Užitočné tipy

Ako pomôcť ľuďom alebo ako poraziť sebectvo

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Tím správy obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Existuje veľa vecí, ktoré by ste mohli pomôcť ľuďom vo vašom okolí - od domácich prác až po pomoc svojim rodinným príslušníkom pri dobrovoľníckej činnosti v miestnom útulku pre bezdomovcov. Ale aj menšie veci môžu niekomu spríjemniť deň.

Ako pomáhať ľuďom alebo čo je ľudstvo

Prejdete sa po ulici a uvidíte tieto úbohé zvieratá, ktoré hľadajú jedlo, pozeráte sa na dôchodcov, ktorí žiadajú almužnu a okolo. Idete na internet a uvidíte banner so žiadosťou o pomoc sirotinci, choďte na sociálne siete a tam hľadajú dobrovoľníkov, ktorí by vyčistili les. Ako prestať byť ľahostajní a byť schopní prekonať sebectvo? Večná myšlienka, že sociálne služby by mali fungovať, moc by mala pomáhať, je stereotypom miliónov ľudí.

Pravda však hovorí: „Pomôžte svojmu susedovi a budete odmenení dvakrát.“ Ako pomôcť ľuďom bez toho, aby hľadali výhovorky s ľahkou dušou? Každý môže mať kritické situácie, takže nikto nie je v bezpečí. Osobitne postihnuté sú deti, ktorých osud ich priviedol k sirote, starší ľudia, ktorí žijú v chudobe. Do istej miery každý potrebuje podporu, súcit, ale nie každý vidí bolesti niekoho iného.

Pomoc je dobrovoľný akt. Ak sa to nebude zdôrazňovať, bude málo ľudí venovať pozornosť problémom životného prostredia. Málokto premýšľa o ľuďoch so zdravotným postihnutím, ak to nehovorí ústne. Ľudia vždy nájdu spôsob, ako komunikovať, prispôsobiť sa, ale nikto nezrušil dobré skutky!

Ak prežívame radosť, úspech, dobrý život, potom niekto plače, trpí a je beznádejný. Ako pomôcť ostatným, ak ste sami nepoznali tento pocit vo svojom smere? Sebectvo je zhubná vec. To robí človeka bezcitným, slepým pre spoločnosť. Kamarát ťa utratil vlakom, požičal si peniaze? A potom si tento priateľ uvedomí, že v ťažkej chvíli nemôže počítať s konverzáciou a zostáva opustený, pretože nemáte čas. Výmena medzi ľuďmi by mala byť vždy prítomná, aj keď pomoc ešte neprišla vašim smerom.

Odpoveď na otázku „ako pomôcť ľuďom?“ Je ľahké ju nájsť - spí v osobe samotnej. Schopnosť vidieť pravdu, ktorá bola skrytá pod hromadou negativity a sebectva, je jednoduchá!

Základné spôsoby, ako pomôcť svojmu susedovi

Ako pomôcť ľuďom bez toho, aby opustili domov? Na internete nájdeme všetko, kde globálny život neustále vrie. Dozviete sa o problémoch v susednej krajine, prečítajte si správy o vašom meste, porozprávajte sa s osobou, ktorá uverejnila príspevok „Potrebujem pomoc!“. Stačí sa zaujímať o tému dobročinnosti, pretože okamžite nájdeme stovky možností, ako prispieť. Prečo „okamžite“? Teraz je všetko voľne k dispozícii a ľudia aktívne šíria informácie. Prečo neučiť angličtinu na školách zadarmo? Ale čo myšlienka účasti na krajinářstve, čistení parkov vo vašom meste? Človek je schopný nasmerovať svoje úsilie pozitívnym smerom. Hlavnou vecou je chcieť zmeniť svet okolo.

Pomáhať druhým môže byť čokoľvek. Organizácia na ochranu zvierat potrebuje jedlo pre domáce zvieratá, musíte si vytvoriť sociálne video, upozorniť na globálny problém - takéto aktivity stimulujú osobu k činnosti. Mnohí si neuvedomujú, ako pomôcť iným, aby sa človek stal šťastným. Vnútri sa cíti byť nevyhnutným, je uvedený do práce a napĺňa sa veľkými znalosťami.

