радость, а в сердце любовь,
Stretávame sa - naša svokra.

Ďalšia možnosť prezentácie mama nevesty alebo ženícha:
Najbližšie, najdrahšie a najstarostlivejšie
Kto na Zemi? No, samozrejme, mami!

Otec nevesty alebo ženícha:
(Meno) je stelesnením spravodlivosti, pokoja, trpezlivosti, lásky a starostlivosti, ideálneho manžela a otca. Skutočná hlava rodiny!

prarodičia:
Z ich starostlivosti, srdca sa náš svet stáva láskavejším,
Vitajte prarodičia čoskoro.

sestra:
Vždy vám pomôže
Bude s vami zdieľať sto protivenstiev
Pamätajte si ju v radostných minútach
8. marca alebo nový rok.
A od vás nepotrebuje viac ...
Sestra je rada, že vám teraz chcem zablahoželať.

brat:
Pôvodná krv. Každý o tom počul.
To je pripomenuté, známe, hovorené.
So silnejšou rodinou ste dôležitejší a vyšší
Najmä vtedy, keď brat vášho brata ...
Ste pripravení dať bratovi slovo,
Aby som ti mohol zablahoželať s láskou.

Sestry a bratia:
Bez nich by vaše šťastie nebolo úplné.
Potlesk sestrám a bratom nevesty a ženícha.

Strýci a tety:
Nie pre slávu, česť
Novomanželia budú stáť strýci!
A my to nevadí
Kohl novomanželia stoja tety!

Svedok a svedok:
Nechajte ich, aby si ich všimli
Založená rodina svedkov!

svedok:
Zrazu sa nestal svedkom -
Je to jednoducho najbližší priateľ!
Nie som zvyknutý byť druhým v živote,
Ale teraz prvý je iba ženích.

svedok:
Je krásna - nie je žiadna chyba.
Prechádzate celou zemeguľou
Taký božský úsmev
Nikde inde nenájdete.
Okrem nej - všetci vieme -
Priateľka je najlepšia nevesta.

družičky:
Kto povedal, že neexistuje priateľstvo žien? Je to také šťastie, že sa s priateľom rozprávam pol dňa a dvadsať minút po rozchode jej zavolajte: „Počúvaj, zabudla som ti povedať ...“ Múdre ženy, krásky, komici a aktivisti sú družičky ...

Rodinní priatelia:
Vznešené zhromaždenie,
Opýtam sa znova na chvíľu!
V ďalšom programe mám -
Rodiny sú dlhoroční priatelia!

Ďalším spôsobom, ako sa hostia môžu predstaviť na svadbe, je pomenovanie ich mien a ich stručný opis, keď novomanželom zablahoželať a odovzdať im dary.

***
A teraz toast bude doručený blízkym priateľom a svedkom ženícha - (meno).

***
Brat ženícha nie je ani zďaleka jednoduchý
Požiadajte ho, aby nám povedal prípitok.

***
Kto krokuje po sebe?
Toto je skupina babičiek!
No tak, babičky, vstaň
Želám vám veľa šťastia!
A tak ďalej. D.

Ako vidíte, existuje veľa spôsobov, ako predstaviť hostí počas svadby. Ak sa tak stane v jeho pôvodnej podobe, bude pre prítomných ľahšie zapamätať si neznáme tváre.

Zostáva nám pripomenúť, že každý z hostí by sa mal počas tejto dovolenky cítiť pohodlne. Preto sa pokúste počas komiksovej show predviesť takt, aby neurazili žiadneho z hostí pozvaných na svadbu.

Pin
Send
Share
Send
Send