Užitočné tipy

Ako sa prestať zamilovať do nesprávnych mužov?

Pin
Send
Share
Send
Send


Spoluautorom tohto článku je Tasha Rube, LMSW. Tasha Roubaix je licencovaná MSc od Missouri. V roku 2014 získal magisterský titul na University of Missouri.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 16. Zoznam týchto zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Keď sa človek snaží po upokojení morálne upokojiť alebo sa jednoducho dostať z minulého vzťahu, niekedy príde čas, keď sa človek jednoducho nechce zamilovať. Ak je to váš prípad, existuje spôsob, ako sa naučiť ovládať svoje pocity. To možno dosiahnuť tak, že sa na seba nejaký čas sústredíte a načrtnete pre seba plán, ktorý vám pomôže nestratiť hlavu z toho, že sa zaľúbite. Okrem toho vám pomôže zamyslieť sa nad dôvodmi, prečo sa nechcete zamilovať, takže nakoniec sa vám podarí prerušiť starý bolestivý vzťah.

Ako prestať zamilovať sa do každého

Láska sa môže zmeniť na liek. Snažíme sa to znova vyskúšať, často sa zároveň dostávame bližšie k tým, ktorí manipulujú s našimi potrebami.

Ako prelomiť začarovaný kruh?

  • Premýšľať o sebaúcte. Pri snahe byť s osobou, ktorá je ľahostajná za každú cenu, strácame sebaúctu. Uvedomenie si toho je ťažké, preto psychika vyvolá veľa ospravedlnení pre takéto spojenie. Sebaúcta vám umožní spoľahnúť sa predovšetkým na seba a nehľadať podporu u inej osoby.
  • Obnovte zdroje. Emocionálne vyčerpanie sme stratili záujem o ďalšie aspekty života. Partner, ktorý miluje a prijíma, dáva silu a nebojácnosť, aby sa pohol vpred. Ten, kto znehodnocuje naše pocity, berie našu silu.
  • Zbavte sa role obete. Nachádzame sa v psychologickom podriadení človeka, ktorý si nás necení. Zamyslite sa nad tým, ako vám môže pomôcť pasívna rola. Možno takto sa snažíte zbaviť zodpovednosti za svoj vlastný život?

Ako sa zamilovať do vlastníckych práv

Sigmund Freud považoval príťažlivosť rodiča opačného pohlavia za prototyp všetkých, ktorí sa zamilovali. V celej rodine toto číslo nie je vždy zadarmo.

„Zážitok z detstva o súťažení s rodičom ich pohlavia môže v dospelosti pridať lásku k milostnému trojuholníku,“ vysvetľuje analytik Jungian Lev Khegay. - Poraziť súpera nie je o nič menej dôležité, ako dosiahnuť predmet lásky. Z tohto hľadiska vyvoláva výber neslobodných partnerov silnejšie pocity. “

Ako prelomiť začarovaný kruh?

„Musíte si čestne odpovedať na otázku: ste pripravení na skutočnú konvergenciu? - ponúka Marina Meaus. - Čo vás vedie k vzťahom, v ktorých nie je možná úplná prítomnosť milovaného človeka? Možno v rodičovskej rodine ste videli nielen lásku a starostlivosť, ale aj veľa vzájomných tvrdení, podráždenia. V takom prípade vám umožňuje komunikácia s neslobodným partnerom nechať dvere otvorené. ““

Zamerať sa na seba

Tí, ktorí sa zaujímajú o to, ako sa prestať zamilovať, by sa mali viac sústrediť na seba a sústrediť sa na seba. Môžete všetkým povedať, že teraz už nechcete mať vzťah. Ak vás niekto má rád, povedzte tejto osobe (alebo ľuďom), že chcete byť v tejto chvíli priateľmi a nič viac.

Ako prestať zamilovať sa do dievčat? Just. Svoju energiu musíte presmerovať na iný kanál. Napríklad, urobte veci. Ak chcete dosiahnuť úspech vo svojej práci, zamerajte sa na kariéru. Ak chcete dosiahnuť niečo iné, zamerajte sa na to. Môžete si vytvoriť dosku pre špeciálne priania. Na tom určte svoje ciele a odstráňte všetko, čo súvisí s láskou a vzťahmi. Ďalej si urobte jasný plán svojich krokov, aby ste dosiahli, čo chcete. Takže sa môžete zamerať na svoje ciele.