Chcete podporiť siroty? Môžete z nich urobiť roztomilé karty, kúpiť ovocie, sladkosti a vziať ich do sirotinca. Je sen cestovať, ale s určitým zmyslom - skvelá možnosť starať sa o slony, kŕmiť korytnačky v ázijských krajinách, pomáhať nepočujúcim v Európe atď. Takáto činnosť nielen stimuluje naše vedomie, ale zahŕňa aj kreativitu. Pravdepodobnosť, že budem v negatívnej nálade a bude hovoriť: „Nemám čo robiť, nudím sa“ určite zmizne!

Ako pomôcť ľuďom? Najskôr venujte pozornosť kruhu blízkych. Dokázali ste sa presťahovať od svojich rodičov, ale zriedka s nimi zostávate v kontakte? Stojí za to opýtať sa, čo potrebujú, ako sa ich záležitosti starajú. Je dôležité úprimne chcieť prispieť k ich životom. Z vonkajšej strany sa zdá, že všetko je úžasné s priateľmi, ale v skutočnosti nemajú kam sa obrátiť. Žijú starí susedia v okolí? Bolo by dobré kúpiť pre nich jedlo, pomôcť priniesť tašky do piateho poschodia. Slová, skutky nepotrebujú iba príbuzní, priatelia, ale aj úplne cudzí ľudia. Je dôležité vzdať sa miesta v doprave, premiestniť starú ženu cez cestu, podoprieť dvere nakladaču s tovarom v rukách.

Každý deň môže byť každý z nás superhrdinou, ktorý zasieva zrno dobra. Ako pomôcť ľuďom? Naplňte niekoho život zmyslom, ktorý sa stane vašou motiváciou byť aktívny. Dobré skutky sú možné všade, kde si pamätáme suseda. Je dôležité si uvedomiť, že pravá láska sa prejavuje nielen v materiálnych hodnotách, ale aj v morálnych kvalitách.

Staňte sa dobrovoľníkom

Nechránenú vrstvu obyvateľstva môžete pomôcť kdekoľvek a vždy. Napríklad darujte krv na transfúznych staniciach a pomáhajte nemocniciam robiť to isté. V detských domovoch môže byť Santa Claus alebo Snehulienka a sirotám dať sladkosti. Predajte ručne vyrábané výrobky a vyťažte verejné organizácie. Dobrovoľník je výzvou pre každého, kto je pripravený venovať trochu času, úsilie v prospech ostatných. Dobrovoľníctvo je činnosť, ktorá nie je spojená s vlastným záujmom a ziskom.

Imaginárny priateľ

Predstieraním, že ste „imaginárnym priateľom“, pomôžete sami chrániť svoje hranice, prestať robiť pre druhých príliš veľa alebo sa vydávať do cudzieho sveta.

Reflexia: Keby ste pre niekoho boli imaginárnym priateľom, mohli by ste urobiť veľmi málo.

Napríklad nemôžete vziať telefón a uskutočniť hovor v mene svojho priateľa.

  • Imaginárny objekt nemá ruky ani prsty.
  • Neexistuješ fyzicky, čo znamená, že im nemôžete priniesť tašku z obchodu, vziať ich na stretnutie alebo robiť pre nich domáce práce.

Imaginárny objekt nemá vlastnú myseľ, preto by ste nemali predstavu o tom, ako ich zachrániť alebo zlepšiť ich situáciu.

  • Vaše ruky by boli väčšinou zviazané.
  • Príliš zaviazaný urobiť niečo nad rámec toho, čo je potrebné.

Prispieť materiálne

Je ťažké si dnes predstaviť výstavbu rehabilitačných stredísk, útulkov pre zvieratá a liečby chorôb bez financovania. Niekedy nemusí byť čas na svojpomoc. Je optimálne prideliť určité množstvo na nákup kníh, odevov pre siroty, nákupu potravín v zoologických záhradách, distribúciu potravín chudobným v centrách vykurovania. Niekedy môžete odmietnuť kúpiť ďalšiu módnu vec a premýšľať o svojom susedovi.

