Užitočné tipy

Technika vizuálnej hypnózy

Pin
Send
Share
Send
Send


Hypnóza je krátkodobý stav pomalého vedomia človeka pri súčasnom zachovaní ostrého zamerania a vysokej poddajnosti. V tomto stave sa človek môže inšpirovať presvedčeniami, ktoré sú ďaleko od jeho obvyklého pohľadu, čo hypnoterapeuti používajú pri práci s pacientmi. Takmer každý z nás sa však aspoň raz v živote čuduje, či je možné hypnotizovať človeka bez nejakých jedinečných schopností.

Pohľad hypnózy

Nestačí len poznať techniku, ako hypnotizovať človeka s pohľadom - je potrebné vyvinúť v sebe tento veľmi magnetický pohľad, ktorý môže vstúpiť do tranzu. Na vypracovanie takéhoto hypnotického vzhľadu je potrebné pracovať na sebe a vykonať niekoľko jednoduchých cvičení:

 1. Koncentrácia pohľadu. Na dokončenie cvičenia budete potrebovať bielu plachtu, na ktorej je kompasom nakreslený číry kruh s polomerom 1,5 cm, ktorý je pripevnený k stene, po ktorej sa každý deň musíte pozerať na kruh zo vzdialenosti dvoch metrov po dobu piatich minút a snažiť sa neblikať. Ak to uspeje, čas cvičenia by sa mal postupne zvyšovať.
 2. Cvičenie. Na dokončenie tohto cvičenia potrebujete zrkadlo. Postavte sa pred neho, musíte sa pozrieť do stredu nosa a pozerať sa tri minúty. Odporúča sa každý deň cvičebného času zvýšiť o jednu minútu.

Po dvoch až troch mesiacoch školenia sa môžete pokúsiť vyskúšať metódu, ako hypnotizovať osobu so vzhľadom. Najskôr je preto potrebné vytvoriť priaznivú atmosféru: porozprávať sa s človekom o témach, ktoré sú mu blízke, aby mohol relaxovať. Z tohto dôvodu sa odporúča vypočuť si hlas hovorcu a prispôsobiť sa jeho zafarbeniu - pomôže to vybudovať dôveru na podvedomej úrovni.

Druhou podmienkou úspešnej hypnózy je hľadanie. Mal by byť hlboký a blízky, aby nespôsoboval nepohodlie osobe. Pri pravidelnom sústredení sa tento pohľad nebude taký zložitý.

Ak sa človek s hypnotizáciou pozerá ďalej, nemal by si ho nechať na vlastnú päsť - človek ho musí tiež vziať preč. Avšak na ďalšej adrese hovorcu je vhodné znova upútať jeho oči a pokúsiť sa ho držať, pokúsiť sa urobiť návrh. Musíte začať posielaním jednoduchých úloh - narovnať vlasy alebo sa pozerať doľava. Cvičením týchto jednoduchých zručností môžete následne mentálne nabádať účastníkov, aby urobili potrebné rozhodnutia.

Kvôli väčšej účinnosti by ste nemali hypnózu začať okamžite po varovaní partnera - mali by ste sa náhle pozorne pozrieť na výraznejšiu reakciu a jej analýzu.

Ako hypnotizovať osobu tak, aby sa riadila rozkazmi

Ak chcete prinútiť človeka, aby vykonával príkazy v tranze, je potrebné použiť ideomotorickú techniku. Objekt musí byť zadaný do hlbokej hypnózy a potom ho čo najviac sústrediť a zasielať mu naliehavé príkazy. S dostatočnými skúsenosťami s použitím techniky hypnózy s pohľadom bude hypnotizovaný človek určite poslúchať a začne vykonávať prijaté príkazy.

Hypnóza slová

Mechanizmus hypnózy s pohľadom je podobný tomu, ako hypnotizovať človeka slovami a spadá pod jeden princíp - odklon pozornosti človeka na rovnomerne sa opakujúci stimul, ktorý spôsobuje spomalenie nervového systému. Ak je osoba úspešne držaná v tomto stave po nevyhnutnú dobu, dostane sa do požadovaného stavu hypnotického tranzu.