Nezabudnite, že nadmerné odhodlanie môže poškodiť váš vzťah s ostatnými. Preto nezabudnite na príbuzných a priateľov. Nájdite aspoň nejaký čas na rozhovor s nimi.

Vzdelávajte sa

Ak sa chcete zbaviť emocionálnych pocitov, začnite sa starať o svoje zdravie. Čo tento pojem obsahuje? Starať sa o seba znamená správnu výživu, dobrý odpočinok, pravidelné cvičenie, čas, ktorý venujete svojim obľúbeným činnostiam.

Zamilujte sa do seba

Ako prestať zamilovať sa do mužov? Je to dosť jednoduché. Musíte sa milovať. Ľudia niekedy rýchlo vstúpia do vzťahu, pretože sa nepovažujú za atraktívneho. Ak venujete dostatok pozornosti sebe, všetko sa zmení k lepšiemu vo vašom živote. Denne si pamätajte, že ste dobrý človek, že máte veľa cností. Môžete sa tiež rozmaznávať pozvaním niekoho do reštaurácie alebo kina na film. Vždy sa oddávajte komplimentom a darom. Ukážte všetkým, ako sa milujete. Takto sa vás bude vzťahovať zvyšok.

Choď preč od človeka

Ako prestať zamilovať a ako sa vysporiadať s vašimi pocitmi, ak už vznikli?

Choďte trochu ďalej od osoby, ktorá sa vám páči. To znamená, že skracujte čas sám so sebou na minimum. Ak sa ho pokúsite pozvať na osobné stretnutie, ponúknite zhromaždenie v dave s priateľmi.

Problémy vo vzťahoch

Ako sa prestať zamilovať? Ako sa vyhnúť vzťahom a problémom, ktoré sa v nich vyskytujú? Je vhodné zvážiť riešenie týchto problémov. Koniec koncov, kvôli nim chce osoba samozrejme údajných partnerov odraziť. Pokúste sa zistiť, čo vedie k vašej túžbe vzdať sa vzťahov. Je možné, že sa bojíte, že vás zradí.

Návyky vo vzťahu. Možno by ste ich mali zmeniť?

Premýšľajte o tom, možno vo vzťahu, ktorý dáte veľa, ale za to nič nedostanete. Možno to je dôvod, prečo sa nechcete zamilovať, budovať vzťahy. Premýšľajte o minulých skúsenostiach, vyvodzujte závery. Kultivujte zvyky, ktoré môžu v budúcnosti zlepšiť váš vzťah. Je možné, že sa musíte zoznámiť so vzťahmi, ktoré nie sú v bare alebo nočnom živote, ale v parku alebo záujmovom klube.

Iný typ ľudí

Už sme prišli na to, ako sa prestať zamilovať do ľudí. Teraz sa pokúsime nájsť riešenie problému. Napríklad ste sa zamilovali do ľudí rovnakého typu. Je možné, že nemôžu byť vo vzťahu, nemôžu ich budovať. Je vhodné uprednostniť iný typ. Čo keď potom môžete budovať vzťahy, ktoré vám prinesú väčšinou pozitívne emócie.

Môže sa napríklad stať, že si sa skôr zamiloval do takéhoto „zlého“, teraz uprednostňujete romantickejšiu a konzervatívnejšiu osobu. Jednotlivci, ktorí strácajú svoju silu, si nebudú môcť vybudovať plnohodnotný vzťah.

Neponáhľajte sa!

Ak ste jedným z tých ľudí, ktorí sa za týždeň môžu zamilovať, je možné, že tento vzťah ovplyvňuje vzťahy. Pokúste sa to urobiť pomalšie, dajte si navzájom viac času, aby ste zistili, či ste vôbec kompatibilní so zamýšľaným partnerom. Nemusíte sa okamžite vidieť, stačí pár stretnutí týždenne. O sexe na prvom rande tiež nestojí za to premýšľať. Dajte si čas na to, aby ste sa priblížili k svojmu partnerovi, a až potom s ním uzavrite intímny vzťah.

