Užitočné tipy

3 dôvody na zastavenie budenia ráno

Pin
Send
Share
Send
Send


Každé budenie každé ráno na budíku má len malú radosť. Ale musíte to urobiť! Je nepravdepodobné, že niekto nastaví alarm pre svoje vlastné potešenie.

Ale z nejakého dôvodu sa výrobcovia rozhodli „osladiť pilulku“ tým, že na budík dostali tlačidlo „odložiť“. „Ďalších 5 minút. Ďalších 5 minút. “

Nakoniec sa dostanete do postele až do posledného, ​​vyskočíte, ponáhľate sa a pobežíte do práce alebo štúdia. Aké cvičebné alebo ranné rituály existujú? Uplynulo ďalšie ráno ako obvykle.

Ako to zastaviť? Najjednoduchším spôsobom je samozrejme kúpiť si budík bez tohto relaxačného tlačidla. Ale potom sa objaví ďalší problém: „Už som sa zobudil, naozaj som sa zobudil! Teraz vypnem budík a len si ľahnem na 5-10 minút. Stále je čas! “ Výsledok je vám dobre známy. Tieto 5-10 minúty sa ľahko premenia na hodinu alebo dve. A teraz meškáte.

Čo treba urobiť, aby ste vstali presne na budíku bez stlačenia tlačidla „zdriemnutie“ a bez jeho vypnutia bez prebudenia?

7 spôsobov, ako sa prebudiť presne budíkom

1. Nastavte časovač tak, aby sa s budíkom rozsvietilo jasné svetlo. V takom prípade sa túžba zaspať znova zníži, aj keď ležíte so zavretými očami. Ak ste doteraz považovali zariadenia zo série Smart Home za len neplechu, pozrite sa na ne z tohto hľadiska.

2. Nastavte časovač tak, aby zapínal kúrenie v miestnosti hodinu pred prebudením, Prebudenie z vystavenia teplote je pre neurovaskulárny systém priaznivejšie. V teplej miestnosti budete chcieť vyskočiť z postele a začať s energickou aktivitou.

3. Ak pijete kávu, kúpte si kávovar s časovačom. Pripravte ho na prácu skôr, ako idete spať, a nastavte časovač pol hodiny pred zvonením budíka. Ráno na vás čaká čerstvo uvarená káva a jej vôňa pomôže vstať z postele.

4. Nechajte budík na opačnom konci miestnosti., Nebudete mať inú možnosť, ako ju vypnúť, a jednoducho sa musíte postaviť! Táto metóda funguje lepšie, ak niekto v okolí spí. V takom prípade budete musieť budík vypnúť, aby ste ho nezobudili.

5. Nastavte druhý alarm na telefóne, počítači, ďalšie hodinky alebo na akomkoľvek inom zariadení, ktoré budete počuť ráno. Nechajte to v kuchyni, v kúpeľni, na spodnom poschodí, v hale alebo inde. Potom ho nastavte tak, aby zazvonil päť minút po normálnom alarme. Keď sa zobudíte, budete vedieť, že pred zvonením musíte vypnúť druhý budík.

6. V prípade, že nič nepomôže, vložte alarm do kontajnera s kombinovaným zámkom a pripojte zvukový výstup alarmu k externým reproduktorom. Preto budete musieť zapnúť svetlo a zvoliť kombináciu na vypnutie signálu.

7. Tlačidlo „zdriemnuť“ nalepte lepidlomaby ste ho nemohli stlačiť. Tu buďte opatrní, aby ste alarm nezakázali! Táto metóda môže viesť k nežiadúcemu výsledku - namiesto tlačidla odloženia kliknete na tlačidlo vypnutia budíka.