Pravý priateľ

Ak skutočné riešenie problémov nie je možnosťou (pretože neexistujú!), Máte obmedzený počet spôsobov, ako môžete vyjadriť podporu. Čo môžete urobiť ako imaginárny priateľ?

1. Dajte človeku pocit, že nie je sám. Urobíte to jednoducho tým, že ste v jeho blízkosti. Áno, je. Ak ste blízko, už pre neho robíte niečo dôležité. Toto je nevyhnutná a užitočná práca.

2. Počúvajte pozorne. Ak ste produktom fantázie, ste obmedzení iba myšlienkami a pocitmi samotnej osoby. Nemôžete ich nijakým spôsobom zmeniť ani opraviť, ale môžete im venovať osobitnú pozornosť.

3. Staňte sa zrkadlom. Všetko, čo musíte urobiť, je odzrkadlenie osoby pre seba. Zrkadlo nemôže pridať nič. Napríklad, ak vám niekto povie: „Chcem to urobiť, ale obávam sa,“ môžete prikývnúť a povedať: „Áno. To neznamená, že to nechcete robiť, bojíte sa jednoducho. “

4. Rozpoznajte jeho pocity. Nestaňte sa „imaginárnym sudcom“ alebo „imaginárnym kritikom“ ani „imaginárnym pozorovateľom“. Buďte iní.

Vyjadrite svoju súcit, láskavosť a prijatie všetkých emócií inej osoby, nech už sú akékoľvek. Na to použite výrazy tváre a tón hlasu.

  • Ak ste v blízkosti svojich priateľov, keď sa cítia zle,
  • ak ich pozorne počúvate a odrážate ich pocity,
  • ak uznávate ich pocity a vyjadrujete súcit s nimi,
  • neporušujete hranice nikoho - ani svoje, ani iné -

Stali ste sa výnimočným a veľmi skutočným priateľom.

Dôležitá nuansa, ktorej by ste mali venovať pozornosť: „Imaginárny priateľ“ je technika, nie spôsob života, publikoval econet.ru.

PS: Pamätajte, že iba meníme vedomie - spolu meníme svet! © econet

Páči sa vám článok? Potom nás podporte PUSH:

Robte charitatívne práce

Ako pomôcť ostatným, ak sa nezaujímajú o globálne sociálne problémy? Charita je širší pojem ako dobrovoľníctvo. Pokrýva súčasne všetky oblasti života, v ktorých sa vyžaduje financovanie. Kľúčovou úlohou je tu samozrejme materiálna podpora. Existujú celé charitatívne výmeny, kde si môže niekto vybrať projekt a pomôcť mu.

úsmev

Ako nemôžete nič urobiť, ale dať človeku príjemné pocity? Dostatok na to, aby niesol pozitívny obraz, čo sa odráža v ich správaní. Nie je potrebné vytvárať kyslú tvár, ktorá zrejme hovorí: „nepribližujte sa, takže mám svoje problémy.“ Trochu citeľný úsmev, pokojné pohyby, prívetivosť - to všetko priťahuje pozornosť šedej hmoty, ktorá potrebuje také energetické dobitie.

O tom, ako ľuďom pomáhať a zostať na pokoji, nie je nič tajné. Na začatie dobrého podnikania nikdy nie je neskoro, je to dokonca užitočné. Keď sa cítite osamelosť, hnev, zrútenie, mali by ste sa pozrieť na problémy ostatných a pochopiť „áno, som šťastný, mám všetko.“ Oslovte výšky, zdieľajte skúsenosti a dávajte príležitosti tým, ktorí to potrebujú. Páči sa vám článok? Podeľte sa o to so svojimi priateľmi v sociálnej sieti. siete.

Buďte nezištní

Keď človek začne pomáhať príbuzným alebo cudzincom, očakáva od nich nejaký návrat. Každý s potešením počuje, aké milé a veľkorysé sú. Keď však niekto v ťažkostiach kričí: „Pomoc!“, Naznačuje to, že potrebuje podporu a nekupuje služby niekoho iného.