Pri odpovedi na otázku, ako hypnotizovať osobu slovami, si môžete vybrať niekoľko možností verbálnej expozície:

 • meraný monológ - tichý hlas, neprítomnosť pauzy, pokojná reč,
 • asertívny a sebavedomý prejav, ktorý nenecháva žiadne pochybnosti o správnosti toho, čo bolo povedané, a ukladá potrebné myšlienky na podvedomú úroveň,
 • okamžité prepínanie - meniace sa témy, musíte zameniť hovorcu a prinútiť sa len sledovať tok hovorených slov.

Obsah rozhovoru v tomto prípade nie je nijak zvlášť významný a hovorený text nemusí vôbec vôbec súvisieť s účelom hypnózy, ale postupne by sa do neho mali zapracovať potrebné nastavenia.

Funkcie hypnotického pohľadu

Ako hypnotizovať s pohľadom? Technika hypnózy zahŕňa účinok, ktorý vám umožní vypnúť vedomie obete: človek rozumie tomu, čo sa deje, ale nemôže logicky pochopiť každé počuté prostredie. Aby ste hypnotizovali, musíte pochopiť, čo hýbe osobnosťou, aké sú jej schopnosti a obranné reakcie. Každý hypnotizér je zodpovedný za ponorenie inej osoby do tranzu (stav hraničiaci so spánkom a bdelosťou).

Slabí ľudia môžu byť ponorení do tranzu pomocou minimálnej sady nástrojov - monotónnej reči, taktilného kontaktu, kyvadla alebo mince, ktorá sa pohybuje po jednej ceste. Pomáhajú zamerať sa na jeden proces. Pre ľudí so silnou duševnou ochranou bude potrebné vytvoriť ďalšie podmienky: ich odpor narúša hypnotický stav.

Pohľad je hlavným nástrojom hypnózy. Pomáha to navrhovať rýchlo. V takýchto prípadoch sa použitie ďalších nástrojov neodporúča. Nepoužívajte hlbokú hypnózu na malé manipulácie alebo malé zmeny v mysli hypnotizovanej osoby.

Funkcie aplikácie

Ako hypnotik využíva svoj pohľad? Zameriava sa na konkrétny bod, na ktorý je sústredená všetka pozornosť človeka. Obeť môže od hypnotizéra odložiť oči, ale nechce. Hypnotický vzhľad pomáha v týchto prípadoch:

 • keď potrebujete vykonať urgentnú hypnotickú reláciu (na nesprávnom alebo preplnenom mieste),
 • ak je návrh povrchný a nie je potrebné vystavovať osobnosť zbytočnému psychickému stresu,
 • keď potrebujete vykonať skrytú hypnózu.

Lekári, ktorí pomáhajú pacientom zbaviť sa závislostí, prekonať fóbiu alebo liečiť duševnú poruchu, sa špeciálne pozerajú. Hypnóza je vhodná na rýchlu korekciu ľudského správania, potom farba očí alebo ich tvar je spúšť (časť, okolo ktorej sa vytvára silný návrh).

Každý sa môže pozrieť na hypnózu, ale táto technika ponorenia do polovice tranzu si vyžaduje dlhú štúdiu. Je ľahšie získať zručnosti pre ľudí s charizmou, príťažlivosť - ich vzhľad automaticky priťahuje pozornosť.

Hypnóza pozostáva z niekoľkých etáp, vzhľad pomáha ponoriť hypnotizovaný do tranzu, ale nenahrádza návrh (na technike musíte pracovať komplexne).

Hypnóza očami je ďalšou technikou. Na začiatku sú zvládnuté základy technológie a až po tréningu sa rozvíjajú ďalšie zručnosti. Cvičenia vykonávané doma pomáhajú pochopiť postup a vyskúšať si ho. Čím viac praxe, tým ľahšie je použiť hypnózu s očami v reálnom živote.

Hypnotický vzhľad je pre ľudí dobrý a ponorenie do tranzu je voliteľné. Táto schopnosť pomáha manipulovať s ostatnými, dostáva od nich všetko potrebné. Je základom NLP (neurolingvistického programovania) a používa sa na dosiahnutie cieľov.

Cvičenie schopností

Tréning sa uskutočňuje jednoduchou technikou: hypnotizér vyberie jedno z populárnych cvičení a opakuje ho, až kým sa neobjavia viditeľné pozitívne výsledky. Rozvíjať zručnosti v jeden deň nebude úspešný. V počiatočných fázach tréningu je lepšie zvoliť si jednoduché cvičenia: nie sú také účinné, pretože sú užitočné pri zmene myslenia a správania hypnotizéra.