Niekoľko ďalších spôsobov, ako vstať na poplach

  • Ak máte poschodovú posteľ, spite hore. V takom prípade budete musieť spustiť alarm po rebríku.
  • Ráno jesť slaninu alebo vajcia, ak sa ráno cítiš unavený. Okrem toho ich príprava pomôže prebudiť mozog. Nejedzte toast na raňajky, morčacie ani piť mlieko, pretože to vedie k ospalosti počas celého dňa.
  • Nastavte budík niekde vyššietakže nemôžete dosiahnuť tlačidlo zdriemnutia, keď ležíte v posteli.
  • Krmivo pre mačku a psa kŕmte hneď po prebudení, V takom prípade vás ráno zobudia. Je to skvelý spôsob, ako sa zobudiť.
  • Môžete si tiež kúpiť pohyblivý alebo lietajúci budík.potom ho musíte nájsť v miestnosti alebo ho chytiť do vzduchu, aby ste ho vypli.
  • Každý večer zanechajte na budíku poznámkuzajtra.
  • Nastavenie budíka na poslednú sekundu, keď stále môžete vstať a neskoro na prácu, pomôže to prekonať zvyk zdriemnuť trochu viac.
  • Niekedy stačí povedať, aby ste vstali z postele. Duševné prejsť niekoľko vecí, ktoré je potrebné urobiť dnes, a budete mať pocit, že ste pripravení ich začať robiť.
  • Povedzte si, že budete musieť ráno vstať.
  • Skontrolujte, či je budík dostatočne hlasnýa jeho zvuk je príjemné počúvať.

1. Ráno sa prestanete cítiť ospalý

Ak sa v prvých hodinách po prebudení necítite ostražitý a ani po začiatku pracovného dňa nie ste schopní na chvíľu naladiť prácu, mali by ste vážne preveriť svoje spánkové návyky. Mnohí vysvetľujú rannú ospalosť k prepracovaniu alebo nedostatočný počet hodín spánku, ale to vždy nezodpovedá skutočnosti.

Keď po zazvonení budíka prvýkrát stlačíte tlačidlo odloženia, vaše telo to vníma nasledovne: falošný poplach, môžete sa znova vrátiť do režimu spánku. Keď aktivujete alarm niekoľkokrát, dôjde k úplnému zmäteniu tela a mozgu. A tento stav, nazývaný zotrvačnosť karotídy, má negatívny vplyv na vašu pohodu počas ďalších 2-4 hodín po prebudení. To vysvetľuje, prečo sa cítite unavení a ohromení aj po úplnom osemhodinovom spánku.

2. Posilňujete imunitný systém

Vstávať a chodiť každý deň do postele v rovnakom čase je to najlepšie, čo môžete urobiť pre svoje vlastné telo. Mnohým je však ťažké riadiť sa takýmto režimom z dôvodu rušného pracovného harmonogramu. V niektorých dňoch môžete sedieť v kancelárii až neskoro v noci a cez víkendy si napríklad budete chcieť usporiadať zábavný večierok s priateľmi. Je však mimoriadne dôležité snažiť sa prísne dodržiavať režim a zmeniť ho na každodenný zvyk. V opačnom prípade budete vystavení zdravotným problémom, ako sú depresia a nadváha.

Keď chodíte každý deň spať a prebudiť sa v rôznych časoch, pletiete si svoje telo. Nerozumie, kedy sa potrebujete cítiť ospalý, a keď naopak, musíte sa rozveseliť. To všetko robí to pracovať v strese, ktoré negatívne ovplyvňuje váš imunitný systém. Ak sa zobudíte súčasne, potom sa z toho stane zvyk a vaše telo vás zobudí v pravý čas.

3. Viacnásobný šok pre vaše telo

Kliknutím na tlačidlo odloženia budete mať vplyv na tie telesné systémy, ktoré sú schopné poškodiť váš nervový systém. Zakaždým, keď zazvoní budík, vydávate svoje srdce. Tento dôležitý orgán musí znova a znova zažiť stav šokov. Mnohokrát sa ponoríte do stavu hlbokého spánku a znova z neho vyjdete, sami si spôsobíte viac škody, ako si myslíte. Neustále napínaním srdca a nervového systému týmto spôsobom zvyšujete riziko budúcich srdcových chorôb.

Zdieľajte príspevok so svojimi priateľmi!

Upozornenie

Mnoho ľudí je presvedčených, že nastavenie obľúbenej melódie na budíku bude lepšie prebudiť. Po chvíli však môžete začať nenávidieť túto pieseň, pretože bude spojená s potrebou vstať z teplej a pohodlnej postele. Namiesto toho je najlepšie počúvať obľúbenú skladbu, keď sa zobudíte a vstanete z postele. Budete prekvapení, o koľko sa budete cítiť tým, že to urobíte!

Ak je pre vás ťažké vstávať každé ráno, venujte čas analýze situácie a pochopte, prečo sa to deje.

Možno budete potrebovať viac času na spánok a jednoducho musíte ísť spať skoro.

Možno sa často prebudíte v noci, a preto zle spíte. Potom sa oplatí prijať opatrenia na zlepšenie kvality spánku.

Pin
Send
Share
Send
Send