Užitočné tipy

Greedi ›Blog› ťahanie autosedačiek do-it-yourself

Pin
Send
Share
Send
Send


Celkové hodnotenie stavu vozidla pozostáva z niekoľkých parametrov. Dobrý dojem z dobrého chodu motora, podvozku, ako aj perfektného tela môže zničiť zničený interiér. Ak chcete zvýšiť atraktivitu automobilu, pomôže vám také ladenie, ako je vyťahovanie autosedačiek.

Obnovenie poťahu sedadla je najlepšie ponechať odborníkom. Ak to však finančné prostriedky neumožňujú a ťahanie sedadiel nevyžaduje naliehavosť, môžete to skúsiť sami. Hneď vás však upozorňujeme, že táto práca nie je ľahká a vyžaduje zručnosti pri rezaní prírezov a schopnosť používať šijací stroj.

Na konci tohto článku nájdete video, v ktorom odborníci ukazujú, aké náročné a časovo náročné je vyťahovanie autosedačiek. A my následne túto technológiu podrobne zapíšeme, aby ste sa mohli rozhodnúť, či túto prácu môžete vykonať vlastnými rukami alebo nie.

Výber materiálu na vyťahovanie sedadiel

Na prepravu automobilových sedadiel sa zvyčajne používajú tieto materiály:

Farebná schéma je zvolená pre interiérové ​​obloženie, tu však môžu zohrávať hlavnú úlohu preferencie majiteľa vozidla. Je ľahšie vytiahnuť autosedačky z rovnakého farebného materiálu. Ale použitie vložiek z iných odtieňov dáva celej kabíne pevnosť a osobnosť.

Najdrahší, ale zároveň odolný a luxusný materiál je koža. Kožené sedadlo nebude veľmi príjemné a príjemné iba pri extrémnom teple.

Najúspornejším riešením pre ťahanie stoličiek je použitie velúru a Alcantary. Vynikajúci výkon v kombinácii s nízkou cenou umožnil týmto motoristom získať popularitu.

Výhody ťahania autosedačiek v štúdiu

Ak potrebujete miesta aktualizovať v krátkom čase a peňažný problém nie je rozhodujúci, je najlepšie kontaktovať špecializované šijacie štúdio.

Medzi hlavné výhody ťahania sedadiel v dielni patria:

 • výkon práce kvalifikovanými odborníkmi s mnohoročnými skúsenosťami,
 • použitie osvedčených kvalitných materiálov,
 • výber preferovanej možnosti
 • poskytnutie záruky za službu,
 • minimálne podmienky zúženia.

Všetky tieto výhody držania transparentu v dielni sa však môžu znížiť na nulu z dôvodu vysokých nákladov na službu, ktoré nemusia byť pre jednoduchého automobilového nadšenca dostupné.

DIY technológia autosedačiek pre domácich majstrov

Zúženie autosedačiek vlastnými rukami je dostupné pre stálych a stálych ľudí. Keďže priemerný majiteľ automobilu na to nemá zručnosti, je potrebné postupovať podľa všetkého pomaly, a to podľa osvedčenej technológie.

Príprava na ťahanie sedadiel

Predtým, ako začnete aktualizovať autosedačky, musíte najskôr vykonať jednoduché prípravné práce:

 1. Demontáž sedadiel. Zvyčajne sa upevnenie vykonáva pomocou 4 skrutiek, najskôr však musíte odpojiť záporný pól batérie, aby ste odpojili napájací systém (vankúše). Pod sedadlom musíte tiež odpojiť svorky elektrického vedenia, ak existujú, napríklad od elektrického vyhrievania sedadiel.
 2. Každá časť pravidelnej obálky je označená bežnou značkou. Môžete tiež určiť názov materiálu, ktorý bude použitý na tomto mieste obálky.
 3. Odstránenie štandardného krytu z kresla. Ak chcete opatrne odstrániť staré obloženie sedadla, stlačte kovové spony na zadnej strane kresla.
 4. Starý poťah sa pri švíkoch rozreže na samostatné časti, ktoré sa použijú ako vzor.
 5. Výpočet materiálu. Teraz je možné zmerať každý kus starého prípadu a vypočítať jeho plochu. Celková plocha materiálu sa musí zvýšiť o 20 - 40%, čo závisí od presnosti meraní a možností rezania.

