Užitočné tipy

4 spôsoby komunikácie s nervóznym a rýchlo temperovaným šéfom

Pin
Send
Share
Send
Send


Do tejto spoločnosti som vstúpil ako vývojár v júni 2016, takže tu pracujem asi dva roky. Pracovný tlak je príliš vysoký. Doslova to teda nie je rovnováha medzi pracovným životom. Okrem toho je môj šéf naozaj zlý človek. Neplatil mi za tie hodiny navyše, ktoré som strávil získaním študentského víza (pre vašu informáciu nemôžem pracovať pre študentské vízum dlhšie ako 20 hodín. Ale niekedy som zaplatil, ale zaplatil mi 20 hodín. Nechcel som porušiť zákon preto nepožiadal o zaplatenie ďalších hodín).

Trochu príbehu som však bol v krajine nový (AU) a bol som študentským vízom. To znamená, že som nemohol pracovať na plný úväzok. Väčšina IT spoločností potrebovala prácu na plný úväzok, takže nájdenie vývojovej práce bolo skutočne ťažké. Potreboval som skúsenosti, takže som tu konečne dostal prácu.

Môj šéf je skutočne záludný človek: Počas práce v práci som videl asi 10 - 15 ľudí opúšťať spoločnosť, pretože je skutočne záludný. Najíma ľudí na skúšobné obdobie a hneď ako získa vedomosti na reformu systému, jednoducho sa ich zbaví.

Pred dvoma mesiacmi sa zmenil môj vízový status, čo znamená, že môžem konečne pracovať na plný úväzok. Môj šéf mi povedal, že zmení platbu na skúseného vývojára. Rovnako ako predtým som dostal nejaké skúsenosti. Uplynulo však viac ako dva mesiace a nedostal som zvýšenie platu. Už som ho požiadal dvakrát, ale povedal, že čoskoro urobí všetko.

Druhou najdôležitejšou otázkou je jej správanie, ktoré ma znepokojuje. Píšem túto nedeľnú noc. Už len samotná myšlienka vstať ráno, pretože sa ho obáva, nemôžem zaspať.

Páči sa mi práca, ktorú tam robím, je celkom v pohode a používa ju tisíce ľudí v celej Austrálii. Čo mám robiť? Mal by som prejsť na inú prácu, pretože teraz môžem mať pracovné práva alebo sa tu povýšiť?

Ak nedôverujete svojmu zamestnávateľovi, ak boli sľuby porušené a peniaze neboli vyplatené, potom je možné zmeniť správanie zamestnávateľa (šanca je približne nulová) alebo hľadať iného zamestnávateľa.

Nájdite novú pozíciu, podpíšte zmluvu, informujte svojho súčasného zamestnávateľa, neohliadajte sa.

1. Prevezmite iniciatívu vo svojich vlastných rukách

So všetkou pravdepodobnosťou ste naštvaní správaním svojich nadriadených, napr on alebo ona neustále vykazuje negatívne správanie. Táto demonštrácia nesprávneho správania vás privádza k šialenstvu (niekedy to môže byť iba nekonzistentnosť šéfa, napríklad keď neviete, čo od neho nabudúce očakávať). Najlepším spôsobom, ako sa vysporiadať s ťažkými šéfmi, je pripraviť pripravený akčný plán.

Ako mi povedala jedna klientka: „Keď nás šéf volá, aby sme sa stretli s„ mimoriadnym “stretnutím, zvyčajne chápeme, že nás bude kýchať. Slzy a mešity, alebo zima ako ľad. Niekedy však má dobrú náladu pocit, že sa chystáme spadnúť do pasce, nás neopúšťa. ““
Cesta von je predvídať zlé správanie šéfa. Pripravte si akčný plán. Ak sa šéf začne správať zle, pokojne uveďte plán do činnosti. Ak šéf prejaví svoje najlepšie správanie, posilnite ho („Veľké stretnutie“, „Ďakujem!“).

Tvárou v tvár ťažkej situácii buďte aktívni, myslite pozitívne. Preukážte sebadôveru a udržiavajte rovnováhu. Ak je váš šéf šikanovaním, ukáže sa mu, že vás šikanovanie nemôže zastrašiť.

2. Buďte pripravení

Pravdepodobne poznáte model zlého správania šéfov, preto sa pokúste to predvídať a pripraviť si odpoveď vopred. Usporiadajte svoje odpovede do kartotéky a skúste ich uviesť do praxe.

„Šéfe, toto je tvoje správanie, ktoré ma nimotivuje.“ Alebo „Len nás cíti, že si neoceníš našu prácu.“ Alebo môžete použiť silnejšie výrazy, ako napríklad: „Takéto správanie je neprijateľné.“
Musíte tiež predvídať vôľu šéfa a pripraviť si odpoveď alebo akčný plán. Ak šéf začne zvracať a hádzať, môžete odísť vyslovením: „Vrátim sa, keď sa upokojíte a budete môcť hovoriť civilizovaným spôsobom.“ Myslite na to ako na šachovú hru a buďte pripravení o pár krokov ďalej.

Ak hovoríte proti svojmu náročnému šéfovi, musíte byť pripravení na nežiaduce následky. Šéf vás môže obťažovať proti vám, môže mu dať nejakú pokutu alebo ho dokonca vyhodiť. Preto je dôležité veci premyslieť vopred. Na čo ste pripravení? Aké sú vaše ciele? Dokážete zvládnuť najhoršie možné výsledky?

Pin
Send
Share
Send
Send