Užitočné tipy

Ako inšpirovať ostatných


Všetci poznáme ľudí, ktorí vedia, ako sa inšpirovať. Ale ako sa naučíte inšpirovať ostatných? Tu je niekoľko jednoduchých rád, ako postupovať, aby ste sa stali vzorom a naučili sa inšpirovať ostatných:

1. Zamerajte sa

Inšpiratívne činy ľudí súvisia s ich hlbokým presvedčením o živote. Vedia, v čo veria a cenia si, a sú si istí svojím zmyslom v živote.

Zameriavajú sa preto na skutočnosť, že vedia, na čo dávajú silu. Majú jasnú predstavu o tom, ako chcú vidieť svoj život, a preto veria v to, čo robia. Počúvajú svoje srdce, bez ohľadu na to, aké sú šance na úspech alebo aké sú okolnosti, a to nepochybne inšpiruje ostatných, aby pokračovali vo svojej práci aj za nepriaznivých okolností.

2. Buďte energickí

Pretože inšpiratívni ľudia skutočne veria tomu, čo robia, zameriavajú sa na to, čo chcú dosiahnuť. Zameriavajú sa na hlavnú cenu, na ideál, ktorý chcú prijať, a nedovoľujú, aby ich odvrátili od tejto misie. Jasnosť a zameranie mysle na jasný cieľ im umožňuje dať všetku svoju energiu do premeny svojich snov na realitu, a tak inšpirovať ostatných ľudí, aby urobili to isté.

Tieto dve charakteristiky odlišujú inšpiratívnych ľudí od ostatných. To sú však vlastnosti, ktoré sa v našom živote môžu rozvíjať všetci z nás. Môžete sa sústrediť na to, v čo veríte. Urobte si nejaký čas premýšľať o tom, čo chcete robiť so svojím životom, zodpovedaním nasledujúcich otázok:

  • Čo obviňuješ?
  • Aké sú vaše sny o svete a ďalších ľuďoch?
  • Aký je tvoj účel v živote?

Keď určíte svoj účel, investujte svoju energiu, aby sa váš sen stal skutočnosťou zameraním sa naň a stanovením vhodných cieľov na jeho dosiahnutie.

Keď to urobíte, získate moc - nie zo svojho sna, ale z vášho cieľa. Keď tieto vlastnosti prenesiete do všetkých aspektov svojho života, nebudete žiť iba sústredený a sústredený život, ale budete to skutočne inšpirovať aj ostatných.

Ako sa naučiť inšpirovať ľudí k úspechu

Poviem vám malý príbeh: raz nás naša priateľka navštívila a v tom okamihu, keď priateľka vstúpila do miestnosti, moja dcéra rýchlo vložila všetky svoje hračky na miesto, moja priateľka povedala len pár slov:

„Aká je tvoja vzdelaná dcéra, po hraní okamžite odstráni všetko na svojom mieste.“ A dodala, že existuje len veľmi málo takýchto vzdelaných a inteligentných dievčat.

Tieto slová stačili pre malé dievčatko, to nie je veľké, ale úprimná chvála urobila trik. Koniec koncov, potom, každý večer, pozbierala všetky svoje hračky a uložila ich na svoje miesta, hoci predtým bolo veľmi ťažké prinútiť ju, aby to urobila.

To znamená zázračný účinok chvály na tvár. Zároveň existuje veľa takýchto príbehov, najmä v živote celebrít, ktoré dosiahli veľký úspech.

Pokúste sa vyjadriť súhlas s najmenším úspechom a oslávte ich každý úspech. Pokúste sa byť úprimný vo svojom hodnotení a veľkorysý v chvále.

Ako teda inšpirovať ľudí k úspechu?

Nepodceňujte chválu, nehovorte všetko, čo si myslíte o ľudských schopnostiach (samozrejme pozitívne), a to sa netýka iba detí, ale aj dospelých. Niekedy sú tínedžeri, s ktorými je veľmi ťažké vyjsť, a je ťažké prinútiť také deti, aby urobili čokoľvek. Je to vďaka chvály, že človek môže na takéto deti konať.

Podporte nielen slovom, ale aj skutkom, ak chcete ľudí inšpirovať k úspechu. Koniec koncov, keď sa človek začne zaoberať vážnou záležitosťou, cíti dôležitosť podpory a v takýchto chvíľach môže dobré slovo a morálna podpora otvoriť druhý vietor a samozrejme viesť k úspechu.