Výroba nových kožených alebo Alcantara puzdier

Na výrobu nových poťahov sedadiel budete potrebovať niektoré nástroje a materiály:

 • gélové pero
 • nožnice,
 • šijací stroj
 • 5 mm hrubá penová guma,
 • lepidlo v spreji
 • kladivo.

Postupnosť akcií je nasledovná.

 1. Každý kus starého puzdra je položený na nový materiál a lisovaný závažiami. Gélové perá sa vyznačujú krátkymi prerušovanými čiarami. Nožnice vyrezávajú označené prvky nového krytu. Pri rezaní je dôležité vziať do úvahy také vlastnosti Alcantary, ako je smer hromady. Pri kombinovaní by všetky prvky mali dostať povrch v rovnakom smere ako hromada.
 2. Posilnenie Alcantary a pokožky sa vykonáva pomocou penového kaučuku na báze látky. Spojenie vyrezaných častí s penou sa vykonáva pomocou lepidla. Na povrch peny nie je možné nanášať lepidlo štetcom alebo valčekom. Preto je lepidlo rovnomerne nastriekané z plechovky.
 3. Ďalším dôležitým krokom je šitie záplat. Je dôležité zabezpečiť, aby okraje susedných prvkov boli presne zarovnané. Na používanie šijacieho stroja budete potrebovať určité zručnosti.
 4. Klopy švov rozvedené po stranách musia byť zlepené z nesprávnej strany. Najskôr sa odrežú prebytočné prúžky penovej gumy a materiálu a klopy sa vyčistia a odmastia. Zostáva len nanášať lepidlo a stláčať klopy navzájom.
 5. Dôležitým bodom pri ťahaní sedadiel bude bitie švov obyčajným kladivom.
 6. Klopy sú šité dvojitým dokončovacím stehom a voľné okraje za stehom nie sú orezané.

Montáž krytu na autosedačku

Inštalácia nového poťahu na autosedačku sa vykonáva v tomto poradí:

 • Pred začatím montáže nového krytu na stoličku musíte pripevniť popruhy. Produkt je prevrátený a narovnaný. Kryt sa primárne pritiahne na operadlo sedadla.
 • Teraz je rad na správcovi. Táto fáza zvyčajne nespôsobuje žiadne problémy. Kryt je potrebné pritiahnuť k základni kresla pomocou plastových svoriek, zaskrutkovaných do špeciálnych otvorov a upevniť ho pomocou pletacej ihly. Hrany nového poťahu sa napínajú rovnomerne pozdĺž obrysu sedadla.
 • Napnutie pokožky by sa malo vykonať zahriatím materiálu prúdom horúceho vzduchu. Na tento účel sa používa elektrický fén, hlavnou vecou nie je preháňať ho a nespaľovať kryt. Po postupnom sušení sa materiál natiahne ako bubon. Potom sa každá stolička naparuje žehličkou a vlhkou handričkou. Vďaka týmto tepelným operáciám sa poťah sedadla roztiahne a úplne vyhladí.
 • Poslednou operáciou ťahania sedadiel bude čistenie ľahkej pokožky alebo Alcantary od zvyškov lepidla, odier a odtlačkov prstov.

Úhľadne utiahnuté autosedačky potešia majiteľa vozidla na dlhú dobu. Počas procesu aktualizácie môžete zmeniť vzhľad autosedačiek, ako aj aktualizovať čalúnenie dverí, stropov a panelov. Uskutočnené komplexné ladenie nepoznateľne zmení zchátralý interiér, dodá vozu eleganciu a zvýši jeho hodnotu.

Pin
Send
Share
Send
Send