Nezištnosť sa prejavuje nielen odmietnutím peňažnej odmeny za pomoc osobe. Hovorí sa, že nemáte v úmysle ťažiť z toho, ktorý ste podporili. Neľakajte sa, že človek, ktorý dostal pomoc, vás neocenil a ďakujem za vaše úsilie. Nepochybne je nepríjemné, že po svojom úsilí nedostanete žiadny výnos, ale mali by ste byť spokojní s tým, že sa niekto zlepšil, pretože celý bod výnosu bol presne taký.

Pamätajte, pomôžte inému - pomôžte si. Podporou iných ľudí robíte svet a seba lepším a láskavejším. Neočakávajte, že ostatní ľudia odmeňujú vašu podporu, a čoskoro si všimnete, že sa zmení váš prístup a vaše vlastné problémy sa začnú riešiť rýchlejšie a efektívnejšie.

Neukladajte svoju pomoc

Ľudia niekedy chcú toľko preukázať, že sa ani nepýtajú, či to iní potrebujú. Pomôžte s radou niekomu, kto o to požiada, a bude šťastnejší a šťastnejší. Ale vyložíte svoju pomoc niekomu, kto to nechce, nielenže mu pomôžete, ale zničíte aj váš vzťah.

Ak ste niekomu ponúkli podporu, ale on odmietol, netrvajte na tom. Sú ľudia, ktorí chcú vyriešiť všetky problémy sami, alebo tí, ktorí nepohodlne žiadajú o pomoc. Ak dobre poznáte osobu a vidíte, že to sám nedokáže, môžete nenápadne ponúknuť pomoc znova, ale nemusíte byť príliš vytrvalí v tom, že chcete robiť dobro, pretože to obťažuje ostatných.

Zistite, či je potrebná pomoc.

Ak chcete pomôcť ostatným, ale neviete, kde by mohlo byť vaše úsilie užitočné, začnite s hľadaním. Ako pomôcť človeku, ak neviete o jeho problémoch? Chatujte so svojimi blízkymi o ich obavách. Nie je vôbec potrebné okamžite ponúkať pomoc bez toho, aby ste vedeli, čo sa od vás vyžaduje. Pozorne počúvajte, čo ľudia hovoria, nenechajte sa rozptyľovať ani rušiť. Potom pochopia, že vám možno dôverovať, hovoriť o svojich problémoch a možno aj oni sami požiadajú o podporu.

Volanie o pomoc je možné získať nielen od príbuzných, ale aj od úplne cudzích osôb. Ak chcete zistiť, kto potrebuje podporu, môžete kontaktovať špecializované skupiny na internete. Môže to byť fórum, kde ľudia žiadajú o radu, alebo skupiny, ktorých členovia sú zapojení do charity.

Ponúknite podporu

Zdá sa, že by to mohlo byť jednoduchšie? Ak vidíte problém - pomoc. Iba na prvý pohľad vyzerá ako ľahká úloha. Ak však neviete, ako správne poskytnúť pomoc, je nepravdepodobné, že by vám ľudia dôverovali pri riešení ich problémov.

Nikdy neposudzujte osobu, ktorá vám hovorí o zložitej situácii, v ktorej sa nachádzal. Aj keď vidíte, že problémom bola jeho chyba, neskúšajte ho za to odsúdiť. Ak chcete pomôcť, pomôžte. Tým sa zlepší život človeka a bude vám vďačný za to, že mu nevyčíta.

Nepokúšajte sa zistiť všetky najťažšie úlohy, ktoré človek nedokáže zvládnuť bez pomoci zvonku. Poskytnite mu nejakú podporu, pomoc pri každodenných činnostiach alebo pri nakupovaní v obchode. Možno vás v budúcnosti bude venovať svojim záležitostiam a vy mu môžete pomôcť mnohými spôsobmi.

Štart malé

Nemysli na to, ako pomôcť človeku vyriešiť všetky problémy v jeho živote alebo urobiť veľa ľudí šťastných naraz. Je to dobrý cieľ, ale neverte, že môžete okamžite zachrániť celý svet.