Cvičenie pomôže trénovať zručnosti:

 • iskru v očiach
 • prenos emocionálnej správy,
 • všeobecný výcvik zraku,
 • pokoj v prítomnosti.

Potrebná zručnosť sa vyvíja postupne: hypnotik prechádza hlbšie do učenia, mení nielen pohľad na známe veci, ale aj spôsob správania. Kým sa jeho myseľ obnovuje, mení sa fyziológia.

Hypnotický špeciálny vzhľad je užitočná zručnosť, ale aj bez nej môžete do tranzu ponoriť outsidera. Školenie by sa malo uskutočňovať bez neprimeraného tlaku.

Ak to nefunguje prvýkrát, vyberú sa nové cvičenia - hypnóza očami je jedinečná technika, ktorá sa na hypnotizéra vníma a odráža inak.

Výcvik zraku by mal byť pravidelný a zdĺhavý

Ihneď v očiach

Glitter v očiach je cvičenie, ktoré pomáha rozvíjať prirodzené kúzlo. Toto je obraz, ktorý ovplyvní podozrivé osobnosti: keď uvidia hypnotizéra, podvedome sa vzdajú a dovolia sa poslúchať. Vyhynuté oči odhaľujú zmätenú osobnosť, ukazujú jej problémy a komplexy. Na vycvičenie správneho vzhľadu je potrebné:

 • dávať cvičenie 10-25 minút každý deň,
 • cvičte pred zrkadlom,
 • naučte sa sústrediť na jednu úlohu, nenechajte sa rozptyľovať cudzími zvukmi a javmi.

Hypnotizér stojí pred zrkadlom a snaží sa zopakovať vzhľad zvieraťa. Je dôležité zvoliť si zviera, ktoré harmonizuje správanie alebo silné črty so samotným hypnotizérom. Na cvičenie sa vyberie jedno zviera, ktorého spôsob sa spracováva 3-4 dni.

Názory zvierat sa musia postupne meniť podľa ich nálady: vyberte pokojné, býložravé zvieratá a potom dravce. Čím viac pohľadov sa hypnotizér prispôsobuje, tým ľahšie sa dokáže transformovať pred hypnózou. Po zvieratách sa v záblesku očí používa psychológia osobnosti: od mazaných manipulátorov po úprimné deti.

Pri cvičení by ste mali simulovať pohľad zvieraťa

Emocionálny sľub

Pohľad odráža emócie. Toto je správa, na ktorú druhá osoba reaguje (hypnotizovaná). Podstatou cvičenia je vyjadrenie a vnímanie emócií. Vývoj zmyselného pohľadu vám umožňuje dôverovať každému cudzincovi. Hypnotizér prenáša emócie a účtuje osobnosť do určitej nálady - bez nej bude veľmi ťažké ponoriť hypnotizovaný do tranzu.

Hypnóza nie je bez účinku na diaľku: v takýchto prípadoch je očné emócie základom. Na cvičenie potrebujete dobrovoľníka, osobu, ktorá dokáže u hypnotizéra rozvinúť potrebné vlastnosti. Stávajú sa oproti sebe a pozorne sa pozerajú do očí (emócie nemôžete vyjadrovať výrazmi tváre alebo slovami).

Hypnotik sa snaží prostredníctvom emócie sprostredkovať emócie. Emócia je formulovaná v jednoduchej fráze, ktorá sa mentálne opakuje.

Trvanie cvičenia je určené pretrvávaním a pokojnosťou hypnotizéra. Nemôžete byť v zlej nálade alebo nervózni: akonáhle technika začne vyvolávať pochybnosti, cvičenie sa zastaví. Nestojí to za opakovanie jednej emócie, je potrebné zmeniť emočné pozadie.

Cvičenie si bude vyžadovať účasť inej osoby

Všeobecný výcvik zraku

Musíte trénovať svoj pohľad nielen psychicky, ale aj fyzicky. Za týmto účelom sa na kus papiera nakreslí kruh, výhodne s malým priemerom. List papiera je umiestnený na úrovni očí. Hypnotizér sa pohybuje tak ďaleko, že kruh sa nezdá viac ako mince. Podstatou cvičenia je vykonanie nasledujúcich bodov:

 • hypnotizér má pokojnú a pokojnú náladu,
 • sleduje (bez blikania) v určitom bode 1 minútu,
 • potom je urobená prestávka (na 1 minútu),
 • po odpočinku sa zmení poloha hypnotizéra (pohybuje sa doľava alebo doprava do metra).