Preto nečakajte, až budete požiadaní o pomoc, konajte samostatne. Ponúknite svoju pomoc osobe, ktorá je vám najbližšia, smelo vyjadrte úprimný obdiv, chválu za to, čo už urobil.

A aj keď si myslíte, že táto udalosť nie je úplne úspešná, neponáhľajte sa odradiť osobu od počatia s tvrdými frázami, najmä ak nemáte žiadne vážne dôvody, ako argument. A ak sa táto osoba nebude odchyľovať od svojho plánu, len mu pomôžte s tým, čo môžete.

Môžete mu povedať podobné príbehy slávnych ľudí alebo známych, ktorí dosiahli požadovaný výsledok. Pamätajte, že s vierou a podporou milovaného môžete urobiť nemožné!

Ako inšpirovať ľudí k práci a úspechu? Profesionálne tipy

Každá organizácia alebo podnik sa aspoň raz stretol s týmto problémom vo svojich činnostiach. Úspech celej štruktúry ako celku priamo závisí od riešenia tohto problému. Bohužiaľ neexistuje jediný motivačný prostriedok. Je však potrebné dodržiavať niekoľko univerzálnych pravidiel.

Vy, ako vedúci podniku, by ste sa mali zaujímať o svoju prácu. Zamyslite sa a napíšte, čo by vás mohlo osobne motivovať k novým úspechom. Až potom si z rozvinutého osobnostného plánu vyberte, čo by bolo vhodné pre inšpiráciu vašich zamestnancov.

Prebudiť v každom zamestnancovi záujem o ciele a ciele spoločnosti tým, že ich priradí k jeho osobným ambíciám. Priama účasť na úspechoch a pozitívny výsledok vás motivujú najlepším možným spôsobom.

Prostredníctvom písomného prieskumu zistite, čo je motivácia, inšpirácia pre každého zamestnanca individuálne. Informácie o tom, ako vidia štruktúru organizácie a čo by som v nej chcel zmeniť, nebudú zbytočné. To všetko pomôže vytvoriť celkový obraz motivácie, na základe ktorého si následne budete môcť zvoliť spôsoby, ktoré povzbudia zamestnancov k osobnému rastu.

Veľmi dôležitou súčasťou je aj atmosféra v tíme. Musí byť pozitívna. Z vašej strany to možno podporiť povzbudením.

Venujte pozornosť tomu, čo motivuje jedného alebo druhého zamestnanca v práci: peniaze, osobný rast alebo úžitok celého tímu. Každý človek je jedinečný a vždy sa riadi svojím vlastným. Jednou z úloh vedúceho je nájsť toto „svoje“. Na základe získaných poznatkov dajte každému, čo potrebujú. V otázke „ako inšpirovať zamestnancov“ je nevyhnutný individuálny prístup.

Pamätajte, že kritika musí byť vždy konštruktívna. Môžete označiť nedostatky v vykonanej práci, ale potom nezabudnite pochváliť a vyzdvihnúť pozitívne body. Je dôležité, aby tento psychologický prístroj bol neustále v arzenáli každého vodcu. Nerobte rozhodnutia pre podriadeného. Lepšie mi povedzte vývojový vektor, po ktorom by bolo lepšie, keby sa pohyboval v práci.

Starajte sa o ostatných.

Ľudia sa nestarajú o to, koľko viete, kým nezistia, koľko sa o nich môžete postarať. Opýtajte sa viac otázok. Preukázať skutočný záujem o ľudí.

Každý má ťažké časy, ktoré je potrebné riešiť. Keď prejavíte podporu a povzbudíte ľudí v ťažkých časoch pre nich, inšpirujete ich k tomu, aby videli najlepšie samy o sebe a situáciu, ktorá nastala.

Vyzývajte ľudí.

Mnohí z nás mali učiteľov, ktorí vyzerali skôr ako mučitelia ako učitelia. Vyzývali nás, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách, a dali sme všetko pre to, aby sme dosiahli úspech. Vystavte „konfrontačné záujmy“ - starostlivo a starostlivo vyzvite ostatných.

Neznamená to, že všetci čitatelia sú vodcami, ale všetci vedúci čítajú. Udržujte aktuálne informácie. Zdieľajte to, čo ste čítali so svojimi priateľmi. Povedzte ľuďom o knihách, ktoré vás inšpirovali. Podeľte sa o svoje znalosti.

Postupujte podľa týchto 10 tipov, ktoré vám pomôžu naučiť sa inšpirovať ostatných. Ak máte ďalšie tipy, ktoré chcete zdieľať, napíšte do komentárov.