Užitočné tipy

Alkoholické želé

Pin
Send
Share
Send
Send


porcia: asi 10

  • 2-1 / 4 šálky (625 ml) vody, rozdelené na časti
  • 4 vrecká z hladkej želatíny
  • Írsky krém s objemom 240 ml
  • 120 ml Baileyov likér
  • 60 ml Cointreau (číry likér s vôňou kvetín a ovocia na báze kombinácie sladkej a horkej pomaranča)

Krok 1: Varenie margarity Jelly Shot

Na prípravu všetkých želé rán je potrebné najprv želatínu úplne rozpustiť v teplej vode, potom zmiešať s chladom a pridať vybraný alkohol.

Pri príprave rôsolu Margarita je potrebné najprv zmiešať cukrový sirup s limetkovou šťavou, pridať želatínu a zapáliť ho, aby sa zahrial, až kým sa úplne nerozpustí (želatína). Potom pridajte tequilu.

Rozdeľte zmes na 2 dávky. K jedlu pridajte melónový likér a k druhému jablko. Nalejte do foriem, prepichnite želé cukríky a vložte do mrazničky.

Krok 2: Varenie Jelly Shot z Northern Lights

Tu potrebujeme čerstvú čerešňu. Túto želé pripravíme vo vrstvách. Prvá vrstva bude nepriehľadná. Zmiešajte pohár ananásovej alebo pomarančovej šťavy so želatínou, zapálte a varte 5 minút za stáleho miešania. Potom pridajte vodku.

Potom nalejte zmes do foriem a vložte do mrazničky asi 30 minút.

Teraz pripravte druhú priehľadnú vrstvu. Za týmto účelom zmiešajte pohár želatíny s bielym hroznom alebo pohárik sprite so želatínou. Varte 5 minút v ohni a potom nechajte vychladnúť 15 minút v chladničke. Získame formy s nepriehľadnou vrstvou, vložíme čerešne a naplnia druhú vrstvu a vložíme ich späť do mrazničky. Po 20-30 minútach je dezert pripravený!

Krok 3: Varenie dúhy Jelly Cherry Shot

> Toto je želé, ktorý budeme variť aj vo vrstvách. Prvá vrstva je červená. Na jej prípravu potrebujeme zmiešať pohár vody s dvoma vreckami jahodovej alebo čerešňovej želatíny. Zapálili sme oheň na 5 minút, potom pridali 50 g vodky a vložili do mrazničky. Druhá vrstva je žltá. Ak to chcete urobiť, urobte všetko rovnako ako predchádzajúce, iba s pridaním citrónovej želatíny. Potom ju naplňte do červenej vrstvy a vložte ju späť do mrazničky.

A nakoniec, tretia vrstva je modrá. Varíme podľa starej schémy s pridaním modrého farbiva do želatíny. Po varení vložte čerešňu medzi červenú a žltú vrstvu. Naplňte modrú vrstvu hore a vložte do mrazničky na 2 hodiny. (Farby je možné vyplniť v ľubovoľnom poradí)

Krok 4: Podávajte alkoholické želé Shot

A teraz sú pripravené naše alkoholické želé. Podávajte im chlad. Alkohol sa podobne vstrebáva pomalšie a väčšina vašich hostí si ani nevšimne, koľko jedli, takže môžete oklamať a používať viac vody a menej alkoholu, čo pomôže predchádzať nepríjemným situáciám a tráviť relatívne kultúrny čas.

Myslím, že vaši hostia ocenia vaše úsilie.

- Je lepšie umiestniť rôsoly z chladničky vopred, aby sa trochu roztopili.

- Pred naliatím alkoholu do zmesi želé nechajte vychladnúť 5 minút a pridajte studenú vodu alebo džús. Tým sa zabezpečí, že sa alkohol neodparí.

- Všetky vyššie uvedené recepty sú veľmi približné, takže môžete bezplatne stimulovať svoju fantáziu a experimentovať s džúsmi, sirupmi a akýmkoľvek alkoholom, ktorý sa vám páči.

- Želé nemusia byť navrstvené, môžete použiť jednu farbu, doba varenia sa výrazne skráti.

Pin
Send
Share
Send
Send