Po presunutí hypnotizér pozrie priamo asi 30 sekúnd a náhle pozrie na bod, ktorý je už na boku. Momentálne nemôžete otočiť hlavu. Akonáhle si človek zvykne na túto situáciu, znova odchádza.

Cvičenie sa opakuje 5-6 krát denne. Nepreťažujte oči. Po cvičení hypnotik odpočíva a robí obvyklé veci.

Prítomnosť v pokoji

Aby sa hypnotizér naučil vyzerať, bude potrebovať zrkadlo. Hypnotizér zaujme miesto na sedenie a nahliadne do svojej tváre - zameriava sa na bod medzi očami (obočie). Musíte sa sústrediť na toto centrum, až kým vaše oči nebudú unavené. V priebehu času sa bude dôraz na obočie vytvárať ako automatická reakcia na odraz v zrkadle. Zvyk sa zmení na bežný život: keď cudzinec uvidí hypnotizéra, pozrie na obočie.

Neverbálna komunikácia je veľmi dôležitá: ak sa dlho pozriete na bod medzi obočím, môžete spôsobiť agresiu zo strany partnera. Cvičenie sa mení v priebehu času: zameriava sa buď na pravý alebo na ľavý žiak. Hlboký pohľad evokuje osobitný postoj k človeku - chce mu dôverovať, otvoriť sa.

Hypnotik sa musí pozerať do svojich očí v zrkadle

Školenie očných svalov

Na zvýšenie účinku tréningu je potrebné trénovať očné svaly. Zahrievanie doma vám pomôže rýchlejšie sa zamerať na správne detaily. Ak to chcete urobiť, musíte sa sústrediť na objekty, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach miestnosti: vždy, keď sa vyberú úplne iné veci. Prechod by mal byť náhly a neočakávaný, ale cyklický: ak sú vybrané 4 subjekty, práca sa vykonáva iba s nimi.

Na nácvik očných svalov je užitočné pozrieť sa iba jedným okom a druhé dočasne blízko. Otáčanie očnej gule v kruhu alebo pohyb hore a dole zvyšuje ich koncentráciu.

Triedy je potrebné striedať. Vzhľadom na nudu môže hypnotik rýchlo opustiť myšlienku s vývojom hypnotického vzhľadu.

záver

Hypnotický pohľad je špeciálny nástroj na ponorenie človeka do tranzu alebo na vpravenie určitých nastavení do neho. Všetko, čo bude hypnotizér potrebovať, je niekoľko cvičení v pohodlných podmienkach. Na úvod je určený cieľ takéhoto školenia: na aké manipulácie budú potrebné, ako by sa mali používať.

Cvičenie je vybrané na rýchle sústredenie alebo rozvoj neverbálnych komunikačných schopností. Čím viac hypnotizér pracuje na sebe, tým ľahšie môže ovládať svoj vlastný pohľad. Cvičenia sa tiež používajú na posilnenie očných svalov, pomáhajú lepšie sústrediť.

Znaky hypnotického pohľadu

Takýto pohľad má často skúsený hypnotik. Na to, aby sme sa to naučili, stačí sa sústrediť na jednu myšlienku a zároveň ukázať silu svojej osobnosti pomocou silného a dominantného vzhľadu. Takýto dar sa prirodzene neposkytuje, osoba ho môže trénovať nezávisle.

Držanie magnetického pohľadu je odhalenie schopnosti hypnózy. Ak sa vám podarí úplne upútať pozornosť inej osoby, čoskoro ju budete môcť inšpirovať informáciami, ktoré sú pre vás užitočné.

Rýchla hypnóza

Keď viete, ako rýchlo hypnotizovať osobu, môžete ju v najkratšom možnom čase uviesť do tranzu. Táto metóda sa spolieha na určité emócie, napríklad strach - privádza človeka do zmätku a výrazne zvyšuje náchylnosť k podnetom. Vyžaduje si to rýchle konanie: jedna ruka je položená na chrbte krku, druhá tlačí na bradu, v dôsledku čoho je človek stratený a kritika ich vnímania situácie sa stráca, po čom môžete podať návrh hlasu.