Štart malé. Pomôžte dieťaťu dokončiť domácu úlohu, nacvičovať si úlohu pri školskom predstavení alebo robiť remeslo. Porozprávajte sa so svojimi blízkymi o jeho problémoch a pozorne ich počúvajte, prejavte porozumenie a súcit. Tieto malé veci budú prospešnejšie, ako keby ste sa pokúsili okamžite stať sa najlepším človekom pre všetkých.

Ak uvažujete o pomoci niekomu, koho nepoznáte, sledujte cudzincov na ulici. Môžete pomôcť so prepravou ťažkých tašiek, ukázať cestu alebo ísť domov, ak to niekto potrebuje.

Ak máte veci, ktoré nemáte na sebe, môžete ich vyzbierať a zobrať ich do útulku alebo tam, kde berú veci pre rodiny v núdzi. Nebudete robiť čin, ale prispejete k zlepšeniu života ľudí.

zapájali

Dobrovoľníctvo je dobrý spôsob, ako pomôcť ľuďom v ťažkých situáciách. Jej zásadou je bezplatná pomoc tým, ktorí to potrebujú. Dobrovoľníctvo je dobré, pretože pre vás bude ľahšie nájsť toho, kto potrebuje vašu podporu, na náklady organizácie, ktorá vyžaduje takéto iniciatívy ľudí, ako ste vy.

Ak ste kreatívny človek, pomôžte deťom usporiadať v útulku dielňu na kreslenie, modelovanie alebo iné umenie. Toto je možné zariadiť kontaktovaním správy sirotinca. Nebudete potrebovať veľa úsilia, ale môžete deti potešiť a prejaviť svoje obavy. Mohli by ste sa stať aj tútorom pre deti, ktorých rodičia nemôžu platiť drahé služby profesionálov. Hlavná vec je úprimná túžba pomáhať a neskúsene sa snažiť pre ostatných. Vďaka tomu získate veľké skúsenosti a potešenie z toho, že aspoň jedna osoba bude šťastnejšia.

Dobrovoľník v jedálňach pre chudobných alebo v stredisku starostlivosti o prežitie po traume. Existuje veľa spôsobov, ako pomôcť ostatným prostredníctvom dobrovoľníckej práce. Stačí obísť niekoľko organizácií, ktoré ľuďom pomáhajú, a ponúknuť im uskutočniteľnú podporu.

Darujte peniaze

Ak zarobíte dobré peniaze alebo jednoducho viete, že môžete minúť nejaké peniaze na pomoc ostatným, urobte to. Existuje mnoho nadácií, ktoré získavajú peniaze na charitatívnych akciách alebo jednoducho požadujú materiálnu pomoc od ostatných. Pozrite sa na program týchto organizácií a rozhodnite sa, ktorej z nich by ste chceli pomôcť a či to dokážete.

Ak nemáte veľa peňazí alebo si nemôžete dovoliť minúť teraz, budete môcť pomôcť s inými vecami. Skontrolujte svoje staré oblečenie a vyberte si oblečenie, ktoré ste už dlho nenosili, ale nezabudnite, že by malo byť v dobrom stave. Ak nepotrebnú časť vášho šatníka rozdáte prístrešku alebo nemocnici, tieto veci získajú nový život a pomôžu ľuďom namiesto zhromažďovania prachu vo vašej skrini.

To isté platí pre hračky, ktoré deti dlho nepoužívali. Dieťa z detského domova bude radi, keď dostane bábiku alebo plyšového medveďa, zatiaľ čo vo vašom dome by to nebolo užitočné.

Kôš s darčekmi pre deti v núdzi môžete zbierať umiestnením hračiek a sladkostí. Zoznam povolených darov sa môžete zoznámiť so žiadosťou o správu organizácie, ktorej chcete pomôcť.

Nepochopte, čo nemôžete urobiť

Nesľubujte sebe ani iným, že zachránite celý svet naraz. Nezavádzajte firmu, ktorú nemôžete dokončiť z dôvodu nedostatku času alebo peňazí. Začnite s malými vecami a choďte v požadovanom smere. S každým krokom zlepšíte svet a životy ľudí, ktorí vašu podporu potrebujú, budú šťastnejšie.

Pin
Send
Share
Send
Send