Zabudnite na obavy

Všetky obavy sa musia zvíťaziť. Ak sa bojíte vzťahov, náklonnosti, potom ich jediným istým spôsobom, ako ich poraziť, je čeliť im. Napríklad, ak sa obávate, že v záujme lásky sa budete musieť vzdať svojich cieľov a túžob, musíte najskôr zistiť, aké dôležité sú pre potenciálneho partnera. Okrem toho, na samom začiatku vzťahu je potrebné uprednostniť. Potom si môžete udržať svoje ciele, aj keď ste vo vzťahu.

Poraďte sa s psychológom

Tí, ktorí sa obávajú, ako sa prestať zamilovať do mužov, by sa mali poradiť s psychológom. Je možné, že ste v minulosti mali nejaký druh emocionálnej traumy, napríklad ste boli zvyknutí. Problém môžete vyriešiť iba s psychológom. Potom budete môcť nechať lásku vo svojom živote. Je vhodné kontaktovať dôveryhodného špecialistu.

Postoj k dievčatám

Analyzujte, ako sa vo všeobecnosti cítite o dievčatách. Zamyslite sa nad tým, či ich vnímate ako jednotlivcov, alebo či sú pre vás predovšetkým predmetmi sexuálnej túžby. Ak ste si vybrali druhý, možno nejde o nejaké vážne pocity, ale o vášeň. Váš stav môže byť ovplyvnený zvýšenými hladinami mužského hormónu testosterónu. Keď jeho množstvo v tele chlapca klesne z mierky, môže to vytvoriť ilúziu, že je jednoducho posadnutý ženami opačného pohlavia.

Ak to nie je vaša fyziologická charakteristika, potom je problém psychologickej povahy. Pokúste sa vnímať dievčatá najskôr ako priateľov a až potom ako milenky. Stanovte si cieľ, aby ste spoznali nového miláčika a odložili silné pocity pre ňu. Pokiaľ si nie ste vedomí povahy ženy, jej zvykov a nedostatkov, môžete vo svojej mysli vytvoriť obraz ideálneho dievčaťa. Je ľahké zamilovať sa do ženského sna. Ale milovať živého človeka bude ťažšie.

úroveň sebaúcty

Pochopte sami seba. Možno je to všetko o úrovni sebaúcty. Ak sa necítite dostatočne vysoko, možno hľadáte súhlas u žien vo vašom okolí. V tomto stave ste pripravení vnímať akékoľvek slovo a dlho vyzerať ako signál k činnosti.

Vo vašej mysli sa začínajú objavovať sny o dievčati, ktoré podľa vášho názoru venovalo pozornosť vám. Takáto nesprávna interpretácia činnosti žien môže z vás urobiť nešťastného človeka. Buďte kritickejší a neponáhľajte veci. Stanovte si cieľ, aby ste sa dozvedeli viac o tom, ako vás dievča vníma, či už je v súčasnosti zadarmo a je pripravená s vami komunikovať.

Možno hľadáte sebapotvrdenie mnohými spôsobmi. Dobývaním veľkého počtu žien sa snažíte zvýšiť úroveň sebavedomia, svojej mužnosti a šarmu. Potom buďte k sebe úprimní a nepredstierajte, že sa zamilujete do spravodlivého sexu, ktorý vás priťahuje. Čestne odpovedzte, čo vás presne priťahuje, napríklad krásu dievčaťa, jej neprístupnosť alebo jej postavenie v spoločnosti.

Poučenie z minulosti

Poučte sa z vlastných chýb. Pamätajte, ako ste trpeli kvôli svojim pocitom, ktoré váš milovaný nezdieľal, ako ste sa cítili zle, smutne kvôli nevyžiadanej láske, ako ste sa nemohli sústrediť na prácu, štúdium, šport alebo koníčky.

Vyberte si: či ste pripravení naďalej trpieť kvôli svojej milosti, alebo budete bojovať sami so sebou, skúste byť opatrnejší, aby ste sa znova nespálili. Správna inštalácia a pevné odhodlanie zmeniť život vám pomôžu tento problém vyriešiť. Udržujte svoje srdce slobodné, kým si neuvedomíte, že ste sa stretli presne s dievčaťom, ktoré si zaslúži vaše skúsenosti.

Pin
Send
Share
Send
Send