Avšak kvôli silným negatívnym emóciám, s ktorými sa pacient stretáva pri používaní tejto techniky, sa rýchla hypnóza v medicíne prakticky nepoužíva.

Rozvoj schopností

Majitelia takých údajov, ako sú sebavedomý a silný hlas, šarm a silná vnútorná energia a schopnosť zariadiť iných, sú schopní rýchlo zvládnuť metódy zavedenia do tranzu. Hlavnou črtou, bez ktorej nemožno uplatniť vedomosti o hypnotizácii ľudí, je schopnosť sústrediť sa, ktorá sa môže rozvíjať a zlepšovať.

Absolútne každý sa môže naučiť hypnózu - bola by túžba. Pre úspešné školenie je potrebné zvoliť kompetentného špecialistu, ktorým je Nikita Valeryevič Baturin. Kvôli pohodliu školenia vytvoril online kurz zameraný na hypnózu, ktorý je schopný poskytnúť úplné vedomosti pre nezávislú prácu aj pre prácu s klientmi.

Ďalšie techniky a cvičenia na rozvoj koncentrácie sa nachádzajú v materiáloch video blogu.

Dot cvičenie

Na prvé cvičenie potrebujeme:

 • stolička
 • prázdny krajinný papier
 • fixka.

V strede hárku musíte nakresliť kruh o veľkosti 5 centov a nakreslite ho plsteným perom.

 1. Pripojte plachtu k stene a sadnite si na stoličku. Pozrite sa zamerať na tento kruh na jednu minútu. Je potrebné vyvinúť podrobný pohľad na čiernu bodku, nevyzerajúcu a neblikajúcu, a to aj v prípade, že slzy začínajú miznúť. Vezmite ďalších 5 z týchto prístupov.
 2. Posuňte hárok o jeden meter doľava. Nehýbte sa kreslom a nepozerajte sa na imaginárny bod pred vami. Potom ostro, bez toho, aby ste otočili hlavu, pozerajte sa na bod vľavo a na chvíľu sa naň pozerajte. Opakujte 5 krát.
 3. Po tomto cvičení rozložte papier doprava 1 m od východiskovej polohy. Sadnite si, pozerajte sa priamo vpred a potom minútu - vpravo. Opakujte 5 krát.

Odpočiňte si. Упорно выполняйте упражнение 3 дня, чтобы глаза начали привыкать к нагрузкам и время смотрения можно было увеличить до двух минут. Через 3 дня — до 3-х минут. Вы постигнете мастерство, когда сможете удерживать взгляд холодным и отрешенным 15 минут. Сила такого взгляда будет аналогична с тайной силой взгляда человека, который сможет смотреть, не моргая, 30 минут.

Vďaka tomuto cvičeniu sa môžete bez obáv nahliadnuť do očí ktorejkoľvek osoby a spôsobiť, že váš súper bude rešpektovať vás a vaše slová. Taký priamy a odvážny vzhľad, ktorý vydrží len pár ľudí. Ľudia, ktorí ho používajú, sa boja.

Cvičte so zrkadlom

Ďalšie cvičenie bude skvelým doplnkom predchádzajúceho. Musíte stáť pred zrkadlom a hľadieť do vlastných očí.

Pomocou tejto metódy môžete očariť svoje oči, naučiť sa rozvíjať imunitu voči očiam iných a správne emócie vašich očí. Časové podmienky sú rovnaké ako v predchádzajúcej verzii.

Reakčné kalenie

Pripevnite plachtu s bodkou na stenu vo výške očí, posuňte 3 m od steny. Udržujte svoj pohľad na mieste a neodtrhnite ho, otočte hlavu najprv doprava v kruhu a potom doľava. Pokúste sa neprepracovať oči, potom bude postup efektívnejší. Toto školenie:

 • zlepšuje očné svaly
 • rýchlosť reakcie a nervy,
 • periférne videnie
 • vývoj mozgu.

Stimulácia svalových vlákien

Najjednoduchšie cvičenie na stimuláciu svalových vlákien: stojí pred stenou, chrbtom pritlačeným k opačnej stene. Zvyknite si pozerať na miesto na stene a potom prudko otočte oči od tohto bodu k inému (pravému, ľavému, bočnému, dolnému a kľukatému).

Po unavení očí nemôžete pokračovať v cvičení. Hneď ako ucítite úľavu, okamžite pokračujte v práci.

Trénujte čas

Keď systematicky robíte všetky cvičenia po dlhú dobu, budete cítiť svoju psychologickú silu. Nájdite niekoho, kto chce zažiť váš pohľad. Posaďte sa pohodlne oproti sebe a pozerajte sa pozorne do očí (ako ostatní). Čoskoro sa váš súper vzdá, pretože z psychologického hľadiska bude pre neho veľmi ťažké vydržať váš tlak, začne odvrátiť hlavu, aby sa vyhol. Na konci manipulácie môže mať táto osoba stav podobný hypnotickému tranzu.

Etapy hypnotizácie osoby

Hypnotizovanie osoby pozeraním je najúčinnejším spôsobom, ako sa dostať do podvedomia. S takýmto konaním je potrebné zaobchádzať veľmi zodpovedne.

Hypnotizovanie osoby je možné iba na základe jeho súhlasu. Najprv sa uistite, že to skutočne potrebujete. Opýtajte sa sami seba, či ste pripravení prevziať zodpovednosť za život a zdravie niekoho iného. Ak ste pripravení, môžete pokračovať.

 1. Príprava so cvičením so zrkadlom. Vedenie pohľadu, ktorý nesie správne informácie.
 2. Naučte sa sústrediť svoje oči. Použite na to ceruzku. Držte ho pred sebou a potom prudko otočte oči na druhý koniec miestnosti. Zopakujte akciu.
 3. Vývoj laterálnej vízie. Pokúste sa vidieť na bokoch čo najviac detailov, sedia v jednej polohe a neotáčajte hlavou.
 4. Tréning prvej hypnózy. Nájdite osobu, ktorá sa nebojí zúčastniť. Uvedomte si, že za túto osobu prevezmete plnú zodpovednosť.
 5. Požiadajte osobu, aby vás pozrela do očí bez toho, aby blikala alebo sa odvrátila. Hovorte ticho, pokojne, ich starostlivé používanie uvoľní partnera. Je potrebné skúsiť preukázať dôveru v vzhľad. Opakujte autoritatívne: „Vaše viečka sú ťažšie, chcete spať, upokojiť sa a uvoľniť sa, vaše dýchanie bude upokojené a dokonca o ničom nemyslíte, len zaspíte. „Tvoje telo je ťažké, olovo, nemôžeš ho držať, chce si ľahnúť a ťahá ťa s tým.“ Frázy opakujte niekoľkokrát. Keď vidíte, že je osoba uvoľnená, požiadajte o povolenie dotknúť sa jeho ramena. Povedzte osobe, že hneď ako sa ho dotknete, bude môcť spať.
 6. Potom povedzte, že všetko je v poriadku, je v hypnóze a jeho stav je v poriadku.
 7. Povedzte oddeleniu, aby si vypočulo váš hlas. Spočítajte päť ku jednej a kliknite dvoma prstami. Osoba bude vo vašej pozornosti. Všetko, čo hovoríte, bude vnímať s veľkou dôležitosťou, pretože je v bezmocnom stave. Ak si to situácia vyžaduje, môžete túto osobu naprogramovať na pozitívne myslenie alebo odvrátiť pozornosť od obsedantných myšlienok.
 8. Stav osoby môžete skontrolovať tak, že držíte ruku v dlani. Ak je ťažký a nedrží sa sám, hypnóza funguje.
 9. Po skončení relácie musíte pacienta upozorniť, že ho prebudíte do skutočného života. Povedzme, že keď spočítate päť na jednu, prebudí sa. Po spočítaní „jedného“ ostro kliknite na prsty. Človek okamžite príde k rozumu. Dajte mu vedieť, kde je a čo sa s ním deje, pokračujte v neformálnej konverzácii.

Pohľadný pohľad je jedinečná zbraň hypnológa. Po jeho zvládnutí budete schopní rýchlo a efektívne preniknúť do vedomia iných ľudí a tlačiť ich k riešeniam, ktoré sú pre vás prospešné. Je dôležité pochopiť, že hypnóza je veľmi vážna akcia, preto ju musíte náležite liečiť.

Pin
Send
Share
Send
Send